Na abortus betere Theodorakis anticonceptie moet zich beperken in zijn woorden Mr. Nelissen: Financiën èn de West te zware taak UNCTAD-sytnposium Geen waarschuwing op bussen giftige verf Strandpachters zien vooruit Afspraak over lozing afvalwater geschonden Ontwikkelingshulp moet naar 0,7 pet Nieuwe fabriek afgebrand Onderzoek bij ruim 9000 vrouwen vervoer Dr. Kruisinga over ex-Stella Maris: I Tien redacteuren V soldatenbladen zi CCO: I Spoedig erkenning van Bangladesj verwacht Principieel over op openbaar Twee Duitsers door Franse auto doodgereden voor krijgsraad Kor/ en bondig „Fabrikanten komen afspraak niet na” Nieuw meetsysteem luchtvervuiling Wasserij DUYN ZAT 2 ZATERDAG 22 JANUARI 1972 SPECIAAL VOOR DE GEZINSWAS Kamerlid: Wist men dat niet eerder? Van Agt: Waarschuwing uit routine F F Lastige Amsterdammer: EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK KvanVEELEN ^ZONNESCHERMEN Sli (Van onze parlementsredactie) van ADVERTENTIE aldus (Van onze redactie economie) ADVERTENTIE Bij onderzoekingen in St. Louis in de VS, Frankfurt in Duitsland en Ankara in Turkije is ontdekt dat met een geringer aantal meetpunten dan men tot nu toe nodig achtte een vrij volledig beeld van de luchtvervuiling in een stad kan krij gen. Het KNMI heeft er grote belangstel ling voor. Nederland heeft dan ook beslo ten dit werk nauwkeurig door experts te laten volgen. Koopkracht schrijft: „Als een kleuter nadelige gevolgen ondervindt van het feit dat hij giftig loodchromaat heeft binnen gekregen via de verf op zijn speelgoed of ledikantje dan dragen twee organisaties en instanties daarvan de schuld. Dat zijn de Vereniging van Vernis- en Verffabri- MABKlEZI ROUUIKEN/ ari in gebruik genomen. Dé oorzaak de brand is onbekend. dat duidelijk is geworden welke catego rieën vrouwen de meeste risico’s lopen, dat de huisarts een centrale plaats blijkt in te nemen bij de verwijzing voor een abortus en bij de regeling van de anticon ceptie erna, en dat er gezien de opval lend korte tijd waarin het materiaal voor het onderzoek is verzameld en bewerkt kennelijk een bijzonder goede registratie bestaat die registratie door de overheid voor wetenschappelijke doeleinden overbo dig maakt. Dr. Bekkering constateert voorts, dat de abortus-poliklinieken in een grote behoef te voorzien en dat het duidelijk is, dat de anticonceptie in Nederland drastisch moet worden verbeterd. te hf ni a< ve in h< Middenhavenstraat 27, IJmuiden tel. 02550-14108 na 19.00 uur 02550-11202 kanten in Nederland en het Bedrijfschap Schildersbedrijf. 1 c c je je v; d S( h j! ji d 1. h V c a S Kreosoot valt mogelijk wel onder die bepaling. Staatsmijnen en reder hebben nu toegezegd in het vervolg vermenging van het afvalwater met resten van kreo soot te zullen voorkomen. Alle afspraken zijn gemaakt op vrijwil lige basis. Pas als er een Algemene Maat regel van Bestuur gebaseerd op de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren van kracht is en dat zal binnen afzienbare tijd zo zijn kunnen dwingende voor waarden worden voorgeschreven, aldus de bewindsman. Hoewel vice-premier Nelissen vrijdaga vond op alle vragen over dit onderwerp met de woorden: „geen commentaar” rea geerde, wordt er in politieke kringen ern stig rekening gehouden met een snoedige erkenning. In de Tweede Kamer is ook een meer derheid van erkenning de jure. De P.v.d.A., D’66 en de P.P.R. hebben zich al voor een dergelijke stap uitgesproken en ook in de K.V.P. en de A.R.P. neemt het aantal voorstanders toe. De V.V.D. vindt dat de staat Bangladesh aan een aantal volkenrechtelijke voorwaarden moet vol doen, alvorens tot de erkenning kan wor den overgegaan. Texel adopteert Paaseiland. De bewoners van het in de Grote Oceaan gelegen Paaseiland gaan binnenkort herdenken dat het eiland 250 jaar geleden werd ontdekt. De