Felle kritiek Op vijf punten Op in Amsterdam farmaceutische gratis water V( industrie zonder fluor Smit-Tak voor berging /O B Ij Clandestiene stokerij in Milheeze Man vermist na ontploffing in fabriek 14 CENT aangezocht fhixa®0! VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND UNOX ROOKWORST KG KOFFIE FRUXANO SINAS RAAK COLA GOEDKOPER zuivelservice LEEUWEZEGEL MARGARINE F Theodorakis voetballer verdwijnt wegens Bedrijfsdirecteur betalingsproblemen Kamervragen over Geldboete voor w T* 4 Keurpak 250 gram. Nu 11 l 250 gram, snelf ilter maling. Vacuümpak slechts En dat doe je zo goed als je kunt. Zeker met je huishoudgeld. Daarom doe ik dagelijks m’n boodschappen aan de Spaart tijd omdat je niet meer door weer en wind hoeft met zware tassen. Spaart geld door die voordelige aanbiedingen elke week. Elke literfles I literfles van-8Tvoor deur. Bij de SRV-melkman. Bij 4 pakjes -fe a|l| H punten Of fia DONDERDAG 20 JANUARI 1972 don V eisend J muiden Advertentie Heemskerk Wijk aan Zee (Va IJM1 beste, Ik was besthe: gelijk die mi, hebbei mejufi enigin, haar c Tuyll- werd haar juffro’ leidste school dere IJmui lijkhe: altijd juffro V elsen-N oord Beverwijk „Queen Elisabeth” w L dOo Beroep Huisvrouw. 149 79 (Van een onzer verslaggevers) De De recherche vermoedt dat in de stoke rij voor tenminste tachtig mille zou wor den geïnvesteerd. Zij trof in de schuur gistbakken aan, alsmede een betonmolen. Buiten de schuur lagen twee tanks, waar in gezamenlijk twaalfduizend liter jenever zou kunnen worden opgeslagen. Het is de grootste clandestiene stokerij, die ooit in Nederland is ontdekt. De politie vermoedt dat zich in het Brabantse nog meer van dergelijke zwarte bedrijven bevinden. Vo rig jaar werd in Lage Wierde ook een geheime stokerij ontdekt. Dat was even eens op een boerderij. De gevonden jene ver bleek van uitstekende kwaliteit te zijn. brengen van de verkeersveiligheid bewe zen. Daarbij werd als bezwarende omstan digheid aangetekend dat hij alcohol ge bruikt had. De rechtbank achtte niet bewezen dat de voetballer onder invloed reed. Wel achtte zij het subsidiaire, het in gevaar 1 orr uil trc ZÜ da na rei va DONDERDAG 20 JANUARI Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. schiet vereniging De Vrijheid. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot. A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 u. VRIJDAG 21 JANUARI VRIJDAG 21 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. DONDERDAG 20 JANUARI Aquariumvereniging, Velsen, in Aan juffroi bondei opgesp haar i gemeei te bes< draagr reeds deze gen. 1 onden piep.jo met d kleint, school kwam Doord school weet is. Ik geluk I Eik hal tac Op tienta colleg De W eens Prote wijze wijs. Omst ondei kers „Klei Dri en E dat meld goud bak „K doet’ voor stom mem ging wijs hoof boek spra Rem hem W. een der ven ter D 189 1 Winkel aan huis bij de SRV. ROTTERDAM. Op de discussiebij eenkomst van de farmaceutische industrie in de Rotterdamse „doelen” is woensdag ernstige kritiek geleverd op deze tak van het bedrijfsleven door de werkgroep che mici en farmaceuten van de Bond van Wetenschappelijke Arbeiders in Amster dam. Ze hekelden de extreem hoge winst, die de farmaceutische industrie op haar produkten maakt en het beeld dat deze industrie van zichzelf geeft als weldoener van de mensheid. Toen omstreeks drie uur een van de drie aanwezige personeelsleden voor con trole het deksel van een silo oplichtte, ontstond een grote steekvlam welke door een hevige ontploffing werd gevolgd. Er ontstond grote schade. Het dak van 200 vierkante meter stortte in. De 28-jarige J. Gerrits uit Nieuw Leu sen moest met