Christelijk Onderwijs in Beverwijk honderd jaar geleden van start B< as Tennisclub Marquette verhoogt contributie Oprichter Willem Hovy werkte zonder subsidie M bc ac Gezamenlijk concert van Beverwijkse zangkoren Drie inbraken in Uitgeest Succesvoljaar voor drumband „Beverwijk” VAN VIJFTIEN NAAR DRIEHONDERD VIJFTIG LEERLINGEN T elefconcentrate voor sociale dienst Hendriks snelste in eerste rit BRC Apparatuur voor het meten van geluidsoverlast al AUTOMATEN VERNIELD Goede prestaties in eerste jaar G. van Gijn krijgt predikaat van verdienste 1 4 MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 (Van een onzer verslaggevers) Ouderavond COMMISSIE VAN BEROEP INGESTELD F eest program ma „Kunstgewrocht9' Operette en opera fit* BEVERWIJK. Dit jaar bestaat het christelijk basis-onderwijs in Be verwijk een eeuw lang. In het jaar 1872 begon men met het geven van christelijk onderwijs in het lokaal van de Vereniging voor Evangelisatie aan de huidige Koningstraat, toen nog Achterstraat genaamd. De grote man achter dit initiatief was de Amsterdammer Willem Hovy die met de her vormd predikant K. Reynders uit Alkmaar een bestuur formeerde om tot christelijk onderwijs in Beverwijk te komen. Teneinde dit eeuwfeest te vieren heeft de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Beverwijk en Heemskerk ondermeer een gedenkboekje uit- 99^ Samenwerking gegeven, waarin de geschiedenis van 1872 tot 1972 zeer uitvoerig wordt verhaald aan de hand van oude bestuursnotulen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk schreef voor deze uitgave een voorwoord, waarin hij stelt: „Wij kunnen niet anders dan groot respect hebben voor de pio niers van 1872 die hun beginselen zodanig in pratijk brachten, dat duizen den kinderen het onderwijs konden ontvangen, waarop zij volgens hun ouders recht hadden. De werkers van het eerste uur hebben het niet ge makkelijk gehad. Ook de huidige bestuurders en het onderwijzend perso neel komt onze lof toe voor hun inspanningen, vooral toegenomen sinds de Mammoetwet in werking trad”, aldus burgemeester Bruinsma, die ten slotte schrijft: „Moge de Vereniging nog lang de Beverwijkse en Heems kerkse jeugd tot steun zijn op het moeilijke pad van het onderwijs”. Oecumene Nieuwe school «iH (Van een onzer verslaggevers) en (Van een onzer verslaggevers) de (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) lootje werd gegeven aan de schenkster, die het „kunstgewrocht” weer ter beschik king van de school stelde. Het schilderij werd tenslotte in Amsterdam verkocht en bracht nog 21 op. Een van de zaken, waarmee het school bestuur zo rond de eeuwwisseling werd geconfronteerd, was de kwestie van het handhaven van de orde op school. Tijdens een vergadering in 1904 be steedde men aandacht aan het onder werp „tucht", teneinde een herhaling te voorkomen van een voorval „waar bij een jongen met een klomp de Mees ter kwetsuren toebracht’’. Het was in het jaar 1909 dat het schoolbestuur op verzoek van het hoofd der Christelijke Nationale School be sloot banken te laten maken achter de lessenaars van de onderwijzers, zodat ook zij tijdens de lessen konden zitten. Tot dan had het onderwijzend perso neel steeds moeten staan of heen en weer lopen. Hardhollend naar school. Al honderd jaar lang. (Van onze wielermedewerker) WIJKERMEER. De Beverwijkse ren nersclub Kennemerland hield zondag in de Wijkermeer het parcours in het sportpark Adrichem was te glad reeds zijn eerste clubrit op de weg van het nieuwe seizoen en daarvoor bestond onder de renners veel animo. Ze waren vrijwel allemaal opgekomen. De overwinning in deze openingsrit ging naar Nico Hendriks. Poging winkeldiefstal. In een heren modemagazijn aan de Breestraat te Bever wijk probeerden zaterdagmiddag twee Ma rokkanen drie costuums te stelen. De cos- tuums waren in een weekend-tas gepakt. Waarschijnlijk zijn de dieven