Hartelijke afscheidsreceptie voor juffrouw G. de Wilde Primitieve inbraakpoging in Beverwijks belastingkantoor Bejaarde man in woning Ook uw krant! BON lag dood ■I Is# IN DE IJMOND I SCHOOLRAAD: IJmuiden IN DE VISHAL IJmuider Courant Havenberichten Heemskerk Ook Veisen bij schooladviesdienst Beverwijk Competitie voor damesvoetbal 5 ML DONDERDAG 20 JANUARI 1972 IJMUIDER COURANT Dagvaarding Beroving Alcoholisme Stadsschouwburg City Kennemer Theater Cinema Marquette Bezorg mij 14 dagen gratis IJmuider Courant Luxor (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Vergeleken met de dikwijls nogal geraffineerd uitge voerde bankovervallen van de laatste tijd, zijn in juli twee Beverwijkers met het pogen bij het belastingkan toor van hun woonplaats in te breken, toch wel bijzonder onhandig geweest. Het waren een 19-jarige matroos en een 23-jarige straatmaker, die na een stevig glas te hebben gedronken eens wilden proberen de staatskas iets lichter te maken. De matroos had eerst niet veel oren naar het gewaag de plan, maar uiteindelijk liet hij zich door zijn maat toch overhalen als uit kijk te fungeren. De straatmaker was daarop over een muurtje geklommen, om te trachten zich „door het ver breken van een ruit toegang tot het perceel te verschaffen”, zoals dit heet. De jongeman was echter zo danig van het glasgerinkel geschrok ken, dat hij zich onmiddellijk in een donker hoekje had teruggetrokken. De inmiddels gewaarschuwde politie had met hen dan ook slechts weinig moeite, zodat zij zich na de somma tie „Blijf staan, of ik schiet!” ge makkelijk lieten arresteren. worden gerekend, waarvan de Neder landse titel luidt: „Terug uit de hel” en waarin de auteur zelf de hoofdrol speelt. Op koninginnedag Door de eeuwen heen hebben aller hande cultuurscheppers zich aange trokken gevoeld tot het dramatisch uitbeelden van oorlogsgeweld en al wat daarmee kan samenhangen. Het heeft de filmindustrie een ontzag wekkend aantal oorlogsfilms opge leverd, doch wanneer de „kwaliteits- zeef” gehanteerd wordt, blijven er slechts weinig over die een tweede gang naar de bioscoop rechtvaardi gen. Tot de laatste categorie kan Jesse Hibbs indrukwekkende verfil ming van Audie Murphy’s autobio grafische roman „To Heïl and Back” (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN „Wat ben ik een beste, hè? Dat heb ik nooit geweten. I Ik was echt niet overtuigd van al die bestheid. Maar dat is alleen maar mo gelijk geweest door al die mensen I die mij in Oud-IJmuiden zo terzijde hebben gestaan”. Dit zei gisteravond I mejuffrouw G. de Wilde in het ver enigingsgebouw „De Rank”, waar I haar door het bestuur van de Van I Tuyll-kleuterschool een receptie werd aangeboden in verband met haar pensionering. Zoals bekend is I juffrouw De Wilde jarenlang hoofd leidster geweest van deze kleuter school en is zij mede door tal van an- I dere activiteiten vooral in Oud- IJmuiden een zeer bekende persoon lijkheid geworden, zo zelfs dat men altijd sprak van „Het schooltje van juffrouw De Wilde”. - o 1 i films in open enveloppe tonder postzegel opsturen naar IJMUIDER COURANT - Antwoordnummer 47 - IJmuiden Naam Adres te Daarna kunt u mij noteren als i i i i i i i i i i i i i i i i i i 4$ maandabonnee f 7,80 4$ kwartaalabonnee f 22,65 4$ Doorhalen wat niet verlangd wordt (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De Schoolraad voor het openbaar kleuter- gewoon lager en buiten gewoon lager onderwijs te