CLIFFORD LUYK, UITBLINKER REAL MADRID: Tegenvaller van Wenen uitgewist LEVI’S BRACHT REAL OP RAND VAN DE AFGROND Koch verloor Keiler toch al mee op Dag Fornaess houdt er naar Davos nu United had het moeilijk van Ignis „Aanval van Levi’s beter dan Ignis” |&ii dan Aalsmeer Kleine surprise Olympische banvloek over Rodriguez Sittardia sterker 17 16 A DONDERDAG 20 JANUARI 1972 T raditie Tactische zet Premie sporttoto kV (Van onze sportredactie) THEO KLEIN (Van onze basketbalmedewerker) definitief gediskwalifi- (Van one sportredactie) B V B B P P B B B B B B B B Dit keer is er volgens Fornaess geen sprake van een dreigement. „Het is meer een kwestie van tijd dan van geld. Ik zie ook echt niet met ergernis om naar de periode als topschaatser. Het was ondanks Sterker nog, Dag Fornaess, die vorig jaar in een tumultueus toernooi in Heer- enveen de Europese titel veroverde en in 1969 beide internationale kampioenschap pen won, heeft besloten na dit seizoen te stoppen als wedstrijdschaatser. Voor een schaatser, die gezien zijn leeftijd (For- DEN HAAG. De premie van sporttoto no 22 ten bedrage van bruto f 173.181,20 is ten dele gevallen aan de houder van het formuliernummer D 2632704. Hij ontvangt nu aan prijs 190.499,20. JIBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBEBEEBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBHPPBSEWBtfSEÜËEEEESEBBBBBBBBBBBeBEBeEEESEEEEEMBBBBBBBBBBBBBBBBBBBEBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBaBBBBEEEEEBBBaBflBBBBBflBBBBBBBBBMBBiWB^ B B B B B P B B B B B B B B B B B B B B B B B HAARLEM. Landskampioen Levi’s- Flamingo’s heeft gisteravond in de kwart finales van de strijd om de Europa-cup basketbal in een kokende sfeer bijna voor de grootste sensatie uit de vaderlandse basketbalgeschiedenis gezorgd. In de prak tisch uitverkochte Kennemer-sporthal had het er enkele seconden voor tjjd alle schijn van, dat Levi’s hoop in bange dagen, routinier Wim Franke, het roem ruchte Real Madrid definitief door de knieën zou doen gaan. Terwjjl de wild enthousiaste mensenmassa zich al van haar zitplaatsen verhief om de Levi’s over winning met een staande ovatie te gaan begroeten, faalde Wim Franke jammerlijk van de plaats waar hij in het afgelopen seizoen voor zijn ploeg vele malen furore maakte. Kip. „Het had nog veel harder ge kund”, wierp aanvoerder Frank Kales, zelf met een wervelende Gerhard Schreur, Bill More (in de tweede helft) en Kees Akerboom (voor rust) een uitblinker, „die man moest met alle middelen gestopt worden. Dan des noods maar ten koste van vijf fouten." Een tweede giftige angel vormde in de eerste twintig minuten de Amerikaan Tim Muller, die in een helft 14 punten scoorde en daarna ver terugviel. Aan dat euvel ging ook Kees Aker boom mank. Hij liet voor de pauze 16 punten aantekenen en kwam er ver volgens niet meer aan te pas. Oorzaak was de activiteit van More op links, waardoor Akerboom na de hervatting de rechterhoek voor zijn rekening nam. „Ik speel op iedere plaats waar ze me zetten”, zei hij na afloop. Het kostte hem echter wel een goede twee de helft want op rechts kon hij aan merkelijk slechter uit de weg. Het wegvallen van Akerboom werd gecompenseerd door het produktieve optreden van Bill More en vooral de HAARLEM. Levi’s had gisteren voor aanvang van de wedstrijd tegen Real een kleine surprise voor het 2500-koppige pu bliek in petto. Terwijl de Kennemer-sport hal werd verduisterd en een spotlight over het veld zwierf werden de