Theo de Jong niet onder Ignis Varese mist de grote vorm de indruk van Oranje COACH NIKOLIC HIER MET 10 PUNTEN VERSCHIL Alternatief Feyenoord niet erg indrukwekkend MJ Sterke Oostduitse atleten drielanden-meeting naar Broodprijs niet omhoog „WIJ VERLIEZEN Levi’s zit zonder kleding Aan Fischer en Spasski het woord ©o il Koersen Hilversum ft ’IISOÓIoÖLm. Dot» PDO Zoetemelk kreeg mentor naast zich Koeperman en Andreiko gelijk Jgp oaaoooli ^ijDSQüDOfion □0000 DEoao 00 i I I WOENSDAG 9 FEBRUARI 1972 99 Serieus Onvoldoende 1 Nooit druk >dO ici2iiannnr Dames V «1 »-s.v.v. gij *"“«10 Q 4 ix 'v «""joöjipo C-Atcz 6 Qg iiCfl Heren Tussen station Inderdaad: bij Simon de Wit gaat de broodprijs voor gesneden wit en bruin a 78 cent niet omhoog! Waarom niet? Gewoon omdat we ’t beloofd hebben: voor 100 dagelijkse produkten zullen we de prijzen dit hele jaar niet verhogen! Ook brood is één van die 100 produkten met een vaste prijs: 78 cent. Begeleiders eens: - s w y A. WB*WVVVVVWfVWlAA/VW\ftA/VVVVVVVVVVVVVWWWVWVVVVVVVVVVWWVVWWWt^^ AA'VVVVVVVWWWVVVVVVVVWWVVVVWAAfVVlAAAA/VVVVVVVWVVWVVVVVVVVVWVVWVVVV^^ zoenen (Van onze sportredactie) Hij vervolgt: „Wij verkeren momenteel MAC ii.SjWt loartsm r THEO KLEIN. ADVERTENTIE Wagenaar jr.) 2.50.1 1.22.6, 2. Boy van Quick, 3. (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Heren: 60 meter: S. Monsels, P. Tam- naar die De tips: ExcelsiorHaarlem GroningenWageningen MWFC Den Haag AjaxGo Ahead SpartaFeijenoord VolendamPSV WerderHamburg SV Eintracht Br.Bayern München Bor. München Gladbach-Eintracht F. ArsenalDerby C EvertonLeeds United - Sheffield U.Manchester C WolvesWest Ham 1 1 2 1 2 2 2 2 1 1 1 2 1 Twanta Aan de vooravond van het Europa- cupduel tegen het Italiaanse Ignis Va rese, dat vanavond in de Kennemer Sporthal wordt gespeeld, stal hij de auto (een witte Fiat 125 S) van ver zorger Jan Hulsman uit de Leidsestraat, met daarin alle speciale Amerikaanse kleding van de spelers, de verzorgings- tat van Hulsman en de invalidewagen van de geblesseerde Tyrone Mario- neaux. Worden de spullen niet voor vanavond 8 uur teruggevonden (of te ruggebracht?) dan zal Levi’s de belang rijke wedstrijd in een geïmproviseerd tenue moeten spelen, wat onder de hui dige omstandigheden een flinke han dicap betekent (Van onze sportredactie) HAARLEM Een tot nu toe onbe kende autodief heeft de Haarlemse basketbalvereniging Levi’s een onaan gename surprise bezorgd ROTTERDAM. Na 15 jaar komt er weer een Oostduitse atletiekploeg naar Ne derland. Op 18 februari zal in het sport paleis Ahoy’ een drielanden indooratletiek- ontmoeting worden gehouden tussen Bel gië, Nederland en de DDR. Oost-Duitsland heeft een ploeg gestuurd van wereldklasse. Voor sportpaleis Ahoy’ is de drielanden - ontmoeting een voorproefje voor volgend jaar wanneer de Europese indooratletiek- wedstrqden in Rotterdam zullen worden gehouden. De Oostduitse ploeg telt vooral bjj de dames een groot aantal deelnemers van topformaat. Aan het hoofd van de af vaardiging de Europese kampioene op de 100 en 200 meter tevens wereldrecord- houdster op de 100 meter, Renate Steelier. Ook Karin Balzer de hordenloopster komt. Dames: 60 meter: W. van Gool-Van der Berg, R. van der Berg; 400 meter: T. Ruth, N. Burggraaf; 800 meter: A. de Lange- Stalman, J. van Gerwen; 60 meter horden: moet nog nader worden aangewezen; Hoogspringen: A. Bouma. M. van Doorn; Kogelstoten: E. van Noorduyn, E. Schalk; Verspringen: E. Hogendoorn, R. Ahlers. TORHOUT. Een dag voor het ver trek naar de Ronde van Andalusië werd gisteren in het Vlaamse Torhout de ge wijzigde wielerformatie van Flandrla aan de pers voorgesteld. De Belgische fabriek verloor medesponsor Mars, maar bet ziet er naar uit dat binnenkort de naam van een nieuwe partner, waarmee