Beverwijk is van mening, dat de gemeente Velsen reeds thans volledig bij de op te richten onder wijsbegeleidingsdienst moet worden be trokken De deelname door de gemeente Velsen in deze dienst staat momenteel ter discussie Tot slot sprak dominee J, M. D. van den Berg, hervormd predikant van de „Nieuwe Kerk”. „Jaren geleden hoorde ik in Oud IJmuiden uw bijnaam, waar ik meente Velsen en excuseerde wethouder M. Roessingh die verhinderd was. Hercules blijft over samen met de Maya- koningin Aloha Zondagmiddag, eveneens Een film met bedrieglijke soldatenhu mor deze week var zondag tot en met dinsdag in Cinema Marquette, de slap stick „MASH” De rolprent geregisseerd door Robert Altman, is een parodie op een veldhospitaal achter de frontlinie. Tn alle vrolijkheid accentueert de film toch de tragiek van de oorlog en toont aan hoe groot de waanzin is van een onverdedig bare oorlog. Dat word* gedaan door dwaze en komische toestanden. Van donderdag tot en met zaterdag de thriller „De moord vond gisteren plaats”, welke zondag tot en met woensdag gevolg wordt door „Achilles”. In de nachtvoor- stelling van vrijdag roken de pistolen weer in Django’s „Man zonder genade”, die ook zondagmiddag te zien is. in de tweede middagvoorstelling. De eerste zon- dagmiddagvoorstelling wordt gevuld met de western „Winnetou en de Dodenvallei”. De nachtvoorstelling van zaterdag biedt: „Eiland der erotiek” hij enige honderden guldens aan zijn metgezellen had uitgereikt. eigenlijk vreselijk nieuwsgierig naar was, omdat iedereen hier een naam krijgt. De uwe was „Hulppredikster” en daarmee wordt uitstekend uitgedrukt wat U alle maal voor die school en de kerk heeft gedaan. Hartelijk dank voor alles wat U in Oud IJmuiden hebt gedaan.” De raadsvrouwe ging uitgebreid op die achtergrond in. Ze legde uit hoe de man in het MMCB behandeld is, en tot twee keer toe in een tehuis in Amsterdam woon de om zijn alcoholisme te onderdrukken. Het hielp hem steeds voor enkele maan den. Verdachte wilde per se niet weer opgenomen worden, zodat de verantwoor delijkheid van hem zou worden af geno men. Hij wilde het zelf oplossen en dacht nu aan het nieuwe systeem van inplanting. Op grond van de goede voornemens van de man en omdat hij toch alleen gestolen had dóór drank vond de raadsvrouwe de geëiste straf veel te hoog. Gevangenisstraf heeft geen nut meer zo pleitte ze hij is aan behandeling toe. De politierechter be greep dgze achtergronden maar hij was van oordeel dat hij toch niet onder de eis kon blijven en vonniste conform. Hij stelde bovendien dat een gevangenisstraf ook nuttig is omdat de man ook nu geen drank krijgt. Buren hadden de politie gewaarschuwd, omdat zij reeds enige tijd geen geluiden uit de woning hoorden. Bij een onderzoek trof men de bejaarde onder aan de trap. Zijn hoofd vertoonde een grote wond, zo dat aangenomen wordt dat de man in de nacht van dinsdag op woensdag, mogelijk reeds dinsdagavond van de trap is ge vallen. De leden van de schoolraad hebben geen eensluidend standpunt kunnen innemen, want drie leden onthielden zich van stem ming, omdat zij van mening waren, dat him voldoende informatie ontbrak. Mede gezien het gevaar, dat het onderwijs in Beverwijk de noodzakelijke begeleiding zou moeten missen spreekt de Schoolraad de wens uit, dat B. en W. en de raad het standpunt van de Schoolraad zal kunnen delen, ze staat te lezen in een brief, die de Schoolraad aan het college van burge meester en wethouders