Velsen niet geïntimideerd door harde spel van RCH Zwitserland handbalde sterker dan Nederland HPC nam revanche voor KIC-heren grepen titel door overwinning op Full Speed tegen Haarlem ZEGE ARCHIPEL OP DANAÏDEN DANKZIJ ROUTINE EN GELUK Neptunus sloeg hard toe Rusland Zweden: 3-3 Joop Keizer niet te stuiten op strand van Wijk aan Zee eerder geleden verlies O Honkballers willen Merwedeschaal voor VZC en heren Het IJ handhaving van huidige structuur Bregman op laatste plaats in kampioenschap I 17 16 A DO "20 THB Fel I MAANDAG 7 FEBRUARI I9?2 Biljarten 38/2: VSV-Hoojddorp Ickx-Andretti winnaar in Daytona Beach (Van een medewerker) (Van onze handbalmedewerker) (Van onze handbalmedewerker) (Van onze korfbalmedewerker) (S r. B B 1 1 1 (Van onze korfbalmedewerker) Nu begon de routine van Archipel Velsen heeft RCH in Heemstede met 2- 1 verslagen. De Velsenaren hebben hun overwinning vooral te danken aan een veel betere techniek. RCH wist zich alleen van een grotere nederlaag te vrijwaren, door vooral defensief veel overtredingen te maken. Velsen bouwde in het eerste periodes aankeek. wedstrijd HPC—Kon. AZ/HDZ Auke Sikma de score toen hij andere Jos Koks faalde alleen voor de RCH doelman. Deze moest in de slotfase nog enkele malen handelend optreden na harde inzetten van zijn eigen verdedigers. DAYTONA. De 6-uursrace van Day tona Beach, tellend voor het wereldkampi oenschap merken, is een succes geworden voor Ferrari. De eerste plaats was voor de Amerikaan Mario Andretti en de Belg Jacky Ickx, de tweede voor de Zweed Ronnie Peterson en de Australiër Tim Schenken. HAARLEM. Tijdens een bijeenkomst van het bestuur van de KNBSB en verte genwoordigers van de acht honkbalhoofd- klassers, zaterdag in Amsterdam, is van gedachten gewisseld over de aanstaande competitie Er lagen een viertal voorstel len ter tafel, waaronder het voorstel van de commissie van Engelen, inhoudende uitbreiding van het totaal aantal wedstrij den tot 32 en het voor honkbalinsiders onbegrijpelijke voorstel van Sparta, dat het aantal wedstrijden terug wilde bren gen tot 22. Geen van de andere hoofdklas sers bleek ook veel voor dit voorstel te voelen. (Van onze honkbalmedewerker) De tribunes in de Kennemer sporthal waren matig bezet, toen zaterdagavond om negen het beginsignaal gegeven werd voor de eerste van de twee interlands van onze nationale herenploeg tegen Zwitser land. In de eerste helft waren de Zwitsers duidelijk beter, hoewel Nederland in de beginfase door Bob Sondaar en Kees Key- zer een 2-1 voorsprong nam. De Zwitsers vonden elkaar beter in de combinaties dan de Nederlanders, die nogal stroef draaiden. Na twintig minuten leidde Zwit serland verdiend met 5-2, ondanks uitste kend keeperswerk van Peter Geerts. i, 5, 9. Vooraf speelden de heren-jeugdploegen van beide landen een aantrekkelijk duel, waarin Zwitserland duidelijk beter speel de. De Nederlandse ploeg met Concor- dia-speler René ten Have in de gelederen hield de ruststand op 4-5, maar moest het in de tweede helft afleggen bij de Zwitserse snelheid en verloor met 12-7. De tweede wedstrijd tussen de heren teams van Nederland en Zwitserland die zondag in Voorburg is gespeeld, is door de Zwitsers met 11-18 gewonnen. Bij rust was de stand 4-5. Een wedstrijd tussen de jeugdploegen van beide landen eindigde in een 11-11 gelijkspel. Bij rust leidde Nederland met 8-6. over naar een hogere versnelling en wist met 4-2 voor te komen. Westerkwartier was duidelijk aangeslagen en de Amster dammers dankten een verdere vernede ring