DE OCHTEND NA DE BRAND IN HEEMSKERK Beverwijkse ‘vuilnisbelt dicht na gereedkomen nieuwe stortplaats vuil verbrandingsoven LTB IN HEEMSKERK HULDIGDE PENNINGMEESTER G. VERDUIN Afdeling telt nu 160 leden ik Harry Voor en over Ravel In IJmond over drie jaar 1 w VERENimNGSNIEUWS UIT DE IJMOND wO VERHOGING VAN REINIGINGS RECHT ONVERMIJDELIJK nieuw instituut Havenkwartier met blijspel in Kennemer Theater Haarlemmer ontsnapt uit Mesdagasiel Harde werker nam na 29 jaar afscheid Actie voor steun aan beleid van katholieke kerk Drie in één Néén Vele geschenken voor adjudant B. Sietsma dinsdagavond in Stadskantoor Bijeenkomst over afvalverwerking Instelling van K Kif 7 IJMUIDER COURANT D.INSDAG 1 FEBRUARI 1972 6 Klassiek in Progress Beverwijk Heemskerk IN DE SCHOUW 95 V elsen-N oord 95 95 95 Wijk aan Zee rs- ide Kerkdijk nieuws Receptie jubilerende Vereniging voor Ghr. Onderwijs Velsen-IJmuiden raw i' 11 IA t A -- r - j A.. C o ..e A ME jaa AA. (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) Op de Beverwijkse vuilnisbelt kan nog drie jaar worden gestort. Hiervoor zal een nieuw terrein worden aangewezen. nabij de huidige belt van Beverwijk, waar het vuil zal worden gedeponeerd volgens een begraafmethode, die aan de hoogste eisen van hygiëne moet voldoen, zo schrijft de commissie. Aanvankelijk zal dit ai het afval betreffen, na het inwerking stellen van een verbrandingsoven zullen op dit nieuwe terrein de onverbrandbare afval stoffen en verbrandingsresten worden be graven. Zodra dit nieuwe terrein, onder verant woordelijkheid van het nieuw in te stel len regionaal lichaam voor afvalverwer king zal worden gebruikt, gaat de ge meente Beverwijk de huidige stortplaats, Nederlands Hervormde kerk Beroepen te Alblasserdam J G. van der Vlist te Zevenhuizen; te Vlissingen R. E. R. van Buiren te Deurne; te Bolsward D. A. J. van Binsbergen. De volkomen uitgebrande woonkamer van de omgekomen familie Van Vuu- ren aan de Zeelaan 16 te Heemskerk. Voorzitter Th. Bruin speldt de heer G. Verduin de gouden LTB-speld op de revers. De heer Verduin, penning meester van de afdeling, stelde zijn functie na 29 jaar beschikbaar. IJmuider Harmonie, 20-22 uur repetitie in het gem. vergaderlokaal Abeelenstraat. HEEMSKERK. In café De Zon heeft de LTB, afdeling Heemskerk, maandaga vond een druk bezochte jaarvergadering gehouden. De heer G. Verduin kreeg de gouden erespeld van de LTB aangeboden, omdat hij na ruim 29 jaar deel te hebben uitgemaakt van bet bestuur, de afdeling verliet. Voorzitter Th. Bruin deelde ook In de hulde, want hij stond 40 jaar als lid ingeschreven, waarvan 33 jaar als voorzit ter. In zijn welkomstwoord verwelkomde de heer Bruin de leden van de onlangs opgeheven afdeling Beverwijk. Het leden tal van Heemskerk is nu opgelopen tot 160. DINSDAG 1 FEBRUARI De Zandkraai, Hëndelstraat, 19.30 u. bar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 uur. WOENSDAG 2 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat, 20 uur film avond. Openbare bibliotheek, filiaal Wijkerstr.- weg, geopend 14.3017.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Toneelgroep Haven kwartier voert zaterdagavond 5 februari in het Kennemer Theater aan de Zeestraat het blijspel van Gerard van Dijk „De avond van de zevende juli” op. De toneel uitvoering begint om acht uur. De regie is in handen van Will Seignette. DINSDAG 1 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat, 19.30 uur in stuif. Openbare bibliotheek, filiaal Wijkerstr.