DAMESLEDEN VAN „MES.” BREIDEN KERKKLOKKEN EN ORGEL BIJEEN in CARNAVALSBAL IN VELSEN Collecte voor Groesbeekse tehuizen VELDHUIS Nappa kleding Suède- Toneelgroep „Dzjatsh” slot Assumburg IN DE UMOND VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND JOB HEEMSKERK Instrumentaal ensemble met Luchtkussenboten BEVERWIJK I op doorreis in IJmuiden aangepaste composities IJMUIDEN t I DONDERDAG 10 FEBRUARI 1972 City Kennemer Theater Cinema Marquette WIJ OP VRIJDAG IN INTIEME SFEER Stadsschouwburg Luxor Theater u. Receptie V elsen-N oord De en heren zonder exclusieve club. De bijzonderheid van die club zit namelijk in het feit dat deze dames jaar in jaar uit met het fabriceren van tal van fraaie handwerkstukken indrukwekkende sommen gelds bijeen wisten te brengen voor vele, dikwijls zeer uiteenlopende goede doelen. De naam van die vereniging is „Medeleven En Samenwerken, en deze weer spiegelt dan tevens het motto waaronder de dames de vrije uurtjes een maal per week op vrijdagavond, gezamenlijk met elkaar doorbrengen. Voor het gemak wordt de club afgekort met de initialen MES, en deze drie letters zijn voor velen die deel uitmaken van het gereformeerde kerkelijk leven in IJmuiden de laatste vijfentwintig jaar een begrip ge worden. Heemskerk 10 u. kindercrèche, 18.30 u. instuif. Beverwijk Wijk aan Zee Wegens de grote belangstelling die de Nederlandse film „Blue Movie” van het duo Pim en Wim ook in Vel sen genoot, blijft deze nog van don derdag tot en met woensdag in de City draaien. In de zondagmatinee draait: „Ik kwam, ik zag, ik schoot”, en wordt het witte doek bevolkt door een stel doorgewinterde schurken, drie van de velen die er oorzaak van zijn dat het Amerikaanse westen zo wild ge noemd werd. V elsen-IJmuiden FVWWWIRMMIWVWIfWVVWWWWWWVWIJVMWVWVVI ADVERTENTIE voor dames •n „MES” graag geziene gasten, want zij zijn het die voor een deel van het personeel de lange warme wol len sokken breien, vaak op bestel ling. IJMUIDEN Zondagmiddag worden in IJmuiden twee bijzondere vaartuigen ver wacht: twee zogenoemde Hovercrafts. „Blue Movie” is ook hier geprolongeerd en draait van donderdag tot en met woens dag, ook in de nachtvoorstellingen. ken, toch bijzonder heldhaftig en kame raadschappelijk kunnen gedragen en ke rels worden door het krachtvoer van het kanonnengebulder. Vrijdagmiddag aanstaande begint de viering van het zilveren jubileum met een receptie om vijf uur in de Ichtuhs- burcht aan de Fahrenheitstraat. Die is om zeven uur afgelopen, maar de leden dienen hun verdere avond te reserve ren, want het bestuur heeft ze een spe ciale verrassing bereid, waarover tot op het laatste ogenblik secuur gezwegen wordt. Zes leden zijn er nog bij „MES”, die de volle vijfentwintig jaar hebben vol gebreid. Het zijn de dames G. van Rijn- Mejjering, (één van de initiatiefneem sters tot de oprichting), A. Plug-De Haas, C. van Rossen, J. de Waard-Wal- raven. A. ter Napel-Kramer en A. C. Post-Aiders. in de kc ne pa er ht 1 1 DONDERDAG 10 FEBRUARI De Vrjjburcht, Vrijburglaan. 20 u. zwart wit wedstrijd Fotokring Heemskerk- Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. schiet vereniging De Vrijheid. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vananf 19.30 u. VRIJDAG 11 FEBRUARI De Schuilhooek, W. van Velsenstraat. (Van een onzer verslaggevers) DONDERDAG 10 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. tienerin- stuif, 21.30 u. volksdansen. Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 d c n 5 gt fe fii se H si jo ni v< ze w te n: hi di A sc m „1 gi P di b h tc bi g' h v sl o: P g h 1< o P a E ti De vogelvrije „Robin Hood” en zijn goed willende vrienden in het Sherwood-woud zorgen deze week zaterdagavond, zon dagmiddag en zondagavond in de Stads schouwburg voor een stuk middeleeuwse vechters romantiek. Ridders te paard en dappere krijgers die temidden van een schitterend brok natuur schoon strijden tegen het onrecht: de on derdrukking van de Angelsaksen door Prins John, die zichzelf tot regent van Engeland heeft uitgeroepen als zijn be roemde broer koning Richard Leeuwen hart gevangen gehouden wordt aan het hof van de Duitse keizer. Koning Richard zal slechts worden vrijgelaten wanneer er een forse losprijs betaald wordt. Broer John weigert betaling omdat hij nu zonder enige inmenging van de koning zijn gang kan gaan. Robin Hood en de zijnen trachten geld bijeen te vergaren door vooral de volge lingen van de prins-regent te beroven. Er volgen tal van spannende verwikkelingen, doospekt met valse intriges. Voor liefheb bers van ridderromantiek in de Stads schouwburg. Deze dames hebben de tijd meege maakt dat de vereniging haar activitei ten begon met het inzamelen van tex- tielbonnen. Zij waren er ook toen de eerste bazaar zesenveertig gulden plus een aantal van die bonnen opbracht. De wekelijkse bijeenkomst van de vijftig dames draagt nog steeds een knus ouderwets karakter, want ook nu nog wordt er tijdens het handwerken door één van hen voorgelezen uit een mooi boek. En dat is vaak een herademing na vele lange televisieavonden. „De Omega man” is de titel van de rol prent die van donderdag tot en met zater dag in Luxor draait. Het is de geschiedenis van een man die in een gepantserd labora torium in Los Angeles een zeer belangwek kend serum heeft ontdekt, waarmee slacht offers van een vreselijke epidemische ziekte, veroorzaakt door een bacteriolo gische oorlog tussen Rusland en China. Wanneer de man tracht per helicopter z’n serum naar het getroffen gebied over te brengen, verongelukt hij. Doch juist op tijd weet hij zichzelf nog een injectie te ge ven, waardoor het serum voor totale ver dwijning gespaard blijft. Nu weet hij het naderhand terug te winnen uit zijn eigen bloed, zodat het gestelde doel uiteindelijk De boeven, Edwin, Moses en de gokker Clay hebben het alle drie voorzien op een riante verzameling geld en gunnen elkaar in wezen het licht in de ogen niet. De film komt op gang met een mislukte postkoets beroving door Moses, die na zijn vergeefse poging de geldbuit van veertigduizend dol lar te bemachtigen, een deal sluit met de vagebond Edwin, die ook reeds een sluw plannetje zag mislukken. Er volgt een bankkraak door het tweetal, waarbij vriend Moses er met de ganse poet vandoor gaat. Maar Edwin neemt de gokker Clay, die door speelwinst „recht” op een deel van de buit heeft, in de arm en er komt een achtervolging. In elk geval is het zo dat het projectie- doek ruikt naar kruitdamp als de laatste beelden er overheen glijden, want er wordt een lief potje geschoten, ter verhoging van de spanning en de actie. De hele geschie denis eindigt een tikje ongeloofwaardig, maar dat mag de liefhebbers van een ro kend brok wild west niet afschrikken, ten slotte gebeurt er ruimschoots voldoende om een filmmiddag lang onderhoudend bezig te blijven. HEEMSKERK. Het programma van 18 februari in de serie „Wij op vrijdag”, welke georganiseerd wordt door de sectie cultuur van de gemeenschapsraad Heems kerk, is gewijzigd. Het optreden van het Hoorns Zoldertheater komt te vervallen. In plaats daarvan brengt de toneelgroep „Dzjatsh” twee een-akters voor het voet licht. DONDERDAG 10 FEBRUARI Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 Multi movement. Beverwykse Sportraad. Sporthal, Van Loenenlaan. 20-22 u. spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. geworden en dat laatste zint enkele van de oudere dames eigenlijk niet zo erg. al betalen ze heus wel zonder al te veel morren. De tijden worden nu eenmaal duurder, ook bij een handwerkvereni- ging voor liefdadigheid. Het jongste lid van de vereniging is mevrouw M. van der Pijl-Kalkman, sinds vorig jaar april is zij presidente en ze draagt de hele club een warm hart toe, wil haar uiterste best doen om goed leiding te geven en voor geen goud mist zij de wekelijkse bijeenkomst van de vereniging in de Ichthusburcht. Dan wordt er altijd vergaderd en er wordt gewerkt aan kussens, borduurwerk en vooral ook lange vreselijk warme dikke geitewollen sokken. „Die worden vaak gewoon op