Beverwijkse Harmoniekapel Hans Vonk dirigeerde verkeert in feeststemming Mozart glashelder Drukke agenda voor 1972 bewoners Verhoging van Fall-out enquête Heemskerk begint volgende week Geld voor goede ideeën contributie bij Marquette? Kinderboerderij kreeg nieuwe Schaatsen op Jaap Edenbaan L. Hartman legt functie neer Postzegelclub krap bij kas VERENIGINGSNIEUWS »IT DE IJMOND VERBOUWING IN ZELFWERKZAAMHEID sluitend Minder werk voor ambtenaren vanaf Gemeenteavond Vier inventieve komt naar Huize Scheybeeck personeelsleden bij Hoogovens beloond Begroting 1972 van Woonwagen centrum niet Doopsgezinden zestig jaar „In den Twijfelaar 1 WOENSDAG 2 FEBRUARI 19 72 IJMUIDER COURANT 6 Ruim 47 mille tekort NOORDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST MET VIOLIST UTO UGHI (Van een onzer verslaggevers) z- Sprankelende Bartók Contributie verhogen Open huis (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 1 V oorzitter BLTC „W est er hout” Sir en Lady Nielen Velsen-N oord tlpfmskerk 'i HAARLEM Het vijfde dinsdag- avondconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest begon met de Symfonie in Es K.V. 543 van Mozart. Hans Vonk, de dirigent, spande zich tot het uiterste in om geen enkel de tail van dit doorwrochte werk ver loren te laten gaan. Hij verlangde naar mijn gevoel duidelijke taal van het orkest omdat hij niet wilde af glijden in een routine-uitvoering van deze veel gespeelde symfonie. Het resultaat was dan ook een glasheldere klank en een gedecideerde voor dracht hij ging recht op zijn doel af. V elsen-IJ muiden aan Zee Beverwijk BEVERWIJK Tijdens de jaar vergadering van de Beverwijkse Harmoniekapel in het repetitielokaal aan de Groenelaan is duidelijk ge bleken, dat het korps in feeststem ming verkeert. Het zestigjarig bé- staan van de BHK, dat op 12 septem ber van dit jaar gevierd wordt, is een van de oorzaken van deze feeststem ming. Een andere oorzaak is het feit, dat er door de gehele BHK een frisse wind waait, welke de aanzet geeft voor een aantal vernieuwingen en verbeteringen. Zo is onder andere een begin gemaakt met de interne ver bouwing van het gebouw „De Har monie”, welke verbouwing door de leden in zelfwerkzaamheid wordt uit gevoerd en bedoeld is als jubileum geschenk aan de vereniging. De prachtige bar is het eerste succes volle produkt van deze zelfwerk zaamheid. om J. H. MOOLENIJZER (Van een onzer verslaggevers) ''AAAAAAAAAWVVVWWVVVVWIAAA/VWWVWVVVWVVW' De heer De Jonge (tweede van links) laat zich aan de hand van een „pallet" op ware grootte uitvoerig voorlichten door de heren Steen, Bos en De Vos. Tezamen ontvingen zij f 6.000. De heer Lommers (links) ontving voor zijn vinding een bedrag van f 2.700. (Van een onzer verslaggevers) Op zaterdagavond 5 februari stelt de BUK iedere belangstellende in de gelegen heid een bezoek te brengen aan het har- moniegebouwtje aan de Groenelaan 74 om het begin van de verbouwing te bewonde ren. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens een algemene ledenvergadering van de lawntennisclub Marquette op vrijdag 4 februari in zaal Dam aan de Ruijsdaelstraat komt behalve de vaststelling van het financieel verslag over 1971 en de begroting over 1972 ook een bestuursvoorstel tot verhoging van de contributie aan de orde. de een Doel van dit onderzoek, de zogenoemde fall-out-enquête, is allereerst om na te gaan in welke woningen met een eenvou dig en weinig kostbaar middel een redelij ke afscherming tegen radio-actieve stra ling kan worden verkregen. Daarnaast worden bij het onderzoek ook grote ge bouwen betrokken, zoals kerken, theaters, kantoorgebouwen, fabrieken en dergelijke, die met geringe voorzieningen voor het beoogde doel geschikt kunnen worden ge maakt. Deze fall-out-enquête zal in de gemeente (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het college van bur gemeester en wethouders heeft dinsdag middag besloten de werktijden voor amb tenaren vanaf zestig jaar te bekorten. Zij zullen nu iedere dag een half uur eerder naar huis kunnen. Het N.P.O. speelde het Concert voor orkest van Béla Bartók niet voor het eerst, maar ik geloof veilig te kunnen zeggen dat het nog nooit zo virtuoos is voorge- WOENSDAG 2 FEBRUARI De Mei. Geelvinckstraat, 20 uur film avond. DONDERDAG 3 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat, 20 uur tiener- instuif, 21.30 uur volksdansen. WOENSDAG 2 FEBRUARI De Lichtboei, Maasstraat, 19 uur instuif jongeren; 20 uur creatief bezig zijn voor dames. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geonend van 20 tot 1 uur. Ver. openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 19-21 uur. DONDERDAG 3 FEBRUARI De Uitwijk, Arendsweg, 9.30 en 13.30 u. peuterspeelzaal. Het Groene Huis, Raamveld, 19.30 uur Multimovement. De Hoppers. IJsselstraat, 9 uur peuter speelzaal. Beverwijkse Sportraad. Sporthal, Van Loenenlaan, 20-22 uur, spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein'8. Geopend vanaf 20 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Maandagavond 7 fe bruari vergadert in het raadhuis het al gemeen bestuur van het Woonwagencen trum IJmond. De begroting 1972 wordt met een nadelig saldo van 46.747 afgesloten. Dit saldo wordt omgeslagen over de deel nemende gemeenten op basis van het aan tal inwoners per 31 december 1972. Velsen zal dan 18.721,moeten betalen, Bever wijk 11.222,Heemskerk 8611,Cas- tricum 5916,en Uitgeest 2277, Het Algemeen Bestuur stelt onder an dere voor een krediet van 430.000,te verlenen voor de aanleg van 19 sloop- boxen, op een in de nabijheid van het cen trum gelegen, onlangs aangekocht, perceel weiland. IJMUIDEN. Vier inventieve perso neelsleden van Hoogovens werden dins dagmiddag met een totaalbedrag van f8.700 door de ideeënbus van dit bedrijf beloond. De heer F. R. M. Lommers uit Beverwijk en werkzaam als medewerker van de afdeling afwerking van warmband walserij 2. ontving uit handen van jhr. ir. B. de Jonge, bedrijfsdirecteur IJmuiden, de hoogste individuele beloning van deze dag 2.700. sterker, duurzamer en goedkoper is. De heer De Jonge spelde de heren Lommers en Steen tevens de zilveren ID-onderschei- ding op, De andere heren bezaten reeds een dergelijk insigne. In aanwezigheid van verscheidene be drijf sfunctionarissen, onder wie ir. W. Sin ger, voorzitter van de centrale ideeën commissie, werd bij een kopje koffie nog wat dieper op de ideeën ingegaan. Het voorstel van de heer Lommers heeft nog betrekking op de werkwijze bij de walserij voor dikke platen, waar hij tot voor kort werkzaam was. Het luidt: voort aan voor het knippen van proefstaven gebruik maken van de langschaar. Op deze wijze wordt de capaciteit van deze schaar beter benut en wordt een aanzienlijke arbeidsbesparing verkregen. Drie inzenders van een idee werden door de heer De Jonge elk beloond met een bedrag van 2.000. Heemskerk aanvangen op 7 februari 1972. Drie enquêteurs zullen huis-aan-huis de benodigde gegevens verzamelen, welke voornamelijk betrekking hebben op de constructie en ligging van woningen en grote gebouwen. De enquêteurs zullen in het bezit zijn van een legitimatiebewijs, voorzien van hun pasfoto met een stempel van de gemeente Heemskerk. WOENSDAG 2 FEBRUARI Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJ muiden, 20 uur NSVH over homofilie, voor Vrouwenbond NVV, afd. IJmuiden. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19-23 uur BC Velsen. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur, jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg 19 tot 21 uur. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden, trainen. WOENSDAG 2 FEBRUARI Ver. openbare bibliotheek, De Zwaan- straat 4a, geopend 19-21 uur. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Enkele jaren geleden werd een begin gemaakt met een lande lijk onderzoek naar de mate waarin de bestaande bebouwing, woningen en grote gebouwen, aan de bevolking bescherming kan bieden tegen het gevaar van radio actieve straling. Deze straling kan onder meer ontstaan als gevolg van door een kernexplosie veroorzaakte radio-actieve neerslag )fall-out). (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De onlangs geopen- I de kinderboerderij heeft er twee fraaie bewoners bij gekregen. Sinds enkele dagen namelijk heeft een pauwen- i echtpaar zijn intrek genomen in een van de afdelingen van de boerderij. Het betreft een geschenk van mevrouw Zweers-Koek, woonachtig aan de G. van Assendelftstraat, die de aanbieding van de beide trotse vogels gepaard liet gaan met een naderhand door burge meester H. Nielen ingewilligd ver zoek: de pauwen de namen te geven 1 van „Sir” en „Lady Nielen”. De naamgeving doop zo men wil j ging met een kleine officiële plechtig- heid gepaard. Het bordje „Sire en Lady I Nielen” heeft de burgemeester echter snel laten verwijderen. VMVUWWWWWWWWWWVMMMMAMMfWWtNWWtMI Tevens wordt de instelling van een commissie van beroep aan de orde gesteld, waarvoor een wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement nodig is. De voorgestelde wijziging is voortgekomen uit een suggestie op de vorige jaarverga dering, tijdens welke door een verkeerde interpreatie van artikel 7 van de statuten door de voorzitter de aangename en spor tieve sfeer, waarin de jaarvergaderingen doorgaans plegen te verlopen, aanzienlijk vertroebeld werd. Met de instelling van een commissie van beroep als hoedanig de ballotagecom missie zal fungeren, wordt naar de me ning van het bestuur vermeden, dat ge schorste leden van de vereniging de sfeer op een ledenvergadering kunnen vertroe belen, terwijl zij toch het recht blijven behouden om bij het niet accepteren van een bestuurlijke beslissing in beroep te gaan. Tenslotte zal ook moeten worden voor zien in de vacature van penningmeester. De heer G. van Gijn heeft zich per 31 december teruggetrokken. Het bestuur stelt voor in deze functie te benoemen de heer E. J. van Oene. WOENSDAG 2 FEBRUARI Het Groene Huis, Raamveld, 20 uur tie nerclub. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Ver. openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 uur. De heren A. J. Bos uit IJmuiden, A. Steen uit Heemskerk en H. de Vos uit Beverwijk, allen werkzaam bij de dolo- mietsteenfabriek, dankten de beloning aan een voorstel dat reeds in de praktijk zijn vruchten afwerpt. De stalen pallets (laad- borden) die worden gebruikt voor het transporteren van dolomietstenen, vervan gen door zelf gefabriceerde polyester pal lets volgens eigen ontwerp. Gebleken is dat dit belangrijk lichter kunststof materiaal Begroting De begroting voor het thans lopende jaa< dei gemeente Heems kerk is reeds door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. dragen. De inzet van het eerste deel bracht ons dadelijk in een volkomen an dere wereld. De klankkleuren die Bartók ons weet voor te toveren doen denken aan dauwdruppels die glinsteren in de eerste stralen van de ochtendzon. Maar allengs nemen zijn motieven meer reële vormen aan en verplaatst hij ons naar de boertige vrolijkheid van een dorpsbruiloft. Even later valt hij terug in overpeinzin gen, die wij met gespitste oren moeten beluisteren, omdat zij ontstaan op de grens van spreken en fluisteren. De finale was zo vol van bruisende, uitbundige levensblijheid, dat wij nauwelijks het slot akkoord konden afwachten. Hans Vonk en het orkest verdienen een groot compli ment voor deze uitvoering. In