Revanchegedachten van Haarlem tegen Cambuur MOULIJN WIL MET FEYENOORD IN KWART-FINALES SPELEN Voorzitter Jaap van de Krol is trots op zijn voorbeeldig rustige zwembond Nog twee kandidaten voor kampioenschap bandstoten p Karstens-Pi j nen sterkste koppel I I „Orer anderhalf jaar stop ik met voetbal” „in de winter hebben wij altijd inzinking” „Geen tè optimistische verwachtingen voor München” DWS altijd lastig voor Telstar 72 Vultink en Steures ongeslagen t Ook morgen geen amateurvoetbal Onderzoek hoofdhaar bij sekse-proef Delta Lloyd weer langs Dynamo A 1 11 ZATERDAG 5 FEBRUARI 1972 Zin Veel tijd Stap vooruit b w RB! (Van onze sportredactie) ^7-.. moeite Moulijn na zijn auto-ongeluk. (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) JAAP VAN DE KROL trix de De Kleine bleek zijn surprises voor de avondpartij tegen Jean Bessems bewaard te hebben. Hij toverde de Limburger in de beginfase series van 45 en 39 voor en dat kwam Bessems niet meer te boven. De Kleine stootte de partjj in 27 beurten uit •n Bessems bleef op 145 staan. 8 .8 6 5 2 2 0 0 81 30 55 38 45 31 32 32 6.20 5.97 5.37 5.52 5.07 4.76 4.58 3.89 ding van de zwemploeg (eerder vorige maand relaxed trainend op Majorca „maar dat mag ook wel als je bedenkt dat dit team al van oktober af in binnen baden bezig is” aldus mr. Van de Krol) en de poloformatie is de KNZB-voorzitter bepaald niet ontevreden. het ge en ■3) de it- en 3.00 ind 5. lur: 900 iut: 00- rn iur: 00- 00- 15 he- 1.00 2.00 l 1: tag *o- en: st ar ch *r- •or de en u- m. li es al- at en ;ch ‘én ?r- st- ^en ree ar- er. jn- ag 'a- ië) De en ot Dd. ze b- oro cey net L-0, 1.12 .27 m- 2. ren mn -ng) 52,9 >nt; 9. imi de gen AZ geen goed mogelijkheid gaf om de verdiensten van Van Kooten op zijn juiste merites te beoordelen. Van Egmond is herstellende van een voetblessure, maar aangezien de B-elftallen voor dit week einde door de KNVB uit het programma zijn gelicht is het niet waarschijnlijk dat de Telstar-middenvelder in actie komt. Het meespelen van Bijl lijkt ook onzeker. Hij heeft deze week griep gehad Rab heeft een selectie van veertien spelers waaruit morgen het elftal wordt samen gesteld. Ook DWS-college Van der Meent geeft zijn opstelling niet voor morgen prijs. Nuntoga heeft een lichte spierblessu re, zodat het niet uitgesloten is dat hij morgen niet van de partij zal zijn. Trai ner Rab voorziet geen eenvoudige wed strijd tegen de Amsterdammers. Telstar heeft in het verleden vaak bewezen dat het maar moeilijk vooral in Amster dam het juiste ritme tegen Van der Meents pupillen weet te ontplooien. Na 25 minuten rammelden Jan Jans senDe Wit aan de ketens samen met LoevesijnStam, maar Karstens en Pij nen trokken de zaak recht. Na ruim een half uur ging het tweetal aan de haal en nam snel een ronde voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Pijnen miste zijn vaste man Duyndam, die met vakantie is. Voor Jan Janssen was het de eerste keer dit winterseizoen dat hij op de baan reed. Hij had in Piet de Wit een goede motor. Het experiment met Kees van Kooten in de spits zal door Telstartrainer Rab morgen in de uitwedstrijd tegen DWS (op het Blauw Wit-terrein) waarschijnlijk wel worden herhaald. Rab was niet ontevre den over de eerste verrichtingen van de Lille-speler, hoewel de moeilijke terrein- omstandigheden in de oefenwedstrijd te- Het is mede de taak van de zwembond om te zorgen, dat dat gat niet ontstaat.. Op dat gebied heeft het bestuur een flink stuk verantwoordelijkheid. Maar van dat soort verantwoordelijkheden zijn we ons bij de zwembond echt wel bewust." „Een voorbeeld: met de age-group- swimming, het wedstrijdzwemmen door jongens en meisjes van beneden de 10 jaar, zijn we zo laat begonnen, omdat we eerst volkomen zekerheid wilden hebben, dat er geestelijk en lichamelijk