Spelersraad van Nederlands elftal spreekt met bonzen ARD SCHENK HOUDT ZICH IN OSLO MET COMMERCIE BEZIG Lotto-toto moet uittocht van buitenlandse gokkers stoppen E-10 sinas met passi de fruitigste sinas 1 MOHRS®! internationale reisorganisatie van het hl Wel of niet in Bislet? Pfrommer: twee keer praten Libregts kreeg één wedstrijd Eindzege Vianen niet in gevaar door dopinggebruik Koeken Real versloeg Radio Koch Winnaars krijgen prijs automatisch thuis I i E«1O i I 1 A Chinezen ook Jan Krekels blijft tweede bij WK Oslo Betty Stöve in twee sets langs Billie Jean King SINAS I i 20 21 Boek nü uw INUTER- FLESSEN TUDELUKVAN192VOOR CENT Boek nü uw voorjaarsvakantie! I i VRIJDAG 18 FEBRUARI 1972 I f Twijfels ll i MWVMAMWWVWWWVtAAMAfVWWWWWWWWWWVWVVVVVtAAAfiAAAAAAAA^WWVVVVVVVVtAAAAAAéMVVVVlAAAAAAAAWVI MW MAfWVWWWWWIAAARMMfVWWIAAAAMMMRM i i handtekeningenjagers. wordt belaagd door Schenk Ard een ADVERTENTIE ADVERTENTIE i Jan van Katwijk (Ned). 3.20.20. 17. Tabak (Nederland) 3.20.30. Wie de nummers van de vijf eerste paar den juist heeft gekozen, ontvangt even eens een prijs, zodat er twee winstmoge lijkheden zijn. De Koning (Nederland) 3.34.04. 31. Dolman (Nederland) z.t. 32. Duyker (Nederland z.t. 34. Van Beers (Nederland) z.t. De Nederlander Piet Hoekstra viel uit in de laatste etappe. I (Van onze sportredactie) OSLO Op ontelbare plaatsen prijkt in Oslo het portret van Ard Schenk. Nee, het gaat hier niet om een affiche van de wereldkampioen- „Dat maakt het er voor mij steeds moei- lijker op”, zegt Ard Schenk. „Ik kan wel begrijpen dat de mensen denken dat ik zo maar de wereldtitel pak, want dat is het logische gevolg van mijn resultaten in dit seizoen. Maar daar staat tegenover dat ik in feite alleen maar kan verliezen. Ik heb niets meer te winnen. Anderhalf jaar rijd ik in feite al in een verdedigende positie. Pais als ik verlies, is er iets bijzonders aan de hand. Dat is toch een bepaalde druk die niet onderschat mag worden.” Maar toch is Schenk en wie anders de uitgesproken favoriet voor de wereld titel in Oslo. Hij kan zich daarmee op ge lijke voet scharen met de legendarische Hjalmar Andersen, die van 1950 tot en met 1952 drie keer achter elkaar wereldkam pioen werd, terwijl Andersen destijds bij de winterspelen in Oslo evenals Schenk driemaal een gouden medaille veroverde. Ard Schenk snelde immers twee jaar ge leden in Bislet naar zijn eerste wereldtitel en was het vorig jaar in Gotenburg op nieuw de sterkste van het internationale gezelschap. Schenk nu: „Ach, ik hecht er weinig waarde aan de prestatie van Ander sen te kunnen evenaren. Het zegt me wei nig. Misschien komt dat later, over tien of 20 jaar als je de geschiedenis van de schaatssport nader bekijkt. Het is nu in elk geval niet mijn doel. De historische franje er omheen telt voor mij niet”. DEN HAAG. De tuchtcommissie van de KNVB heeft aan de volgende spelers straffen opgelegd: Libregts (Excelsior): één bindende wed strijd geschorst, alsmede een geldboete opgelegd van 200 gulden, wegens een poging tot trappen van een tegenstander tijdens de wedstrijd ExcelsiorHaarlem. Libregts is de laatste twee jaar niet door de tuchtcommissie betraft. maar de afbeelding heeft commerciële achtergron- schappen, duidelijk den. Want onder het glimlachende gelaat staat in opvallend grote let ters de naam van een in Noorwegen Domingo Perurena, woensdag ook win naar van de vierde etappe, heeft geluk nodig gehad voor zijn ritzege van gisteren in Malaga. In het zicht van de finish hadden Joop Zoetemelk en Tino Tabak een minimaal gaatje geslagen. Maar hun winst van een 25, 30 meter zou voldoende zijn geweest voor de laatste etappezege. Het Nederlandse duo werd echter om een circuit geleid en de achter hen jagende meute stak af op het verkeersplein. Door Vanuit de Kamercommissie kwam de suggestie om de verdeling van de voor sport- en maatschappelijke organisaties be schikbaar komende gelden, openbaar te maken. Men kon zich namelijk niet aan de indruk onttrekken dat het publiek tegenover de bestaande verdeling een ze kere reserve in acht neemt. De K.V.P.