PANDA en de meester^onthechter Enquête leert: Nederlander laat auto niet graag staan VW probeert het met extra onderdelen Polle, Felle en Pingo GEMINI-PAKKETTEN VOOR SOMMIGE KEVERMODELLEN O K BENZINE KORTINGEN^ Ton geroofd uit kluis Y i! g .4GJ52WM ¥OOi? DUREX aL.O’A. E Overal vorst 6 In en om Haarlem i OPTIMISTISCH Heemskerk Velsen-IJmuiden Bollenstreek Beverwijk i j L MAANDAG 17 JANUARI 1972 POSTBUS 59 ROTTERDAM JA HOOR! 15 HIJ Mier SCHATTIG? t- 'DUITSE POMPEN KORTING 10 cental NED. WITTE POMPEN KORTING 4 cent daarbij als EXTRA KIPO KORTING 6 cent overal verkrijgbaar Het weekblad Vrij Nederland publiceerde enige maanden geleden een verhaal over Volkswagen, onder de titel: „Ligt de kever bijna op zijn rug?” Zover is het nog niet gekomen, al heeft het afge lopen jaar het Duitse Volkswagenconcern een paar pijnlijke verrassingen gebracht in de publiciteits- sector. Het gejuich over de handige kever, overigens nog een rechtstreekse afstammeling van een voor oorlogs model, is verkeerd in een afwachtend zwijgen. Volkswagen-kever uitgerust met bredere velgen en radiaalbanden: gering verschil in wegligging. 3 M rt u s o o o o o o o o o o 1 o t 5 I mevrouw struis; J museum tentoon- u.: ADVERTENTIE ADVERTENTIE L BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 u.: ,,Het geslacht Björndal” (Eeuwig zingen de bossen Winden waaien om de rotsen). Zon Maan Zon Maan ozo ozo ono z zo ono no wnw z zo NOU JAt V, ROND IS HIJ ZEKER WEL' uur. uur. uur. uur. o ono ono z w o nnw o ozo wnw nw zzo o no 2 OV< hei th( in te dei set we de Or gr: da ro: ra ou nu cr oc getankt bij alle merken pompen in Europa. 4Vraag vrijblijvend schr. inl. per briefkaart k (postz. 25ct) ET 7 4 9 1 5 3 6 6 3 0 8 1 I zir Er ja gr ve ov w de w ge te w Si d< g( k< zi vi st H S< fi t( t) 6 6 7 1 6 0 7 10 —10 8 —16 3 11 3 5 11 5 2 11 10 8 THE BEST THERE IS... TENTOONSTELLINGEN De Zandkraai (Handelstraat). Foto-expositie van J. Baas uit Zutphen; geopend tot en met 22 januari. VAALS. üit het Grenswisselkantoor aan de Maastrichterlaan in Vaals is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor 100.000 aan valuta gestolen. De dieven zijn vermoedelijk met valse sleutels het gebouwtje binnengedrongen. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland 4.21 uur en 16.30 uur 0.04 uur en 12.26 uur DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner dansant. TENTOONSTELLINGEN ’t Klokgeveltje (Hoofdstraat 140, Hillegom). Tentoonstelling tekeningen, gouaches en aqua rellen van Joke Aelberts Geopend 14 -17 uur, beh dl. en zon. Tot en met 30 januari. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Pieter Zwaanswijk; geopend tot en met 5 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. licht bew. onbew. onbew. onbew. licht bew. onbew. licht bew onbew geh. bew. half bew. beh. bew. geh. bew. licht bew. onbew. zw. bew. windstil zw. bew. onbew. geh. bew. sneeuw licht bew. zw. bew. half bew sneeuw motregen half bew. half bew. zw. bew. onbew. regen onbew. windstil regen zw. bew. regen geh. bew. geh. bew. geh. bew. sneeuwbui motregen onbew. zw. bew Pratend met VW-mensen is het opmerkelijk, dat zij die zon allang weer zien schijnen. De kever komt terug, vóór spellen zij. Juist nu, in tijden van economische teruggang, Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlisslngen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis De Stichting Weg heeft een opinie onderzoek laten uitvoeren onder de bevolking van zestien jaar en ouder, automobilisten en niet-automobilis- ten. Doel van dit onderzoek was na te gaan hoe de Nederlander denkt over de overheidspolitiek ten aan zien van de auto en het openbaar vervoer. De stichting meende dat ’n dergelijk onderzoek nodig was, nu de overheid vooral bij monde van minister Drees (Verkeer en Water staat) het beleid van zijn voor gangers duidelijk heeft omgebogen in de richting van het openbaar ver voer. Hanteeerde minister Bakker destijds nog de zogenaamde „ën-en” filosofie, waarbij zowel aandacht werd besteed aan het particuliere