burgemeester van het eiland heeft zijn Texelse ambtgenoot uitgenodigd het eiland symbolisch te adopteren. De keuze is op Texel geval len omdat de Texelaar Roggeveen, die van Texel was uitgevaren, het eiland op 5 april 1722 bereikte. Texel zal de Paas- eilanders een wapenschild met oorkonde en een Texelse vlag aanbieden. DEN HAAG. De voorgenomen lozing van afvalwater van Staatsmijnen door het Nederlandse tankschip „Constance” (ex- Stella Maris) op 16 oktober vorig jaar was niet overeenkomstig de gemaakte afspra ken tussen Staatsmijnen, het Rjjksinstituut voor zuivering van afvalwater en het Rij ksinsti tuut voor Visserij-onderzoek. Dit antwoordt staatssecretaris Kruisinga van Verkeer en Waterstaat op vragen van de P.v.d.A.-Kamerleden Meijer en De Ruui- ter. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De regering zal pas tot diplomatieke erkenning van Bangladesh overgaan, als hierover met de lidstaten van de EEG en de toetredende landen Engeland, Ierland, Denemarken en Noor wegen, definitieve afspraken zijn gemaakt. DEN HAAG. De ontwikkelde landen moeten op de komende wereldhandelscon ferentie in Chili collectief proberen een eind te maken aan het naast elkaar be staan van overvloed en armoede in de wereld. Daarom dienen zij zich op de conferentie te verplichten om uiterlijk in 1975 hun officiële ontwikkelingshulp te brengen op 0,7 percent van het bruto nationaal produkt. Dit zeggen de deelnemers aan het UNC- TAD-3 symposium in het eindrapport van de conferentie, die vrijdagmiddag in Den Haag is besloten. Op het ogenblik hebben slechts vier landen zich verbonden minstens 0.7 per cent aan ontwikkelingshulp uit te geven: Zweden, Noorwegen, België en Nederland. Het symposium keerde zich tegen de bescherming van de landbouw in de ont wikkelde landen en deed een beroep op de EEG de invoerrechten op bewerkte agrarische produkten af te schaffen, voor zover die invoerrechten dienen ter be scherming van industriële belangen in de EEG. Ook de preferenties, die de EEG in de met haar geassocieerde landen geniet, moeten volgens het symposium verdwij nen. Bij uitbreiding van de EEG met Engeland en de drie Scandinavische lan den mag het effect van de preferentiële rechten op de wereldhandel niet groter worden. Het symposium sprak zich in het eind rapport uit voor het zogenoemde „link- plan”. Dit houdt in dat de schepping van AMSTERDAM. Een principiële over schakeling op openbaar vervoer, en de auto alleen voor degenen die hem werke lijk nodig hebben. Dit is volgens de werk groep „De Lastige Amsterdammer” de eni ge redelijke en zinvolle oplossing voor het verkeersprobleem. De weg naar deze oplossing wijst de werkgroep in een vrijdag verschenen bro chure „Tegen-plan 2000”, die een reactie vormt op de in oktober 1970 door het ministerie van Verkeer en Waterstaat uit gebrachte nota „Toekomstprojectie 2000”. In de nota van het ministerie werden plannen ontvouwd met betrekking tot on der meer de verkeersontwikkeling tot het jaar 2000. Het „Tegen-plan 2000” verge lijkt ook de maatschappelijke kosten van aanpassing aan de autozondvloed met de kosten van overschakeling op openbaar vervoer. Volgens de werkgroep valt deze vergelijking „in overweldigende mate” uit ten gunste van het laatste. In de brochure wordt opgemerkt dat, indien wij nog een kans willen hebben de snel naderende catastrofes te voorkomen, het zaak is op zeer korte termijn een einde te maken aan het vervaardigen van niet strikt noodzakelijke produkten. De enorme verspilling van „iedereen een ei gen auto” is daarvoor, aldus De Lastige Amsterdammer een van de allereerst aan gewezen produkten. VLISSINGEN. Twee Duitsers, 32 en 22 jaar zijn gisteren bij Vlissingen om het leven gekomen. Zij zagen een vóór hen rijdende Duitse automobilist door de glad heid in een sloot belanden en stapten uit