GROOTSTE WINKELCENTRUM s Grandioos concert door IJmuider Harmonie Spannende laatste weken badmintoncompetitie MEDISCHE VERZORGING MET HET WEEKEINDE r VEREII^^IIEIIWS UIT DE IJMOND in DEM en RBC houden een Selectieduel spelers west I Havenberichten c Renova overtroefde Vliegende Vogels op 15 februari Appelzaak tegen fluoride-vonnis winterstrandloop VI 8 VRIJDAG 4 FEBRUARI 1972 Bedreigd natuurschoon Samenvoeging col br; gei vai ooi ba; cië nil ho tej spi foi r i „I Wijk aan Zee Huurharmonisatie V elsen-IJmuiden Beverwijk VRIJDAG 4 FEBRUARI Heemskerk V elsen-N oord 5. HAENEN, VelSen-N. Een wel zeer duister punt wat ons KEES MAAS. (Van een medewerker) (Van onze badmintonmedewerker) De SANTPOORT wijkverpleging, Groene Groene f (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Voor het Amsterdamse gerechtshof zullen.op dinsdag 15 februari de pleidooien worden gehouden in het hoger beroep dat de gemeente Amsterdam en Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- land hebben ingesteld tegen het vonnis van de president van de Haarlemse recht- bak in het kort geding over de fluoride- ring van het drinkwater. Voor dienst in men: 02550-15645 Wijkverpleegster In de wedstrijd Drop Shot-Haarlem zal de laatste er alles aan moeten doen om AAC, dat vorige week twee punten wegge lopen is, weer gelijk op te gaan. Voor de beide teams van Duinwijck zit er een goeie kans op een overwinning in. Het eerste speelt tegen AAC, dat vorige keer een 8-0 klop kreeg van de landskampioenen. Het tweede komt uit tegen Victoria. De Victo- rianen die dit seizoen maar bitter weinig succes konden behalen, zullen ook aan staande zondag wel weer bakzeil moeten halen. In de eerste klasse zien we nog steeds de nek-aan-nek-race tussen Duinwijck 3 en Vijfsluizen, waarbij de laatste sinds vo rige week opnieuw de leiderspositie heeft ingenomen, door de Haarlemmers met een nederlaag naar huis tc sturen. Duinwijck speelt zondag tegen Velsen 1. Haarlem 2 dat met 7 punten Velsen op de voet volgt (8 punten), heeft de thuiswedstrijd tegen BCH in het verschiet. Ook in de tweede klasse bondscompetitie kan er nog van alles gebeuren. Vier kop lopers zien we hier, waaronder Duinwijck 5. Dit team heeft nog alle mogelijkheden om op een zeer goede plaats op de eindlijst te belanden. Op het programma staan hier onder andere de ontmoetingen Velsen 3- DKC 3 en Metro 1-Duinwijck 5. i VRIJDAG 4 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. sport, 21 u. disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. I tag die wil tot me grc spr ter ste z i dig vai sul cia d n n v e v b v v V d in d; zi. or nc hi di f< 01 ir t< a; Vi rr v e 1 t 1 5 I e 1 s i I 1 I da gir bri ge) of aci sul ev mc sta ve de rej be let ri tic en he oc si d< k< n< lij w; w: Ie St: te (Van een medewerker) HAARLEM. Het in de eerste klas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie op kop gaande Vliegende Vogels, dat de titel moet verdedigen, werd donderdaga vond in de Kennemer sporthal met een score van 10-2 door oud-kampioen Reno va overrompeld. Voor de productie van de Renovanen tekenden Koppen (4), Veldman (3), Stoete (2) en Vogel. Freek Eynsbergen en Jansen scoorden tegen. ..Hilvertshof” moet het grootste over dekte winkelcentrum van- Nederland worden. Het komt te staan in Hilver sum. Architect ervan is de heer P. Zanstra, die ons op de foto een kijkje gunt in het interieur van het winkelcomplex. Het centrum gaat 14.500 vierkante meter winkelruimten omvatten op twee niveaus. Op het gebouw komen twee parkeerlagen, die plaats zullen bieden aan zeshon derd auto’s. De totale investering vergt 40 miljoen gulden. lijke autoriteiten en de woningbouwcorpo raties schijnen niet te