aan het slechte schot van de bezoe kers. Westerkwartier wist vijf minuten voor tijd op 4-4 te komen. Voor Vicus was het jammer, dat een dubieuze straf- worp een 5-4 eindstand betekende en het daardoor de winst naar Westerkwartier ging. 11-19 11-18 11-12 11-11 11-10 11- 7 11- 7 11- 4 r. 51 .9 n s, k Ie i. 1. n Voor de prestatieloop verschenen bijna 500 liefhebbers aan de start. Zij werden in tegenstelling tot de wedstrijdlopers de andere kant opgestuurd. Een verrassende zet van de organisatoren waarop niet was gerekend. Dames: 1. E. Koppes. Heiloo, de 7 km. in 32.58: 2. Q. Kossen, Heemskerk, in 33.10: 3. J. van de Burgt, A’dam, in 36.48. Bij de jongens won Dick Bouman uit Heemskerk weer eens in 16.01 over de 4 km. terwijl bij de meisjes A. van Kreu- ningen uit Voorburg in 19.39 de snelste was. i. i. f. g 1. een 3-0 achterstand aan maar door Lida Kuys werd het 3-2 en Finny Goyers zorgde voor de gelijkmaker. Tweemaal nam Meteoor een kleine voorsprong, doch door Corry Jansen en Finny Goyers werd de ruststand 5-5. Ook in de tweede helft had de thuisclub voortdurend een kleine voorsprong. Lida Kuys en Finny Goyers zorgden voor 7-7 en dit leek ook de eindstand te worden, omdat IJmond op dracht kreeg op balbezit te spelen. Toen Finny Goyers twintig seconden voor het einde een enorme kans kreeg waagde ze toch een schot en het werd 7-8. De dames van KIC verloren opnieuw en zijn een beetje van slag af. DTS’59 bleef met 7-6 in de meerderheid. Bij Full Speed zal keepster Rina Voogt zeker nog een maand niet mogen spelen. Nu was VZV met 5-2 te sterk. IJMOND. Eindelijk heeft Neptunus in de microkorfbalcompetitie een over winning geboekt. Het was Haarlem dat het slachtoffer werd in een spannend duel, waarin de IJmuidenaren met 10-8 aan het langste eind trokken. DVK be haalde een 6-6 gelijkspel tegen Amster dam Zuid, hetgeen voor DKV het eerste punt betekende. IJMOND. De beslissing in de eerste klasse heren van de afdeling Haarlem is gevallen. KIC behaalde opnieuw het kam pioenschap door een 14-8 zege op Full Speed en mag op 5 maart in Amsterdam proberen om de regionale derde klasse te bereiken, een poging die vorig seizoen mislukte. Voor IJmond was het ook een goede dag. De heren ontmoetten Amersfoort en leidden bij de rust al met 8-5. Ook in de tweede helft waren de Velsenaren sterker en drukten dit in een 16-12 zege uit. De groen-witten klommen daardoor opnieuw op de ranglijst. De dames van IJmond klopten in Grootebroek Meteoor, dat door deze nederlaag naar de derde klasse de gradeert. De Velser dames wonnen overi gens met klein verschil: 8-7. Na vijf minuten keek IJmond al tegen HAARLEM. In de hoofdklasse A van de microkorfbalcompetitie heeft AKC uit Almelo het stoute kunstje uitgehaald, kop loper Ons Eibernest met 11-10 te ver slaan. Westerkwartier profiteerde van deze Haagse misstap door zelf met 5-4 van Vicus Orientis te winnen en daarmee de eerste plaats te bezetten. Rohda is door het 13-13 gelijke spel tegen Wordt Kwiek verder achter geraakt en speelt geen be langrijke rol meer. In de hoofdklasse B ging alle aandacht naar de wedstrijd De DanaïdenArchipel. In een volgepakte sporthal toonde Archi pel zich met 11-9 de sterkste. De ploeg heeft nu toch wel de beste papieren in handen. Blauw Wit en Luto maakten geen fout en wonnen respectievelijk Van Het Zuiden (13-8) en Oost Arnhem (10-4). Koog Zaandijk drukte PSV vaster op de laatste plaats door een 10-8 zege. door doelpunten van Driekus Klouwen. De Danaïden kon tot 4-3 terugkomen, maar Archipel wist