zjjn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer G. W. Groen, een aantal belangrijke gebeurtenissen uit het afgelopen jaar. Hierbij noemde hij onder meer de wisseling van dirigent, de Bemito, de gegeven concerten en de financiële moeilijkheden, waarin de BHK heeft ver keerd. Hoewel deze problemen niet met een slag zijn opgelost, kan het korps volgens de voorzitter nu in 1972 de toe- konwt met een gerust hart tegemoetzien. HEEMSKERK. Het bestuur van de postzegelvereniging Heemskerk overweegt de contributie voor 1973 te verhogen. De uitgaven, die de vereniging moet doen, stijgen flink, terwijl de inkomsten daar entegen op hetzelfde peil blijven staan. Zo is het vervaardigen van het maandblad 350 duurder geworden en de zaalhuur steeg met een bedrag van eveneens 350 per jaar. De postzegelvereniging gaat al deze zaken in de jaarvergadering op maandag 21 februari in zaal Dam aan de Ruysdaelstraat bepsreken. De vergadering begint om 20 uur. Heemskerk sloot het jaar 1971 af met een voordelig saldo van 592,19. welk geld hard nodig is om de begroting voor 1973 nog enigszins een draaglijk aanzien te geven. Ook de contributiebetaling zal onder werp van gesprek zijn op de vergadering. De betaling laat, aldus het bestuur nog steeds te wensen over. Reden om voor te stellen de administratie- en incassokosten te stellen op 2,50 en wel ingaande per 1 mei 1972 en daarna per 1 februari van elk volgend jaar. BEVERWIJK. Vrijdagavond treedt in het Micro Theater in Huize Scheybeeck aan de Velserweg de cabaretgroep „In den Twijfelaar” op, die een programma brengt, dat onder de titel „Met warm en koud stromend water” wordt aangekon- digd. De groep bestaat uit Louis Lemaire, derde generatie van een bekend artistiek geslacht, Louis Kockelman, pantomime- speler, afkomstig van het Wagen togse stu dentencabaret, Loes Vos en Bert Nico- dem, die voor de begeleiding op de piano zorgt. Men kan kaarten voor de cabaret avond krijgen bij De Magneet aan de Zeestraat en reisbureau Orion aan het Burgemeester Nielenplein in Heemskerk. HEEMSKERK. Vrijdag 11 februari stelt- de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk in de wijken Meerestein, Oosterwijk en Zwaansmeer, Zuidbroek iedereen weer in de gelegenheid te gaan schaatsen op de Jaap Edenbaan te Amsterdam. Men ver trekt om 7 uur vanaf De Lichtboei in de Maasstraat. Opgaven moeten voor 10 fe bruari binnen zijn, telefonisch onder num mer 3 26 51 of mondeling bij de Lichtboei. De kosten zijn 6,per persoon. DONDERDAG 3 FEBRUARI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u.: openbare gemeenteraadsvergadering. Stadsschouwburg, 20 uur concert met muzikale show door IJmuider Harmonie. Oranjever. Driehuis, jaarvergadering 20 uur in Clubhuis The Strawberries, Water- loolaan, Driehuis. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30; filiaal Willemsbeekweg jeugd- en tiener- bibliotheek 15.30-17.30 uur; filiaal Paro chiezaal Petruskerk, Venusstraat, 19-21.15 uur; filiaal Santpoort, Willem de Zwijger- laan 72, 14.30-17.30 en 19-21.15 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550—10715. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwem men, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemlessen, 18.30-22.30 uur CSB, 21.50- 22.50 uur Duikersvereniging. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19-23 uur badmintonclub Velsen. Boksvereniging Manly Sport. Les en wedstrijdtraining van 9.30 tot 21.30 uur in de gymzaal Van de Moerberg Comitéschool aan de Kerkstraat, oud-IJmuiden. Zee- en Duinwijkclubs, Pleiadenschool, 16-17 en 19-20 uur toneel en expressie in Zeewijkschool, 16-17.15 uur meisjessamen komst. De Brulboei, Kanaalstr. 