spelers van de Haarlemse ploeg in drie auto’s binnenge reden. Ze werden' vanaf de daken voor gesteld, om vervolgens via de open kap van de wagen naar hun plaats te lopen. De toeschouwers lieten blijken deze komische noot te waarderen. een nogal merkwaardig besluit. Maar de Noor stelt onomwonden: „Mensen die vin den dat schaatsen voor mij het belan grijkste is denken wel erg simpel. Ik stop omdat het schaatsen te veel tijd in beslag neemt. Vooral dit jaar heb ik dat onder vonden. Ik ben nu getrouwd en wil zo snel mogelijk mijn studie afmaken. Dan ben ik leraar op een middelbare school en ik vind mijn toekomst belangrijken dan het schaatsen.” Door de jaren heen heeft Dag Fornaess zich bepaald niet een gemakkelijke figuur getoond voor de Noorse Schaatsbond. Vooral wanneer het- ging om de sociale positie van een topschaatser als stu dent voelde hij zich in het bijzonder tekort gedaan aarzelde hij niet op de uiterst lange tenen van de schaatsbonzen te gaan staan. Toen hij drie jaar geleden, na het vertrek van Fred Anton Maier, als een komeet naar de internationale top schoot, dreigde hij prompt zich niet lan ger voor de Noorse ploeg beschikbaar te stellen indien de financiële vergoedingen niet beter werden. Ofschoon de bond, zoals Fornaess ten stelligste beweert, niet op zijn eisen is ingegaan en hij niet meer heeft gekregen dan het normale zakgeld, heeft men hem destijds toch kunnen overhalen om van dat voornemen af te zien. GENEVE. De Colombiaanse wielren ner Martin „Cochise” Rodriguez, wereld kampioen achtervolging, is volgens het Internationaal Olympisch Comité (IOC) geen zuivere amateur en mag dus niet naar de Olympische Spelen in München. De Internationale Wielrenunie (UCI) in Genève heeft hiervan van Avery Brunda ge, voorzitter van het IOC, officieel be richt gehad. (Van onze sportredactie) WENEN. In dezelfde Stadthalle waar Levi’s vorige week ten onder ging, heeft gisteravond Radio Koch gisteren zijn Wa terloo gevonden. De Oostenrijkers verlo ren de eerste wedstrijd tegen Ignis Varese voor eigen publiek met 93-71, waardoor zij bij voorbaat kansloos zijn in de return. De ruststand was 43-35 in het voordeel van de Italianen. Tussen dit voor Levi’s fatale moment en het beginsignaal van de voor Neder land ongekende basketbaltopper ligt een spectakelstuk, dat niet alleen met gouden letters zal worden bijgeschreven in de analen van Levi’s, maar dat tevens niet meer weg te denken is uit de nog niet zo lange historie van de Nederlandse Basket bal Bond. Hoe grillig basketbal is en hoe een ploeg als Levi’s in enkele dagen ook een metamorfose kan ondergaan bewees dit duel. Vorige week nog liet Levi’s zich in Wenen een vrijwel zekere winst door Radio Koch in de allerlaatste seconden ontnemen. Zaterdag tegen Racing Agon bleek dat de klap hard was aangekomen. Maar zondag tegen Transol R/Z en woensdagavond tegen Real Madrid bewe zen de Haarlemmers hoe sterk het moreel van de ploeg wel is als het erop aankomt. Levi’s door de Spanjaarden al geïmpo neerd tijdens de training, is gedurende de gehele wedstrijd de Spaanse ploeg zonder enige vrees tegemoet getreden. DAVOS. Tot veler verrassing komt de naam van Erhard Keiler toch voor op de deelnemerslijst voor de komende Euro pese kampioenschappen In Davos. On danks het feit, dat de sprinters op 26 en 27 februari in het Zweedse Eskilstuna hun eigen wereldkampioenschap hebben. Aanvankelijk voelde Keiler, de mede-we- reldrecordhouder op de sprint, met 38 seconden