Tegen samenvoeging Jazz-session VRIJ HEEMSKERK WIL in Progress DESNOODS HARDE ACTIES uw stadstuin Dr. Alb. Vis overleden Motto: 30.000 maal neen Aanzet voor dubbele Delftlaan Uitbreiden van voorzieningen voor abortus inopportuun Verblij fsaccom modatie Veisen dient te worden uitgebreid Voorhaven niet haalbaar geacht Jongeman met windbuks in rug geschoten Lenteflora geeft u ideeën voor !fl NIEUWE OPZET IN DE VISHAL JAAROVERZICHT VVV VELSEN-IJMUIDEN Kantinebediende maakte fatale Marktberichten voetbeweging I I Si 1 |f! W 3 7 6 DINSDAG 18 JANUARI 1972 Formatie Gijs Hendriks in- Demonstratie at. Huis-aan-huis Provinciale Raad V olksgezondheid: ;r.- r.- ZEEBAD ACTIVITEITEN (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Bij de V.V.V. „Velsen- Umuiden” is men van mening dat de vakantiespreiding in 1971 bijzonder slecht was geregeld. Het seizoen werd immers kunstmatig verkort, omdat zowel de Nederlandse school- en bouwvakanties als de vakantie in Noord-Rijn Westfalen samenvielen in eenzelfde periode van vijf weken Vandaar dat er in augustus vrijwel geen Duitse toerist meer kon wor den waargenomen, zulks in tegen stelling tot andere jaren, toen men in deze maand nog op een redelijk aantal Duitse bezoekers mocht reke nen. Bovendien circuleerden in het begin van 1971 nogal verontrustende berichten over een waterverontrei niging langs de Nederlandse kust, die op het toerisme een remmende wer king hebben gehad. Dit kon bijvoor beeld worden afgeleid van het ver minderd aantal brieven om informa ties uit Duitsland, terwijl op het V.V.V -kantoor in Velsen dikwijls werd gevraagd of men in IJmuiden nog wel veilig kon zwemmen. On danks het feit dat het water hier na Qen onderzoek de op een na hoopstp '-.trpUfioaHp vrprd vprleend. ;te t”, de de re im n- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Tot het laatste moment toe zal het comité „Vrij Heems kerk” blijven vechten voor een vrije, zelfstandige gemeente. Dat werd maandagavond wel duidelijk gedurende een druk bezochte vergadering in „De Vrijburcht”, waarvoor de verenigingsbestuurders waren uitgenodigd. Tijdens deze bijeenkomst werden „harde” acties ontketend onder het motto „30.000 x neen”. Met deze nieuwe kreet, die op duizenden affiches zal worden afgedrukt, wil men duidelijk aangeven, dat los van alle politiek, de totale burgerij van Heemskerk de samenvoeging met andere gemeenten (of een andere gemeente) volstrekt afwijst. Zo mogelijk met een schok effect wil men dat tot in de Tweede Kamer door laten dringen in de veer tien dagen die er nog resten, voordat deTweede Kamer het wetsontwerp tot samenvoeging gaat behandelen. ■F ■F5 F 3 (Van een onzer verslaggevers) nd nd ?r- ?r- ie- ■nd /VVVVWVVWVWWVVWWVVVWVWVVVVVVWWVVWWVWWVWWWVVW iur Dr Je- •30 lur iur ?tr. in- m- (Van onze stadsredactie) van (Van een onzer verslaggevers) B Voorts heeft men bij de V.V.V. gecon stateerd dat in Velsen de beddencapaciteit bij particulieren een afnemende tendens Bij dit alles werd door de V.V.V. in sa menwerking met de gemeente Velsen, de strandexploitanten en de IJmuider Strand- vereniging een aantal evenementen op het strand georganiseerd, zoals twee dans avonden en een viswedstrijd met onge veer honderd deelnemers. Aan de ballon nenwedstrijd op 31 juli werd door bijna vijfhonderd kinderen deelgenomen, waar van de verste ballon in Denemarken was terecht gekomen. Maar de grootste attrac tie bleek toch te bestaan uit de waterski- demonstratie binnen de pieren op 24 juli waar zich ruim tweeduizend toeschouwers voor hadden gemeld. INTUSSEN zal dan ook een begin zyn gemaakt met de reconstructie van de Delftlaan, die minimaal vier rijstroken krijgt. Verwacht wordt dat de aanbe steding van dit werk in maart of april zal vallen. Op de bij de Stuyvesantbrug genomen foto is men met behulp van een dragline bezig bomen en