ernstige brandwonden in een ziekenhuis worden opgenomen. De 34- jarige A. van de Pol uit Nieuw Leusen werd later levenloos in de silo onder het puin gevonden. VRIJDAG 21 JANUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. sport, 21 u. disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- atraatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. oude Pencentrale, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. ledenavond met lezing door de heer W. Hogendoorn en dia’s. Openbare bibliotheek Velsen. Filiaal Pa rochiezaal onder Petruskerk, Venusstraal, IJmuiden, 19-21 uur; filiaal Santpoort- Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 19-21.15 u. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 19-23 u. BC Velsen. Boksver. Manly Sport, les en wedstrijl- training 19.30-21.30 u. in gymzaal Moer- berg-Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmui- den. MILHEEZE. De rijkspolitie in Mil heeze heeft woensdag in Milheeze een clandestiene jeneverstokerij in beslag ge nomen. De geheime distilleerderij stond in een schuur van een boerderij. Ze was nog in volle aanbouw. Bij de komst van de politie was de schuur verlaten. Er zijn geen arrestaties verricht. De boer, op wiens terrein de schuur zich bevindt, verklaarde van de bouw van de stokerij niets te weten. DONDERDAG 20 JANUARI De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. tienerin- stuif. 21.30 u. volksdansen. De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 10 u. kindercrèche, 18.30 u. instuif. De Zandkraai. Handelstraat. 13.30 u. peuteroppas 13 u. bejaardensoos, 20.30 u. Padoe-bar. De Werf, Jan Ligthartstraat, 14 u. peu teroppas, 19 u. instuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. Vanaf 19.30 u. instuif. De Lichtboei, Maasstraat. 9 u. kinder crèche, 20 u. ontspanningsactiviteiten vol wassenen. St. Jozefschool, Bachstraat 20. 19.30-21.30 u. informatiemarkt over Pakistan. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20.30 u. filmsession. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. (Van onze redactie economie) APELDOORN. Na bemiddeling van de politie zijn dertig plotseling ontslagen werknemers bij het Apeldoornse con structiebedrijf K.V. ter H. als werkzoe kenden ingeschreven. Zij kwamen zonder een cent op straat te staan, toen de directeur met onbekende bestemming ver trokken bleek en het bedrijf aan zijn lot had overgelaten. Er waren financiële pro blemen, onder meer belastingschuld. De chef-monteur wil het bedrijf nu met 13 werknemers voortzetten. Er wordt over legd over uitbetaling van het personeel. DONDERDAG 20 JANUARI Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 uur Multi movement. Beverwjjkse Sportraad, Sporthal, Van Loenenlaan. 20-22 u. spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Kennemer Theater. Zeestraat. 20 uur uitvoering door bejaardentoneelclub. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. ZWOLLE. De Veevoederfabriek Ber- gia is in de afgelopen nacht door een ontploffing grotendeels verwoest. Een werknemer vond de dood, een andere liep ernstige brandwonden op. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De Partij van de Ar beid meent dat de Griekse componist Theodorakis tijdens zijn bezoek aan Ne derland ongehinderd zijn mening over de Griekse binnenlandse toestand moet kun nen zeggen. De Tweede-Kamerleden Schaefer, Ter Beek en Van Thijn (allen P.v.d.A.) willen van de ministers van Jus titie en Buitenlandse Zaken weten of het de Griek is verboden uitspraken te doen over de politieke situatie in zijn land, onder andere uit vrees dat dit de betrek kingen met Griekenland zou kunnen schaden. SRV VRIJDAG 21 JANUARI Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. concert Christelijk Mannenkoor IJ muiden, aan het orgel Piet van Egmond. Stadsschouwburg, 20 u. „Het geheim van dr. Spencer”, door toneelvereniging Hef Voetlicht. Jeugdcentrum IJmuiden, Kanaalstraat, in oude Pencentrale, 20 u. Southern Com fort. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 IJmuiden-Oost, jeugd- en tienerbiblio- tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg, theek, 15.30 tot 17.30 uur; filiaal IJmuiden- West, Zeewijkplein 27-29. van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. Brulboei. Kanaalstraat 228. IJmuiden, allerlei clubs meisjes 7-10 jaar, 16.30-17.45 uur; Watersportclub jongens 10-13 jaar 16.30-17.45 u.; Judolessen jongens, meisjes 5-7 jaar 16-17 uur en 7-10 jaar 17-18 uur; allerlei clubs jongens 9-12 jaar 19-20.30 u. Pottenbakken jongens 10-13 jaar van 19.00- 20.30 uur. Damesgymnastiek in Dolfijnzaal 19-20 u.; trimmen volwassenen in Dolfijn zaal 20-21.30 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen, 8-12.15 u. school zwemmen, 13.30-16.15 u. schoolzwemmen, 16.15-16.45 u. zwemlessen, 16.45-18 u. ge mengd zwemmen, 18-19.30 u. U.R.B., 19.30- 21 uur gemengd zwemmen, 21-22.30 uur IJ.R.B. IJmuider Harmonie: van 19-21 uur in gem. vergaderlokaal, Abeelenstraat, jeugd orkest, en van 20-22 uur tamboer- en trom petterkorps in MMS, Tolsduinerlaan. „Is dit gebeurd op uitdrukkelijk verzoek van de Griekse regering of zijn de minis ters geheel zelfstandig op het,idee geko men deze hand- en spandiensten aan het Griekse bewind te bewijzen”, aldus de Kamerleden. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie zei ons desgevraagd dat er „beslist geen sprake is van een spreekver bod. In ons land geldt het recht van vrijheid van meningsuiting en het recht van vereniging en vergadering”. Maar wel wordt er van een vreemde ling verwacht dat hij zich dient te ont houden van uitlatingen die gevaar opleve ren voor de nationale veiligheid, de open bare rust en de openbare orde. Dat hij zich aan deze regels moet houden staat in de Vreemdelingenwet, aldus de woord voerder. Het gaat hier om extreme uitla tingen. De affaire is ontstaan doordat de vreemdelingenpolitie impresario Lou van Rees heeft opgebeld om te wijzen op het beleid dat in deze door Nederland wordt gevoerd. Zondagmiddag komt de Griekse compo nist voor de televisie in een NOS-pro- gramma. Hij zal dan niet alleen een paar nummers spelen, maar hem zal ook een interviewtje worden af genomen. En poli tiek zal wellicht niet vermeden worden. AMSTERDAM. De Amsterdamse wet houder Van der Eyden van Gemeentebe drijven heefwt gisteren het besluit om op 1 februari gefluodideerd water te gaan le veren toegelicht. Hij stelde dat het alar merende tandbederf door de verhoging van het fluoride-gehalte sterk kan worden ver minderd. Volgens de wethouder is het be sluit genomen na overleg met de gemeen ten, die Amwusterdams water betrekken, een uitspraak dile overigens niet door de reacties van die gemeenten wordt geboek staafd. ROTTERDAM. De kans bestaat dat het Rotterdamse bergingsbedrijf Smit-Tak het in de haven van Hongkong gezonken passagiersschip „Queen Elizabeth” gaat lichten. Het bedrijf heeft van de assura deuren het verzoek gekregen na te gaan of en op welke manier berging van het schip mogelijk is. B. en W. zullen de maatregel via een advertentie in diverse dag- en weekbladen bekend maken. Ook zal huis aan huis een folder worden verspreid met als titel „Liever goede tanden dan gouden tanden”. Hierin wordt nog eens gewezen op het toenemende tandbederf, met name bij kinderen. Amsterdammers, die be zwaar tegen gefluorideerd drinkwater hebben kunnen op vijf adressen in de hoofdstad gratis ongefluorideerd water halen. Dit water is bovendien in flessen in vele winkels te koop. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft een 26-jarige in IJmuiden woonachtige beroepsvoetballer wegens het in gevaar brengen van de verkeersveilig heid veroordeeld tot 400 boete en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Twee weken geleden was de voetballer ten laste gelegd dat hij onder invloed van alcohol met zijn auto tegen een lichtmast in de Lange Nieuw- straat in IJmuiden reed. Op grond hiervan had de officier van justitie twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging geëist. De werkgroep had er bezwaar tegen dat de farmacie de integratie van het genees middel in de samenleving het thema van de discussiemiddag voornamelijk ziet als het leren leven met geneesmidde len, zonder zich af te vragen of het misschien niet beter is de oorzaken, die een groot geneesmiddelengebruik in de hand werken, weg te nemen. De extreem hoge winst van achttien percent is naar de mening van de kriti sche wetenschapsmensen niet te verdedi gen met verwijzing naar grotere risico’s, die er volgens hen niet zijn. Ook de opzet van het onderzoek in deze tak van indus trie. dat volgens hen slechts zes percent van de omzet bedraagt, is niet in overeen stemming met het gesuggereerde welzijns- karakter. Voorts wordt weinig onderzoek uitgevoerd aan geneesmiddelen voor kleine of weinig koopkrachtige markten, waar onder de ontwikkelingslanden. De Stichting Voorlichtingscentrum van de Farmaceutische industrie wist te ver melden, dat in 1980 de inwoners van de hoog geïndustrialiseerde westerse landen 115 miljard gulden aan geneesmiddelen zullen uitgeven, die van de landen achter het Ijzeren Gordijn 21 miljard en alle inwoners van de onderontwikkelde landen samen 24 miljard. Te duur geacht fundamenteel onder zoek, gingen de kritici verder, wordt op de overheid af geschoven, terwijl toegepast onderzoek, ontwikkeling en winst geheel in eigen handen worden gehouden. De werkgroep concludeerde, dat de far maceutische industrie voornamelijk op haar eigen welzijn is gericht. „Altruïsme Is een mooie vlag om een op hoge winst gerichte industrie te dekken,” stond er in een pamflet, dat aan de deelnemers van de discussiemiddag werd uitgereikt. SRV VRIJDAG 21 JANUARI De Uitwyk, Arendsweg. 9.30 en 13.45 u. peuterspeelzaal. De Hoppers, IJsselstraat. 9-11.30 uur peuterspeelzaal en -klas. De Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaarden- gymnastiek. Het Tolhuis. Soerstraat. 14 u. peuter speelzaal. De Grenspost, Soerstraat. 20 20 u. ge spreksgroepen. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u.J Par- mentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30- 20.30 uur. Bij Smit-Tak denkt men een goede kans te hebben de miljoenenopdracht te verwerven als het schip met behulp van kunststof balletjes kan worden gelicht. Het Rotterdamse bedrijf heeft met dit nieuwe systeem al veel ervaring opgedaan en het bezit daarop het wereldpatent. Het schip wordt eerst dichtgemaakt, waarna de door stoom gezwollen balletjes in het schip worden gebracht. De op waartse druk van de balletjes moet vol doende zijn om het schip boven te bren gen. Smit-Tak heeft dit systeem al enkele malen met succes toegepast. Smit-Tak is ook aangezocht voor het bergen van een groot aantal schepen in de haven van Chittagong (Bangladesj), die daar tijdens de oorlog tussen India en Pakistan zijn gezonken. ao i r 0^ X Cihihhh nun wjCy x \inmu/

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4