heeft gezonden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het bestuur van de Vereniging Koninginnedag in Beverwijk heeft in het programma voor dit jaar viering op X mei weer een damesvoet- balcompetitie opgenomen. Teams die vorig jaar deelnamen, maar ook later gevormde of nog te vormen elftallen kunnen zonder kosten deelnemen en zij gelieven zich voor 15 februari aan te melden bij het adres Laan van Blois 34 in Beverwijk met een opgave van naam en adres van degene met wie het bestuur zich eventu eel kan verstaan. VOOR DE ZONDAGMATTNEE komt de «■houwburg met meer onbezorgd amuse ment in ,,’t Kan niet gekker” (Once Upon a Horse) van regisseur Hal Kanter. Het Mej. G. Jovanovic verrichtte dins dagmiddag de openingszetten van de eerste finale in het mini-schaaktoer- nooi voor de basisscholen van Bever wijk. - tweetal vrolijke dwazen, dat zijn geluk gaat zoeken als cowboy in het Wilde betreft een dolkomische situatie rond een Westen. Ze gedragen zich daar onophoudelijk onbehoorlijk, blijven opgescheept zitten met een stapel koeien die zij gestolen hebben, maar die niemand wil, omdat een koe daar niets waard is. Het goedige tweetal moet ook nog een bank beroven om aan geld voor veevoer te komen, ze komen in aanraking met de traditionele beeldschone cowboy-juf, trachten een ontsnapping te forceren met een locomo tief, maar belanden tenslotte toch nog in het cachot. Het komt zowaar nog tot twee huwelijken, garantie voor een vrolijk slot. „LITTLE BIG MAN” van Arthur Penn draait er van donderdag tot en met zon dagmiddag Waarin Dustin Hoffman een belangrijk aandeel levert als de kleine grote man, die tijdens de periode van systematische uitroeiing van de Indianen in Amerika, afwisselend naar de ziide van machthebbers en indianen wordt geslin gerd. Een half-humoristische film die te vens kritiek levert op de gewetenloosheid waarmee het groeiproces van de Verenig de Staten zich vaak wapende. De eerste zondagmiddagvoorstelling ie gereserveerd voor „Tarzan” die nu tijdens een iungle- opstand van boom tot boom zwiept. Hibbs film zeer i niet in Voorts werden drie Heemskerkers ervan beschuldigd in september een man te hebben beroofd, die zij hier in een café hadden ontmoet. Deze bezoeker had nogal nadrukkelijk met een portefeuille ge zwaaid, waar zich ongeveer drieduizend gulden in had bevonden. De drie mannen waren daarop met hun nieuwe vriend naar huis gegaan, waar een hunner, een 24-jarige betonwerker plotseling in het bezit van het geld bleek te zijn, waarvan men. Zo vroeg hij voor de matroos een boete van tweehonderd gulden en een maand voorwaardelijke hechtenis, terwijl zijn maat, die door de officier als de aanstichter werd beschouwd, een boete van vierhonderd gulden en twee maanden voorwaardelijk tegen zich hoorde eisen. De politierechter handhaafde daarop de gevraagde boetes, doch wat de hechtenis betrof beperkte hij zich tot twee weken voorwaardelijk voor de straatmaker. De eerste daarvan, een 21-jarige bank werker verklaarde tegenover de politie rechter het geld pas de volgende morgen in zjjn zak te hebben gevonden, waarna hij trachtte het bedrag aan de rechtmati ge eigenaar terug te geven. De tweede beklaagde, een 29-jarige treingeleider her innerde zich het geld niet eens te hebben geaccepteerd, omdat het bij hem door de derde, een 24-jarige betonwerker zonder meer in de zak was gestoken. Hij had nog dezelfde avond geprobeerd deze vierhon derd gulden de beroofde