blank er niets voor in Davos aan de start te komen. Maar onder druk van Herbert Hoefl, de Duitse trainer, veranderde de tandheelkundig student uit München noodgedwongen van gedachten. „Ik acht het gewoon van essentieel be lang, dat Keiler zo kort voor de Olympi sche winterspelen in Sapporo nog een internationale wedstrijd rijdt,” motiveerde Herbert Höfl zijn beslissing. De gisteren met dit besluit nog altijd niet erg ingenomen Erhard Keller: „Ik was veel liever afgereisd naar Sapporo, maar de bond heeft mij gedwongen hier te starten. Veel zin heb ik niet, maar ik wil zondag toch proberen het Duitse re cord op de 1.500 meter te verbeteren". Een record, dat met 2.03.7 op naarp staat van klassementrijder Gerhard Zimmer mann. Janbroers en Rob de Wit kwam dat als een verrassing. Janbroers: „We hadden op hun training gezien welke bijzonder gedisciplineerde aanval ze speelden. Vooral de sterke fast breaks imponeer den ons. Tijdens de wedstrijd werd ons echter duidelijk dat zij zich helemaal niet aan het Spaanse, maar aan ons eigen systeem hielden.” De Haarlemse coaches hadden de Madrïleense offensieve kracht willen ontkrachten door de „scherpe angels” eruit te verwijderen. Dat betekende in de eerste plaats vaste bewaking voor Clifford Luyk. Een taak voor Harry Kip. Hij moest de topscorer als het even kon zodanig irriteren dat hij of niet in zijn spel kon komen, of binnen de kortste keren met vijf fouten zou zijn uitgeschakeld. Die opzet lukte gedeeltelijk. In de eerste acht minuten liet Luyk ondanks zijn speciale bewa king toch nog zes punten noteren, terwijl Kip met twee p’tjes van zijn taak ontheven werd. „Ik ben tevreden. Mijn opdracht was Luyk te „killen” en dat is me behoorlijk gelukt”, aldus Schenk en Verkerk die wel op een van de onderdelen vernietigend kunnen uithalen. Maar Fornaess schaarde zich wel steeds bij de besten en sloeg prompt zijn slag als een van de concurrenten een steek liet vallen. Ook zijn ploeggenoot Roar Grönvol is een typische klassementsrijder zonder buitengewone begaafdheden. Van nature is Grönvold echter een sprinter, die langzamerhand de lange afstanden meer onder de knie heeft gekregen. Toch bleek dit tot dusver niet toereikend om hem tot de internationale vedetten te kunnen rekenen. Slechts twee keer ver scheen hij bij grote evenementen aan de start, beide keren bij Europese kampioen schappen. In Innsbruck werd hij twee jaar geleden vijfde en in Heerenveen zesde. Grönvold: „Na drie afstanden stond ik steeds bij de eersten in het klassement. Doordat ik geen goede 10 km kon rijden viel ik elke keer terug.” Daar schijnt nu ineens verandering in te zijn gekomen. Hierdoor kwam hij een paar weken geleden in het bezit van de Noorse titel, zijn eerste belangrijke succes. Grönvold: „Ik had nooit veel tijd om voldoende aandacht te kunnen besteden aan de training voor de 10 km. Dit is veranderd nadat ik na het beëindigen van mijn studie aan de sportacademie in mili taire dienst ben gegaan. Ik heb een admi nistratieve baan en dat geeft me een zee van tijd.” Dinsdag bleek tijdens de trai ning nog eens dat hij in uitstekende vorm verkeert toen hij binnen een kwartier twee keer drie kilometer reed. Er werd voor hem achtereenvolgens 4.15 en 4.18 vedette bij Levi’s, in de tweede helft zakte hij weg, hoewel enkele fraaie verde- digingsstaaltjes de handen van het publiek toch weer op elkaar brachten. Clifford Luyk en Tim Muller moesten vrijwel in eendrachtige samenwerking zorgen, dat de