door een tempo ver hoging tot 6-3 uit te lopen. De Leidenaren vochten echter bekwaam terug en konden tot 6-5 inlopen. Weer vergrootte Archipel de voorsprong, maar via 7-5 werd het 7-6 en dat ene punt verschil bleef bestaan tot de stand 9-8 in het voordeel van de Amsterdammers. Luto heeft geen moeite gehad met Oost Arnhem. De ploeg had met de rust al een 7-1 voorsprong genomen. Na rust konden de Arnhemmers beter in hun spel komen, maar de achterstand was al te groot om nog gevaarlijk te worden. Via 9-1 kwam Arnhem op 9-4, maar vlak voor tijd werd het nog 10-4. Hoofdklasse B: Archipel De Dan. Blauw Wit LUTO K Zaandijk O. Arnhem Het Zuiden PSV 11-17 11-15 11-14 11-12 11- 9 11- 8 11- 8 11 5 (Van een medewerker) De standen Hoofd klasse A: W’kwartier Ons Eibem. AKC Rohda W. Kwiek Pams V. Orientis Die Haghe won met 6-4, maar de Haarlemmers dien den na afloop een protest in egen het feit dat scheidsrechter Fooy verzuimde een TZV-speler voor de duur van de wedstrijd zonder vervanging uit het water te sturen, nadat de betrokken speler Jan Stocker openlijk had geslagen. De TZV-er Valk gaf al in de eerste seconden zijn visitekaartje af. Twee over rompelend snelle aanvallen leidden tot evenzovele Tilburgse treffers. Toen daarop een volgende meerderheid met een derde Tilburgs doelpunt werd afgesloten, ging hét er voor DWR donker uitzien. Jan Verdel maakte echter iets van de achter stand goed. Doordat Martin Schulze toen twee maal achtereen uit het water werd gestuurd, kwam TZV op 5-1. Door een strafworp van Ben Willemze werd het 5-2 en in de derde periode, slaagde Jan Stoc ker erin een meerderheid af te ronden, 5- 3. In het vierde kwart liet Jan Verdel zijn tegenstander te veel vrijheid en dat bete kende 6-3. Tenslotte bepaalde Jan Verdel vlak voor het einde de stand op 6-4. Wat betreft het voorstel van de com missie van Engelen, alleen Haarlem Nicols bleek voorstander te zijn van uitbreiding van het aantal te spelen wedstrijden. Met dien verstande, dat het, evenals trouwens de meeste hoofdklassers, niets zag in het spelen van double-headers. Uiteindelijk vonden de hoofdklassers elkaar in het voorstel tot handhaving /an de competi tie, zoals die al enige jaren is, n.l. het spelen van 14 doubles. Het bondsbestuur zal inzake de competitiestructuur bin nenkort een beslissing nemen. De streekderby NeptunusHaarlem is uiteindelijk beslist door het betere schot van de thuisclub. Haarlem dat vijf straf- worpen miste en te nerveus speelde, heeft niet die indruk kunnen achterlaten als in de eerste wedstrijd. Neptunus kwam bij zonder goed uit de startblokken en nam zeer snel een 4-0 voorsprong door doel punten van Beja Bron (2x), Rob v.d. Berg en Piet v.d. Graag. Pas toen kreeg Haarlem vat op het spel van Neptunus en met een verhoogd tempo trachtte de ploeg de achterstand te ver kleinen. Bij de rust keek Neptunus nog maar tegen een benauwde 4-3 voorsprong aan. De tweede helft begon echter op nieuw spectaculair. Via doelpunten van Beja Bron, die uiteindelijk goed was voor vijf goals, en Rob van de Berg, liep Neptunus naar een 6-3 voorsprong. Haar lem probeerde weer de achterstand te verkleinen, maar verder dan 6-4 kwam men voorlopig niet, omdat Beja Bron er al snel 7-4 van maakte. Toen Jan Aberson Neptunus naar '8-4 schoot en het direct hierop zelfs 9-4 werd leek de strijd be slist. Tegenstander Haarlem gaf de moed echter niet op. Bij de stand 9-8 in het voordeel van Neptunus, herstelde de IJ- muidense ploeg zich op hét juiste mo ment. Beja Bron wist tenslotte de