om de onfortuinlijke landgenoot te hulp te komen. Een achteropkomende Fransman, die op de plek van het ongeval sterk remde en slipte, reed de twee mannen aan. Zij waren op slag dood. De 23-jarige Duitser die in de sloot was gereden liep ernstig letsel op. UTRECHT. Tien redacteuren twee afdelingsbladen van de Vereniging van Dienstplichtige Militairen moeten op 3 februari voor de krijgsraad in Arnhem verschijnen omdat zij een onkrijgstuchte- lijk artikel geschreven zouden hebben. Het gaat om artikelen in het afdelings blad in de Juliana van Stolbergkazerne in Amersfoort en het soldatenblad „Kaats,” dat in Havelte verschijnt. Beide bladen werd in september vorig jaar door de kazernecommandanten een voorlopig ver spreidingsverbod opgelegd. Het gewraakte artikel in .Kaats” gaat over de NAVO. In het andere blad staat een overzicht van soldatenacties die vorig jaar in diverse kazernes werden gehouden. „Het is ons niet precies duidelijk welke passages men in deze artikelen nu eigen lijk krijgstuchtondermijnend vindt,” aldus een woordvoerder van de WDM. de bussen zou komen te staan: „Niet geschikt voor kinderspeelgoed of kinder meubels”. De Huisvrouwenvereniging meende dat het gevaar al geruime tijd was geweken. Zij ontdekte nu dat maar weinig fabrikan ten zich iets hebben aangetrokken van de raadgeving. Deze gang van zaken heeft er inmiddels toe geleid dat het ministerie van Volksgezondheid een nader onderzoek naar gif in Doe-het-zelf-verf zal laten instellen. De bedoeling is kinderspeelgoed onder de Warenwet te brengen en eisen te formuleren. Het gaat hierbij niet alleen om verf, maar ook om andere facetten van speelgoed waaraan gevaren verbon den kunnen zijn. Tevens is men op het ministerie van Volksgezondheid bezig met voorbereidende studies om te komen tot een Verfbesluit Prinselijk bier. Prins Bernhard heeft de duizend flessen bier die een Duitse brouwerij hem tijdens het staatsbezoek in oktober aanbood, geschonken aan het Nederlandse zeemanshuis in Hamburg. De prins had het bier gekregen met het verzoek er een aardige bestemming voor te zoeken. Uitvoer naar Nederland bracht problemen mee. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 Als er ook maar met één kind iets gebeurt, zijn zij daarvoor verantwoorde lijk wegens hun onvoorstelbare nalatig heid en gebrek aan initiatief”, zegt het CCO. Bij een warenonderzoek bleek enke le maanden geleden dat de kleuren geel en groen van de volgende merken lood chromaat bevatten: Capelux, Duodek, El- Es, Heerenlux, Juweline, K3, Plasticolor, Pluspunt, Polydor, Revilac (groen), Sabel, Tokion, Topklas en Vastalux. Bij geen van die verven stond een waarschuwing op de bus, aldus het CCO. Deze constatering heeft onsteltenis ge wekt bij de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Deze vereniging heeft al in 1968 de Vereniging van Verffabrikanten bereid gevonden haa»- leden aan te raden te waarschuwen voor loodchromaat Op Hoewel in deze tijd meer aan ijspret dan aan zomerse strandgenoegens wordt gedacht geldt dat niet voor de Zandvoortse strand-exploitanten, die al druk in de weer zijn om hun eta blissementen piekfijn in orde te ma ken. Hier krijgen de windschermen, waarachter de zonaanbidclers zich over enkele maanden weer bruin la ten branden, een nieuw verfje. op grond van de Warenwet. Mogelijk wordt het reeds bestaande etiketterings- systeem verplicht gesteld. Het CCO is na onderzoek tot de conclu sie gekomen dat in dit geval sprake is van een „huiveringwekkende nonchalance”. „Er hoeft met die verf maar ’ets fout te gaan of niet Volksgezondheid, maar de justitie zal het onderzoek ter hand moeten nemen” stelt het CCO. Er is wel een systeem van waarschu wingstekens, dat alleen in het beroeps schildersbedrijf wordt toegepast. De verf fabrikanten en het bedrijfschap hebben dit