achterstand niet te groot werd. Een lichte blessure van Schreur haalde Levi’s niet uit het ritme en met enkele briljante combinaties tussen Kales, Schreur en More werd de Spaanse defen sie vanaf de achterlijn opengereten. Bij 20-14 werd Kip vervangen door Mario- neaux. Een wissel, die het Haarlemse spel niet ten goede kwam. Ondanks de lengte van Marioneaux werd de reboundkracht van Levi’s beduidend minder. Terecht kon Janbroers dan ook na de wedstrijd stellen, dat dit eerste treffen onder het bord ver loren was. Dertien minuten voor tijd vond bij Levi’s de fatale wissel plaats. Schreur en Kales werden voor een korte rustpauze naar de bank gehaald en Franke en Vrolijk kwamen de ploeg completeren. Het geheime Levi’s-wapen in de vorm van het schot van Wim Franke bleek defect en toen Levi’s bijna vijf minuten niet tot scoren kwam, grepen de Madrilenen hun kans. De op drift geraakte Clifford Luyk werd ongrijpbaar en twee minuten voor de rust was Real gevaarlijk weggelopen tot 34-40. Het inzetten van de onverwoest bare Frank Kales deed de kansen echter keren. Twee geweldige intercepties brach ten het publiek in extase. Slechts de tot grote hoogte gestegen Kees Akerboom wist van de actieradius van Kales te profi teren. Iets meer overleg en Levi’s had een gunstiger uitgangsstelling voor de tweede helft gehad dan een 40-42 achterstand. Direct na de basketwisseling begon het coach-duo Janbroers-De Wit de uitste kende Spaanse fast-break met het zelfde wapen te bestrijden. Een tactische zet, die succes had kunnen hebben, ais de Haar lemse aanval met overleg te werk was gegaan. Blunder op blunder stelde Real in staat de marge tot acht punten te vergro ten. Fnuikend moet voor Levi’s ook ge weest zijn dat de Spanjaarden met een uiterste nauwkeurigheid alle vrije worpen maar bleven benutten. Bovendien bleek de omzetting van Kees Akerboom van DAVOS Urenlang lieten Europa’s beste schaatsers hun glimmende ijzers woensdag over het natuurijs van Davos krassen. Gadegeslagen door een paar hon derd, zich in de warme zonnestralen koes terende toeschouwers en omringd door besneeuwde Alpentoppen werd het laatste zware trainingsprogramma afgewerkt voordat de topschaatsers elkaar weer tref fen, zaterdag en zondag als de Europese titel op het spel staat. Vooral de Noren sloofden zich praktisch de gehele dag enorm uit, waarmee zij tegemoetkwamen aan de verlangens van Johs Tenmann die bekendheid geniet als privé-trainer van Dag Fornaess, maar dit jaar de volledige Noorse schaatstop onder zijn hoede heeft. Tenmann schotelde zijn pupillen het afge lopen voorjaar een programma voor, dat zwaarder was dan ooit tevoren. Zeker vier uur per dag liet hij de schaatsers in actie komen, terwijl Dag Fornaess zelfs het voetballen, dat hem anders zo na aan het hart ligt, ervoor liet schieten. Hoewel dit voor de schriele Noor een niet geringe concessie was, is er allerminst sprake van dat hij zich gretiger dan voorheen (het schaatsen vond Fornaess altijd maar een betrekkeljjke zaak) aan de schaatssport zal wijden. Coach Janbroers, die woensdag zijn verjaardag vierde, schonk zijn vertrouwen aan de basisvijf, bestaande uit: Schreur, More, Akerboom, aanvoerder Kales en verrassing nummer I, Harry Kip. Nauwe lijks een uur voor de wedstrijd had Jan broers Kip te kennen gegeven, dat van hem verwacht werd, dat de tot Spanjaard genaturaliseerde Amerikaan, Clifford Luyk, zo min mogelijk aan scoren zou toekomen. Een opdracht, die Kip aanvan kelijk