stand op 10-8 te brengen. DKV heeft eindelijk zijn eerste punt binnen en dat ging ten koste van Amster dam Zuid. Via Henk Drost nam DKV al snel een 1-0 voorsprong. De bezoekers wisten via 1-1 op 2-1 te komen, maar Jaap Beens trok nu de stand gelijk, 2-2. Weer nam Amsterdam Zuid de leiding, 3- 2, doch vlak voor rust kon Gijs Jaspers 3- 3 aan laten tekenen. Het duurde tot in de twintigste minuut van de tweede helft voordait Jasper Jaspers raak schoot. De zelfde speler wist de stand zelfs op 5-3 te brengen, maar de Amsterdammers wisten de achterstand om te zetten in een 5-5 gelijke stand. DKV nam echter weer een voorsprong, door Anneke Eggermond, maar in dezelfde minuut was het opnieuw gelijk, 6-6. VSV speelde gisteren op eigen terrein een van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. Tweede klasser Hoofddorp werd kansloos en volkomen verdiend met 3-1 verslagen. Vooral in technisch opzicht overklasten de Velseroorders hun tegen standers. Na vijfentwintig minuten schoot Klaas de Kort VSV met een hard schot naar een 1-0 voorsprong. Hoofddorp pro beerde in de tweede helft terug te komen. Het slaagde er in de zevende minuut in door Robijn de gelijkmaker te laten aan tekenen. VSV Mep daarna snel uit naar een 3-1 voorsprong. Eerst doelpuntte Kruijer na een mooie pass van Van Leeuwen en direct daarna zette Leen Voet vier verde digers op het verkeerde been en rondde deze fraaie actie doeltreffend af. Klaas de Kort verzuimde vlak daarna de VSV voorsprong nog meer aanzien te geven. Hij faalde, alleen voor de vijandelijke doelman, volkomen. Hoofddorp zette in de slotfase alles op de aanval, maar de uitstekend spelende invaller doelman Arie Ham slaagde erin de Hoofddorpers het scoten te beletten. Aan de wedstrijdloop namen zo’n zestig senioren en veteranen deel. Doordat het strand moeilijk te belopen was en de lopers steeds met zijwind hadden te kam pen, bleven favoriete lopers als Joop Kei zer. Nico van Stralen, Ruud Bloem, Bert Smit, Hans de Rijk en Louis van Trigt dicht bij elkaar in de buurt. Voor de „oudjes” Piet van Alphen en Bert Vuyk, die normaliter steeds met de besten op het voorplan meekomen, bleek het dit maal veel te zwaar en zij moesten dan ook afhaken. Ook na het afstempelen van de kaarten bij het keerpunt aan de Noordpier, bleven de zes aanvoerders nog bijeen en pas op een paar honderd meter voor de finish, waar het strand bijzonder mul was, ging Joop Keizer er alleen vandoor en stevende onbedreigd op de zege af. De uitslag: 1. J. Keizer. Avenhom, de 7 km. in 20.42; 2. N. van Stralen, Heerhu- gowaard, in 20.55; 3. R. Bloem, Hoender- loo, in 21.00; 4. B. Smit, Sassenheim, in 21.13; 5. H. de Rijk, Haarlem, in 21.20; 6. L. van Trigt, Hillegom, in 21.22; 7. D. ten Boekel, Callantsoog, in 21.35; 8. T. Ver beek, Noordwijk, in 21.40; 9. W. Zonne veld, Castricum, in 21.42. Veteranen: 1. P. van Alphen in 21.55; 2. B. Vuyk, beiden A’dam in 21.56; 3. H. Groenewoud, Noord wijk, in 22.30; 4. H. van Vliet, Den Haag, in 23.09; 5. N. Zonneveld, Castricum, in 23.56. In de twintigste minuut kwam Neder land naast Zwitserland, dank zij Ed Hiensch (11-11). Opnieuw liep Zwitserland uit. Het had zes minuten voor het einde een 14-12 voorsprong. Een numerieke meerderheid leverde nogmaals een Neder landse treffer op (Keyzer). Dit doelpunt was voor de Zwitserse coach aanleiding om keeper Wetzel weer in te zetten, maar dit baatte niet, want de enige maal, dat hij had kunnen redden was hij kansloos, zodat Nederland toch nog verheugd de kleedkamer kon