Te smalle basis werd Cardinals verloor het S Amsterdammers fataal uitzicht op eerste zes t< RESERVES LEVI’S OOK TEGEN FIAT STARS ONUITPUTTELIJK 1 I Wortel beste Stichting moet nationale profwielersport bundelen opnieuw aan Conditie DWR gaf tegen BZPC de doorslag: 5-1 Gehandicapt Blauw Wit de leiding bij „Duinwijck” W PST i ■I Marioneaux Eerste schuchtere stap naar uniforme regeling Damesploeg sterkste tweedeklasser Verrassende zege Swift in topduel tegen Niloc: 15-9 (Van onze handbalmedewerker). Wieleragenda profwedstrijden (Van onze sportredactie) terug naar VS? ft' V 14 ONGRIJPBAAR DOELTREFFEND MAANDAG 10 JANUARI 1972 M 1 t:-' J BP •lit J^VVVVVVVVVVVX/VVV\A/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVV\/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVIAAA/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV In de strijd om de zesde plaats is de Was het aanvankelijk de bedoeling de 1 8-2 de doellijn drijven. In de resterende tijd (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM Kampioen Levi’s heeft in de voorlaatste ronde van de basketbalcompetitie de alleenheer schappij in de eredivisie veroverd. In een niet hoogstaand, maar voor de talrijke toeschouwers wel boeiend duel nam Levi’s afdoende revanche voor de eerder dit seizoen geleden nederlaag tegen Fiat Stars. Ditmaal werden de Amsterdammers kansloos met 10190 verslagen. Bij deze over winning werd Levi’s de helpende hand toegestoken door de Amster damse coach Hans Perrier, die wei gerde om via een time-out in te grij pen, toen Levi’s in de tweede helft een grote 7153 achterstand ging goed maken. Levi’s-Flammgo’s 21-38; Transol R/Z Stand: Fiat Stars 9-18; DED 10-16; The White Stars 9-14; BOB 10-14; AMVJ 10- 12; Amstelveen 9-8; Wilskracht 10-6; HOC 9-4; Landlust 9-2; Juventus 9-0. 8-12 8-11 8-11 8-8 S'! dag wer dam rige secc met Fra: 1 c 5 I 1 In Gov nun lijst Syd 71; 800 17.0 S beg relc aar de Wa in 1 Oly Fra C Go: jui< Go: ing we: zel: Au spr Jar tie de mi he va sti H; ge O: I: n el X t g P c I I I De opzet van deze stichting is de be- roepswielrennerjj in een wat betere bed ding te leiden. Tot nu toe rommelde iedereen maar wat aan. Na het verdwij nen van Willem II en Caballero uit de profsector werd er een ambitieus plan op tweede helft tot 34-27 terugkwam. Fel sloeg DED echter terug. Diskwalificaties van Henny Konings, Ria Metselaar en Margriet Buitenhuis waren er oorzaak van dat slechts vier speelsters de eind streep haalden. DED won met 71-52. Topscoorster Margriet Buitenhuis met 10- 4. Archipel is niet verder gekomen dan een 10-10 gelijk spel tegen Oost Arnhem. Vrijwel de gehele wedstrijd hebben de Amsterdammers gedomineerd en ze leid den bij de rust met 5-4. Vijf minuten voor tijd was het nog 10-8 voor Archipel, maar de beste man hij de Arnhemmers, Ligt, verschalkte tweemaal zijn tegenstanders en wist door dit wapenfeit één punt voor zijn ploeg uit het vuur te slepen. De standen in beide hoofdklassen: (Van onze microkorfbalmedewerker) HAARLEM. Een zwaar gehavend Blauw Wit is er dan toch ingeslaagd om via een overwinning van 12-8 op Koog Zaandijk, opnieuw de leiding in de hoofd klasse B te nemen. Zwaar gehavend aange zien de beste speler Cort van Dijk met een enkelblessure voor enige maanden uitgeschakeld is. Met de zware uitwed strijd naar Leiden, waar De Danaïden klaar