weten tot welke consequenties de uitvoering van deze wet zal leiden. Vast staat echter dat de huurverhoging maximaal 12,50 per maand zal bedragen, volgens enkele woningbouwverenigingen een maximale verhoging van 12°/o per maand. Er bestaan bij de regering plannen de huren van de goedkopere woningen ge leidelijk op te voeren met 30’/o. Wat meer openheid en duidelijke voor lichting over deze zo belangrijke kwestie is m.i. dringend nodig. Misschien niet al gemeen bekend is het feit, dat in verschei dene plaatsen in en rond de Zaanstreek voorlichtingsbijeenkomsten zijn gehouden over de uitvoering van deze wet. H. J. DE VRIES, Haarlem. HAARLEM. Met nog twee wedstrij den voor de boeg, is er nog steeds volop spanning in de hoofd-, eerste en tweede klasse. Bovenaan in de hoofdklasse duurt het gevecht om het kampioenschap voort, tussen Duinwjjck 1 en Tilburg. Wat verder naar beneden speelt de strijd om de derde en vierde plaats tussen Drop Shot en Duin wijck 2. Haarlem heeft zich in deze klasse definitief veilig gesteld, met de zes behaal de punten. De eventuele degradatie in deze klasse is trouwens toch van weinig belang meer, aangezien volgend seizoen het nieuwe systeem ingevoerd zal worden. Dan zullen er tweemaal zes teams in de hoofd- klasse uitkomen, zodat er vier teams aan de huidige acht worden toegevoegd. Als Duinwijck erin slaagt de titel te veroveren volgt er zondagavond van 8.30 uur tot 9.00 uur een kampioensreceptie in de Duinwijckhal. (boodschappendienst) om te wie de dienst waarneemt. Wijkverpleegster Het Wit-Gele Kruis: het weekeinde belle ZATERDAG 5 FEBRUARI Openbare biblotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. Een wel zeer duister punt wat ons als huurders staat te wachten is de huuirhar- moniisaitie. Zelfs de betrokken gemeente- Massale demonstraties en protesten heb ben de laatste weken in Beverwijk en Heemskerk plaats gevonden. Niets hebben zij nagelaten om de aandacht op zich te vestigen. IJmuiden heeft alles gelaten over zich heen laten gaan. Toch zijn de inwo ners van IJmuiden zich bewust dat de sa menvoeging ook voor hen grote conse quenties zal hebben, waarschijnlijk nog meer als de gemeenten Beverwijk en Heemskerk. Men weet maar al te goed dat bij een samenvoeging de grote concentra tie aan inwoners aan de noordzijde van het Noordzeekanaal zal liggen met meer dan 100.000 inwoners terwijl het zuidelijke ge deelte van de nieuwe gemeente IJmuiden ruw geschat plm. 80.000 inwoners zal ha len. Hierbij moet men dan niet vergeten dat door de centrale ligging van Beverwijk dit welhaast zeker het centrum van het nieuwe IJmuiden zal worden. Men vraagt zich dan af waarvoor al deze drukte, is men ten noorden van het Noordzeekanaal dan zo kortzichtig, of spelen andere be langen een rol. Men spreekt in Beverwijk en Heemskerk over saamhorigheid en ge meenschapszin. Men is bang dat dit in een groot IJmuiden verloren zal gaan. Ik weet heel zeker dat deze burgerzin ook in IJ muiden aianwezig is, misschien wel meer dan men denkt, toch praat men in IJmui den hier piet over, zijn wij dan zo nuchter? Als de naam IJmuiden hierbij een rol speelt, dan moet ik toch wel erkennen dat men ten noorden van het Noordzeekanaal een opheffing van drie gemeenten. Zou men ten oorden van het Noordzeekanaal ook acties ondernomen hebben als het een groot Heemskerk of Beverwijk was ge weest? Het is nog niet zo heel lang gele den dat men in Beverwijk een rode streep midden door het Noordzeekanaal heeft ge trokken daarbij bedoelend opheffing van Velsen-Noord en Heemskerk en deze sa menvoegen bij Beverwijk. Wij moeten de realiteit niet uit het oog verliezen, samen voeging zal voor 80 percent van de bevol king weinig uitmaken. Men