opzoeken. IJMOND. Gisteren werd voor de derde keer in successie het gehele ama- teurvoetbalprogramma afgelast. Om het wedstrijdritme niet geheel kwijt te raken speelden enkele clubs uit de IJmond een vriendschappelijke ontmoeting. Velsen liet in Heemstede een uitstekende indruk ach ter door met 2-1 van RCH te winnen. VSV deed het nog beter door thuis het twee klassen hoger spelende Hoofddorp met 3-1 te vernederen. Het Heemskerkse ADO ’20 oefende thuis tegen het in de eerste klasse HVB uitkomende THB uit Aertlenhout. Het werd een doelpuntenfes- tijn. ADO won met 8-2. DORDRECHT. De wedstrijden om de Merwedeschalen, die in Dordrecht voor de 25e maal zijn gehouden, zijn bij de dames door VZC gewonnen evenals vorig jaar en bij de heren door Het IJ. Een verrassende nederlaag leed de Vlaardingse zwemster Marjan Vermaat op de 100 meter rugslag tegen Annemarie Groen van Naarden in resp. 1.08.4 tegen 1.08.2. Een goede verrichting leverde Frieke Buys op de 100 meter vlinderslag met een tijd van 1.07.7. Op de 100 meter vrije slag werd Schoutsen fors verslagen. Met 58.7 moest hij genoegen nemen met een derde plaats echter René v. d. Kuil (57.1) en Beele (57.5). In de open de piet een hard schot de Amsterdamse goa lie verraste, 1-0. Via een toegewezen strafworp, slaagde het team van Frans Heeremans erin gelijk te maken, maar de fel offensief spelende Heemstedenaren kregen toch loon naar werken. Vlak voor het verstrijken van het eerste kwart na melijk, joeg Ale van de Veen het leer achter doelman Koekenbier, 2-1. Via Sikma werd het 3-1. In de derde periode kwam AZ voor het eerst naast HPC, via een door Olthof ingeschoten straf worp.Toch kon Kees Mant je na een door keeper Koekenbier niet volledig ver werkt schot van Ale van de Veen de Heemstedena,ren weer een voorsprong ge ven, 4-3. Lewis en Hopman passeerden vervolgens keeper Bakker. De achterstand werd daarmee in een 5-4 voorsprong om gezet. HPC kwam in de laatste minuten nog eens terug. Eerst schoot Kees Mantje raak, waarna Sikma zijn ploeg tenslotte nog naar de volle winst knalde, 6-5. DWR speelde tegen TZV in Tilburg een bijzonder ongelukkige wedstrijd. TZV (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. HPC heeft zaterdaga vond in het Haarlemse Sportfondsenbad getoond karakter te hebben. De ploeg van Hans Nolting slaagde erin de laatste mi nuut van de wedstrijd een 4-5 achterstand tegen KAZ om te buigen in een 6-5 overwinning. Daarmee werd revanche ge nomen op de eerder in het seizoen gele den 9-5 nederlaag. DWR slaagde er zon dagavond in Tilburg niet in de nederla genreeks te doorbreken. TZV versloeg de Ratten met 6-4, nadat DWR na twee al tegen een 5-1 achterstand Zoals de uitslag laat raden, was de ontmoeting tussen ADO en THB uit Aer- denhout bijzonder eenzijdig. Het bleek dan ook een weinig geslaagde oefenwed strijd. Alleen de Heemskerkse voorwaart- sen kwamen aan hun trekken. Putter (twee maai). Bruins en Peter de Boer (twee maal) zorgden voor een 5-1 voor sprong bij de rust. Na rust zorgden op nieuw Peter de Boer en de ditmaal bij zonder trefzekere Putter voor een 8-1 voorsprong. THB scoorde tenslotte evenals voor de rust slechts éénmaal. WIJK AAN ZEE. Op het strand van Wijk aan Zee won Joop Keizer uit Aven- horn zondag overtuigend een winter- strandloop van de Beverwijkse renners club Kennemerland en de Beverwijkse atletiekvereniging DEM. Er was niemand die hem in deze zware loop kon stuiten en met dertien seconden voorsprong op Nico van Stralen uit Heerhugowaard ging hij als een