stelsel uitgedokterd. Jonge schilders wordt op het hart gedrukt de waarschu wingstekens niet te negeren. „Maar de doe-het-zelver heeft men in de kou laten staan. Zijn kind heeft men aan de risico’s van giftige verf blootgesteld”, aldus het blad van het CCO. Automobilist verdronken. Bij een ver keersongeluk op de weg Den Bosch Helmond is de 42-jarige heer J. M. Jon- geneel, gemeentesecretaris van Culem- borg, om het leven gekomen. Hij raakte met zijn auto in de berm, reed het wa ter in en verdronk. De „Constance” stootte lek tijdens de reis van Amsterdam naar Hamburg op 15 zeemijlen ten noorden van Ameland op een onbekend voorwerp en zocht de ha ven van Delfzijl op. De lading bleek grotendeels te bestaan uit afvalwater van Staatsmijnen en een kleine hoeveelheid van de vorige lading, bestaande uit kreo- soot-bestanddelen Het afvalwater van Staatsmijnen bestaat volgens de staatsse cretaris uit biologisch goed afbreekbare organische zuren. LUXAFLEX JALOUZIEEN De mededeling aan de impresario was „een routinemededeling ten aanzien van een vreemdeling van wie uitlatingen als bedoeld niet bij voorbaat zijn uitgesloten”, De afvoer van het afvalwater naar zee vond plaats op grond van een tussen Staatsmijnen en de rederij Tanker Trans port Services NV gestoten contract. Over deze afvoer was overleg met het RIZA en het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek in 1969. Staatsmijnen zegde toe dit afval water, dat mogelijk bij vis smaak- en reukbezwaren zou kunnen veroorzaken, niet in de Noordzee te lozen, maar in dieper vaarwater, ver van de visserijgron- den. Deze afspraak is niet nagekomen. Na het lekstoten van de „Constance” is er op nieuw overleg geweest tussen het RIZA, Staatsmijnen en de rederij, waarbij het RIZA weer de toezegging kreeg, dat men zich aan de in 1969 gemaakte afspraken zal houden. De lading van de Constance is later na overleg met Rijkswaterstaat in dieper water, westelijk van de ingang van het Engelse Kanaal in zee gestort, aldus de staa tssecr etar is. Het afvalwater van Staatsmijnen valt niet onder de categorieën afvalstoffen, waarover de Nederlandse regering tijdens de conferentie in Oslo heeft afgesproken d'at deze niet in zee gestort mogen worden. DEN HAAG. De behartiging van de belangen van Suriname en de Antillen moet in handen zijn van een minister, die niet alleen in staat is tijd hiervoor vrij te maken, maar die ook krachtens zijn posi tie in het kabinet over het nodige gezag beschikt om deze taak zo goed mogelijk te vervullen. Dit uitgangspunt stelt het Tweede-Kamerlid mr. Van Lier (P.v.d.A.) in schriftelijke vragen aan de minister president naar aanleiding van de wens van vice-minister-president mr. Nelissen, tevens minister van Financiën, ontheven te worden van het beheer van de porte feuille Rijksdelen Overzee. UTRECHT. „De anticonceptie die vrouwen hebben toegepast voordat zij werden geaborteerd is bedroevend. Na de ingreep gaat 76 percent van de vrouwen een effectieve anticonceptie toepassen, van wie bijna 60 percent de pil”. Dit is één van de conclusies uit een onderzoek waarbij 906 vrouwen waren betrokken die in okober en november 1971 een abortus provocatus ondergingen in abortusklinie ken of een ziekenhuis. DEN HAAG. Niet op verzoek van Griekse zijde, maar gewoon uit routine is aan de impresario van de Griekse zanger Theodorakis meegedeeld, dat deze zich tijdens zijn bezoek aan Nederland dient te onthouden van uitlatingen die gevaar op leveren voor de openbare rust, de openba re orde of de nationale veiligheid. Minis ter Van Agt (Justitie) heeft dit vrijdag geantwoord op vragen van de Kamerleden Schilfer, Ter Beek en drs. E. van Thijn (allen P.v.d.A.). Onder de bedoelde uitla tingen worden ook verstaan die, welke gevaar opleveren voor verstoring van de Nederlandse democratische samenleving