palen (uit het water) te verwijderen. GISTEREN is een aanzet gemaakt met het werk van Provinciale Water staat, dat uiteindelijk tot een verdubbe ling moet leiden van Delftlaan nu nog een flessehals op de drukke Weste lijke Randweg. De uitvoering voorziet in eerste instantie in de sloop en nieuw bouw van respectievelijk de Orion- en Stuyvesantbrug. De 19- er- uif >or Groenten: breekpeen 10-32; boerenkool 38-54; groene kool 22-40; selderij knollen 26-45; prei 54-89; rode kool 9-21; spruiten 49-98; uien 8-26; waspeen 31-42; witlof 62-77. ;t, ds jn r- n- dr. en 14- len 48 -k- u.; in k. o- de ar in. a- of ot n, ;n ht in ’P ig de rs al -k ar vertoont, een verschijnsel dat wellicht moet worden toegeschreven aan de gestegen welvaart. Door deze kleine hoeveelheid beschikbare bedden is het voor de V.V.V. echter wel zo langzamerhand onmogelijk geworden tot het werven van groepen over te gaan. Het is op deze wijze dan ook meermalen voorgekomen dat busgezel- schappen soms bij tien verschillende adres sen moesten worden ondergebracht. SANTPOORT. Vrijdagavond werd in het Burgemeester Rijkenpark een vijftal jongens aangehouden, die in het bezit wa ren van een windbuks en twee luchtdruk pistolen. Een jongeman was door een ko geltje in de rug getroffen en de eigenaar van de windbuks verklaarde dat zijn wa pen per ongeluk was afgegaan. Het schot bleek voor het slachtoffer geen verdere nadelige gevolgen te hebben De windbuks is door de politie in beslag genomen, ter wijl een deel van de jongens nog verder zal worden verhoord, aangezien de politie ook belangstelling toont voor de pistolen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Om half tien vanmor- morgen heeft in de aula van het cremato rium Westerveld in alle stilte een korte crematieplechtigheid plaats gehad by het overlijden van dr. Alb. Vis, rustend Doops gezind predikant in Beverwijk, die vrijdag plotseling aan de gevolgen van een hart aanval op 77-jarige leeftijd is overleden. De overleden predikant werd in 1894 ge boren in Midden Beemster, waar zijn va der predikant was. In 1919 werd hij pro ponent tot het predikantsambt toegela ten. Zijn eerste standplaats was Witmar- sum een bekend Doopsgezind centrum. Daarna volgden in 1922 Heerenveen en in 1925 Texel. In 1933 werd ds. Vis in Bever wijk benoemd, waar hij tot 1961 het predi kantsambt vervulde. Inmiddels was hij omstreeks 1923 gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid. Dr. Vis heeft tal van grote reizen ge maakt en daarover bij diverse gelegenhe den voordrachten gehouden. Gedurende jaren was hij voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en presideerde hij het Comité Abonnementsvoorstellingen. Landelijk gezien lijkt echter enig op timisme wel gerechtvaardigd, omdat in 1970 de inkomsten uit het vreemdelingen verkeer met ruim 25 percent zijn gestegen. De uitgaven voor het uitgaand verkeer stegen met 11 percent waardoor het nega tieve saldo van de reisverkeersbalans met f 100.000.000 kon worden teruggedrongen In dit verband verwacht het Centraal Wat de activiteiten van de V.V.V. Vel- sen-IJmuiden betreft kan worden vermeld dat door het bureau in 1971 11.745 inlich tingen werden verstrekt, waarvan 7.677 mondeling, 3.374 telefonisch en 694 schrif telijk. In 1970 waren deze cijfers respec tievelijk 8.249, 3.872 en 704, zodat in 1971 sprake was van een daling met 8.44 per cent. Hier kan nog by worden aangetekend dat het aantal verstrekte inlichtingen altyd in hoge mate van de weersomstandigheden afhankelijk is. By mooi weer bevindt men zich immers meestal aan het strand, zodat men alleen met regen by het bureau naar andere middelen tot recreatie komt infor meren. van de kampeeraccommodatie aan de kust moet worden verdubbeld, indien men aan de steeds groeiende vraag wil gaan vol doen. IN DEZE periode zullen in elk geval