LUIDSPREKERS V Ondergronds lozen I dictafonistes bedreigt water V typistes stenotypistes telexistes ponstypistes M Geen scherpere er maatregelen in Pompe-kliniek 798,00 randstad Flamingo Six favoriet Grote Prijs der Stayers VOMAR KRELAGEMARKT ft Helikopters gaan waken boven Rijn AKTIE ’68 795,00 1,19 DIRECTEUR RIJKS- GEOLOGISCHE DIENST: melding van proces-Boekovski Rechercheurs Chemisch afval verbranden op naar moordenaar Noordzee over subsidie Angola- comité V V a Rome weigert gesprek katechese Noord-Brabant Snel ingerekend zonder vaste baan? pak vast die losse baan bij Bestuur werkschap benoemde opnieuw administrateur „Chronika” maakt Beoïijtspersoneel gevraagd oi Onroerende goederen aangeboden SLUITINGSTERMIJN Te koop aangeboden uitzendbureau VRIJDAG 4 FEBRUARI 197’ 4 VR Ondergronds blad in Moskou verschenen 1 Voorstel Amsterdam: onze NUTSSPAARBANK WEST NEDERLAND •oonrumte aangebodea LUIDSPREKERS Woningruil Te kooi gewaag! O Divers personeel gevraagd Huishoudelijk personeel gevraagd Onroerende goederen gevraagd Ml GE MEUBEL- en TAPIJTEN AFDELING met zijn CASH- en CARRYPRIJZEN MNL. of VRL. ASSISTENTEN voor PUBLIEKBEDIENING NUTSSPAARBANK WEST NEDERLAND JONGE MENSEN K( Vervuilers opsporen PARKER BANKSTEL van 945,— nu WANDMEUBEL zeldzaam mooi 250 cm, met veel bergruimte van 975,- nu 10.000 tapijttegels van 1.59 nu Kort IJmond nieuws *VVVVVWVWVVVVVVWWWVVVV\AA/VVVVVVWVVV\AAAAfVUVVV\A/VVVWVV UITZENDBUREAU 'vwwwwwvwwwwwvwwwwwwwwwwwwwwmwvw* vraagt met spoed (Van een onzer verslaggevers) MUWMAMAANWWUWWMAMMAAAWUIAMUMAMWakAlUWUUUUUMMMA Inlichtingen: (Van onze correspondent) Staten Bolwerk 3 (Van onze paardesportmedewerker) 2. VOORBEELD Afd. meubelen LEIDSEVAART 6 -10 - HAARLEM Ook voor vakantiereizen. DINSDAG MOSKOU. (UPI en Reuter) Ondanks een poging op het hoogste niveau de publikatie te beletten, is gisteren in Mos kou toch de 23ste uitgave van het onder grondse Russische blad „Chronika” ver schenen. Dit kon men gisteravond in krin gen die het niet eens zijn met de Russi sche leiders in Moskou vernemen. VRIJDAG woensdag 16 uur ZATERDAG donderdag 16 uur DONDERDAG dinsdag 16 uur WOENSDAG maandag 16 uur Zijlstraat 89 - Haarlem Tel. 0 23 - 31 26 40 Vervola Luidsprekers op pagina 10 Haarlem Tel. 312170/313100. Hoofdkantoor: Jansstraat 19, Haarlem - Telefoon 0 23-31 92 70 Aangeb. gemeub. zit-slaapka- mer omg. Kleverpark H’lem. Klein gebr. van keuk. f 125 p.m. Tel. 023-253199. Linnenkasten, wandst(jlmeubelen, keukenkasten, keukens, slaapkamers, bureaus. Enorme sortering. Ultra modern en niet duur De Kastenspecialist Gr. Houtstr. 158. Haarlem. Telefoon 023-31 29 81 Wegens verhuizing: modern bankstel, Skai met salontafel, tevens oliehaard. Bloemstraat 57 rd.. IJmuiden. door de waterleidingbedrijven. Wanneer er een breuk in het gesteente is of de bovenliggende lagen niet goed afsluiten, is vervuiling van het drinkwater niet denk beeldig. Ondergrondse lozing van afvalwa ter is definitief: het kan niet meer onge daan worden gemaakt. Deskundigen heb ben geschat dat met 500 a 1000 jaar gerekend moet worden alvorens de che mische stoffen eventueel zijn afgebroken. Te k. Notenhouten salonkast. Schlplaan 32, IJm. Inbraak. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in het benzine station van Swart aan de provinciale weg in Uitgeest. De voorraad snoep, enkele auto-accessoires en het geld uit de snoep- kast zijn ontvreemd. De opbrengst van de benzineverkoop was ingesloten in de kluis en derhalve onbereikbaar voor de inslui pers. In de auto van het tweetal werd slechts een klein deel van de buit teruggevonden. Met een zware hamer was de etalageruit ingeslagen. De juwelierszaak had een alarminstalla tie, maar de ruiten waren daar niet op aangesloten. De juwelier is niet verzekerd. Drie personen, die actief deelnamen aan het vervaardigen en publiceren van on dergrondse bladen, zouden voor ondervra ging zijn opgepakt. Grote aantallen in burger geklede agenten zouden voorts be kende dissidente personen hebben gevolgd. Het nieuwe nummer van „Chronika” is een 39 pagina’s omvattend document met details over de processen tegen twee dissi dente intellectuelen, onder wie de schrij ver Vladimir Boekovski, en verslagen van dissidente acties in Moskou, Leningrad en Riga. SNEEK. Een kwartier nadat zij voor f 30.000 aan juwelen, diamanten en horlo ges hadden buitgemaakt bij een juwelier zijn in hun woning in Sneek twee Italia nen aangehouden. plaatsen gekochte H< van weg polit waai den rech van een vijfl wen wer naai lesa weg zwa Te koop gevr. stukje bouw grond. Br. met prijsopgave GL 2716 Melchers zonwering, markie zen. zonneschermen, luxaflex jalouzieën, sunflex jalouzie- en vraagt vrijbl. pr.opg. Tel. 02550-23305. Prinsesselaan 1b. B’wljk. Gaat u aardappelen opslaan? Denkt u dan om anti spruit- poeder! Fa. Engelhart, Ken- nemerlaan 20 en Trompstr. 92 IJm. IJ1 troos avon de k aflo< ging hoof tern buu. wen kon hom dir nei No bré we dit gei u. 32, die opgeleid willen worden tot reserve kassier. 1 do 17 lui mi cei va loi ca po Sc ro’ m; L; ken het een van ingi vrijdag 16 uur Woning te koop gevraagd in H’lem of omg. Pr. van ƒ50.000 tot 120.000. Inl. tel. 023-327777. Privé 267700. Ken- nemerland Voor al uw wand- en vloer tegels. mozaïek en natuur steen. De tegelhandel, Graaf- wijkstr. 40 E. Beverwijk. Tel. 02510-23377. Na 7 uur 25166. Fedora Coiffures zoekt voor haar mod. salon in Santpoort leerl.- of gevorderd leerl.- kapster. Tel. 023-372878. Wij vr. meisje voor kassa en andere werkz.heden. v.a. 15 jr., ’s zaterd. vrij. Aanm. J. van Veen, filiaal Albert Heijn, Hoofdstr. 195. Sant poort. Tel. (023)-378287. Komt u eens kijken naar onze pracht kollektie Het scheelt u honderden guldens I Voordeelbehang! De laatste restanten deze week nog voor halve prijs en minder. Haast ul De Pauw. Marktpl 27. IJm. Tel. 11845. MAANDAG vrijdag 16 uur TILBURG. De Congregaties voor de Geloofsleer en voor de clerus van de r.