goed uitvoerde, maar die zijn aan vallende kracht voor een belangrijk deel verlamde. Traditiegetrouw begon Levi’s slordig. Briljante intercepties van vooral Frank Kales werden afgewisseld met even slordige passes, die Real in de gelegenheid stelde in het kielzog van de Haarlemmers te blijven. Duidelijk werd in deze fase reeds, dat Real Madrid zonder Amerika nen ook niet een van de Europese topfor- maties is. vond na het duel een handje bij hun plaatsbepaling. „Levi’s was sterker dan ik dacht. Aanvallend is de ploeg zeker beter dan Ignis. Hun zwakke punt lag vanavond in hun verdediging. Vooral door hun fouten in de rebound hebben zij de wedstrijd verloren. Waren ze ook daarin beter geweest dan had er misschien meer voor ze ingezeten. Wij hebben echt met volledige inzet ge speeld. Onze coach zou het ons erg kwalijk nemen als dat niet het geval was. Maar het ging niet al te best omdat we psychisch niet zo goed op deze wedstrijd waren voorbereid We hebben afgelopen week twee zware duels voor de nationale competitie ach ter de rug, plus de tweede wedstrjd tegen Ignis Het was allemaal een beetje te veel van het goede.” Geen gering compliment van deze virtuoze Spaanse Amerikaan, met zijn dertig jaar nog altijd één van de beste spelers die in Europa rondloopt. Hij weet waar hij over praat. Vorige week donderdag speelde Real de tweede wedstrijd tegen Ignis. Het werd een onherroepelijk vast.” Niettemin mag uit de inspannende voorbereiding van Dag Fornaess blijken dat hij zijn afscheid allesbehalve vergezeld wil laten gaan met een ondergeschikte rol bij de komende staatsbotsingen. De Noorse schaatssuppor- ters, die trouwens zelden in vuur en vlam zijn geraakt voor de in hun ogen eigen wijze Fornaess, rekenen zelfs op een glan zend besluit van zijn kortstondige, maar succesrijke loopbaan bij de wereldkampi oenschappen in Oslo op 19 en 20 februari. Fornaess geeft echter niet te kennen dat hij met hart en ziel naar die laatste krachtmeting in Bislet toewerkt door dat evenement boven alle andere toernooien te laten prevaleren, wat in feite wel van hem wordt verwacht in Noorwegen. For naess: „Ik wil dit weekend bij de Europe se kampioenschappen in topvorm zijn, wat er daarna gebeurt zie ik dan wel weer.” Het heeft er trouwens enige tijd somber voor hem uitgezien, bij de Noorse sprintkampioenschappen kwam Fornaess ten val waardoor hij een spierblessure opliep in het dijbeen. „Maar ik voel me nu weer volledig fit. Hier in Davos is mijn vorm snel vooruitgegaan. Dat ik zaterdag op de 500 meter 39,1 sec. reed, was voor mij de geruststelling dat er niets meer aan de hand is. Dit weekende moet ook blijken op welke afstanden ik het beste kan uitkomen op de O.S., want tot dusver heb i'k met niet gespecialiseerd”. Inderdaad is Dag Fornaess nimmer een schaatser geweest, die ondanks zijn triom fen, voor spectaculaire verrichtingen zorg- HAARLEM „We hebben met deze ploeg nog maar zo weinig internatio naal contact gehad. Eigenlijk weten we zelf niet waar we ons op de internationale ranglijst moeten plaat sen”, zei Levi’s-coach Rob de Wit, vori ge maand na afloop van het eerste Europa-cupduel tegen Akademika So fia. Gisteravond werden hij, zijn col lega Janbroers en de spelers weer een stukje wijzer. De kloof die tussen topploe- gen als Ignis Varese, Real Madrid en de Nederlandse kampioen gaapte, be staat niet meer. Er is hoogstens nog een betrekkelijk smalle spleet van over en die is voor de Haarlemmers te overbruggen, al