Toekomst van Mars Stars als topclub in gevaar Landskampioen met minimaal verschil verslagen MARS STARS KREEG REVANCHE REUS GEVELD Andreiko en Koeperman weer remise Basisploeg van SFC kwam tegen HVS niet in actie Vijfde achtereenvolgende titel Koude douche Dit jaar had Duinwijck voor Swift tegen Quintus Kampioenschap Levi’s nog slechts kwestie van tijd nauwelijks tegenstand WtfcF Roelants winnaar Belgische cross 12 MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 niiinminmnmiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiinniiiiiiiiiiniiiiiiiniiiniiinnnniiiiiiiiniiii rninmmmimnnmiminimmmiimniiiiimiiiiminiimmiinmmimmiimimmimimmimi s c (Van onze basketbalmedewerker) c l - <Van onze basketbalmedewerker) de weer te (Van onze volleybalmedewerker) definitief doen ver- (Van onze handbalmedewerker) (Van onze badmintonmedewerkster) A’dam'B. i J c t 1 In de dames-eredivisie lijkt de strijd nu wel beslecht. Fiat Stars zal kampioen worden, terwijl Juventus. HOC en Land lust vermoedelijk zullen moeten afdalen. 1 t Fraai was het duel in Zandvoort niet, maar de maximale spanning in de tweede helft vergoedde zoveel, dat zelfs de meest neutrale toeschouwer moeilijk rustig op zijn plaats kon blijven zitten. In de aller laatste minuut stond de zaal werkelijk op zijn kop. Bij 71-70 leek uitblinker Kees Akerboom Levi’s uit de diepste ellende op Op dat moment wilde SFC ieder risico ten aanzien van meer setverlies vermijden en het inzetten van de volledige basisop stelling maakte die bedoeling al snel dui delijk. HVS schoot veel tekort vergeleken bjj het snelle, onvoorspelbare aanvalsspel van SFC, met name waar het de blokke ring betrof. De Haarlemmers konden daar aanvallend door Bob de Poel, Joop Schultz en Hans Weber nog wel wat tegenoverstel len. maar SFC bleek tenslotte via 15-5 en 15-6 veruit superieur. Door deze nederlaag belanden de HVS-ers op de onderste plaats, ook wel door het niet spelen van NSH. maar meer nog door de verrassende over winning van Valuas op EVV. alweer een bewjjs, dat het in Venlo voor de midden mootploegen steeds moeilijker wordt om tot winst te komen. Eveneens opvallend is de zeer makkelijk tot stand gekomen over winning van Corbulo op Bouwlust en de 3-0 overwinning die Libanon op het sterker te achten Robot^Tornado behaalde. 11 10 12 12 12 12 22 20 20 14 14 10 10 in 6 5 4 4 3 8 4 0 dress kwam Mars sterk terug en kon het een voorsprong nemen. Bissant bij tijd en wijle veel te zelfzuchtig bleek ech ter een te groot probleem voor de Levi’s- defensie. Fataal werd Levi’s de technische fout tegen More, toen deze een beslissing van arbiter Onrust te fel aanvocht. Bissant benutte feilloos de beide strafworpen en Mars nam toen die kleine voorsprong, die het niet meer afstond. Topscorers: Bissant (11-12), Childress (13-6), Akerboom (9-11) Schreur (10-8). 14 13 13 14 14 14 13 14 12 8 6 4 2 zou na zes jaar hard werken wel erg triest zijn”. Ook na de hervatting konden de gasten Attila niet bedreigen en de gastvrouwen zegevierden met 12-4. Stand: Haarlem Cardinals 25-20, Bona Stars 25-20, Rac. Agon 25-18, Landlust 25- 10, Donar 25-10. Suvrikri 25-6. i 1 1 i 1 I 1 1 24 18 18 14 14 12 Zaan Molenwiek A’dam/B 2 Corbulo 2 C/Delta Heren Mars BI. Deltall SFC R/Tom. Corbulo Bouwlust 12 10 11 12 12 12 EVV Libanon US Valuas NSH HVS PVC Advendo d r a s I r s t 2 t I l t 1 4 5 l 1 12 12 12 12 11 12 28 22 20 18 16 14 t 1 c t l s r i 2 4 i Na de over4vinning van Cardinals op Bona Stars staat nu wel definitief vast, dat Cardinals ook volgend seizoen weer zal uitkomen in de