de voetgangers en fietsers (maar dan wel lopend) gebruik kunnen blijven maken van beide oeververbindingen. Voor automobilisten is het omrijden geblazen, wanneer ze van of naar „De Krim” willen. der al te grote brokken te maken. Het meest serieus werd maandavond overwo gen om op een geschikt tijdstip met zoveel mogelijk particuliere wagens rondjes te gaan rijden in Heemskerk, zodanig, dat het verkeer op de Alkmaarderweg wordt ge blokkeerd door een aaneengesloten Heems kerkse file ringrijders. De voetgangers zou den hun bijdrage kunnen leveren door constant de zebrapaden te bezetten. Als bezwaren van een dergelijke aktie werden genoemd, dat deze weinig rechtstreeks de aandacht zou richten op het doel en dat deze wel eens meer irritatie dan medele ven zou kunnen uitlokken. Vandaag zullen de werkcomités probe ren in elk geval „een stunt” te bedenken. DEZE KUNSTWERKEN moeten een eind terug om de aanzienlijke wegver- breding mogelijk te maken. Nadat de Orionbrug klaar is, wordt begonnen met de vernieuwing van de Stuyve santbrug en de aanleg van een tunneltje als verbinding met de Stuyvesantstraat. Men verwacht met dit project binnen een half jaar klaar te zyn. De kosten van dit onderdeel bedragen f 1,2 mil joen. HEEMSKERK. Jazzliefhebbers kun nen op vrijdag 21 januari in de Progress- sociëteit aan de Const. Huijgensstraat luisteren naar de Utrechtse musicus Gijs Hendriks, die met een formatie bestaande uit hemzelf, Rein de Graaf, Henk Haver kamp en Ruud Pronk naar Heemskerk komt. De opzet van verleden jaar Is volstrekt onvoldoende gebleken, jaar is volstrekt onvoldoende gebleken. Men kon toen na een bezoek aan de Voorj aarsbeurs ook nog even langs de rijen „soldaatjes” de keurig in het gelid staande rijtjes bloemen. Mooi om naar te kijken, maar blijkbaar niet nodend tot kopen. Bovendien heeft zo’n 50 percent van de bezoeekrs de hele Lenteflo ra niet gezien omdat ze eerst door de Voorj aarsbeurs moesten en toen de hele bloemententoonstelling niet meer konden vinden.’ Hoewel er richtinglijnen waren aangebracht heeft men ze vaak niet ge zien. In overleg met de Voorj aarsbeurs is nu besloten u eerst door de Lenteflora te leiden en dan pas naar de Voorjaarsbeurs. De tentoonstellingscommissie heeft in over leg met hoveniers- en bloemisten-winke- liers bewust gezocht naar een andere Een speciale demonstratietuin, ingericht door de Haarlemse hoveniers zal daar zijn bijdrage toe moeten leveren: hier vindt u alle planten met Nederlandse namen bij elkaar. Het is een tentoonstelling niet lan ger voor de vakman maar voor het pu bliek, die niet alleen zijn vakmanschap moet bewonderen maar zelf aan het werk moet. U zult van 3 tot en met 12 maart niet meer rondlopen in een „kleurendia”, maar in een tuin vol planten en bloemen, geforceerde heesters, bregen, rhodo’s, azalea’s, bolbloemen noem maar op. Nieuwigheid; es op tuingebied vindt u dan ongetwijfeld op de Voorjaarsbeurs waar u later in belandt. Om maar wat te noemen: plastic inzetbakken zodat u niet eindeloos hoeft te knoeien met grond aanbrengen en verwijderen in uw balcon- tuintje. U gaat gewoon uw bak in een tuincentrum vullen (of u laat dat de bloemist doen) en u kunt dan zelfs plan ten kopen die ’s winters in de huiskamer moeten overblijven. IJMUIDEN. Bij het verzetten van stoelen in de kantine van de timmerman- werkplaats van Hoogovens maakte een 61-jarige kantinebediende uit Wieringer- waard een beweging met z’n rechtervoet die hem uiteindelijk ir ’t Centraal Zieken huis in Alkmaar deed belanden. Hij werd daar opgenomen met een enkelbreuk en een onderbeenbreuk van het rechterbeen. In navolging op een vorig jaar door provinciale staten aanvaarde motie is een onderzoek ingesteld naar de bestaande faciliteiten voor een klinische abortus. De raad vindt bepaalde voorstellen inoppor tuun, aangezien verwacht