autovervoer als aan het openbaar vervoer, minister Drees laat geen twijfel bestaan over zijn voorkeur: het openbaar vervoer zal op een ho ger plan moeten worden gebracht, om het particulier vervoer per auto af te remmen. Hij wil dit bereiken door onder meer een aantal maat regelen op het gebied van de motor rijtuigenbelasting door te voeren. En de volksvertegenwoordiging heeft hem nu de begrotingsdebatten in de Kamer achter de rug zijn daarin gesteund. Ondanks de aarze lingen en de twijfels die verschil lende Kamerfracties koesteren. Hoe denkt nu de Nederlander in het algemeen over dit streven van minister Drees? Het onderzoek had onder meer be trekking op verhoging van de ver- BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: Intiem rapport” (deel II). Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 Gimme Shelter” (The Rolling Stones). 24. Panda reed zo vlug hij kon naar het huis van mevrouw Fluks-Wantweter. „Ik hoop maar dat Wan hierheen is gebracht”, mom pelde hij zenuwachtig, terwijl hij uit zijn auto sprong. „Want als ik hem niet vlug vind, word ik onthecht en dat lijkt me erg naar”. Met die gedachte draafde hij naar de voordeur van De inbraak werd zaterdag door een caissière ontdekt. De kluis was niet aange sloten op een alarminstallatie. Een paar weken geleden is ook al een poging gedaan het grenswisselkantoor bin nen te dringen hebben de mensen behoefte aan een economisch betrouw bare wagen voor hun geld. De tijd zal leren of ze gelijk krijgen. Intussen hebben sommige dealers in ons land niet stilgezeten, om de kever „wat dichter” bij de mensen te brengen. Onder meer door de VW 1302 en 1302 S in een enigszins gewijzigde uitvoering op de markt te brengen. Dat proberen zij door deze uitvoeringen uit te rusten met verbrede velgen en radiaalbanden, console, en hoofdsteun. Terwijl nog meer uitbreiding mogelijk is door stoelen met neksteun te monteren, zwart veiligheidsdashboard (Als dit zo aangeprezen wordt, is natuurlijk de eerste vraag of het oorspronkelijke dashboard minder veilig is) racestuur en brandblusapparaat. Al deze accessoires onderverdeeld in twee pakketten, die men meteen maar Gemini-pakketten heeft gedoopt. Volgens het persbericht waarmee de Haar lemse dealer deze extra’s aankondigde, is het de bedoeling deze kevermodellen „een geheel ander karakter” te geven en is het vooral de wegligging die „door de verbrede wiel basis is verbeterd”. Onzin natuurlijk: apart gemonteerde bredere velgen en radiaalbanden kunnen de wegligging eventueel verbeteren, maar zij hebben niets te maken met de wielbasis, die bovendien nooit verbreed, maar hoogstens langer of korter kan zijn. De wielbasis is namelijk de af stand tussen de hartlijnen van de voor- en achteras. En die blijft gelijk, welke banden men ook monteert op een wagen. Men bedoelde natuurlijk de spoorbreedte, zijnde de afstand tussen de „middens” van de loopvlakken van de banden op één as. Goed, om een beter beeld te krijgen, hebben we op ver zoek enige dagen gereden met een VW 1302, uitgerust met de in het Gemini-pakket voorkomende 4% J velgen met radiaalbanden. Om eerlijk te zijn, en dat willen we graag, viel het niet mee. Nog afgezien van het altijd hinderlijke lawaai van een luchtgekoelde motor, was naar onze mening de winst die met deze banden en velgen werd bepaald, tamelijk klein. De Volkswagen behield, zeker en vooral in de bochten, voldoende stabiliteit. Maar noch de bredere velgen, noch de radiaalbanden konden voorkomen, dat met stevige zij wind de wagen af en toe flink opzij werd gezet. En daar mee belandden we weer bij het oude probleem van de kevermodell. Daarbij komt, dat bredere velgen en banden de wieluitslag inperkten, zodat de draaicirkel kleiner werd. Een sportiever uiterlijk kreeg de VW 1302 echter wel met deze velgen. Overigens biedt één van de Gemini-pakketten meer dan alleen maar andere velgen en radiaalbanden. Bij voorbeeld een brandweerblusapparaat en stoelen met nek- steunen. Beide komen de veiligheid ten goede. Maar deze accessoires zijn alleen verkrijgbaar in het Gemini II-pakket en worden tegen een prijs van circa f 600.