zal aan de nieuwe herindeling moe ten wennen, maar over twee jaar spreekt niemand er meer over en zal op bestuur lijk niveau hier niets meer van zijn te merken. Ik ben dan ook van mening dat persoonlijke belangen hier een veel grotere rol gaan spelen. In de top van de nu be stuurlijke organen zullen en moeten kop stukken vallen van alle drie der gemeen ten, dat zijn wij ons allen bewust. Begint niet hier de stroom waarin een groot gedeelte van de bevolking zich mee kregen, een van de nummers, die deze avond werden uitgevoerd. En dan was er tijdens deze show na tuurlijk het tamboer- en trompetterkorps, dait, gesteund door een enorme slagwer ker, de avond met een luidruchtige, maar toch glaszuivere muziek-lawine besloot Maar daarvoor was er een weldoordachte inleiding geweest, beginnend met de drummer, die weldra steun kreeg van een soort Braziliaanse troep carnavalsvierders, compleet met de man met het fluitje. Langzaam maar zeker werd zo de span ning opgevoerd tot tenslotte het oorverdo vende lawaai losbarstte, dat er nu een maal bijhoort. Het was een avond, waarop men zich geen moment verveelde. Het zou ons niets verbazen als er bezoekers zijn geweest, die vanavond nog eens terugkomen. Want allicht wordt het dan nog beter. van de Moens- (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE Op het strand van Wyk aan Zee wordt zondag door de Bever- wijkse sportverenigingen DEM (atletiek) en Kennemerland (wielrennen) weer een winterstrandloop gehouden met daaraan voorafgaande wedstrijdloop. Omdat er elders vrijwel niets te beleven valt op atle- tiekgebied, verwachten de organisatoren een grote opkomst aan atleten, sportlieden en trimmers. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Hein von Bargen, Flixborough; Constance, Noordzee; Zaanstroom. Felixtowe; Amstelstroom, Huil; Duchess, Dagenham; Magula, Vestervik, Zaan dam: Tor Gothia, Gothenburg; Humber Gate, Plymouth: Santa Helena, Noordzee. IJmuiden: Expo, Hamburg. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Rüstrln- gen, IJmuiden, Londen; Martina, Wells; Kei- serberg, Londonderry; An Figaro, Rotterdam; Venezuela, Rotterdam; Navigare. Belfast; Stör, Bremen; Oriole, Dagenham; Amstelstroom, Hull: Septunus, Velsen. Grimsby; Tuskar, IJmuiden, Antwerpen; Norma, Helsinky; Philetas. Rotter dam; Mithras, Kreta; Zaanstroom, Felixtowe; Heinn von Bargen; Flixborough; Constance, Landsend; Boreas, Rotterdam; Gunni, Brakke; The Duchess. Dagenham. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Bavaria, Antwerpen; Anton Ruth, Rotterdam; Neptunes, Rotterdam, Botnia; Odensee. Dongeborg; Prin ses Margriet, Falmouth. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Heemskerk. Portlsi; Belgulf, Strength; Emden, Saar. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). IJMUIDEN Artsen: van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 14290; J. van Nieuwkerk, Röntgenstraal 1, tel. 14953; J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 15652. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, tel. 14229. Verloskundige. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 vernemen Verloskundige. frouw A. M. IJMOND. Vanavond hebt u nog een kans om de muzikale gebeurtenis van het jaar mee te maken. Zo mag het concert van de IJmuider Harmonie rustig worden genoemd. Wat er gisteravond werd ge presteerd bracht de zaal tot laaiend en thousiasme. Helaas was de Stadsschouw burg lang niet uitverkocht, maar hopelijk zal dat vanavond beter zijn. Zoals gebrui kelijk begon het festijn met een concert. In „Gainsborough House” van Pi Scheffer, die het concert met grote belangstelling bijwoonde, kon men al vaststellen, dat er iets in het korps is