zenuwachtig geworden, want de buitenlanders hadden de benen genomen toen er bij de kassa een ander, op eerlijke wijze verkregen, stuk textiel moest worden afgerekend. Inbraak. Bij een inbraak in de LTS St. Eloy te Beverwijk zijn twee drankauto- maten opengebroken. Voor zover kan wor den nagegaan wordt er niets uit het ge bouw vermist. BEVERWIJK. In het weekeinde zijn drie sigarettenautomaten vernield, die bij twee winkels aan de Wijkerbaan aan de muur hingen. De geldbakjes van de auto maten werden met brute kracht gefor ceerd. De totale schade bedraagt ongeveer 300,aan sigaretten en geld. 3 ei bij Hee de j In de I enig We van ene Ans geh< I O1 in d wat sche dan man Een verademing voor het schoolbestuur kwam in 1887, toen de Mackay-wet in werking trad en de school een subsidie kreeg van zevenhonderd gulden, waaraan de voorwaarde was verbonden, dat aan de vereniging rechtspersoonlijkheid zou wor den verleend, hetgeen bij Koninklijk Be sluit in 1890 geschiedde. Op dit ogenblik in 1972 geeft de Staat een subsidie van ongeveer honderdzeventig gulden per kind. VC nami van punt Chai echt] blijd ter i staat een med, baby daar geze; pron eenz van mini onth nog blev SA1 vende hol, v Velse half een b De de ju man gekot heeft VEI 74-jar steke weg i door bestut Umui zebra op he een ribbei been. Zieke: hoofd! voor i -1 Zoals gezegd startte men in 1872 bij wijze van proef met het geven van lessen in de Christelijke Nationale School. Het aantal leerlingen was toen vijftien. Zij werden onder de hoede geplaatst van het eerste schoolhoofd, de heer C. J. Verhoef, die een salaris verdiende van honderd gulden per jaar. Het schoolgeld in die tijd was zestig cent per kind. Gezinnen die meerdere kinderen op school hadden, kre gen reductie. BEVERWIJK. Voor het goed functio neren van de gemeentelijke sociale dienst, wanneer deze wordt verplaatst naar het Stadskantoor, achten B. en W. het nood zakelijk deze dienst te voorzien van een eigen nieuwe telefooncentrale. Daardoor zal men van buiten rechtstreeks met deze dienst kunnen telefoneren, hetgeen in ver band met de vaak vertrouwelijke gesprek ken van groot belang is. Overbrenging van de oude apparatuur van Westerhout naar het Stadskantoor wordt door de PTT ontraden, gezien de ouderdom ervan. Bovendien heeft deze apparatuur slechts drie buitenlijnen, die overbelast zijn. De nieuwe centrale kan een maximum capaciteit krijgen van acht lijnen, doch voorlopig zal worden volstaan met de ingebruikneming van vijf buiten lijnen. De raad wordt gevraagd hiervoor een krediet groot 19.000,te verschaffen. De nieuwe centrale kost 23 mille, doch de n.v. Huizenbezit „Breesaap”, welke het pand aan het Westerhoutplein gaat betrekken, is bereid voor de aanwezige telefoonin- stallatie vierduizend gulden te betalen. Hoewel de behandeling van het agenda punt „instelling predikaat van verdienste” op voorstel van de voorzitter, de heer A. Jongens, naar een volgende vergadering werd verschoven, werd overeengekomen de heer Van Gijn vooruitlopende op deze bespreking als eerste in aanmerking te laten komen voor dit in te stellen predi kaat van verdienste als dank en waarde ring voor het vele werk, dat de scheiden de funtionaris in het belang van de ten nisclub heeft verricht. Werd het overgrote deel van de agenda in een zeer vlot tempo afgehandeld, wat meer tijd en moeite had de vergadering met het voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement, welke wijziging volgens het bestuur ge zien de ervaringen tijdens de ledenverga dering van 29 november nodig was. De aangename en sportieve sfeer, waarin de jaarvergaderingen van Marquette plegen te verlopen, werd op 29 november uiter mate vertroebeld door de verwikkelingen rond de door het bestuur aan twee leden wegens wangedrag opgelegde schorsing. Om deze reden kwam uit die vergadering toen een suggestie naar voren om het