Drie jongetjes pleegden 10 inbraken JEUGDBENDE OPGEROLD Boeiende kamermuziek Micro Theater m afgebouwd na OUDE WIJVENBAL IN „DE SLOF" Z/Celuidsmuur,, bij KLM VERENIGINGSNIEUWS BIT DE IJMOND Discussie over subsidieregeling Nederlands Harpensemble steden en Bangladesj Minder koud maar Knaap uit Veisen voortvluchtig RIVO gaat nieuwe voorzitter kiezen dooi is nog niet zeker Jumelage tussen Nederlandse voor jeugdsport „Turnlust” J UI GIEBELS IJZERHANDEL Hout - Boards - Triplex alles op maat gezaagd I'***?? MAANDAG 31 JANUARI 1972 4 IJMUIDER COURANT Sportraad vergadert Actiegroepen opperen: Kort IJ mond nieuws 1 V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk V elsen~N oord V w (Van een onzer verslaggevers) WIST U DAT Alles voor de Doe-het-ze>vet Rivièradreet 30 SX5kSiïkTel 0 23 - 33 06 65 'I/O- Exercitia, 21-23 u. Full HARRY VOOREN. u. u. DE BILT. Sneeuw en regen met dooi vanuit het zuid-westen heeft de computer van het KNMI voor woensdag berekend. Maar de vorst heeft een sterke ruggesteun in het krachtige hogedrukcentrum boven centraal Europa. Wel zal een zwakke wind tussen zuid-oost en zuid wat minder koude lucht aanvoeren, zodat de vorst iets af neemt. SANTPOORT. In Santpoort is zater dag tijdens een vergadering van actiegroe pen het plan geopperd Nederlandse steden een speciale band aan te laten knopen met steden in Bangladesj. 85, een nietapparaat en een schroeve- draaier te achterhalen. De knaapjes richtten de grootste vernie ling aan in het Pius-C-College aan de Bülleriaan te Beverwijk, waar voor dui zenden guldens schade werd veroorzaakt. Een televisietoestel in de kamer van de moderator werd totaal kapot geslagen en de kiesschijf van een telefoontoestel ver nield. Uit een bureau verdween een be drag van f 32 en in de keuken rukten de jongens een elektrische klok van de wand. Onherstelbare schade werd aangericht aan het fornuis, waarvan een plaat de gehele nacht brandde en de volgende morgen stuk bleek te zijn. Nederlandse steden zouden zich bij uit voering van dit plan speciaal gaan inspan nen om de directe nood in de koppelge- meenten in Bangladesj te lenigen. Daar naast zouden zij aandacht gaan besteden aan allerhande andere vormen van hulpverle ning voor de jumelagesteden. Het idee kwam van de Emmausgroep. Het zal nog nader worden uitgewerkt. De actiegroepen, waaronder Pax Christi Amsterdam en Roermond, enkele Bangla desj comités uit Nederland en België en een comité van „Vrienden van Bangladesj”. een comité van „Vrienden van Bangladesj. Dit zou bij het voeren van diverse acties coördinerend moeten werken. Naast ons uitgebreide pakket ijzer waren en gereedschappen, ook alies op 't gebied van Bouwstenen - cement - tegels - schrootjes - wandrekken parket enz. Natuurlijk ook VERF. Het programma was overwegend Frans, en dat was dan ook voor deze combinatie te verwachten. Het tweede werk van de in 1912 geboren Jean Francais leunde naar mijn gevoél zwaar aan tegen Debus sy, al vertoonde het hier en daar ook elementen van Roussel, en soms kwam Rachmaninoff heel even om de hoek kijkgn! Het geheel was een Frans stuk, maar dan wel in een soms wat waterig middagzonnetje: af en toe wat sentimen teel, maar met prachtige hadmonieën. Hierna werd de Sonate van Debussy gespeeld voor fluit, harp en altviool, met de typisch Debussyaanse geheimzinnighe den in het samenspel tussen fluit en harp. Na de pauze het trio opus 40 voor fluit, altviool en violoncel van Roussel, waarin de wat hardere klanken en vooral in het laatste deel de motoriek aan de beurt kwamen. Besloten werd met de „Suite en parties” opus 91, waarin het ensemble weer op „volle sterkte” was vertegenwoordigd. Een veel sterker werk dan dat van Jean Francais, waarin de fluit uitblonk door prachtige toon, en het gehele ensemble door voortreffelijk samenspel. Een avond die alleszins de moeite waard was, en waarin veel viel te beluisteren. In de komende nacht zal het over het algemeen weer matig vriezen in enkele op- klaringsgebieden mogelijk nog weer 10 graden. Het zal echter niet zoals in de af gelopen nacht 15 graden vorst worden (in Leeuwarden) en ook geen 14 graden, zoals vanmorgen in Twente Bij een depressie-aanvai kan de kans op sneeuwval wat groter worden. Maar een serieuze dooi-aanval lijkt de komende da gen nog allerminst zeker. Een jury, die de originaliteit van de „oude wijven” moest beoordelen, ken de een