bestelling gebreid”, vertelt mevrouw Van der Pijl, „dat doet me vrouw Ruiten, die komt oorspronkelijk uit Urk.” Die sokken zijn bestemd voor de wer kers in de vishallen. „Want het kan daar ijzig koud zijn”, zo verzekeren de dames uw verslaggever. films VRIJDAG 11 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. sport, 21 u. disco. De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. car naval handbalvereniging IJmond en voet balvereniging WB. Openbare bibliotheek, Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. VRIJDAG 11 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Kenners van de Western weten dat een film waarin John Wayne de titelrol ver vult alleen daarom al een gang naar de Bioscoop waard is. In Cinema Marquette draait deze week de film „Chisum” van Andrew McLaglen. John Wayne treedt er wel iets bezadigder in op, hij is tenslotte ook een dagje ouder geworden, doch de ijzeren vuist van de door kruitdamp ge vormde filmacteur staat garant voor zijn uiteindelijke zege. Bestemd voor donder dag, vrijdag, zaterdag en ook zondagmid dag. De eerste middagvoorstelling op zondag is gereserveerd voor „Winnetou en de Des perado’s”, terwijl zondagsavonds en maan dag en dinsdag „Bertrand in on(t)roerend goed” z’n best doet. In „De rode dinky-dink bal” gaat het over twee arbeiders, die de sleur van hun dagelijkse arbeid onderbreken met een spel: handel drijven om een grote, rode bal. Dit spel, dat in eerste instantie fana tiek begint, ontaardt in een gaandeweg absurder wordende persiflage op de han del en de handelaren. De twee gegevens worden zo genuanceerd benaderd en uit gebeeld, dat het van de eerste tot de laatste seconden boeiend toneel blijft en daarom zeer de moeite waard is om te zien. De avond wordt verder opgeluisterd door het Heemskerks Instrumentaal Ensemble onder leiding van Bram Heij mans. Onder andere worden enkele speciaal gecompo neerde muziekstukken uitgevoerd, welke bijzonder goed passen in de sfeer van „Wij op vrijdag”. In de hal is een expositie ingericht van foto’s, welke vervaardigd zijn door leden van de Fotokring Heemskerk. Het geheel wordt uiteraard 'weer omlijst met de tra ditionele wijn, kaas en kaarslicht, waar door de intieme sfeer is gegarandeerd. De avond begint tussen acht uur en half negen. Toegangsbewijzen zijn ver krijgbaar bij reisbureau Orion aan de Deutzstraat. De organisatoren van „Wij op vrijdag” werden onaangenaam verrast, toen het Hoorns Zoldertheater zonder meer het contract verbrak met als reden een optre den elders. Gelukkig slaagde men er in om beslag te leggen op de groep „Dzjatsch”, welke waarschijnlijk de klein ste toneelgroep in Nederland is en bestaat uit twee akteurs en een technicus. Het zijn drie jonge mensen, die in staat blij ken om in hechte samenwerking heel intensief en authentiek theater te maken. Twee maanden achtereen trad deze groep op in het ondergrondse theater Zodiac in Amsterdam, waar zij bijzonder veel succes oogstte. Zij brengt twee een akters te weten „Leven wij in een dok- tersstaat?” en „De rode dinky-dink bal”. De spelers zijn Ralph Wingens en Peer Mascini, terwijl de techniek verzorgd wordt door Peter Hekma. In de eerste een-akter proberen twee patiënten in een psychiatrische inrichting elkaar duidelijk te maken, dat het de dokters zijn die over leven en dood beslis sen en over wel of niet ziek zijn. In een scherpe, vaak gespleten dialoog, waarin een dosis overgevoeligheid en humor schuilt, proberen zij de verontwaardiging over de doktersstaat onder woorden te brengen. Deze luchtkussenvaartuigen gaan een veerdienst onderhouden tussen Zweden en Denemarken. Komende van het eiland Wight en onderweg naar Malmö, wordt van zondag op maandag in IJmuiden overnacht en brandstof ingenomen. De twee gezagvoerders zijn kaptein Per ry Goldsmith en kaptein Collin Smith. Beide vaartuigen zullen voor de grote bunker in de Haringhaven een ligplaats worden aangewezen. De carnavalsvereniging „De Lamme lingen” uit Velsen (Scharregat) heeft voor zaterdag 12 