geen con sequenties voor die kinderen aan vast zuden zitten.” Ook dat age-group-swim- ming loopt intussen voortreffelijk en dat is dan weer een facet, waarop de trots van mr. Van de Krol over hetgeen de zwembond presteert, gebaseerd is. „Maar het gebeurt bij de gratie van een maxi mum aan bekwame bestuurders en sport leiders. En dat kan elke dag veranderen." verzorgd moet worden." Ook de geslaagde trimactie van de KNZB, de afstands- zwemproef, waarvoor 109.000 kaarten uit gegeven zijn, vraagt een professionele aanpak. De KNZB (tussen de 110.000 en 120.000 leden) en met 24 man op het bondsbureau, is duidelijk één van de grote acht sportbonden in Nederland. Dit acht tal heeft nog niet zo lang geleden de koppen bij elkaar gestoken om te komen tot een gezamenlijke oplossing voor iden tieke problemen in de verschillende bon den. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. UTRECHT. Er viel een koploper af, vrijdag in Utrecht bij de Nederlandse kampioenschappen bandstoten. Jean Bes sems. de Limburger, werd door een onbe kommerd spelende Henk de Kleine volle dig overbluft en daarmee voeren nu twee n.an het veld aan: Hans Vultink, de huidige titelhouder in de eerste plaats en Willy Steures, zij het dat deze laatste het met een wat lager gemiddelde moet doen: 5.97 tegen 6.20 voor Vultink. Vultink en Steures waren zo’n beetje de grote overle venden van deze tweede dag. Steures tikte Sundquest en Ligthart uit en Vultink wist wel raad met De Kleine en Dekker. „Het hele weekeinde ben ik zoet met het bestuderen van die papieren. En dan raak je, al probeer je het werk nog zo goed te verdelen, veel tijd kwijt met pogingen om de bond in de running te houden, in het totaal van de Nederlandse sport. Ik vind namelijk dat je als zwem bond een stuk van jezelf moet kunnen geven ten bate van het geheel. Dat komt de zwembond dan ook weer ten goede. Ach, het is inderdaad een hoop werk en het kost veel tijd. Ik heb vroeger zelf gepolood, die reeks promoties achter el kaar van Flevo Nij kerk, waarvan ik 25 jaar voorzitter ben geweest, meegemaakt.” „Nu heb ik als voorzitter van de zwem bond ’s zomers niet eens tijd om een baantje te trekken. Je moet vergaderen, maar je zit er in en hoe kom je er weer uit? Want het doet je toch wat als je daar als voorzitter van de KNZB bij de Neder landse kampioenschappen in Den Haag of de Europese jeugdkampioenschappen in Rotterdam ziet hoe fijn het allemaal gaat. Dan weet je dat het een stuk eiger werk is en dan voel je je gewoon echt trots.” MÜNCHEN. De 1200 atletes, die zullen deelnemen aan de Olympische Spelen in München, zullen een haar van het hoofd moeten offeren voor de sekse-test. Deze zal voor het eerst op een dergelijke wijze geschieden. Deelneemsters, die bij voor gaande gelegenheid aan een sex-test zijn onderworpen, zijn vrijgesteld. Coen Moulijn herinnert zich niet ooit zo’n pechseizoen achter de rug te hebben als voetballer. Enkele maanden geleden reed hij tegen een trein op in Rotterdam- Zuid. De kneuzingen schenen tamelijk snel genezen. Hij speelde een volle wed strijd tegen top-amateurploeg Zwart- Wit’28, maar zakte daarna weg. Hannel haalde hem keer op keer uit het elftal. „Het was weken later. Het ongeluk scheen vergeten. Toen pas kwam mijn geestelijke reactie. Ze zeggen dat dat normaal is. Heel langzaam kwam daarna de vorm weer bij mij terug.” Moulijn zou zijn definitieve rentree ma ken in de bekerwedstrijd Blauw-Wit- Feyenoord. Het publiek begroette hem met gejuich. Een kwartier was de wedstrijd oud toen tengere Moulijn zeer ongelukkig struikelde en viel. Elleboog uit de kom en spierbanden gescheurd. Het huilen stond hem op dat moment nader dan het la chen. Nu zegt Feyenoords spielmacher op de vleugel: „Achteraf denk je dan: zo’n onbenullig valletje. Hoe kan dat