ere-divisie. Vooral in de tweede helft van dit treffen werd de strijd vrij hard. Bona Stars en met name Peter de Jong en Jaap Maassen bleken de naderende nederlaag slecht te kunnen verkroppen Behoudens de beginfase is Cardinals steeds aan de goede kant van de score geweest. Pas goed draaien gingen de Haarlemmers, toen Kees Amama bin nen de lijnen kwam. Toch was de 45 36 voorsprong bij de rust nog niet gerustge- vend. Gert den Hertog en Rudolf Mooy hadden toen reeds vier persoonlijke fou ten achter hun naam staan. De scorings drift van Kees Amama en André Hoefak- ker hield Cardinals tenslotte overeind, ook al kwam Bona Stars twee keer tot op drie punten terug. Dankzij Hoefakker (8-11) en Kees Amama (10-18) bleef de winst met 91-83 in Haarlem. In de tweede divisie verloren zowel Hoofddorp als The Typhoons hun uitwed strijden tegen respectievelijk EBOH als Azimma. Hoofddorp zag geen kans om de handicap van de moeilijk bespeelbare borden in de Ookmeerhal te overwinnen. Een 19-13 achterstand bij de rust werd weliswaar in de tweede helft weggewerkt, doch de kleine 31-29 voorsprong ging in de tweede slotfase na de diskwalificatie van Coen Lammerts en Arie Kauffman verloren. EBOH zegevierde tenslotte met 47-44. Topscorer: Boudewijn Maat 3-9. Stand dames Detry Haag Bekkerveld Vredestein DVC Dynamo Octopus Zonder aan de Zandvoortse zege iets af te 4villen doen, mag gesteld worden dat het gemis van de uitgeschakelde Mario- neaux voor de Haarlemmers juist in dit duel bijzonder zwaar woog. Opmerkelijk was dat beide ploegen opnieuw een vrij veilig lijkende voorsprong verspeelden. Ondanks de 37-34 achterstand bij de rust domineerde Levi’s in deze eerste helft. Roel Tuinstra presteerde weinig en zorgde met al zijn gepraat voor weinig rust bij de thuisclub. Childress zwak schietend en Bissant hielden echter het hoofd koel. Louter door fraaie passes van Chil- gisteravond (waarbij minimaal 1000 man werd verwacht) waren er niet meer dan 700 betalende bezoekers binnen, en daar kon zelfs het optreden van carnavalsprins Nicolaas V met zijn gevolg in de pauze niets meer aan verbeteren. nieuw over het kritieke punt heen te halen. Een fraaie interceptie op een schot van Bissant bracht aanvoerder Kales in scoringsposiitie. Doch ook Mars verdedig de goed. Mars, dat tot op dat ogenblik vrijwel iedere sprongbal verloren had, kreeg balbezit, doch andermaal moest Bis sant zijn meerdere in de sterk verdedi gende Akerboom erkennen. Mars wenste echter niet te capituleren en won tien minuten voor tijd opnieuw de sprongbal onder de Zandvoortse basket En deze unieke kans liet Mars zich niet meer ontnemen. Voor de eerste maal dit seizoen was Levi’s door de aartsrivaal verslagen. HANNITT Gisteren is de terreinloop van Hannut gewonnen door de Belgische vete raan Gaston Roelants, die de afstand van 9 km aflegde in 25 minuten. Stand Bouwlust Detry H. 2 Armada die Raeckse 14 13 14 Valuas Valbovol SFC Corbulo AMVJ/RLVC 12 11 12 1’ 12 12 12 Het team van Duinwijck dat voor de vijfde achtereenvolgende maal kampioen van Nederland is geworden met de beker. V.l.n.r. Boudewijn Ridder, zijn zuster Marja, Marjan Luesken en Rob Ridder. Stand: Fiat Stars 11-22, BOB 12-18, DED 13-18, AMVJ 13-18, The White Stars 12- 16, BV Amstelveen 12-12, Wilskracht 13- 8, HOC 12-4, Landlust 12-4, Juventus 12-2. ZANDVOORT Na triomfen over Real Madrid en Transol R/Z heeft bekerhouder Levi’s tenslotte gister avond in de kwartfinales om de Nederlandse beker de eer aan tegen stander Mars Stars moeten laten. In een bikkelhard duel streden op het