februari een carna valsavond georganiseerd, te houden in hotel „Royal” aan de Kennemerlaan. Aan dit bal wordt medewerking ver leend door de boerenkapel „Die Sant- haesen” uit Santpoort, het dansorkest „The Old Timers” onder leiding van Henk Out en de dansmariekes „The Kids.” Ook prins Knelis I en prinses Rita zullen met de Raad van Elf aan wezig zijn. Het bezoek van gekostu meerde feestvierders zal bijzonder op prijs worden gesteld, ofschoon dit niet is verplicht. De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. peuteroppas, 13 u. bejaardensoos, 20.30 u. politieke informatie over consequenties van samenvoeging in Padoe-bar. De Werf, Jan Ligthartstraat. 14 u. peu teroppas, 19 u. instuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. Vanaf 19.30 u. instuif. De Lichtboei, Maasstraat. 9 u. kinder crèche, 19 u. vertrek voor schaatsen op Jaap Edenbaan. 20 u. ontspannings-akti- viteiten voor volwassenen. De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. voor speelavond volksmuziekschool. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. carna val NKV. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20 u. jazz-discotheek. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. Nu wordt dit werk, evenmin als een verbouwing en modernisering van de behuizing voldoende door subsidies ge dekt, vandaar dat het bestuur tracht deze tekorten jaarlijks door een natio nale collecte aan te vullen. Voor de gevallen waarin men door een collec tant niet wordt thuis getroffen, geldt het verzoek een bijdrage over te ma ken op giro 882788, ten name van de Groesbeekse tehuizen in Groesbeek. VRIJDAG 11 FEBRUARI Stadsschouwburg, 20 u. zangavond; uit voering door diverse zangkoren. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19.30- 23 u. volleybalcompetitie. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeek- weg, IJmuiden-Oost, jeugd- en tienerbibli- otheek, 15.30 tot 17.30 uur; filiaal IJmui- den-West, Zeewijkplein 27-29, van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, allerleiclubs meisjes 7-10 jaar, 16.30-17.45 uur; Watersportclub jongens 10-13 jaar 16.30-17.45 u; Judolessen jongens, meisjes 5-7 jaar 16-17 uur en 7-10 jaar 17-18 uur; allerleiclubs jongens 9-12 jaar 19-20.30 u. Pottenbakken jongens 10-13 jaar van 19.00-20.30 uur. Damesgymnastiek in Dol- fijnzaal 10-20 u; trimmen volwassenen in Dolfijnzaal 20-21.30 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen, 8-12.15 u. school zwemmen, 13.30-16.15 u. schoolzwemmen, 16.15-16.45 u. zwemlessen, 16.45-18 u. ge mengd zwemmen, 18-19.30 u. IJ.R.B. 19.30- 21 uur gemengd zwemmen 21-22.30 uur IJ.R.B. IJmuider Harmonie: van 19-21 uur in gem. vergaderlokaal, Abeelenstraat, jeugd orkest en van 20-22 uur tamboer- en trompetterkorps in MMS, Tolsduinerlaan. toch zou kunnen worden bereikt. Daarmee kun je echter geen film volmaken, moeten de filmers gedacht hebben en er ontwik kelt zich nog een wat droevige geschiede nis met tragische afloop. Vooral voor de „Omega man” zelf. Warner Brothers is verantwoordelijk voor deze zaak en nie mand minder dan Charlton Heston speelt er de hoofdrol in, terwijl Rosalind Cash een aantrekkelijk negerinnetje is. Boris Sagal tekende voor de regie. „The devils”, met Vanessa Redgrave en Oliver Reed, eveneens een W.B.-productie, is zondag tot en met woensdag te zien in Luxor. Het verhaal speelt zich af in de zeventiende eeuw, de periode waarin de adel en de protestanten geknecht worden door de ijzeren kardinaal Richelieu, de man die boven Lodewijk XIII eigenlijk het heft krachtig in handen heeft. De film behan delt een facet dat een licht zou kunnen werpen op de wijze waarop deze intrigante kerkvorst steeds meer macht weet te ver zamelen, ware het niet dat de historische waarde van dergelijke voor amusante bios- coopuurtjes bedoelde rolprenten vaak du bieus is en er juist in de details wel het een en ander geschipperd wordt. Niettemin is deze film van Ken Russel het aanzien waard. DONDERDAG 10 FEBRUARI Openbare bibliotheek