Knap herstel van Haarlem Cardinals LEVI’S EN FIAT STARS ENIGE RESTERENDE TITELKANDIDATEN HVS liet het tegen NSH vooral in vierde set liggen Blauw Wit kon race om titel niet bijhouden badmi n toncompeti tie L Degradatie voor ESCA I Exercitia weer dichter bij de titel Damkampioenschap NiCUWC indeling VOOr Formule-1 coureurs zouden niet naar Zandvoort willen VERRASSING COMPETITIE TAFELTENNIS I c I 2 I e I 7 Andreiko speelde opnieuw remise tegen Koeperman 14 I n I z L r 4 MAANDAG 24 JANUARI 1972 MA Hersteld «MA» (Van onze handbalmedewerker hij er (Van onze volley balmedewerker) (Van onze korfbalmedewerker) (Van onze badmintonmedewerkster) 18 18 16 14 12 3 8 8 4 4 4 4 Mars Blok. SFC Robot Torn. Corbulo 10 10 10 10 10 10 10 Libanon EVV Bouwlust HVS NSH US Valuas l l i 1 1 1 he he vo fr ke P( dï Pi d( se v< n> zi g v g d k e g do „il HAARLEM. Steeds Hoger/TSB zorg de voor een daverende verrassing bij de start voor de tweede tafeltenniscompetitie van dit seizoen. De Hagenaars hielden Tempo Team op 5-5 en dat terwijl elke insider meende dat de tafeltenniscompeti tie afgeschaft kon worden. Een tweekamp tussen Delta Lloyd en Tempo Team kon wel uitmaken wie er kampioen zou wor den. Bert Onnes en Peter Joëls haalden vier enkels binnen plus het dubbel. Inter nationals Bert van der Helm en Nico van Slobbe moesten elk een nederlaag accep teren. STAND: WOV 11-18, US 12-18, HAV 10-16, Exercitia 11-14, Zeemacht 10-12, Wolves 12-12, KNSM 106, FAC 11-6, Ra cing Agon 11-6, Akrides 10-4, KVH 12-4. In de strijd om de damesbeker bereikte HOC evenals stadgenote The White Stars de laatste acht door in Den Haag van de tweede divisieploeg Jumpers met de be scheiden score van 24-41 te winnen. Dat Steeds Hoger niet steeds diergelij ke grapjes kan uithalen bewees Valken berg/AMVJ in een eerder gespeelde wed strijd. De Hagenaars beten toen met 3-7 in het zand. Met dezelfde cijfers liet Scylla Valkenberg/AMVJ buigen. Gerard Bakker en Milan Stencel moesten Ed van den Berg voor laten, terwijl Van Zoelen door Prorok geklopt werd. Debutant TSF uit Schiedam, met de veelbelovende spe lers Hans van de Broek en Hans Lingen, kwam tot 2-8 tegen Delta Lloyd. Zeer verrassend was de winst van The Typhoons, dat volkomen onverwachts APGS met 54-51 versloeg. De stand luidt thans: Exercitia 12-24, Akrides 13-18, Hoofddorp 12-14, Azimma 12-12, APGS 13-12, Wolves 13-12, Tor. Mosguito’s 13-12, BV Amstelveen 9-10, HAV 12-10, EBOH 13-10, Black and White 13-10, The Ty phoons 13-6. Blauw Wit is nu achterop geraakt door het verlies tegen Lu to en het zal bijzon der moeilijk zijn om deze opgelopen ach terstand nog in te halen. Onderaan is eveneens een hevige strijd gaande, waar bij PSV het wel bijzonder moeilijk heeft. Rohda heeft alleen in de eerste helft tegen Ons Eibernest kunnen domineren. Direct al in de 10e seconde nam Rohda door Wim de Vries een 1-0 voorsprong. Eibernest had echter direct een antwoord klaar en kwam door Ron Regeer op 1-1. Rohda drukte door en door zuivere scho ten van Piet van Beugen, Anton Poelstra en Wim de Vries was het al snel 4-1. Ons Eibernest kon maar geen vat op het spel van de Amsterdammers krijgen en dat men dit geheel niet verwachtte, blijkt wel uit het feit, dat de Hagenaars in deze periode drie strafworpen onbenut lieten. Vlak voor rust kwam Rohda zelfs op 5-1, opnieuw door Wim de Vries. Nadat Ruud van Emmerik voor Ons Ei bernest raak had geschoten en een mi nuut later opnieuw de korf vond, waarbij de stand op 