228, IJmuiden, 9.30-11.30 uur peuterspeelgroep, 9-11.30 uur bejaardensoos, 16.15-17.30 uur timmerclub jongens 8-10 jaar, kookclub jongens en meisjes 10-13 jaar 16.30-18.30 uur, tafel tennis tieners 19.30-21.30 uur, tienersate- lier meisjes en jongens 19-20-30 uur. De interne verbouwing van het repeti tielokaal kreeg de volledige instemming van alle leden. Nu door een intensief werken van enkele leden van de BHK de bar als eerste produkt van deze broodno dige vernieuwing vol'tood is, boden nog meer leden spontaan hun medewerking aan. Zo leverde een collecte tijdens de vergadering een bedrag van f 158,70 op en zegde een aantal leden de levering van bouwmaterialen zoals wandtegels, een gas komfoor. vloertegels, plantenbakken, vloerbedekking en hout toe. De initiatiefnemers tot de verbouwing, de heren Peeperkoorn en Vroome, hopen, dat door de verbeteringen het harmonie- gebouwtje ook voor andere doeleinden gebruikt kan worden. Zij denken hierbij onder andere aan verhuur, het houden van een muzieksoos en een ontmoetings ruimte voor iedereen, die in muziek geïn teresseerd is. DONDERDAG 3 FEBRUARI De Zandkraai, Handelstraat, 9.30 tot 10.30 uur bejaardengymnastiek, 13 u. be jaardensoos De Lichtboei, Maasstraat, 10 uur peu- teroppas, 14 uur bejaardensoos. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat, 14 uur peuterritmiek. 15 uur bejaarden gymnastiek. De Vrjjburcht, Vrijburglaan, 13.30 u. in- structiemiddag Veilig Verkeer Nederland voor leerkrachten, 20 uur instructie-avond voor oudercommissies. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat, 21 uur Harry Vooren bespreekt en speelt werken van de componist Ravel. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst werd ook een bestuursverkiezing gehouden. De heer Th. Peeperkoorn werd met algemene stemmen benoemd tot penningmeester. De heer Peeperkoorn heeft zich reeds zeer ver dienstelijk gemaakt voor het korps. Met een grote meerderheid van stemmen werd de heer W. Schoonewolf gekozen tot se cretaris. Tot de scheidende functionarissen werd een welgemeend dankwoord gespro ken voor het vele in het belang van de BHK verrichte werk. Een uitvoerige gedachtenwisseling over de gang zan zaken in de verschillende afdelingen van de BHK leverde de sugge stie op of het niet de moeite waard was te onderzoeken, welke mogelijkheden er voor het korps zijn om samen te werken met andere muziekverenigingen. Men ging namelijk van het standpunt uit, dat een gezamenlijk optreden zowel voor de BHK als voor de meewerkende vereniging grote voordelen biedt. De geslaagde samenwer king tussen de Boerenkapel en het Majo- rettenpeloton met de carnavalsvereniging „De Zeezotte” zag men hiervoor als dui delijk voorbeeld. De druk bezette agenda en de vele nieuwe activiteiten werden door voorzitter Groen een bewijs genoemd voor zijn stel ling, dat er op het ogenblik een frisse wind door de vereniging waait. Op het programma staan onder meer de formatie van een jeugdorkest onder leiding van de heer Kleijn, muzikale assistentie tijdens de carnavalsdagen, een bezoek aan Neu- wied in het kader van de jaarlijkse uit wisseling, een aantal zomerconcerten, de oprichting van een dansorkest, concerten in Frankrijk en België en de voorbereidin gen voor de viering van het 60-jarig jubileum. Bovendien is er een donateurs- actie in voorbereiding en wordt in mei 1972 een grote jubileumloterij georgani seerd. BEVERWIJK. De Doopsgezinde Zen ding bestaat dit jaar 125 jaar. Dit feit is aanleiding voor het voeren van een actie voor het bijeen brengen van 125.000, Het is mede in verband met dit jubileum, dat de tweede gemeente-avond van de plaatselijke Doopsgezinde Gemeente don derdag 3 februari in het teken staat van de zending. De dienst wordt gehouden in de kerk aan de Meerstraat. Drs. L. Lau rens uit Delft zal een serie dia’s laten zien.