-er Duchatinier dacht dat de instelling van een onafhankelijk orgaan beter zou wer ken dan de nu optredende verdelingscom- missie. De heer Lut bracht hier tegenin dat de verdeling onderworpen is aan de goedkeuring van de ministeries van CRM en Justitie. Maas (HVC): geschorst voor één bin dende wedstrijd. Hij krijgt bovendien een geldboete van 150 gulden. Tevens is hem tot 1 juli 1972 het recht ontzegd het aanvoerderschap uit te oefenen van een voetbalelftal. Dit alles wegens het als aanvoerder een speler ten val brengen, zonder de bal te kunnen spelen tijdens HVCBlauw Wit op 13 februari. Op zijn strafkaart komt een aantekening voor van 1971. die manoeuvre, was het Nederlandse paar op slag kansloos voor prijs of premie. Na Perurena, die de 121 km van Ronda naar Malaga aflegde in 3 uur 20 minuten en 13 seconden, vlogen Callens, Krekels en Koeken over de eindstreep. 'Aangezien vrijwel onmiddellijk daarna al le vooraanstaande renners de finish pas seerden, bleef het algemeen klassement praktisch ongewijzigd. Dat betekende een dubbel succes voor Goudsmit-Hoff, want achter winnaar Vianen, die in deze ronde van Andalusië bijzonder sterk heeft gere den, eindigde Jan Krekels met een achter stand van zeven seconden als tweede. En passant veroverde Jos van der Vleuten ook nog de eerste plaats in het klasse ment van de premiesprints onderweg. Het ploegenklassement werd gewonnen door de Spanjaarden van Kas voor Goudsmit- Hoff en Flandria. Manuel Antonio Gar cia werd bergkoning in de Andalusische ronde. In de ronde van Andalusië is, na het dodelijke ongeval dat Manola Galera overkwam, een tweede ongeluk gebeurd. Vlak na de eindstreep in Malaga werden de broers Pedro en Damaso Torres aange reden bij een poging een auto te ontwij ken Pedro liep lichte verwondingen aan een knie op, maar Damaso moest worden vervoerd naar een ziekenhuis. Daar bleek dat hij zijn rechter-sleutelbeen had ge broken en een hersenschudding had opge lopen. Uitslag vijfde en laatste etappe: 1. Pe rurena (Spanje) 3.19.43. 2. Lopez Rodrigu- ez (Spanje) 3.19.58. 3. Callens (België) 3.20.13. 4. Zoetemelk (Nederland) z.t. 5, Koeken (Nederland) z.t. 6. Krekels (Ne- Eindklassement: 1. Vianen 22.42.09. 2. Krekels 22.42.16. 3. Gonzalez Linares (Sp) 22.42.24. 4. Lopez Rodriguez (Sp) 22.42.46. 5. Callens z.t. 12. Zoetemelk 22.45.01 14. Tabak 22.45.16. 21. Van der Vleuten 22.47.02. 22. Koeken 22 50.45. 23. Van Kat wijk 22.53.12. 25. De Koning 22.59.09 30. Duyker 23.05.06. 31. Dolman z.t. 34. Van Beers 23.07.52. omdat de KNSB hem feitelijk in bescher ming neemt. Schenk leeft en schaatst zor geloos, maar elke keer dient hij zijn posi tie als ’s werelds beste schaatser toch weer waar te maken. MADRID. De Spaanse basketbal- kampioen Real Madrid heeft gisteravond in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker de thuiswedstrijd tegen Radio Koch uit Wenen gewonnen met 98- 74. (rust 50-36). De Madrilenen verloren de eerste ont moeting met 85-86, zodat de totaalzege voor hen is. Real, dat eerder won van Levi’s heeft zich nu geplaatst voor de halve finales. (Van onze sportredactie) OSLO. Aan de wereldkampioen schappen schaatsen op 19 en 20 februari in Oslo zullen 24 rijders meedoen uit 13 landen. Opvallend is de aanwezigheid van China dat met twee deelnemers zal uitko men. Het deelnemerstal ziet er als volgt