huishoudelijk reglement meer af te stem men op het grote ledenbestand en een zogenoemde commissie van beroep in te stellen. inneemt van de heer G. van Gijn, legde een eerste proeve van bekwaamheid af door de niet door hem samengestelde verlies- en winstrekening over 1971, de balans en de begroting over 1972 met grote kennis van zaken toe te lichten. De vergadering liet duidelijk blijken in de heer Van Oene een waardige opvolger te zien van de heer Van Gijn, die de financiën van de vereniging steeds op uitstekende wijze beheerd heeft, maar die zich per 31 december om persoonlijke redenen heeft teruggetrokken. namelijk de „Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs in de IJmond” op gericht Hierin werken samen de Duin- wijk- en de Oosterwijkmavo; de Creutz- berg- en de Groen van Prinsterer-mavo in Velsen; de christelijke havo en vwo, Prins Bernhard-College (thans Ichthus- College) in IJmuiden, alsmede de Christe lijke Huishoudschool en de Christelijke Lagere Technische School, beide in Bever wijk. Enkele maanden tevoren op 8 septem ber 1872 was het aantal leerlingen geste gen tot zeventig. Een getal, dat men wel niet meer zou overschrijden meende men in dat jaar. In daarop volgende jaren is men van dit idee teruggekomen. Mede reden van de stijgingen van het leerlin gental was het feit, dat ook rooms-katho- lieke ouders grote belangstelling voor deze school toonden en hun kinderen erheen stuurden. Dat kwam tot uiting tijdens de op 22 december 1879 gehouden oudera vond, welke op verzoek van de heer Hovy werd gehouden om met inspraak van de ouders een schoolbestuur te installeren. Die ouderavond leverde dus zondermeer het bewijs, dat de tegenwoordige samen werking tussen protestantschristelijke en rooms-katholieke scholen niet nieuw is. W. Hovy, de oprichter van de eerste christelijke school in Beverwijk. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. In de nacht van zondag op maandag is in Uitgeest op drie plaat sen ingeberoken en wel bij de Nederland se Middenstands Bank, een expeditiebe drijf en de jachthaven. Waarschijnlijk werden de daders telkens gestoord, want hoewel overal een grote ravage is achter gelaten wordt tot op heden niets vermist. In betrekkelijk korte tijd groeide het aantal leerlingen van deze eerste christe lijke school tot zesenvijftig, waardoor het leslokaal te klein werd. Er moest een nieuw schoolgebouw komen, eveneens aan de Achterstraat en het besluit daartoe liet niet lang op zich wachten. De benodigde grond werd door de heer Hovy gekocht van de dames Sluyterman van Loo. Met de bouw van deze school was twaalfdui zend gulden gemoeid. In januari 1873 kon men het gebouw reed betrekken. Thans maakt het deel uit van een garagebedrijf aan de Koningstraat. Deze forse contributieverhoging werd door het bestuur voorgesteld om het over 1972 geraamde begrotingstekort te dekken en om de realisering van een oefenkooi, een gekomen en meer dan vijftig gewond te maken. De tijdens de bijeenkomst met algeme ne stemmen benoemde nieuwe penning meester E. J. van Oene, die de plaats een school Hervormde De viering van het honderdjarig bestaan van het christelijk onderwijs in Bever wijk en Heemskerk zal vrijdag aanstaan de beginnen in de zes lagere scholen van de vereniging. Om half negen wordt op elke school de nationale driekleur gehe sen, waarna alle kinderen in feestelijke optochten naar de W. G. van de Hulst- school zullen trekken. Daar wordt hun een ballon overhandigd, waarna het weer in optocht naar het Kennedyplein gaat. Hier zullen om half tien alle ballonnen worden losgelaten. Wanneer het weer ech ter te slecht is, mogen de kinderen bij hun scholen om kwart over twaalf de ballonnetjes het luchtruim laten kiezen. Het hoeft nauwelijks vermeld te worden dat aan deze feestelijke gebeurtenis een wedstrijd verbonden is. Verder zullen de kinderen de gehele