Fraai contrast met grijs duinlandschap Personenauto Roestbruine gietvorm van vernield Hoogovens bij Velsense inzending op Floriade Veel belangstelling in Velsen voor Kamerdebatten in Den Haag Burgerzaal als z. luisterpost Actie zonder activiteit HFC speelde Carillon Zondag internationaal DWR Boys naar nederlaag zwemtoernooi in Haarlem Concordia bij winst zeker van handbaltitel tweede klas O I I IS w Bl Kettingbotsing M zc G Havenberichten Trombose Bos- en duinloop van Bollenstreek geconstateerd bij Peter Post Telstar-B tegen osv De Ridder blijft bij Ripperda (Van een medewerker) Okker won IN DE VISHAL 6 I DO M| DONDERDAG 10 FEBRUARI 1972 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Gereden door een stevige truck arriveerde woens dagochtend op het uitgestrekte Am sterdamse complex, waar begin maart de veelomvattende tuinarchitectoni- sche expositie FLORIADE zijn poor ten zal openen, een roestig uitziende gietvorm van Hoogovens. Mooi roes tig, fraai bruin met een korst van wild ijzer waardoor het er uitziet als een eerlijk brok kunstenaarschap. Een beeldend kunstenaar heeft ech ter weinig met zo’n gietvorm uit staande, want het elf ton wegende stuk gietstaal dient om bij Hoogovens blokken staal te gieten, die daarna door de verschillende walserijen on der handen genomen worden om tot bruikbaar materiaal te worden ge walst. I (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het gemeentebestuur van Velsen heeft woensdag de Burgerzaal van het stadhuis weder om laten inrichten als ontvangstcen- trum, teneinde de burgerij in de ge legenheid te stellen de debatten in de Tweede Kamer te beluisteren over het nogal omstreden wetsontwerp tot vorming van de nieuwe gemeente IJmuiden. Dit werd mogelijk ge maakt door een directe draadverbin- ding tussen de vergaderzaal aan het Binnenhof in Den Haag en het stad huis in Velsen. Hiervoor was van de zijde van de PTT en de Tweede Ka mer alle vereiste medewerking ver kregen. IWVVIWVIAfVVVWVIMArtRRWVVlMRAnMVVWlAMIVlAARfWWlAANAf' (Van een onzer verslaggevers) rWVWWWVWVWVWVWWVWVWVWVWWVVVWl/WVVWVWVWWWWWWVWVVWVWWVWWVWWWWWWWWVWWVVVWWWWWVVVWVWVXJVVVVVWWV» (Van een medewerker) over serie als ge- i evenement van de uitgebreide jubiieumac- tieviteiten. De Raiffeisenbank-Boerenleen- bank in Haarlem heeft toegezegd de wed strijden financieel te steunen. In de Burgerzaal worden de debatten in Den Haag aandachtig beluisterd. Het goed spelende HFC, waarin vooral de klein Aad Wille als spelverdeler opviel, nart voor rust door Tekelenburg en Van der Wal een 2-0 voorsprong op Carillon de de ge w BEVERWIJK/HILLEGOM. Voor de tweede klas van de Haarlemse zaalvoet- balcompetitie werden gisteravond in de sporthal te Beverwijk drie partijen afge werkt. Daarbij zegevierde HFC na een aantrekkelijk duel met 3-1 over Carillon Boys. Assumburg won met 4-2 van FC Mercedes en Les Routes Boys bleef tegen De Hoop met een score van 8-1 op winst. I zat gie zie wo gel ser tie; er 1 fai m: Br eei br go op aa St h e d v s g V r c I I ta: ré lei (d (g (d tn i 1 1 B wei die of goe mo aar de me Ae; aar ma eer 2C vi d< hi b< bi rr b g< v di v h v d o DE GIETVORM maakt deel uit van de Floriade inzending welke de gemeente Velsen voor haar rekening neemt. Het be helst een bescheiden plekje grond met een oppervlakte van honderdzestig vierkante meter. De inzending wordt opgebouwd uit een aantal elementen die elk afzonderlijk een indruk van leven en werken in de ge meente Velsen zullen benadrukken. Dia gonaal tegenover elkaar bevinden zich de woensdagochtend geplaatste gietvorm en een meer naar achteren gelegen