5-3 werd gebracht, putte Ons Eibernest nieuwe moed en kreeg eindelijk vat op het spel van Rohda. De Hagenaars gingen steeds beter spe len en konden eindelijk tot goed samen spel in de aanval komen. Dit resulteerde in een vierde Haags doelpunt, dat op naam van invaller Gij zen kwam. Dat Ons Eibernest z’n ritme had teruggevonden bleek wel uit de volgende vier minuten, waarin het een 6-4 achterstand om wist te buigen tot een 8-6 voorsprong, hetgeen grotendeels te danken was aan de schot- vaardigheid van Jan Gijzen die in één minuut twee treffers wist te plaatsen. Via Piet van Beugen kwam Rohda nog even de, in deze competitie zeer belangrijke zesde plaats niet in gevaar komt, wordt het nu toch zo langzamerhand tijd voor een ommekeer. Gelukkig biedt het pro- weken Haarlem Cardinals, dat de laatste we ken niet kon imponeren is de nacompeti- tie goed begonnen door Suvrikri in de Residentie te kloppen. In een sfeerloze zaal werd een slechte eerste helft toch nog afgesloten met een 22-27 voorsprong. Na de rust vlotte het bij Cardinals aan merkelijk beter. Rudolf Mooy (7-11) en Kees Amama (10-12) deden de handicap in de vorm van de afwezigheid van de geblesseerde André Hoefakker vergeten. Dankzij een goed lopende fast-break kon Cardinals de kloof steeds groter maken en zonder al te veel moeite met 54-66 zege vieren. Voor Suvrikri kwamen Rusell met 16 punten en uitblinker Rudy van Eyck met 12 punten in de dubbele cijfers. Stand: Bona Stars 23-18, Rac. Agon 23- 16, H. Cardinals 23-16, Donar 23-10, Land- lust 23-8 en Suvrikri 23-4. Stand eredivisie heren Deltall/AMVJ 9 9 10 10 10 Bij de dames bleef de Treffers overeind tegen Steeds Vooruit, wat geen surprise genoemd mag worden. Wel opvallend was dat Nora Broxterman van de verliezende partij de ster van de avond was. Ze klopte niet alleen Nellie Elsgeest en Mary Thuis, maar ook Veronique van de Laan, die deze geste minder gewaardeerd zal hebben. Spijtig voor de Warmondse dat haar teamgenoten Nellie van Rijn en Marjan van der Helm het in belangrijke wedstrijden laten afweten. Tegen Mars E.S. was dat ook weer zo. Vandaar dat de nog steeds zonder coach Crouse spelende Amstelveense ploeg met 6-4 overeind bleef. Overduidelijk was de winst van de Treffers op VW: 1-9. Met maximaal verschil moest Gossima de eer aan Mars laten en capituleerde VW voor Tempo Team. Vooral Joop Schultz was drie sets lang volkomen ongrijpbaar voor de toch niet zwak opererende NSH verdediging. Het was dan ook volkomen onverwacht en onverklaarbaar, dat HVS in de vierde set tot niets meer in staat was. Een snel opgelopen 7-1 achterstand door een in die periode zeer sterk blokkerend NSH bleek onoverbrugbaar, hoewel desondanks de 15-4 eindstand min of meer een blamage voor de Haarlemmers betekende. Alles bij elkaar werkte HVS zich door dit teleur stellende resultaat zich in een weliswaar nog niet hopeloze, doch wel zorgelijke situatie, waarbij de onderlinge strijd in de staartgroep nog wel een zeer spannend verloop zal krijgen. HAARLEM. In het beperkte eredivi- sieprogramma van het afgelopen weekein de waren de verrassingen schaars want de enige uitslag, die niet aan de voorspellin gen voldeed was de 3-1 nederlaag die HVS in Hengelo van NSH te slikken kreeg. Voor de Haarlemmers een zeer teleurstellend resultaat, want juist hier APELDOORN. Zaterdag werden in Apeldoorn de partijen voor de 6e ronde gespeeld. De uitslagen: groep 1Pander-Holst voogd 0-2; Mathijsen-De Jong 0-2; Wiersma-Van