AALSMEER HOUDT KANS DANS TE ONTSPRINGEN André Kaart speelde hoogste troeven uit Nog geen beslissing waar tweekamp wordt gehouden Fischer het Russische politieke systeem Verlies voor Rapidity Smash schoot met zijn overwinning weinig op VTC geeft met zege op TYBB de moed niet op „Spasski onderdeel van Afscheidsduel voor Cantelberg Dschen Dui sterker dan Panel: 30-23 Successen voor Marktberichten meisjes Turnlust 15 HAARLEMS JEUGDORKEST MET MOZART DINSDAG 1 FEBRUARI 1972 Sterkste schaker Zelfvertrouwen <1 (Van onze tafeltennismedewerker) (Van onze schaakmedewerker) Noordhollandse competitie (Van onze volleybalmedewerker) Fischer tijdens een gistermiddag te Amsterdam gehouden persconferentie met dr. Max Euwe. (Van onze sportredactie) 102 de MARC SERNE Het Enkhuizer KTV lijkt in de eerste klasse A recht op de titel af te gaan. Met 6-2 werd Aardwoud in eigen huis onder uit gehaald. Met nog wedstrijden tegen het zwakke Schaakmat en het qp gelijke spelen geabonneerde Oppositie voor de boeg lijkt er voor de Westfriezen geen vuiltje meer aan de lucht. Caïssa (Hoorn) won in de 2e klasse A ook de vijfde wedstrijd. Ditmaal werd MSC 2 het slachtoffer. Een kampioen schap lijkt niet veraf meer. Leider Bloe- mendaal 2 kwam in 2C tegen Weenink 3 voorlopig niet verder dan 3-3. Het Haar lemse HWP hield in 2D de wedloop met Rolland 2 uitstekend vol en klopte daar toe Het Oosten 3 en De Uil (Hillegom), twee tegenstanders van formaat. 3e klasse afd. A: Heer HugowaardBer gen 43 voorl., KTV 2HSC 2 62, Aris de HeerAardswoud 2 35. Afd. B: West- Uitslagen Schaakbond. Deze voorwaarde illustreert tevens de totaal verschillende uitgangspunten waar Fischer en zijn tegenspeler Spasski, in casu de Russische Schaak Bond, vanuit gaan. Terwjjl Fischer („schaken is een lief hebberij van mjj, al begint het nu zo lang zamerhand big business te worden”) de gedevalueerde dollars boven alles laat pre valeren, is Moskou (Fischers begeleider Edmondson: „Alles van die Russen heeft toch een politieke achtergrond”), zeker in Joego-Slavië, bang voor een politiek ge zichtsverlies. AMSTERDAM Dat de Rus sische Schaak Bond toch wel serieus de mogelijkheid overweegt dat Ro bert Fischer in zijn absolute opmars naar de wereldtop zelfs door de door gewinterde Boris Spasski niet is te stuiten, blijkt onder meer uit het feit dat de Joegoslavische hoofdstad Bel grado voor de finale van de schaak tweekamp om de wereldtitel, voor de Russen als onaanvaardbaar geldt. De competitie wordt deze week voort gezet. Fischer heeft nog steeds niet aan zelf vertrouwen ingeboet als hjj zjjn kansen in Uiteindeljjk, en daar is het tenslotte om te doen, zal er toch geschaakt moeten wor den. Fischer zal dan naar zjjn mening niet alleen afrekenen met Spasski maar ook met zjjn vroegere leermeester, de Deen Bent Larsen. Tijdens de vorig jaar gehou den match Rusland—„Rest van de wereld” wilde Larsen per se aan het eerste bord zitten tegen de Rus Spasski omdat hjj zich als de sterkste schaker van de westelijke wereld beschouwde. Fischer nam toen, iets wat de hele schaakwereld lichtelijk ver baasde, genoegen met het tweede bord, waar hjj Petrosjan als tegenstander trof. Als revanche-expeditie