bloem- bollenveld. De gietvorm benadrukt het in dustriële aspect, terwijl de bollenbijdrage de specifieke tuinbouwcultuur aan de bin- nenduinrand symboliseert. Op de voorgrond daartussenin bevindt zich een compositie van duinvegetatie, be plant met onder andere wilde tijm, wilde salvia (gevonden door de ontwerper van dit stukje Velsen in Amsterdam, Gerard Het gemeentebestuur had bij deze opzet geen halve maatregelen genomen zodat de belangstellende burgers konden plaats nemen op rond tafeltjes geplaatste stoe len, terwijl zij door de bodes regelmatig van koffie werden voorzien. De goede zorgen gingen zelfs zover dat voor hen die omstreeks half zes de Burgerzaal niet voor de maaltijd thuis wilden verlaten, belegde broodjes met koffie werden geser veerd. PHILADELPHIA - In Philadelphia is het toernooi begonnen om het indoor- profkampioenschap van de Verenigde Sta ten. Tom Okker, die in dit toernooi derde is geplaatst na Lavet en Rosewall won in de eerste ronoe met 6-2 6-4 van de on langs profissional geworden Amerikaan Tom Leonard. de heeft het contract met trainer Ben de Ridder reeds nu voor een jaar verlengd. Men is in het oranje-witte kamn tevreden de ’"’’•kzaamheden van De Ridder. In Heemskerk staat Odin op het punt om kampioen te worden al kan KIC het de geel-blauwen nog knap lastig maken Full Speed lijkt ons in IJmuiden kansloos tegen Blauw Wit. In Alkmaar kriigen de heren van ZVM het moeilijk tegen AVA terwijl er tussen de Blinkert 2 en Zeeburg 2 weinig krachstverschil zal bestaan Mocht de herennloeg van Concordia erin s’agen kampioen te worden, dan houden de Haarlemmers zondagavond „open huis” in hun clubgebouw aan de van Oosten de Bruynstraat vanaf half acht. Boys. Na de hervatting haalde Loet Hoo- gerwerf tot 2-1 op, waarna Gerard Koen- ders het verschil weer op twee punten bracht. 3-1. Pech met schieten stond een grotere zege voor de Koninklijke in de weg. Voor Assumburg kwam Van der Kolk in het treffen met FC. Mercedes tot een hattrick en scoorde Gravemaker een maal. Van Wonderen en Los zorgden voor de tegenpunten. Les Routes Boys had niet veel moeite met het zwakke De Hoop en kwam door toedoen van Gooyer (2), Van Minnen (2), Gertenbach, Brandjes, Hof land en Kuys tot acht treffers. Na het zevende doelpunt redde Teunen de eer. In de Treslonghal te Hillegom werden twee wedstrijden voor de derde klas ge speeld en daarbij kwam Ger Hoorn Spurs na een minder sportief en prettig duel tot een 7-4 zege op Lucky Stars. Van Schinkel bracht het tot een hattrick, Vink scoorde tweemaal, terwijl Deutekom en Okker elk eenmaal succes hadden. De tegenpunten waren van Van Denzen, doelman Verheul, Bloem en Hagendoorn. SIZO won met 7-3 van De Tweede Jeugd door treffers van Bot (3), Nederpelt (2), Griekspoor en Warmerdam. Alle drie tegenpunten waren van Jan Gaus. In de reserve tweede klas blee' Telefonia 2 door vier goals van Tervoort en twee van Norda met 6-4 baas over WSV 2, waarvoor Klinkhamer (2), Van Vliet en Van Zeeuwen de roos trof fen. (Van onze sportredactie) AMSTELVEEN. Nadat het herstel van Peter Post zeer snel in zijn werk scheen te gaan is er nu een complicatie opgetreden. Er is bij de wielrenner trom bose geconstateerd in het been, waar hii de Rotterdam op is gevallen. Een come back van de Amstelvener in dit wielersei- zoen moet wel als uitgesloten worden beschouwd. Ondanks de normale werkdag is het toch in het stadhuis geregeld gezellig druk geweest, omdat vele burgers en burgeres sen belangstellend genoeg bleken om de debatten in Den Haag aandachtig te vol gen. Ook burgemeester W. M. B. Bosman en