Normalisering Hoogoventoernooi begonnen TIMMAN HAD BIJNA GEEN TIJD OM EEN LUCHTJE TE SCHEPPEN Kuipers en Pfrommer nu overtuigd van fout bij wissel Analyse Wereld op Wielen-team nog zonder strafpunten Post wordt gemist als de leider in Rotterdam Jan Notermans trainer Arminia Bielefeld van Zuidafrikaan brengt badmintonorganisatoren „Internationale” in last i 1Ê Fortuna-DWS een week later RESULTATEN Brundage houdt Merkel krijgt ruim 70.000 mark Programma voet bij stuk van Nürnberg Duyndam: „iedereen let nu op ons” Wellicht geen garantie van Sportinitiatieven Haarlem i 11 DINSDAG 25 JANUARI 1972 IJshockeyteam verloor E i KL f4- (Van onze schaakmedewerker) GERARD VOOGD RIBLI WWWWVWVWWVVWWWlfVWWWVWVVlfWWWWWVWVWWWWWWWW,lfWWWWWWViR*WWWVVWVWVWl*VVVWWWWt/VVVVWVVWVVVVWVVVV*^l afg., (Van onze sportredactie) Nederlandse hebben de organisatoren niet al te zeer te klagen. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE Het programma van de twaalfde ronde in het Hoogoventoer nooi is: GrootmeestergroepDonner-Benkö, Iv- kov-Smislov, Ljubojevic-Langeweg, Savon- rimman, Browne-Hartoch, Hort-Ree, Ador- jan-Smejkal, Portisch-Pomar. eind van vervanger ging nu hij als eerste Nederlandse trainer de kans krijgt een club uit de hoogste klasse in West-Duitsland onder handen te nemen. Ook nu de dreiging met degrada tie van twee kanten op de Bielefelders afkomt. Door de nederlaag van dit week einde tegen Rot Weiss Oberhaussen bezet Arminia de voorlaatste plaats, die degra datie betekent, met twee punten achter stand op Rot Weiss en Borussia Dort mund. Bovendien bestaat de mogelijkheid dat de Westduitse voetbalbond Arminia het recht zal ontnemen, wanneer de club zich handhaaft, in de bundesliga uit te komen. Arminia Bielefeld is namelijk in nig verweven met het omkopingsschan- daal uit de Bundesliga, dat tot nu toe talrijke spelers en de vereniging Kickers Offenbach straf heeft opgeleverd. Notermans zei eventueel te willen be ginnen. De club is mij niet onbekend, ik heb Arminia de laatste tijd vrij geregeld zien spelen en het is niet zo dat ik bij eventuele degradatie of terugzetting al mijn spelers zou kwijtraken”. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De organisatoren van de internationale Nederlandse badmin tonkampioenschappen, die in februari in Haarlem worden gehouden, zijn in een moeilijk parket terecht gekomen. Men heeft de aanmelding gekregen van de in Engeland wonende Zuidafrikaan Eddy Allen. Men wil hem wel mee laten doen, maar dan loopt men het grote risico, dat men de subsidiegaran tie van de gemeente en de Stichting Sportinitiatieven Haarlem niet krijgt De stichting neemt het standpunt in, dat men zich aan de regels van het IOC moet houden. En dat betekent, dat TOKIO Met in zjjn achterzak een Itfst van skiërs, die naar zijn mening de amateurregel zouden hebben overtreden, is IOC-voorzitter Avery Brundage in To kio aangekomen. Op het vliegveld Haneda verklaarde de 84-jarige Amerikaan: „Ik ken de zorgen van het Japanse organisa- tie-comité. Maar ik kan verzekeren dat de elfde winterspelen van Sapporo ongestoord zullen verlopen en ik ben ervan overtuigd dat ze een even groot succes zullen worden als de zomerspelen van Tokio in 1964”. TILBURG. Het Nederlandse ijs- hockeyteam. dat in maart naar Roemenië gaat om daar te spelen in groep C van het toernooi om het wereldkampioenschap, heeft in Tilburg een oefenwedstrijd met 9-0 verloren. De nationale selectie kreeg het lesje van een team van in Nederland spelende