-k. kerk in Rome hebben er op aangedrongen de experimentele godsdienstcursus voor katholieke scholen voor vwo en havo in de bisdommen Den Bosch en Breda uit de circulatie te nemen. De kardinalen Seper en Wright van de beide congregaties heb ben een gesprek over het project gewei gerd. Ook de pronuntius in Den Haag mgr. Felici, heeft een gesprek over deze kwestie afgewezen. De leiding van het project die dit heeft meegedeeld, heeft besloten de cursus te handhaven. Het is opnieuw Jan Wagenaar jr., die dinsdagavond (6.00 uur) in het internatio nale hoofdnummer de hoogste ogen kan gooien. Hij koos hiervoor Fabiola Kitty, die in het begin van haar laatste seizoen al een geweldige vorm toont. Slaagt zij er in de eerste plaats te bezetten dan wordt zij de meest winnende merrie van haar jaar gang. Het Amateurwinterkampioenschap telt niet minder dan zestien paarden,, hetgeen de met twintig meter gehandicapte dra vers voor een vrijwel hopeloze taak stelt. Rookfauteuilkussens f 80 p.stel. Kelim 90 p.stel. De Jong’s won.inr. Wiikerstr.w. 201 Velsen-N. Tel. 28284. Nette hulp gevr. voor 2 hele dag. p.w. lieft ’s maand, en vrijd. Mevr. Wijnschenk, Dr. Kuijperlaan 13. Velsen-Zuid. Tel. 14193. Hardboard vloerpl. 61 x 122 f 1,35. Bedpl. m. gaatjes 11. Polyester golfpl. ƒ7,50 p.m2. Type formica ƒ5 p.m2. Cash en Carry, Tempeliersstr. 28. HILVERSUM. Ondanks twee achter eenvolgende nederlagen tegen resp. Fabio la Kitty en For Ever staat zondagmiddag (1.30 uur) Flamingo Six weer als groot fa voriet genoteerd in de Grote Prijs der Stayers. Over de bijna 3’/a kilometer lange afstand vindt de favoriet slechts acht te genstanders op zijn weg, hetgeen zijn kan sen in sterke mate vergroot. Bij zijn laat ste nederlaag kwam Flamingo Six te laat om For Ever nog te kunnen onttronen, doch ditmaal zal Wagenaar het niet zover laten komen. Zijn concurrenten zijn Treize F (Harrie Pools) en Faith Hollandia (Guus Knijnenburg). Verder zetten de leerlingen hun winterkampioenschap voort met het vierde onderdeel met paarden, die vrijwel van gelijke klasse zijn. De tips: 1. Tuba-prijs: 1. Jewel Volann, 2. Johnny Again, 3. Joke Hollandia. Outs: Jacques. 2. Ukelele-prljs: 1. Herllta V 2 Jaromir Gre gor. 3. Judge Olivier. Outs: Hinde. 3. Leerllngenwinterkampioenschap1. Goeam, 2. Heldepark, 3. Furie O Outs: Intrest Scott P. 4. Viola-prijs le afd.: 1. Ina Song, 2. Fair Lady. 3. Go My Dear Outs: Festa van Hiddum. 5. Grote Prijs der Stayers: 1. Flamingo Six, 2. Treize F. 3. Faith Hollandia. Outs: Heliotroop R. 6. Viola-prijs: 1. Junibes B, 2. litis Hollandia, 3. Ivonne Hanover. Outs: Hoop van Rhea. 7 Violin-prijs: 1. Gieteling S. 2. Hannibal, 3. Hazleton B. Outs: Florentine 8. Vedel-prljs: 1. Ineke R, 2. Hanover D, 3. Janin Bucephalus. Outs: History Jewel. 9. Piano-prijs: 1. Jacky Spencer, 2. Gonny van Hiddum, 3. Hermien. Outs: In Time. 10. Ukelele-prijs 2e afd.: 1. Jozina du Bols, 2. Jorri Buitenzorg, 3. Impish Hanover. Outs: Im- peratrice. Verzamelaar zoekt penningen en munten, ook oude buiten- landse. Tel. 023-243179. Inkoophuis van alle soorten ijzer, metaal, lompen en pa pier. Fa. J. Veldman. James Wattstr. 8, Industrieterrein. IJm. Tel. 10504 en 15609. Restanten kinderjacks, nylon en polyester katoen, van mt. 116 t.m. 158 1 22.95. Krab. Bloemstr. 104-106. IJm. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het algemeen bestuur van het Werkvoorzieningsschap Zuid- Kennemerland heeft in een vergadering gisteravond met algemene stemmen tot ad ministrateur benoemd de heer J. M. Zon neveld uit Zaandam. Een maand geleden werd ook al een administrateur benoemd, de heer M. C. Spek uit Hendrik-Ido-Am- bacht, die zich evenwel terugtrok omdat hij geen passende woonruimte kon vinden. Alles voor uw open haard. Ook voorzet open haarden. De Open Haard, Graaf- wijkstr. 40 D. Beverwiik. Tel. 02510-26439 en 23377. Na 7 uur 25166. Cor v.d. Meer, Kenn.laan 131, IJm. Zoutloze- suiker vrije en reform art. Tevens Zell H 3 en Helderse taai, zuidvruchten, kaas enz. Slaapkamertapijt, 55 p. mtr. kamerbr. Huiskamertapijt kamerbr. ƒ79 p.m. gratis ge legd. De Jong’s won.inr. en bedd.spec.zaak. Wijkerstr.weg 201. Velsen-N. Tel. 28284. Werpmolen gestolen. Uit een box van een flatgebouw aan de Luxemburg- laan in Heemskerk is een werpmolen ontvreemd. AMSTERDAM. B. en W. van Am sterdam overwegen vaste chemische af valstoffen op een schip op de Noordzee te laten verbranden. Dit deelde wethouder Bootsma donderdagavond in de raad me de. Een dergelijke verbranding zou geen noemenswaardige verontreiniging van het zeewater tot gevolg hebben. Weekend-smullers! Onze roonibutei Kano’s 5 voor f 2,-; Roomboter zandschelpen 7 voor f 1,75' Iedere dag volop vers gebak. Overheerlijke appeltaarten hazelnoottaarten, boomstammen Banketbakkerij Beeksma, Fr. Naerebout- straat 72, IJm. Tel 11340 (achter Hema). Wij verwerken uitsluitend roomboter. Vitrage, groen en paars 150 br. p.m. 5,25, Leuke keu- kengordijnstoffen 1.20 br. v.a. f 4,50. Botman, Kenn.laan 84. IJm. Tel. J5537. Ook voor wollen dekens slaagt u het beste bij De Jong’s won.inr. en bedden speciaalzaak. Alle bekende merken o.a. Didas. v Wijk. Zaalberg enz. Wiikerstr.w 201, Velsen-N. Tel. 28284. D. blauwe sportieve Combi- kinderwagen. Dennekoplaan 123, IJm. Reklame, tijdelijk wij uw bij ons ventilator (vele merken in voorraad) gratis in uw glas. De Pauw. Marktpl. 27. tel 11845, IJm. Wandtegels 7,75. Reclame keukens 150. Tegelboard 183 x 122 15. PVC-schrootjes dubb.wandig f 15 p.2. Cash en Carry. Tempeliersstr. 28. De Nutsspaarbank biedt u goede salariëring gunstige secundaire arbeidsvoorwaarden extra uitkering aan het eind van het jaar mogelijkheid tot het volgen van interne en externe cursussen. De tips: 1. Boa-prijs: 1. Joquette, 2. Judea L, 3. Joke Hollandia Outs: Jimmy Boy. 2. Bizon-prjjs: 1. Jetty Bonny V, 2. Jimmy Scott, 3. Jodney B Outs: Jupiter Schans. 3 Boa-prijs 2e afd 1. Ingemar Schans, 2. Insider Kid, 3 Jagersro V. Outs: Joanli. 4. Broncho-prijs le afd.: 1 Ilona Carbonari, 2. Jerolimo, 3 Jean Buitenzorg. Outs: Indiana Hanover. 5. Antilope-prijs: 1 Godfried van S, 2. Icare Quick, 3. Holgapluto Gerda. Outs: Helios CH. 6. Buffel-prijs: I. Stal Wagenaar (Boy van Quick - Fabiola Kitty), 2 Gay Rodney, 3. Dorus van Rood en Noot. Outs: Fleetwood. 7 Amateurwinterkampioenschap: 1. Jungfrau W, 2. Helmvogel S, 3. Ida Roodnoot. Outs: Hol land. 8 Bavlaan-prijs: 1. Godetia, 2 Ireland. 3. Hip po Outs: Fitis S. 9. Albatros S-prijs: 1. Isnathan, 2. Henri van Wendy, 3. Hideaway Outs: El Cid d’Aster. 10. Broncho-prijs 2e afd.: 1. Imperatriee, Impish Hanover. 