dag met hun onder wijzers en onderwijzeressen feest vieren. Een wat officiëler karakter heeft vrij dag de receptie, die van vier tot zes uur ’s middags wordt gehouden in de beneden zalen van de „Opgang”, Florastraat 2 in Beverwijk. Samen met Bas Brouwer en Jan Lies hout was Hendriks uit het peloton ont snapt. Lieshout kon de opmars niet met succes bekronen, terwijl Brouwer in de slotase met een lekke band werd gecon fronteerd. Er was toen voor Hendriks geen vuiltje meer aan de lucht. Amateurs: 1. N. Hendriks, 2. B. Brou wer, 3. C. Durge, 4. Th. van Kouteren, 5. P. Slikker. Nieuwelingen: 1. J. Exalto, 2. J. Metselaar (kettingpech). Aspiranten: 1. W. Vet, 2. De Vries. Door de heer Stee man uit Castricum waren voor deze ope ningsrit de prijzen beschikbaar gesteld. Schieten. Voorafgaande aan de weke lijkse oefenavond heeft de schietvereniging „De Vrijheid” een belangrijke vergadering gehouden. Er werd onder meer gesproken over aansluiting bij de KNSA en de aan vrage om koninklijke goedkeuring. De oefenwedstrijden leverden de volgende uitslag op: K. van Dijk en H. E. Wouda 119 p.; Chr. v. d. Wijngaart, J. M Meijer en H. de Graaf 118 p.; J. Castricum 117 p.; T. Lute, J. van Vlaanderen, A. W. Schoe- huis, B. Overzier en C. Kovak 116 p. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het mannenkoor „Zanglust” en het operettekoor „Animo”, die beide onder leiding staan van Plet de Reuver, geven op vrijdag 17 maart ge zamenlijk concerten in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Aan dit concert, dat voor een groot gedeelte uit bekende operette- en operawerken bestaat, wordt solistisch meegewerkt door de so praan Mieke Westra, de tenor Robert Bruins van het opera-ensemble „Forum” uit Enschede en de bariton Henk Beune- man uit IJmuiden. Voor de begeleiding is de pianist Hans Broekman geëngageerd. Zondag 13 februari aanstaande wordt het eeuwfeest gevierd in de Beverwijkse sporthal, waarvoor honderden uitnodigin gen zijn gestuurd aan ondermeer oud-leer- lingen, oud-leerkrachten en ouders. De voorzitter der schoolvereniging, de heer C. M. van Driel, zal het openingswoord uit spreken en verder staat op het program ma een toespraak van dominee K. A. Zeefuik uit Paranam in Suriname in het kader van de uitwisseling tussen de scho len van de vereniging en een gelijk aantal scholen uit Suriname en de Nederlandse Antillen. Verder wordt medewerking ver leend door het koor van de Pedagogische Akademie „Da Costa” te Santpoort, een koorensemble van leerlingen van de Be verwijkse muziekschool en verder zal een jeugdkoor, samengesteld uit de 350 leer lingen van de zes scholen, zingen onder leiding van G. H. A. van Schaik. De aanvang van al deze festiviteiten in de sporthal is 11.00 uur ’s morgens. Kerk in 1912 Nederlandse Tussen beide genoemde verenigingen en de diverse scholen bestaat zeer nauw contact, hetgeen momenteel verder in uit voering is op basis van de nieuwe, nog niet in werking zijnde Kleuter- en Basis onderwijswet. Het bezoeken van eikaars scholen en het samenwerken tussen de kleuterleidsters en onderwijzers van de la gere scholen garandeert in de toekomst een voor de kleuter belangrijke begeleiding in zijn ontwikkeling. Ook op het gebied van het Christelijk voortgezet onderwijs heeft zich mede af gedwongen door de Mammoetwet een fu sie voorgedaan. Op 24 januari 1968 werd Een belangrijke stap op de weg van de samenvoeging van de christelijke scholen werd de gezamenlijke inzet voor de op richting van de „Spiegelschool”, waarin ook de Oecumenische Raad van Kerken deelnam. Tenslotte leidde dit tot een tota le samenwerking en de oprichting op 1 augustus 1968 van de „Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Beverwijk en Heemskerk”. Onder welke bestuur thans ressorteren: 1. de W. Hovy-school, 2. Be thelschool, 3. M. Lutherschool. 