buitenlanders. WIJK AAN ZEE. De normalisering in de grootmeestergroep van het Hoogo ventoernooi is aan de gang. Het zijn in feite (nog) slechts de grootmeesters, die de toon aangeven. Zelfs de falende Russen Savon en Smislov zijn een tikkeltje hinkstapspringend bijgetrokken, tot de voor hen matige score van 50 procent. Heel hoog torent natuurlijk Lajos Por- tisch, maar diens eerste plaats is net zo’n uitgemaakte zaak als „in 1968” toen Kortsjnoj met 8 uit 8 startte. Men praat er niet meer over, of het moest zijn, dat de insiders maandag in de 11e ronde reeds direct profeteerden, dat het duel tegen Donner remise zou worden. Poëtisch was een tikkeltje aan werk-voor-halve- dagen toe. De grote Pomar, ongelijkmatig als het randstad-klimaat, schiep voor zichzelf een stralende dag. Hij joeg de arme Adorjan werkelijk uit al diens stel lingen en bracht daarmee zijn score op 6,5. Hij staat aldaar als wankelende twee de, want het trio Browne, Hort en Smej- kal heeft 6 punten. Uiteraard is het milde weer er oorzaak van dat de favorieten, gesteund door tal loze hulpwagens van de fabrieken, zich moeiteloos hebben kunnen handhaven. Op de lijst van 45 uitvallers die maandaga vond bekend werd gemaakt komt dan ook eigenlijk geen enkele naam voor van een fabrieks-equipe van internationale faam. Het gebrek aan sneeuw bracht de Porsche 911 S van de Zweed Björn Wal- degaaird en de Fransman Gérard Larrouse in een favorietenrol. „Voor ons kan het weer niet beter zijn”, zei de winnaar van de monsterrit van 1969 en 1970 maandag bij aankomst in een somber Monte Carlo. Triest was de stemming daarentegen in het kamp van de concurrenten. De Fin Timo Makinen, die in een lichtere Ford Escort 1800 rijdt, gaf zichzelf onder de huidige omstandigheden maar weinig kansen. Als het zo blijft komen we ten opzichte van de Porsches vermogen te kort”, stelde hij bij de finishcontrole vast. „Ik heb gehoord dat er in de gemeenschappelijke trajecten wel meer sneeuw ligt. Maar ik betwijfel toch of dat voor ons voldoende is”. De Britse Pat Carlsson-Moss, na enkele jaren van afwezigheid weer terug in de Sterrit naar Monaco is favoriet voor een nieuwe zege in het klassement van de Coupe des Dames. Vier datnesequipes heb ben op de aanlooproutes namelijk de strijd moeten staken. De enige concurrente van de zuster van ex-coureur Stirling Moss is Franchise Claude Beaumont. Vanmorgen startten de rijders voor een 1500 km lang gemeenschappelijk traject. Donderdaga vond beginnen de zestig hoogstgeklasseer- den aan een slotproef over 671 kilometer. MONTE CARLO. De twee wagens van het Wereld-Op-Wielenteam die nog in de strijd zijn hebben maandagmiddag Monte Carlo bereikt zonder op de 3500 kilometer lange tocht strafpunten te heb ben opgelopen. De Ford Escorts Mexico van Gijs van Lennep-Joost Klein, in War schau gestart, en Kees van Grieken-Rob Wiedenhoff, uit de Noorse hoofdstad ver trokken, hebben onderweg weinig moei lijkheden gehad. De wegen die de rallyka- ravaan naar het kleine prinsdom voerden waren veelal vrjj van sneeuw. Slechts enkele trajecten bleken verijsd. In zoverre Nadat Pfrommer het incident op de tien kilometer in vertraagde beelden had ge zien, gaf hij onder meer het volgende commentaar: „Zondag had ik mijn mening. Ik had het „van voren” gezien, ik stond bij de kruising, ik zag Harm aankomen en For- naess langs hem schieten, terwijl hij hem een duw in zijn rug gaf. Nu echter heb ik de beelden van opzij gezien. Je kon duide lijk constateren dat Harm