3. Iris Volo. Outs: Jonas. HAARLEM. De ondergrondse lozing van industrieel afvalwater, waarop geen wcttelijk toezicht bestaat, vormt een ac- cute bedreiging voor met name de drink watervoorziening in Nederland. Het geo logisch onderzoekt dat vooraf is gegaan aan de huidige diepte-lozingen (onder meer dat van de Chemische Fabriek Naarden) is onvoldoende geweest om de uiteindelijke gevolgen van de bekende maar vooral van de eventuele clandestie ne ondergrondse dumpings te kunnen overzien. Er is helaas nog geen wettelijke regeling die voorschrijft in welke gebie den en op welke diepte dit afval mag worden geloosd. Bankstellen direct van fabr. Zeer fraai uitgevoerd in div. kleuren, 5 jaar garantie op het binnenwerk. Normale prijs f 1300 voor f 595. Infor matie Parian. A’dam. Telef. 020-421550. Voor Haarlem en omstreken beslist de grootste sortering onyx salontafels, minisets enz. tegen spotprijzen. Cash en Carry Marmershop. Scho- terweg 41, H’lem. Geopend van 1 tot 17.30. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v. h. fabriek een stoker- olieman in 3-ploegendienst. Wekelijks wisselend van maandag tot vrijdag van 7- 15. 15-23, 23-7 u. Aanm. Nij- verheidsweg 32. H’lem. Tel. 023-327055. DEN HAAG. De Tweede-Kamerle- den Waalkens, Geurtsen, Portheine en Berkhouwer (allen V.V.D.) hebben minis ter Boertien (Ontwikkelingshulp) ge vraagd, welke betekenis gehecht moet worden aan de toekenning van een subsi die aan het Angola-comité voor haar bewustmakingsacties over de achtergron den van de Angolese koffieleveranties. Huize Irmgard. Tel. 023- 312387 vraagt huish. hulpen. Wandtegels lijmt u zelf. Ook op beton-emaille. Vrijbl ad vies bij De Tegelhandel. Graafwijkstr. 40 E, Bever wijk. Telef. 02510-23377. Na 7 uur 25166. Orig. paliss. bergmeubel van 1.395 nu 895. Teak berg meubel van 995 voor f 795. Met verlichting en tv-ruimte. De Jong’s won.inr. en bed- denspec.zaak, Wijkerstr.weg 201, Velsen-N. Tel. 28284. verschijnen DAGELIJKS in méér dan 12.000 gezinnen f 0.60 per regel met een minimum aantal te bereke nen regels van 5 (2 koloms annonces f 1.20 per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 5). Alle rubrieksadvertenties kunnen nu zowel over 1 kolom, als over 2 kolommen breed worden geplaatst Bij afgifte aan loket en contante betaling f 0.50 korting per advertentie. Indien u belangstelling hebt voor omgang met publiek, prijs stelt op prettige samenwerking met jonge collega's, opleiding hebt genoten op MULO-niveau of hoger, neemt u dan eens contact met ons op, want voor u bestaat de mogelijkheid een aantrekkelijke functie te verwerven. de bank voor alle spaarregelingen en alle bank-, effecten- en assurantiezaken. Volgens deze kringen gaf het Centrale Comité van de Russische communistische Partij het hoogste politieke lichaam in het land op 30 december van het vorig jaar een bevel uit om verdere publikatie van het blad tegen te gaan. Tijdens de afgelopen maand januari zouden vele le den van de geheime staatspolitie (KGB) druk in de weer zijn geweest om de publikatie van nummer 23 te beletten. TILBURG. De 39-jarige gezinsver- zorgster G. L. M. Egberts, wier stoffelijk overschot gisternacht op het industrie terrein in Tilburg werd