wethouder M. Roessingh de andere drie wethouders bevonden zich in Den Haag op de publieke tribune kwamen telkens even luisteren, evenals een aantal ambtenaren en leden en oud-leden van de gemeenteraad. Met een zware dreun die in de directe omgeving overal doortrilde kwam de elf ton wegende roestbruine gietvorm woensdag neer op z’n plaats van be stemming: de Velsense inzending aan de expositie voor tuinarchitectuur „Floriade" te Amsterdam. ganiseerd om het aanbieden van een petitie aan de voorzitter van de Twee de Kamer door Prins Carnaval Johnny Jordaan met onder meer vertegen woordigers van het actiecomité uit Be verwijk kracht bij te zetten. Maar toen de stoet op het Binnenhof arriveerde had de Prins dit reeds gedaan. In de petitie werd nog eens geprotesteerd tegen de samenvoeging. Even over tweeën startte Kamerlid F. A. A. M. Fiévez als eerste van veertien sprekers met zijn betoog tegen ie samenvoeging. Zijn aandachtig luis terend publiek bestond uit een twintig tal parlementariërs en tientallen Be- verwijkers en Heemskerkers die de twee tribunes tot en met de laatste plaats bezet hadden Overigens tot on genoegen van de Velser wethouders C. Ockeloen, Th. J. Witte en H. A. de Boer, die met de heer J. Stiliebroer van „Drie Tezamen. Amen” moesten staan. Op de publieke tribune had een van de Heemskerkse representanten zijn das in de vorm van een strop over de balustrade gehangen. Hem werd ver zocht dit kledingstuk te verwilderen. Voorts wilde een bezoeker met een megafoon voor de aanvang van de debatten naar binnen. Hij moest zijn instrument echter bij de garderobe in leveren. Als laatste bijzonderheid valt nog te vermelden dat tijdens de vijf uur du rende discussies ongeveer dertig Ka merleden in de zaal van de Tweede Kamer aanwezig waren. DEN HAAG. Eigenlijk waren betogingen bij het gebouw van Tweede Kamer woensdag georgani seerd door de actiecomitê's „Drie in één, neen” en „Vrjj Heemskerk” een beetje stille vertoning, vooral vergele ken bij eerder gehouden demonstraties. Even over twaalf arriveerden op het Binnenhof zo’n kleine vierhonderd Be- verwijkers en Heemskerkers, die gewa pend met spandoeken, vlaggen, borden en toeters het plein opmarcheerden in feestelijke optocht. De stoet werd voorafgegaan door de drumband en het majorettenpeleton „De Zwervers” uit Beverwijk. NOORDWIJKERHOUT. In het bied van Staatsbosbeheer nabij Noordwij- kerhout organiseert de Ren- en Toervere- niging De Bollenstreek zondag voor de tweede keer deze winter een bos- en duinloop. Met de vorige loop ging het mis doordat onverlaten de routepijlen hadden verzet. De lopers raakten daardoor het goede spoor bijster. Men hoopt ditmaal op een beter verloop en daarom zullen enke le wielrenners op de fiets de lopers vooraf gaan. Het elftal van Ripperda staat niet al leen hoog op de ranglijst tweede ach ter het naar het amateurvoetbal verban nen ZFC maar bovendien heeft de trainer veel vriendschap in de ploeg ge kweekt. Er is bij Ripperda een afdeling dames voetbal in het leven geroepen en daarvoor hebben zich al twintig meisjes aangemeld. Onder hen bevindt zich ook Ans Giebels, die keepster is geweest in het nationale handbalteam. Aan deze bos- en duinloop is nu ook een wedstrijdloop verbonden en daarvan is de start om twaalf uur. Er zijn extra prijzen en drie clubprijzen voor in het vooruitzicht gesteld. De Noordwijkerhout- se Strand Lopers, die ook een helpende hand toesteken bij de organisatie, konden daarvan wel eens een flink deel in de wacht slepen. Zowel de wedstrijd- als prestatieloop gaat over een afstand van 7,5 km. terwijl de jeugd met 3,5 km. kan volstaan. De deelnemers kunnen zich zon dagmorgen vanaf tien uur aanmelden in restaurant De Duinpoort aan de Langevel- derweg in Noordwijkerhout. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. De handbalcompetitie bevindt zich in vele gevallen in een be slissend stadium. Enkele ploegen uit onze omgeving zijn nog betrokken bij de strijd om kampioenschap of degradatie. De Con- cordia-heren gaan op bezoek bij het altijd lastige Blauw Wit en winst levert de titel van de tweede klasse E op. De Blinkert is nog niet helemaal kansloos (evenals BHC) en zal dan in elk geval in Zand voort van IJmond winnen, maar dat kon wel eens te grote problemen opleveren. Kwaliteitsver schil is dergelijke streekduels vaak minder bepalend voor het eindresultaat Spannend zal het wel worden. De dames van de Blinkert. IJmond en Raniditas kunnen onbekommerd de competitie uit spelen en hoeven zich geen zorgen te (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Een inhaalmanoeuvre ontaardde woensdag omstreeks vijf uur op de Rijksweg 9, even voorbij het via duct bij Santpoort, in een mini ketting botsing. Op de linker rijstrook passeerde een 49- jarige inwoner uit Dordrecht met zijn Mercedes de op de rechterrijstrook rijden de auto’s, toen hij plotseling de waarschu wingsborden zag voor wegversmalling en snelheidsbeperking Hij remde krachtig af en probeerde rechts in te voegen. Ook vandaag is de burgerij welkom op het stadhuis, omdat de verbinding met Den Haag voor het beluisteren van de debatten blijft onderhouden. Alleen die nen de belangstellenden zich hiervoor dan Van de Nederlandse zwemtop zullen zondag o.a. Arnold Rood (’t IJ) en Frieke Buys (VZC VI.) op de 100 meter vlinder slag uitkomen. Rood start in dezelfde jeugdkampioen Rudy Pijper (SZC) en de sterke HPC-zwemmer Rob v.d. Noll. Frieke Buys zal op geduchte tegenstand kunnen rekenen van Truus Zantvoort (De De vel) en de hard aan haar come-back werkende Nel Plu-Bos, tegen woordig zwemtrainster van De Ham Nel Plu zal vooral trachten zich in een recht streeks duel met concurrente Cora Schou ten van VZC VI. te plaatsen voor de dames-estafetteploeg op de 4 x 100 meter vrije slag, die zal worden uitgezonden naar de Olympische Spelen. Andere belangrijke deelnemers zijn nog de Europese jeugdkampioen op de 400 meter vrije slag René v.d. Kuil (SZC), Robin Woutering (Zeemacht), Peter Speijk (HZPC) en Kees Uittenhout (De Zijl- LGB), die op de 100 meter schools'ag om de hoogste eer zullen strijden, met als gevaarlijke outsider Ben Sliphorst van ’t IJ. Bij de jeugd op de schoolslag zal vooral Wilma Boon (De Ham) azen op het Nederlands jeugdrecord van Marjan Ja nus, dai momenteel staat op 1.17,7. VZC- Ritmeester uit Veenendaa’ neemt deel met diverse Nederlandse jeugdkampioe nen, zoals Louise van Viegen en de gezus ters Winnie en Lind Faber. Voorts hebben maar liefst 5 zwemclubs uit Groningen ingeschreven, namelijk DZN, GDZ GZPC, Jonas en ZCG. In totaal worden bima 500 deelnemers en deelneemsters en suppor ters verwacht in De Planeet. De wedstrij den beginnen om 14.00 uur. IJMUIDEN Negenendertig vaartuigen hebben woensdag in IJmuiden aangevoerd: 7 kisten en 2'6 kleine kisten schelvis, 56 kisten en 20 kleine kisten wijting, 1154 kisten kabeljauw 1443 kisten koolvis, 7 kisten en 3 kleine kisten haring, 29 kisten en 28 kleine kisten makreel, 114 kisten sprot, 825 kisten schol, 69 kisten schar, 19 kisten tarbot, 173 kisten varia, 2206 stuks stijve kabeljauwen, 3600 kg tong; totaal 267 kleine kisten en 3896 kisten vis. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 10.99-10.59, gr tong 6.22-5.93, grm. tong 8.10-7.70, kim. tong 9.20-8.71, tong 1 8.91-8.56, tong 2 8.65-8.25. Per 125 kg: grote leng 90, grote heek 620, mid. heek 770 Per hoop: vleet 198. Besommingen: KW 15 45.800, 177 586; IJM 9 18.100, 7 520, 8 5.059, 23 2.090; ARM 12 1.250, 25 2.027, 35 2.207, TH 21 4.780, 26 4.950, 37 3.400; SCH 10 7.500; UK 115 4.180, 148 4.860. 165 20.900, 243 19.700, 267 4.200; EH 7 en VD 6 3.400; KW 211 en VD 1 700; VD 9 en 19 2.550, 15 en 89 9.030, 24 en 77 3.180, 44 en 75 2.790, 53 en 180 5.800; WR 34 en 137 1.490; VD 25 7.150, 115 6.400; YE 25 2.280; ZL 6 3.400. (Van een medewerker) VELSEN. Het B-elftal van Telstar speelt zaterdag geen competitie voetbal. Het ontmoet mede omdat het door de afgelastingen al vier weken niet in actie is geweest zaterdagmiddag op eigen veld in het sportpark Schoonenberg de derdeklasser OSV nH Oostzaan. Het is een van de weinige clubs die zondag niet in actie hoeft te komen Het treffen begint ’s middags om half drie. HAARLEM. Het bestuur van Haarlemse derdeklasser Ripperda naar de kantine te begeven, omdat de Burgerzaal wegens het voltrekken van enige huwelijken moest worden vrijge houden. Ter nadere informatie komt er op het voorlangslopende brede wandelpad een aluminium zuil voor alle twintig deel nemende gemeenten op de Floriade het zelfde ontwerp van twee meter hoog en een diameter van één meter tachtig. Daarop zal een kaart van de gemeente Velsen worden aangebracht en een aantal kunstzinnige zwart-wit foto’s in forse ver grotingen, die een beeld zullen geven van Velsen. Ook het gemeentewapen zal er op prjjken alsmede een informatieve tekst. Zo wil het een waardevolle aanvulling ztfn op de tuinarchitektuur. maken over eventuele kampioenschappen. De Blinkert ontvangt in Zandvoort ook IJmond en heeft een aardige kans op de zege. Rapiditas gaat naar Niloc 2 en zal met een kleine nederlaag genoegen moe ten nemen. Jol, tuinarchitekt bij de Gemeentelijke Plantsoenendienst), Jacobskruid, ooie- vaarsbek, Ossetong en nog veel meer an dere grotere en kleine planten. Op dit plekje grond zijn ook delen aanwezig uit de onmiddellijke nabijheid van Velsens veelbesproken Observatorium, want juist de grond daar leent zich uitstekend voor een dergelijk project. De plaggen zijn er gestoken en overgebracht onder zachte weersomstandigheden, aangeplant in zeer goede grond, volgens Gerard Jol eigen lijk wél te goede kwaliteit omdat an ders het gevaar niet denkbeeldig was dat de uit Velsen afkomstige vegetatie niet zou groeien en bloeien in het Amsterdamse klimaat dat veel verschilt met dat in Vel sen. De Velsense inzending is nog in volle opbouw en staat er nu nog wat magertjes bij. De beplanting moet nog gaan groeien, de bomen op de achtergrond wachten nog op hun bladeren, maar het heeft allemaal nog anderhalve maand tijd om tot volle glorie te komen. Het duinaspect wordt trouwens nog ver volmaakt door wat ongenode gasten, ko nijntjes die zich in het geniep manifeste ren, en dat is merkbaar door de .aange vreten helmpollen. Maar erg zwaar tilt men daar niet aan. Dat de inzending straks zeker tot goede ontplooiing zal komen, daaraan twijfelt de ontwerper zeker niet en hij stelt zelfs dat het mogelijk is dat het allemaal té goed zal gaan, vanwege het gunstiger kli maat ter plaatse. Een toevalligheid wil dat de betegeling van de looppaden van de inzending belegd zijn met een tegel die wondermooi bij de kleur van de roestbruine gietvorm, die dreunend op z’n bestemming neerkwam, getakeld door een vijfentwintig tons tele- scoop-kraan. Die tegels zijn namelijk voor zien