uit: Australië: James Lynch en Colin Coa ten. China: Chao Wei-Chang en Chin Choe- ang-Choen. Reserve: Choean Tich-Loeng. Engeland: John Blewitt en David Hamp ton. Finland: Kimmo Koskinen, Jouko Sa- lakka. Reserve: Raimo Hietala. Frankrijk: Richard Tourne. Japan: Kiyomi Ito en Takayoeki Hida. Reserve: Moetsoehiko Maeda. Nederland: Ard Schenk, Jan Bols, Kees Verkerk, Eddy Verheyen en Jappie van Dijk. Reserve: Harm Kuipers. Noorwegen: Dag Fomaess, Roar Grönvold, Sten Stensen, Björn Tveter, Willy Olsen. Reserve: Willy Guttormsen. Rusland: Valeri Lavroesjkin, Aleksan der Tsjegolejev. Zwitserland: Franz Krienbühl. Zweden: Göran Claeson, Johnny Höglin, Göran Johansson, Orjan Sandler. Reserve: Jan Marmstael. West-Duitsland: Anton Eicher. Helmut Kraus en Herbert Schwarz. Verenigde Staten: Dan Carroll en Gary Jonland. Hoe zeer Schenk ook boven de rest mag uitblinken, toch heeft ook hij zijn twijfels, omdat hij zich allesbehalve in de superieure conditie voelt als destijds in Davos. Schenk: „Ik heb een beetje een sloom gevoel, ik merk dat zelfs bij de trai ning omdat ik lusteloos ben. Misschien komt dat ook door het gereis van de laatste tijd. Toch ben ik goed door de acclimatisatie heen gekomen na de terug reis uit Japan, maar het komt misschien ook door het geharrewar waar de wedstrij den zullen worden gehouden. Ik zou het namelijk een nadeel vinden als we toch op het kunstijs van Valle Hovin moeten rijden. Je weet niet waar je dan aan toe bent, omdat men maar weinig ervaring heeft om een kunstijsbaan in goede condi- SCHERMEN. Komend weekeinde zullen de volgende Nederlandse schermers deel-, nemen aan het zeer sterk bezette interna tionale sabeltoernooi om de Coupe Martini, dat in het Maison d’Escrime te Brussel wordt gehouden: Eddy Ham, Jan Dijkmans, Walter Janssen, Frans Mosman, Rob Ligh- teringen, Hans Sauerbier, Rini Engelbracht, Rob Wolthuis, Joska Makk en Jan van Baat OSLO Van twee gesprekken zal het afhangen of Leen Pfrommer zijn con tract met de schaatsbond zal verlengen. Zowel met de schaatsers van de kern ploeg als het KNSB-bestuur wil hij omstreeks 1 april de datum waarop het contract eindigt een onderhoud hebben, „omdat er een aantal dingen grondig doorgenomen moeten worden”, aldus Pfrommer. Met de bondsofficials zal het voornaamste onderwerp van gesprek chef d’equipe Jacques De Koning zijn. Pfrommer: „De Koning heeft tegenover de pers al wel gezegd dat hij er na dit seizoen mee zal ophouden, officieel staat dit nog niet vast. Hij heeft trouwens al eerder eens gezegd zich terug te zullen trekken, maar daar is toen ook niets van gekomen. Daarom wil ik nu zekerheid hebben. Ik wil in elk geval niet meer met hem samenwerken omdat hij voor zijn functie niet deugt. Ik zal de KNSB de keus laten, hij eruit of ik”. Van de schaatsers wil Pfrommer weten of zij het hem inderdaad kwalijk nemen dat zijn vrouw zich tijdens een paar wedstrijden in het seizoen bij hem bevindt. Pfrommer tilt bijzonder zwaar aan de kritische uitlatingen van Kees Verkerk, onlangs in Davos, en wil graag weten' of de andere schaatsers er ook zo over denken. Pfrommer: „Ik vermoed dat alleen Verkerk het er niet mee eens is, maar hij is voor mij toch wel een belangrijke figuur in de ploeg. Als er geen begrip voor kan worden opgebracht dat ik gedurende 12 weken toch wel een dag of tien bij mijn vrouw wil zijn, kap ik er onherroepelijk mee”. OSLO Leen Pfrommer tuurde naar buiten. Van achter de beslagen ramen in het KNO-hotel in Oslo, waar de Nederlandse schaatsploeg donderdagmiddag arriveerde, verzuchtte de nationale schaatscoach: „Het zou een zegen zijn wanneer de Noren in het Bislet-stadion een kunstijsbaan zouden neerleggen. Het weer in Oslo is zo