bedacht hjj tij dens één van zijn partijen tegen Petrosjan een opening waarover schaakinsiders over de gehele wereld zich nog maandenlang verwonderden. Larsen en Petrosjan wer den vervolgens door Fischer het afgelopen jaar in de tweekampen, die hem uitein delijk het langverwachte recht verschafte om Spasski uit te dagen, vakkundig geëli mineerd. Nu lijkt het de beurt van Spass ki. Fischer: „H(j is wel sterker dan de an dere Russen. Eigenlijk is het maar beter dat w(j nog niet zo vaak tegen elkaar heb ben geschaakt. Dat maakt het alleen nog maar interessanter". waren maar zaanOppositie 2 43 vorol., De Pion 2— Westzaan 44, Oppositie 2Castricum 5 3‘/i4*/i, LaskerAssendelft 3*/24%. Afd. C: Castricum 6Excelsior 2 35. Afd. D: De Uil 2—Vier Torens 7—1, SVS 2—Heem stede 3 44. 4e klasse afd. A: KTV 3—AEV 5*/t—2*/«, Caïssa 3Purmerend 6 44. Afd. B: Excel sior 3Heer Hugowaard 2 3*/s41/», Lasker 2Excelsior 3 3’/22% voort, Heer Hugo waard 2Schaakmat 2 62. Afd. C: Cas tricum 7Purmerend 5 */a7l/t, De Pion 3 Purmerend 5 4 Va3%, Zaanstreek-N. 2 ZSC/Saende 5 3>/s—4‘/t, De Pion 3—De Weyze 2 42 voorl. Afd. D: De Pion 4 HWP 3 2V2—5l/z, Weenink 5—VHS 6 3>/a— 4%, Rolland 4Het Oosten 5 35. Afd. E: De Vennep 2—De Uil 3 M/z—4*/a. Mede daarom is de lijst van plaatsen die Fischer en Edmondson na lang delibereren in het Amsterdamse Hilton-hotel aan de president van de Fide, Max Euwe, over handigde voor de Russen volstrekt onaan vaardbaar. Fischer, die wel als neven voorwaarde stelde dat het in de plaats waar wordt gespeeld niet te warm of te koud mag zijn, wil schaken in Belgrado. Serajewo, Chicago, Buenos Aires of in Ca nada. Euwe: „Chicago gaat natuurlijk so HAARLEM. De grote verrassing van het Mozart-Concert van het Haarlems Jeugd Orkest, zaterdagavond in de Con certzaal, was voor mij het pianissimo van de strijkers in de 16e maat van de Ouver ture „Titus." Na de krijgshaftige openingsaccoorden volgden ragfijn gespeelde toonladderfigu- ren van de tweede violen en de alten, die na vier maten werden opgenomen door de eerste violen en de houtblazers zonder dat de totaalklank in sterkte toenam. Even later ontvouwde zich een crescendo dat in slechts twee maten uitgroeide tot een evenwichtig forte ter afsluiting van de beginfase. Het raffinement waarmee deze opzet tot stand kwam was werkelijk ver bluffend en getuigde van een orkestdisci- pline die men bij een jeugdorkest niet voor mogelijk houdt. (Van onze sportredactie) SANTPOORT In het afgelopen week end traden niet minder dan vier teams van de Santpoortse judovereniging Dschen Dui en de Haarlemse school Pauel tegen elkaar in het strijdperk. Zowel bij de jeugd ais bij de senioren kwamen de Santpoorters, zij het met miniem verschil, als overwinnaars uit de strijd. HAARLEM. Zondag hebben in Van der Leyschool te Haarlem selectie wedstrijden plaats gevonden voor meisjes van de sectie „Turnen” van het KNGV. De 31-jarige Guus Cantelberg speelde van af zijn 17e jaar in Sittardia’s eerste team. Dinsdagavond speelt hij in de Ge- leense sporthal zijn 64ste interland voor het nationale handbalteam tegen Tsjecho- Slowakjje. (Van onze turnmedewerker) Over zijn afscheid van de wedstrijd