Provinciale Staten begonnen aan begroting BESTUURLIJK GEZICHT NOORD-HOLLAND ONDERGAAT PLASTISCHE CHIRURGIE Metaal-cao Carnaval in Heemskerk Ambtenaren krijgen vier PvdA tracteert KVP op Zeeuwse babbelaars percent i H VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Meer vrije invoer van drank en sigaretten SST onder SAL terug de hamer op Schiphol Iran denkt aan KLM ook naar Pas hersteld schip Spaanse order Melbourne weer beschadigd voor luchtbus Echtpaar en baby overleden door Vliegen goedkoper met guldens Wijziging in PSP-bestuur koop Concordes zuurstofgebrek Bundeling makers vliegtuigmotoren Kinderoptocht op 12 februari afd. IJmond GELUKSTELEGRAM VOOR SCHENK E LUCHTVAART ik DINSDAG 8 FEBRUARI 1972 6 mr (Van een onzer verslaggevers) Rechter Deelstaat Provinciaals Europees parlement Geiser niet uitgedraaid HAARLEM De rol van het pro vinciaal bestuur in Noord-Holland zal naar verwachting de komende jaren in belangrijkheid toenemen. Het is zelfs zo, dat in het provincie huis alle zeilen moeten worden bij gezet om het tempo, waarin belang rijke zaken als het streekplanwerk, de overloop-operatie en nieuwe be stuursvormen zich zullen afspelen, te kunnen bijbenen. Vooral op be stuurlijk gebied zal de provincie aan grote veranderingen onderhevig zijn. Gedeputeerde J. van Dis sprak gis teren in dit verband over een plas tische chirurgie op het bestuurlijke gezicht van Noord-Holland. V elsen-N oord r vrix WOl we: te hee de en pla 1 in na; alt zot mc go; dit jes gr< de ke hit acl Aanvaring bij Maassluis Heemskerk Weer 2 Friendships Wijk aan Zee beverwijk VelsenJJ muiden Kerkelijk nieuws F f 50 gram). 5 MWI De f nationale luchthaven („uitbreiding van de capaciteit van Schiphol is onaanvaard baar”) in de Markerwaard moeten komen, aldus de socialist. SCHIPHOL. Na een afwezigheid van 6 jaren is de SAL, de Zuid-Afrikaanse luchtvaartmaatschappij, met een geiegelde Ijjndienst uit Johannesburg teruggekeerd op Schiphol. Vrijdagochtend kwam op deze route de eerste Boeing 707 op Schiphol aan. speelzaalj 14 u. kinderinstuif. De Hoppers, IJselstraat. 14 u. kinderin stuif. Het Groen Huis, Raamveld. 20 u. tiener club. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. eu ke WOENSDAG 9 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. film avond. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg: geopend 14.30-17.30 u. DINSDAG 8 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. op- De be- :ijr gul fee we ver ko< ses chj er rie kei ma rij: bij 1 me ter „S< Ur va dii or ve gir pil ve du on ze er (Van onze redactie economie) LONDEN (AP). Iran onderhandelt over de aankoop van twee of drie super sonische Concordevliegtuigen in Engeland. Dit meldde de Daily Express. „De onderhandelingen zijn geopend op persoonlijk initiatief van de Sjah, die van mening is dat de Concorde het prestige- vliegtuig is, dat hij nodig heeft om Iran Air te ontwikkelen tot een grotere interna tionale luchtvaartmaatschappij”, aldus een artikel in het blad. samenvoeging van de gemeenten in de IJmond en de Zaanstreek. Volgens de heer H. de Nie (P.S.P.) is de begrotingsbehandeling op het oog een zin loze vertoning, „maar”, zo zei hij, „ik geef de moed niet op”. Het beleid van de provincie moet radicaal worden omgebo gen. Geen supersone vliegtuigen, minder wegen en meer voor het openbaar ver voer. Het druggebruik is geen slapheid van de jeugd maar van ons”, aldus ing. De Nie. (Vervolg van pagina 1) Voorzitter P. Brussel van de Industrie bond NKV gaf