Polie, Pelle en Pingo Uw toeverlaat bij GRIEP leine ‘TÜereld 4 a IfOriDliïSS internationale reisorganisatie van het S DIRK VAN OEN BROEK-CONCERN Restaurant „DE UITKIJK” T KOPJE VAN BLOEMENDAAL Aan het grote parkeerterrein. EN DE UMO. dan duizend Personeelsstop aan Amsterdamse In en om Haarlem universiteit Haarlemmermeer Velsen-IJmuiden Het blijft zacht Advies Raad van State over Waver niet openbaar zfr- De gein is meer gulden waard Bollenstreek Beverwijk iedereen weet-Aspirine helpt. Het héle seizoen: kind gratis! I (ff WOENSDAG 9 FEBRUARI 1972 EN WAT BELANGIJKER IS: BETAALBARE PRIJZEN rrf/rrrrniri'frrnrrfiffrrrr/HirrirrffH'irn'rrfrfrnrjn//nfr//rffrfnnr/HfjnrrrfH> f A BAYER k E KRy PITTORESK PLEKJE met uitzicht op het GAAIENBOS ’s Avonds verlicht Betaal minder! Ga óók met 'ld I s F <2« S (Van onze redactie in Amsterdam) WEERRAPPORTEN Jfl. ADVERTENTIE Geopend za VOLKSUNIVERSITEIT DJV ERSEN millibar hedenmorgen 1008 Boekingskantoor in Haarlem 19.48 door Openbaarmaking is niet mogelijk door de in de wet voorgeschreven rechtsgang. Volgens de wet moet een advies van de Raad van State alleen worden bekendge maakt als de Kroon in zijn beslissing daar tegen is ingegaan. De Kroon heeft nog niet beslist. Deze opvatting doet twijfel rijzen aan de vraag of het voeren van anti rookcampagnes niet tot een soort ma nie is te herleiden. Het is bekend dat een manie de zin voor humor doet ver dwijnen en de logische denktrant ver duistert. Zelfs al moet men erkennen dat het bestrijden van de verderfelijke rookgewoonte een edele onderneming is, en dat zowel de bedoelingen van Zon Maan - RESTAURANT A LA CARTE - RECEPTIES - PARTIJEN - HUWELIJKSDINERS - BRAAIVLEIS BARBECUE op op 10 25 5 37 onder onder 8 17 1 3 8 18 14 17 3 2 1 1 2 3 3 uur uur 1 1 12 10 9 uui uur 4 2 2 1 6 0 5 5 2 5 uur uur uur uur AMSTERDAM. Aan de universiteit van Amsterdam, de grootste instelling voor wetenschappelijk onderwijs in ons land, is een personeelsstop afgekondigd. Het presi dium van de universiteit heeft de maatre gel genomen om niet later eventueel weer gedwongen te zijn tot drastische inkrim ping van het personeelsbestand. no o w.stil zzw ozo wnw ozo z nnw nw wzw 0 0.1 o o o o o o 0.2 0 2 0 0 8 2 0 0 0.1 4 0 1 0.3 11 2 1 0 0 0 0 4 0 0 2 5 0 0 4 1 TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per- Voor reserveringer en onze folder met 1L menu-suggesties. bel 02c. 251162 Op elke twee volwassenen 1 kind t/m 4 jaar GRATIS, het héle seizoen en naar alle super-voordelige D-TOURS vakantiebestemmingen! n o zw z no wzw wnw z zzo w o zzw wzw zzw nw Bestaande vacatures mogen tot nader aankondiging niet worden vervuld. Voor een beperkt aantal hoopt men echter spoe dig weer mensen te kunnen aannemen. Om te bepalen welke vacatures dat zullen zijn wordt een prioriteitenschema uitge werkt, dat rekening zal houden met de uit keringen waartoe „Den Haag” bereid is. Aan enkele andere universiteiten werd om dezelfde reden eerder al een personeels stop ingevoerd. Vlissingen Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich Casablanca Las Palmas Tunis Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland TENTOONSTELLINGEN De Reede (Werft, Rijsenhout). Tentoonstelling van werken van Maaike Braat, J. C. Heeck Roelof Klein. Arie Schouten en Joop Visser Geopend ma. t.m. za. 14-22 uur. Tot en met 21 februari. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: .Blue Movie”. Luxor Theater Sex a contant”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck. Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23. Beverwijk tel. 02510-25120. BÉTER NU KUNNEfÏ^^ DE TREKVOGELSDOOR- 2 0 9 5 3 4 3 11 5 2 10 —11 6 11 geh. bew. geh. bew. 1. bew. mist geh. bew. geh. bew. geh. bew. mist zw. bew. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid-Limburg zw. bew. 1. bew. 1. bew. w.stil onbew. h. bew. regenbui zw. bew onbew regen geh. bew. zw. bew. geh. bew. h. bew. regen regen regen 1. bew. 1. bew. 1. bew. w.stil zw. bew. regen zw. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. motregen onbew. WAT HEBBEN JULLIEGEDAAN? DEROOKTREKTNAAR lr—' BENEDEN' VOORUITZICHTEN voor vrijdag: Perioden met regen en temperaturen boven normaal. Aantal uren zon: 0 tot 3; minimum tempera tuur: 1 tot 6 graden boven normaal; maximum temperatuur: 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 percent; kans op een geheel droog etmaal: 20 percent. ADVERTENTIE vwfmrmrmwrmmnmrmfrmrmmnmwmmrrmrmwrwmmmh A. H Gerhard Mavoschooi (ingang Raaks). Donderdag 20.00 u.: Paul van den Berg en Jan Verbeek over Afghanistan (met o.a. dia’s en muziek). MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat) 20.00 u.: Jubileumconcert door het Haarlems Gemengd Koor en het Kon. Mannenkoor Saecilia m.m.v. andere koren o.l.v. Anton de Beer. Donderdag 20.00 u.r Orgelconcert door Albert de Klerk m.m.v. het Noordhollands Koperkwartet. z zzo zo zo z zzo z zo zzw z wzw springen aan de dans, niet alleen aan de wapens van zijn aardse vervolgers maar ook aan de straffen van de he mel. Uit dit eigenaardige patroon in het joodse denken zijn de meeste „Witze” verklaarbaar. Een jood is voortdurend bezig het met God en de mensen op een akkoordje te gooien. Met een verrukkelijke scherpzinnig heid, die joodse wijsgeren tot de groot ste der wetenschap hebben gemaakt redt ook de „schlemiel” zich uit de gevaarlijke situaties die hem voortdu rend omringen. Dit alles is uiteraard tot een histo risch gegeven geworden na de vernie tiging van het Europese jodendom en het ontstaan van de staat Israel, twee factoren die de joodse cultuur en denk wijze zowel verarmd als verrijkt heb ben, in ieder geval hebben vernieuwd. Maar in de kleinkunst van Max Tail leur overheerste tot dusver toch altijd nog die raadselachtige, ondefinieerba re karakteristiek van de joodse hu mor, waarbij de christelijke zwartgal ligheid zich zo graag kwam opbeuren. Het is eigenlijk verwonderlijk dat Max Tailleur niet bij machte is geble ken uit de afloop van zijn antirook campagne een nieuwe „Witz” te put ten. Ik moet daarbij onwillekeurig denken aan dat prachtige verhaal van „Moos”, die in het bezit van een hoge invaliditeitsverzekering toevallig als treinpassagier een spoorwegongeluk meemaakte. Moos houdt zich verlamd en laat zich in een karretje rondrijden, nadat hij zijn hoge verzekering heeft geïnd. Zijn vrind Sam, die de oplich terij wel door heeft, vraagt hem of al dat geld opweegt tegen de verplichting om zijn leven lang als een wrak in een karretje te zitten. „Nee”, zegt Moos, „dat niet. Maar volgende maand ga ik naar Lourdes,” De zin van deze typisch joodse anekdote had even sprekend kunnen opduiken uit de geschiedenis van de anti-rookcampagne, wanneer een van de deelnemers aan de weddenschap om duizend gulden een arme jood zou zijn geweest, die omwille van de duiten rich een jaar lang als een bekeerde had gedragen. Maar dat ging zelfs Max Tailleur blijkbaar te ver. Met roken valt niet te spotten. DIVERSEN Treslong (Hlllegom). Dagelijks behalve maan