sport zei Guus Cantelberg: „Ik vind dat het tijd is om te stoppen. In handballen gaat erg veel tijd zitten. Mijn vrouw en twee kinderen hebben ook recht op mij. Bovendien heb ik ook interesse in andere zaken en daar krijg ik nu de tijd voor. Als gymnastiekleraar doe ik alle sporten graag en kan daar meer aandacht aan gaan besteden. Maar met de wedstrijd sport Is het afgelopen. Misschien een beetje recreatief tennissen. Mijn vrouw heeft geen invloed gehad op mijn besluit”. schreden door Amsterdam volgt, niet veel wijzer geworden. Aangezien Fischer bij Reykjavik, alsof hij in een sneeuwstorm moet gaan zitten spelen, het belachelijke argument hanteert dat hij het daar weer te koud vindt, bevindt Amsterdam zich nog steeds in de running. In groep 0 van de overgangsklasse won Rapidity 2 met 8-2 van Prowano, dat zonder Jan van der Dries naar Beverwijk was gekomen. Fons Winder won zijn drie partijen. Ko Wittebrood verloor van S. Swart, terwijl Frans Schram aan Ph. Visser de winst moest laten. In deze groep won Bloemendaal met 4-6 van Tatic en won Mars E.S. 2 met dezelfde cijfers van Combi 2. Stand is hier: Bloemendaal 2-4, Mars ES 2 2-4, Rapidity 2-2, Tatic 2-2, Combi 2 2-0, Prowano 2-0. Met het jeugdteam van Rapidity wil het nog niet zo erg vlotten. De thuiswedstrijd tegen Spirit ging met 3-7 verloren. André Nagel wón twee partijen. Paul Pallesen nam een partij voor zijn rekening. Jos Schaaper kon geen winst boeken. Als beide partijen helemaal niet tot el kaar kunnen komen (hoewel Euwe daar beslist niet in gelooft) dan zal de eind beslissing bij Euwe liggen. De schaakpro- fessor gaat van drie tot negen februari op schaak-goodwill reis naar Schotland en Engeland en daarom valt er geen defini tief uitsluitsel voor de tiende of elfde fe bruari te verwachten. Interessant daarbij is dat Amsterdam er als alternatieve mo gelijkheid steeds beter voor komt te staan. De financiële garanties schijnen geen punt meer te vormen. Zo heeft een grote ver zekeringsmaatschappij de laatste bankga ranties verstrekt. Maar ook de voorzitter van de KNSB, Wim Ruth is, als vast on derdeel van het groepje dat Fischer op zijn In het verdere verloop van de avond bleek duidelijk dat de eenheid van klank in het strijkorkest bereikt werd door de overtuigende leiding van de nieuwe con certmeester Radboud Oomens. Hij is een geboren aanvoerder, zijn prestige is van zelfsprekend en zijn „bevelen” worden zonder tegenspraak aanvaard. André Kaart kon zich daardoor onbekommerd wijden aan de opbouw en stilering van de verschillende delen van de „Posthoorn Serenade,” die met blijmoedige onver schrokkenheid werd ingezet na de ouver ture van de opera „La Clemenza di Tito.” Hij speelde zijn hoogste troeven uit in het rustige besef dat hij kon steunen op zijn voortreffelijke blazers en op het strijkor kest dat hem blindelings gehoorzaamde. Met bewondering heb ik geluisterd naar de contrabassen, die niet uit hun evenwicht te brengen waren. In de eerste klasse was W. Hartog voor VTC van grote waarde door zijn drie winstpartijen in de strijd tegen het sterke TYBB. R. Boontjes en P. Hoogewerf won nen weliswaar van T. van Bruggen, maar in zowel Neelis als Di