eerste prijs toe aan mevrouw Brasser. Deze kon het zelfs verkleed als „oud wijf” niet nalaten te protes teren tegen de voorgenomen samen voeging van de drie IJmondgemeen- ten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens een ledenver gadering van de Beverwijkse Sportraad op donderdag 3 februari in het vrijetijdscen trum De Slof aan het Raamveld wordt onder meer in groepen gediscussieerd over de ideale jeugdsport-subsidieregeling. Bovendien worden mededelingen gedaan over de commissie schoolsport, waarvoor aan de verenigingen medewerking wordt gevraagd door het aanwijzen van een kontaktman voor deze commissie. Ook de sportmanifestatie 1972 wordt aan de. orde gesteld. Verdere agendapunten zijn: subsidiebe leid ten aanzien van sporthal en Aagten hal (ingezonden door de Beverwijkse lawntennisclub Westerhout), de toekomst van de krachtsportvereniging DOK (inge zonden door DOK) en de eventuele be langstelling voor een service-bureau (in gezonden door hockeyclub Scheybeeck). Aan de avond werd meegewerkt door de majorettenkorpsen van de Beverwijkse Harmoniekapel en de drumband De Zwervers, „De Wijcker Boertjes” en het duo Dijkhuis alsmede de Jordaanse artiest Fred Perrier. Deze laatste zal ook aanwezig zijn op het grote gemaskerde bal op 12 fe bruari, dat eveneens in De Slof wordt gehouden. BEVERWIJK De recherche van de Beverwijkse politie heeft bij toeval een jeugd bende opgerold, die in de afgelopen maanden tien inbraken in Beverwijk heeft ge pleegd. De bende bestond uit een 16-jarige jongen uit Beverwijk, zijn vriendje van 15 jaar, eveneens uit Beverwijk en een 15-jarige knaap, woonachtig in Velsen. De twee Beverwijkse jongetjes zijn door de politie aangehouden. De jeugdige inbreker uit Velsen heeft kans gezien tot nu toe uit de handen van de politie te blijven. Hij is nog voortvluchtig. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Regionaal Insti tuut Openbaar Voortgezet Onderwijs Mid- den-Kennemerland houdt vrijdagavond 11 februari in het Stadskantoor de vergade ring van het algemeen bestuur. In ver band met het aftreden van wethouder A. J. Hermes als voorzitter dient een nieuwe voorzitter gekozen te worden. Voorts heeft de heer K. Clay uit Uitgeest meege deeld, dat hij zijn functie als lid van het dagelijks bestuur beschikbaar stelt. Zijn drukke werkzaamheden laten niet meer toe, dat hij nog langer als bestuurslid aanblijft. De nieuwe voorzitter moet wor den gekozen uit de leden van het dage lijks bestuur. Op de agenda wordt ook vermeld het instellen van een schoolraad. Deze raad wordt gevormd uit ouders, voogden en verzorgers, die lid zijn van een oudercom- missie, uit het onderwijzend personeel van de scholen voor voortgezet onderwijs, uit gemeentelijke bestuurders en/of functio narissen en deskundigen en/of belangstel lenden. De meerderheid van de leden •diént te bestaan uit ouders, voogden en verzorgers. De raad zal bestaan uit 17 leden. De schoolraad zal worden opgehe ven, zodra een schoolparlement kan wor den ingesteld. Het parlement zal dan de werkzaamheden van de schoolraad over nemen. spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Boksvereniging Manly Sport. Les en wedstrijdtraining van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de Meerberg Comitéschool aan de Kerkstraat, Oud-IJmuiden. hiermee contrasteren, en daardoor ook vaak letterlijk v-whelderend werken. BEVERWIJK. Degenen die vrijdaga vond aanwezig waren in het Micro Thea ter, hebben een avond kamermuziek kun nen beleven, van hoog gehalte. Dit kwam in de eerste plaats voor rekening van de leden van het „Nederlands Harpensem ble”, dat bestaat uit mensen die stuk voor stuk meer dan alleen maar „zeer goed” op hun instrument zijn, doch tevens als groep de juiste concentratie kunnen op brengen, die voor het spelen van kamer muziek zo onontbeerlijk is. Het „oude wijvenbal" van de Beverwijkse carnavalsvereniging „De Zeezotte” in het verbouwde en ver grote vrijetijdscentrum De Slof aan het Raamveld is zaterdagavond een geslaagd feest geworden. Er heerste een gezellige en heel plezierige stem ming. Er is volop gedanst en gehost, kortom: Beverwijk leert steeds beter carnaval te vieren. Uiteraard bleef ook tijdens deze carnavalsavond het uitreiken van onderscheidingen niet uit. De beheer der van De Slof, de heer C. Berghuis, benoemde prins Johnny de Eerste tot officier in de orde van de „Zotte