staat om toe te slaan, voor de boeg, ziet het er voor de Amsterdammers wel somber uit. De achtervolgers Archipel en De Danaïden speelden met 10-10 gelijk, tegen respectievelijk Oost-Arnhem en Lu- to. Het Zuiden zegevierde over PSV en won met 13-11. In de hoofdklasse A stond de dubbel van Rohda tegen Westerkwar- tier in de volle belangstelling en het is Westerkwartier gelukt om de volle winst uit beide wedstrijden te halen. Zaterdaga vond won Westerkwartier met 6-3 en zondag werd het een benauwde 5-4 over winning. Ons Eibernest behield door de 14-12 zege op Die Haghe, de beste papie ren in Den Haag en heeft alleen Wester kwartier nog als concurrent in de strijd om de titel. Zelfs bij judo zou deze staande verwurging van Chestnut, toegepast op Frank Kales, als verboden handeling aangemerkt worden. Hoofdklasse B: Blauw Wit Archipel De Danaiden I Luto l Koog Zaandijk 8-7 Oost Arnhem 8-6 PSV 8-3 Ook in de beginfase van de tweede helft bleef de Haarlemse aanval stroef draaien. Het matige afstandsschot bleek de 2-3 zone niet open te kunnen breken. Bij 53-71 in de zevende minuut gaf nie mand meer iets voor de kansen van Levi’s. Het meer binnen de ploeg komen van Franke en Kales betekende echter de kentering. Het Amsterdamse basisvijftal raakte vermoeid. Evenals vorige week te gen Mars Stars werd in enkele minuten het gat gedicht. De Amsterdamse time-out bij 79-78 kwam te laat. Fiat Stars wist zich geklopt en hoewel de gasten nog eenmaal met 84-83 een voorsprong kon den nemen, werd een afgang in de slotfase compleet. De op dreef geraakte Kees Akerboom (2-14) was ongrijpbaar en schoot zijn ploeg in de allerlaatste seconden nog naar een duidelijke 101-90 triomf. Naast Aker boom kwamen ook Schreur (12-10) en More (10-12) in de dubbele cijfers. Bij de Amsterdammers moest het komen van Bernard van der Molen (14-4), Rowland (10-11) en Chestnut (12-10). Hoofdklasse A: Westerkwart. 8-14 Ons Eibernest 7-12 Rohda 8-8 AKC 8-8 Wordt Kwiek 8-8 Pams 8-6 Vic. Oriëntus 8-4 Die Haghe opnieuw de volle winst binnen te halen. Hoewel Rohda vooral in de eerste helft de dienst uitmaakte, wisten de geel-zwarten toch niet voldoende afstand van Wester kwartier te nemen en konden ze slechts met een 3-0 voorsprong gaan rusten, het geen men te danken had aan het zwak ke spel van Westerkwartier en aan de doelpunten van Wim de Vries, Toos Koper en Anton Poelstra. In de tweede helft nam Westerkwartier het initiatief over en al in de derde minuut wist Leo Borgholts via een strafworp de achterstand te ver kleinen tot 3-1. Westerkwartier trachtte nu door te drukken. Dick Stoeltie kon de stand op 3-2 brengen. Rohda, kon nog éénmaal terugkomen en Toos Koper schoot bekwaam raak en Westerkwartier keek tegen een 4-2 achterstand aan. In de volgende minuut wist Jacques Schipper de spanning met een 4-3 stand weer geheel terug te brengen. Westerkwartier kwam naast Rohda door Leo Borgholst. Vier minuten voor tijd deponeerde Dick Stoel tie het winnende doelpunt voor Wester kwartier in de mand. (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. Zaterdagavond speelden De Waterratten in het Haarlemse Sport- fondsenbad de eerste wedstrijd in de tweede klassecompetitie. Vooral conditio neel was DWR sterker dan de tegenstan der, BZPC uit Bodegraven, dat vorig jaar nog in de top van de tweede klas mee draaide, maar