momenteel nog onderhandeld wordt, bekendgemaakt kan worden. TALIN. Ook de dertiende partij uit de tweekamp vn Iser Koeperman en An dris Andreiko om de wereldtitel dammen is dinsdag in remise beëindigd. De wereld kampioen en zyn uitdager Koeperman be sloten in Talin na 22 zetten tot de pun- tendeling. De stand in de tweekamp is 13- 13. de Italianen benieuwd naar de kracht van de onbekende kampioenendoder, die ben in Madrid (Ignis verloor uit met 76-71 van Real) de loef afstak. Nikolic: „Een team dat zoiets uithaalt, moet wel iets in zijn mars hebben. Het is voor mij onbegrijpe lijk hoe Real halverwege de wedstrijd op een achterstand van 17 punten gespeeld kon worden. Ik vind de Spaanse ploeg dit jaar veel sterker, dan in de voorgaande seizoenen. Als het zo blijft spelen dan tip ik Real zelfs als de grootste kanshebber voor de Europa-cup”. Nikolic vreest dat dit niet voldoende zal zijn om Caniu in de resterende acht com petitiewedstrijden op afstand te houden. De Joegoslaaf zag reeds voor aanvang van de competitie in dat het dit jaar erg moei lijk zou worden. Hij vroeg daarom om versterking van een Amerikaan, die als center zou moeten fungeren. Zijn verzoek vond echter geen weerklank by de heer Borghi, de grote baas van Ignis, die lie ver geen buitenlanders in zijn ploeg toelaat. Bij de militairen speelde René van de Kerkhof, als opkomende rechtervleugel- verdediger, het minst zwak. Hij schiep een aantal kansen voor Hazelhekke. Bish en Haan, maar zij maakten er geen ge bruik van. Zowel Edmondson als de Russische ver tegenwoordigers weigerden bekend te maken welk besluit er was genomen, maar de impasse in de onderhandelin- gen was doorbroken. Alles hangt af van de reacties van Spasski en Fischer. Verwacht wordt dat de beslissing over de plaats waar de tweekamp zal wor den gehouden donderdag zal vallen. dat hij met de Russische schaakbond In New York verklaarde Edmondson wel tot overeenstemming was gekomen. „Niet de bonden echter maar de scha kers”, voegde hij er aan toe, „moeten het eens zijn. Ik weet nog niet hoe Fischer en Spasski op onze gedachten zullen reageren”. Zouden de wereldkampioen en zijn uitdager het donderdagmiddag om 13.00 uur niet eens zijn geworden over de plaats waar wordt gespeeld, dan zal dr. Max Euwe, voorzitter van de FIDE, een voor beide partijen bindende beslis sing nemen. minga; 400 meter: A. Veldhoen, A. van de Goolberg; 800 meter: J. Reijnders, J. Hens- gens; 1.500 meter: B. Wassenaar, H. Scharn; 3.000 meter: E. Nijstad, J. Hermens, H. Tie- bosch; 60 meter horden: J. van Enkhui- zen, R. Keus; Verspringen: A. van Wilgen, B. Saris; Hoogspringen: R. Smit; Polsstok hoogspringen: B. Krijnen. Dellensen. Naast hen telt de Oostduitse equipe nog de Europese kampioene en wereldrecord- houdster op de 1.500 meter, Karin Bune- leit. De herenformatie telt ook enkele be kende namen. In de eerste plaats Max Klauss, de Europese kampioen versprin gen, die onlangs indoor tot 8,04 meter kwam. Verder de 800 meter-loper Dieter Fromm, die bij de Europese atletiekkam- pioenschappen als tweede eindigde. Man fred Kokot is mede-houder van het Euro pese record op de 100 meter met tien se conden. De Belgen doen alleen met de he ren mee. Sterke man is Freddy Herbrandt die op drie onderdelen zal •litkomen. De Nederlandse deelnemers zijn Flandria zal in de etappewedstrijden opnieuw steunen op kopman Joop Zoete melk, die Jan Janssen als mentor naast zich heeft gekregen. In de ploeg rijden verder de Nederlanders Eef Dolman, win naar van de Ronde van Vlaanderen van vorig jaar, Jan Hordijk, Matthijs de Ko- ning en Albert van Midden. Het program ma, dat ploegleider Briek Schotte heeft opgesteld, omvat onder meer: Ronde van Andalusië, Parijs-Niee, alle voorjaars klassiekers, Ronde