Pietro moesten zij hun meerdere erkennen. Heemskerk smaakte het genoegen een niet op volle sterkte aantredend TOG met 7-3 te be dwingen. B. Burger bleef zonder verlies. J. Sadon en G. Zweers verloren van Hoppe. Met Meertreffers gaat het voorspoedig. Ditmaal werd GTTC in de pan gehakt. H. van Veen en J. Kerssens boekten de volle winst. J. Velzeboer verloor van Luiten. In de tweede klasse a kon DOKO met 6-4 de baas blijven van Prowano 3. F. Zoontjes, T. Heijnen en P.v.d. Aar won nen allen tweemaal. S. Wadman scoorde voor Hotac 2 de twee tegenpunten tegen VTC 2. Bij de Velsenaren bleef C. Noor man ongeslagen. In 2 b speelde Hotac niet. Door een gelijkspel van TTCS tegen TOG 2 kon het Beverwijkse team toch enige winst boeken. Fusia versloeg het zwakke TOG 4 met 8-2. A. Stals kwam zonder kleerscheuren uit de strijd. De uitslag van vorige week van de ontmoe ting VTC 3Fusia (6-4) is door de compe- Na de pauze speelden Hans Bruin en Piet Kostense (leerlingen van Piet Vin cent) het Concert in Es voor twee piano’s en orkest. (Dit werk schreef Mozart ook in 1779 om het met zijn zusje Nannerl samen te kunnen spelen, misschien wel voor haar verjaardag- 30 juli) In dit concert hebben de solisten een volkomen gelijkwaardige partij. De orkestbegeleiding is bescheiden in verband met de toenmali ge orkestbezetting in Salsburg. Met grote bewondering luisterden de talrijke toe hoorders naar de verrichtingen van de jonge pianisten. Hans Bruin speelde zijn partij met romantische zwier zonder ook maar een ogenblik bevreesd te zijn voor de technische eisen. Het spel van Piet Kostense was meer beschouwend van aard en getuigde van een eerbiedige bena dering. Maar juist dit verschil van opvat ting maakte de voordracht boeiend Ik kan niet nalaten nogmaals zijn bewonde ring uit te spreken voor de ijver en de overgave waarmee dit Mozart-concert is voorbereid en uitgevoerd. Jammer dat er niemand van het gemeentebestuur was om André Kaart de hand te drukken en tot het orkest te zeggen: „Wij zijn trots op jullie.” Helaas kon men van hogerhand niet de tijd vinden om handen te druk ken. Hogerhand heeft het al zo druk! De eerste vijf worden afgevaardigd naar de districtswedstrijden op 12 maart in de sporthal te Uitgeest. Hoewel Hetty Blan- kenstein van Turnlust te Beverwijk roy aal de eerste plaats bezette met 32.15 pnt., kan zij in Uitgeest niet deelnemen, omdat zij ook heeft ingeschreven voor de meis- Jesv. edstrijden van de sectie „Keurtur- nen.” De afvaardiging van de Kennemer Turnkring naar Uitgeest is daardoor: 2 Marjo Bloem (Bato, Haarlem) 31.25 pnt 3. Lucy Loonstra (Turnlust) 30,65 pnt.: 4 Malgosia Widurski (Turnlust) 30.20 pnt.: 5 Rineke Luyckx (Turnlust) 20 pnt.; 6. El len v.d. Donk (Bato) 27,40 pnt. (Van onze sportredactie) SITTARD. Guus Cantelberg heeft zondag zijn laatste wedstrijd gespeeld voor de zesvoudige zaalhandbalkampioen Sittardia. Toch zal hij binnenkort nog een keer uitkomen voor de club waar hij 14 jaar voor heeft gespeeld. Men is bezig een afscheidswedstrijd te organiseren tegen een heel bekende ploeg. (Gummersbach bijvoorbeeld of een Tsjechische of Roe meense club). Bij de senioren begon Dschen Dui veel belovend. Na