scherpst van de snede Mars en Levi’s voor de vijfde keer tegen elkaar. Pas in de allerlaatste seconden namen de Zandvoorters revanche voor de nederlaag, die zij in het begin van het seizoen met één punt verschil tegen Levi’s leden. Nu was het Mars dat welgeteld met één punt (7172) verschil zegevierde. In de eerste klasse leed Velsen een zware nederlaag tegen Duinwijck 3 (7-1). Het enige winstpunt voor Velsen werd gescoord door Joke de Boer, die haar single won van Marion Aapkes (11-6, 11- 7). De heren van Velsen, waaronder routi nier Leo van der Raadt, moesten hun meerdere erkennen in de jeugdige Guus van der Vlugt en Frits Hoogland. Haar lem 2 volgde het voorbeeld van hun eerste team. Met mevrouw Wolters als invalster, dwong het BCH 2 een winst punt af. Mevrouw Wolters, die vroeger ook al veel aan badminton deed, viel in voor Mies Lichteveld, die op haar beurt weer Marjolein Wolters verving in het eerste. Mevrouw Wolters, die haar single verloor en het gemengd dubbel met Hans van der Horst op het nippertje, wist met haar partner Wil Pangabejang, die ook geen tiener meer is, het damesdubbel te winnen van de zeer jonge meisjes van BCH. HAARLEM. Dit weekeinde is Duin wijck 1 voor de vijfde achtereenvolgende maal landskampioen geworden. Het team bestaande uit Marjan Luesken. Marja, Bou de wijn en Rob Ridder bleef ook dit jaar ongeslagen en behaalde maar liefst acht maal een 8-0 overwinning. De eerstvol gende op de ranglijst is Tilburg, dat drie punten achterligt. Unaniem waren de kampioenen het er over eens dat het toch elke keer weer voldoening geeft, ook al wordt het tegenwoordig zo’n beetje als een gewoonte beschouwd, dat Duinwijck met de eer gaat strijken. Dat de tegen stand dit jaar minder dan ooit was, vond men niet zo leuk. Rob Ridder: „Dat is een waardeloze situatie. Die hele competitie is trouwens toch een sof. Je verpest je zondag met drie partijtjes te spelen en dan kan je weer vertrekken. Het systeem in Engeland is veel beter: zo’n zes weken competitie en dan alleen maar toernooien. Daar leer je veel meer van en je hebt tenminste het vooruitzicht op een volgen de ronde, zodat je veel meer wedstrijden op een 4veekend speelt”. Stand: Exercitla 14-28, Akrides 15-20. Hoofddoro 14-16, Azimma 14-14, Wolves 15-14, EBOH 15-14, APGS 15-14, BV Am stelveen 11-12, Black and White 15-12, Tor/Mosquito’s 15-12, HAV 14-10, The Ty phoons 15-6. Stand dames: US 14-22, HAV 12-20, WOV 13-10. Zeemacht 12-16, Exercitia 13- 14, Wolves 12-12, KNSM 12-8, FAC 13-8, Akrides 12-6, Racing Agon 13-6, KVH 14- 4. Een uitstekend bezette sporthal De Enk heeft wederom kunnen constateren, dat Transol zonder Amerikanen bij voorbaat kansloos is tegen een Levi’s.. De Rotter dammers, die in de beginfase geen kans zagen om de Haarlemse verdediging uit verband te spelen, kwamen al snel met 8- 14 achter door de precisie, waarmee Levi’s schoot. Het talent Akerboom etaleerde ook toen al weer zijn niet geringe capaci teiten. Dat Levi’s in dit duel geen enkel risico wenste te nemen, mag blijken uit het feit, dat coach Janbroers voor alle zekerheid oud-intemationaal Eric Jager meegenomen had naar de Maasstad. Transol, dat slechts een maal leidde 33-32 wist de schade halverwege tot 43-47 te beperken. Ten koste van de nodige persoonlijke fouten kon Transol zich aanvankelijk in de tweede helft nog handhaven. Nadat Rob Hoek via een tweede opzettelijke persoonlijke fout ge diskwalificeerd was, ging het langzaam bergafwaarts met Transol. De sterk stu wende aanvoerder Frank Kales zorgde door zijn inspirerende spel, dat