4. Colig- nyschool, 5. W. G. van der Hulstschool, 6. Spiegelschool. Hoewel reeds in 1887 de eerste aanteke ningen te vinden zijn over de oprichting van een kleuterschool, duurde het tot 16 juni 1935 voordat de „Fröbelschool” kon worden geopend, mede dankzij enkele le gaten en schenkingen. Later ontstond de „Christelijke Vereniging voor Voorberei dend Lager Onderwijs Pauline Noltheni- us”. Bij deze vereniging horen nu de volgende kleuterscholen. 1. Kleutervreugd, 2. De Zeekleuters, 3. Dikkertje Dap, 4. De Duiventil, 5. Paddeltje, 6. Pinkeltje. 7. De Wegwijzer. Vj dré ger „bot allei door sant als gere voer vroi lair tje” ever Hng Dl publi het bran neelv scha] nenk De ii den aang plan gewe tie Drie maanden gingen er overheen, voordat het schoolbestuur gevormd was. Met ingang van 1 januari 1880 acht jaar na de oprichting trad een bestuur in werking dat bestond uit dominee D. van Schelven, voorzitter en secretaris; de heer W. Hovy; dominee K. Scharten; de heer A. Stumphius (directeur postkan toor), penningmeester en de heer R. V. Veldhuijzen van Zanten. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De leden van de lawntennisclub Marquette zijn vrijdaga vond tijdens een vergadering in zaal Dam zonder protest en met algemene stemmen akkoord gegaan met een stevige contribu tieverhoging. De senioren gaan nu 67.50 betalen, hetgeen een verhoging van 7.50 betekent. De junioren, adspiranten en welpen gaan f 5. meer betalen en komen respectievelijk op f 45,- f 40.- en f 35.-. Ook het entreegeld is verhoogd van 5. op 15.-. In de gedenkuitgave staat een grappig verhaal van een loterij die het schoolbe stuur in 1886 wilde organiseren. De notu len van 30 april van dat jaar vermeldden namelijk: „Door de heer Stumphius wordt medegedeeld dat mejuffrouw Pauline Koekkoek een kunstgewrocht van hare artistieke hand, namelijk eene schilderij in olieverf, voorstellende een gezicht op de Engelsche kust, welwillend heeft afge staan om het ten voordele onzer Christe lijke school te verloten. Bereids heeft de heer Stumphius voor die verloting zich tot Zijne Majesteit den Koning gewend om Zijne Majesteits toestemming en na ver kregen toestemming ook tot den Heer Commissaris des Konings van Noord-Hol- land. Ook diens toestemming benevens aanwijzingen van aantal en prijs der lo ten en tijdstip der verloting is reeds verkregen, waarop de Heer Stumphius in zijn aanvrage bij den Commissaris des Konings geïnfluenseerd had, werd nu het aantal loten bepaald op 400 a f 0,50 per lot en september als tijdstip der verloting vastgesteld. Mede werd besloten om deze verloting te annonceren in „Het Nieuws van den Dag”, in de „Standaard” en „Het Kennemerland”. In totaal werden 368 loten verkocht. Bij de trekking viel de prijs op lot nummer 397, een lot dat niet was verkocht. Dit BEVERWIJK. Het tamboer- en trompetterkorps „Beverwijk” heeft een succesvol eerste verenigingsjaar achter de rug. Tijdens de jaarvergadering in het repetitielokaal in de Maarten Luther school heeft de penningmeester, de heer H. Beentjes, vrijdagavond onder meer met een tevreden gezicht kunnen meedelen, dat de aangeschafte uniformen en instru menten na amper een jaar bestaan reeds betaald zijn en dat het tweede vereni gingsjaar zelfs met een batig saldo kan worden begonnen. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer P. Steijn, een uitvoerig overzicht over het afgelopen verenigingsjaar. Alle leden hebben zich volgens de heer Steijn volledig ingezet, terwijl met de medewer king van de begunstigers al na enkele maanden nieuwe uniformen en instru menten konden worden aangeschaft. Te vens memoreerde de heer Steijn het di verse malen optreden naar buiten en het geslaagde concert in november van het vorig jaar. De voorzitter zei trots te zijn op deze „homogene ploeg” en de geleverde prestaties. Na een uitgebreid jaaroverzicht van de secretaris, de heer D. J. Pletting, waarin het