mag worden dat in de eerstvolgende jaren spontaan een zodanige uitbreiding van de klinische faci liteiten zal plaatsvinden, dat in de be staande behoefte zal zijn voorzien. Reeds thans, aldus de raad, zijn deze faciliteiten tenminste bijna het dubbele van de laag ste raming Hij vindt het evenmin opportuun op het ogenblik een uitspraak te doen over de noodzaak tot een eventuele maximale spreiding van de faciliteiten over het territoir van de provincie. Evenmin wenst de raad thans een oordeel te geven over de voor- of nadelen van afzonderlijke abortusklinieken of -poliklinieken, aange zien naar zijn mening de discussie over deze onderwerpen nog allerminst is afge sloten en er bovendien nog onvoldoende hard cijfermateriaal beschikbaar is. Het overzicht van de in Noord-Holland be staande voorzieningen voor hulp bii onge wenste zwangerschap en voor zwanger- schapsvoorkoming zal over enige ti]d mid dels een aparte nota worden opgesteld. Er verschijnt zeer binnenkort een spe ciale editie van het gemeentelijke voor lichtingsblad „De Streng” en daarin komt waarschijnlijk een affiche met het motto „30.000 maal neen” als vouwblad, opdat men in elk huis zo’n affiche kan ophan gen. Zo mogelijk wordt via het blad ook het „stuntwerk” nog nader aangekondigd. Het comité gaat verder nog onderzoeken, in hoeverre juridisch de „procedure" met betrekking tot het wetsontwerp kan wor den aangetast. Dat de samenvoeging de Heemskerkse bevolking bijzonder bezig houdt bleek uit allerlei suggesties, die wellicht niet voor realisering in aanmerking komen, maar die wel bewezen hoe hoog men de zaak opneemt. We noteerden opmerkingen als: „Hoog ovens moet zo nodig die samenvoeging. Laten we een staking bij Hoogovens orga niseren. Dat blyft niet onopgemerkt.” En: „Heemskerk heeft al eens eerder massaal geweigerd te stemmen. Er wordt wat die samenvoeging betreft politiek bedreven. Laten we aankondigen, dat we, als de sa menvoeging een feit wordt, b(j de Kamer verkiezingen wederom verstek zullen laten gaan.” Die korte termijn wordt het grote pro bleem, want wat kan men in die paar dagen tijd nog voorbereiden. Het comité zelf kwam met het voorstel om een massale protestmeeting in de Prin senhal te organiseren met de medewer king van alle plaatselijke verenigingen die elk op hun eigen terrein iets zouden kun nen bijoragen aan showeffecten ter om lijsting van kernachtige, korte programma punten die duidelijk maken waarom Heemskerk per se zelfstandig wil blijven. Alle leden van de Tweede Kamer wil men uitnodigen, al heeft men niet de illusie dat er velen zullen komen Uit de zaal werd het plan geopperd, om enkele Kamerleden naar Heemskerk te ontvoeren. Er zou tij dens die massale bijeenkomst, die zoveel mogelijk ingezetenen op de been zou moe ten brengen, in elk geval iets moeten ge beuren dat de aandacht van radio en tele visie trekt. Een werkcomité zal vandaag de plannen verder proberen uit te werken. Een aantal aanwezigen vond, toen er om andere suggesties werd gevraagd, de aan pak veel te tam. Zij drongen aan op harde akties, meer in de stijl van de Franse boe ren, of de lastige Zwanenburgers, die Schiphol blokkeerden om te protesteren tegen de geluidshinder. In dit verband werd geopperd om dc Ve’sertunnel gedurende een bepaalde tijd te blokkeren en om met honderden parti culiere auto’s vol geplakt met affiches het verkeer in de Haagse binnenstad lam te leggen op de dag van de behandeling van het wetsontwerp. Een ander werkcomité zal bekijken wat er van deze plannen te realiseren is zon- Door dit alles koestert men bij de V V V. bijzonder hoge verwachtingen van het plan „Zeebad”, dat voor het toerisme in Velsen een krachtige stimulans zal kunnen betekenen. Wel wordt dit plan ongetwij feld minder aantrekkelijk, wanneer tot de aanleg van een voorhaven zal worden overgegaan, ofschoon dit voornemen door het V.V.V.