van een eveneens roestbruine kleur door een ijzeren „bekleding”. Het waren tegels die Gerard Jol bij toeval op het Flo- riadeterrein ontdekte. Een ander industrie-element in het Vel ser tuintje wordt gevormd door een aantal papierpaaltjes, afkomstig van Van Gelder Zonen. Deze worden zodanig in carrés bijeen gezet, dat bezoekers er rustig even op kunnen uitblazen en het maakt zodoen de traditionele banken overbodig. De roestbruine kleur van de bestrating en van de Hoog ovenbijdrage zal straks een duidelijk en aantrekkelijk contrast vormen met de grijstinten van het karakteristieke duinlandschap j e. De politie die de gehele protestactie met twee ruiters te paard en een surveillancewagen begeleidde, had als voorzorg op het plein dranghekken la ten plaatsen, die echter nauwelijks dienst behoefden te doen. Er werden af en toe enige kreten geschreeuwd, die nauwelijks ovgrkwamen, maar verder hield het op. Een persfotograaf van een landelijk blad vroeg op een be paald moment of de demonstranten nu vóór of tegen de samenvoeging waren, want hij begreep er niets van. Een agent haalde daarop onverschillig zijn schouders op en zei: „Ach, ze gaan toch zo weg!” En dat was inderdaad het geval, want na tien minuten moest de stoet zich op order van de politie weer in beweging zetten, richting bus- sen. Deze gehele demonstratie was geor- HAARLEM. De Haarlemse zwem- en poloclub „De Waterratten” organiseert zondag 13 februari een sterk bezet inter nationaal zwemtreffen in het nieuwe bad „De Planeet.” Bijna 40 verenigingen uit het gehele land hebben voor deze wed strijden ingeschreven. Ook de Koninklijke Antwerpse Zwemclub neemt deel aan dit treffen, DWR bestaat in juli 50 jaar en ziet deze wedstrijden als eerste grote Woensdag aangekomen in IJmuiden: Hans Chrlstoffersen, Rotterdam; Anna Christina, Do ver; Anna Bibolini, Westwege; Nikolai Nekrasov, Antwerpen; Socrates, Antwerpen; Köln, Bremen; Thunthank-3, Sunderland; Lauter, Le Havre, IJ muiden; Fivel, Bilbao, IJmuiden; Viking, Lon den; Gisela Vennmann, Sagunta, IJmuiden; .Tean-E, Londen; Ligovo, Leningrad, Velsen; Me mel. Dagenham; Autostrade, Middlesborough, Velsen; Magula, Vestervlk, Zaandam: Aaltje, Londen: Apollo-I, Rotterdam, IJmuiden; Pial, Par, IJmuiden. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Donau, Oxelusund, IJmuiden; Veedtte, Londen, IJmui den: Rijnstroom, Shoreham; Thea Danielsen. Palermo, IJmuiden; Joan-C, Witby, IJmuiden; Gert Wiskow, Stein, Velsen; Woerman Ubangi, Bremen; Tor Hollandia, Gothenburg; Hermann Helene, Aris; Velox, Londen, IJmuiden; Free Enterprise-4, Dover; Katie, Bremen; Integrity, Hamburg; Nedlloyd Katwijk, Antwerpen; Adina, Goole, IJmuiden; Walenburgh, Antwerpen; Nau- tica, Lysekil; Ciudad de Armenia, Antwerpen; Sirius, Stavanger; Jettie, Slikkerveer; Usaramo, Bremen. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Karin Winkler, Flienborough; Mynias, Rotterdam; Se ven Seas, Rotterdam, IJmuiden; Camarina, Duin kerken; Baltique, Oslo; Martha Frieseeke, Poo le, IJmuiden; Kormoran, Bremen; Pamir, Lon den; Asynja, Rotterdam, Ruestringen, Boulogne Sur Mer, IJmuiden; Archimedes, Antwerpen; Argo, Fllxborough; Bravo Contender, Imming- ham; Madison Lloyd, Antwerpen: Zaanstroom, Felixtowe; Ulysses, Hamburg; Albert-V, Fellx- towe. Buitenhuizen; Inger, Fiborgtangen; Am- stelstroom, Hull: Dieksand, Emden. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Thun- tank-3, Bremen; Autostrade, Shoreham, Velsen. (Als geen nadere aanduiding volgt, Is het schip van of naar Amsterdam gegaan.)

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6