4 BEREiiewesmows uit de umond Roofoverval op Haarlems wisselkantoor opgelost Jeugdige, vaak snelle, denkers achter het bord SLIVOVITSJ OORZAAK VAN aHT '•3 kwaliteit een koopje w Jl wf Protest AZ ZEVENTIG MILLE IN DUINEN GEVONDEN SL F 7 rt b Slapen MINI- SGHOOLSCHAAKTOERNOOI WEER VAN START GEGAAN Paniek Crossing Leger Velsen-LJ muiden r HAARLEM Een 24-jarige Haar lemse kok heeft bekend de gewapen de roofoverval te hebben gepleegd op het grenswisselkantoor in de Haar lemse stationhal, waarbij ruim zeven tig mille werd buitgemaakt. Het geld, dat hij in de duinen aan de Zeeweg tegenover de erebegraafplaats had begraven, is door de recherche terug gevonden. 1 i l Beverwijk Wijk aan Zee Heemskerk V elsen-N oord DONDERDAG 13 JANUARI 1972 -> iwwfe'. I KB? jfl i 1 e i (Van onze sportredactie) verloren had Van De en r c 1 Een leegstaand huis in Velsen noodde een groepje jongelui, waaronder een IJ- muidense heftruckchauffeur plus Amster dammers, tot slapen. De heren uit de hoofdstad beviel dat later toch niet weer zo en kwamen er van terug. Echter niet zonder eerst een looplamp achterover ge drukt te hebben die ze de IJmuidenaar in de handen stopten. Nu stond deze terecht wegens diefstal. „Laten die jongens toch in Amsterdam gaan slapen” vond de poli tierechter, die verdachtes gedrag wel erg dom vond. Hij veroordeelde hem conform de eis tot 150, wat gebaseerd was op het feit dat de jongen zwaar onder invloed van het groepje stond. Vermomd met een platina damespruik drong de kok op de avond van 30 decem ber het grenswisselkantoor binnen op het moment, dat de cassière Carolien Stad houders net bezig was de zaak af te sluiten. Hij vroeg haar of zij honderd gul den kon wisselen en drukte haar vervol gens een luchtdrukpistool onder de neus. Om alles minder verdacht te doen lijken p.; Heliomareschool 3'7'2 p.; De Juliana- school, de Noorderschool en de St. Canisi- usschool rukken hier op naar de volgende ronde. ALKMAAR. AZ ’67 heeft geprotes teerd tegen de gang van zaken bij het ne men van de strafschoppen na de beker wedstrijd tegen FC Den Haag. AZ werd daarbij uitgeschakeld. Scheidsrechter Pij per heeft, aldus AZ, een fout gemaakt bij de volgorde van spelers, die de strafschop pen namen. Bij de KNVB geeft men toe, dat het er niet reglementair aan toe is gegaan. AZ hoopt, dat de ploeg toegevoegd zal worden aan de clubs, die doorgaan met bekervoetbal. I VRIJDAG 14 JANUARI De Uitwijk, Arendsweg. 9.30-11.30 13.45-15.30 uur peuterspeelzaal. 5J t d Zeer bevreesd dat de justitie zijn toe komst als kortverband vrijwilliger in ons leger in de war zou gaan sturen. Want dan mag je natuurlijk geen celstraf op je strafblad hebben staan. De knaap had gestolen en wel op een door de officier als niet al te sympathieke afgeschilderde manier van het zakkenrollen in de kleed kamer van sportende jeugd. Uit vijf por- temonnee’s werd 62 gegapt. Verdachtes moeder ontfermde zich erover, onwetend over de herkomst. Op de zitting vertelde de jongen 152 per week te verdienen, en 25 kostgeld te moeten betalen. Waarop de heren achter de groene tafel bedachten dat je daar best van kunt rondkomen. De verdachte had weinig excuus voor zijn diefstal. Het voornaamste was wel zijn labiele toestand doordat hij uit huis was weggestuurd. De familieverhoudingen zijn nu hersteld. De officier eiste 200 plus twee weken voorwaardelijk. Mr. Swanen- burg hield het met het oog op de toekomst op 400 en verder geen voorwaardelijke celstraf. „Ik wil KVV-er worden en dat kan niet als ik een gevangenisstraf krijg en nou had ik zo gehooptEen heel verdrie tige jongen uit IJmuiden, 18 jaar oud. Ook voor rijden onder invloed stond terecht een 38-jarige directeur uit Wijk aan Zee. Op 24 november was hij min of meer via een fietspad het terrein van Hoogovens opgelost. Hij raakte daarbij Paniek was er de oorzaak van dat een 20-jarige timmerman uit Heemskerk na dat hij op 31 oktober een hek ramde op Plein 1945 in Velsen, doorreéd. „Je weet op zo’n moment niet wat je doet” ver klaarde hij. Tegen hem werd 200 plus drie maanden ontzegging geëist. De poli tierechter legde hem alleen de boete op. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Terwijl de coryfeeën van het 34ste Hoogovenschaaktoernooi zich opmaakten om de tweede ronde in te gaan ging om kwart voor een woensdag middag in drie Beverwijkse scholen en één klaslokaal van de school van het sanatorium Heliomare te Wijk aan Zee het traditionele mini-schaaktoernooi van start. HAARLEM. Opnieuw krijgt de Ken- nemersporthal interlandhandbal binnen zijn muren. Op zaterdag 5 februari zullen de Nederlandse heren aantreden tegen Zwitserland, terwijl als voorwedstrijd de heren-jeugdploeg in aktie komt tegen de Zwitserse jeugd. Voor de Nederlandse he ren is deze ontmoeting een voorbereiding op het Olympisch kwalificatietoernooi, dat in maart in Spanje gehouden wordt. Ne derland zal het hier o.a. moeten opnemen tegen Noorwegen en Bulgarije. beval hij het meisje, dat zij haar jas moest uittrekken, waarna zij gedwongen werd de kluis te openen en de stapels bankbil jetten in een koffer te deponeren. Na haar te hebben gewaarschuwd de eerste vier uur geen alarm te slaan, sloot hij de deur af. Dankzij het feit dat mej. Stadhouders de kok erg goed had geobserveerd slaagde de recherche er in een goed op de dader lij kende montagefoto te maken, die men on der het personeel van het station en het wisselkantoor liet circuleren omdat het vermoeden bestond, dat de overvaller daar connecties had. Het bleek een goede gok te zijn, want op 4 januari herkende een collega van de cassière hem toen hij op straat liep in ge zelschap van een meisje, dat vroeger op het wisselkantoor had gewerkt en thans een andere baan op het station had. Het tweetal, dat bleek samen te wonen, werd dezelfde dag nog aangehouden. VRIJDAG 14 JANUARI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 16 u. af scheid van de heer J. v. d. Winden, direc teur Scheepvaart- en visserijschool. Stadsschouwburg, 20 u. „Oscar”, door De Plankeniers, voor De Gieteling. De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJ muiden, 20 u. „Trouwe mei Tania”, door Fryske Trou. Jeugdcentrum IJmuiden, in oude Pen- centrale, Kanaalstraat, 20 uur Human Or chestra. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen, 8-12.15 u. school zwemmen, 13.20-16.15 u. schoolzwemmen, 16.15- 16.45 u. zwemlessen, 16.45-18 u. ge mengd zwemmen, 18-19 30 u. U.R.B., 19.30- 21 uur gemengd zwemmen, 21-22.30 uur IJ.R.B. IJmuider Harmonie van 19-21 uur in gem. vergaderlokaal, Abeelenstr., jeugd orkest en van 20-22 uur tamboer- en trompetterkorps in MMS, Tolsduinerlaan. DONDERDAG 13 JANUARI Verenigingsgebouw, Prinsesselaan. 19.30 uur jaarvergadering Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 uur Multi movement. Beverwijkse Sportraad. Sporthal, Loenenlaan. 