- weg, geopend 1921.30 uur. WOENSDAG 2 FEBRUARI Het Tolhuis, Soerstraat, 9 uur peuter speelzaal; 14 uur kinderinstuif. De Hoppers, IJsselstraat, 14 uur kinder instuif. Het Groene Huis, Raamveld, 20 uur tie nerclub. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 716 en 20.45—22 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hendr. Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 uur; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 uur; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. WOENSDAG 2 FEBRUARI Ver. openbare bibliotheek, De Zwaan- straat 4a. Geopend 14.3017.30 en 1921 uur. id e» m EI (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het actie-comité „Drie in één. Néén” komt vanavond half acht bijeen in het Stadskantoor. De leden van het kleine comité gaan om acht uur samen met de leden van het grote werk comité bepraten welke acties er nog on dernomen kunnen worden. Iedereen is van harte welkom op deze bijeenkomst. Bij de banken te Beverwijk zijn tot nu toe fikse geldbedragen binnengekomen. Totaal beschikt het comité nu over 2500,—: schenkingen van de burgers, middenstand en bedrijven. Met de gelden hoopt het comité de uitgavn van de acties te kunnen bekostigen. Zoals bekend heeft de gemeente Beverwijk zich bereid ver klaard eventuele tekorten aan te zuiveren- Bij het secretariaat van het comité zijn momenteel 250 adhesie-betuigingen van verenigingen en instellingen binnen geko men. De man werd in 1969 wegens herhaal delijk gepleegde vermogensdelicten ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en tbr. Hij wordt niet gevaarlijk geacht. Ook de andere drie verpleegden zijn nog voortvluchtig. De kosten van deze moderne wijze van afvalverwerking zullen belangrijk hoger zijn dan tot nu toe gebruikelijk. Aan een verhoging van het reinigingsrecht zal dan op den duur niet kunnen worden ontko men, aldus de commissie in een vanmor gen verschenen rapport. Het is niet ondenkbaar dat het nieuwe regionale lichaam de taken van de ge meenten inzake de aan- en afvoer van het afval overneemt en zelfs de incassering van de reinigingsrechten van de bewoners overneemt. BEVERWIJK. De Vereniging voor Christelijk Onderwijs BeverwijkHeems kerk recepieeri op vrijdag 11 februari van 16-18 uur in de benedenzalen van De Opgang aan de F'.orastraat. De Vereniging bestaat dit jaar 100 jaar. Kennemerland, is dertien jaar lid van de gemeenteraad en hij maakt nog deel uit van de Grondkamer. Het hoofdbestuur gaf hem de hoogste onderscheiding, de gouden bondsspeld van de LTB met de daarbij behorende oorkonde. Namens de afdeling ontving de heer Verduin een plantenbak en sigaren. Voorzitter Bruin werd even eens een plantenbak aangeboden. De echt genoten van beide heren kregen bloemen aangeboden. De Heemskerkse pater Maal- man hield hierna een lezing over zijn werkgebied in de Phillipijnen. Pater Maalman is daar missionaris. die de laatste tijd aanleiding heeft gege ven tot een toenemend aantal klachten, buiten bedrijf stellen en voor zover nodig afdekken en beplanten. Het in 1968 uitgebracht rapport (bekend geworden als het rapport Stoelinga) advi seerde de commissie tot het gemeenschap pelijk verwerken van het af val, aanvan kelijk volgens de controlled tipping method, welk systeem toen in zwang was. Na het verschijnen van het rapport wer den nieuwe mogelijkheden bekend om te komen tot een goedkopere en meer hygië nische vorm van verbranden van de af valstoffen, zodat verbranden ook voor ge ringere bevolkingsconcentraties mogelijk werd. De scheidende commandant was verge zeld door zijn vrouw en vijf kinderen. Hij werd toegesproken door overste C. H. Honkoop, districtscommandant, die