veranderd. De verjon ging is radikaal doorgevoerd, hetgeen vooral in de klarinetten duidelijk merk baar is. Hoewel het nog niet allemaal even gaaf 16 werd er toch zorgvuldig en ook met veel toewijding geblazen. Het geluidisvoiume was nog wat aan de magere kant, maar dat droeg er juist toe bij, dat er nu in het ensemble een aanmerkelijk beter evenwicht bestond dan vorige ma len. Dat werd ook wel veroorzaakt door het nu weer aanwezig zijn van vier trom bones. Opmerkelijke prestaties werden vooral door de trompetten geleverd hetgeen vooral in „The three cardinals” van Davis tot uiting kwam. „Viva Mexico” van Han- mer was een gezellige fantasie, waarin het overnemen van de verschillende groepen uitstekend verliep en in de „Czechen Pol ka” van Strauss was de sfeer zo Weens, dat men in gedachten even het nieuwjaars concert op de TV volgde. Alleen volgde hierna geen skispringen, maar kamperen. Tenminste, nadat eerst het jeugdtamboer- en trompetterkorps, het jeugdorkest en de majoretten het podium hadden veroverd. Op aanstekelijke wijze voerde de toe komst van de harmonie een frisse show op, die muzikaal goed in elkaar zat. Het optreden werd hier besloten met een pot pourri van Pi Scheffer, waarin ondermeer de geliefde schaatsliederen van het mo ment en de Zilvervloot waren verwerkt. Het is de bedoeling dat Pi Scheffer gere geld wat voor het korps gaat schrijven. Zodoende kan hij zijn composities ideaal uitproberen. Na de pauze volgde natuurlijk weer een show. Ditmaal getiteld „Campingkoorts”. Het was weer een daverende opeenvolging van sketches, vrolijke muziek en dans. We herinneren ons een kolossale act, waarbij de kampeerders een nummer op hun kampeergereedschappen ten beste gaven en enkele suggestieve dansen van de bal letschool van Corry Rijnders, waarbij vooral de danser zeer opviel. Er was solozang van Ans Poppe, die doorleefde vertolkingen gaf van enkele songs uit musicals en zelfs een striptease-act. Maar het hoogtepunt was toch wel het optreden van de Merry Minstrels uit Beverwijk. Dirigent Bert Kransberg heeft ta korte tijd van deze tien dames en negen heren een ensemble gemaakt, dat al heel dicht tegen het beroepspeil aanligt. De stemmen kun nen nog iets meer diepte krijgen, en eigenlijk mist hij nog een wat donkere bas, maar het ensemblewerk is nu al zo geraffineerd en de voordracht zo professi oneel, dat er nog veel van dit koor kan worden verwacht. Waar vindt men in onze omgeving een ensemble, dat zo vlot door elkaar heen loopt en zo indringend zonder begeleiding een lied als „Dixie” kan zingen? Het koor doet sterk aan Norman Luboff denken en dat hoeft ook niet te verbazen. Dirigent Kransberg is zelfs al bij Lubofi op bezoek geweest en heeft bij die gele genheid het arrangement van „Bahia” ge- ZATERDAG 5 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstnaat. ’s Middags dis co. 20 u. discotheek. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 10-21.30 u. VRIJDAG 4 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21.00 u. laat slepen? Wij moeten allen bereid zijn ons offer te geven, ook al valt het zwaar. Maar zien wij over deze persoonlijke pro blemen heen en wij kijken in de toekomst, dan kan alleen ons nageslacht maar dank baar zijn voor de moeilijke doch wijze be slissing die nu moet worden genomen. Wij kunnen als kleine zelfstandige gemeenten nooit een waardige gesprekspartner wor den voor onze grote buren Amsterdam en Haarlem. Laten wij met beide benen op de grond blijven staan en beseffen dat deze toestand die nu al tien jaar duurt veel geld heeft gekost. Stadsontwikkeling en ver keerswegen hebben hiervan al grote schade ondervonden. Het onderwijs is achterop geraakt. De gezondheidszorg (ongevailendlensit) laat veel te wensen over. De brandweer is niet tot die ontwikkeling gekomen die nood zakelijk is voor een gebied van plm. 160.000 inwoners omgeven door zware industrie. Hoe kunnen wij ooit gezamenlijk de aan pak waar maken tegen milieuverontreini ging, rampenleniging, en havenbelangen. Zo als het nu gaat, is dit onmogelijk. Dit kan alleen in één. En laten wij nooit het motief naar voren brengen dat het Noordzeekanaal een na tuurlijke barrière is, dit is een onware ver klaring. Dit is niet in Amsterdam, Rotter dam, Venlo, Maastricht en nog vele bin nen- en buitenlandse grote steden. Laat niet de verdeeldheid van de wereld beginnen bij ons zelf. Samen amen. H. E. KLOOSTERHUIS HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. M. Hazenberg. G. van Assendelftstraat 25b, Heems kerk, tel. 32476; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: A. J. M Schumacher, Jonkheer Geverslaan 21 Heemskerk, tel. 31402. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Ruiter. Diepenbrockstraat 102, Heemskerk, tel. 32644. Aan de wedstrijdloop, waarvan de start om elf uur is, nemen onder meer de favo riete streeklopers Nico Baart, Wim Zonne veld, Chris Duyker, Henk Twisk, Cees Lute en Martin Kos deel met de vete ranen Piet van Alphen, Bert Vuyk en Piet Bleeker, die pas hersteld is van een bles sure en in Wijk aan Zee voor het eerst weer aan de slag gaat. Er zijn voor de wedstrijdloop tien prijzen beschikbaar ge steld met vijf extra prijzen voor de vete ranen. De start van de wedstrijdloop is om twaalf uur. Beide lopen gaan over een af stand van zeven kilometer. De jongeren tot vijftien jaar kunnen met vier kilometer volstaan. Voor de vijf eerst aankomende dames, jongens en meisjes ta de prestatie- loop zijn ook extra prijzen beschikbaar. De andere lopers en loopsters ontvangen mits zij binnen het uur terug zijn een medaille. Men kan zich zondagmorgen voor de start opgeven in het hotel Rijckaerts- EDO bleef door goals van Joop Fransen (4), Han Fransen (3), Koene (3), Kops en Jager met 12-2 de meerdere van Bloe- mendaal. Beide tegenpunten waren van Siertsema. SAC won met 8-5 van DSB door treffers van Beun (4), Terhorst (3) en Philippo. Meerveld (2), Jansen, Dijkstra en Van Bruggen schoten raak voor DSB. Kennemerland zegevierde ook al in de eerste klas met 10-5 over The Pro Boys. Met vijf doelpunten was Van de Dobbel steen topscorer. Hopman kwam tot een hattrick en Strijbis liet tweemaal het net trillen. Voor de Boys hadden De Vries, Van Leeuwen, Schopman, Out en Van Velzen succes. In de tweede klas kwam Figee tot een 6-2 zege op De Hoop. Royé bracht het tot een hattrick, Bijster scoor de tweemaal en Kort had een keer succes. In dezelfde klas won WH met 5-3 van SHS. De productie werd door Ravestein, Eerhart, De Groot, Stijver en Van Schaik aardig verdeeld. Voor SHS schoten Van der Veldt (2) en Van der Aar raak. De vorige week konden we lezen dat de duinvoet van Kennemerland wordt be dreigd door nieuwe wegenaanleg, met alle gevolgen van dien voor het weinige natuur schoon diat ons nog rest. Hiertegen zouden we allen in het strijdperk moeten treden. De werkgroepen Bergen, Egmond, Cas- tricum hebben hiervoor reeds met elkan der contact gezocht, maar we zijn er allen bij betrokken. De gemeentenaren en hun burgervaders van Beverwijk, Wijk aan Zee en Heemskerk hebben laten zien hoe voortvarend of ze kunnen zijn ta de ver dediging van hun belangen of vermeende belangen. Dat ligt voor een ieder niet zo duidelijk. Als deze bekwame actievoerders zich met het zelfde elan willen inzetten voor het behoud van ons natuurschoon ta Kennemerland was daar ongetwijfeld ons aller belang mee gediend. Beverwijkers en Heemskerkers, op ten strijde. U kunt er nooit een strop mee halen. VRIJDAG 4 FEBRUARI Stadsschouwburg, 20 u. concert met mu zikale show door IJmuider Harmonie. Fauna Felisena, 20 u. jaarvergadering in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. Hervormd Jeuggdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 u. „Als ’t kindje binnenkomt”, door Advendo. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19.30-23 u. basketballcompetitie. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 uur; filiaal Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort-Nrd, 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 117, Velsen-Noord, 19-21.30 uur; filiaal IJmui- den-West, Zeewijkplein 27-29, 19-21.30 uur. Trefpunt, Willemsbeekweg, achter de Paterskerk, IJmuiden-Oost, 20 u. dansen met Box Eightteen. ZATERDAG 5 FEBRUARI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u. „Als ’t kindje bin nenkomt”, door Advendo- Sporthal Zeewyk, Planetenweg, IJmui den. 8.30-10 u. instuif volwassenen, 10-12 u. instuif jeugdgroepen, 12-16 u. Badmin- tonver. Velsen jeugd, 16-18.30 u. jeugd- competitie basketball, 19-23 u. korfbal- competitie. Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, 10-12 uur instuif meisjes en jongens 6-12 jaar; peuterspeelgroep 9.30-11.30 uur; kleu- terallerleiclub 10.45-12 uur; Back Home Tienersoos, 14-17 jaar, van 19.30 tot 22.30 u. Zee- en Duinwyckclubs, in Zeeweg- school van 9.45 tot 11 uur voor jongens 8-10 jaar, 11-12.45 uur meisjes 8-10 jaar. Bibliotheken openbare leeszaal en biblo theek, Plein 1945, IJmuiden, de filialen Zeewijkplein, IJmuiden-West, Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Santpoort-N., jeugd- en tienerbibliotheek Willemsbeekweg, IJrnui- den-Oost, en filiaal Wijkerstraatweg, Vel sen-Noord zijn open van 10 tot 12.30 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen. 8-9 uur zwemles sen, 9-11.45 uur gemengd zwemmen, 11.45- 12.15 uur zwemlessen 12.15-13.10 uur ge mengd zwemmen, 14-15.30 uur gemengd zwemmen, 16.15-19.15 uur zwemlessen 19.30-20.40 uur gemengd zwemmen, 20.45- 22 uur VZV. Het Groene Kruis: zuster E. Meijer, Scheiberglaan 134, IJ muiden, tel. 15005; zuster A. Groen, Kruisberglaan 254, IJmuiden, tel. 10896. Tandarts: C. M. Scherpenhuysen, Prin- sesselaan 29, Beverwijk, tel. 01510-14244. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts H. J. Nederhorst. Wagenweg 46, Haarlem, tel. 023-315310. In deze rubriek worden brieven opgeno men. die met uitdrukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toege zonden: voorwaarden tot publikatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. zondag door J. A. Hommes, Wingerd 5, Beverwijk, tel. 30047. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor de avond-, nacht- en zondagsdienst in de periode van vrijdag 4 februari 17.30 uur tot vrijdag 11 februari 17.30 uur: apotheek Kroonen- berg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel. 30815. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iede re vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw Geestelijke Volksgezondheid, plein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen. Weekenddienst: zus ter J. Stolberg, Berkenlaan 18, Bever wijk, tel. 23936. Wit-Gele Kruis. Weekenddienst: zuster M. Stein, Luxemburglaan 153. Bever wijk, tel. 31475. Gezinszorg en Gezinshulp. Spreekuur van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het gebouw Baanstraat 37. HAARLEM. Op het veld van HSV in Heiloo wordt dinsdagavond 8 februari een selectiewedstrijd gespeeld tussen een zon dag- en zaterdagelftal van KNVB-spelers uit het district West I. Dit treffen vindt plaats in het kader van de voorbereidin gen om te komen tot