vanmorgen als commentaar dat de bedoeling van het gesprek met mi nister Boersma woensdag is, de juridische problemen door te nemen, die eventueel kunnen rijzen rondom het verbindend verklaren van de metaal-CAO voor alle werknemers. „De betekenis van dit gesprek is oriënterend en verkennend”, aldus de heer Brussel. AMSTERDAM. De 27-jarige chauf feur II. W. Gillebaard, zijn 29-jarige vrouw E. M. Gillebaard-Shin See Hoo en hun dochtertje van 14 maanden zijn maandagavond dood in hun benedenwo ning in de Tweede Boerhaavestraat in Amsterdam aangetroffen. Zij bleken door zuurstofgebrek reeds in de nacht van zondag op maandag om het leven te zijn gekomen. Een gasgeiser in de keuken is blijven branden daar het echtpaar vergeten moet hebben een kraan dicht te draaien. Zij konden dat niet horen omdat beiden doof stom waren. Toen de chauffeur maandag niet op zijn werk verscheen waarschuwde zijn werk gever de politie. Deze verschafte zich toegang tot de woning en trof het echt paar en de baby levenloos aan. Dit kwam aan de orde aan het begin van de begrotingsbehandeling in Provinci ale Staten. Tijdens de algemene beschou wingen wezen de meeste woordvoerders op de onbevredigende situatie, dat de leden van G.S. en de Staten door de toenemende werkzaamheden steeds meer overbelast raken. Een probleem, dat al vaker is aangesneden maar voorlopig wei nig uitzicht op een oplossing biedt. De nu overeengekomen salarisstijging zal doorwerken in de ambtenarenpensioenen. Wanneer de stijging aan de gepensioneer den zal worden uitbetaald, is niet bekend. Dat hangt van de technische verwerking van de gegevens af. Voor de Nederlandse reiziger is dit geen ongunstig bericht aangezien bij de wijzi ging van de wisselkoersen de gedevalueer de dollar voor de gerevalueerde gulen 11 percent goedkoper werd, komt het er op neer dat voor de Nederlandse luchtreizi gers de vliegbiljetten over de oceaan ze ker 4 tot 5 percent omlaag zullen gaan. Voor de vluchten tussen Nederland en de Koninkrijksdelen in de west brengt het besluit in Genève geen verandering. De tarieven van KLM op de route naar de Antillen en Suriname worden namelijk nooit in dollars, doch altijd in guldens vastgesteld. Bovendien heeft Iberia een optie geno men op nog eens 8 van deze machines. In totaal zijn nu bij Airbus Industries 10 vaste bestellingen voor de luchtbus ont vangen, terwijl het aantal opties is geste gen tot 18. Volgens de heer De Boer zal het her stellen van de menselijkheid in de politiek het welzijnsbeleid ook van de provincie een extra dimensie moeten geven. De- tailpolitiek is daarbij uit den boze. De heer W. Hartog fC.P.N.) haalde het regeringsbeleid ten aanzien van de werk loosheid door de C.P.N.-molen en zei voorts een tegenstander te zijn van de SCHIPHOL. De KLM heeft landings rechten verkregen om de Australische stad Melbourne in het routenet op te nemen. Tot dusverre vloog de KLM naar Australië uitsluitend op Sydney. Met ingang van 1 april aanstaande zul len de lijn vluchten worden doorgetrokken naar Melbourne. Er wordt tweemaal per week in beide richtingen gevlogen met super DC-8 vliegtuigen. Sprekend over bestuurlijke veranderin gen zei mevr. Th. Janssens-Quant (P.P.R.) dat het allemaal niet zo voorspoedig gaat omdat Den Haag noodgedwongen provin ciaals zal blijven denken. Bij de beantwoording merkte Gedepu teerde J. Roelse op, dat het streekplan werk zo’n omvang heeft genomen, dat de provincie ten hoogste in staat is twee streekplannen per jaar voor te