aangetroffen, is door slagen met de slinger van een auto- krik van het leven beroofd. Met een politiehond is deze slinger en de fiets van het slachtoffer in de omgeving gevonden. De gerechtelijk deskundige dr. Zelden - rust heeft vastgesteld dat de vrouw een ingeslagen schedel, een gebroken arm, een kaakfractuur, vier gebroken ribben en een beschadigde milt had. Van een poging tot aanranding is niets gebleken. Dertien rechercheurs zijn belast met het onderzoek naar de dader. DUISBURG. (DPA) De waterpolitie van de Westduitse deelstaat Noordrijn- land-Westfalen gaat hefschroefvliegtuigen gebruiken om vervuilers van de Rijn op te sporen. Naar het hoofdbureau van de waterpo litie in Duisburg gisteren meedeelde zal de Rijn tussen Bad Honnef en Emmerich in het vervolg regelmatig vanuit de lucht worden gecontroleerd. Uit proeven is de afgelopen maanden gebleken dat olielo- zers door vliegtuigen gemakkelijk kunnen worden ontdekt, omdat een olievlek van uit de lucht zeer goed is waar te nemen. Voorts is bekendgemaakt dat in de herfst een analyse over de verontreiniging van de Rijn, de Westduitse kanalen en de Weser gedurende de afgelopen drie jaar, zal worden gepubliceerd. Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U 050 korting per luidspreker. Voor enkele van onze kantoren in Haarlem en omgeving vragen wij Sleepdienst B. Iskes jr. vr. aank. matroos ca. 17 jr. voor havensleepboot in vissersho ven. Aanm.: Krulsberglaan 71. IJm. Tel. 10182. Aangeb. Heerhugowaard. 4 kam. flat incl. CV f 270 p.m. Gevr.: 3 k.-flat in gem. Vel- sen of B’wijk. Tel. 02207-4792 na 18 u. Eiken bergmeubel v.a. 465. Volop eiken, eethoekstoelen en bankstellen De Jong’s won.inr. en bedd.spec.zaak. Wiikerstr.w. 201, Velsen-N Tel. 28284. Erwtensoep zoals opoe maak te haalt u nu bij slagerij/ snackbar Blaauw. Wijk aan Zeeërweg 31. IJm.-O. Tel. 15717. Polyether matrassen in alle maten voorr., ook 90-200 en 140-200. Ook voor orig. schuimrubber matrassen De Jong’s won.inr. en bed- denspec.zaak, Wijkerstr.weg 201. Velsen-N. Tel. 28284. Carnaval. Dan eerst naar de feestwinkel, Hendrik Mande- weg 37. B’wijk. Tel. 02510- 24427. Ook verhuur van car navalskleding. Stoffen om zelf uw carnavals-costuum te maken f 3,50 p.m. dubbel- breed. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v.h. fabriek controleuses in 2-ploegendienst. Wekelijks wisselend van maandag tot vrijdag van 6-15, 15-24 Aanm. Nijverheidsweg H’lem. Tel. 023-327055. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. ’vr. v.h. fabriek nog enkele grammofoonplatenpersers voor 3-ploegendienst. Weke lijks wisselend van maandag tot vrijdag van 7-15, 15-23, 23-7 u. Aanm. Nijverheids weg 32. H’lem. Tel. 023- 327055. Hoogovens IJmuiden vr. meisjes van 17 tot 25 jr ter opleiding tot kwaliteitscon- troleuse bij het vertinnings- bedr. Geen lopende hand werk. Dagdienst: 's zaterdags vrij. Goede salaris- en ar- beidsvoorw. Vrij vervoer. Inl. Pers.voorziening, Hoofd kant. 2. Wenckebachstr.. Vel sen-N. (maand, t.m. vrijd. van 8.30 tot 17 u); telef. 