20-22 uur spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 uur. Sportfondsenbad, Kiuikensweg. Geopend 20.15- 21.30 uur. Hoewel mej. Stadhouders hem als de dader aanwees en de bij de overval ge bruikte koffers en handschoenen eveneens werden herkend, ontkende de kok hard nekkig. Na voor de rechter-commissaris te zijn geleid, werd hij in het Huis van Be waring opgesloten. Zijn vriendin werd in vrijheid gesteld, nadat was gebleken dat zij bij de overval geen enkele rol had ge speeld. Nadat de kok gistermiddag opnieuw aan de tand was gevoeld, legde hij een be kentenis af. Op zijn aanwijzingen kon het geld, dat in handdoeken en plastic zakken was gewikkeld, worden gevonden. Hij ver klaarde op de avond van de overval met zijn vriendin naar Heerhugowaard te zijn gereden en daar te hebben overnacht. Als motief voor zijn daad noemde hij het feit, dat hij financieel in moeilijkheden ver- kerde. Het is de tweede roofoverval in korte tijd, die door de Haarlemse recher che is opgelost. VRUDAG 14 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. Aan dit toernooi mogen slechte school teams deelnemen. Dit jaar hebben weer meer scholen dan vorig jaar een team ingeschreven, namelijk 24 schoolteams, samengesteld uit jongens én meisjes, die tijdens onderlinge schaakpartijen op school bewezen tot de beste schakers en schaaksters te behoren. Er werd gespeeld in vier poules en wel in de Willem van Graftschool aan de Fokkerlaan, in de Bethelschool aan de Noorderwijkweg, in de Maarten Luther- school aan de Wijk aan Duinerweg en in het sanatorium Heliomare te Wijk aan Zee, waar bovenstaande foto is gemaakt. De wedstrijden van woensdag moesten uitmaken welk team in de finale mocht uitkomen. De finale wordt verspeeld op woensdag 19 en zaterdag 22 januari. De schoolteams, die reeds zijn uitgeschakeld voor deze finale, ontvingen een herinne- ringsoorkonde van het toernooi. De uitslagen van het mini-schaaktoer nooi in poule 1 waren: v.d. Hulstschool 10 p. Mivo-school 12 p.; St. Petrusschool I2V2 p.; W. van Graftschool 12*/i p.; Jan Ligthartschool 21 p.; St. Margrietschool 7 p. De St. Petrusschoöl, de W. van Graft school en de Jan Ligthartschool gaan dus naar de volgende ronde. In poule 2 was dé uitslag als volgt: Wolff van Deken school I8V2 p.; Kameleonschool 17 p.; H. Hartschool 11 p.; Don Boscoschool 7'/z p.; Apostel Mattheusschool 15 p.; Bethel school 6 p. De drie hoogst geplaatsen gaan ook hier door naar de volgende ronde. In poule 3 werden de punten als volgt verdeeld: Emmasehool 19*/2 pnt.; Zeewijk- school I8V2 punt; Robert Schuman- school IIV2 p.; Maarten Lutherschool 11 p.; Apostel Paulusschool 8 p.; Hendrik Mandeschool 6‘/a p.; De Emmasehool, de Zeewijkschool en de Robert Schuman- school spelen verder. Tenslotte gaf poule 4 het volgende beeld te zien: Julianaschool 22 p.; Noor- derschool 13 p.; Willem Hovyschool 11 Vï p.; St. Canisiusschool 19 p.j Vondelschool 6 De man vertelde dit hele verhaal giste ren aan de politierechter, ten bewijze van het feit dat hij beslist niet schuldig was geweest aan rijden onder invloed: „M’n vrouw naast me was helemaal in paniek”. En dat zou dan debet aan het slingeren zijn geweest. De officier van justitie vond dat de man na zijn vertrek niet naar huis maar naar de politie had moeten gaan en vond het verhaal geen excuus. Hij eiste twee weken en een jaar ontzegging. „Dat verdien ik echt niet” zuchtte verdachte, die memoreerde hoe hij vele familieleden waaronder zijn ouders de afgelopen tijd verloren had en nu had gedacht dat hij ook zijn vrouw nog kwijt zou raken. De politierechter, mr. Swanenburg, hield enigszins rekening met zijn argumenten en kwam tot een straf van twee weken en acht voorwaardelijke en vier onvoor- waardelijke maanden van ontzegging. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Een gezellig feestje met slivovitsj op 24 oktober in Beverwijk. Een bedrijfsleider uit Wijk aan Zee, 40 jaar oud, ziet zich en zijn vrouw na 5, 6 glazen niet meer zo naar huis rjjden en besluit om de warme sponde te verkiezen boven de koude weg. Paniek midden in de nacht: een Joegoslaaf heeft het een beetje al te duidelijk op ’s mans vrouw voorzien, en het echtpaar vertrekt met gezwinde spoed van de plek des onheils, in de auto zo regelrecht in de armen van de politie op de Warande, die hem aanhield omdat hij slingerend reed en men alcoholgebruik vermoedde. DONDERDAG 13 JANUARI Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 uur schiet vereniging De Vrijheid. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 uur jaar vergadering Fotokring Heemskerk, 20 uur vergadering zwemvereniging OEZA, 20 uur feestavond van r.k. vrouwengilde (Vrien denkring met „My fair lady”). Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 uur. VRIJDAG 14 JANUARI De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 10-12 uur kindercrèche, 18.30-20 u. instuif. De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-15.30 uur peuteroppas, 13-18 uur bejaardensoos, 20.30 uur Padoe-bar. De Werf, Jan Ligthartstraat. 14-16 uur peuteroppas, 19-21 uur instuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. Vanaf 19.30 uur instuif. De Lichtboei, Maasstraat. 9-11.30 uur kindercrèche, 19 uur vertrek voor schaat sen op Jaap Edenbaan, 20 uur ontspan- ningsactiviteiten. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 uur jazzdiscotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Ruysdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 uur. DONDERDAG 13 JANUARI De Mei, Geelvinckstraat. 20-21.30 uur tienerinstuif, 21.30-22.30 uur volksdansen. VRIJDAG 14 JANUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30-21 u. sport, 21 uur disco. Openbare bibliotheek, Filiaal Wij'ker- straatweg. Geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. bijna een slagboom, die door een portier met tegenwoordigheid van geest razend- nel op het nippertje omhoog werd ge haald. Op een doodlopende weg kwam de man tot stilstand. Vijf glazen whisky waren volgens de officier van justitie de oorzaak en hij eiste voor het rijden onder invloed de vaste straf van twee weken en een jaar ontzegging. De raadsman, mr. Krefeld, meende dat zijn cliënt echt nietvan de 5 glazen whisky onder invloed kon komen.. Hij legde de na druk erop dat verdachtes gedrag bij de po litie vrij normaal was en dat de man ver moedelijk een black-out had gehad, door moeheid in combinatie met drank. Hij schetste ook de economische functie die de man heeft en waarvoor hij simpelweg een auto nodig heeft. De toestand op de bewuste avond was zo, dat verdachte zijn wekelijkse café- avondje had. Na afloop ging men dan altijd per taxi naar huis, dit keer echter niet, zodat hij zijn eigen wagen nam. Mr. Swanenburg hield rekening met een en ander en veroordeelde de man tot twee weken en 12 maanden ontzegging waar van 8 voorwaardelijk. DONDERDAG 13 JANUARI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u. openbare gemeenteraadsvergadering. Nlvon, 20 u. in gebouw Velserduin, Vel- serduinplein, IJmuiden, bijeenkomst over stereoscopic. Velser Gemeenschap. 20.15 u. in oude Raadhuis, Torenstraat, Velsen-Zuid, uit reiking van de wisselbeker voor betoonde burger zin in 1971. Openbare bibliotheek Velsen. Filiaal Parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat, IJmuiden, 19-21 uur; filiaal Sant poort Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 19- 21.15 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 19-23 u. BC Velsen. De Hoppers, IJselstraat. 9-11.30 uur peu terspeelzaal en -klas. De Kelder, Hilbersplein. 14-14.45 uur peuterklas. Het Tolhuis, Soerstraat. 14-16 uur peu terspeelzaal. De Grenspost, Soerstraat. 20 uur ge spreksgroepen. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. x‘ ^Vt.S.€HE Vttó K: *->;>>< rt d-nfflBW- F fe- 7 7 7'>'

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6