bereiden. Om de overloop-operatie te doen slagen is het absoluut noodzakelijk, dat er op het gebied van de infrastructuur tijdig voor zieningen worden getroffen. Over de economische positie van Am sterdam kon Gedeptueerde W. Mensink nog weinig zinnigs zeggen, aangezien het optimisme bij de Amsterdamse wethouder Bootsma hierover naar zijn mening meer op gevoelsmatige overwegingen dan op feiten is gebaseerd. Over de voorstellen, die zijn organisatie namens de confessionele bonden aan de NW-Industriebond heeft gedaan, zei hij: „De formulering die in onze CAO staat ten aanzien van de prijscompensatie, ging de NW-Industriebond niet ver genoeg. Daar om hebben wij zonder dat dit materieel in de nu voorliggende CAO consequenties heeft, een andere formulering gekozen Wij gaan er nu vanuit dat iedere prijs stijging, die meer bedraagt dan 0.6 percent boven de al afgesproken 6,5 percent, ge compenseerd zal moeten worden. Maar als je dat wilt doen, moet je rekening houden met de collectieve voorzieningen die de overheid dient te financieren, zodat wij onder meer indirecte belastingen, zoals de accijnzen en BTW, van die prijsstijgings- compensatie zullen uitzonderen. Vandaar de drempel van 0,6 percent.” Over de uitbreiding van de stakingen in het Rijnmondgebied zei voorzitter Brussel: „Ik vrees dat op bepaalde plaatsen van een radicalisering sprake is, waarbij wel ge constateerd kan worden dat de zaak uit de hand gaat lopen. U zou kunnen zeggen dat mede tegen deze achtergrond de voorstellen aan de NW-Industriebond zijn gedaan Maar om die achtergrond gaat het niet al leen. Wij hebben het voorstel ook gedaan op verzoek van de centrale ondernemings raad van Rijn-Schelde en evenzeer op ver zoeken van kaderleden van alle bonden, ook van de NW-Industriebond. DINSDAG 8 FEBRUARI De Zandkraai, Handelstraat. 19.30 u. bar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 u. MÜNCHEN. Volgende week worden in München de mogelijkheden besproken voor samenwerking tussen de fabrieken van vliegtuigmotoren Rolls-Royce (Enge land), Fiat (Italië), MTU (West-Duitsland), en Snecma (Frankrijk). MTU, Fiat en Rolls-Royce werken al samen in de Tur- bo-Union, die de motoren voor het Euro pese jachtvliegtuig MRCA maakt. De vol gende stap is volgens Otto Voisard, lid van de directie van MTU (Motoren- und Turbinen-Union GMBH in München), sa menwerking bij de ontwikkeling van mo toren voor de burgerluchtvaart. Hij zei dat gedacht wordt aan de ontwikkeling van een motor met een stuwvermogen van tien tot twaalf ton vooi middelgrote vlieg tuigen. In Londen werd donderdag verno men dat de mogelijkheid van Amerikaan se deelneming aan het overleg in München niet uitgesloten moet worden. WOENSDAG 9 FEBRUARI Het Tolhuis, Soerstraat. 9 u. peuter- De heer W. van der Knoop (P.v.d.A.) zei verheugd te zijn over de groeiende be langstelling voor het streekplanwerk. De publieke discussie moet vanwege de be trokkenheid positief gewaardeerd worden. Het is te lang een zaak van specialisten geweest. Achter de gigantische overloop van de bevolking naar het noorden moet vaart worden gezet, omdat bij de stads vernieuwing in Amsterdam tienduizenden woningen zullen wegvallen. Hij wil meer concreets weten over de economi sche positie van Amsterdam, omdat hiero ver enige twijfel bestaat en hiermee met de herziening van het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied rekening moet wor den gehouden. Krijgt Amsterdam een we reldhandelscentrum dan zal de tweede SCHIPHOL. De