van België, Midi Libre en de Dauphine Liberé. In tegenstelling tot vorig jaar zal Joop Zoetemelk de Ronde van Spanje niet rijden. De laatste jaren maakte hij slechts één uitzondering voor de 28-jarige Mexicaan Manuel Raga, 250-voudig international, die de Italianen reeds onschatbare diensten bewees. De coach moest het doen met de aankoop van twee Italianen, Antonio Gen- nari en Marino Zanatta. die óverkwamen van Milano. Zij zijn echter niet van het kaliber waarmee Alexander Nikolic Ignis aan zijn tweede Europa-cup wilde helpen. Voor Alexander Nikolic, van beroep ei genlijk leraar aan de academie voor licha melijke opvoeding, Is het verloop van deze Europese competitie van groot belang. Zou het Ignis, tegen zijn eigen verwachting in, toch lukken de continentale beker te pakken, dan is het zeer waarschijnlijk dat hij zijn driejarig contract, dat dit jaar af loopt, kan verlengen. Nikolic: „Het gaat in Italië met de basketbaltrainers net als met de voetbalcoaches. Zolang de succes sen blijven, worden zij geduld, maar gaat het even minder goed, dan vliegt de trainer er meestal het eerst uit”. Theo de Jong hoorde het nieuws vrij wel gelijktijdig met enkele journalisten. Hij werd er zo op ‘t oog koud noch warm door. „Natuurlijk wil ik graag meedoen met het Nederlands elftal. Maar ik maak me nooit zo druk. Het zal mijn Friese afkomst wel zijn. Ik ben ten slotte in Leeuwarden geboren. De Fries De Jong maakte overigens ROTTERDAM. Een „alternatief” elf tal van Feyenoord heeft dinsdagavond in het eigen stadion in een slechte oefen wedstrijd met 1-0 gewonnen van het Ne derlandse militaire elftal. In het sta dion Feyenoord zagen 7000 toeschouwers dat Ladinski, Schoenmaker en Maiwald er als spitsspelers weinig van terecht brach ten tegen de militairen, die ook niet In drukwekkend voetbalden. al af is, en de ploeg op het ogenblik wat minder draait, laten we toch niets na om hier met een zo goed mogelijk resultaat vandaan te komen. Geen van de spelers ziet dit als een plezierreisje”. Vooral na de zege van de Haarlemmers op Real (Nikolic: „Ik kon het niet geloven”) zijn (Van onze sportredactie) AMSTERDAM/HAARLEM De stemming van Ignis-coach Alexander Nikolic was gisteravond als het weer: druilerig, somber en voorlopig zon der kans op opklaringen. „Als Levi’s morgen net zo speelt als vorige week tegen Real Madrid, dan mogen wij met een nederlaag met tien punten verschil blij zijn”, voorspelde hij troosteloos. En na een ongeloofwaar dige reactie van zijn gesprekspartner: „Heus, ik ben serieus. Ignis is dit jaar bij lange na niet het kampioensteam dat de afgelopen seizoenen inter nationale successen boekte. Goed, we hebben onze eerste plaats in de Euro pese poule, en daarmee deelneming aan de halve finales veilig gesteld, maar de manier waarop dat is gegaan was allesbehalve bevredigend. Ik ge loof dan ook niet dat we dit jaar de Europese beker zullen pakken. Die komt volgens mij bij Real Madrid of Yugoplastika terecht”. De donkere Joegoslaaf, bezig aan zijn derde sei zoen bij de Italiaanse kampioens- ploeg, is kennelijk aan wat rust toe. Na twee jaar vol basketbal, waarin hij Ignis naar twee Italiaanse kam pioenschappen, twee nationale be kers, de Europa-cup en de Wereld beker leidde, ziet hij het allemaal niet meer zo zitten. ZEIST. Het Nederlands elftal, dat binnenkort Griekenland zal ontmoeten in een vriendschappelijke interland te Athene is nog niet bekend. Hoewel de bondscoach Frantisek Fadrhonc de op stelling al in zijn hoofd heeft, wenst hij het elftal niet bekend te maken, omdat hij rekening wil houden met „luchtziek- te” van zijn pupillen. Eén voetballer van de selectie die gistermiddag in het KNVB-sportcentrum te Zeist bijeen kwam is al zeker van zijn plaats. Theo de Jong. Fadrhonc, die