de wedstrijden in het licht en halfmiddengewicht, waarin voor de Santpoorters onder meer nationaal junio renkampioen Hugo Schut en studenten kampioen Henk Koning uitkwamen ging Dschen Dui reeds met 30-0 aan de leiding. Hoewel Pauel in de resterende oartijen sterk terug kwam, konden de Haarlem mers de achterstand niet meer goedma ken. Eindstand 30-23 Bij de jeugd zege vierde Dschen Dui met 100 tegen judopunten. Promotieklasse: AalsmeerRolland 5*/2 -4%. Ie klasse afd. A: Purmerend 2Schaak- lust 41/z3%, AardswoudKTV 26, SchaakmatWeenink 1 Va6*/2. 2e klasse afd. A: Castricum 4Schaak- lust 2 3*/at’/a, Purmerend 3WV 2 4 4, MSC 2—Caïssa 21/2—5*/2, Magnus—Wie- ringermeer 62. Afd. B: VV 3De Pion 5*/s2'/t, Castricum 2Witte Paard 3 4*/2 3*/2, De Weijze—Pat Mat 2 2—2 voorl. Afd. C: Kijk Uit 3Aalsmeer 3 62, Saende 2 Santpoort 2 6*/2l'/2, Weenink 3Bloe mendaal 2 33 voorl., ExcelsiorCastri cum 3 35 voorl. Afd. D: Aalsmeer 2 Zandvoort 2*/22’/2 voorl., HWPHet Oos ten 3 4‘/s3*/ï, Heemstede 2Aalsmeer 2 41/2—3^, De Uil—HWP 3%—472, Zand voortSVS 35. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 31 j'nauari aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: prei 52-86; breekpeen 14-27: grone kool 40-58; witte kool 10-18; spruiten 52-136: uien 5- 20: witlof 52-72: boerenkool 32-65’ selder- ijknollen 22-38 Bloemen: anjer 18-40; chrysant 135-200; forsythia 48-70’ fresia 120-500; hyacint 43-55 iris 185: narcis 90- 185; orchidee 45-230’ roos 40-80: babyroos 18-30; tulp 135-520: tulp met bol 13-18. Planten: potchrysant 20-60. De dames van DEM zitten ook in de degradatiezorgen, die ook door de laatste wedstrijd tegen SAS niet zijn weggeno men. Ze verloren kansloos met 0-3, 11-15, 10-15, 9-15. Ze zullen uit een heel ander vaatje moeten gaan tappen om uit de degradatiezorgen te geraken. De Kenne- mers dames hebben hun allerlaatste kans gegrepen door mededegradante HVS te verslaan 3-2. Het was zoals te verwachten een zenuwachtige wedstrijd waar goede en slechte periodes elkaar afwisselden. Gezien het krachtsverschil had 3-1 vol doende geweest, maar het werd 3-2 (10-15, 15-8, 15-12, 8-15, 5-15). In de promotieklas heren heeft ODIN een benauwde zege behaald op Molenwiek 3 3-2. Phoenix 2 deed het iets beter door Zaan 3 met 3-1 te verslaan. Smash 2 ging roemloos tenonder tegen KDS. In Wormer werd het 3-0. Dynamo verloor ook nu weer met 1-3 van Argus 2. Bij de dames verloor Voluit ruim van VCW 3-0. Kennemers 2 werd door Zaan 2 met 3-1 verslagen. VCK zorgde voor de verrassing van de week; In de dames eerste klas verloor Oranje Wit van Dynamo 2 0-3. VCK 2 kwam tekort tegen Phoenix 3 1-3. In de tweede klas heren behaalde Dy namo 2 twee punten ten koste van Phoe nix 6 3-0. Ook Kennemers kwam als overwinnaar uit de strijd met Dynamo 3 3-1. In de tweede klas dames won zowel Odin 3 als Voluit 4 van resp. Dem 3 en Phoenix 4 3-0. Dynamo had geen kans tegen Smash 2 0-3. Ook Oranje wit 2 kwam er niet aan te pas tegen Odin 2 0-3. In de derde klas heren was het Voluit 4 die aan het langste eind trok tegen Oran je wit 2 3-1. IJMOND. Zoals u elders in dit blad kunt lezen heeft Smash beide punten binnengehaald. Jammer dat ook hun be