Fokkerfabrieken hebben opnieuw twee F 27 Friendships verkocht en wel aan Malaysia-Singapore Airlines en aan Texaco Daarmede is het totaal aantal orders voor dit succesrijke toestel gestegen tot 582, besteld door 129 klanten. SCHIPHOL. De Spaanse luchtvaart maatschappij Iberia heeft definitief 4 luchtbussen van het type a 300 b besteld bij de in Frankrijk zetelende Airbus In dustries, waarin naast Fokker vliegtuigfa brieken uit Duitsland, Engeland en Frankrijk samenwerken aan de bouw van dit tweemotorige toestel voor de korte en middelgrote afstanden. ROTTERDAM. Op de Nieuwe Water weg bij Maassluis is gisteravond het Li beriaanse vrachtschip „Helena Olden- dorff' (21.800 brt) in aanvaring gekomen met hel Duitse ms. „Cap. San Lo renzo” (10.000 btr.). Het Duitse schip maakte snel slagzij. Het is door tien sleep boten overeind gehouden en later aan de grond gezet. Het Liberiaanse schip was juist vertrok ken van de werf van Verolme, waar het hersteld was van een miljoenenschade vorige maand bij een aanvaring voor Hoek van Holland opgelopen. Het is naar de werf teruggekeerd om de nieuwe, nu lichte schade te laten herstellen. WOENSDAG 9 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. Met deze zuurtjes, die de KVP-ers en hun broeders in het op het oog steeds hechter wordende confessionele kamp zoet smaakten, doelde de heer Van der Knoop op de verkapte liefdesverklaringen van de nieuwe KVP-voorzitter De Zeeuw aan het adres van de PvdA. Hij dook zelfs in de dichterlijke historie (o.m. door citaten uit de Gijsbrecht van Amstel) om de droevige lotgevallen van de heer Laan vorig jaar nog serieus kandidaat voor het voorzitterschap te illustreren. Hoe de Gedeputeerde moet hebben gevoeld? Ongeveer in de trans van „Hier zit ik met mijn lamme benen in het stervend vuur”, aldus de PvdA-er, die voorts opmerkte dat „men niet met één achterste op twee paarden kan zitten” Anders gezegd: de KVP moet duidelijker worden. Fractievoorzitter H. Korte liet zich door de babbelaars niet tot grote spraak zaamheid verleiden, maar voor de Gedeputeerde was dat geen probleem. „Babbe laars worden gemaakt van stroop,” zei hij „en dit heeft veel weg van stroop om de mond smeren.” De heer Laan had het gevoel dat hij nog kaarsrecht overeind stond en hij beet zijn politieke tegenstander (van dit moment) toe: „Pas op dat u niet tot de slaapwandelaars behoort.” Met wandelen had overigens het gelukstelegram niets te maken, dat de Staten op voorstel van de socialist aan Ard Schenk stuurden. Mogelijk zit er voor de „golden boy” uit Anna Paulowna nog meer in het vat. Hoewel, hij is al ere burger van Noord-Holland. SEATTLE (UPI). Het enige model op ware schaal van het Amerikaanse super sonische verkeersvliegtuig SST wordt ge sloopt. De Boeing-fabrieken hebben hier toe besloten, nu het congres geen gelden voor de verdere constructie beschikbaar wil stellen. Op 18 februari kunnen liefhebbers een bod doen. Het model weegt 22.600 kg en de bouw heeft ruim tien miljoen dollar gekost. De slopers kunnen rekenen op 13.000 kg aluminium, 2.265 kg hout, 4.550 kg staal en 2.500 kg koperdraad. Een jury beoordeelt bij de sporthal de originaliteit van de costumering. De be schikbaar gestelde prijzen worden door prins Qruun de Eerste uitgereikt op het bordes van het gemeentehuis. Na afloop van de optocht en na de prijsuitreiking worden in een aantal zalen om precies vier uur filmvoorstellingen van circa een uur gegeven. De kleur van de kaartjes, die van half twee tot twee