nu kansloos met 5-1 werd geklopt. De dames van DWR speelden tegen het reserveteam van HZC/Robben en wonnen na een spannende wedstrijd eveneens. Hier werd het 2-1 voor DWR, dat zich daarmee de sterkste tweede klas- ser in de Nederlandse bekercompetitie mag noemen en van de KNZB hiervoor een medaille ontvangt. Eens te meer heeft dit duel aangetoond, dat zoals de zaken nu liggen slechts Levi’s aanspraak op de titel maakt. De Haarlem mers beschikken als enige ploeg in de eredivisie over een zeer brede basis. In feite was het dan ook „de spelersbank”, die de wedstrijd voor Levi’s won. Evenals tegen Radio Koch begon Levi’s slordig. Opmerkelijk veel balverlies en weinig rebounds bezorgde Fiat Stars, een lichte voorsprong, die echter al snel ver loren ging, toen na zes minuten Wim Franke in de ploeg kwam. Tot 27-20 kon Levi’s weglopen. De Amsterdamse ploeg, die vrijwel de gehele wedstrijd met het vijftal Boot, Smit, Van der Molen, Row land, Chestnut speelde, kwam echter te rug. Terwijl Levi’s zich ging bezondigen aan wanhoopsschoten, combineerden de Amsterdammers net zo lang tot een ope ning gevonden werd. En via 31-26 kon Fiat Stars halverwege ongehinderd uitlo pen tot 41-51. Inmiddels heeft de KNWU enkele nieu we regels opgesteld ten aanzien van de profrenners. Er worden strengere eisen gesteld bij het verlenen van de licentie. De renner moet in minimaal 25 wedstrij den prijs gereden hebben. Hij moet een sponsor hebben of hij moet een dereelijke baan hebben dat hij niet financieel afhan kelijk is van het wielrennen De organisa toren van wedst’ijden zijn verplicht alle deelnemende renners minimaal f 50 te betalen. In een mat duel won Hellas met 9-4 van Walcheren. Walcheren kon tot 4-3 aardig bijblijven. Maar toen Hellas wat meer patroontjes in de aanval deed, won de ploeg met ruim verschil. De grotere routine van Zeeburg gaf tegen Debutant Beatrix de doorslag. In een aardig duel wonnen de Amsterdamse dames met 13-6. Attila verloor wat verrassend van Quin tus. De ploeg uit het Westland kwam met 4-1 voor, doch Attila verkleinde de ach terstand tot 3-4. In de tweede helft kwa men de Utrechtse dames nog met 7-6 voor, maar de eindfase was voor de gas ten, die met 9-8 zegevierden. Bij de heren lieten de leiders zich niet verrassen. Sittardia klapte Attüa met 18-8, na een 10-4 ruststand. In het Limburgse doel verrichtte Ger Norbart voortreffelij ke reddingen. Hij stopte ondermeer drie strafworpen. Swift had in Arnhem in de eerste helft de grootste moeite met AHC’31. De Am sterdammers hielden hun tegenstanders voor rust op 4-4. Na de rust verhoogde de thuisclub het tempo en toen moest AHC’31. zich gewonnen geven: 17-10. De Arnhemmer Paul Schuurkes scoorde ze ven maal. In de belangrijke strijd voor de laatste plaats boekte Olympia in Hengelo belang rijke winst op ESCA. Beide teams speel den uiterst nerveus. Het eerste half uur was ESCA de betere ploeg en dat leidde tot een 8-6 voorsprong. In de tweede helft zette Olympia de gasten onder druk en nam de leiding over, die het niet meer afstond. (11-10). Aalsmeer speelde tegen V en L een voor treffelijke eerste helft en leidde bij de thee met 8-6. In de tweede helft zakte de thuisclub wat terug en V en L toonde zich nu gelijkwaardig. De marge van twee doelpunten werd vergroot en Aalsmeer won met 16-12. Dirk Elenbaas scoorde voor