verdiend winnaar over de eindstreep. De Amsterdammer Piet van Alphen was weer eens de beste veteraan en ging als elfde door de finish. Archipel heeft de winst te danken aan de routine en het geluk, aspecten die De Danaïden in de belangrijke wedstrijd juist moest missen. Weliswaar startte de Leidse ploeg zeer verrassend en kon men door mevr. Nap de leiding nemen, maar Wim Bakker wist echter al snel gelijk te maken. Hierna liep Archipel tot 4-2 uit, Guus Cantelberg aan de bal in de wedstrijd NederlandZwitserland. SAPPORO. Ruim 6000 toeschouwers waren in het Makomanai ijsstadion getui ge van een boeiende ontmoeting met een enerverend slot waarin de Zweden een 1- 3 achterstand goedmaakten op Rusland. De Zweden hebben de gehele wedstrijd hun tegenstanders voortreffelijk partij ge geven. In de eerste en tweede periode zagen zij echter geen kans de vaak goede aeties met een treffer af te ronden. De Russen schenen aanankelijk op een ge makkelijke zege af te gaan, toen Firssov halverwege de tweede speeltijd de stand op 2-0 bracht. De stemming werd er inmiddels niet vriendelijker op. Enkele malen kwam het tot een handgemeen. In de derde periode dwongen de Zweden hun tegenstanders in de verdediging. Björn Palmquist had al snel succes. Hoe wel Kharlamov even later het verschil van twee treffers herstelde, raakten de Zweden niet ontmoedigd. Integendeel, met nog meer geestdrift trokken zij ten aan val. Inge Hammarström gaf de ploeg meer hoop op een gunstig resultaat door een tweede treffer. Halverwege die laatste periode scoorde Wickberg tot groot en thousiasme van het kleine groepje Zweedse supporters de gelijkmaker. In de slotfase toonde doelman Christer Abrahamsson zijn grote klasse bij de verwoede pogingen van de Russen de beslissing te forceren. Noorwegen heeft zondag de wedstrijd voor groep B van het Olympische ijshoc key toernooi tegen Joego-Slavië met 5-2 gewonnen. De scores per periode waren: 0-1, 3-0, 2-1. In de tweede en laatste wedstrijd van zondag voor de B-groep versloeg West- Duitsland het Zwitserse team met 5-0. De tussenstanden waren: 2-0, 0-0, 3-0. Zater dag versloeg West-Duitsland Joego-Slavië met 6-2. In groep A heeft Rusland zaterdag Finlad met 9-3 verslagen. De tussenstan den waren: 3-2, 3-1, 3-0. (Van onze sportredactie) WARMENHUIZEN. Het was voor een ieder duidelijk, dat maar één van de acht finalisten in Warmenhuizen recht had op het Nederlands kampioenschap 38- 2 derde klasse. Dat was de Kwadijker Martien van den Hudding, die ongeslagen en met het formidabele eindgemiddelde 18,04 is geëindigd. Daarmee bleef hij zijn naaste belager, clubgenoot Nelis Bouw uit Hoorn, twee punten voor, maar het verschil in gemiddelde tussen beiden was aanzienlijk groter: bijna vijf punten. Bregman moest in deze ronde weer ervaren, dat je niet ongestraft vier jaar de wedstrijdsport kunt laten schieten. Ook in de zevende ronde, toen Bregman zich inspande om tot een beter eindresultaat te komen, kom hij niet meer loskomen. De eindstand: 1. M. van den Hudding (Kwadijk) 14 matchpunten, 18,04 gemid- derd, 171 hoogste serie. 2. C. Blouw (Hoorn) 12 matchpunten, 13,09 gemiddels, 96 hoogste serie. 3. Van der Hijden (Ra- venstein), 6 matchpunten, 13,45 gemiddeld, 170 hoogste serie, 4. Pottjegort (Appinge- dam), 6. matchpunten, 8.49 gemiddeld, 60 hoogste serie, 5. R. Dieleman (Axel) 5 matchpunten, 10.45 gemiddeld, hoogste se rie 55. 6. M. van Paridon (Maastricht), 5 matchpunten, 9,26 gemiddeld, 76 hoogste serie, 7. P. Freyser (Temeuzen), 5 match punten, 8.43 gemiddeld ,84 hoogste serie. 