VEEL TRAINEN MET EIGEN PAARD YDOOL Jaap Groenenboom wil doordringen tot top van de hippische sport Alle vrije tijd voor hobby samenkomsten Oecumenische Driehuis en Velsen m Na aanrijding licht gewond J. Kramer was jubilaris zl 1^1 ar 1K VEREN1GINGSNIEUWS UIT DE IJMOND 1 1 in 1970 Met brandwond over IJmuiden Havenberichten GEVONDEN in IJmuiden op genomen in ziekenhuis Scheveningers lossen hun vis Kampioen van Noord-Holland C arillonklanken Veertig jaar bij Hoogovens in postzaken 5 Ooi 4 IJMUIDER COURANT VRIJDAG 21 JANUARI 1972 ft Souplesse ft Ruiterpaden i Velsen-IJmuiden Heemskerk Friese merrie (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De 22-jarige Jaap Groenenboom uit de Minister Van Hou tenlaan in Velsen is een groot liefhebber van de ruitersport. Op zichzelf niet zo verwonderlijk, want in Nederland zijn duizenden ruiterenthousias- ten. Wel bijzonder is dat Jaap Groenenboom zich de trotse eigenaar kan noemen van een prachtig rijpaard, een in Nederland gefokte, zesjarige merrie, welke naar de schitterende naam Ydool luistert. Jaap Groenen boom heeft werkelijk alles voor zijn paard over. Ondanks zijn drukke studie aan de Technische Hogeschool van Delft hij studeert Weg- en Waterbouwkunde en volgend jaar moet hij zijn laatste examens doen ziet hij kans vele uren per week te trainen en daarnaast nog eens vier keer per dag Ydool op stal te verzorgen. Op deze manier besteedt deze enthou siaste student aan de ruitersport al zijn vrije tijd en eigenlijk ook al zijn geld. Want toen hij in 1969 Ydool kocht, moest hij een bedrag van drie duizend gulden neertellen en sindsdien is een waarschijnlijk niet meer te berekenen som geld uitgegeven aan voer, zadels, tuig, toernooikosten enzovoorts. Kwartbloed V elsen-N oord Wijk aan Zee Beverwijk I V' V I Ruiter en paard fWWVWVVVVVVWVWWVWl/VWVVVWWWVWWWVVVWW'WVVWWWWWW ffll 5) (Van een onzer verslaggevers) werd u. Kerkplein 1 (voor geheel De I I rWVWWWWWWWWWWVWWZWWWWWVtMM'Vi Het loten staat Toen hij tien jaar jong was, klom Jaap Groenenboom voor het eerst op de rug van een paard en kreeg hij les op een rijschool. Later mocht hij de paarden van een be- Voor kenners moet even worden verteld dat Ydool een zogenoemde kwartbloed is. De grootvader van dit paard was de zeer bekende Westduitse volbloedhengst Ram- zes, die Anglo-Arabisch bloed had. Uit een kruising met een Holsteinse merrie kwam Rigoletto voort. Een Groninger merrie was de moeder van Ydool, zodat dit paard eigenlijk Engels, Arabisch, Holsteins en Gronings bloed heeft. Over de bouw van het paard zegt Jaap Groenenboom: „Het is wat grof uitgevallen, maar het maakt een solide en robuuste indruk. Volgens de aller nieuwste maatstaven is dit paard ouder wets. Het mist misschien een beetje de Kramer. De heer Kramer is werkzaam bij de afdeling postzaken en woont in Wijk aan Zee. Jaap Groenenboom vindt het overigens jammer dat er in de gemeente Velsen zo weinig ruiterpaden zijn. Dit kan volgens hem nare gevolgen hebben voor de wan delaars, wanneer amateur-ruiters met ge huurde paarden buiten de regels om de voetpaden gebruiken. Volgens hem is het heel eenvoudig ruiterpaden, die slechts een De heer Kampenhout (rechts) kijkt toe hoe mevrouw Kramer haar man het gouden armbandhorloge omgespt. Het is de bedoeling dat men zich zoveel mogelijk houdt aan de avond waartoe men wat het rayon betreft behoort. Wanneer dit niet mogelijk is, zal men ook op één der andere avonden welkom