ontstaan en de bloei van de vereni ging uitvoerig uit de doeken werden ge daan, volgde de bestuursverkiezing. Deze leverde geen enkel probleem op, want de aftredenden werden bij acclamatie herko zen en ook de instructeurs de heren Kops Niesten werdi n weer voor de periode van een jaar herbenoemd. Bij de bespreking van de activiteiten in het komende jaar werd onder meer mee gedeeld, dat wordt deelgenomen aan plaatselijke festiviteiten en binnenlandse concoursen en dat plannen worden uitge werkt voor een optreden in Denemarken en Duitsland, waarvoor uitnodigingen zijn ontvangen. Namens de leden sprak de heer V. Appelman een woord van dank tot het bestuur voor het vele werk, dat in het afgelopen jaar verricht werd. Voorzitter Steijn sloot de vergadering met een oproep aan alle leden om zich voor de volle honderd percent aan de vereniging te blijven geven. - M De besprekingen over het bestuursvoor stel verliepen dit keer wel in een prettige sfeer, maar het duurde toch geruime tijd voordat de juiste formulering van de betreffende artikelen in het huishoudelijk reglement gevonden was. Met de instelling van een commissie van beroep heeft de vereniging nu be reikt, dat geschorste leden de sfeer in een ledenvergadering kunnen verpesten, ter wijl deze leden toch het recht blijven behouden om bij het niet accepteren van een bestuurlijke beslissing in beroep te kunnen gaan. BEVERWIJK. Indien de gemeente raad ermee akkoord gaat en 5.550 vo teert, zal de gemeente binnen afzienbare tijd de beschikking hebben over een spe ciale geluidmeetapparatuur. Deze kan worden ingezet bij het meten van geluids hinder veroorzaakt door bedrijven of ho- reca-inrichtingen of bij het onderzoeken van geluidsoverlast in woningen. Door aanschaffing van enige hulpstukken kan desgewenst deze apparatuur ook geschikt gemaakt worden voor het meten van verkeerslawaai Op 3 mei 1922 besloot het schoolbestuur grond te kopen voor een nieuwe school ter vervanging van de Christelijke Natio nale School aan de voormalige Achter straat. In Oud-Meeresteijn werden 1760 vierkante meters grond gekocht tegen zes gulden per vierkante meter. Met de bouw was een bedrag, groot f 59.000,- gemoeid. De opening had plaats op 8 januari 1923. Met rijksgoedkeuringen had men in die tijd geen problemen gelet op de snelle realisering van de plannen. De nieuwe school kreeg de naam van de grondlegger van het protestants-christelijk onderwijs in Beverwijk en heette „W. Hovyschool”. Als spreuk kreeg de W. Hovyschool mee: „Ziet de kinderen zijn een erfdeel des Heeren”. Deze school kreeg later twee dochterscholen, namelijk de W. G. van de Hulstschool en de Colignyschool. Het bleef niet bij de Beverwijkse Chris telijke Nationale School alleen. Dominee Berkelbach van der Sprenkel deed na melijk de suggestie om eveneens een school neer te zetten in WIJK AAN ZEE EN DUIN. De bevolking van deze ge meente kon echter niet tot een vereni- gingsvorm komen, waarna deHervormde stichtte: De Kerkeraads- school, welke nu de naam Bethelschool draagt. Hieruit zijn later voortgekomen de Maarten Lutherschool en de inmiddels op geheven Ireneschool. Het programma voor de pauze omvat bekende operettemelodieën met onder an dere een selectie uit „Der Vogelhandler” van Carl Zeiler en een optreden van „Zanglust” met klassieke werken voor mannenkoren. Dit gedeelte wordt besloten met de beroemde wals „Rosen aus den Süden” van Johann Strauss. Na de pauze treden beide koren geza menlijk op in een operaprogramma, dat wordt afgewisseld met aria’s door de so listen. Met werken uit onder meer „De Troubadour”, „Aida”, „Emani” en „Ca- valeria Rusticana” ziet dit gedeelte van het programma er veelbelovend uit. In verband met de te verwachten grote toeloop en het beperkte aantal plaatsen gaat de kaartverkoop binnenkort van start. - - -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4