en/of een bedreiging vormen voor de goe de betrekkingen van het koninkrijk met andere mogendheden. zo deelde de bewindsman mee. Hij zei verder dat het hem bekend is dat de opvattingen van Theodorakis niet stroken met die van de Griekse autoriteiten, met alle consequenties van dien. Het beleid, waaraan de desbetreffende mededeling inzake het optreden van de Griekse zanger is ontleend heeft volgens minister Van Agt als uitgangspunt dat ieder in Nederland het recht heeft op vrijheid van meningsuiting. Beperkingen daarop kunnen slechts voortvloeien uit de noodzakelijkheid in de democratische sa menleving verstoring van openbare orde waaronder begrepen stoornis in de goede internationale betrekkingen te voorkomen. Dit laatste, aldus minister Van Agt, wil met name zeggen dat wat Nederland als onaanvaardbare activiteit van personen, die in een ander land als vreemdeling verblijven, zou ondervinden ook hier te lande jegens welke andere staat dan ook van Nederland bezoekende vreemdelingen niet dient te worden aanvaard. Te denken valt bijvoorbeeld aan ophitsing tot ge welddadige acties. Minister van Agt deelde mee dat hij •rvan uit gaat, dat goede betrekkingen met andere landen niet worden geschon den zolang naar Nederlandse normen de grenzen van een goede democratische sa menleving niet worden overschreden. Het onderzoek is op instigatie van de Stimezo-poliklinieken verricht door me juffrouw I. Fabery de Jonge, sociaal psy chologe van het Nederlands Instituut voor Sociaal Sexuologisch onderzoek. De Rhe- dense huisarts dr. P. G. Bekkering brengt er deze week verslag van uit in „Medisch contact”. Van de 906 vrouwen had driekwart het probleem van de abortus met de huisarts besproken. Verreweg de meeste huisart sen, verspreid over het hele land, reageer den positief op het verzoek van hun patiënte om hulp, maar 8,7 percent van de huisartsen wilde er niets mee te maken hebben of stelde dat abortus provocatus ontoelaatbaar was. Volgens dr. Bekkering blijkt uit het onderzoek dat bepaalde categorieën vrou wen een groot risico lopen om ongewenst in verwachting te raken. Schrijnend is, zegt hij, te moeten vaststellen dat min derjarige ongehuwde meisjes zonder of met geringe opleiding een excessief risico lopen: bijna een kwart van alle behandelde vrouwen was 20 jaar of jonger, terwijl deze leeftijdsgroep maar 17,6 percent van de Nederlandse vrouwelijke bevolking uitmaakt. Als men hierbij ook in aanmer king neemt dat maar 19 percent van de minderjarige meisjes seksueel contact heeft, aldus dr. Bekkering, dan is het duidelijk dat deze categorie inderdaad een uitzonderlijk risico l<x>pt, temeer daar de weerstanden om advies in te winnen bij huisarts of consultatiebureau bij deze minderjarige seksueel onervaren meisjes het grootst zijn. Van de behandelde vrouwen had 72,2 percent het probleém van de abortus het eerst besproken met de huisarts en 17,1 percent met een arts van een consultatie bureau. Slechts 1 percent kwam direkt naar de abortuskliniek. Uit de antwoorden op de vraag waarom de vrouwen ongewenst zwanger waren geworden bleek, dat bijna 37 percent geen anticonceptie had toegepast. Twintig per cent had pech gehad met een condoom en 22,8 percent had periodieke onhouding toegepast en ten onrechte gedacht in de veilige periode te zijn. Dr. Bekkering meent, dat de door de betrokken vrouwen toegepaste anticonceptie niet veel ongun stiger is dan die van alle Nederlandse vrouwen in de vruchtbare leeftijd. De belangrijkste conclusies die uit de resultaten van het onderzoek kunnen worden getrokken vindt dr. Bekkering, Vliegbasis „geruisloos”. De geluidshinder in de omgeving van de vliegbasis Twen te bij het proefdraaien van straalmoto ren zal binnenkort tot het verleden be horen. Door het ingebruik nemen van nieuwe installaties wordt het geluid zo