zijn. Het is niet uitgesloten dat ook in andere delen van de gemeente Velsen dergelijke oecu menische bijeenkomsten zullen worden ge organiseerd. wanneer tenminste de belang stelling in Driehuis en Velsen-Zuid groot genoeg is voor de genoemde samenkom sten. De leiding berust bij pater S. Freriks en de predikanten J. Bel en L. Brink. scon- tieke door hris- erin- aan ’s Morgens om acht uur is Jaap Groenen boom te vinden in de stallen van boer Markerink aan de oude Rijksweg in Vel sen, waar hij Ydool heeft ondergebracht. Vier uur later is hjj er weer en hy komt dan ook nog om vijf uur 's middags en acht uur ’s avonds. Al dat op-en-neer- gereis vindt hij niet bezwaarlijk. „Ik heb veel plezier in dat verzorgen en ook met slecht weer vind ik het heel gewoon om te gaan. Dat is misschien een van de voor- w’aarden om met deze sport door te gaan. Het komt natuurlijk wel eens voor dat ik onmogelijk kan, dan gaat mijn broer naar de stallen om Ydool te verzorgen”. adel. Je zou haar eigenlijk door een vol bloed moeten laten dekken. Maar Ydool is een erg fijn paard, dat uitstekend voldoet”. Voor de training, met name voor het terrein rijden heeft deze ruiter-enthousiast in het Velser bos een parcours uitgezet van 2200 meter. Daarin heeft hij met behulp van boomtakken etcetera hindernissen ver vaardigd. Deze h.indernisbaan wordt twee keer gereden, waarbij de ruiter met een stopwatch nauwkeurig de hartslag en ademhaling controleert. Dit om te zorgen dat het paard niet „over de kop gejaagd” wordt. De afdelingskas stond borg voor een aantal geschenken: een elektronenflitser, een paraattas, een sluimerwekker, een kistje sigaren en een schilderkist. Voor de wegens ziekte verhinderde Thomasvaer en Pieternel was de heer G. Olsthoorn, collega van de heer Kramer, spontaan ingevallen. Niet geheel vrij van interpretaties las hij de dubbelrol voor: een levensbeschrijving van de jubilaris op rijm. De vele aanwezigen maakten vervol gens van de gelegenheid gebruik de jubi laris en diens echtgenote gluk te wensen. Dressuur is voor het. paard eigenlijk een soort grondgymnastiek of lichamelijke oefening. Hierbij wordt een appèl gedaan IJMUIDEN. Een 22-jarige bankwerker uit Zandvoort kreeg bij de sinterfabriek van Hoogovens-IJmuiden bij het verwis selen van een las-elektrode het nog gloei ende restant van de gebruikte elektrode in zijn schoen. Hij liep een flinke brand wond op en is opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis van Beverwijk. Het programma van de beiaardbespeling door Hein de Ligt op het stadhuiscarillon in IJmuiden op zaterdag van 16-17 uur luidt: Preludium VIII, van M. van den Gheyn; Sur le pont d’Avignon; Au clair de la lune; Auprès de ma blonde; Suite ar- chaïque, van Géo Clément; I Rigaudon, II Pavane, III Menuet; Improvisatie, van H. de Ligt; Sonatine I, van Ign. Pleyel; Jingle bells; Beautiful dreamer; Carry me back to old Virginny; Andante cantabile, van Jef Denijn; Preludium in Bes, van Jef Denijn. Donderdag 24 februari, 20 uur in het wijkcentrum van de Engelmunduskerk te Velsen-Zuid, Velserbeek). Deze bijeenkomst is tevens bedoeld als inleiding op vijf oecumenische contact- avonden, waarvoor alle christenen, alsmede anders-denkenden uit Driehuis en Velsen- Zuid worden uitgenodigd. De aangegeven streek is ingedeeld in vijf rayons. De data wanneer deze bijeenkomsten worden be legd, zijn Donderdag 17 februari, 20 uur in het gymnasium Paulinum, Wolff en Dekenlaan 