dag diner dansant. Llnnaeushof (Bennebroek) In de tropenkas het kinderparadijs „In de zevende hemel”, met o.a spelen film, poppenkast, puzzels enz. Dag. ge opend 14-18 uur. za. en zo. 11-18 uur. Raadhuis Lisse: 20.00 u.: Gemeenteraadsver gadering. dokter Meinsma als die Tailleur uiterst menslievend zijn, dan nog blijft twijfel over het nut en de doelmatigheid van de gevolgde tactiek. Het is bekend dat niet-meer-roken voor de gewoonteroker een uiterst moeilijke en frustrerende procedure is, die zowel psychische als lichame lijke verschijnselen van delicate aard kan oproepen. Wie onder aansporing van een geldêlijk gewin zichzelf tot zo’n proces veroordeelt, heeft de ge volgen niet in eigen hand. Hij moet maar afwachten of de dwang die hij zichzelf oplegt „goed” voor hem is. Men is oppervlakkig oordelend geneigd om zonder voorbehoud te betogen dat niet meer roken „goed” voor iemand is. Dat wordt dan gestaafd met weten schappelijke aanwijzingen die verband leggen tussen roken en kwaadaardige ziekten. Toch is men van wetenschap pelijke kant voorzichtig met dit oor zakelijke verband. Men kan namelijk niet met stelligheid beweren dat die kwaadaardige ziekten niét zouden op treden, indien de rookgewoonte onbe kend zou zijn. Maar het is helemaal niet nodig daar zekerheid over te hebben. Ieder zinnig mens kan begrijpen dat roken kwaad doet aan lichamelijke functies en organen. Er is echter een andere kant aan de kwestie, die de bestrijders maar al te vaak onderschatten: rokers zijn geen potentiële zelfmoordenaars of zwakzinnigen. Er moet een reden zijn waarom verstandige, intelligente en over zelfbeheersing beschikkende mensen tóch roken, ondanks alle waar schuwingen, ondanks alles wat tegen het roken in de strijd wordt geworpen. En nu blijkt wel eens, dat juist het maniakale karakter van sommige te genacties een recalcitrantie wekt die averechtse uitwerking heeft. Max Tailleur heeft ondervonden dat zijn financiële verlokking geen principiële niet-rokers heeft gekweekt, hoogstens mensen die de duizend gulden aanlok kelijk genoeg vonden om er een jaar mee op te houden. Misschien zijn er bij die mensen ook nog wel een paar die nooit meer zullen roken. Maar als campagne heeft deze stunt haar uit werking volledig gemist. En er is zelfs geen nieuwe „Witz” uit gekomen, want dat zou dan voor Max Tailleur nog het bewijs zijn ge weest dat hij zijn gevoel voor humor ook bij deze ernstige zaak had kun nen redden. Men moet van roken of niet roken geen heilige zaak maken, er geen idea lisme mee suggereren en geen predi king bedrijven. In Oostenrijk is het jaren geleden de gewoonte geweest dat joden die zich lieten dopen een geld- gift van het rijk kregen. Veel dood arme joden bleken zich te bekeren, omdat ze geld nodig hadden om „mat se” (ongezuurd paasbrood) te kopen. En dopen is toch nog wel een heel wat heiliger zaak dan roken. Het zou een opluchting zijn als Max Tailleur binnenkort in staat zou blijken een goede Witz over het roken te vertel len. Want zijn goede humeur is een nationaal bezit. erg zijn. Het was inderdaad erg, van zijn standpunt uit bekeken, maar het was wel een beetje vreemd dat hij iets anders had verwacht. Hij had duizend gulden uitgeloofd aan een kleine groep rokers als beloning voor één heel jaar onthouding. Wie een jaar niet rookte, kon duizend gulden ko men halen. De hele onderneming stond onder auspiciën van dokter Meinsma de man wie niets te dol is als het tegen roken gaat. Bij de prijsuitrei king maakte