zijn ploeg vier keer. HAARLEM. De agenda voor de profwed strijden wielrennen voor het komende jaar ziet er als volgt uit: MAART 5 Galder, 26 Amstel Gold Race. APRIL 30 Geleen. MEI 13 Roden, 21 Bom, 22 Hansweert, 23 Gra ve, 24 Groningen, 26 Rotterdam, 28 Simpelveld. JUNI 3 Papendrecht, 4 Rijen, 11 St. Willebrord, 18 Beek, 20 Steenwijk, 25 Nederlandse kampioen schappen. JULI 1 Kruiningen, 2 Woensdrecht, 3 Made, 5 Ulvenhout, 9. Schinnen, 12 Vlijmen, 21 en 25 Ob- bicht, 26 Chaam, 27 Gorkum, 30 Ulestraten. AUGUSTUS 2 Hoek van Holland. 3 Klaaswaal. 6 Wereldkampioenschappen, 11 Schiedam, 12 Kamerik, 13 Valkenswaard, 19 Hendrik Ido Am- - bacht, 20 Blijerhelde, 19 tot 25 Hollandweek, 26 Borgerding zelf genomen, maar bleet op Kortenhoef, 27 Ossendrecht, 28 Sittard. dnelliin drijven. In de resterende tijd SEPTEMBER 10 Tilburg. 23 Ridderkerk. HAARLEM. Het A- en B-toernooi van Duinwijck, dat dit weekeinde voor betrekkelijk veel toeschouwers verspeeld werd, was een interessante aangelegen heid. Weliswaar zonder veel verrassingen, maar de partijen afzonderlijk waren zeer de moeite van het kijken waard. De grote overwinnaar werd dit keer Clemens Wor tel, die zo langzamerhand ook in Haarlem en omstreken een goede bekende is. Bij de dames werd Agnes van der Meulen door een overwinning op Marja Ridder kampi oene. (Van onze sportredactie) HAARLEM Het is zeer goed moge lijk dat de Haarlemse Levi’s het vanaf volgende week zonder de 2 meter 17 lange Tyrone Marioneaux zal moeten Idoen. De Amerikaan overweegt om na de wedstrijd tegen Radio Koch, donder dag, naar huis terug te keren. Het is bekend dat Marioneaux teleurgesteld is over het feit dat hjj zijn vrouw en kin deren niet kon laten overkomen, zoals hij in eerste instantie had aangenomen. Het Levi’s-bestuur is nog niet op de hoogte van zijn voornemen. Voorzitter Remeijer: „Wij hebben rond de jaar wisseling nog een gesprek met hem gehad, onder andere over de mogelijk heid zijn gezin over te laten komen. Hij was toen erg tevreden en wilde hier zelfs de heel zomer blijven werken om de overtocht voor zijn vrouw en kin deren te verdienen”. HAARLEM. Het grote treffen in de dames-hoofdklasse tussen de eeuwige ri valen Swift en Niloc heeft een verrassen de 15-9 overwinning opgeleverd voor Swift. In de eerste helft waren de krach ten goed verdeeld en via 3-3 leidde Swift bij de rust met 7-5. Halverwege de twee de helft werd Niloc in zes minuten naar de nederlaag gespeeld, toen Swift van 9-7 op 14-8 kwam. Thea Hendrix scoorde voor de winnende ploeg vijfmaal. beslissing nu wel vrijwel gevallen. Bona Stars dat van Cardinals verloor en Cardi nals, dat dit op zijn beurt deed van Landlust vielen definitief af. Daar DED overtuigend van Racing Agon won. hoeft DED de komende week slechts te winnen van Landlust om zich zeker te weten van een plaats bij de laatste zes. Het duel tussen Landlust en Haarlem Cardinals was een uitermate zwak duel. Landlust bleek de minst slechte ploeg. In de tweede helft heeft Cardinals alle moei te gedaan de 31-25 achterstand van de rust weg te werken. Vlak voor tijd geluk te dit zelfs. Een 53-48 achterstand werd door Gert den Hertog, John Bouwens en Kees Amama omgezet in een 53-54 voor sprong. Dertig seconden voor tijd greep Landlust toch nog via Boele de zege. De Amsterdamse aanvoerder Ton van der Kroon moest in de