de samenstelling van een nationaal amateurelftal. In het zondagelftal staat Tjeerd Kort (VSV) in de basisopstelling opgesteld, ter wijl Steenvoorden (DEM), Dikstaal (Stormvogels), Nijsseri (Velsen) en Aad Stiphout (Schoten) als wisselspelers zijn aangeduid. Eichenberger (Keitaemerlqnd) en Lucassen (IJmuiden) zijn opgesteld in het zaterdagelftal en Grootveld van SIZO is wisselspeler. Voor elk elftal zijn zestien spelers aangewezen. Het ligt in de bedoe ling dat ook de wisselspelers in actie komen. De wedstrijd begint ’s avonds om acht uur. Bejaardenzorg. Spreekuur op dinsdag, woensdag en donderdag van 9 tot 10 uur in het gebouw Baanstraat 37. Waarnemend: mejuf- Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161; eigen praktijk: mejuffrouw J. H. M. van Saase, J. W. van Veenstraat 2, Heemskerk, tel. 32327; vrij: mevrouw I. A. M. Skotarc- zak-van der Klaauw. Het provinciaal Waterleidingbedrijf Noord-Holland en het Amsterdamse Wa terleidingbedrijf (dat levert aan het PWN) hebben de fluoridering van het drinkwa ter, die 1 februari had zullen ingaan, zes maanden moeten opschorten. Zes Aals- meerse kwekers hadden een kort geding tegen beide waterleidingbedrijven aange spannen. Arts: H. J. Ph. Hattink, Vinkenbaan 23, Santpoort-Zuid, tel. 023-378320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort- Zuid, tel. 023-378249. Voor verloskundige, tandarts en dierenarts: zie onder IJmui den. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. <T>us geen pseudo niem at initialen). De brief moe*, gesteld zijn in behoor lijk Nederlands en in begrijpelijke, be knopte vorm De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatle te bekorten op niet essentiële punten of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is me’ daarin vervatte meningen of argumenten. De Grenspost, Soerstraat. 20 u. gespreks groepen. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmen- tierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 5 FEBRUARI Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 10-15.30 u. De Grenspost, Soerstraat. 10 u. kleuter- instuif, 14 u. jeugdfilm. 20 u. discotheek Fire. 1 De Kelder, Hilbersplein. 20 u. jeugd- gociëteit. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliothek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 10-12.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 4 FEBRUARI De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 18.30 u. instuif. De Werf. Jan Ligthartstraat. 19 u. in- gtuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 19.30 u. instuif. De Zandkraai, Handelstraat. 20.30 u. Padoe-bar. De Lichtboei, Maasstraat. 20 u. ontspan- ningsaktiviteiten volwassenen. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. alge mene ledenvergadering lawntennisclub Marquette. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20 u. discotheek. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 5 FEBRUARI Dr. Prinsenhal, Maerelaan. 9.30 u. trim men voor heren (tot 40 jaar), 11 u. trim men voor heren (vanaf 40 jaar). Duinterrein, ingang Rijksstraatweg. 8.30 u. sportuitstuif voor heren (alle leeftijden). De Werf, Jan Ligthartstraat. 14 u. in stuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 10.30 u. kleuterclub. De Lichtboei. Maasstraat. 10 u. strip- totheek, 14 u. instuif. ODIN-clubgebouw, Hoogdorperweg. 20 u carnaval. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. dansen. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijsdael straat 7: jeugd 10-12.30 u. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 24234. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60. Bever wijk, tel. 23969. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 8