Max Tailleur zich boos op enkele prijswinnaars, die hadden laten doorschemeren dat zij misschien na dat ene jaar weer vrolijk aan het roken zouden slaan. De filosofie van Tailleur werd daar iets duidelijker door. Zijn filantropie was gebaseerd op de verwachting dat een roker die zich een jaar lang van die slechte gewoonte onthoudt, voor zijn leven lang gered is. De heer Tail leur had die verwachting waarschijn lijk overgenomen van dokter Meinsma, wiens theorieën wel eens vaker niet uitkomen. Als Max Tailleur zich had laten leiden door de joodse filosofie waaruit hij ook zijn grappen haalt, zou hij er heel anders over gedacht en gesproken hebben. Het hele oeuvre van Tailleur aan „Witze” is doordrenkt van de typisch joodse geest van scherpzinnige zelf verdediging, die door de eeuwen heen vaak in de „kwinkslag” haar enige wapen vond. Men mag gerust stellen dat de „Witz” dezelfde identiteit heeft als de joodse moed om ondanks alles (en onder alles door) verder te leven. Er zijn ongetelde voorbeelden aan te halen van joodse anekdotes waarvan er vele in het programma van Tailleur zijn terug te vinden die een verbazingwekkende slimheid in het verweven van idealismen en materialismen te zien geven, een ver wevenheid waarin niet alleen joodse maar ook christelijke religieuze waar den te pas worden gebracht als het voor het naakte joodse bestaan zo uitkomt. De historische druk op het joodse gemoed is van tweeërlei oor sprong: hij komt zowel van de aarde als uit de hemel. Voortbestaan bete kent voor de vervolgde, gehate en toch uitverkoren jood een voortdurend ont- Het KNMI deelt mee: Het front van een snel opvullende depressie ten westen van Schotland veroorzaakt in ons land vrij veel bewolking. Op het midden van de Atlantische Oceaan bevindt zich een nieuwe depressie, die naar het zeege bied ten zuiden van Ijsland koerst. Boven de Azoren daarentegen is de luchtdruk geleidelijk hoger geworden. Door deze ontwikkeling begin nen zuidwestelijke winden grote hoeveelheden warme en vochtige lucht in de richting van West-Europa te stuwen. Het aanhouden van het zachte weer lijkt daarom voorlopig waarschijn lijk. Verder oostwaarts, tot in West-Rusland en Zuid-Scandinavië, is de vorst vrijwel verdwenen. ADVERTENTIE EiwtiwiiiuiitniiiiniiiiiininuiiimiiiiiHuiiiiiiiHiiiiiiiHi Boekingskantoor in Haarlem g Gen. Cronjéstraat 54 - (023) 263869 sMi»iHiwi<iHUHniiiiwiMie<uni»wimmHiiMeMWWHuniMiiee> Barometerstand (756 mm). WOENSDAG rSBRl tRI op 8 08 uui>nne> op 4 25 uur onder De gewoonte van de mensen om te roken en de campagnes om hen van die gewoonte te genezen leveren stof voor diepzinnige filosofieën. Zo diep zinnig zelfs, dat de grootste Neder landse grappenmaker Max Tailleur die zijn kostelijke humor put uit de onpeilbare en onstuitbare bron van de joodse filosofie en haar randgebieden er zijn tanden op heeft stuk gebeten. Het onverwachte en ondenkbare is gebeurd: Max Tailleur is boos gewor den. Hij heeft in het openbaar uiting gegeven aan zijn ergernis en teleur stelling op een moment, dat de humor hem had kunnen redden. Als zo’n man geen kans meer ziet zichzelf aan zijn levensfilosofie op te trekken tot het niveau van desnoods wat wrange schets, dan moet het wel héél Provinciehuis (Dreef 3, Haarlem), Donderdag 10.00 uur: Begroting. Stadhuis Haarlem: Donderdag 15.30 u.: Raads vergadering commissie Recreatie. Electric Centre fBakenessergracht 10 Haar l?m) Fototentoonstelling Slaaf of dood” Ge opend wo. do 20-22 u., vr„ za.. zo. 15-17 