uur voor de sporthal worden uitgereikt aan de in de optocht meelopende kinderen, is be palend voor de zaal, waar de kinderen de voorstelling kunnen bijwonen. Voor de Cinema Marquette aan de Ruijsdeelstraat met 280 zitplaatsen gel den de grijze kaartjes. Rode kaartjes ge ven recht op toegang in de Zandkraai aan de Handelstraat met 300 plaatsen, terwijl de kinderen met groene kaartjes terecht kunnen in de Progress-sociëteit met 100 plaatsen. In de Zevensprong aan de Const. Huijgensstraat wordt een poppenkastvoor stelling gegeven. Hiervoor gelden de gele kaartjes. STRAATSBURG. Het Europese par lement vindt dat men uit andere EEG- landen niet één liter sterkedrank en drie flessen wijn, maar twee liter drank en vier flessen wijn vrij moet kunnen invoe ren. Door een wetswijziging zou het aantal Gedeputeerden wellicht groter kunnen worden, maar het ziet er niet naar uit dat de „Cao voor Statenleden” er veel beter op wordt. De commissaris der Koningin, mr. F. J. Kranenburg, voelde tenminste weinig voor de suggestie van drs. H. Korte (K.V.P) om er halve beroeps-politici van te maken. „Ik zou u dit niet aanra den. De attractie van de Staten voor de bevolking is nu nog, dat u geen ambte naar bent”, merkte hij op. De politiek en de samenleving moeten, bij alle ordening en verfijning, menselijk blijven. Dat was het kernthema in het betoog van Hans de Boer (Prot. Chr.), die een aantal machten opsomde waartegen de burger zich machteloos voelt. Het ver giftigd Rijnwater, de afluister- en afkjjk- apparaten, de bouw van torenflats („soms bekruipt je het gevoel dat planolo gen en technici de dienst uitmaken”) enz. „Een duivenhok mag de burger niet bou wen. In sommige plaatsen geen was hangen, elders geen hond houden, keuze van zijn grafzerk is tot twee perkt”. S':<: DEN HAAG. Met terugwerkende kracht tot 1 januari 1972 krijgen de ambte naren een salarisverhoging van 4 percent. Deze verhoging wordt over de eerste drie maanden van het jaar eind maart in een bedrag ineens uitgekeerd. Bovendien krij gen de ambtenaren eind maart nog eens een bedrag ineens van 0.33 percent over het jaarsalaris. Deze kleine uitkering is ge baseerd op de uitkeringen ineens, die in 1971 in het bedrijfsleven zijn gedaan Vanmorgen is men in het Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken tot deze unie ke overeenstemming gekomen. Minister Geertsema van Binnenlandse Zaken zal het akkoord vrijdag aan het kabinet voorleg gen. De een maal per week te vliegen dienst wordt in volledige samenwerking met de KLM geëxploiteerd. Het zelfde geldt om gekeerd voor de drie retourvluchten, die de KLM wekelijks van Schiphol op Jo hannesburg uitvoert. In vroeger jaren vloog de SAL vanaf Schiphol door naar het keerpunt Londen. Thans is Amsterdam echter het draaipunt op de nieuwe lijn ge worden. 8.15-9.45 uur 10.45-11.15 uur zwemlessen dames, 11.20-13 uur school zwemmen, 13-14 u. gereserveerd, 14.15-15 uur gemengd zwemmen, 16.15-17.45 uur zwemlessen, 18-19.30 uur zwemvereniging R.K. Velsen, 19.30-21.30 uur zwemvereni ging VZV, 21.30-22.30 uur gemengd zwem men. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: 9.30-11.30 u. peuterspeelgroep, allerleiclub jongen 6-7 jaar, 14.15.15 u. en 7-8 jaar van 15.45-17 u., meisjes 6-8 jaar 14-15.15 u.; kleuters 4-5 jaar 14-15.15 u.; Bejaar- densoos 9-11.30 u.; Back Home tienersoos 14-18 jaar 19.30-22 uur; cursus pottenbak ken volwassenen 19.30-21.30 uur; ontspan- ningsgymnastiek volwassenen 19-19.50 uur en 20-20.50 uur. Zee- en Duinwjjkclubs in Pleiaden- school voor jongens (10-12), 20.15 uur handenarbeid; in Zeewijkschool 19-20.15 u. van allerlei voor meisjes. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 15.45-19 uur tennis, 19-23 uur bad mintonclub Velsen. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden, trainen. DINSDAG 8 FEBRUARI Het Groene Huis, Raamveld. 19 u. tie nerclub. De Grenspost, Soerstraat. 19.30 u. instuif jongeren. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. De heer Korte sprak van een ambitieus programma op het gebied van de ruimte lijke ordening, maar aan de andere kant is de tijd van de goedwillende amateurpo- liticus voorbij. De Staten zullen tot een deelstaatparlement moeten evolueren, al dus de K.V.P.-er. die bij deze kwestie ook de D’66-woordvoerder A. Redeker hele maal meekreeg. ,Een aantal leden van de fractie kan dit werk niet meer continue ren en de problematiek zal alleen maar groter worden” zei hij. Namens de V.V.D. constateerde mr. J. E. Goudsmit aan de ene kant een groeien de werkloosheid en aan de andere kant een groeiend verzet tegen de milieuver ontreiniging, die sommige industrieën zou den veroorzaken. Via de milieuwet kan daar in de toekomst veel tegen worden gedaan en daarom moet men thans niet bij voorbaar uitroepen, dat er langs het Noordzeekanaal geen industrie meer mag verrijzen. Bij overtreding van de milieu voorschriften zijn volgens hem zware strafrechterlijke maatregelen op hun plaats. Daaraan zal ook de rechter moeten meewerken, aldus (kantonrechter) Goud- De Europese Commissie heeft voorge steld dat men uit EEG-landen 400 sigaret ten of 100 sigaren vrij mag invoeren (200 sigaretten of 50 sigaren uit niet EEG-lan- den), een liter sterkedrank en drie liter wijn (uit niet EEG-landen eenzelfde hoe veelheid drank en twee' liter wijn), en dat parfum uit EEG-landen onbeperkt mag worden ingevoerd (uit niet EEG-landen 50 gram). De vrije invoer van koffie (uit derde landen een pond) moet volgens de com missie tot een kilo worden verhoogd, de invoer van thee (derde landen een ons) zou geheel moeten worden vrijgegeven Het parlement sprak zich uit voor een vrije invoer van koffie uit lidstaten van twee kilo, maar toonde zich op het punt van thee minder liberaal dan de commis sie: de vrije invoer van thee zou tot een pond moeten worden benerkt. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De socialistische fractieleider W. van der Knoop kan het lonken naar de KVP niet laten. Nadat hjj vorig jaar partijbons en Gedeputeerde Dick Laan met een bos rode tulpen had verrast, opende hjj gisteren de begro- tingsdebatten in de Staten met een rondje Zeeuwse babbelaars voor de hele KVP-fractie. smit, die van mening is dat de rechter zich intensief moet inlaten met het maatschap pelijk gebeuren. Overigens meende hij dat de acties op het gebied van het milieube heer vaak meer emotioneel dan intellec tueel zijn. DINSDAG 8 FEBRUARI Aquariumver. Velsen, in oude Pencen- trale, Kannaalstraat, IJmuiden, 20 u. jaar vergadering. Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 u. reizen naar en in Israel, Nivon. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 18-23 uur B. C. IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat ing. Spaarnestraat, 19 en 29 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebur. voor Alcoholisme. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 uur repetitie Velsens opera- koor Bel Canto. Manly Sport, 19.30-21.30 uur: boksles en wedstrijdtraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmuiden. Openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29 van 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wij- kerstraatweg 177 van 19 tot 21.30 uur. WOENSDAG 9 FEBRUARI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; IJmui- den-West, Zeewijkplein 27-29, van 14.30- 17.30 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, van 19.30-17.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek Willemsbeek- weg, 14.30-17.30 u. en 19-21 u. filiaal Wij- kerstraatweg 17, Velsen-Noord, 14.30-17.30 uur. Velserbad, Briniostraat schoolzwemwedstrijden, 1 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De carnavalsvereni ging „De Propeppers” gaat de komende dagen weer een aantal aktiviteiten ont plooien. Op dinsdag 8 februari brengt prins Qruun de Eerste met de Raad van Elf een bezoek aan huize St. Agnes aan de Const. Huijgensstraat. De kinderen de len mee in de carnavalspret op zaterdag 12 februari door middel van een gecostu- meerde optocht en filmvoorstellingen. Het centrum voor alleenstaanden aan de Schans in Beverwijk wordt op de avond van diezelfde dag met een bezoek ver eerd. De carnavalsfeesten worden beslo ten met een (verplicht) gecostumeerd bal op dinsdag 15 februari in de Progress-so ciëteit aan de Const. Huijgensstraat. De kindercarnavalsoptocht gaat op za terdag 12 februari precies om twee uur van start vanaf de Dr. Prinsenhal aan de Maerelaan. De route is als volgt: Beet hovenstraat, Bachstraat, Ridder Arnoud- laan, Carel van Manderstraat, Karshoff- straat, G. van Assendelftstraat, Jan van Kuikweg, Assumburglaan en Maerelaan. Omstreeks kwart over drie wordt de stoet op het Burgemeester Nielenplein ontbon den. WOENSDAG 9 FEBRUARI De Werf, Jan Ligthartstraat. 9.15 u. peu- teroppas, 16 u. striptotheek, 20 u. kienen. De Zandkraai, Handelstraat. 9 u. bar, 13 u. bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat. 9 u. kinder crèche, 14 u carnavalinstuif, 20 u. creatief bezig zijn voor dames, 19 u. instuif jon geren. Duinterrein, ingang Rijksstraatweg. 8.30 u. sportuitstuif voor dames. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 15 u, af scheidsreceptie ruilverkavelingscommissie IJmond-Noord. De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. volks dansen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. Geref. Kerken. Beroepen te Winschoten A. Prins te 's-Gravenhage-West; te Strijen H. de Boer te Veenendaal; te Westzaan (tevens voor de Hervormde Kerk) W. H. Duker te IJmuiden. SCHIPHOL. De luchtvaartmaat schappijen die op de trans-atlantische routes vliegen hebben besloten de in dol lars uitgedrukte tarieven aan te passen aan de recente devaluatie. Dientengevolge worden de dollartarieven op de Zuidat- lantische route dus van en naar Zuid- Amerika en het Caraïbisch gebied per I april met ongeveer 6 percent verhoogd en die tussen Europa en Noord-Amerika met 4’/« tot 5’A percent. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Het bestuur van de afdeling P.S.P -IJmond is gewijzigd. Het huidige bestuur ziet er als volgt uit: voor zitter N Bolte secretaris K. Kelderman, penningmeester A Landman, A. Schelvis, C. Zwerne en C Raat leden. Op de ge houden ledenvergadering is besloten meer hulp te verlenen aan al bestaande actie groepen en waar nodig zelf actie te voeren. Het secretariaat van de afdeling is nu ge vestigd te Heemskerk, Debora Bake- laan 134.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6