langrijkste rivaal DTS won. Phoenix zit ook nog steeds in de zorgen. Door een zege op Purve hadden ze iets uit de gevarenzone kunnen geraken maar dat is niet gelukt. De heren uit Purmerend had den een goede aanval die door minstens vier smasher werden uitgevoerd, daarte genover kon Phoenix maar over twee beschikken. Zoals altijd was er weinig lijn in het spel van de Beverwijkers te be speuren. Ook bjj achterstand ontstaat vaak paniek en wordt er teveel gepraat. Indien bovenstaande ngatieve punten worden verbeterd en de spelers elkaar beter aan gaan vullen dan hebben ze nog een goede kans de degradatiedans te ontspringen 1-3, 13-15, 9-15, 15-12, 12-15. wie so niet door, terwijl ook de plaatsen in Joego-Slavië niet door de Russen zullen worden geaccepteerd. Ook Buenos Aires maakt geen kans. Fischer is daar veel te populair naar de zin van Spasski. Na zijn overwinning in de halve finale tegen Pe trosjan worden in Argentinië alle wensen, waaronder de meest extravagante, willoos ingewilligd”. Opmerkelijk was dat de Amerikaanse lijst met namen evident afweek van de Russische pref eren tielij st. Spasski wil schaken in Ijsland, Nederland, West- Duitsland of Frankrijk. Daarom wekte het nauwelijks verwondering dat professor Euwe na allerlei telefoontjes met Moskou op een geïmproviseerde persconferentie moest mededelen dat er nog geen over eenstemming was bereikt. Een persconfe rentie waar het fenomeen Fischer zich ook één minuut vertoonde. Het praten liet hij ook dit keer aan zijn begeleider Edmond son over en toen de fotografen te opdrin gerig werden vluchtte hij schichtig het ka mertje uit. Later in de lounge kwam er bij vlagen uit dat zijn gedachten over Spasski niet van die haat doordrenkt zijn als in het geval van de andere Russen, die hij nog steeds van een wereldomvattende combine beticht, zodat hij nu pas op 28- jarige leeftijd de greep naar de macht kan voltooien. Fischer: „Spasski laat zich niet zo gebruiken als de andere Russen. Ook hij is echter een onderdeel van het Russische politieke systeem. De Russische Schaak Bond maakt tenslotte uit wat er gaat ge beuren en niet Spasski”. zij speelde KDS 2 naar een 3-2 nederlaag. In de distriktsklasse stonden maar een paar wedstrijden op het programma, door het wegvallen van de vrijdagavond. De Serenade in D groot K.V.320 (Salz burg 1779) heeft zijn bijnaam te danken aan een korte solo voor een posthoorn in het tweede trio van het tweede Menuetto (zesde deel). Wat de aanleiding is geweest om deze posthoornsignalen in te lassen is niet bekend. Dooi sommige geschied schrijvers wordt verondersteld dat Mozart heimwee had naar de postkoets om daar mee uit Salzburg te kunnen ontsnappen. Misschien verlangde hij terug naaf Mann heim, waar hij zijn eerste grote liefdeser varingen had opgedaan, (op de heenreis naar Parijs in 1777-’78 en op de terugreis in 1779). Of misschien was het alleen maar een grapje om het publiek erop te wijzen dat het tijd werd om op te stap pen. Hoe dan ook voor Ferry Otte, de trompettist van het HJO, was het zeker geen grapje, want hij moest op een oude bugel trachten de indruk te wekken dat hij op een posthoorn blies. Hij slaagde daar voortreffelijk