Levi’s na een 83-85 stand in één klap doordrukte naar de ruim verdiende 85-96 triomf. Onbetwiste topscorer werd Kees Aker boom met (16-14). Gerhard Schreur scoor de (16-5), Jan Loorbach (10-10) was de succesvolste speler bij de thuisclub. In Zandvoort beperkte coach Boogaard er zich DED toe, de winst vast te houden. Met de wedstrijd van zondag tegen Levi’s in het vooruitzicht .kwamen behoudens Bissant alle spelers slechts een helft in actie. Vooral dankzij een in vorm groeien de Lex Kroder en de weer uitblinkende Bissant leidde Mars bij de rust ruim met 45-30. thuis door een 8-0 overwinning op Victo ria. De Victorianen, die maar met één dame naar het noorden waren gekomen, hadden dus in ieder geval al drie wed strijden verloren, maar konden ook geen van de overige partijen in winst omzetten. ("Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Zelfs de zege op landkampioen Levi’s heeft de problemen van het Zandvoortse Mars Stars niet kun nen verlichten. Integendeel, misschien wordt het voor de basketbalploeg uit de badplaats nog moeilijker nu er naast de kampioenscompetitie topwedstrijden in de halve finale en finale van het bekertoer nooi gespeeld moeten worden. Dat geldt niet voor het gebeuren binnen de lijnen. Als debutant maakte Mars met een plaats in de halve bekerfinales en een kwalifi catie in de kopgroep van de kampioens competitie een uitstekende entree. Het grote aantal topwedstrijden dat daaruit voortvloeit wordt door het Zandvoortse publiek echter niet zo gewaardeerd dat men er een regelmatig bezoek aan de Pellikaanhal voor over heeft. Aan het begin van de competitie stelde het Mars-bestuur een begroting vast, ge baseerd op een gemiddeld toeschouwers aantal van 400. Voorzitter Ron Schouten: „Vooral bij de wedstrjden in de kampi oenscompetitie hadden we dat zeker ver wacht”. Ondanks vele aantrekkelijke du- De basketbalreus Tyrone Mario-I i neaux volgde het duel tussen zijn club Levi’s en Mars Stars gisteravond van- I uit een rolstoel. De Amerikaan raakte tijdens de wedstrijd van afgelopen donderdag tegen Real Madrid gebles seerd aan zijn rechterenkel. In eerste instantie speelde hij nog drie minuten door, maar in de 18de minuut moest hij toch het veld ruimen. Na een onderzoek bleek later dat hij zijn en kel gebroken had, wat hem minimaal op zes weken rust komt te staan. Dit seizoen kan Levi’s dus geen gebruik meer maken van zijn diensten. Des ondanks blijft hij in Nederland, waar hij ook volgend seizoen uit wil komen. MWWWVMWMVWWVWVVVVVIMWMWVVVVVMWVWWVWVMW Het Mars-bestuur is inmiddels tot de conclusie gekomen dat het zo niet verder kan. Wil men het topbasketbal voor Zandvoort behouden dan zal de plaatselij ke overheid bij moeten springen. In dat kader heeft het bestuur reeds een onder houd gehad met enkele raadsleden die de mogelijkheden verder onderzoeken. Ron Schouten: „Komt er van die kant geen hulp, dan zal het voor ons in de toekomst waarschijnlijk niet meer mogelijk zijn om in Zandvoort topsport te brengen en dat Blijft steun uit dan zijn er twee moge lijkheden: of Mars Stars blijft in Zand voort spelen, waardoor het op den duur door de beperkte middelen toch automa tische terug zou zakken, of het bestuur houdt het eerste team zoveel mogelijk in tact en verhuist 'bijvoorbeeld door middel van een fusie) naar een andere plaats. In dat verband was er al contact met Utrecht en Voorburg. Schouten: „Maar als het even kan doen we dat natuurlijk niet. We hebben er zo lang ons best voor gedaan om topbasketbal in Zandvoort te krijgen en nu we op het punt