nog wel voor lag, maar ik moet gewoon toegeven dat Dag Fomaess toch echt wel wat last van Harm heeft gehad. Doch eerst een ode aan Jan Timman, de onverschrokken vechter. De halve zondag besteedde hij aan de analyse van het zaïterdag-toireneindspel met Ivkov. Tim man had kansen maar ook niet meer. Hij poogde ze maandagochtend te benut ten en nam waarlijk elk denkbaar risico. De schaarse kijkers want een ochtend- toernooizaal is als een verregend dorps- pleiintje op zondagmiddag hielden hun hart vast. Afgebroken, om half twaalf, doch toen was de remise reeds onvermij delijk. Timman wilde onmiddellijk gaan analyseren. Oude wijzen brachten hem er toe een .luchtje te scheppen en te gaan lunchen, want om één uur was het weer spelen geblazen. Dan zou Ljubojevic hem hardhandig opwachten. De slecht gestarte Joegoslaaf was namelijk wat bijgetrokken en wilde maandag ten koste van de frêle Timman graag naar de prijzen reiken. Het is een waar feest van combinatie geworden, dat Timman grandioos in zijn voordeel heeft beslist. Om kwart over zes liep Ljubojevic luide in het restaurant te klagen, dat hij in één zet had kunnen winnen. Nu was dat absoluut niet waar, wel had hij ergens beter kunnen voorzet ten, maar ja, naast is niet tegen de paal, en tegen de paal is niet in doelzuiver schieten hoort nu eenmaal bij het vak. Naast Timman is natuurlijk landskampioen Hans Ree in het beeld. Beiden hebben 5,5 punt, dat kan dus nog wat worden. Ree kreeg tegen Browne wat voordeel, doch het is ons niet duidelijk geworden of het plus tot winst had moeten leiden. In ieder geval bleef Browne, in twee zittingen, overeind. Inmiddels was het wachten ook nog op de vervulling van de illusie, dat Langeweg zou winnen van Ivkov. Jan Notermans beschouwt zijn werk kring bij Arminia Bielefeld als een ultda- ROTTERDAM. Het traditionele ver wijt dat zesdaagse-keizer Peter Post zijn jongere collega’s geen kans zou geven om door te breken, is sinds zijn val van vrijdagavond niet meer van toepassing op het Rotterdamse wielerspektakel. Voor René Pijnen en Leo Duyndam is dit de bij uitstek geschikte gelegenheid om toe te slaan en de vacante plaats van de Amstelvener in te nemen. Het Nederlandse duo doet er alle moei te voor, maar op nog geen 48 uur van de finish in het Ahoy-complex, vertelt Duyn dam: „Ik had toch liever gehad dat Post er in was gebleven. Niet alleen omdat een eventuele overwinning van ons dan meer glans had gehad, maar vooral omdat wij dan de kans hadden gekregen om tot kort voor het einde in de schaduw van Post en Renz te rijden” NEURENBERG. Max Merkel zal van FC Nürnberg een bedrag van ruim 70.000 mark ontvangen. De strijd voor het ge recht tussen Merkel en zijn oude vereni ging is in het voordeel van Merkel be slist. In maart 1969 werd de Oostenrijkse trainer door zijn club op staande voet ont slagen. FC Nürnberg betaalde daarna niet het salaris waarop de trainer contractueel nog recht had. Merkel maakte er een rechtzaak van en kreeg gelijk, de vereni ging ging in beroep en verloor opnieuw. De rechter vond dat er geen aanleiding bestond voor een ontslag op staande voet. Daarom werd de vereniging veroordeeld tot betaling van de 65.000 mark waarop Merkel nog recht had. Met de bijkomende rente zal FC Nürnberg (onder Merkel Westduits kampioen in 1968 en gedegra deerd in 1969) ongeveer 72.000 mark moe ten overmaken naar Spanje, waar Merkel momenteel werkt. Precies en actief won Enklaar van nie mand minder dan oud-landskampioen Ed dy