tweede helft met een oogblessure naar het ziekenhuis. Mars Stars had in Groningen met Donar geen enkele moeite en won zoals het wilde met 116-76. Stand: Levi’s-Flamingo’s 20-38, Fiat Stars 21-38; Transol R/Z 19-34; Mars Stars 19-28; Factotum/Punch 21-28; DED 20-16; Racing Agon 20-14; Bona Stars 21- 14; Haarlem Cardinals 21-14; Donar 20-8; Landlust 21-8; Suvrikri 21-4. Bij de dames is HOC er niet in geslaagd de positie op de ranglijst te verbeteren. Doeltreffender spel van de thuisclub be zorgde HOC bij de rust reeds een 32-19 achterstand. Nog even leefde de hoop in de Haarlemse harten op toen HOC in de activiteiten van iedereen, die werkzaam was in de beroepswielrennerij, verplicht via het organisatiebureau te laten verlo pen, nu mag men slechts hopen dat men zich tot de SBB wendt als er iets wordt ondernomen. De KNWU heeft de SBB niet imperatief voorgeschreven. VVBW-Voorman K. Jansen: „Ik had liever gehad dat alles verplicht via de SBB had gemoeten. Zeker nu ik in deze vergadering weer eens heb gezien dat iedereen voor zijn eigen kleine straatje werkt en niet het grote geheel in de gaten houdt.” Het was inderdaad beangstigend om te zien hoe dilettantistisch over het algemeen over toch een beroepssport werd gesproken. Jansen: „Als dit niet van de grond komt dan kunnen we het verder wel vergeten. Dan zakt de beroepswiel- rensport weer weg in het moeras, waar van iedereen het er over eens was, dat dat maar eens gedempt moest worden. Maar dan moet men later niet zeggen dat de KNWU of de VVWB er niets aan gedaan hebben.” De SBB wil met name het organiseren van profwedstrijden in Nederland volgens vaste richtlijnen ter hand nemen. In het verleden zijn er te veel zaken fout gelo pen op dit gebied Zo verdween vorig jaar nog een dubieuze manager met geld van de organisatoren naar onbekende bestem ming. De organisatoren kunnen nu het con tracteren van renners laten lopen via Jan Derksen, die door de SBB als coördinator is aangetrokken. Er kunnen drie wed- strijdtypes worden gehouden: met tópren- ners, met sterke renners, met een gewoon rennersveld. Derksen ontvangt daarvoor per categorie respectievelijk 1.000 750 en 500. De Stichting kan ook een volledig re- clamepakket leveren (bordreclame span doeken, reclamewagens, programmabladen etc.). Dit alles is echter niet verplicht, men kan ook alles zelf organiseren zoals dat tot nu toe gebruikelijk was. De KNWU en SBB hopen echter dat dat niet meer het geval zal zijn. Gezien de hou ding van de organisatiecomités is dit ech ter twijfelachtig. Duidelijk is, dat dit slechts een zeer flauw aftreksel is van de oorspronkelijke plannen waarin onder andere het organi satiebureau als werkgever zou optreden en waarin sponsorgelden gedeponeerd zouden moeten worden. Jansen vindt dit natuurlijk ook niet zo plezierig maar hij zegt: „Het blijkt dat het beter is om het kalm aan te doen. Het belangrijkste is voor ons dat de werkgelegenheid voor de profrenners verbeterd wordt. Als de orga nisatoren niet willen meedoen met de SBB dan kunnen wij er ook niets meer aan doen.” Clemens Wortel, die een aantal zware partijen in dit toernooi achter de rug had alvorens in de finale te komen, had in de halve finale bijzonder veel moeite met Guus van der Vlugt De eerste game moest hij laten gaan, maar kwam in de tweede terug, die hij met 15-5 op zijn