zal dat karwei dit jaar niet meer helemaal geklaard kunnen worden. Drie punten achterstand (92- 89) en een uitwedstrijd in Madrid voor de boeg is te veel van het goede. De Spanjaarden zullen het puntentotaal in eigen huis ongetwijfeld met een rede lijk verschil naar zich toe trekken, waarmee de kans op een plaats in de finalewedstrijden definitief is verke ken. Levi’s rest dan volgende maand slechts het laatste dubbele duel tegen de Italiaanse kampioen Ignis Varese, waarin de Haarlemmers hun reputatie als een steeds gevaarlijker outsider kunnen bevestigen. De 2 meter 3 lange Spaanse uitblin ker Clifford Luyk (topscorer met 32 punten) hielp Rob de Wit c.s. gistera- LONDEN. Manchester United heeft zich gisteravond geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de FA-cup door Southampton, dat de ranglijstaan- voerder in de eerste wedstrijd op een gelijkspel van 1-1 hield, in de verlenging te verslaan met 4-1. Na de reglementaire speeltijd was de stand 1-1. Southampton bezorgde de 50.000 toe schouwers op Old Trafford een onaange name verrassing door in de 22ste minuut de leiding te nemen. George Best, de onlangs „gedeserteerde” Noordierse rechtsbuiten, maakte in de 68ste minuut gelijk. In de extra dertig minuten stelden Dave Sadler, weer George Best en John Aston de plaats van „United” in de vierde ronde veilig. Manchester United moet voor zijn volgende bekerwedstrijd naar Preston North End dat in de tweede divisie uitkomt. Leicester City, na de oorlog vier keer bekerfinalist, versloeg in een andere be slissingswedstrijd Wolverhampton Wan derers met 2-0. De vierdedivisie-club Reading heeft in een beslissingswedstrijd met 6-1 gewon nen van de amateurs van Blyth Spartans. In de volgende ronde komt Reading nu uiit tegen Arsenal, vorig seizoen winnaar van de „doublé”. onverwoestbare Gerhard Schreur, die zich volledig rehabiliteerden voor hun zwakke optreden in de thuiswedstrijd tegen Radio Koch twee weken geleden. Samen namen zij in de tweede periode niet minder dan 34 van 49 punten voor hun rekening Daarmee konden zij echter niet voorkomen dat het net als vorige week in Wenen weer op de laatste seconden aan moest komen. Was het tegen Radio Koch Mart Smeets die de twijfelachti ge eer genoot voor de laatste maal tevergeefs op de basket te mogen schieten (was-’ie raak geweest dan had Levi’s de twee wedstrijdpunten opge streken), gisteren kreeg Wim Franke de bal enkele seconden voor tijd (stand 90-89 voor Real) in schotpositie. En ook hij miste. Franke: „Dat dit mij nu moet overkomen. Als ik raak schiet winnen wij de pot. Ik weet niet hoe ik hem heb kunnen missen. Misschien stond ik er iets te schuin voor.” Hoewel dat ene puntje voorsprong bij lange na niet voldoende zou zijn geweest om Levi’s over twee weken met enige hoop naar Madrid te doen reizen, hadden de Haarlemmers het toch zeker verdiend om zich thuis in ieder geval als eerste Nederlandse club kampioenendoder te mogen noemen. Wat het nu in Madrid zal worden? Luyk: „Net zoiets als onze thuiswed strijd tegen Thus ’04, een puntje of vijftien verschil.” SITTARD. Voor de hoofdklasse zaal handbal heren is in Sittard de wedstrijd SittardiaAalsmeer gespeeld. Sittardia won met 14-11 na een ruststand van 4-4. Pas halverwege de tweede helft sloeg Levi’s terug. Nadat een volledig falende Marioneaux weer snel verdwenen was, kwam er weer meer lijn in het spel van de titelhouders. Onafgebroken bestookten Schreur en de bij tijd en wijle te indivi