Scholl. De winnaar heeft thans 8 uit 11 en bevindt zich op de drempel van een meesterresultaat. Nog één punt uit vier partijen. Het applaus staat voor de deur.. In de internationale damesgroep werd In grid Jansen door landskampioene me vrouw Rie Timmer neergehaald. Zatoelofs- kaja, de sterke Russin, blijft nog op kop, met drie vaderlandse speelsters op rede lijk dichte afstand. De kans op prijzen is alleszins behoorlijk. Vandaag volgt voor de meestergroepen de twaalfde ronde. HILVERSUM. Zowel Harm Kuipers als schaatscoach Leen Pfrommer hebben gisteravond, nadat zij na hun terugkeer uit Davos door de AVRO in de gelegen heid werden gesteld vertraagde filmbeel den van de omstreden baanwissel tussen Kuipers en Fomaess te zien, erkend dat Dag Fomaess duidelijk hinder heeft on dervonden. Leen Pfrommer was bereid toe te geven dat internationaal scheids rechter Henny Roos in dit opzicht gelijk heeft gehad. Hij bleef echter vasthouden aan zijn mening dat, ook al is gebleken dat Kuipers Fomaess ernstig heeft gehin derd, de diskwalificatie van zijn debutant een te strenge maatregel was. renPfenniger in de overgebleven hoofd rollen. Dat Peter Post bij di£ ontknoping node gemist zal worden, staat voor de Belgische Nederlander Theo Verschueren wel vast. Hij zegt: „Het is niet zo dat de snelheid in de koers daalt nu Peter Post weg is, maar hij wordt wel gemist als de grote organi sator. Post heeft het karakter van een leider. Als hij er bij is wordt er hard gewerkt en hij geeft ook weer op zijn tijd het sein voor rust als er genoeg gedaan is. Iedereen heeft dat in de loop der jaren van hem geaccepteerd”. Theo Verschueren moet al jaren tot één van de taaiste tegenstanders van de keizer worden gerekend. Met name in wedstrij den achter de derby bond hij op de Belgische pistes ontelbare malen een rechtstreeks duel met hem aan; de laatste tijd met toenemend succes. Vorige week nog versloeg hij de Nederlander in de grote prijs Stan Ockers (Antwerpen) op zijn specialiteit achter de brommer. Verschueren voorziet nog éénmaal de spectaculaire come-back van Post. „Hij komt zeker nog terug. Die man heeft nog het moreel van een amateur. Ik zal het nog wel eens een keertje tegen hem op moeten nemen” aldus Verschueren. Vanochtend bij de neutralisatie was de stand: 1. Bugdahl/Kemper 170 op één ronde. 2. Duyndam/Pijnen 398. 3. Gilmo- re/A. van Lancker 321. 4. Verschueren/ Pfenniger 196. Op twee ronden 5. Kar- stens/Peffgen 283. Op zes ronden 6. Loe- vesijn/Stam 400. Op acht ronden 7. De Wit/Jansen 217. In zijn verdere betoog onderstreepte de IOC-president eens te meer zijn harde standpunt tegenover alle naar professiona lisme neigende tendenzen in de amateur sport. „Allen die de Olympische regels hebben overtreden, zullen worden uitge sloten. De Olympische Spelen zijn een sportieve aangelegenheid, geen zakelijke affaire”. GELEEN. Fortuna SC en DWS heb ben besloten hun wedstrijd uit de tweede ronde van het bekertoernooi een week la ter te spelen. Fortuna, dat vast wilde hou den aan het recht van de thuiswedstrijd, achtte 13 februari wegens het carnaval een ongunstige datum. Besloten werd op 20 februari te spelen, op die datum is er geen programma betaald voetbal in verband met het wereldkampioenschap schaatsen, maar Fortuna SC en DWS achtten dat niet zo bezwaarlijk. WIJK AAN ZEE. De resultaten van de elfde ronde zijn: Grootmeestergroep: Portisch (Hong) Donner (Ned) remise, Pomar (Sp)Ador jan (Hong) afg., Smejkal (Tsj)Hort (Tsj) remise, Ree (Ned)Browne (VS) afg., Hartoch (Ned)Savon (Rusl) remise, Tim man (Ned)Ljubojevic (Joeg) 10, Lange weg (Ned)Ivkov (Joeg) afg., Smislov (Rusl)Benkö (VS) remise. Stand na 11 ronden: 1. Portisch 8*/2, 2-3. Hort, Smejkal 6, 4-5. Browne, Pomar ö’/a plus 1 afg., 6-8. Savon Smislov Benkö 5*/a, 9. Ivkov 5 plus 2 afg., 10-11. Ree, Timman 5 plus 1 afg., 12. Donner 5, 13-14. Ljuboje vic Hartoch 4,/z. 15. Adorjan 4 plus 1 afg., 16. Langeweg 3 plus 1 afg. Meestergreep He ronde: Lehmann (Wld) Cortlever (Ned) remise, Enklaar (Ned) Scholl (Ned) 10, Krnic (Joeg)Cafferty (Eng) 01, Ribli (Hong)Medina (Sp) 10, Sahovic (Joeg)Gereben (Zwi) 10, Schmidt (Polen)Denker (VS) afg., Gar cia (Cuba)Van Scheltinga (Ned) Karaklaic (Joeg)Hecht (Wdl) afg. Stand na 11 ronden: 1. Ribli 10, 2. Enk laar 8, 3. Hecht 6'/z plus 1 afg., 4. Krnic ö1/?, 5-6. Cafferty, Lehmann 6, 7-8. Scholl, Cortlever b'/z, 9. Karaklaic 5 plus 1 afg., 10-11. Medina, Sahovic 5, 12. Van Scheltin ga 4 plus 1 afg., 13. Gereben 4, 14. Garcia 3Vs plus 1 afg., 15. Schmidt 2*4 plus 1 afg., 16. Denker 2 plus 1 afg. Intern, damesgroep 7e ronde: Vokralova (Tsj)Heemskerk (Ned) afg., Jovanovic (Joeg)Teodorescu (Roem) remise, v. d. Giessen (Ned)Vreeken (Ned) remise, Jan sen (Ned)Timmer (Ned) 01, Ivanka (Hong)Erenska (Polen) 10, Lazarevic (Joeg)Zatulovskaja (Rusl) remise. Uit de 6e ronde: Erenska (Polen)Jan sen (Ned) 01, Vreeken (Ned)Jovanovic (Joeg) remise. Stand na 7 ronden: 1. Zatulovskaja 5*4, 2. Lazarevic 5, 3. Teodorescu 4*/2, 4-5. Vree ken, Jansen 4, 6-8. Timmer, Ivanka, Eren ska 3*4, 9. Jovanovic 3, 10. Heemskerk 2 plus 1 afg., 11. Vokralova l'/a plus 1 afg., 12. v. d. Giessen 1. Ik heb zondag geprotesteerd omdat er, vond ik, zo weinig sprake van hinderen van Dag Fornaess was geweest. Hijzelf, zijn trainer en zijn ploegleider stelden dat zij geen bezwaren zouden maken. Door de filmbeelden, die naar mijn mening vlak bij de plaats waar de heer Roos stond, zijn opgenomen, moet ik bekennen dat er, gezien van de binnenkant van de baan, een fout is gemaakt. Ik geef dat nu volmondig toe. Of dan de beslissing moet worden genomen zo’n vent meteen de wedstrijd uit te gooien, vraag ik mij nog wel af. Diskwalificeren zonder Harm een waarschuwing te geven, een jongen die voor het eerst aan een internationaal toernooi meedoet, die nog een beetje ze nuwachtig is, blijf ik een bijzonder zware beslissing van de scheidsrechter vinden.” Ook hoofdscheidsrechter Hennie Roos en „overtreder” Harm Kuipers zagen, na terugkeer uit Davos, de vertraagde beel den. Roos bleef op het standpunt staan dat hij in Davos had ingenomen, Kuipers had net als zijn trainer zijn mening door die vertraagde herhaling gewijzigd. Hij zei: „Ik moet wel bekennen Fornaess erg weinig ruimte te hebben gelaten.” SITTARD. Jan Notermans, oud-in- ternational nit de succesjaren van Fortu- na’54, zal met ingang van het nieuwe seizoen trainer worden van Arminia Bie lefeld. De club uit Westfalen zal Noter mans eventueel eerder in dienst nemen wanneer zjjn huidige vereniging, Arminia Hannover uit de regionalliga voor het het seizoen er in slaagt een voor de Nederlandse oefen meester te vinden. Zuid-Afrika niet geaccepteerd wordt in verband met de apartheidspolitiek. De organisatoren van de „internatio nale” in Haarlem voeren aan, dat Eddy Allen, die in Engeland woont, zich niet alleen voor het enkelspel heeft aange meld maar ook voor het herendubbel, waarin hij met zijn vaste dubbelspel- partner wil uitkomen, de Jamaicaan Max Lawson, die