sterk gedempt, dat omwonenden van de basis deze bedrijvigheid niet of nauwe lijks zullen horen. Vervuiler beboet. In Vancouver (Canada) is de gezagvoerder van het Nederlandse vrachtschip „Katsedijk” beboet met 1000 dollar wegens vervuiling van de haven van Vancouver. Bij het overpompen van olie was ongeveer duizend liter in het water geraakt. Overvaller ingerekend. De politie van Ridderkerk heeft een 33-jarlge werkloze inwoner van Dordrecht aangehouden, die ervan wordt verdacht de overval te hebben gepleegd op het PTT-bij kantoor in Rijsoord, waarbij hij 1500,buit- maakte. „speciale trekkingsrechten” om de inter nationale liquiditeit te verbeteren moet worden gekoppeld aan het verstrekken van aanvullende ontwikkelingshulp aan de ar me landen. Tot slot bepleitten de deelnemers een versterking van de rol van UNCTAD bij het voeren van onderhandelingen en het nemen van besluiten. DEN HAAG. Onder het opschrift „Vergeten Vergif” waarschuwt het maandblad „Koopkracht” van het Consu menten Contact Orgaan tegen de gevaren van „Doe-het-zelf-verf’. In het algemeen, zegt het CCO, bevatten de bussen verf geen aanduiding dat de inhoud gevaarlijke bestanddelen bevat. Het ministerie van Volksgezondheid is er nu in gemengd. Overheidsmaatregelen zijn in voorberei ding. Het 1 groting twijfelt der ge sinds j ders v: genove licht k ditmaa wanne' neel v gen v: afgesle ook m Om alleen versch niét k raat n kan gt En ze schien gelder macht in het gevart Dez' meer b.d., i rest v krijgt ter E dan z de op gebiei enige bewe klem’ tijd aandi bij v dat 1 ten moes Da onve: ten verb De I ten s bij alge: ding coali niets I Mr. Van Lier wil weten, waarom het risico genomen is dat minister Nelissen reeds na ongeveer een half jaar vraagt van deze taak te worden ontheven. De regering had zich bij de kabinetsformatie moeten realiseren, dat Suriname en de Antillen toenemende aandacht zouden vragen. Mr. Van Lier wil ook weten of bij Financiën twee staatssecretarissen werden aangesteld omdat minister Nelissen van Financiën ook werd belast met de zaken van de rijksdelen overzee. „Moet uit het feit dat nog geen andere minister voor deze taak is aangenomen worden afgeleid, dat daarover besprekin gen plaats hebben met de regeringen van Suriname en de Antillen welke nog niet beëindigd konden worden?”, vraagt mr. Van Lier. Het Kamerlid heeft zijn vragen reeds gisteravond beantwoord gekregen in een toelichting van minister Nelissen op zijn verzoek ontheven te worden van „de West”. Mr. Nelissen zei dat hij, toen hij de porte feuilles van Financiën en de West aan nam, zich geen ogenblik had gerealiseerd hoe zwaar zijn toekomstige taak zou zijn. De wijzigingen die nu in de verhoudingen tussen de Rijksdelen worden voorbereid, maken deze functie bovendien nog zwaar der. In de werkverdeling op het ministerie van Financiën komt, ook na overdracht van de portefeuille, geen verandering. „De opstelling van méérjarenprogramma’s be zorgt ons al zoveel werk, dat de hulp van twee staatssecretarissen zeker niet als een overbodige luxe kan worden beschouwd”, aldus minister Nelissen. DEN HAAG. Nederland is sterk geïnteresseerd in een nieuwe methode voor de meting van luchtverontreiniging in grote steden, die in de Verenigde Sta ten, Duitsland en Turkije is ontwikkeld. Het systeem verschaft een duidelijk beeld van de hoeveelheid zwaveldioxyde en van kleine luchtvervuilende vaste deeltjes in de lucht boven grote steden. EMMELOORD. Een felle brand heeft gistermiddag de kantoormeubelenfa- briek De Groot in Emmeloord verwoest. Twee fabricage- en opslaghallen en grote hoeveelheden materialen en afgewerkte meubelen gingen verloren. De schade wordt voorlopig geraamd cp meer dan een miljoen gulden. De nieuwe hallen waren pas op 3 janu- van >s* s v

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2