weer ter hand te stellen, maar ten gevolge van de drank was dit nogal moeilijk geweest. IJMUIDEN. In IJmuiden werden woensdag aangevoerd: 14P kisten en 258 kleine kisten schelvis, 20 kisten wijting, 460 kisten kabeljauw, 1150 kisten koolvis, 86 kleine kisten makreel, 320 kisten schol, 51 kisten varia, 127 stijve kabeljauwen, 2000 kg tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 9,71-9,24, grote tong 5,16-4,99, grootmiddel tong 7,77-7,46, kleinmiddel tong 7,69-7,58, tong I 8,42-8,29. tong II 7,29-7,11. Per 50 kilogram: tarbot 252-161, griet 142, kabeljauw I 175-71, kabeljauw II 200- 69, kabeljauw III 115-72, kabeljauw IV 90-77, kabeljauw V 73-57, koolvis I 52-46, koolvis II 48-39, koolvis 3 55-48, koolvis IV 40-27, schelvis II 100-82, schelvis III 62-56, schelvis IV 48-28, wijting II 38-33, wijting I 56-50, schar 87-50. schol IV 75-65, schol I 47-36, schol II 56-47, schol III 72-56, sprot 9,20-9. Besommingen: KW: 215 19.200; SCH: 121 UK: 18 747. 243 14.700; WR: 136 480; YE: 25 23.600; VL: 115 49.600; KW: 33 en 93 3.400; 620; IJM: 23 142; ZL: 6 1.040; UK: 23 en 70 1.980, 54 en 208 1.290, 56 en 200 3.560, 135 en 145 3.740, 197 en 215 2.690, 234 en 196 3400; VD: 9 en 19 2.100, 44 en 75 1.960, 46 en 115 930, 53 en 180 1.750, 73 en 128 3900; WR: 137 en 34 1.720. SCHEVENINGEN. De aanvoer in Scheveningen bestond woensdag uit: 950 kisten kabeljauw, 600 kisten koolvis en 50 kisten varia. Het gaat om de geschiedenis van een jongeman van zeventien jaar uit Noord Texas, die dienst neemt als infanterist in het Amerikaanse leger. Die jongeman, Audie Murphy, begint zijn militaire loop baan bij het peloton dat behoort tot de beroemde Derde Divisie, die deelneemt aan de landing ir Afrika. In hetbegin word* de kleine Audie door zijn forse krijgsmakkers nauwelijks se rieus genomen, maar als blijkt dat hij zich tijdens zijn vuurdoop bij de landing op Sicilië gedraagt als de beste onder de onverschrokken vechters en zich tevens een goed kameraad toont, ontstaat er een band van warme vriendschap onder de mannen van zijn peloton, dat er door zijn samenstelling een Pool, een lei, een Italiaan en een indiaan behoren er toe internationaal uitziet. In een speciale voorstelling op donder dagavond biedt het witte doek van het City-theater gastvrijheid aan Pierre Ko- ralnik’s rolprent „Het speelgoed van de duivel” (Cannabis), waarin Mafialeden el kaar naar het leven staan. De hoofdrollen worden vertolkt door het veelbesproken duo Serge Gainsbourg en Jane Birkin. Serge speelt een gelijknamige Ameri kaanse gangster en Jane speelt het meisje van goede huize met een nog beter figuur, dat in de film ook Jan heet. Serge moet van zijn bazen naar Frankrijk om zich te ontfermen over de markt in verdovende middelen, en raakt reeds in het vliegtuig onder de bekoorlijke verdoving van Jane, en er ontstaat een warme verhouding tussen de twee Maar Serge krijgt assis tentie van gangster Paul, die jegens hem bijzonder tedere gevoelens blijkt te koes teren en dat resulteert tenslotte in een poging tot moord, als Paul verneemt dat Serge de Mafia wil verlaten om het verder alleen met Jane uit te zoeken. En de film vindt een romantisch slot als Jane, verteerd door verdriet een meer in rijdt en samen met haar dodelijk gewon de geliefde een droevig einde vindt. Van vrijdag tot en met woensdag slaat graaf Dracula toe in City in de film „De Tanden van Dracula” (Scars of Dracula) met in de hoofdrol de vermaarde Chris