nou. Dan kunnen ze je beter pakken. Als een te genstander je opzettelijk laat neergaan voel je het intuïtief beter aan. Dan reken je op een zware val. Nu deed ik dat niet.” Pechvogel Moulijn ging via het zieken huis naar zijn woning. Zelf stelt hij koeltjes vast dat „het een beetje tegenzit.” Even later is hij wel bereid toe te geven dat „het behoorlijk tegenzit.” „Tweemaal iets binnen drie maanden tijd. Maar ik heb ook jarenlang niets gehad. Seizoenen gespeeld zonder één blessure, dat moet je niet vergeten.” Nu voetbalt hij weer. Één maal duikelde hij onfortuinlijk op de in het gips gerolde arm. Laconiek zegt Mou lijn: „Het gips kraakte flink, maar ik voelde niets.” (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Coen Moulijn traint weer. De voetballer die dit jaar tegenslag na tegenslag te verduren kreeg, voelt zich kiplekker. Met het gips nog om zijn arm voetbalde hij met de andere Feyenoordspelers een oefenpartijtje. „Ik ben echt opge wekt, opgeruimd”, zegt linker- vleugelspeler Moulijn die volgende maand 34 jaar wordt. „Zaterdag gaat het gips er af. Twee weken later hoop ik weer van de partij te zijn”. Emo tionele Moulijn heeft er zijn zinnen op gezet voor het Europa-cupduel FeyenoordBenfica (8 maart) zich zo te hebben laten gelden dat trainer Happel hem niet kan passeren bij het opstellen. „Naar die wedstrijd leef je echt toe. Dat hebben wij toch erg sterk”. Benfica dus. Met de beste ver wachtingen. BRUSSEL. Met veel meer dan in Amstelveen in de halve finales heeft Delta LIoyd/AMVJ opnieuw Dyna mo Tirana verslagen. Ook in de finale- groep van het toernooi om de Europese beker vrijdagavond in Anderlecht, werd het een overwinning in drie sets: 15-12, 15-8, 17-15 na tachtig minuten briljant en spannend volleybal. Dynamo dat in Amstelveen snel opzij stapte voor de Ne derlandse kampioen vocht gisteravond tot het uiterste. Slechts twaalf punten in de drie sets van Amstelveen, in Anderlecht alleen al in de eerste set twaalf punten. Het verschil tussen beide wedstrijden werd gemaakt door de Albanezen. De ploeg van Tirana speelde fanatieker, was tot het uiterste geconcentreerd en toonde, zowel aanvallend als verdedigend, veel meer kracht aan het net. Toch verloor Dynamo opnieuw doordat de ploeg aan het net niet was opgewassen tegen de slagkracht van Jansen en Valkenburg, waarin Tinga soms bij droeg met flitsende smashes en vaak met uiterst berekende ballen. De tragiek van Dynamo is dat zijn beste speler Kreshnik Tartari aan het net gewoon tien centimeter lengte te kort komt, waardoor voortdurend en gehaast moet worden geïmproviseerd om die lacu ne op te vullen. Het lukte vaak, maar niet als de felle Harry Veldhuis een kansje kreeg. In de tweede wedstrijd van de avond won de Tsjechische ploeg Zetor Brno met 7-15, 15-2, 15-10, 15-12 van Ruini Florence. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het eerste officiële kampioenschap koppelkoers van Neder land voor beroepsrenners, is vrijdagavond in het Rotterdamse sportpaleis gewonnen door het gelegenheids-duo KarstensPij nen. Dit Brabantse koppel, domineerde het volle uur, waarin een afstand werd afgelegd van 49 kilometer 960 meter. Op de tweede plaats eindigde KoelBraven boer en op de derde plaats VianenVan Midden. ,Jn 1972 gaan we met een nieuwe, moderne zwemonderwijzersopleiding van start, een enorme stap vooruit.” Mr. Van de Krol vindt dat de enorme groei van het aantal overdekte zwembaden (37 in 1945 tegen 257 nu) en de daarmee gepaard gaande uitbreiding van het zwemonder wijs zo langzamerhand een begeleiding gaan vragen, die dooi amateurs niet meer te doen is. Kortom: die door professionals „Het kan natuurlijk altijd nog beter. Voor de poloërs, die door vroeg te gaan trainen ook belangrijk in conditie vooruit zijn gegaan, zouden we