- slechts geleverd voor de ’72 modellen. Daarentegen werd door 46 percent uit de groep niet-autobezitters deze vraag bevestigend beantwoord. Een opmerkelijk resultaat leverde de volgende vraag op: denkt u, dat verhoging van de belastingen op de auto ertoe zal leiden dat meer men sen gebruik gaan maken van het openbaar vervoer? Van de ondervraagde groep die NIET de beschikking had over een personenauto, beantwoordde 47 per cent deze vraag ontkennend. Uit de groep van de automobilisten beant woordde 62 percent deze vraag ont kennend. Tenslotte bleek uit dit opinie-on- derzoek dat men vooral in de drie grote steden en in de laagste wel- standklasse eventueel bereid zou zijn het autogebruik bij verder stij gende kosten te beperken. In eer ste instantie zou dan het gebruik van de auto voor het doen van bood schappen worden beperkt, gevolgd door het gebruik van de auto voor recreatie en het bezoek aan familie of vrienden. Pas als het beslist niet anders kon zou zo leert de enequète het gebruik van de auto in het woon werkverkeer worden beperkt. En het is de overheid nu juist te doen om vooral dit woon-werkver- keer met de particuliere auto in te dammen. Maar enquêtes als deze tonen on der meer aan, dat er heel wat moet gebeuren voordat de Nederlander als hij naar zijn werk gaat de auto zal laten staan. „Le souffle De schat in 14 o 0.3 0 0 0 0.3 0 0 27 7 1 3 22 2 0 3 0.4 12 0 7 0.4 0.1 0 1 3 3 0 Bedrijfsbeëindiging. In het afgelopen jaar is het aantal bij het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw inge diende aanvragen voor bedrijfsbeëindi ging verviervoudigd. Het bedroeg 4.970, tegen 1.200 in 1970. Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft dit meege deeld. Afwachtend, omdat het publiek schijnt te vinden dat VW nu maar eens met een ander model moet komen, dat de plaats van de eens zo succesrijke kevermodellen inneemt. Een aanwijzing voor deze gedachte wordt in ons land ge vonden in de kwartaaloverzichten van de RAI, waarin de marktpositie van Volkswagen duidelijk bezig is naar be neden te schuiven. Overigens moet daaraan toe worden gevoegd, dat over het totaal genomen, het kevermodel op weg is een abso luut wereld-verkooprecord te vestigen. Eén man ziet dit met lede ogen gebeuren. Dat is de Amerikaanse jurist Ralph Nader. Zijn bedenkingen tegen de kever volgens hem de gevaarlijkste auto die op de Amerikaanse wegen rondrijdt hebben grote aandacht getrokken. Ralph Nader vindt onder meer de volgende zwakke punten in het kever-model (hij bedoelt hiermee de kever zoals deze in Amerika rondrijdt). Zwakke rugleunin gen, een verhoogd brandgevaar door de voorin geplaatste benzinetank, buitengewoon gevoelig voor zijwind, instan- biel: dit zijn maar enige van zijn bedenkingen. Het Kamer lid Van Thijn vond in de publikaties van Nader over de Volkswagenkever zelfs aanleiding om enige vragen te stel len aan minister Drees van Verkeer en Waterstaat. Hij kreeg onder meer ten antwoord, dat de minister de beden kingen van Nader niet deelde. Hoe het ook zij: Volkswagen stond nu niet bepaald te juichen bij dit soort publiciteit. Temeer niet, omdat een andere affaire het vertrek van VW-bovenbaas dr. Kurt Lotz eveneens aanleiding gaf tot minder gunstige pers commentaren. Sommige commentatoren zagen hierin een politiek spel, weer anderen (The Times bijvoorbeeld) hiel den als voornaamste reden de dalende winstcijfers van het eens zo goed marcherende concern aan. Tenslotte waren daar nog gerenommeerde autovakbladen als Auto, Motor und Sport en MOT-auto journal die soms hevige bedenkin gen koesterden tegen VW-modellen als de vergrote kever 1302, en de VW 1200. Zonder enige overdrijving kan men dus stellen om maar eens in de bekende symboliek te vervallen dat de lucht boven Wolfsburg wel enige op klaring behoeft, alvorens de zon daar weer onbekommerd kan schijnen. o o o o ozo o o o ono o zo n n o 4—5 4—5 4—7 0 —10 4—4 3 4 3 6 4 7 8 