dualistische Bill More de Spaanse basket. Steeds groter werden de problemen voor Real Madrid en toen Vicente Paniaqua More torpedeerde en met vijf persoonlijke fouten kon vertrekken, schaarde het pu bliek zich voor de allerlaatste krachtsex plosie achter Flamingo’s. Een ritmisch handgeklap en het Levi’s, Levi’s boorden de laatste krachten in de Haarlemse ploeg aan. Tot vier punten naderde Levi’s maai de vervanging van Paniaqua door José Ramon Ramos ontsnapte geheel aan de aandacht van Levi’s. En voordat Levi’s besefte wat er gebeurde had Real weer een kloof geslagen. 77-84. De wisseling van Ramos en Rullian vermoeidheid bracht Real uit balans. Een Spaanse time-out baatte niet meer en anderhalve minuut voor het einde gebeur de het onwaarschijnlijke. Via Kio nam Levi’s de leiding over. Een sensatie leek op handen. Opnieuw echter schoot Luyk feilloos twee strafworpen raak. Kip kon vertrekken en Real leidde met 87-88. Frankes treffer bracht weer hoop in alle Haarlemse harten. Paniek maakte zich ook van de Madrilenen meester en dertig seconden voor tijd kreeg Levi’s opnieuw balbezit. Toen bleek echter hoe de zenuwen ge spannen waren. Franke liet een eenvoudi ge pass van Kales glippen en opnieuw had Real balbezit. Ook de Spanjaarden bleken niet meer zichzelf. Veertien seconden voor tijd faalde Vicente Ramos via twee ge miste strafworpen. Balbezit voor Levi’s. Het zwaard van Damocles hing luttele seconden voor tijd boven de Spaanse bas ket. Franke, die toen het vonnis had kunnen voltrekken, miste en diep ont goocheld moest Levi’s toezien, hoe Clif ford Luyk Real zegevierend met 92-89 over de eindstreep bracht. Topscorers voor Levi’s: de goed op dreef zijnde Gerhard Schreur 10-18, Kees Akerboom 16-0 en Bill More 4-16. Bij Real de uitblinkende Clifford Luyk 14-18, Rafael Rullian 10-10 en Tim Muller 14-0. De twee uitblinkers van gisteravond, Gerhard Schreur (links) en Clifford Luyk maken het elkaar bijzonder moeilijk. 76-71 overwinning, echter niet vol doende voor de twee wedstrijdpunten omdat de Italianen in eigen huis met veertien punten verschil zegevierden (90-76) zodat de totale puntenbalans toch nog in hun voordeel uitsloeg. Luyk: „Als ik de uitwedstrijd tegen Ignis vergelijk met de wedstrijd van vanavond, dan zit er niet zo gek veel krachtsverschil in onze tegenstanders. Ikzelf maakte in Varese 28 punten, hier kreeg ik wat fneer ruimte, waar door ik op 32 kon komen. Dat zat ’m voor een groot gedeelte in het feit dat Levi’s zich te veel op de aanval richtte (daar kwam ook een knap open spel letje uit) maar daardoor de defensie verwaarloosde.” Coach Pedro Ferrandiz had zijn equipe (waarvan de vermaarde captain Emiliano Rodriguez, 175 interlands en driemaal uitverkoren voor het Euro pees team, niet in actie kwam omdat hij zich niet helemaal fit voelde) het veld ingestuurd met de opdracht zich zoveel mogelijk bij het spel van de Haarlemmers aan te passen. Voor Jan „Rodriguez is ceerd voor de Spelen”, schreef Brundage in zijn brief aan de UCI. Hiermee kwam hij terug op het feit, dat men van vele kanten getracht heeft het IOC zover te krijgen, dat het door de vingers zou zien dat Rodriguez wel eens reclame vqor een commercieel produkt heeft gemaakt HA"*?- -St W “S3 en een leuke tijd. Maar mijn besluit staat nu rige carrière voor de boeg lijkt te hebben, Was Akerboom voor de rust de grote tegenstelling tot bijvoorbeeld rijders als de binnenbaan reed.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17