Heerde 2-0; Varkevisser-Van Tilborg 0-2; De Ruiter vrij. Stand: 1. Wiersma 8 pnt uit 5 partijen; 2. Holstvoogd 8 uit 6; 3 De Ruiter 7 uit 5; 4. De Jong 7 uit 6. Groep 2: Palmer-Drost 1-1; Maertzdorf- Gordijn 1-1; Hermelink-De Boer 2-0; Van Dijk-De Witt 1-1; Schotanus-Toet 1-1. Stand: 1-2 Drost en Hermelink 8 pnt.; 3-5 Van Dijk, Gordijn en Toet allen 7. TALLINN. Ook de derde partij van de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen tussen de Russische groot meester Andris Andreiko en Iser Koeper man, zondag in Tallinn gespeeld, is in remise geëindigd. De stand is thans 3-3. Uitdager Koeperman nam het initiatief en wees na 23 zetten een remise-aanbod van de titelhouder af. Andreiko verdedigde zich bijzonder bekwaam. Na de 35e zet er was 2 uur en 25 minuten gespeeld bood Koeperman zelf remise aan. Andrei ko ging hiermee akkoord. De vierde partij wordt dinsdag 25 januari gespeeld. Een Levi’s van zaterdagavond tegen Factotum/Punch behoefde niet eens alle registers open te trekken om de Delftse ploeg kansloos te laten. Punch, dat de handicap had aan te moeten treden zon der de deze week in het huwelijk getre den Eric van Woerkom, had alleen in Jan Sikking en Pieter van Tuyll van Seroos- kerken krachten van betekenis. Na het voortreffelijke duel van Levi’s tegen Real Madrid ontbrak aan Haarlemse zijde ook de vechtlust om tot het uiterste te gaan. Nodig was dat ook niet. Nam Punch aanvankelijk een kleine voorsprong, na precies tien minuten begon Levi’s aan een voorsprong te bouwen, die halverwege reeds 44-30 bedroeg. Een steeds verder weg zakkend Factotum moest in de twee de helft steeds dieper buigen. Het vertrek van Pouw en Sikking leidde tenslotte dankzij een produktieve laatste minuut van Levi’s nog tot een grote 103-67 neder laag. More 12-10 en Akerboom 10-10 wa ren de voornaamste Haarlemse troeven, terwijl Pieter van Tuyll van Serooskerken voor de cijfers 9-11 zorgde. Transol R/Z heeft gisteravond in Zand voort opnieuw bewezen niet in staat te zijn een dubbel programma te kunnen afwerken. Een falende Loorbach en de zwak opererende gebroeders Harrewijn gaven Mars alle kans revanche te nemen voor de een dag eerder geleden nederlaag. Het aantrekkelijkste deel van de wed strijd speelde zich zondagavond voor de rust af. Lang kon Transol door een goed draaiende Jan Dekker naast Mars blijven. De sterkere rebound en de schotvaardige Roel Tuinstra brachten Mars halverwege echter op een 44-34 voorsprong. In de tweede helft maakte coach Jan Bruin het Mars wel heel gemakkelijk door uitblin ker Jan Dekker tien minuten lang aan de kant te houden. Toen Dekker weer binnen de lijnen kwam was de kloof al 61-48. In een zeer rommelige gaafste tien minuten met veel balverlies aan beide zijden, baatte de press de Rotterdammers weinig. Rob Bis- sant (12-12) en Roel Tuinstra (20-6) deden Mars gemakkelijk de eindstreep halen. Jan Dekker scoorde 16-8. In Rotterdam verging het Mars minder goed. Evenals zondag faalde Childress. Bissant was ech ter ook bier de uitblinker. Halverwege leidde Transol met 43-42, doch in de tweede helft veroverde Mars een licht overwicht, dat in een 49-52 en een 61-62 voorsprong resulteerde. Een Rotterdams overwicht in de slotfase deed de winst tenslotte toch in de Maasstad blijven. Met 83-78 greep Transol in dit aantrekkelijke duel verdiend de winst. Ruud Harrewijn 8-12 en Hugo Harrewijn 17-4 waren net iets gevaarlijker dan Bissant 17-18 en Childress 7-6. BUENOS AIRES. De