1, Driehuis (voor de straten Van Lennep- laan tot en met de oneven kant van de Van den Vondellaan). VELSEN-ZUID. Op zondag 23 januari aanstaande zal in de Engelmunduskerk te Velsen-Zuid een oecumenische gespreks- en gebedssamenkomst worden gehouden, om 19.30 uur. Ter inleiding zal de gere formeerde predikant J. L. Bel sperken over „Van Kerken tot kerk”. Hierna wordt een forumgesprek gehouden in samenwer king met alle aanwezigen door twee ge reformeerden (onder andere dominee Bel), twee rooms-katholieken (ondermeer pater A. Freriks) en twee hervormden. Dominee drs. L. Brink zal gespreksleider zijn. De avondbijeenkomst wordt gesloten met een oecumenisch gebed door pater Freriks. Dat verzorgen bestaat allereerst uit voe deren, waarbij als basis hooi wordt ge geven. Wanneer van Ydool bepaalde pres taties worden gevraagd, krijgt het paard eveneens krachtvoer, dat ondermeer be staat uit zogenoemde paardebrokken, wor telen en vitaminepreparaten. Verder is het noodzakelijk het paard veel en regelmatig te borstelen, volgens Jaap Groenenboom niet zozeer om de vacht mooi glad te krij gen, maar meer om de huid goed te mas seren. Een anders nogal tijdrovende bezig heid is het paard regelmatig van vers stro te voorzien en dus de stallen goed schoon te houden. Al met al is dit verzorgen een belangrijke bezigheid, waarvan de instruc teur van Jaap Groenenboom, Charles Web ber, zelfs zegt- „Ik geloof dat vijftig per cent van de conditie van het paard moet en kan worden verkregen op stal”. IJMUIDEN. Bij Hoogovens woensdagmiddag 19 januari in de lunchka- mer van hoofdkantoor 1 een feestelijke bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig dienstverband van de heer J. 1 Regelmatig traint Jaap Groenenboom op de springweide van de Stichting Lievendaal in Velsen-Zuid. Charles Webber assisteert hem hierbij. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Een meningsverschil over toegewezen kaderuimte in Scheven- ingen zou tot gevolg hebben dat de Sche- veningse visserij rederij VVM drie van haar schepen de SCH 60 en SCH 249 en nog een derde vaartuig in IJmuiden laat markten en wellicht zullen nog ande re volgen van haar uit twaalf eenheden bestaande vissersvloot. Schepen van de VVM zijn geen onbe kenden in IJmuiden: in de zo genoemde voortijd hebben de betere prijzen die hier gemaakt worden blijkbaar voldoende aan trekkingskracht voor ongeregelde gasten. Verschillende Scheveningse reders heb ben informaties ingewonnen omtrent los mogelijkheden voor hun schepen in IJ muiden. Indien de zo genoemde vislosre- geling dit toelaat, zijn er tegen het aan voeren van vis in IJmuiden van walzijde geen bezwaren. Donderdag 9 maart, 20 uur in Gymna sium Paulinum (voor de straten tussen Van den Vondellaan, even kant, en de Drie- huizerkerkweg, oneven kant alsmede de even zijde oplopend tot aan de Jan Cam- pertschool en de hoogste even nummers, voorbij Westerveld, en de Duin en Kruid- bergerweg). Donderdag 23 maart, 20 uur in het wijk centrum van de Engelmunduskerk (voor Oud-Velsen en de eromheenliggende bos en poldergebieden). Donderdag 20 april 20 uur in het gym nasium Paulinum (voor de rest van Drie huis). Op een fraai versierd ere-podium luis terden de jubilaris en zijn echtgenote naar de heer K. F. Kampenhout, hoofd centrale diensten. „Na vele omzwervingen over het bedrijf bent u elf jaar geleden bij de afdeling postzaken gekomen. Dat u daar een zeer gezien medewerker bent, blijkt wel uit