topher Lee Als in deze film de duivelse vampier weer eens heeft toegeslagen en de boeren uit de omgeving een overleden meisje vinden met de merktekens van tanden in de hals, besluiten zij het slot van graaf Dracula in brand te steken, waarna zij menen voorgoed met hem te hebben afge rekend. Dan begint het verhaal van een zekere Paul, die na enkele vreemde voortekenen in aanraking komt met Dracula en onwe tend bij een vampier te vertoeven, de nacht doorbrengt in diens kasteel, waar hij door een kreupele bediende naar zijn kamer wordt gebracht Wanneer kennis sen van Paul later ook bij het slot aankomen, ontkent de graaf dat Paul bij hem logeert en nodigt de man en de vrouw uit eveneens op zijn kasteel te overnachten. In de nacht sluipt de graaf de kamer van de vrouw binnen om haar bloed te drinken en dan gebeuren er nog een paar vervelende dingen die wij om wille van de spanning hier niet vermel den. De filmkeuring laat personen van achttien jaar en ouder toe. HERCULES TEGEN GOLIATH een film van Guido Malatesta, gaat over mon sterachtige reuzen en holenmensen, die om de beurt dorpen verwoesten daarbij nog hulp krijgen van een aardbeving. Hoogtepunt is de strijd tussen Hercules en de woeste reus Goliath, die zich over de beeldschone Aloha, Hercules’ geliefde, heeft ontfermd. Het goede overwint en De zaak tegen een 34-jarige tabakteler uit Velsen moest daarop voor een nader onderzoek tot 16 februari worden aange houden. Hij werd er namelijk volgens de dagvaarding van beschuldigd op 23 augus tus „onder invloed” op de Middenduiner- weg als bestuurder van een personen auto een aanrijding te hebben veroor zaakt. Ook een getuige hield het op deze plaats, maar de verdachte was er van overtuigd dat hij met zijn auto toen op de Velserenderlaan had gereden. Hij gaf hierbij toe zes glazen bier te hebben gedronken ofschoon de politierechter na enig rekenwerk tot een hoger aantal kwam Ook bij de bloedproef was 1,20 promille als uitkomst gemeten. In ieder geval wordt deze aanrijding over enkele weken nader uit de doeken gedaan. Voor deze poging tot inbraak moesten zij zich woensdag bij de Haarlemse poli tierechter, mr. B. Swanenburg verant woorden, die van oordeel was dat het hier een vrij primitief uitgevoerde misdaad betrof, welke mede door de drank was ingegeven. Dit bleek ook de mening van de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, die daarom met be trekkelijk lichte eisen genoegen wilde ne- „GEEN GENADE VOOR RIVALEN” draait van donderdag tot en met zaterdag in het Luxor theater. Het is een nogal emotionele geschiedenis van een disc-joc- key die niet wenst in te gaan op de gefarceerde avances van een bewonde raarster, nadat hij echter eerst eens een nachtje bedpret met haar heeft. Hij wil zijn verloofde echter trouw blijven. De bewonderaarster Evelyn stelt alles in het werk om haar doel te bereiken en moet dat uiteindelijk met de dood bekopen. Een film geregisseerd door niemand minder dan Clint Eastwood, waarin Clint ook de hoofdrol voor zijn rekening neemt. In „Ann and Eve” een rolprent van de Zweed Arne Mattson, was de camera gericht op de erotische belevenissen van twee Zweedse vrouwen, die hun vakantie doorbrengen in Joego-Slavië. De vrouwen trachten elkander in sexuele genoegen de loef af te steken en alles mondt uit in een breuk tussen de twee die tijdens hun vakantiegenoegens eikaars rivalen gewor den zijn. Te zien van zondag tot en met woensdag. Voor de