wereldkampi oen der Formule I-coureurs, de Schot Jackie Stewart, heeft in Buenos Aires geweigerd commentaar te geven op de geruchten ais zouden hjj en vele promi nente collega’s dit jaar niet willen starten in de Nederlandse Grand Prix op het circuit van Zandvoort. Stewart zei wel dat „Zandvoort” een gevaarlijk circuit is en dat er nog heel wat zal moeten gebeuren om het veilig te maken. De Schot heeft het circuit op 12 december in gezelschap van twee leden van de inter nationale antosportcommissie geïnspec teerd en heeft zijn bevindingen per brief medegedeeld aan vertegenwoordigende Nederlandse race-instanties. Een dergeljjk schrijven is ook uitgegaan naar de Konin- lyke Belgische Automobielclub waren de kansen aanwezig om een ver wijdering van de onderste plaatsen te bewerkstelligen, temeer daar achteraf bleek, dat de medegegadigden evenmin tot winst waren gekomen. In Amsterdam kon US het Tilburgse Robot/Tornado alleen in de eerste twee sets bedreigen (13-15, 12-15 en 4-15), terwijl Corbulo in Venlo tegen Valuas een 2-1 achterstand moest goed maken, hetgeen via 8-15 en 4-15 zonder veel omhaal gebeurde. NSH kwam door de zeer welkome zege in punten nu gelijk met HVS, Valuas en US uit welke vier ploegen vermoedeljjk de twee degradan ten tevoorschijn zullen komen, hoewel de recente resultaten van Libanon en EVV geen reden vormen zich ver boven de fatale groep verheven te voelen. De cij fers bv. waarmee Libanon door het weer helemaal teruggekeerde Bouwlust de les werd gelezen spreken in dit opzicht voor de Rotterdammers duidelijke taal (13-15, 7 en 6-15). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Een weekeind in de na- competitie is voldoende gebleken om de titelstrijd voor de rest van dit seizoen te beperken tot Fiat Stars en Levi’s. Fiat Stars klopte DED zonder al te veel moei te, terwijl Levi’s Factotum/Punch gemak kelijk oprolde. Transol na de winst van zaterdag tegen Mars met 83-78 nog kans hebber, kreeg zondagavond in Zandvoort een koude douche te verwerken Mars legde de Rotterdammers volledig ztfn wil op en won zoals het wilde met 80-69. In de degradatiegroep ging Haarlem Cardinals goed van start. De altijd lastige uitwedstrijd tegen Suvrikri werd in een 66-54 winst omgezet. Ook Racing Agon en Bona Stars wonnen, zodat de twee degra datiekandidaten wel gezocht moeten wor den in de groep van Donar, Landlust en het nu al bijna kansloze Suvrikri. niet vol kunnen houden en is tegen agressief strijdend Lu to ten onder ge gaan. Vooral de eerste 10 minuten liet Blauw Wit zich imponeren door Luto en het resultaat was, dat de drie strafworpen die Peter ten Wolde ten rechte kreeg toegewezen, werden gemist. Maar ook Lu to kon zijn draai nog niet vinden en pas in de zestiende minuut kon Wil Reuter voor Luto raak schieten, waarna dezelfde speler 6 minuten later dit herhaalde en de stand op 2-0 bracht. Een afgekeurd doel punt van Arn. Krul kwam het moreel van de Blauw Witters uiteraard ten goede en nadat Hennie Kool via een strafworp voor 3-0 zorgde, kwam dan eindelijk vier minuten voor rust het eerste doelpunt voor Blauw Wit. Veel hielp dit niet, want in de resteren de speeltijd wist Paul Hartman de stand op 5-1 te brengen. De tweede helft was nauwelijks aan de gang of Petra Starink wist de achterstand tot 5-2 te verkleinen en iedereen dacht dat Blauw Wit nu terug zou komen. Luto stak hier echter een stokje voor en in twee minuten liepen de rood-zwarten uit naar 7-2. Peter ten Wol de kon dan