staan om een serieuze greep naar de beker te doen, met daarbij het recht om in het Europese cuptoernooi uit te komen, blijven we lie ver in onze eigen omgeving spelen” Sponsor Mars stelt op dit gebied geen bijzondere eisen. De smikkelfabrikant blijft belangstelling voor de Zandvoortse vereniging houden. Of de reclame in het vervolg uit Utrecht of Voorburg komt, maakt voor hem weinig uit. HAARLEM. In de dameshoofdklasse zijn gisteren schokkende dingen gebeurd. Vooral de staartploegen roerden zich en de grootste sensatie was ongetwijfeld de nederlaag van koploper Swift tegen het laaggeplaatste Quintus. De Roermondse dames beschikten ook niet over de reser- vekeepster en mede hierdoor kon Quintus liefst 16 maal uithalen; Cock Duivesteyn nam acht doelpunten voor haar rekening. Zij werd nog overtroffen door de negen maal scorende Thea Hendrix. In de laat ste minuut bezorgde Joke Verbraken haar ploeg een verrassende 16-15 zege. Gelukkig voor Swift moest Niloc een punt aan het steeds beter spelende Zeeburg laten, zodat de Limburgse dames de ranglijst nog aanvoeren. Direct na de basketverwisseling leek Mars zijn slag te gaan slaan. De gemoede ren raakten verhit. Schreur en de inmid dels in het veld gekomen Boogaard voch ten duels uit, die de perken van de sportiviteit te buiten gingen. Mentaal bleek Levi’s echter ook bij een 51-43 achterstand nog niet aaiigeslagen. Een tweede incident tussen Schreur en Boog aard. waarbij laatstgenoemde speler veel te grof tegen zijn tegenstander optrad, beïnvloedde het spel van de thuisclub nadelig. Steeds dichterbij kwam Levi’s en in de dertiende minuut was de stand weer in evenwicht, 59-59. SFC bewees tegen HVS in een volle As- sense sporthal, dat de derde plaats op de ranglijst een volkomen gerechtvaardigde is en zoals de Drenten nu spelen is de af stand tussen hen en de twee topploegen nog maar klein. Niet geheel vreemd daar aan is de nadrukkelijke inbreng van Piet Swieter. die een uiterst stimulerende in vloed op SFC heeft gekregen. Als coach volgde de oud international aanvankelijk het spel vanaf de bank omdat tegen HVS de wat minder sterke spelers uit de 10 mans selectie een kans kregen. In die eer ste spelperiode maakte dat eigenlijk niet veel uit want de Haarlemmers grepen de kansen, die hun werden geboden, niet aan. Mat spelend en weinig zelfverzekerd had HVS nauwelijks een antwoord op de toch echt niet grootse acties van SFC, dat via 15-8 vrij gemakkelijk aan de eerste set- winst kwam. Ook in de tweede set hield SFC het grootste gedeelte van de basis- ploeg aan de kant en weer waren er geen aanwijzingen die erop duidden, dat zulks nadelige gevolgen zou hebben, want de Assenaren liepen moeiteloos naar een 8-2 voorsprong. Een spelerswisseling en een daarmee gepaard gaande tempoverhoging gaven de Haarlemmers echter een injectie, waardoor de achterstand snel kon worden weggewerkt. Daarna gingen beide teams gelijk op tot 14-14 tot tenslotte HVS naar 14-16 doordrukte. els viel de publieke belangstelling echter bar tegen. De Zandvoorters komen tot nu toe aan een gemiddelde van 175 betalende bezoekers per thuiswedstrijd en dat is zowel uit sportief alsuit financieel oog punt erg onbevredigend Aanvankelijk go'd de ongelukkige lig ging van het basketbalveld in de Pelli kaanhal (in de breedte) als een rem op de ontwikkeling. De wedstrijden boetten daardoor aan waarde in. Daar kwam en kele weken geleden verbetering in. De heer Korver, beheerder van de sporthal, zette een veld over de lengte van de hal, met nieuwe baskets uit, waardoor tevens plaats