- De bijeenkomst begint om tien uur. Het geeft altijd een gevoel van voldoe ning als de overtuiging van een dirigent duidelijk merkbaar is, maar toch bekroop mij het gevoel dat Hans Vonk te princi pieel te werk ging. Hij kent natuurlijk ook de achtergrond Mozart voltooide deze symfonie op 26 juni 1788. Tien dagen voordat hij de laatste pennestreek zette, had hij een brief geschreven aan zijn vriend en loge-broeder Michael Puchberg en hem dringend gevraagd om een lening van een paar duizend gulden. Mozart verkeerde in grote financiële zorgen. Hij was pas verhuisd naar de Landstrasze en had geen rooie cent meer over. Het zal tijd een raadsel blijven hoe hij in deze treurige omstandigheden in staat was een symfonie te componeren. Daarom deed de glashelderheid van Vonk’s opvatting mij vreemd aan. De scheppingskracht van Mozart in deze le- vensomstandgheden is een mysterie. Teveel duidelijkheid is in tegenspraak met de schaduw van de achtergrond. De Italiaanse violist Uto Ughi had voor dit concert zijn keuze laten vallen op het Vioolconcert van Dvorak. Als inleiding tot het Concert voor orkest van Bartók, dat na de pauze gespeeld werd, was deze keuze niet misplaatst, maar na Mozart was het wel een plotselinge overgang. Het concert van Dvorak is geïnspireerd op de Tsjechische volksmuziek. Het ritme en sommige melodieën hebben een zigeu- ner-achtig karakter, maar Uto Ughi is geen zigeuner.Hij is een ernstige en welopgevoede meesterviolist. die zich niet tot strapatzen laat verleiden. Pas in het laatste deel kwam hij enigszins uit de plooi, maar dat kwam door het vuur van Hans Vonk die niet bang is zijn vingers te branden BEVERWIJK. In een goed bezochte bijeenkomst in Scheybeeck hebben de le den van tennisclub Westerhout dinsdaga vond nog eens een terugblik geworpen op 1971. Voorzitter L. Hartman herdacht in zijn openingswoord het bij een ongeval omgekomen lid Hans Haasbroek. Uit het financieel jaaroverzicht bleek, dat er een nadelig saldo was, ten dele veroorzaakt door de grote posten, die zij uitgetrokken hadden voor de viering van het jubileum. Een contributieverhoging was dan ook onvermijdelijk. De clubkam- pioenschappen van Westerhout worden van 28 augustus tot 4 september gehou den. Men zal nog eens nagaan of de zaterdagtraining naar een andere dag kan worden verschoven, want in verband met de competitie en de deelnamen aan de verschillende toernooien kwamen er klachten over verzuimen. Ook de trainer was niet altijd aanwezig, aldus de leden, maar dat werd door het bestuur ontkend. Men zal nu een presentielijst gaan bijhou den. Het Kennemerlandtoernooi is uitge schreven van 25 juni tot 2 juli. Voorzitter L. Hartman heeft zijn functie beschikbaar gesteld. Hij leidde Westerhout zeven jaar. In een op 8 april te houden feestelijke bijeenkomst in het tennispaviljoen zal van de bestuursleden afscheid worden geno men. Want naast de heer Hartman legde ook de heer L. van der Voort, penning meester, zijn functie neer. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen mej. H. Nijssen en J. Boezaard. Het dagelijks bestuur bestaat nu uit P. Jansen, voorzit ter, mevrouw T. Smit, secretaresse en J. Boezaard, penningmeester. Het repetitielokaal van de Bever wijkse Harmoniekapel aan Groenelaan in Beverwijk krijgt interne opknap- en verbouwings- beurt. De bar heeft zoals de foto toont al een volledige gedaanteverwisseling ondergaan. Het geheel wordt in zelfwerkzaam heid van de leden uitgevoerd en is bedoeld als geschenk aan de vereni ging bij het zestigjarig jubileum, dat op 12 september van dit jaar gevierd wordt. Het initiatief hiertoe is ge nomen door de heer Th. Peperkoorn, die werd bijgestaan door de heer R. de Vroome. Niet alleen de herenleden dragen hun steentje aan het geheel bij, maar ook de dames en de leden van het majorettenpeloton laten zich niet on betuigd.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6