bijvoorbeeld graag een compleet trainingsbad hebben Maar in de gegeven omstandigheden zijn we dankbaar voor de medewerking, die van gemeentelijke en particuliere zwembaden krijgen. Af gezien daarvan: een beetje te genwind kan stimulerend werken.” Ook over de mogelijkheden, die er zijn om zwemmers(sters) en poloërs op ander gebied inkomstenderving bijvoorbeeld te helpen, of binnen het kader van de zwembond zelf of met hulp van het NOC, mag mr. Van de Krol echt niet klagen. „In praktisch alle gevallen zijn de kansen om te helpen er echt wel”, zegt hij. Aan de andere kant hoeven wat hem betreft topsporters niet te veel in de watten gelegd te worden. „Jongens en meisjes, die topsport be drijven, voelen zich heus wel happy, ze leven voor hun sport. Echt, we moeten die topsporters niet te gauw beklagen van: wat getroosten ze zich toch veel opofferingen. Het bedrijven van sport is an sich een olezierige zaak.” Mr. Van de Krol vindt wel, dat er bij de bond aan dacht moet bestaan voor de periode na de topsportcarrière. „Er moet geen gat vallen tussen het topsporter zijn en het creëren Mr. Van de Krol gaat privé met zijn vrouw wel naar de Beierse hoofdstad om te kijken wat de zwem- en poloploeg daadwerkelijk gaat presteren. „Dat moet m’n vakantie dan maar zijn van het jaar, maar één keer wil ik zc’n evenement toch bijgewoond hebben. Nu het zo dichtbij is, kan het haast niet makkelijker.” Zoals de zaken er nu voorstaan, zal zijn trots over wat er op het ogenblik allemaal binnen de zwembond gepresteerd wordt terecht blijken te zijn. Mr. Van de Krol, die drieënhalf jaar terug het KNZB-roer overnam van Jan de Vries (de Niikerker was op dat moment vice-voorzitter) steekt die trots niet onder stoelen of banken. „De zwembond is een prachtbond. Alles loopt voortreffelijk, we hebben nooit herrie.” Dat de zwembond momenteel als mo delbond gezien wordt, doet mr. Van de Krol uiteraard deugd, maar hij waar schuwt wel: „Je moet de KNZB toch eigenlijk anders bekijken dan de meeste mensen hem zien. De zwembond betekent meer dan topsport alleen. We doen ook veel werk op het gebied van het recrea tieve, van het elementaire zwemmen. Per jaar geven we zo’n 200.000 zwemdiploma’s uit en de examens voor zwemonderwijzers vorig jaar waren er 1100 kandidaten vinden ook onder toezicht van de KNZB plaats. Zo wordt er over gedacht om de leden administratie door een computer te laten verzorgen. Mr. Van de Krol: „Een ama- teurbestuur boven zo’n bond is eigenlijk gekkenwerk. Je voelt je gewoon commis saris van een N.V. Maar we hebben in de KNZB gezegd: We willen geen professio nele leiding, wel professionele begeleiding, het amateurisme moet in de bond echter voorop blijven staan Dat een uit ama teurs bestaand bestuur, bijgestaan door professionele medewerkers, van een zwembond een bloeiende, respect afdwin gende organisatie kan maken, is de laatste jaren duidelijk gebleken. En dan denk je in eerste instantie toch weer aan de prestaties van de zwemtop, die een ver bijsterend snel omhooglopende curve ver tonen. Mr. Van de Krol: „Om de oorzaken daarvan aan te wijzen, moeten we terug gaan naar 1968. Het is een stuk initiatief van mij geweest om toen te zeggen: we stappen af van één centrale trainer, we gaan terug naar de clubtrainers, die geven een stuk vertrouwen. En die clubtrainers hebben we toen weer laten begeleiden door onze trainingsadviseurs zonder aan de erkenning van de waarde van de clubtrainer te tornen”. „Dat systeem begint nu echt zijn vruch ten af te werpen. Verder geloof ik dat het instellen van winterkampioenschappen een gelukkige zaak is geweest. Vroeger was het zo, dat de zwemtop pas in maart, april begon te trainen met als doel een „piek” bij de Nederlandse kampioenschap pen. Die „piek” duurde dan op z’n hoogst een paar weken, na