vrijkwam voor 1200 toeschouwers. Dat aantal is tot nu toe echter niet bezet geweest. Zelfs tijdens het topduel van TALLIN De twaalfde partij uit damtweekamp tussen wereldkampioen Andris Andreiko en uitdager Iser Koeper man, die zaterdag in Tallin is gespeeld, is geëindigd in remise. Ook de elf voorgaan de partijen leverden deze uitslag op. De stand is nu 12-12. In de tweede helft draaide het aanvan kelijk allemaal wat stroever aan Zand voortse zijde. Het veelvuldig gepraat van spelers, als Tuinstra en Rob Boogaard deed de thuisclub geen goed Tot 82-68 kon DED terugkomen, alvorens Mars in de laatste minuten toch nog door kon drukken naar een ruime 99-77 score. Bis sant (12-10) en Leysner (0-15) Voor DED kwamen in de dubbele cijfers: Paul Hoeksema (6-13) en Hans de Bloch (10-8). Stand: Levi’s 25-48, Fiat Stars 25-46. Transol R/Z 24-38, Mars 25-36 Facto- tum/Punch 25-30. De badmintonclub Duinwijck is in de afgelopen acht jaar zeven maal kampi oen geworden. Marja en Boudewijn Rid der hebben al deze triomfen meegemaakt. Marja Ridder: „Wij zijn in die jaren normaal vooruit gegaan, alleen de rest is op één niveau blijven steken. En Rob: „De top in Nederland is veel te klein om een succesvolle competitie te kunnen spe len, er zit ook veel te weinig enthousias me in. Het gaat hier met badminton hetzelfde als met voetbal: een eindeloze competitie Bij ons ontbreken echter de Europacupwedstrijden. Zoiets zou voor het internationale peil erg goed zijn”. Gisteren behaalden de Duinwijckers een 8-0 overwinning op het Amsterdamse AAC. Daarna werd het pas behaalde kampioen schap met een receptie in de Duinwijck- hal gevierd. Ook het tweede team van de landskampioenen hield de twee punten De zege van Corbulo komt eigenlijk in dit verband een week te laat, omdat aan de hand van de ranglijstposities van vo rige week is bepaald welke vier teamsmo- gen deelnemen aan een toernooi, na de competitie, tussen de vier sterkste ploegen van Italië, Frankrijk, België en Nederland. Voor ons land zullen naast Deltalloyd/ AMVJ en Mars Blokkeer ook SFC en Ro- bot/Tomado deelnemen, terwijl Corbulo net deze kans op groter internationaal con tact miste. De Europese commissie zal de details nog bespreken, maar zeker is dal het toernooi eind april/begin mei in twee weekeinden verspeeld zal worden. Bij de dames waren vooral in de mid denmoot de uitslagen nogal opzienbarend. Valuas wees met grote cijfers Octopus te rug (3-0) en aan het verrassende optreden van Dynamo Apeldoorn maakte Corbulo door een 3-1 overwinning een abrupt ein de. In de kopgroep bleven de posities van Detrv Haag. Bekkerveld en Vredestein on aangetast. In de westelijke hoofdklasse dames gaat Bouwlust onbedreigd op het kampioen schap af (met gunstige perspectieven op promotie naar de eredivisie), want geen van de volgende teams zal in staat zijn de kloof te overbruggen. Die Raekse gaf za terdag in de HTS sporthal Compri Delta uit Zwijndrecht geen schjin van kans, al zal het wel altijd een raadsel blijven hor de Haarlemse dames de eerste set (13-15) konden verliezen. Compri Delta dat te laat arriveerde, speelde zwak maar onbe rekenbaar en daarvan werd die Raeckse. onzeker en traag opererend, het slachtof fer. In de tweede set echter toen Ennv Dijkman werd ingewisseld ging het een stuk beter en via 15-3 werden de zaken rechtgezet. De zwakte van Compri Delta kwam in de derde set pas goed aan het licht, want Carla Metten, die bij 3-3 aan opslag kwam, kon in een beurt de set uit maken: 15-3. In de vierde spelperiode kon die Raeckse zich in de