matinee op zondag doet Luxor het met spektakelachtige film „Macis- te overwinnaar” een wervelend ver haal dat zich zo’n twintig eeuwen geleden afspeelt in Egypte Regisseur Carlo Cam- pogalliani maakte er een enorm schouw spel van, waarin een massa figuranten als weerloze slaven rondstapt. De officier van justitie wilde in dit geval aannemen dat een en ander in een alkoholroes was gebeurd, zodat beide eerstgenoemde jongemannen niet de be doeling hebben gehad de man te beroven. Hij eiste voor hen dan ook een boete van. tweehonderd gulden. De officier was ech ter minder te spreken over de betonwer ker, die zich het geld had toegeëigend en niet op de zitting was verschenen. Van daar dat hij hem met een maand onvoor waard elijk wilde bestraffen, daarbij in aanmerking genomen dat deze verdachte al eens eerder was veroordeeld. De poli tierechter verklaarde zich met deze eis akkoord, alleen verminderde hij de boete voor de treingeleider tot honderdvijftig gulden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In zijn woning in de Eikenstraat is gistermorgen omstreeks half twaalf het levenloze lichaam van de tachtigjarige M. van der Wal gevonden. Bij de langdurige gevechten in het Eu ropa van de tweede wereldoorlog, waarin de jonge soldaat zich steeds weer onder scheidt door zijn heldhaftig gedrag ziet hij zijn kameraden één voor één sneuve len en vooral de dood van de uit Kentuc ky afkomstige Brandon, grijpt hem in het bijzonder aan en als in blinde woede werpt hij zich op de Duitse machinege- weernesten, waardoor hij vrijbaan maakt voor zijn comoagnie. Het hoogtepunt van de strijd volgt bij Colmar, in de Vogezen, waar Audie Murphey alleen stand houdt op een bran dende tank en zo de oprukkende Duitse legers tegenhoudt. Het kost hem tevens zijn loopbaan in het leger, want zijn verwondingen zijn zo hevig dat hii voor verdere militaire dienst ongeschikt gewor den is. Zijn beloning: vele hoge onder scheidingen, waaronder de Eremedaille van het Congres, die hem voor het front van de troepen wordt uitgereikt. De film illustreert dan treffend Andie’s innerlijke gevoelens rn gedachten, die bij zijn ge sneuvelde strijdmakkers vertoeven en voor zijn geestesoog ziet hij ze nog eens, »én voor één Regisseur Hibbs heeft •nenselijke film van n emoties zeer reëel is zeker niet in de danken aan Audie Murphy’s belangrijke aandeel. Zaterdag en zondag draait de ':1m in dé stadsschouwburg in Velsen Drank en dan in die mate dat volgens de raadsvrouwe, mr. Soeteman-Both van alcoholisme gesproken kon worden, was de achtergrond waartegen diverse diefstal len van een 38 jaar oude havenarbeider uit Wijk aan Zee gezien moesten worden. Op 14 december stal hij een radio en pick- up in Wijk aan Zee, daags daarna een scheerapparaat en kleding, uit een hotel. De officier noemde het „een gemene streek” en vroeg twee maanden. er een zeer gemaakt, waar- overkomen. Dat laatste plaats te Aan het begin van deze receptie kreeg I juffrouw De Wilde de draagmedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau I opgespeld door mevrouw L. A. Mulder, haar opvolgster. Het schoolbestuur had gemeend dat mejuffrouw De Wilde altijd I te bescheiden was geweest door nooit deze draagmedaille aan te vragen, nadat zij reeds in 1964 de oorkonde verbonden aan deze onderscheiding had mogen ontvan gen. Later memoreerde mevrouw Mulder I ondermeer: „Van het feit dat U niet zo piepjong meer was, was in Uw omgeving met de kinderen