-bestuur om economische en mi- lieu-hyginënische redenen allerminst haal baar wordt geacht. Doordat aan deze voor haven immers het grootste deel van het strand moet worden opgeofferd, zal IJmui den in dit geval nog slechts voor dag- recreanten aantrekkelijk blijven. Gijs Hendriks heeft de Wessel Ilcken- prijs 1971 toegewezen gekregen door een door de stichting „Jazz in Nederland” samengestelde jury. In het juryrapport staat onder meer te lezen, dat men ge meend heeft de Wessel Ilckenprijs 1971 te moeten toekennen aan iemand, die on danks zijn vele en gevarieerde activiteiten nog onvoldoende als jazzmusicus in de gelegenheid is geweest om buiten de kring van insiders van zijn muzikaliteit en zeg gingskracht te getuigen. Bij deze beslissing van de jury speelde ook mee, dat de toekenning een stimulans wil zijn voor een bredere erkenning van initiatief en creativiteit van de al dan niet professionele jazzmusicus, De baritonsaxofonist Gijs Hendriks heeft zich in verbluffend korte tijd doen kennen als een uiterst veelzijdig en crea tief musicus met een verrassend geluid. Hij uit zich op zijn eigen fijnzinnige wijze als solist ook op sopraan-, alt- en tenor sax, klarinet en piano. Hij weet hierbij steeds zijn eigen wegen te vinden. Zijn compositorische kwaliteiten zijn gebleken bij zijn recente werk voor kwin tet en groot orkest. Zijn composities ge tuigen van originaliteit, scherp actueel bewustzijn en individualiteit. Zijn per soonlijke inbreng heeft diverse formaties tot (nieuw) leven gewekt. HAARLEM. De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Hoi- land vindt het vooralsnog weinig oppor tuun praktische voorstellen te doen met betrekking tot de uitbreiding van bestaan de of de oprichting van nieuwe abortus voorzieningen. Dit zegt de raad in de conclusies van het door hem uitgebrachte rapport over de faciliteiten ten behoeve van abortus provocatus in Noord-Holland. opzet van de Lenteflora. Het doel is nu dat de Randstadbewoner, u dus, er zich bewust van wordt, dat ook hij op aange name wijze kan bijdragen tot het be woonbaar maken van nieuwe wijken, het bedwingen van luchtverontreiniging, en het doden van vrijkomende tijd door creatief werk, dat tegelijkertijd recreatief werkt. Vandaar het motto: „Creatie en recreatie”. U krijgt zichtbare voorlichting over bloemen en planten in huis en tuin,niet langer het cataloguswerk.De tuinbezitter ziet er hoe hij wat variatie in zijn tuin kan brengen (hoe vaak lijken die tuintjes in de nieuwbouwwijken niet verschrikke lijk op elkaar), de flatbewoners hoe hij bakken voor zijn balkon kan inrichten, en hoe hij zijn planten 's winters kan laten overwinteren.U kunt er zien hoe te deco reren, hoe bloemstuk]es te maken, hoe je orchideeën kunt kweken in een kas (voor de liefhebber). Enfin alles is erop ge richt u functionele! met de planten en bloemen bezig te doen zijn. En met uw vrije tijd niet te vergeten. URK. Vrijdag 14 januari werden in Urk aangevoe>d (in kilogrammen) en ge veild (n guldens) 14 OCH) tong, 4 87-7, 4500 tarbot 2 96-8.51- 300 griet 1.38 2.53 72 000 schol. 0 53 0.95 t>s 000 kabeiiauw 0.33-1.32; 280 wjjting 0.73 1.03 400 schar 0 60-1 13. De aanvoer werd door 2? vaartuigen ver zorgd Voorts is er naar aanleiding van het rapport van de structuurcommissie de A.N.V.V. in Nederland een ontwikke ling gaande, met de bedoeling het bevor deren van grotere V.V.V.-eenheden, met als zwaartepunt de streek-V.V.V. Ook in Zuid-Kennemerland bestudeert men thans de structuur van een dergelijke organisatie. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De Lenteflora, die van 3 tot en i.iet 12 maart nu al voor het derde achtereenvolgende jaar tegelijk met de Haarlemse Voorjaarsbeurs in de Kenne- mer Sporthal zal worden gehouden, draagt een geheel nieuw karakter. Niet langer het „kijken naar fraaie bloemen” staat voorop, maar veel meer het zelf doen voor tuinbezitter en flatbewoner en iedereen die verder maar iets meer met de natuur wil doen. Besommingen (in guldens): KW 11 20.660, 29 8 000, 34 22.700, 42 9.400, 52 7.400, 55 11.900 74 34.200, 87 11.300, 113 11.200, 123 35 500, 130 5.60C, 132 12.300, 141 24.700 145 16.900 149 12.900, 150 14.800, 152 10.500. 187 13.100 197 14.200, 212 11.800 214 3.200 218 12.700 226 12.500. 106 8.500 110 6.000 127 8.000 174 17.800 178 5.600. 185 6.200. 189 13.200 194 12.300 213 7.100 WR 32 12.500, 33 12.600 50 8.800 VI 1 14.100, 7 7.400, 73 11.000 9G 2.000 103 21.700 105 6.800, 112 5.000 131 10.700 IJM 11 31.100 3 5.500, 154 11.100 o 7 800 KW 211 en VD 1 4.600, IJM 207 en KW 190 7 500. IJM 209 en IJM 211 3.800, 205 en 221 6 600 DEN HELDER. Vorige week werd de aanvoer verzorgd door de kleinere kotters; de grote vaartuigen visten zoals gebrui kelijk, verder van huis. Deze kleinere kot ters, die ovei-wegend in span vissen op kabeljauw, hebben het de afgelopen week, ondanks d ehandicap van de weersomstan digheden, die het vissen op deze manier één nacht ónmogelijk maakten er goed afgebracht. Met een totaalaanvoer van bijna 19( 000 kg voor ruim f 177 000 en besommingen per span, die opliepen tot bijna f 25.000 was het allt dagen erg druk in de vishal. Zeei druk was het ook op zaterdag toen de grote kotters aan de markt waren Weliswaar waren de tong- vangster iets lager dan de afgelopen we ken, maar de scholvangsten wa-en zeer groot. Naast bijna 22.000 kg tong, was er zaterdag eveneens nog ruim 122.000 kg, meest grote schol, aan de markt Hoewel de prijs voor de grote schol maar net bo ven de opvangprijs kon blijven, waren de kleinere scholsoorten nog heel redelijk in prijs .Door de zeer grote aanvoeren kon zodoend! nog een redelijke weekomzet worden gehaald Van IC tot en met 15 januari werd in Den Helder 405 836 kg vis. ter waarde van 555.61- 01, aangevoerd, door 107 vaar tuigen Plan Bureau een zich voortzettende gun stige ontwikkeling van het inkomend vreemdelingenverkeer en een verdere da ling van het negatieve saldo. Nu is hef V.V.V.-bestuur van mening dat indien Velsen in het landelijk geheel wil meeko men, de uitbreiding van de verblyfsac- commodatie als een dwingende eis moet worden beschouwd Vandaar dat het wel licht interessant is te weten dat de A.N.W.B. van mening is dat de oppervlakte IJMUIDEN. Maandag werden in IJmuiden aangevoerd 536 kisten en 645 premiekisten schelvis, 160 kisten en 1104 premiekisten schelvis ,160 kisten en 1004 jauw, 1220 kisten koolvis, 290 kisten en 17 premiekisten haring, 78 premiekisten makreel 3500 kisten schol, 90 kisten tar bot, 53( kiste.: varia, 3600 stuks stijve kabeljauwen, 30.900 kilogram tong. Prijzen per kilogram, in guldens: tarbot 8.69-8.28. gr. tong 4.65-4.34, grm. tong 6.77- 5.99, kim tong 6.82- 5 77. tong 1 6.98-5.76, tong 2 6.89-6.25 Per 50 kg: tarbot 328-122, griet 139-93, kabeljauw 1 108-76, kabeljauw 2 110-79, kabeljauw 3 72-58, kabeljauw 4 70-50, ka beljauw 5 44-26 koolvis 1 60-54, koolvis 2 56-52, bl koolvis 2 52-47, bl. koolvis 3 37- 26, schelvis 1 120, schelvis 2 72 schelvis 3 70-58, schelvis 4 74 62, wijting 56-26, wij ting 2 36-20, schol 1 32-21 schol 2 40-30, schol 3 46- 31 schol 4 46-35, poontjes 60, haring 40-30, makreel 42.40-33.60 haai 62- 55, levei 22-10 grove kuit 50-40. kleine kuit 160-120. Kou. Bij een supermarket in de Lange Nieuwstraat van IJmuiden is maandagmorgen een 78-jarige man over vallen door de kou. De bejaarde is over gebracht naar het Zeeweg Ziekenhuis. SCHEVENINGEN. De aanvoer in Scheveningen bestond maandag uit: 50 kisten en 40 premiekisten wijting, 1000 kisten kabeljauw, 2000 kisten schol, 150 kisten varia en 11.000 kilogram tong. F’ - z-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7