toch eindelijk het derde doelpunt op zijn naam brengen, maar de genadeloze Hannie Kool schoot van ver tweemaal raak en Luto leidde met een comfortabele 10-3 stand. In de laatste vijftien minuten kwam Blauw Wit niet verder dan twee doelpunten: 10-5. Zeeburg was veel sterker dan het Utrechtse Attila, al bleek dat nog niet uit de 3-1 ruststand. Na de hervatting ging de Amsterdamse aanval beter draaien en moet Attila met een ruime 8-2 nederlaag genoegen nemen. (Van onze basketbalmedewerker) IJMOND. Zonder zelf binnen de lij nen te komen is Exercitia weer dichter bjj de titel gekomen. Voor zover de IJmuidense ploeg nog concurrenten had, werden ploegen als Akrides en Hoofddorp nog verder teruggeworpen. Exercitia maakte een tevergeefse reis naar Amstel veen. Opnieuw bleven de scheisrechters weg. Amstelveen heeft door deze gang van zaken een achterstand opgelopen, die de competitie zeer ongunstig beïnvloedt. Hoofddorp verloor voor de vierde ach tereenvolgende keer. Nu bleek Black and White met 47-43 te sterk. Akrides verloor volkomen onnodig in eigen huis van Wol ves. Ondanks de afwezigheid van coach Breetveld leidde Akrides binnen twaalf minuten met 23-7. Het laatste woord was echter aan Wolves, dat op de valreep naast Akrides kwam, 50-50 en in de ver lenging verrassend met 59-55 aan de win nende hand bleef. Topscorers voor Akri des: Jos Meyer 9-8-4 en Cor Haver 10-9-0. Debutant Beatrix behaalde een kostbare overwinning op Quintus en kon hierdoor haar positie iets verbeteren. Het was een uiterst nerveus duel, waarin Beatrix tien minuten voor het einde nog met 8-5 leidde. Quintus kwam toen sterk opzetten, maar verder dan 9-8 kwamen de dames uit het Wesland niet. HAARLEM. Blauw Wit heeft nu toch moeten afhaken in de strijd om de titel in de hoofdklasse B van de micro- korfbalcompetitie. De blauw-witters ver loren met 10-5 van stadgenoot Luto en hebben nu 3 punten achterstand op de koplopers. Deze lieten geen steek vallen en zowel Archipel als De Danaiden won nen hun wedstrijd respectievelijk van PSV en Koog Zaandijk. Onderaan in deze afdeling iykt het wel zeker dat Die Haghe volgend jaar een klasse lager zal moeten gaan spelen, maar ook Pams en Vicus OriNntis verkeren in degradatiezorgen. In de hoofdklasse A werd de strijd tussen Westerkwartier en Ons Eibernest om de titel voortgezet. Beide ploegen kwamen dit weekend tot de volle winst, hoewel het voor zowel Ons Eibernest als voor Westerkwartier met de hakken over de sloot was. terug, maar direct daarop was het alweer 9-7 en via 9-8 en 10-8, bepaalde Piet van Beugen de eindstand op 10-9 en had Ons Eibernest toch de verdiende winst te pak ken. De andere koploper Westerkwartier be haalde eveneens een benauwde zege en wel op Die Haghe, dat alles op alles zette om toch maar de benodigde punten te verzamelen om het degradatie gevaar te trachten te ontlopen. Het werd een span nende strijd, waaraan Westerkwartier de handen vol had en waarin de Amster dammers in de eerste helft eigenlijk een grotere afstand hadden moeten nemen, dan de 3-2 ruststand. In de tweede helft trachtte Die Haghe met een hoog tempo Westerkwartier klein te krijgen, hetgeen maar ten dele lukte, gezien na ieder Haags doelpunt een Amsterdamse treffer volgde. Toch ging het voor Westerkwar tier er somber uitzien, vooral toen vlak voor het eindsignaal Die Haghe met 8-7 leidde. Maar een dubieuze strafworp van arbiter Hofman bracht redding en dat betekende 8-8. Henk Siebenlist wist ten