niets te merken, want de kleintjes die na de zomervakantie op school kwamen en U „Oma” noemden, kwamen daar meestal snel op terug. Doordat U met hart en ziel in en voor de school heeft gewerkt tot wat er nu is, weet ik dat de overgang voor U erg groot is. Ik wens u in de komende jaren veel geluk en een goede gezondheid toe.” Op de druk bezochte receptie waar tientallen oud-leerlingen, oud-collega’s, collega’s en hoofden van scholen juffrouw De Wilde kwamen feliciteren sprak even eens mejuffrouw G. A. Cammenga van de Protestants-Christelijke Bond voor Onder wijzend Personeel, sectie Kleuteronder wijs. Namens de afdeling Haarlem en Omstreken overhandigde zij een geschenk onder couvert, evenals mevrouw K. Spij kers van de handwerkclub voor meisjes „Kleine Kracht.” Drie oud-leerlingetjes, Anneke, Corrie en Evert mochten namens het actiecomité dat geld voor het afscheid had ingeza meld, een kettinkje en een hanger van goud cadeau geven, alsmede een prachtige bak met planten en bloemen. „Kijk maar goed, hoe de ander het doet” zei U altijd tegen ons, kwekelingen, L voor wie U altijd met raad en daad klaar i stond”, vertelde mevrouw Huizinga na- I mens het Hoofdencontact van de Vereni- ging voor Protestants-Christelijk Onder wijs in IJmuiden. Zij reikte namens de hoofden van de aangesloten scholen een boekenbon over. In een amusant toe spraakje haalde vervolgens de heer H. Remiëns, oud-schoolhoofd van de Bethle- hemschool herinneringen op en mevrouw W. Blaauboer overhandigde een tas voor een diaprojector, welk cadeau reeds eer der aan mejuffrouw De Wilde was gege ven door de heer G. Hoekstra, de voorzit ter van het schoolbestuur. Deze sprak eveneens namens de ge- 1 Woensdag aangekomen in IJmuiden: Ask, Gaevle; Clivia, Rotterdam; Minerva 2, Ipswich; Halcience, Rochester; Ekenis, Flixborough; Li- tania, Skutskear, Zaandam; Ambience, Roches ter; Kalydan, Hamble; Nova Klngslynn, IJmui den; Harnis, Flixborough; Enka, Londen; Hee- ring Elsie, Londen; Malmi, Stettin; Klazina, Par, Velsen; Basil 3, Norfolk; Aaltje, Londen; Holger, Boston; Doris, Kemi, Velsen; Celsius, West- Hartlepool; Bamburgh Castle, Middlesborough. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hellce, Bremen; Ruestrlngen, Londen, IJmuiden; Juan Ferrer, Bilbao, IJmuiden; British Sergeant, Rot terdam; Bonny, Kolding, IJmuiden; Luther, Hel singborg, IJmuiden; Weser Isle, Hamburg; Tor Anglia, Gothenburg; Jalta, Malmo, IJmuiden; Nassauborg, Delfzijl; Piotrkov Trybunalskl, Piombino, IJmuiden; Rijnborg, Delfzijl; World Nomad, Hampton Road; Toltek. Bremen; Nord- stern, Bremen; Ask, Anvers; Margareta. Rot terdam; Ingeborg Rinde, Brake; Minerva 2, Bos ton; Halcience, Londen, IJmuiden; Basalt, Flix borough; Ilias, Roterdam; Martha Friseke, With- by, IJmuiden; Nelly, New Castle, IJmuiden; Jan Ute. Kiel; Norma, Hamina, Velsen. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Jean-E, Londen; Ralph von Bargen, Hamburg, IJmui den; Poolster, Cherbourg; Andoni Palm, Rot terdam; Activity, Gunnes; Tugro, Scheveningen; Oriole. Dagenham: Thea Danielsen, Delfzijl, IJ muiden; Henriette R, Uddevella; Cometa, Bre merhaven; Erik Seyd 2 Mostyn; Hanna Dreier, Colchester, IJmuiden. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Bogu- mila, Halmstad, IJmuiden; Przemysal, Bilbao, IJmuiden; Ambience, Middlesborough. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). - i i j

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5