een kleurling is. Gerard Voogd, voorzitter van de Stichting Sportinitiatieven Haarlem, is bang voor moeilijkheden, zoals twee jaar geleden ontstonden, toen de badmintoninterland Zweden-Zuid-Afri ka, die in Zweden onmogelijk was ge maakt, in Haarlem werd gespeeld. Er ontstond toen een protestactie onder de naam „Black Shuttle”, waarbij met rookbommen werd gegooid en de poli tie moest ingrijpen. Wethouder van sport in Haarlem, P. Voskuilen, vindt het verstandig dat de stichting zich conformeert aan de te gels van het IOC. „Wat deze Zuidafri kaan betreft: ik weet niet in hoeverre hij zich opstelt tegenover de apartheids politiek van zijn land”. De oud-voorzitter van de NBB, Val ken, nam over deze kwestie contact op met W. van Zijll, de directeur van de NSF, die van mening is, dat iemand, die zich door met een kleurling te spelen zo duidelijk tegen de politiek van ztfn regering opstelt, niet gewei gerd mag worden. De Westlandse prof (24 jaar) is met zijn koppelgenoot tot de ontdekking gekomen wat het betekent om als voornaamste kanshebber aan kop van het peloton te fietsen. Duyndam: „Nu let iedereen veel meer op ons. Er wordt op ons wiel gereden. Waren Post en Renz er nog geweest dan hadden zij die rol op zich kunnen nemen” Als Pijnen en Duyndam voor pech ge vrijwaard blijven, bestaat er een gerede kans dat zij morgenavond hun eerste zesdaagse-zege laten noteren. Zoals de za ken er gisteravond voorstonden zullen zij de finale opvoeren met GilmoreVan Lancker, Bugdahl—Kemper en Verschue- Meestergroep: Cortlever-Hecht, Van Scheltinga-Karakiaic, Denker-Garcia, Ge- reben-Schmidt, Medina-Sahovic, Cafferty- Ribli, Scholl-Krnic, Lehmann-Enklaar. Verheijen past, na aankomst van de Nederlandse schaatsploeg uit Davos op Schiphol, het kostuum waarin hij zal defileren bij de aanvang van de Olympische Winterspelen in Sapporo. Wit: B. F. Enklaar (Nederland). Zwart: E. C. Scholl (Nederland). ELFDE RONDE MEESTERGROEP 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. C2-C4 g7-g6, 3. Pbl-C3 d7-d5, 4. Pgl-f3 Lf8-g7, 5. Lcl-g5 Pf6-e4, 6. Lg5-h4 C7-C8, 7. e2-e3 0-0. 8. L£l-e2 Pe4xc4, 9. b2xc3 d5xc4, 10. Le2xc4 Pb8-d7, 11. 0-0 Pd7-b6, 12. Lc4-b3 Pd7-b6, 13. Ddl-d3 Pd5-c7, 14. e2-e4 a7-a5, 15. a2-a4 b7-bf>, 16. Tfl-el- Lc8-e6, 17. Lb3-C2 f7-f6, 18. Tal-bl Ta8-b8, 19. Pf3-d2 Le6-f7, 20. Pd2-c4 Pc7-a8, 21. Lh4-g3 Tb8-c8, 22. e4-e5 Kg8-h8, 23. e5xf6 Lg7xf6, 24. Pc4-e5 Lf7-g8 25. Pe5xg6 (schaak) h7xg6, 26. Dd3xg6 Tf8-f7, 27. Tel-e5 T£7-h7, 28. Te5-h5 Th7xh5, 29. Dg6xh5 (schaak) Kh8-g7, 30. Le3-f4 Lg8-f7, 31. Dh5-h6 (schaak) Kg7-g8, 32. Lc2-h7 (schaak), zwart geeft het op. Via een juweel van een combinatie had de Nederlander reeds in de opening een pion gewonnen en was daarna urenlang doende het voordeel door reeksen verwik kelingen te loodsen. Om 6 uur was hij redelijk gevorderd, om acht uur werd het tweede deel geschreven. We zijn opnieuw verder gekomen, doch de veelvoudige kampioen van Joegoslavië blijft zich als een gewonde leeuw weren. Er zal zeker nog een voile zitting nodig zijn. De kansen van Langeweg lijken ons alleszins reëel. Bij de meesters was Ribli door de wed strijdleiding dicht bij de afscheiding ge plaatst. Het werd tjjd dat het publiek hem eens van dichtbij zou kunnen zien. Het Boedapester genie stelde de kijkers niet teleur. Hij speelde de arme Spanjaard Medina letterlijk van het bord. Een zeld zaam staaltje van hogeschool-schaakgang- sterdom. fa. t 1 L' - «o X i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11