de Nederlandse kam pioenschappen werden geen prestsaties meer geleverd.” „Met die winterkampioenschappen heb ben we bereikt, dat de zwemtop al op 1 januari is gaan trainen. Daardoor is in de volle breedte de conditie enorm gegroeid. Dat is het geheim van de Nederlandse successen: door die conditie zijn onze topzwemsters in staat om in april, mei, maar ook in december, kortom op elk moment een topprestatie te leveren „Door deze opzet hebben we ook niet zoveel moeilijkheden met het samenstel len van een ploeg voor München We hoeven alleen maar naar de voorgeschie denis van iedere zwemster en zwemmer te kijken. Wat ze tot nu toe constant pres teerden, geeft voldoende houvast. Ik acht het dan ook praktisch uitgesloten, dat er nog een „toevallige” ster aan het firma ment zal verschijnen.” Over de voorberei- van een goede maatschappelijke positie. DEN HAAG. De KNVB heeft na de zaterdagwedstrijden ook de zondagama- teurcompetitie afgelast. Ook alle afdelingen hebben de wedstrijden voor zaterdag en zondag afgelast, terwijl de wedstrijden van de B-elftallen betaald voetbal eveneens geen doorgang vonden. Wat betreft de wedstrijden in het betaal de voetbal zal de beslissing hiervan worden overgelaten aan de consuls en scheidsrech ters. Een curieus dagje eigenlijk, in Utrechtse Marcuscentrum. Neem het val dat Hans Vultink en Henk de Kleine in de middag tegenover elkaar stonden. Wie had dat kunnen denken, het was zo ongeveer de geprogrammeerde finale. Maar De Kleine had het donderdag volle dig laten afweten en daarmee was de kans op een topklassering en een zondagse partij tegen Vultink volledig verkeken. En als de Brabander nu nog gewon nen had van de kampioen, maar ook dat feest ging niet door. Vultink explodeerde in zijn zesde beurt (81 caramboles) en leek De Kleine in een mum van tijd te gaan vloeren. Maar dat viel tegen. Terwijl de titelhouder al na 10 beurten op 123 stond had hij uiteindelijk nog 33 beurten in totaal nodig om te finishen. Bepaald ruï neus voor het moyenne. Vultink, midden in zijn voorbereidingstijd door griep ge veld: „Ik voel me lichamelijk nog steeds niet fit. Het gaat gewoon wat minder”. NIJKERK. Mr. Jaap van de Krol zegt enkele malen tijdens het gesprek: „We moeten met beide benen op de grond blijven staan.” Want de 54-jarige voorzit ter van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond, de KNZB, is duidelijk bang voor té optimistische verwachtingen met betrekking tot de prestaties van de Olym pische zwem- en waterpoloploeg in München: „Ze moeten het allemaal nog maar laten zien.” De „prognose” van mr. Van de Krol getuigt van nuchterheid: „Ik hoop, dat de zwembonddeelnemers aan de Olympische Spelen strijd op Olympisch niveau zullen weten te leveren. Medailles komen bij mij pas op de tweede plaats. Neem zo’n 400 meter vrije slag estafette- dames: op papier is onze ploeg goed voor zilver, maar één verkeerde wissel en alles is afgelopen. München wordt, wat de prestaties betreft, uiteraard een top. Maar een kunstmatig opgevoerde top. In hoe verre komen die spanningen, die daarvan het gevolg kunnen zijn, in München tot ontlading? Nogmaals: ik waarschuw voor overdreven verwachtingen.” 1 Door al dat langs de lijn staan is hij er op gebrand een meer dan goede rentree te maken. „Ik heb enorm veel zin om te spelen. Ik geloof dat iedere speler dat heeft: naarmate je langer uit het veld bent geweest is de behoefte om terug te komen groter. Ze zeggen wel: Moulijn is geestelijk aangeslagen door die tweede klap, maar dat is niet waar. Ik mag wel zeggen dat ik me sterker voel dan ik geweest ben.” Hoe hard heeft dit Feyenoord Moulijn nodig? Coen Moulijn antwoordt: „Feyen oord heeft Moulijn niet zo direct nodig. Er is een goed elftal. En ze kunnen het heus ook zonder mij.” En dan zijn ver trouwen