02510 - (Beverwiik) 94000. In onze zaak Plesmanplein komt voor een verkoopster met ervaring in de droglste- rijbranche een leuke job vrij. De leeft, zal ca. 20 jr moeten zijn. Naast het nor male droglsterij-assortiment verkopen wij cosmetica van diverse bekende huizen en voeren wij een uitgebreide sortering in Reform-artike- len. Als u een werkelijk ge zellige en afwisselende werkkr. prefereert in een jong team van enthousiaste medewerkers, belt u dan 023-262066. Na 18 U. 254426. Kurk! De grootste kollektie kurktegels bij ons in voor raad. Reeds v.a. 1 per tegel 30x30 cm. Een exclusieve wand met kurk van De Pauw. Marktpl. 27, tel. 11845, IJm. Op deze wijze wordt, aldus de Kamerle den, de indruk gevestigd dat de nationale commissie ontwikkelingsstrategie, die deze subsidie heeft toegekend, de „simplifice rende” acties van het Angola-comité on derschrijft. Leden van het Angola-comité hebben vanmorgen vroeg pamfletten verspreid onder de werknemers van de Van Nelle- fabriek in Rotterdam. De demonstratie maakte deel uit van de landelijke Angola- Aldus beoordeelt de directeur van de Rijksgeologische Dienst in Haarlem, dr. A. A. Thiadens, de tendens van het bedrijfsleven om het afvalwater niet meer in open water of zee te lozen, wat zijn weerslag kan hebben op de publieke opi nie, maar dit enkele honderden meters diep in de grond te pompen. In de Vere nigde Staten zijn geologische deskundigen ervan overtuigd dat deze methode in de nabije toekomst steeds meer zal worden toegepast. Het probleem is dat het afvalwater niet in een ondergrondse put wordt opgesla gen, maar onder druk in de poriën van het gesteente moet worden gepompt. Het blijft bovendien niet op zijn plaats, aldus dr. Thiadens. Ofschoon het maar lang zaam gaat is er toch beweging in het grondwater. Dit wordt echter versneld indien er grondwater wordt opgepompt Rugklachten? Slappe spiraal? Probeer dan eens onze spi- raalsteunen 1 pers, f 11,60 p.stel. 2-pers. 14.60 p.stel. De Jong’s won.inr. en be dd.spec.zaak. Wiikerstr.w. 201. Velsen-N. Tel. 28284. Een regelmatig-gezond en zelfstandig beroep: Wflk-Ver koper bij Vermaat/Carels Bakkerijen! Alléén.... dit be roep kan slechts Goed uitgeoefend worden door Eerlijke- IJverige en Wellevende mensen! Als u goede referenties bezit als u prettig wilt werken en een goed loon wilt rp verdienen, kom dan eens praten, tussen 4 en 5 uur, ’s mid- zoeken in lilburer dags is er altijd iemand aanwezig. Paul Krugerkade 8, x Haarlem. Tel. 023-25 80 21. Aangeb: 4-k. flat Zeewijk Urn. (uitz. op zee) Gevr. 4-k. flat. L. Nleuwstr. IJm. Br T 5597 Fa. Driessen juwelier. Ane- gang 9 t.o. C A. H’lem vr. verkoopster. Tel. 321064. Voor direct gevr. een meisje van 16 jr. of ouder om ons te helpen met het verzorgen van bejaarden. Herenweg 40, H’stede. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v.h. fabriek een onder- houdsman-corveeër in 3- ploegendienst. Wekelijks wisselend van maandag tot vrijdag van 7-15, 15-23, 23-7 u. Aanm. Nijverheidsweg 32. H’lem. Tel. 023-327055. Gevr. leerling-verkoopster voor onze drogisterij-parfu- Mulo-opl. en zeer veel be- I Kamervragen langstelling voor onze bran che. De Pauw, drogisterii- parfumerie. Marktpl. 