naam liet zetten. Aanvankelijk leek het in de derde game snel bekeken te zijn. Guus van der Vlugt nam een grote voorspeong (11-3), maar kon de score niet in zijn voordeel houden. Via 10-14 en 14-15 be haalde de lange Tilburgenaar met 3-1 in de verlenging de overwinning. In de finale ontmoette hij de Brit John Tank. De kleine,maar watervlugge Tank, had kennelijk al zijn krachten al ver speeld in de voorafgaande rondes van dit toernooi. Clemens Wortel had dan ook geen enkele moeite met hem en behaalde met de cijfers 15-5/15-2 zijn eerste over winning in een A-toernooi. Agnes van der Meulen en Marja Ridder maakten er een „aanzienlijke” finale van. In de eerste game had Marja Ridder niets in te brengen. Ze kwam mooi terug in de volgende game, die ze won met 11-6, maar de hard- en vastspelende Agnes bleek toch te sterk voor het Duinwijck- meisje. „Mijn drops gingen stuk voor stuk tegen de netband. Het lukte gewoon niet”. In het herendubbel was er een grote concurrentie. Vier sterke combinaties be vochten elkaar in de halve finales, waar uiteindelijk Boudewijn en Paul Ridder en Guus de Vogel en Jos Rijmers als finalis ten uit de bus kwamen. De Amsterdam mers begonnen de wedstrijd met veel overwicht in de eerse game: 15-2. Toen echter kwamen de Duinwijckers tot be zinning en beslisten de strijd daarna met twee games van 15-9 in hun voordeel. Marja Ridder behaalde in het damesdub- bel met Felice de Nooyer haar tweede prijs, ditmaal een eerste, door een over winning op Margot Kramer-ter Metz en Agnes van der Meulen (15-12/15-2). Eveneens in het gemengddubbel bleek zij de sterkste met haar partner Clemens Wortel. Zij versloegen de combinatie Hen- nie Wesdorp en Paul van der Heuvel. Beide paren waren aan elkaar gewaagd en na een spannende strijd kwamen Cle mens Wortel en Marja Ridder als over winnaars voor de dag in twee games: 15-9 en 15-12. Het B-toernooi werd gewonnen door twee Duinwijckers. Bij de heren versloeg Rein van der Wiel de Amsterdammer Ed Timmers, bij de dames zegevierde Betty Ruigrok over mevrouw Korporaal. Op merkelijk was, dat Rein van der Wiel voor al zijn singles, tot en met de finale drie games nodig had. Het herendubbel werd na twee span nende halve finales gewonnen door Hans Huismans en Jaap van Bennekom van Hilversum tegen de heren Roy en Bieri uit Amsterdam. (15-11/15-13). De twee Velsense meisjes Inge Roze- meier en Joke de Boer slaagden er dit keer alleen in, in hun damesdubbel een ereplaats te bereiken doot de dames Or- meling en Oudewortel in drie games te verslaan. Het gemengd dubbel leverde een tweede overwinning op voor Hans Huis mans met zijn partner mevrouw Honig. Zij versloegen de IJmond/Shell-combina- tie Enid Wals en Henk Hebenaar. NULAND. De eerste schuchtere po ging om tot een professionele organisatie van de beroepswielersport in Nederland te komen is zaterdag gedaan. Op een rom melige en vaak chaotische vergadering, die de KNWU in samenwerking met de VVBW (Beroeps Wielrennersbond) had belegd met de organisatoren van profwie- lerwedstri.jden, werd men geconfronteerd met de pas opgerichte Stichting Bevorde ring Beroepswieirensport (SBB). Veen een 8-6 nederlaag. VZV speelde veel beter dan de laatste wedstrijden het geval was en schijnt de weg omhoog na een langdurige inzinking weer te hebben ge vonden. tafel gebracht door de VVBW