Zwervers”. De mensen, die vrijwillig en belangeloos hebben meegewerkt aan de uitbreiding van het vrijetijds centrum kregen de titel van groot meester in dezelfde orde. Vaardigheidsproeven. De Beverwijkse gymnastiekvereniging heeft voor enkele meisjesgroepen van 12 tot en met 15 jaar vaardigheidsproeven gehouden met oefe ningen aan brug gelijk en ongelijk, paard, balk, lange mat, ringen en vrije oefenin gen. Van de 55 deelnemers slaagden er 54, van wie 39 voor het diploma A en 19 voor het B-diploma. Na de vaardigheidsproeven werd afscheid genomen van de leidster van de afdeling Oosterwijk, mejuffrouw M. Rinkel. Zij kreeg een leuke attentie en een fraai boeket bloemen. Het begin van het einde van de jeugd bende werd vrijdagnacht omstreeks half een ingeluid. De Beverwijkse politie ging na een telefoontje van een Beverwijker een kijkje nemen in de noodlokalen van de Prins Bernhardschool voor mivo aan de Hoflanderweg. Men trof daar een 16- jarige jongen aan, die op zijn gemak de projector bediende en dia’s aan het bekij ken was. De jongen had eerder alle kas ten en laden doorzocht en in een lokaal de marmotten van de leerlingen uit het hok laten lopen. Toen de recherche de jongen aan de tand voelde kwam een reeks bekentenis sen van gepleegde inbraken op tafel: op 28 januari in de Hendrik Mandeschool, op 27 januari de Cupertino- en Prinses Mar- grietschool en in een rijwiel- en brom fietszaak (buit 40), op 26 januari in een speelgoedwinkel, op 23 januari in het Pius X-College en in de Vondelschool, op 27 januari in de nieuw Huishoudschool aan de Jan van Kuikweg te Heemskerk en in een speel tuingebouwtje aan de Munniken- weg in het najaar van 1971. Als mede dader van deze inbraken werd door de politie een 15-jarig vriendje in zijn ouder lijke woning aangehouden. Het derde lid van de jeugdbende bleek van de aanhou ding van de overige twee vriendjes op de hoogte te zijn en was het ouderlijk huis al ontvlucht toen de politie arriveerde. De buit van de inbraken was veelal gering. De politie wist een bedrag van BEVERWIJK. Bij de zondag in Haarlem gehouden kringkampioenschap- pen voor meisjes van 12 tot 15 jaar heeft de Beverwijkse turnvereniging „Turnlust” weer enkele successen geboekt. Vier Tumlustmeisjes kunnen door hun presta ties uitkomen in de sectie turnen bij de districtswedstrijden. Hetty Blankensteijn werd eerste met de navolgende puntenwaardering: vrije oefe ning 8.30; ongelijke brug 7-85; balk 7.10; sprong 8.90. Als dérde kwam Lucy Leen- stra uit de bus. Margaretha Widurska werd als vierde geklasseerd. Op de vijfde plaats eindigde Rineke Luijx. Hiervoor wordt namelijk een grote en constante oplettendheid, en een snel reac tievermogen geëist. Men speelt elkaar soms het thema toe, of immiteert elkaar in het stuk, kortom het „spelelement” is er sterk in vertegenwoordigd. Bovendien bekleedt de harp in dit ensemble een belangrijke functie, hetgeen resulteert in een niet alledaagse combinatie: fluit, vi ool, altviool, cello en harp. De eerste vier instrumenten hebben ge meen het constante contact van de speler met de toon, terwijl de veel kortere ragfijne veelheid van de harpklanken MAANDAG 31 JANUARI Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 18.30-21 u. Exercitia, 21-23 u. Full Speed. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur, filaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg. Santpoort- Noord 19 tot 21.30 uur. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur trai nen in de Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg. De Jump, 19.45 u. in Cultureel Centrum: bridge. De „geluidsmuur” die door de KLM wordt gebouwd rond de platforms waar op Schiphol-Oost wordt proef gedraaid, vordert gestaag. De geluids muur moet vooral een verlichting gaan betekenen voor de bewoners langs de Schipholdijk, die in het ver leden ernstige hinder ondervonden. Het principe van de muur is niet het tegenhouden, maar het ombuigen van het geluid, naar boven, waardoor een geluidsvermindering van 10 decibel wordt verkregen. De muur is tien meter hoog. Bovendien worden vn de woningen langs de dijk geluidsiso- lerende voorzieningen getroffen, ook dat zou de geluidsbelasting met tien decibel verminderen. Op de voor grond rechts de staart van een Jumbojet. MAANDAG 31 JANUARI Beverwjjkse Sportraad. Sporthal, Van Loenenlaan, 20-22 u. spreekuur. Gymzaal, Dreef. 