in, temeer omdat nie mand (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. In de afdelingscompetitie tafeltennis heeft VTC door een krappe 6-4 zege op TYBB zich bij de teams kunnen voegen, die zich zullen mengen in de strijd om de kampioenstitel. Meertreffers is hiervoor één der meest serieuze ploe gen. Ditmaal werd GTTC met 9-1 versla gen. Heemskerk behaalde een zege op TOG. In de tweede klasse vielen weinig verrassingen te noteren. Hotac, dat zelf niet speelde, zag concurrent TTCS één punt verspelen aan TOG 2. VTC 2 won- met flinke cijfers van Hotac 2. Rapidity 3 kon bij TCD slechts de halve winst weg halen. Rapidity-dames zetten de zegetocht voort. VTC bleek opnieuw sterker dan DOKO. overweging neemt. Fischer: „Het enige waaraan Spasski zich kan vastklampen is dat hij van de vijf partijen die w(j tot nu toe tegen elkaar hebben gespeeld er vier gewonnen heeft. Mijn „rating” is echter hoger. Ik heb naast mijn talent ook de grootste theoriekennis. Ik heb van het schaken zo’n studie gemaakt dat het een wetenschap is geworden. De beslissing waar de schaaktweekamp nu wordt ge houden zal niet bekend worden voor 11 februari. Woensdag reist Edmondson, waarschijnlijk in gezelschap van Fischer, naar Moskou. Euwe: ,,Ik verwacht dat de Russen Fischer en Edmondson wel zullen kunnen overtuigen waarom met name Bel grado voor hen onaanvaardbaar is”. Maar Edmondson: „Ik verwacht lastige bespre kingen met Moskou. Alles wordt politiek benaderd en dan zijn maar erg weinig plaatsen aanvaardbaar. Dat Belgrado niet aanvaardbaar is is uit Russisch standpunt geredeneerd wel begrijpelijk maar voor ons niet relevant”. BEVERWIJK. Opnieuw heeft Rapi dity zijn optreden in een wedstrijd in de promotiehoofdklasse van de landelijke ta- feitenniscompetitie moeten afsluiten met een kleine nederlaag. Evenals vorige week verloor het Beverwijkse team op eigen tafel met 4-6. Ditmaal was het DITO uit Grootebroek, dat tot de sterkere ploegen uit deze klasse mag worden gerekend. Rapidity 2 deed Prowano met 8-2 de das om. titieleider veranderd in thuisclub met een niet speelgerechtigde speelster uitkwam. VTC 3 verloor deze week van GTTC 2. P. Hes scoorde twee maal tegen. Rapidity kwam bij TCD tot een puntenverdeling. H. Geldermans kon niets winnen. T. van Lint en D. Snel brachten het tot ieder twee winstpartijen. Standen in de tweede klasse: 2 a: HTC 14-25, Bloemendaal 3 13-24, Van Nispen 14-20, DSB 2 13-18, HBC 2 14-18, DOKO 14-18, VTC 2 14-15, Prowano 3 14-10, HBC 4 14-10, TTCS 2 14-3, Hotac 2 14-3, TOG 3 14-2,. 2 b: TTCS 13-24, Hotac 12- 21, HBC 3 13-18, GTTC 2 12-15, TOG 2 13-21, HBC 3 13-18, GTTC 2 12-15, TOG 2 13-14, Rapidity 3 12-12, DSB 3 12-11 TCD 12-11, Fusia 13-9, VTC 3 13-3, TOG 4 13- 0. Bij de dames raakt de spanning er steeds meer uit, nu Rapidity voortgaat met het behalen van grote overwinningen en de concurrentie punten blijft verspe len. TOG 2 werd in Haarlem met 2-9 geklopt. Hierbij won C. Schuijt haar drie partijen. VTC deed DOKO opnieuw de das om J. Bol en E. Douma bleven ongesla gen. A. van Keulen won van J. Aarden burg, doch verloor van E. de Reus en A. Aardenburg. Heemskerk won met over macht van VTC 2. M. Winder en A. v. Opzeeland boekten geen verlies. T. v.