aanval, die in Ma thilde van Balderen en Carla Metten ster ke afmaaksters had. zich nog eens naar hartelust uitleven, zodat ook deze set we derom op 15-3 werd afgesloten. On wat kleinigheden na krijgt de ploeg langzamerhand de goede vorm pakken en een overwinning op Advendo a.s. zaterdag zal de zorg om een plaats bij de bovenste zes wel d wijnen. HAARLEM. Zaterdag heeft Mars Blokkeer geprofiteerd van het niet spelen van Deltalloyd/AMVJ, door via een 3-1 zege op US alleen op kop van de eredivi- sieranglfjst te komen. De Amsterdamse landskampioenen liepen hun competitie- achterstand op door hun optreden in Brus sel in het kader van de finales van het Europacup toernooi, maar zondag krijgt Deltalloyd al de kans om de ontstane kloof te overbruggen, want in Rijswijk zullen de twee Nederlandse volleybalgiganten el kaar in een rechtstreeks duel voorlopig de hegemonie betwisten. De recente resulta ten van de Amsterdammers pleiten bij een prognose lichtelijk in hun voordeel, maar men moet niet vergeten, dat deze wedstrijd voor de Hagenaars het hoogtepunt van het seizoen vormt. Tweede werd de schot Ian Stewart (25.16), derde de Engelsman Trevor Wright (25.27) vierde zijn landgenoot Mike tagg (25.32) en vijfde de Belg René Goris (25.35) Puttemans kwam teleurstellend als zesde binnen HAARLEM. Het gemis van Mario- neaux is voor Levi’s geen enkele handicap geweest in het duel tegen Transol R/Z. Met de zware wedstrijd tegen Real Ma drid nog in de benen, speelde Levi’s voor Transol te professioneel om de Rotter dammers ook maar een kans op succes te geven. Mars Stars tegen DED was een slappe vertoning, die resulteerde in een duidelijke 99-77 overwinning voor de thuisclub. In de degradatiegroep won Haarlem Cardinals voor de derde achtereenvolgen de maal. Nu weer werd Bona Stars met 91-83 kansloos verslagen. Verrassend was de overwinning hier van Suvrikri op Ra cing Agon. Landlust greep de laatste kans op behoud met beide handen aan door Donar in eigen huis met 69-66 te verslaan. Zeeburg speelde met veel overtuiging en gaf Niloc voortrefelijk partij In de slotfase was de spanning te snijden Niloc nam vier minuten voor het einde een 7-6 voorsprong, maar na een knappe redding van de uitblinkende Marga van Wouden berg in het Zeeburg-doel kon Jannie van Ewijk de zeker verdiende gelijkmaker scoren. Knap was eveneens de overwin ning van staartploeg Beatrix op het sterke Hellas. Het technisch wat betere Hellas leidde bij de rust met 3-2, maar in de tweede helft gaf de thuisclub toch de toon aan. De gevaarlijke Maja van Kapel werd goed uitgeschakeld en dank zij doel punten van Maria Zeegers en Annie Slan gen werd het 7-6 voor Beatrix. Wa’cheren sluit nu de ranglijst na de grote nederlaag bij Attila. De Utrechtse dames speelden ditmaal prima en leidden halverwege al met 5-1. Haarlem trok ten strijde tegen Drop Shot. Het behaalde in Den Haag een gelijkspel. De beide heren van Haarlem, Cok Koenekoop en Loek Alders wonnen hun singles, alsmede het herendubbel en één gemengddubbel. Voor de beide dames van Haarlem waren Joke van Beusekom en Felice de Nooyer te sterk. Zij moesten de twee singles en het damesdubbel naar de tegenstander laten gaan, zodat de uit slag op 4-4 kwam. Alleen de herensingles waren nog een beetje de moeite waard. Paul Ridder won in drie games, waarvan de beslissende game met 2-1 in de verlenging, van André Wiertsz. Ook broer Piet had het volle aantal games nodig voor zijn overwinning op Leo Hansen (10-15, 15-7, 15-9). 1 L

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 12