slotte de volle winst binnen te halen en zo kon Westerkwartier met een 9-8 zege toch nog tevreden zijn. Blauw Wit heeft de strijd om de titel een Een spelmoment uit de wedstrijd DuinwijckHaarlem. Alders en Koenekoop waren in het heren dubbelspel tegen de gebroeders Rid der kansloos, wat ook tot uitdrukking kwam in de uiteindelijke 80 over winning van Duinwijck in deze derby. een nederlaag tegen „mede-koploper” Vijfsluizen met 1-7, terwijl Duinwijck 3 de verwachte overwinning behaalde op Venlo 2, de degradant uit deze klasse. In de tweede klasse van de bondscompetitie opnieuw een overwinning voor Duinwijck 5. Ditmaal versloeg het het eerste team van Hilversum met 6-2. Des te meer een bijzondere prestatie, daar dit team in de eerste helft van de competitie nog op de één-na-onderste plaats stond en nu aan een geweldige combe-back bezig is. Dit zal het laatste jaar zijn dat de competitie in de huidige vorm gespeeld zal worden. Enkele dagen geleden werd besloten de competitie volgend seizoen te veranderen. Deze verandering houdt in dat in de hoofd- en eerste klasse twee afdelingen van zes teams worden ge vormd. De teams zullen bestaan uit twee dames- en vier herenteams. Het gevolg hiervan is, dat de betrokken clubs veel meer spelers moeten aantrekken, wat voor sommigen zeker een bezwaar zal zijn. De bedoeling is de top te verbreden, maar aangezien dit wel enige tijd zal vergen, zal in de eerste tijd de hegemonie van topclubs als Duinwijck en Tilburg nóg duidelijker merkbaar zijn. Wel zit in deze opzet een kans voor de zwakkere clubs om zich aan de top op te trekken. Stand: Levi’s-Flamiingo’s 23-44, Fiat Stars 23-42, Transol R/Z 23-36. Mars Energie Stars 23-34, Factotum/Punch 23- 30 en DED 23-18. HAARLEM. In de heren-hoofdklasse is één beslissing gevallen. Het Arnhemse ESCA moet degraderen naar de le klasse na de 17-14 nederlaag tegen stadgenoot Swift. Het kampioenschap wordt waar schijnlijk de volgende week beslist als in Arnhem Swift en Sittardia de laatste wedstryd van het seizoen spelen. De ove rige herenteams zyn klaar. AHC’31 redde dus op het nippertje het vege lijf ondanks een kleine 10-7 nederlaag bij V en L, dat z’n sportieve plichten ten volle vervulde. Sittardia had erg veel moeite met een ontspannen spelend Olympia. Hoewel Olympia-keeper wonderen verrichtte, leidden de Limburgers na een half uur met 5-4. Olympia kwam zelfs met 6-5 voor maar de grotere routine van de huidige landskampioenen gaf uiteindelijk de doorslag (6-9). Duel tussen Pieter van Tuyll van Factotum Punch en Kees Akerboom van Levi’s Flamingo’s. Een moeizaam duel, zo zou men de strijd tussen NSH en HVS het beste kunnen kwalificeren. HVS had de beste opening, waarbij een 3-7 voorsprong gun stige perspectieven bood, maar het weer werk van Hengelose zijde werd wat krachtiger en fouten benevens domme pech in belangrijke ogenblikken bij HVS brachten de eerste set met 15-12 in han den van een zich fanatiek teweerstellend NSH. Op analoge wijze ging voor HVS de tweede set met dezelfde cijfers verloren, redenen genoeg dus om met bezorgdheid het verdere verloop onder ogen te zien, maar gelukkig bracht een versterking van de Haarlemse netverdediging door Jan vd. Kuip op de plaats van Jaap Faber te zetten de ommekeer. Met 10-15 kwam de set aan de Haarlemmers, die toen ook vast van plan waren de zaak verder door te drukken. Overigens hadden deze drie sets al anderhalf uur zuivere speeltijd gekost en was komen vast te staan, dat