de vele aanwezigen”, aldus de heer Kampenhout, die zijn felicitaties ver gezeld liet gaan van de traditionele jubi leumgeschenken: het gouden armbandhor loge, de zeester met briljant en de gratifi catie. De heer A. Zonneveld, chef postza ken, was evenals de heer Kampenhout de mening toegedaan, dat de jubilaris „een bijzondere post” bij zijn afdeling inneemt. Niet in de laatste plaats schreef de heer Zonneveld dit toe aan de beheerste werk wijze van „Oom Jan”. op de natuurlijke neigingen van het paard Het is de bedoeling een zo groot mogelijke souplesse te verkrijgen en eveneens de spieren sterker te maken. Hij wordt hierbij dikwijls geïnstrueerd door, zoals gezegd, Charles Webber, die rij-instructeur is bij de Stichting Lievendaal, een ruitersport- centrum aan de Driehuizerkerkweg in Vel sen-Zuid. Deze dressuur is van enorm be lang. Volgens Charles Webber heeft het paard in het algemeen wel de nodige in telligentie overigens niet zoveel als iedereen wel denkt, vindt hij maar het moet geleerd worden hoe het zo goed mo gelijk kan lopen, springen enzovoorts. „Deze dressuur is zo moeilijk dat dit alleen met deskundige hulp kan gebeuren. Dat is niet zozeer om op te scheppen. Maar er worden per jaar teveel paarden naar de knoppen gereden, ook door beroepsrijders”. Ydool is zes jaar jong en zal nu kunnen beginnen met het leveren van toppresta ties. In de toekomst wil Jaap Groenen boom meer en meer aan toernooien gaan deelnemen, hoewel hij het vooruitzicht heeft na beëindiging van zijn studie vol gend jaar in dienst te moeten. Het ideaal van deze ruiter-enthousiast is door te drin gen in de top van de ruitersport, iets waar bij wjj hem alle succes toewensen. vriende boer in de Wijkermeerpolder be rijden en vijf jaar geleden kocht hij van deze kennis zijn eerste paard, een Friese merrie die werd ondergebracht bij vrien den in Beverwijk. Maar toen Jaap Groe nenboom van Velsen-Noord, waar hij toen nog woonde, naar Velsen-Zuid verhuisde, werden de dagelijkse afstanden (op de fiets) te groot. Hij vond toen bij de genoemde boer Markerink een geschikt onderkomen. Drie jaar geleden kocht hij op een vei ling in het Drentse Sleen het paard Ydool. „Het was toen nog erg groen. Het droeg nauwelijks een zadel en het wist nauwe lijks was links en rechts was. Verder kon Ydool nog niets. Heel geleidelijk en heel voorzichtig zijn wij gaan trainen”. Een leuk resultaat hiervan was het kampioen schap van de provinciale keuring van Noord-Holland in 1970, welke werd gehou den in Opmeer en georganiseerd door het Warmbloed Paardenstamboek Nederland (W.P.N.). Maar op een daarna gehouden Nederlands kampioenschap maakte hij vol gens zijn zeggen niets klaar. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Pean E, Londen; Ralph von Bargen, Hamburg, IJmuiden: Poolster, Cherbourg; Adoni Palm, Rotterdam; Activity, Gunnes; Tugro, Scheventogen; Oriole, Dagenham; Thea Danielsen, Delfzijl, IJmuiden; Henriette R, Udevella; Cometa, Bremerhaven; Erik Seyd II, Mostyn; Hanna Dreyer, Colches ter, IJmuiden; Amstelstroom, Hull; Constance, Goole; Zaanstroom, Felixtowe; Corthlan, Ham burg; Caracas, Antwerpen; Irish Star, Vlissingen, Velsen; Alurrity, Antwerpen; Memel, Dagen ham; Brinda, Poole, Velsen; Bulkem Liner, Bre men; Butados, Sevilla; Tor Gothia, Gothen burg; Marjan, Harlingen, IJmuiden; Adina, New Castle, IJmuiden; Pergo, Goole, IJmuiden; Action, Greenwish, IJmuiden; Confid, Londen; Lydula, Leeuwarden, IJmuiden; Nordier, Ham burg, IJmuiden; Arsenyi Moskvin. Leningrad, Velsen; Orania. Yokosuka. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Baguila IJmuiden, Halmstad; Przemysl, IJmuiden, Bil bao; Ambience, Middlesborough; Ekenis, Fllx- borough; Urea Minor, Hull; Oriole, Londen; Cometa, Antwerpen; Klaziena, Velsen, Gent; Karin Oltmann, Stettin; Litania, Antwerpen; Amstelstroom, Hull; Wis, New Castle; Holder, Esbjerg; Constance, Hamburg; Perm, Aarhiis; Erik Seyd II, Gdansk; Zaanstroom, Felixtowe; Nova, Zwijndrecht; Clivia, Barbados; Activity, Gunnes; Najade, Hamburg; Sydness, Beverwijk, Palermo; Celsius, Hartle Poole: Malmi, Gdynia. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Diabas, Flixborough; Vega, Antwerpen; Essi Kristine, Monrovia, IJmuiden; Polydorus, Antwerpen; Ciudad de Pereira, Antwerpen; Brlansky Ra- batschi, Antwerpen; Capacity, Hull; Lady Alma, Immingham; Prinses Margriet, Cherbourg; Tor Scandia, Immingham. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Kolydon, Oslo; Heerlng Elsie, Le Havre; Ralph von Bar gen, Cartagena; Tor Gothia. Gothenburg: Adoni Palm, Hamburg. (Als geen nadere aanduiding volgt is het schip van of naar Amsterdam gegaan). VRIJDAG 21 JANUARI De Schuilhoek. W. van Velsenstraat. 18.30 u. instuif. De Werf, Jan Ligthartstraat, 19 u. instuif. De Zevensprong, Const. Huij genstraat. 19.30 u. instuif. De Zandkraai, Handelstraat. 20.30 u. Pa- doe-bar met inleiding door drs. Van Dijk (Vindt u opvoeden ook zo moeilijk?). St. Jozefschool, Èachstraat 20. 19.30 informatiemarkt over Pakistan. De Lichtboei, Maasstraat, 20 u. ontspan- ningsactiviteiten voor volwassenen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat, 20.30 u. jazz-session. Donkey Shot, A. Verherentstraat, 20 u. dis cotheek. ZATERDAG 22 JANUARI Duinterrein, Rijksstraatweg. 8.30 u. sportinstuif voor heren (alle leeftijden). Sporthal, Maerelaan. 9.30 u. trimmen voor heren (tot 40 jaar), 11 u. trimmen voor heren (vanaf 40 jaar). De Werf, Jan Ligthartstraat, 14 u. instuif De Zevensprong, Const. Huijgensstraat, 10.30 u. kleuterclub. De Zandkraai, Handelstraat. 14 u, in stuif. De Lichtboei, Maasstraat 14 u. jeugdfilm Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. dansen. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volw. 10-12.30 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 21 JANUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. sport, 21 u. disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. ZATERDAG 22 JANUARI De Mei, Geelvinckstraat. ’s Middags dis co, 20 u. discotheek. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 10-12.30 u. ZATERDAG 22 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. halve meter breed zijn, aan te leggen en daarbij tekent hij aan dat de natuur door een dergelijke aanleg in het geheel niet wordt verstoord. Ook is het volgens hem noodzakelijk dat hier en daar in de ge meente ruitervelden worden aangelegd. Grasvelden met een eenvoudige omheining die door ruiters ondermeer kunnen worden gebruikt voor dressuur, een onderdeel van deze sport, waaraan ook Jaap Groenen boom veel aandacht besteed. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Om half zes donderdag middag deed zich op de Bellatrixlaan in Zeewijk een ongeluk, voor waarbij een 32-jarige bromfietser licht gewond werd. Deze man sorteerde op de genoemde laan naar links voor om het Hazenvlak op te draaien. Bij deze manoeuvre werd hij van achteren aangereden door een dertig jarige automobilist, die rechtdoor wilde rijden. Na zijn val klaagde de bromfietser over pijn in de heup, maar kon na een onderzoek door de ongevallendienst naar huis worden gebracht. Volgens een getuigenverklaring in het politierapport zou de automobilist met flinke snelheid hebben gereden. VRIJDAG 21 JANUARI Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. concert door Chr. Mannenkoor IJ muiden, met Piet van Egmond aan het orgel. Stadsschouwburg, 20 u.: „Het geheim van dr. Spencer”, door Toneelvereniging Het Voetlicht. Jeugdcentrum IJmuiden, in oude Pen- centrale, Kanaalstraat, 20 u. Southern Comfort. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19.30-23 u. volleybalcompetitie. ZATERDAG 22 JANUARI Hotel Royal, Kennemerlaan, IJmuiden, 20 u. oude wijvenbal De Lammelingen. Laurentiuskerk, Willemsbeekweg, IJ- muiden-Oost, 19 u. H. Eucharistieviering, gevolgd door receptie in de nieuwe zaal. Jeugdcentrum IJmuiden, in oude Pen- centrale, Kanaalstraat, 20 u. Left Side. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 8.30-10 u. instuif volwassenen, 10-12 u. instuif jeugd, 12-16 u. Badmintonver eniging Velsen jeugd, 16-22 u. basketball- competitie. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-9 ur zwemles sen, 9-11.45 ur gemengd zwemmen, 11.45- 12.15 uur zwemlessen, 12.15-13.10 uur ge mengd zwemmen, 14-15.30 uur gemengd zwemmen, 16.15-19.15 uur zwemlessen, 19.30-20.40 u. gemengd zwemmen, 20.45-22 uur VZV. Zee- en Duinwijckclubs, in Zeeweg- school van 9.45 tot 11 uur voor jongens 8-10 jaar, 11-12.45 uur meisjes 8-10 jaar. VRIJDAG 21 JANUARI De Grenspost, Soerstraat. 20 u. gespreks groepen. Sosiëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. ZATERDAG 22 JANUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg, Geopend 10-15.30 u. De Grenspost, Soerstraat. 10 u. kleuter- instuif, 14 u. jeugdfilm, 20 u. discotheek Fire. Julianaschool, Prins Bernhardlaan. 15 u. prijsuitreiking minischaaktoernooi door burgemeester J. G. S. Bruinsma. De Kelder, Hilbersplein, 20 u. jeugdso- ciëteit. De Slof, Raamveld, 20 u. feestavond Tro penvrienden. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volw. 10-12.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 10- 12.30 u. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Bij het hoofdbureau van politie in Velsen werden van 8 tot en met 14 januari de volgende gevonden voor werpen aangegeven: Portemonnee, inhoud gelid en ring; beurs je met inhoud; bos sleutels; handschoen; ring met drie sleutels; dameshandschoen; bankbiljet; vulpen; portemonne, inhoud: geld en spelden; ring met twee sleutels; kinder jas; zeildoeken tas, inhoud: werp- molen, handschoenen, net; etui met sleu tels; damesportemonnee met inhoud; kin- dermuts; drie sleutels aan hanger; gym- pakje; armband; kinderhorioge; overall; bedrag aan geld bril; verzekeringsbewijs bromfiets JPF 285; sjaal; paar wanten; poesje; filterelementen carterpillen; meis jeshorloge; kinderhandschoenen; bos sleu tels; slavenarmband; badtas, inhoud: bad- goed; hondje; sleutel aan VW-hangertje; kinderjack; schaar; dames polshorloge: da- meshandschoenen. Inlichtingen betreffende deze voorwer pen zijn dagelijks te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie; de gevonden voorwerpen zijn daar elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur verkrijg baar. JWS: I Z/X x'

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5