uitsprekend in dit elftal: „Goed, er is een inzinking. Maar dat is al jaren zo met Feyenoord. Iedere winter. Daar komen we best overheen. En die vier punten achter op Ajax, dat is weliswaar een onbehoorlijke achterstand, maar de weg van de competitie is nog lang. Voor ons, maar ook voor Ajax. Vergeet dat niet.” Wie met deze opgewekte Moulijn spreekt over ophouden met voetballen krijgt de volgende reactie: „Op het ogen blik zeggen sommige mensen dat die elle boog door mijn ouderdom is gekomen. Dat is beslist niet waar. Het is een tikje. Ik krijg het tijdens een wedstrijd. Een ander krijgt het in het dagelijks leven. Dat i s geen ouderdom. Maar definitief ophouden doe ik over anderhalf jaar. Aan het eind van het seizoen ’72-’73 stop ik met voetballen.” Ook als het bestuur van Feyenoord hem bidt en smeekt te blijven? „Ook dan. Het staat voor mij als een paal boven water. Ik vind dat een voetballer moet weten wanneer hij moet stoppen. En voor mij ligt die grens na het volgend seizoen." Maar dan is Coen Moulijn inmiddels 35 jaar. Er zijn niet veel linkervleugelspelers in Nederland die op die leeftijd in een topclub meedraaien. Willy Steures bleef, zoals gezegd, aan de winnende hand. Sundquest kon hem niets in de weg leggen, uitgezonderd wat carot- teproblemen (200 om 167) en ook Ligthart goed tegenspel biedend aanvankelijk, moest buigen (200 om 171). Steures’ voor naamste kracht ligt tot nog toe in de regelmaat van zijn produktie. In dat op zicht moet zelfs Vultink het tegen hem afleggen. De titelhouder speelt in extre men. Heel hoge series worden afgewisseld met reeksen missers en dat was ook het geval met Piet Dekkers, die niettemin nog al wat klasse tekort kwam: hij bleef op 90 staan. Bert Teegelaar maakt zeker geen slech te tijden door. Teegelaar werd in de middag nauwelijks bedreigd door Jaap Ligthart en 's avonds sloeg hij tegen Sundquest aan het eind van de partij zijn slag. Teegelaar vergaarde al met al zes matchpunten en is dus zeker nog niet afgeschreven voor de titel. De stand na vier ronden: Vultink Steures Bessems Teegelaar De Kleine Dekker Ligthart Sundquest Mr. Van de Krol hoopt in ieder geval het zwembondroer nog een tijd vast te tnogen houden, hoewel deze hobby hem veel tijd kost. De Nijkerker heeft als notaris een drukke praktijk, is fractie voorzitter van de C.H.U. in de gemeente raad van zijn woonpiaats en zijn functie in de KNZB heeft tot gevolg gehad dat hij nu zitting heeft in het NOC-bestuur, in de totobestedingscommissie en in de coördinatiecommissie van de NSF. ,Jk heb in december in een periode van 21 dagen 18 avonden een vergadering gehad, afgezien daarvan: iedere maandag avond vergadert het dagelijks bestuur van de KNZB, van kwart over zes tot kwart over elf. De vrijdag daarvoor krijg ik altijd een hele stapel papieren in huis van het bondsbureau. Alle notulen van de commissievergaderingen van die week, een agenda voor de vergadering en toe lichting op alle punten. HAARLEM-IJMOND. SC Cambuur kan morgen bij Haarlem op een warm onthaal rekenen. De ploeg van Brand zal zich graag willen revancheren voor de 4-1 nederlaag aan het begin van deze compe titie in Leeuwarden, toen Haarlem met vier spitsen in een uitwedstrijd opereerde: een taktiek die tenslotte mislukte Het Haarlem elftal zal morgen op één plaats gewijzigd zijn aan het elftal dat vorige week tegen Ajax voetbalde. Bergman zal weer plaats moeten maken voor de her stelde Piet van den Berg. Haarlem: Pol dervaartWentink, Hoeben, De Haan, PeijsNieuwenhuys. Burgers, Van den BergDe Goede, Smit, Boszhard. Bij Cambuur is het meespelen van Lippold en Hoekstra niet zeker. De Friezen hebben een selectie van veertien spelers waaruit morgen het elftal wordt geformeerd. r 'z' - F.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11