Hans Weber en Joop Schultz aanvallend tot opmerkelijk hoge scoringspercentages waren gekomen. Bij de dames komt er steeds meer spanning. Ondanks een Europa-cup-duel van Niloc hadden de Amsterdamse dames (met drie invalsters) nog voldoende ener gie over om Walcheren naar een kansloze 12-5 nederlaag te spelen. In de tweede helft (die met 7-3 inging) werden de Zeeuwse dames overklast. Swift liet een kostbaar punt verloren gaan in Den Haag, waar Hellas zelfs iets meer verdiende dan een teleurstellend Swift. Er was wel veel spanning, hetgeen ook tot uiting komt in de ruststand (5-5). In het Haagse doel verrichtte Sandra Reynders voortreffelij ke reddingen en mede dank zij haar goede spel werd het 9-9. HBO behaalde een verrassende over winning op het tweede team van Duin wijck. En dat ondanks de zwakte van de dames van HBC, die dan ook beiden hun single verloren tegen respectievelijk Lili ter Metz en Sylvia Robbé. Piet en Paul Ridder verloren van Rudi Hartog en Huib van Wijk. Verder wist Duinwijck nog slechts het eerste gemengd dubbel te win nen. In de eerste klasse leed Haarlem 2 Geen sensaties in de damesafdeling, waar Bekkerveld (1-3 winst bij Dynamo) en Vredestein (3-0 tegen Valbovol) hard nekkig het spoor van Detry Haag, dat niet speelde, blijven volgen. In de westelijke hoofdklasse maakt het damesteam van die Raeckse een inzinking door, want de kansloze nederlaag tegen het nog ongesla gen Bouwlust was duidelijk beneden de Haarlemse stand In een vrij eenzijdig treffen, waarin Greet je Klaassen verdedi gend bekwame dingen deed, maar de aanvalsters zich voortdurend verkeken op de hoge, hechte Dordtse blokkering, bleef de positie van Bouwlust middels 10-15, 3- 15 en 7-15 onaangetast. Bij die Raeckse vormt het ontbreken van een coach toch wel de voornaamste oorzaak, dat de resul taten, die dit team in zich bergt, zich onvoldoende manifesteren, want hoewel De Exercitia-dames behaalden voor de derde achtereenvolgende maal de winst. In Den Helder had men weinig moeite met het laag geklasseerde KVH. Na de basketverwisseling liep met name de aan val over pivot Rina Boezaard uitstekend en kon Exercitia moeiteloos met 57-29 duidelijk afstand nemen. Topscoorsters: Rina Boezaard 6-12 en Joke Druyff 10-7. Akrides slaagde er evenmin als bij de he ren in de winst te veroveren in de dames- wedstrijd. Slordig en te gehaast spel van de thuisploeg deed Wolves tenslotte met 39-47 zegevieren. Lyda Schuurman 10-2 en Joske Haver 4-5 waren de succesvolste speelsters aan IJmuidense zijde. gramma voor de eerstkomende daarvoor de gelegenheid. HAARLEM. Dit weekeinde speelde de twee Haarlemse clubs Duinwijck en Haarlem tegen elkaar. Duinwijck behaal de de hoogste score tegen Haarlem 8-0, terwijl Duinwijck 2 een 5-3 nederlaag tegen HBC leed. Bij de wedstrijd Duin wijckHaarlem begonnen de twee heren van Duinwijck meteen met een sterk overwicht. Rob Ridder haalde fors uit en versloeg Loek Alders met 15-5 15-0. Broer Boudewijn nam revanche op twee recente nederlagen tegen Cok Koenekoop. Boude wijn, vast besloten dat voor hem niet gold, dat drie maal scheepsrecht is be haalde een overwinning op Cok met de cijfers 15-4 15-11. De overige partijen baarden de Duinwijckers ook weinig zor gen. Voor Aalsmeer en Attila stonden weinig belangen meer op het spel en na een aantrekkelijk duel werden de punten ge deeld, 19-19, een uitslag waar een ieder vrede mee kon hebben. 'Ss,..- i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14