19.30 u. conditietraining voor heren. Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein. 20 u. openbare werkvergadering comité Bever- wijk-Vietnam i.o. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan. 20 u. werkgroepavond AA. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 1 FEBRUARI De Hoppers, IJsselstraat. 9 u. peuter speelzaal en -klas. De Uitwijk, Arendsweg. 9.30 en 13.45 u. peuterspeelzaal. De Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaar- densoos. Het Groene Huis, Raamveld. 19 u. tie nerclub. De Grenspost, Soerstraat. 19.30 u. instuif jongeren. Huize Scheybeeck, Velserweg. 20 u. jaar vergadering lawntennisclub Westerhout. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46; jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 1 FEBRUARI Vrouwenkontakt PvdA, 10 u. ten huize van mevrouw Van Burgel, Meervlietstraat 88, Velsen-Noord. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Sant poort, in Herv. Jeugdhuis, Burg. Enschede- laan 67, Santpoort-Noord, 14 u. show huish. artikelen en verloting. De Vogelvrienden, 20 u. in oude Pen- centrale, Kanaalstraat, IJmuiden, contact- avond. Brulboei, Kanaalstraat 228, Peuterspeel- groep 9.30 tot 11.30 uur; Bejaardensoos 9 tot 11.30 uur; Pottenbakken meisjes en jongens 8 tot 10 jaar 16 tot 17.45 uur; Al- lerlei-club jongens 8 tot 10 jaar 16.30 tot 17.45 uur; Timmerclub jongens 12 tot 14 jaar 19 tot 20.15 uur; Balletles meisjes 11 én 12 jaar 19.30 tot 20.30 uur. 12 tot 14 jaar 20.30 tot 21.30 uur; Klaverjassen vol wassenen 20 tot 22.30 uur. Duinwijk- en Zeewpkclubs, Pleiaden- school. 15.45 tot 16.45 uur volksdansen jon gens en meisjes 7 tot 11 jaar; Zeewijk- school, 16 tot 17.15 uur handarbeid jongens 6 tot 8 jaar. Bel Canto, Velsen, operakoor repetitie om 20 uur in het Cultureel Centrum. Veiserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen, 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen, 13.20 tot 16.20 uur schoolzwemmen, 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen, 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen, 18 tot 18.30 uur zwemlessen, 18.30 tot 20 uur zwemvereniging CSB, 20 tot 21.30 uur gemengd zwemmen. 21.30 tot 22.30 uur zwemvereniging CSB. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren: 9 tot 10 uur Cultureel Centrum, Moerberg plantsoen 22, IJmuiden, in de beneden zaal 3, tel. 02550-15010; Santpoort, in ge bouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort- Noord, tel. 023-378015; verder volgens af spraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 023-378014. In Vel sen-Noord is spreekuur van 11 tot 12 uur in buurthuis De Mei, Geelvinckstraat 2, tel. 02510-24025, Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden. 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord 19 tot 21.30 uur jeugd- en tie- nerbibliotheek, Willemsbeekweg, IJmui- den-Oost, 15.30 tot 17.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 18 tot 23 uur BC IJmond. Gebouw PTT, Lange Nleuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur MAANDAG 31 JANUARI De Zandkraai, Handelstraat. 19.30 open klaverjasdrive. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u.; Ruijsdael- straat 7: jeugd 19-21 u. DINSDAG 1 FEBRUARI De Zandkraai, Handelstraat. 9 u. peuter- oppas, 9 en 19.30 u. bar. De Vrjjburcht, Vrijburglaan. 13.30 u. in- structiemiddag Veilig Verkeer Nederland voor leerkrachten. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 16 u. instuif. De Lichtboei, Maasstraat. 14 en 20 creatief bezig zijn voor dames. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 31 JANUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. DINSDAG 1 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 19-21.30 u. 8 Schietvereniging „De Vrijheid”. Schietver. „De Vrijheid” te Heemskerk hield deze keer een competitiewedstrijd tegen de schietvereniging Uitgeest. De nervositeit van het wedstrijdelement speelde de topschutters parten want nie mand kon deze keer de begeerde 120 punten halen. De Vrijheid zegevierde tenslotte. 10 beste schutters behaalden to taal 1179 punten, tegen Uitgeest 1169 pun ten. Uitslag: H. J. Koper, Chr. v. d. Wyn- gaart, H. E Wouda, elk 119 punten. K. v. Dyk, Charles v. d. W-ngaart, Overzier jr. T. Lute 118 punten. J. Groenveld, C V.. v.d. Wyngaart 117 punten. 6 'i’ ‘I v -X 44 X!' -WW

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4