naarstig speurt aanvallend sterke voetballers en daarom achtereenvolgens Oekie Hoeke- ma en Jan Jeuring uitnodigde zich bij de Nederlands elftal-kern te voegen, zei over Theo de Jong „Fysiek is hij er he lemaal. Hij moet eens voor de leeuwen worden geworpen. Ik denk, dat de tijd nu is gekomen. Hij zal zich moeten waarmaken. NEC wordt door Theo de Jong be schouwd als een tussenstation. Hij waar deert de gezelligheid in Nijmegen, maar hij gelooft niet, dat NEC binnenkort naar de top van het Nederlandse voet bal zal reiken. „Daarvoor zijn de spelers van NEC nog te jong. Coerver is aan het bouwen. Voordat hij klaar is zijn we, dacht ik jaren verder. Ik wil echter nu graag in een topclub voetballen of in ieder geval in een vereniging spelen, die meedoet aan de een of andere cup.” Theo de Jong wiens contact aan het eind van dit seizoen afloopt, wil bij zijn nieuwe werkgever (<ils die zich aan dient) het liefst op het middenveld spe len, achter de spits. „Ik heb een voor keur voor de taak van de aanvallende middenvelder. Ik maak graag een 1-2 met de spits om dan meteen in de diep te door te gaan. Als spits ben je mees tal genoodzaakt een balletje terug te tikken. Daarvan houd ik niet zo.” Het is overigens best mogeliik dat Theo de Jong door Fadrhonc in de spits wordt ingezet. „Natuurlijk speel ik dan nog met plezier. Het lijkt me tussen al die goede voetballers gemakkelijk wer ken. MOSKOU. Er is dit weekeinde in Moskou duidelijk vooruitgang geboekt in de onderhandeiingen over de plaats waar en de voorwaarden waaronder de tweekamp om het wereldkampioen schap schaken tussen Spasski en uit dager Fischer zal worden gehouden. Het Russische persbureau Tass maak te dinsdagavond bekend dat Edmund B. Edmondson, voorzitter van de schaak bond van de Verenigde Staten en ver tegenwoordigers van de Russische schaakbond maandag vijf uur hadden gesproken over de problemen die met de tweekamp samenhangen. In het communiqué, dat na die besprekingen werd uitgegeven, stond dat tijdens de gedachtenwisseling de standpunten dichter bij elkaar zyn gekomen. De pessimistische stemming van de Joegoslaaf, die voor hij naar Italië kwam onder meer 13 jaar de Joegoslavische na tionale formatie leidde, dateert reeds van twee weken geleden, toen zijn equipe de belangrijke ontmoeting met Caniu, de num mer twee van de ranglijst, verloor. De spelers van Ignis hadden erop gerekend dat zij zich na de wedstrijd tegen Caniu geen zorgen meer hoefden te maken over de prolongatie van het nationaal kampioen schap, omdat zij bij een overwinning een gat van zes punten geslagen zouden heb ben. Het viel echter zwaar tegen. Ignis verloor en staat nu nog slechts twee pun ten voor op de naaste achtervolger. Het enige doelpunt viel ruim een kwar tier na rust door Joop van Daele, die Jan sen had vervangen. Met een schot van on geveer zestien meter verraste Van Daele doelman Leen Barth, die een aantal goede reddingen op zijn naam bracht. Het militaire elftal zal in het kader van het internationale militaire voetbalkam pioenschap op 1 maart in Enschede tegen West-Duitsland spelen en in april in een uit-wedstrijd Oostenrijk ontmoeten Zou Nederland winnend uit deze voorwedstrlj- den te voorschijn komen dan zal de ploeg deelnemen aan het eindtoernooi in Bagdad. De opstellingen van de elftallen in het stadion Feyenoord waren: Feyenoord: Geilman., Rijsbergen, Schneider, Lase- roms en Vos., Boskamp, Jansen (Van Daele) en Wery., Maiwald, Schoenmaker en Ladinski. Militairen: Barth (Anderiecht), René van de Kerkhof (Twente), Oude Wesselink (Go Ahead Eagles), Adriaanse (Utrecht) en Mellaard (Nee)., Jansen (Fortuna SC) en Hovenkamp (Groningen)., Bish (Nac) Munnik (Sparta), Hazelhekke (Wagenin gen), Van der Weide (Veendam), Van Marwijk (Go Ahead Eagles) en Haan (Ajax). De spelers van Ignis Varese, vanavond de laatste tegenstander van Levi’s in de kwartfinale om de Europa-cup kwamen gisteren goedgemutst op Schiphol aan. Coach Nikolic (tweede van rechts op de voorste bank) zag het allemaal niet zo rooskleurig in. De Joegoslaaf bezweert dat zijn scout zich neg nooit vergist heeft en dat hij ook dit keer serieus op zijn bevindingen af zal gaan. „Want”, voegt hij er aan toe, „on danks het feit dat de spanning er voor ons naam als voetballer bij het Amster dams Blauw Wit onder trainer Henk Wullems ontwikkelde hij zich tezamen met Felix Muller tot een volwaardige be taalde voetballer. Maar omdat juist de betaling in Amsterdam niet in overeen stemming was met zijn capaciteiten, verliet hij evenals Muller een jaar later zou doen Blauw Wit voor NEC. Onder leiding van Wiel Coerver rijpte Theo de Jong. „Ik dank veel aan Coer- ver, meer dan aan Wullems. Dat komt niet omdat zij als trainer voor elkaar onderdoen, maar omdat de één (Coer ver) veel meer tijd heeft om zich te be moeien met zijn spelers. Bovendien werkte Wullem met een selectie van vijfentwintig man en is de kerngroep van Coerver veel beperkter". HILVERSUM. De uitslagen van de drave rijen, die dinsdagavond op de baan van Hilver sum werden gehouden, zijn: BOA-prljs, 2000 meter (met autostart), eerste afdeling: 1. Jacob Areta (J. Geluk) 2 555 1.27.8, 2. Jello, 3 Judea L. Bizon-prijs, 2400 meter (met autostart): 1. Jodney B (P. Smit) 3.35.6 1.29.8, 2. Jupiter Schans, 3. Ju Ju H. BOA-prijs, tweede afdelelng: 1. Jasper (G. Kleijweg) 2.53.1 1.26.8, 2. Ingmar Schans. 3. In sider Kid. Broncho-prijs, 2000 meter (met autostart), eer ste afdeleing: 1. Inspirit (J. van Leeuwen) 2.49.0 1.24.5, 2 Ilona Carbonari, 3. Indiana Hanover. Antilopenprijs, 2000 meter (met autostart): 1. Icare Quick (J. Wagenaar jr.) 2.45.3 1.22.7, 2. Helios Ch.. 3 Fair Play. Buffel-prijs, 2040 meter: 1. Fablola Kitty (J. Wagenaar jr.) 2.50.1 1.22.6, 2. Boy van Quick, 3. Dox van Rood en Noot. Albatros-prijs, 2000 meter (met autostart): 1. Hino Contessa (P. Vogelaar) 2.49.6 1.24.8, 2. Hor- tence, 3. Henri van Wendy. Broncho-prijs, tweede afdeling: 1. Iris Volo (L. Boonen) 2.48 1.24, 2. Illustre Mac, 3. Impera- trice De totale omzet van de totalise tor was 421.289 gulden. in een crisis. Als je een ploeg twee sei- tot grote prestaties hebt opge zweept, dan is het moeilijk om ze voor de derde achtereenvolgende keer nog eens zo ver te krijgen. Wij zijn op het ogenblik niet lichamelijk, maar geestelijk doodvermoeid. Daar komt nog bij dat ik dit jaar nog geen enkele wedstrijd met mijn volledige basisteam heb kunnen spe len. Altijd was er wel iemand geblesseerd en dat is nu niet bepaald bevorderlijk voor het vlotte samenspel in de ploeg”. Ook voor de wedstrijd van vanavond in de Kennemer sporthal kan de 48-jarige Nikolic niet over zijn beste team beschik ken. Aldo Ossola, een 1 meter 90 lange guard, en uitblinker Dino Meneghin maak ten de trip naar Amsterdam gisteren niet mee. Ossola brak een middenvoetsbeen tje e^i zou voorlopig niet kunnen spelen, terwijl Meneghin zich niet helemaal lek ker voelde en het raadzaam achtte thuis te blijven, zodat hij in ieder geval volgen de week woensdag in de thuiswedstrijd van de partij kan zijn. Vooral het gemis van Ossola betekent een aanmerkelijke verzwakking. Nikolic: „Uit de verslagen van onze scout, die de wedstrijd drie we ken geleden in Haarlem tegen Real Ma drid bijwoonde, heb ik begrepen dat Levi’s een vrij lange ploeg heeft, met stuk voor stuk sterke individuele spelers. Alleen aan de onderlinge samenwerking schort nogal eens iets. Daarom hadden we Ossola hier als playmaker goed kunnen gebruiken”. -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15