Velsen. Filiaal Parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat, IJmuiden 19-12 uur; filiaal Sant- poort-Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 19- 21.15 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19-23 uur BC Velsen. Manly Sport, Boksles en wedstrijdtrai- ning 19.30-21.30 u. in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmuiden. Ook in de IJmond zal van maandag 14 tot en met zaterdag 19 februari een collecte worden gehouden ten bate van de Groesbeekse tehuizen in Groesbeek, waar in totaal vierhonderd kinderen en geestelijk gehandicapte volwassenen zijn ondergebracht. Door middel van opvoeding, onderwijs, aangepaste werk voorziening, vorming en aanvullende therapieën wordt getracht hun hier enige geborgenheid te bieden en aan gepaste arbeid te verschaffen. Hoewel voor dit alles het evangelie als basis geldt, wordt ongeacht de levensbe schouwing toch iedereen opgenomen. Voor de zondagmiddag is er nog een oorlogsfilm „De oorlogshelden”. Een van de vele filmproducties over oorlogsgeweld met weer eens het thema van de jonge recruten die zich, naar pas later zal blij- In de vijfentwintig jaar van haar be- I staan hebben de vijftig dames want door de jaren heen zijn er bij toeval steeds vijftig dames lid geweest zich een reputatie opgebouwd die er mag zijn en heel wat instellingen en verenigingen knikken de dames altijd vriendelijk toe, want als zij eenmaal voor je aan het i breien slaan, dan zit er iets goeds in het vat dat nimmer zal verzuren. Dat hebben ze destijds bijvoorbeeld geweten bij de opening van de Petra- kerk. Want de klokken daarvoor zijn door de dames van „Medeleven En Sa menwerken” „gebreid”, en de verlich ting is er eveneens dank zij de vaardige honderd handen van de vereniging. Bij na achtenhalfduizend gulden werd er door verkoop van de door hen vervaar digde artikelen in bazaars bij elkaar ge bracht en toen konden ze de klokken 1 laten luiden. Ook de bejaarden van het bejaarden centrum „De Moerberg” profiteerden van de nijvere vijftig dames en toen het fraaie tehuis destijds geopend werd, waren zij wederom present en het ca deau was niet mis. Zesduizend gulden gaven zij uit voor het geschenk. Het bestond uit een fraai orgel, dat bij de opening werd overgedragen en wie had dat er nog bij verwacht een forse stapel bijbels en gezangenboeken. Zo gaat dat bij „Medeleven En Samenwerken”, als de dames zich daar jrgens voor inzetten, dan gebeurt dat sok goed, dan wordt zo’n werk ook af gemaakt. Deze week bestaat de vereniging dus vijfentwintig jaar. Was het bij de op richting al onmiddellijk zo dat er voor zulke zaken als klokken en orgels werd gewerkt? Twee dames van het bestuur, op een heiige namiddag bij elkaar gekomen voor een praatje over het wel en wee in de achterliggende jaren vertellen erover. Verontschuldigen zich dat het hele be stuur er niet is en serveren voortreffe lijke koffie. Mevrouw A. C. Post-Alders, die de penningen voor de vereniging beheert, vertelde de oudste voorvallen. Bijvoorbeeld dat in 1949 een bazaar van de vereniging al vierduizend gulden op bracht, een niet gering bedrag voor die tijd, waarin de gulden nog wat zwaar der rolde, dan tegenwoordig het geval is. De contributie was de eerste jaren twintig bronzen centen in de week, is enkele jaren geleden verhoogd tot een kwartje en sinds een week veertig cent VWWWWVWWWWWWWWWWWWWVWVWWlfWVWWVWWWWifWWWMMWWW* VRIJDAG 11 FEBRUARI De Uitwijk, Arendsweg. 9.30 en 13.45 u. peuterspeelzaal. De Hoppers, IJselstraat. 9 u. peuter speelzaal en -klas. De Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaarden- gymnastiek. Het Tolhuis, Soerstraat. 14 u. peuter speelzaal. De Grenspost, Soerstraat. 20 u. gespreks groepen. De Opgang, Florastraat. 16-18 u. receptie ter gelegenheid van 100-jarig bestaan Christelijk onderwijs. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61volwas senen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30 -20.30 u. '«■4

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 8