om de profwielersport te bundelen via één orga nisatiebureau. Dat plan bleek niet ineens te realiseren. Nu gaat men trachten het langs wegen van geleidelijkheid door te drukken. De SBB heeft als bestuursleden J. Förster en mr. P Dingenouts (door KNWU aangewezen), K. Jansen en E. Beugels (VVBW) en J Schram (Chaam) en J. Moiling (Ulestraten) ais de vertegen woordigers van de organisatoren van profwedstrijden. Er wordt nog gezocht naar een vertegenwoordiger van sponsors. Coördinator van de SBB is manager J. Derksen, die op het reclamegebied geassis teerd wordt door L. Gosewehr. hield Hans van den Booren zijn doel voortreffelijk schoon. Het laatste kwart leverde DWR een man meer op en Hans Stocker maakte toen het fraaiste doelpunt van de wedstrijd, na uitstekend aangeven van Cees Cluistra, 4-1. BZPC miste ver volgens een strafworp, die via de kruising op de hand van Jan Stocker terecht kwam. DWR consolideerde de voorsprong daarna kundig en kon zowaar via een beheerste treffer van Van Kampen nog op 5-1 komen. De damesploeg van DWR trok vervol gens ten strijde tegen reserve-hoofdklas- ser HZC/Robben, dat zich al snel een 1-0 voorsprong verwierf. DWR verzette de bakens echter via treffers van Marjolijn Kerkhoff en Anneke Kroese. De DWT- heren vonden in een harde wedstrijd hun Waterloo in het Velserbad tegen VZV. In dit voor waterpolo totaal ongeschikte zwembad leed de ploeg van Ale van de In de eerste periode van het duel tussen DWR en BZPC paste de ploeg uit Bode graven de zoneverdediging toe. DWR kwam hier moeilijk doorheen, hoewel BZPC- keeper Piet Cluistra in deze spelfase veel geluk had bij harde schoten van DWR die steeds het houtwerk raakten. In het twee de kwart ging de DWR-motor draaien. Ben Willemze opende de score via een goed door Rob van Kampen aangeplaatste bal. Rob van Kampen werd even later het spelen door twee hem fel op de huid zittende tegenstanders onmogelijk ge maakt en de uitstekend leidende scheids rechter Wim Vriend kende een strafworp toe. Jan Verdel benutte dit buitenkansje onberispelijk, 2-0. De op dat moment totaal overklaste ploeg uit Bodegraven moest in deze tweede periode nog toezien hoe Hans Stocker met een schitterende omhaal de Rattenploeg naar een comfor tabele 3-0 tilde. Pas in de derde spelfase wist BZPC tegen te scoren door een misverstand in de DWR-verdediging uit te buiten, 3-1. Vervolgens was DWR weer aan de beurt en doelman Cluistra kon een boogbal van Rob Borgerding slechts uit zijn kooi hou den door het gehele doel omhoog te trek ken. De toegekende strafworp werd door Blauw Wit heeft het, ondanks de vele invallers, niet moeilijk gehad tegen Koog Zaandijk. Direct al in de opeeningsfase zorgde Peter ten Wolde al voor 1-0, maar Rob Voorneveld trok snel de stand gelijk. Toen Blauw Wit het tempo verhoogde resulteerde dit binnen twee minuten in vier doelpunten. In de tweede helft startte Blauw Wit opnieuw met een fel offensief en liep eenvoudig naar 10-3 uit. Via 10-4 werd het 11-4, waarna Blauw Wit de teugels enigszins liet vieren. Arnold Krul bepaalde in de laatste minuut de eind stand op 12-8. Nadat Westerkwartier zaterdagavond met 6-3 van Rohda had gewonnen, een wedstrijd die vooral in de tweede helft ontaardde, wist Westerkwartier gisteren Mi if:. t 1 - 'fc ja J.-' Ir

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14