^. Kolk liet een veer aan A. Koster. De uitslagen waren: Heren, le kl.: Pro wano 2—HBC 5-5, VTC—TYBB 6-4, Te ZaanenDSB 6-4, HeemskerkTOG 7-3, Meertreffers—GTTC 9-1, TYBB 2—Bloe mendaal 2 1-9. 2e kl: a: DOKOProwano 3 6-4, Hotac 2—VTC 2 2-8, TTCS—Van Nispen 1-9; HBC 2—HTC 2—8, HBC 4—TOG 3 7-3., 2 kl. b: DSB 3—HBC 3 2-8, TOG 2—TTCS 5- 5, GTTC 2—VTC 3 7-3, Fusia—TOG 4 8-2, TCDRapidity 3 5-5. Dames 2e kl.: TOGProwano 8-2, TOG2 Rapidity 2-8, TTCSJohez 4-6, Te Zaa nenHBC 5-5, VTC 2Heemskerk 1-9, VTC—DOKO 7-3. HAARLEM. Hoogoventoernooi of niet, de competitie in de Noordhollandse Schaakbond gaat normaal door. Alleen de verenigingen in de onmiddellijke nabij heid van dit jaarlijkse evenement hebben dispensatie; voor de andere is het aan treden geblazen. Belangrijk was in de promotie-klasse de beslissing die tot stand kwam in de wedstrijd AalsmeerRolland. De bloemenkwekers wonnen met 5*/t-4*/j nadat aanvankelijk de beste kansen aan Haarlemse zijde waren. Het gevolg van deze uitslag is nu dat Rolland vrijwel zeker zal moeten degraderen en Aalsmeer nog een klein kansje heeft behouden om de dans te ontspringen. 5-5, omdat de Ton van der Helm startte voor zijn ploeg met een drie-games zege op K. Bakker. Fons Winder, die Siegfried Mi- chelfelder verving, zag geen kans openin- gen te maken in zijn partij tegen G. Reus, terwijl Gerrit Eveleens tegen een zeer sterk spelende Th. Buijsman in twee ga mes ten onder ging. In de tweede game versnelde hij op zeer tactische wijze, doch het mocht niet baten. Het dubbel liep niet zoals het moest en DITO verkreeg een 1-3 voorsprong. Op dat moment scoorde Fons Winder een punt voor zijn ploeg. Op gedegen wijze wist hij beheerst K. Bakker te verslaan. Ton van der Helm speelde een goede wedstrijd tegen Buijsman, doch de Grootebroeker was ook hem de baas. Gerrit Eveleens won van Reus, waarbij de Rapidity-speler zich in de derde game een waar leermeester toonde. Door deze zege zag Rapidity nog mogelijkheden voor een puntenverdeling. Daarbij was de neder laag van Winder tegen Buijsman ingecal culeerd. Eveleens won van Bakker, maar Ton van der Helm wist het niet op te brengen het belangrijke vijfde punt te maken tegen Reus. Hij verloor in twee games in een wedstrijd, waarin de Rapidi ty-speler de schijn wekte meer tegen zichzelf dan tegen de DITO-speler te strijden. Uitslagen in groep E: Valken berg/AMVJ 3-TSF 3 6-4, Salamanders Wibats 2 7-3. Stand is nu: Salamanders 2- 4, DITO 2-4, TSF 3 2-2, Valken berg/AMVJ 3 2-2, Rapidity 2-0, Wibats 2 2-0. meer weet, hoe een posthoorn klinkt. De talrijke kinderen in de zaal wel wat teleurgesteld omdat het een korte solo was. De ouderen daarentegen kregen heimwee naar het prachtige fluitspel van Renée Hesmerg in de voorafgaande delen en hoopten ook nog meer te horen van de voortreffelijke prestaties van de hoboïste Corry Kerk- hoff. De Posthoorn Serenade is een lang stuk (zeven delen), maar ik geloof dat de burgemeester geen bezwaar zou maken als deze Serenade op een mooie zomer avond in zijn tuin gespeeld zou worden. n e s r 1 :t e e ti e g t t

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15