u. Tot en met 13 februari. Waagtaveerne (hoek Spaame Damstraat). Ge opend ma., di. en don. 19.30-24 u.: vr. en za. 19.30-01 u.; zon 2-5 en 20-22.30 u. Om de 14 dagen donderdag 20.30 u.: literaire avond. Vrijdags en zaterdag 22 uur: zondag 21.30 uur. Toneelschuur (Bavogebouw. Smedestraat 23). Dinsdag 20.00 u.: Filmschuur, woensdag 20.00 u.: Open Workshop, donderdag 20.00 u.: Mimework- shop, zaterdag 11 u.: kinder-workshop 14 en 16 u.: jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 12-02 uur, za. en zon. 11-02 uur. Jeugd- bowlen iedere zaterdag 11-13 uur. Biologisch Centrum ,.De Duyvetil”, (Vogelen zang Vogelenzangseweg bij ..Oase”). Expositie Waterwinning in Nederland”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. op treden Quartet Arie Ribbens. Tev. zon. matinee. Dolfirama (Zandvoort. naast Bouwes Palace). Woens., za. en zon. 12, 14 en 16 u.: voorstelling. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein Zandvoort). Dagelijks van 10-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Ie dere avond beh. maand. 20.00 u.: Internationaal trefpunt in de Gulden Slok. manen te tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse School van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet: Grafiek en moderne kunst o.a. Ben dien Zlltin Peeter, Ger Daniels. Geopend ma. t.m zo. 10-17 u. Bisschopelijk Museum (Jansstraat 79). Foto reportage van de zigeunerbedevaart naar Les Saintes Maries de La Mer van Els en Bert Pij pers. tevens tentoonstelling van oude kerstgroe pen. T.e.m 20 februari. Geopend di t.m za. 10- 12.30 u en 14-17 u. zo. 14-17 u Teylers Museum (Spaaine 16). Tentoonstelling Haarlemse Stadsgezichten” t.m. 12 febr. Perm, tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw tekeningen van Hollandse. Franse en Ita liaanse school Geopend di. t.m. za. 10-16 u.. 1ste zo. v. d. maand 13-14 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. Geopend di.. wo.. vr. 13-17 u. do. 8-10 u„ za. 11-17 u. Kelderexposltle: Mieke Mulder-Holt met keramiek. Tot en met 1 maart. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22.00 u. Vleeshal (Gr. Markt) Tentoonstelling beeld houwwerken van prof. Bronner. Geopend dag. 10-17 u. zo. 13-17 u. Tot en met 20 februari. Galerie ’t Spaame (Donkere Spaarne 48). Schilderijen, keramiek en tekeningen. Geopend di. t.m. za. 11-17 u.; do.avond 20-22 u. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex positie werken van J. J Albers, schilderijen uit Indonesië Hongarije en batikwerk uit Bambang Oetoro. Geopend di. t.m. za. 9-12.30 en 13.30-18 u ma. 13.30-18 u. Galerie „T” fBakenessergracht 67, Haarlem) Expositie ter gelegenheid van 5-jarlg bestaan. Geopend di. t.m. za. 11-17 uur. zo. 14-18 uur. Tot en met 27 februari. Kunstzalen Frans Heerkens Thissen (Hout plein 13). Tentoonstelling aquarellen van N. J. Coevoet in de Prentenkamer. Dag. geopend 10- 17 uur Tot en met 26 februari. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg, Overveen) Tentoonstelling kleine plastie ken. gouaches en tekeningen van J. Leupen en wandkleden van Liesbeth Schuurman-Leupen. Dag geopend 14-17 uur. Tot en met 26 februari Kleedkamers Openluchttheater (Bloemendaal) Tentoonstelling Zo leeft het bos” Geopend za zo 11 15 u. Tot en met 29 februari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede) Permanente expositie l.andgeweven wandkleden van Bodll Blokker-Veggerby keramiek en gra fiek Geopend 9-17.45 u. behalve zo. en ma. BIOSCOPEN City Theater, woensdag en donderdag 20 u.: „Blue Movie”. VELSER KUNSTKRING Stadsschouwburg, donderdag 20 u.:. „Namens Jacques Brei”. TENTOONSTELLINGEN Felison, in noordelijk koetshuis Beeckestljn. Velsen-Zuid, tot en met zondag 20 februari da gelijks 14-17 u. tentoonstelling van Stichting Beeldende Kunst; huur, huurkoop en verkoop van kunst uit Kennemerland. Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur, zaterdag en zondag gesloten. Beeckestljn, Velsen-Zuid. museum tentoon stelling. dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente expo sitie van oudheidkundige bodemvondsten. Bee- semerstraat, Velsen-Noord, geopend dinsdag 12- 13.30 uur. donderdag 12-13.30 uur en 20-22 uur; op andere tijden op aanvraag tel. 02510-92590 of 02510-94159. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Diamonds are forever”, 18 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „De bende van ma Grissom”, 18 jr. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Blue Movie”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De zaak Anderson”. 14 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De afgrijs’elijke dr. Phibes”, 18 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: „The Aristocats”, a.l. Roxy (KL Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Pornografie zonder masker”, 18 jr. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dood betaald in dol lars”. 18 jr. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Flesh”, 18 jr. Donderdag 14.00 u.: „Het eiland van de blau we dolfijnen”, a.l. 8 08 uur; mder <41 4 25 uur onder 11 25 DONDERDAG 10 FEBRUARI 8.06 uur; onder 17.43 5.25 uur: onder 12.15 DEN HAAG. Het advies van de Raad van State aan de Kroon over de asielaanvraag van Ralph Waver zal thans niet worden gepubliceerd. Dat antwoordt staatssecretaris Grosheide (Justitie) op vragen van de Tweede-Kamerleden Dan- kert en mej. Barendregt. (B reestraat) 19 en 21.15 Zon Maan H< H i X - '1>. «1 Ut IMNMt A<« If Klit AH i WOFXSDAG 9 HHRLARI Hoog water 10 25 uur en 23 09 Laag water 5 37 uur er> 18 19 DONDERDAG 10 FEBRUARI Hoog water 11.50 uur en Laag water 7.00 uur en SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u.: Fons Janssen met „Kwartetten”. Donderdag 20.15 u.: Toneelgroep Theater met ,.Es, Oh, Es, stop je ’t nou in de ijskast”. Ka* as gg eS 7 8 8 6 10 7 7 7 5 9 6 10 15 9 13 9 11 9 0 14 3 16 10 6 8 11 16 16 10 14 «.VA! WAT BEZ/ELTJE-'? van Max dat ik mag onthechten? Dat is leuk! Wat? Waar? Wan neer?" „Kom maar mee,” fluisterde Glibber geheimzinnig, en hij voerde het ventje een bospad op dat naar het dorpje Zevenwegen leidde. Daardoor lieten ze Panda ver achter zich en dat was heel vervelend. Want die was juist op zoek naar Wan. „Als ik hem niet vlug opspoor, gaat hij misschien onthechten,” mompelde hij ongerust. „En als Foey Mei dat ontdekt, gebeuren er vreselijke dingen met mij Ik moet hem vinden vóór het te laat is rAl$ WE t>E lUCHT^^E VERONTREINIGING WILLENTEGENGAAN/p MOETEN WE EEN ROOSTER OP ZEEROBS SCHOORSTEEN LEGGEN! KCM, KOM... 44. Het was geen wonder dat Panda zijn leerling niet meer zag. Want Wan had intussen Leep Glibber ontmoet, die opzij van de weg in het struikgewas ver stopt zat. „Sssst!” siste Leep waarschuwend. „Niet te hard praten. Want dan komt je vriendje misschien. En ik heb juist een plannetje, dat hij vast niet leuk vindt. Je mag iets voor mij laten verdwijnen.” „Verdwijnen?” herhaalde Wan verrast. „U bedoelt ZWART TE WORDEN! ©pw Vi,.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11