de heer Sietsma, verwoed sportvisser, een materi- aalbakje en een regencape aanbood. Me vrouw Sietsma ontving bloemen. Burge meester H. J. Aalders van Uitgeest be treurde het vertrek van „zijn adjudant”, die overigens wel in Uitgeest blijft wonen. „U raakte nimmer in paniek. U verrichtte rustig uw werkzaamheden”. Namens de gemeente overhandigde hij adjudant Sietsma een werpmolen. Burgemeester J. A. de Sonnaville van Akersloot maakte dit geschenk compleet door een werphen gel te offreren. Ook mejuffrouw S. A. van Kamp van de afdeling jeugdzaken van het stafdistrict Amsterdam sprak de Uitgees- ter commandant toe. Waarnemend-groeps- commandant E. Voulon overhandigde na mens de collega’s een koffer. Tenslotte sprak de groepscommandant van Bergen, de heer J. F. Duster, adjudant Sietsma namens de rijkspolitiebond toe. Ook hij had een persoonlijk geschenk meegeno men. De afscheidsreceptie werd bijge woond door talrijke collega’s uit de om ringende gemeenten. HAARLEM. Voor de vierde maal binnen een week heeft maandagmiddag een man die verpleegd werd in het Van Mesdagasiel in Groningen, de benen geno men. Het is nu een 23-jarige Haarlemmer die kans zag uit het r.-k. ziekenhuis weg te lopen. Hij zou hier aan een beenwond worden behandeld. WOENSDAG 2 FEBRUARI De Werf, Jan Ligthatrstr,. 89.15 u. peu- teroppas; 16 u. striptotheek. De Zandkraai, Handelstraat, 9 uur bar; 13 uur bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat, 9 uur kinder crèche; 14 uur kinderinstuif; 19 uur instuif jongeren;! 20 uur creatief bezig zijn voor dames. Duinterrein, ingang Rijksstraatweg, 8.30 uur sportinstuif voor dames (alle leeft.). Progress-sociëteit, Const. Huijgensstr. Geopend van 20 tot 1 uur. Ver. openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwassenen 1417.30 en 1921 u.; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 14.3017 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een groep leken uit Beverwijk en omgeving is een actie be gonnen om het beleid, dat de Nederlandse kerk momenteel voert, te steunen. In een brief aan de katholieken van Nederland roept de lekengroep (bestaande uit achttien personen onder wie enkele hooggeplaat ste functionarissen uit het IJmondge- bied) iedereen op een brief of een kaart te sturen naar kardinaal Alfrink, Maliebaan 40 te Utrecht met de vermelding' „Wij staan achter u.” Binnenkort krijgen de raden van de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest een voorstel te behandelen om tot de instelling van een intergemeentelijke regeling over te gaan. Het dan te vormen regionale instituut moet een half jaar na aanneming van de gemeenschappelijke regeling tot afvalver werking met voorstellen komen tot ver branden van afval. UITGEEST. In de recreatiezaal van het bejaardentehuis „Geesterheem” is maandagmiddag afscheid genomen van adjudant B. Sietsma, commandant van de groep Uitgeest van de rijkspolitie. Na 38 dienstjaren ging de adjudant met functio neel leeftijdsontslag. Adjudant Sietsma kwam in 1962 naar Uitgeest. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op dinsdag 15 febru ari aanstaande zal om acht uur *s avonds door de Bestuurlijke Commissie Afvalver werking een bijeenkomst worden belegd in het gebouw De Schouw aan de Bleyen- hoevelaan 2 in Velsen-Noord. Er zullen mededelingen worden gedaan en een toe lichting worden verstrekt met betrekking tot de verwerking van afvalstoffen in deze regio. Allereerst zal er een overzicht worden gegeven van het streven van de gemeentebesturen om te komen tot het oprichten van een vuilverbrandingsinstal latie. Deskundigen op het gebied van de afvalverwerking zullen tot het verstrek ken van voorlichting op de bijeenkomst aanwezig zijn. Er zijn uitnodigingen gestuurd aan de gemeenteraadsleden van Beverwijk, Cas tricum, Heemskerk, Uitgeest en Velsen, alsmede vertegenwoordigers van Hoogo vens en van verschillende actiecomités op het gebied van de milieuhygiëne. DINSDAG 1 FEBRUARI Vogelvrienden, 20 uur contactavond in oude Pencentrale, Kanaalstraat, IJmuiden. Sporthal Zeewijk, Planeten weg, IJmui den, 1823 uur B.C. IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat ing. Spaarnestraat, 19 en 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebur. voor Alcoholisme. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 uur repetitie Velsens opera- koor Bel Canto. Manly Sport, 19.3021.30 uur: boksles en wedstrijdtraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmuiden. Openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29 van 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wij- kerstraatweg 177 van 19 tot 21.30 uur. Mede naar aanleiding van de benoeming van dr. J. M. Gijssen tot bisschop van Roermond, maar ook gezien andere ge beurtenissen van de laatste jaren in de Nederlandse kerk, meent de groep leken uit Beverwijk dat het nodig is,” dat dege nen, die achter het beleid van de kardi naal staan, thans hun stem laten horen.” De groep is van menmg, dat de kardinaal niet alleen staat, maar dat hij kan reke nen op de steun en sympathie van duizen den Nederlandse katholieken, die, hoewel teleurgesteld, toch door willen gaan met zich daadwerkelijk in te zetten voer een door het evangelie geïnspireerde kerk al- •dus de groep, die kardinaal Alfr’nk als een bruggenbouwer beschouwt” die de tegenstellingen op eerlijke wijze poogt bijeen te brengen.” HEEMSKERK. De vierde in de cy clus van zes voordrachtavonden over klassieke muziek door de Beverwijkse pi anist Harry Vooren in de Progress-socië teit aan de Const. Huijgensstraat wordt gehouden op donderdag 3 februari. Dit maal behandelt Vooren de componist Maurice Ravel, die leefde van 1875 tot 1937 en dikwijls met Debussy in een adem wordt genoemd. Toch zijn er duidelijk waarneembare verschillen tussen beide componisten. Ra vel schrijft minder lyrisch, doch virtuozer dan Debussy. Tegenover de vage, klank rijke pianoerken van Debussy, waarin de invloed van Chopin duidelijk merkbaar Is, staan de virtuose en briljante composi ties van Ravel, welke meer aan Liszt doen denken. De orkestwerken van Rave) zijn bijzonder knap geïnstrumenteerd. Een echte climax zoals in het orkestwerk „La Valse” zal men bij Debussy tevergeefs zoeken. Behalve de bekende werken voor orkest „Bolero” en „Rhapsodie Espagnole” schreef Ravel veel pianocomposities. In zijn voordracht zal Harry Vooren speciaal aandacht schenken aan de „Val- ses nobles sebtimentales” welk oeuvre hij ook zal spelen. Vooren zal dit ongetwij feld weer op de hem eigen wijze doen, zodat behalve de ernst ook wel een dosis humor aan bod zal komen. Door de nog steeds groeiende belang stelling kan rustig gezegd worden, dat een dergelijke aktiviteit een kans van slagen heeft in de IJmond. Dat deze cyclus van zes avonden in het volgende seizoen een vervolg zal krijgen, is dan ook een logi sche gevolgtrekking. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een commissie, samengesteld uit bestuurders en ambteljjke functionarissen uit de IJmondgemeenten en van Castricum en Uitgeest is van oordeel, dat over, uiterlijk drie jaar tot het verbranden van afvalstoffen dient te zijn overgegaan. Aangenomen wordt daarbij, dat drie jaar de korst mogelijke termijn is voor de voorbereiding van het oprichten van een vuilverbrandingsinstallatie, ergens in de IJmond. Uit milieu hygiënische overwegingen kan met het storten van huisvuil in deze regio niet meer worden doorgegaan, aldus de commissie. Het jaar 1971 is voor de tuinbouw een gunstig seizoen geweest. „Laten we hopen, de de minder goede economische gang van zaken de prijzen van de groenten niet nadelig zal beïnvloeden." Secretaris A. Pekel had een uitvoerig jaarverslag samengesteld, waarin het veertigjarig jubileum in december wel het hoogtepunt vormde. Die festiviteiten verg den heel wat geld, maar penningmeester G. Verduin kon desondanks de boeken met een voordelig saldo van 1400 afslui ten. Bij de bestuursverkiezing kwamen er nogal wat wijzigingen in het bestuur. Na 12 jaar deel te hebben uitgemaakt van het bestuur stelden de heren D. de Groot en Jac. Duivenvoorde hun functies beschik baar. Hun plaatsen werden ingenomen door de bestuursleden van de afdeling Beverwijk, de heren L. Beentjes en P. Westgeest. In de vacature van de heer G. Verduin werd door de benoeming van de heer G. L. Verduin voorzien. De aftreden de voorzitter Th. Bruin werd bij acclama tie herkozen. De heer Verduin, die werd toegesproken door het hoofdbestuurslid J. Groot, was ook 28 jaar bestuurslid van de veiling Gedeputeerde Staten waren van me ning, dat over uiterlijk vijf jaar de IJ mond verrijkt zou moeten worden met een vuilverbrandingsoven. Overleg met deskundigen leidde er toe, dat de commis sie twee jaar van deze periode heeft afgetrokken en het tijdstip, waarop de oven in de IJmond moet gaan werken op drie iaar heeft gesteld. WOENSDAG 2 FEBRUARI Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJ muiden, 20 uur NVSH over homofilie. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; IJmui- den-West, Zeewijkplein 27-29, van 14.30- 17.30 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaam- berg, Wüstelaan 79, van 14.30-17.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek Willemsbeek- weg, 14.30-17.30 u. en 19-21 u. filiaal Wij- kerstraatweg 17, Velsen-Noord, 14.30-17.30 uur. Velserbad, Briniostraat 8.15-9.45 uur schoolzwemwedstrijden, 10.45-11.15 uur zwemlessen dames, 11.20-13 uur school zwemmen, 13-14 u. gereserveerd, 14.45-15 uur gemengd zwemmen, 16.15-17.45 uur zwemlessen, 18-19.30 uur zwemvereniging R.K. Velsen, 19.30-21.30 uur zwemvereni ging VZV, 21.30-22.30 uur gemengd zwem men. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: 9-30-11.30 u. peuterspeelgroep, allerlei club jongens 6-7 jaar, 14-15.15 u. en 7-8 jaar van 15.45-17 u., meisjes 6-8 jaar 14-15.15 u.; kleuters 4-5 jaar 14-15.15 u.; Bejaar densoos 9-11.30 u.; Back Home tienersoos 14-18 jaar 19.30-22 uur; cursus pottenbak ken volwasssenen 19.30-21.30 uur; ontspan- ningsgymnastiek volwassenen 19-19.50 uur en 20-20.50 uur. Zee- en Duinwijkclubs in Pleiaden- school voor jongens (10-12), 20.15 uur handenarbeid; in Zeewijkschool 19-20.15 u. van allerlei voor meisjes. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 15.45-19 uur tennis, 19-23 uur bad mintonclub Velsen. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden, trainen. DINSDAG 1 FEBRUARI Het Groene Huis, Raamveld, 19 uur tie nerclub. De Grenspost, Soerstraat, 19.30 uur in stuif jongeren. Huize Scheybeeck, Velserweg, 20.15 uur jaarvergadering lawntennisclub Wester- hout- Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.1521.30 uur. IS» s X-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7