13 —10 9 9 - 1 3 9 2 5 12 3 8 6 14 15 5 12 —10 9 13 7 3 5 0 3 15 16 19 MAANDAG 17 JANUARI op 8.40 uur; op 9.17 uur; 1 8.39 uur; onder 9.36 uur; onder MAANSTANDEN Eerste kwartier 23 januari 10.29 uur Volle maan 30 januari 11.58 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN MAANDAG 17 JANUARI Hoog water Laag water DINSDAG 18 JANUARI Hoog water 4.57 uur en 17.08 uur Laag water 0.47 uur en 13.04 uur Het K.N.M.I. deelt mee: De koude lucht boven Scandinavië en Noord- Duitsland is naar het zuidwesten opgedrongen. Terwijl de luchtdruk boven Oost-Europa steeg daalde zij boven de Middellandse Zee. Hierdoor nam de wind boven ons land flink toe en werd de koude lucht naar ons land aangevoerd In het noordoosten daalde in de afgelopen nacht de temperatuur op enkele plaatsen tot 10 graden onder nul. In het zuidwesten beperkte de vorst zich tot 2 graden onder nul. Het komende et maal zijn de veranderingen in het weertype slechts klein Er moet met veel wind gerekend worden waarbij het in het noordoosten van het land matig tot streng blijft vriezen. Maar ook in het zuidwesten van het land blijven de tem peraturen enkele graden onder nul. Barometerstand hedenmorgen 1004 millibar (753 mm). Vooruitzichten voor woensdag. Overwegend droog met opklaringen In de nacht en ochtend lichte, maar vooral in het noordoosten ook ma tige vorst Aantal uren zon: 1 tot 5; minimum tempera tuur; 1 tot 6 graden onder normaal; maximum temperatuur: 1 tot 6 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 percent; kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. Normale temperaturen van 16 tot 20 januari: minimum 1 graad, maximum 5 graden. WEERRAPPORTEN 8.40 uur; onder 17.00 9.17 uur: onder 18.27 DINSDAG IS JANUARI op 8.39 uur; onder 17.02 op 9.36 uur; onder 19.51 Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 12-02 uur, za. en zon. 11-02 uur. Jeugd- bowlen iedere zaterdag 1-13 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil”, (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie Waterwinning in Nederland”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. op treden orkest Co.- Halle. Tevens zon. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Woens. za. en zon. 12, 14 en 16 u.: voorstelling Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). le- dei’e avond beh. maand 20.00 u.Internationaal trefpunt in de Guden Slok. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. dagelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Beeckestijn, Velsen-Zuid museum tentoon stelling, dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945 IJmuiden Is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. „Mevrouw ontvangt geen bezoek”, sprak de huis knecht die open deed. „Ik kom niet bezoeeken!” riep Panda. „Ik kom Wan halen!” Hij wilde naar binnen hollen, maar de gespier de knecht greep hem bij een arm en voor hij wist wat er gebeurde, vloog hij de buitenlucht weer in. „Mevrouw ontvangt niet", herhaalde de bediende. „Als u een afspraak wilt maken, kunt u dat schriftelijk BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 19.30 u. .Ryan’s dochter”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Dinsdag 20.15 u.: Weense avond door het Symphonic Orkest Haarlem o.l.v. André Kaart. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111). 15.30, 19 en 21.30 u.: ..Diamonds are forever”. 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Sartana de vernietiger”, 14 j. Lido (Houtplein). 14, 19 en 21.15 u.: „De tan den van Dracula”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139), 14, 19 en 21.15 u.: The Aristo Cats” al. Roxy (KI. Houtstr. 79), 14.30. 19 en 21.15 u.: „Liebe unter 17”, 18 j. Studio (Gr. Markt). 19 en 21.15 u. au coeur”, 18 j. Dinsdag 14.15 u.: het zllvermeer”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse School van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet: Grafiek en moderne kunst o.a. Bendien Ziltln Peeter, Ger Danlëls. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Foto reportage van de zigeunerbedevaart naar Les Saintes Maries de La Mer van Els en Bert Pij pers tevens tentoonstelling van oude kerstgroe pen. T.e.m. 20 februari. Geopend di. t.m. za. 10- 12.30 u. en 14-17 u., zo. 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling ..Haarlemse stadsgezichten” (uit eigen bezit) Permanente tentoonstelling schilderijen ut de 19e en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse Franse en Italiaanse school. Geopend di. t.m. za 10-16 uur, zo. 13-16 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wankleden en kleinplas tiek. Geopend di., wo, vr. 13-17 uur do. 8-10 uur za. 11-17 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22.00 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling beeld houwwerken van prof. Bronner en zijn leerlin gen. Geopend dag. 10-17 u. zo. 13-17 u. Tot en met 6 februari. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaarne 48). Schilderijen, keramiek en tekeningen. Geopend dl. t.m. za. 11-17 uur: do.avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex positie werken van J. J. Albers, schilderijen uit Indonesië. Hongarije en batikwerk uit Bambang Oetoro. Geopend d. t.m. za. 9-12.30 en 13.30-18 uur ma. 13.30-18 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Overveen). Ten toonstelling „Vondsten van het huis Aelberts- berg”. Geopend vrijdag 19-21 uur zaterdag, zon dag en woensdag 14-17 uur. Tot en met 30 jan. Kleedkamers Openluchttheater (Bloemendaal). Tentoonstelling „Zo leeft het bos”. Geopend za. zo. 11-15 uur Tot en met 29 februari. Oude Slot (Ir. Lelylaan 4. Heemstede). Foto- expositie „Het ogenblik”, 80 zwart-wit foto’s en enkele kleurenfoto’s, 's Avonds wordt door de leden een kleurendlaserle geprojecteerd. Dage lijks geopend 10-12.30 u., 13.30-17.30 en 19.30-22.00 uur. Tot en met 23 januari. Galerie Eülders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van de surrealist Johan Hermsen en de beeldhouwer Trevor Uicholsen. Geopend dag. 13-17 uur. Tot en met 6 februari Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a. Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodll Blokker-Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur behalve zo. en ma DIVERSEN Stadhuis Haarlem: Maandag 20.00 uOpen bare nabespreking begroting. Aula Teylers Museum (Spaarne 16). Maandag 20.00 u.: Prof. dr. I. B. Horst over „De Engelse vluchtelingen te Haarlem in de hervormings tijd”. Wijkcentrum Europawjjk (Laan van Angers 5) Dinsdag 10-12 uur: Spreekuur sociaal raadsman. Waagtaveerne (hoek Spaarne Damstraat) Ge opend ma., di. en don. 19.30-24 u.: vrij en zat 19.30-01 u.: zon. 2-5 en 10.22.30 u. Om de 14 da gen donderdag 20.30 uur: literaire avond Vrij dag en zaterdag 22 uur; zondag 21.30 uur. Toneelschuur (Bavogebouw. Smedestraat 23). Dinsdag 20.00 u.: Filmschuur woensdag 20.00 u.: Open workshop donderdag 20.00 u.: Mimework shop. Zaterdag 11 u.: Kinder-workshop 14 en 16 u.: Jazzballet. keersbelastingen, meningen over be zuinigingsmaatregelen en het al of niet beperken van het autogebruik. Een van de vragen luidde: vindt u het aanvaardbaar dat automobilisten via verkeersbelastingen een deel van de verliezen van het openbaar ver voer voor hun rekening nemen? 74 percent van het aantal onder vraagden, dat in het bezit was van een auto antwoordde hierop ontken nend. Van de mensen die niet over een auto beschikten antwoordde 61 percent ontkennend. Een vraag of het aanvaardbaar was, dat met de opbrengsten van de verkeersbelastingen nieuwe voorzie ningen voor het openbaar vervoer werden betaald, werd door 59 per cent van de ondervraagde automo bilisten ontkennend beantwoord. r5* r Hff...HET6EHE(J6Efd- BEÊLD /S NU OPEENS VAN HARTE GEFELICITEERD MET UW BABY, I -- ILVA -DIE MAN DIE NAAR JE KJKT....ZJIN GEZICHT- HOUD DAT GEZICHT VAST. V VA AG... DONKER.. ALLEEINZUN OGêN... ZJJN OGEN KJKEN/ j NAAR ME y SCHERPER... MISSCHIEN.. OC ik programmeer... X, MUN--BOODSCHAPPEN... ...EEN MANKSKT NAAR ME...

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6