27. Tel. 11845 IJm. Opgaven moeten uiter lijk binnen zijn voor plaatsing op Gevr. aank. magazijnbediende, Ift. 16 tot 18 jr voor ons onderdelenmagazijn. De werkzaamheden zullen bestaan uit verwerken van in- en uitg. bestellingen (ook admini stratief) en de verkoop hiervan. Een redelijke kennis van de samenstelling van auto’s en een duidelijk hand schrift is noodzakelijk. Aanm. na tel. afspraak Moto N.V., groothandel in automaterialen, Berkenstraat 10. Telefoon 023-26 0012 of 25 42 47. Wastafels f 35. Wc-potten 29,50. Stortbakken 27,50. Wastafel op zuil met kranen f 140. Peschar Cash en Car ry. Tempeliersstr. 28. Haar lem. Voor centr. verwarming zelf bouwpakketten naar Van Breemen, wamtespecialist, Velserduinpl. 1. IJm.-O. Tel. 12313. Te koop aangeb Groot huis omg. Zijlweg, plm. 5 min. van centrum Haarlem. Geschikt voor kamerverhuurbedrijf of pension of beleggingsobject, bev. 9 grote kamers, 2. w.c.’s en ruimte voor douche 3 keuk., tuin en schuur le etage, hal, gang, keuken, w.c.. grote achterkamer, tuin, schuurtje en grote voorkamer, met prachtige Oud-Hol- landse open haard. 2e etage: 2 grote kamers (w.c., dou che), overloop. 1 kleine kamer met gevelkachel en een keukenkamer met gevelkachel. 3e etage: 2 grote kamers met gaskachels, 1 kleine kamer, overloop, w.c., keuken, geheel nieuwe lichtleidingen. nieuwe gasleidingen en wa terleidingen. Buitenkant geheel opnieuw geschilderd, ach terkant in de tweede grondlaag. Het geheel in goede staat. Prijs f 9Q.OOO,— k.k. Brieven G 2729, Te koop: 3 woonhuizen vooi latere zelfbewoning, IJmui- derstraatweg 141, v Wassenaarstraat 16 te IJmuiden. Leeg te aanvaarden met ruil voor flat: v. Wassenaarstraat 18 te IJmuiden. Te bevragen zaterdag 15-18 uur bij J. L. de Pauw, Marktplein 27, tel 02550-1 18 45, IJmuiden, Te koop in haarlem-N., omg. Rijksstr.weg vrij woonhuis met vóór- en a.tuin. In over leg leeg te aanv. (géén rui ling). Vraagpr. 25.000 k.k. (Alleen voor ingeschreve nen bij Huisvesting H’lem of Velsen Br GL 524 Posters. Een prachtige kunstfoto of poster (kleur en zwart-wit) geeft uw kamer een ander aanzicht; exclus. kollektie v.a. 5,50 bij De Pauw. Marktpl 27. tel. 11845. IJm. behalve een zeer hoog uurtarief ont vangt u tevens 6% vakantiegeld. Wandschroot jes p.m2 8,75. Edelhouten plinten p.m. ƒ23,50. Spaanpl. 250 x 125 f 11,75. Cash en Carry. Tem- peliersstraat. NIJMEGEN. Burgemeester Th. de Graaf van Nijmegen heeft besloten nog niet aan minister Van Agt van Justitie te vragen om scherpere maatregelen te ne men tegen de vele ontvluchtingen uit de Nijmeegse Pompe-kliniek. Mr. De Graaf is tot dit besluit gekomen na een langdurige gedachtenwisseling, die hij donderdag over deze zaak heeft gehad met de staats secretaris Grosheide van Justitie. Hierbij werd niet gesproken over de gevolgde behandelingsmethodiek in de kliniek, doch uitsluitend over het hoge ontvluchtings- percentage. Intussen heeft de Nijmeegse politie vanochtend weer een patiënt van de kli niek gearresteerd in verband met opzette lijke heling en diefstal. Het is een 21- jarige man, de veertiende in de reeks van arrestaties, die in de voorbije dagen zijn verricht. I 1/

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4