8. J. Bregman (Heemskerk), 3 matchpunten, 7.52 gemiddeld, 40 hoogste serie. kwartier vrij gemakkelijk een overwicht op, maar slaagde er niet in te scoren, omdat onder andere Theo Blum, die al leen was doorgebroken net buiten het strafschopgebied werd gevloerd. RCH zou in het verdere verloop van de strijd regelmatig aan de noodrem blijven trek ken. Na een half uur kreeg de RCH- goalie een serie harde schoten van Koks, Van de Hulst en Bert de Vries te verwer ken. Hij deed het bekwaam. Tien minuten voor rust had Velsen eindelijk succes, toen de mee opgekomen Fons de Rijck na een scrimmage met een hard schot doel puntte. Vijf minuten later was het op nieuw raak. Jos Koks loste een keihard schot, de RCH keeper kon de bal niet klem vast krijgen en de toesnellende Bert de Vries zorgde voor 2-0. Ook na rust werd RCH niet gevaarlijk, hoewel Velsen bepaald niet aandrong. Na een half uur stelde een fout van de Velser achterhoede van Item in staat de achterstand terug te brengen tot 2-1. Velsen kreeg daarna nog kansen op een grotere zege, maar onder HAARLEM. Luttele seconden voor het eindsignaal van de goed leidende Franse arbiters Bouligaud en Lopez maakte Nederland dan toch nog de luid bejubelde gelijkmaker tegen Zwitserland. Een schitterende redding van Peter Geerts was de inleiding; de hieropvolgende break werd niet volgens de spelregels in de kiem gesmoord. De toegekende strafworp knalde Henny Loeffen achter de voortref felijke René Wetzel. Hij bracht daarmee de eindstand op 14-14. De tweede wedstrijd werd door de Zwitsers met 11-18 gewon nen. Hoog opspringend zorgde Peter Cras voor 3-5, terwijl de uitblinkende Urs Stahlberger volkomen vrij voor Geerts de zesde treffer voor de gasten scoorde. De Zwitsers speelden zeer fel. Twee spelers moesten gedurende de laat ste tien minuten naar de wisselbank. Ne derland kon van deze numerieke meer derheid maar een bescheiden gebruik ma ken en scoorde door Cras één minuut voor de rust 4-6. De tweede helft was aantrekkelijker. Vooral door Nederland werd er sneller gespeeld en dat resulteerde in een flink aantal treffers. Zwitserland Ijep uit tot 4- 7, toen een Nederlandse verdediger de bal van richting veranderde. De Zwitsers, die iets meer geduld aan de dag legden, behielden hun kleine voorsprong. Na ze ven minuten was de stand al 8-10, dank zij Nederlandse treffers van Piet Kivit (2x), Loeffen (strafworp) en Keyzer. Loef fen zag een strafworp door Urs Zeier gestopt, maar het was uitstel van execu tie, want door Keyzer werd het toch 9-10. Nadat Dieter Knöri voor 9-11 had ge zorgd, schoot Keyzer na een kwartier opnieuw raak. i\u oegon ae routine van Archipel een woordje mee te spreken. Het zeer rustig spel bouwde Archipel verder aan de voor sprong en liep uit naar 11-8. Nog even kwam De Danaïden terug, maar verder dan 11-9 kon men toch niet komen. Westerkwartier heeft de handen vol gehad aan Vicus Orientis enlang heeft het er naar uitgezien, dat de Amsterdam mers het onderspit zouden gaan delven Een strafworp besliste het lot, dat zo ongunstig voor de Leidse ploeg uitpakte. Pas in de 24ste minuut van de eerste helft viel het eerste doelpunt uit de handen van Elly Barlage. Twee minuten later was het alweer gelijk toen Westbroek be kwaam een strafworp benutte. Met deze stand begon ook de tweede helft en Vicus wist voor het eerst een voorsprong te nemen, doch spoedig was het weer gelijk, 2-2. Vicus schakelde na dit doelpunt snel

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17