wisselvallig, dat je op die manier elk risico van wel of geen ijs kunt uitsluiten. De Noren zijn op dit moment weliswaar optimistisch wat de weers omstandigheden betreft, maar bevorderlijk voor de concentratie van de rijders is deze situatie natuurlijk allerminst. Hoewel de Noren gematigd optimistisch zijn over de vrieskansen was er gister avond echter nog altijd niet de zekerheid of de strijd om de wereldtitel het komen de weekeinde inderdaad in het Bislet-stadion zal worden gehouden. Weliswaar heeft de ijslaag in het Bislet-stadion nog altijd een dikte van rond de 20 cm., maar door de aanhoudende dooi- van de laatste dagen lijkt dit ijs bedekt met een laagje sneeuw, meer op fondant-ijs dan op een voor een toernooi van dit kaliber ge schikte ijspiste. De Noren klampen zich echter vast aan de gedachte, dat één nachtvorst voldoende garanties biedt voor een redelijke ijsvloer. In het meest ongunstige geval zal worden uitgeweken naar Valle Hovin, de eni ge kunstijsbaan in Noorwegen. „Maar deze baan”, aldus Pfrommer, „heeft zowel voor deelnemers als toeschouwers zo’n gebrekkige accommodatie, dat het niet te hopen is, dat het wereldkampioenschap alsnog verplaatst zal moeten worden”. De stichting wil intussen alles in het werk stellen om het gokje in eigen land zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Zo komt straks, als het nieuwe voetbalseizoen De paardesport, en in het bijzonder het daaraan verbonden gokelement, werd ver tegenwoordigd door de Stichting Totalisa- tor Nederland. Van deze zijde kwam het pleidooi om het wedden buiten de ren baan mogelijk te maken. Veel mensen zijn verhinderd om naar de koersen te gaan, maar ze willen wel een gokje wa gen. Zij vallen onherroepelijk in handen van de bookmakers, die zo’n 30 percent van alle weddenschappen voor hun reke ning nemen. Dat gebeurt openlijk in cafés en op de markt .Maar naar de mening van de stichting zou dit gokken buiten de baan gelegaliseerd moeten worden. De stichting meent verder dat het sys teem van wedden op de Nederlandse ren banen duidelijk achterhaald is. In Rijn- land-Westfalen is een proef genomen met het zogenaamde ren-quintet, waarbij men de vijf eerst eenkomende paarden in juis te volgorde moet noemen. Vlak voor de start krijgt elk van de deelnemende paar den nog een extra nummer toegewezen. een verlenging van het contract van bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc wil bepleiten. Eerder hebben de spelers al te kennen gegeven voor een verlenging van dit dienstverband te zijn. Het contract loopt eind juni af. Uiterlijk drie maanden te voren dus eind maart moet men beslissen of het contract wordt beëindigd of niet. Het bondsbestuur vergadert op 26 fe bruari. In de lijn van de verwachtingen ligt dat op die bijeenkomst de leden van het sectiebestuur betaald voetbal een ad vies over de te nemen beslissing zullen uitbrengen Kemper (DFC): geschorst voor één wedstrijd, alsmede een geldboete opgelegd van 150 gulden, wegens het op ruwe wijze ten val brengen van een tegenstander tijdens de wedstrijd EindhovenDFC op 13 februari. Ook deze speler was de laat ste twee jaar door de tuchtcommissie niet gestraft. Roodnat (FC Den Haag): geschorst voor een bindende wedstrijd, alsmede een geld- geldboete van 150 gulden, wegens ruw spel, c.q. een tegenspeler op ruwe wijze onderuit halen zonder de bal te kunnen spelen tijdens MVVFC Den Haag. Steenbergen (Heracles): geschorst voor een bindende wedstrijd, alsmede een gled- boete opgelegd gekregen van 150 gulden, wegens het ten val brengen tegenstander tijdens GraafschapHeracles. Op zijn strafkaart komen aantekeningen voor van 1971. Een eerste boeking kreeg onder meer: Ferreira (Volendam). Tweede boeking: Van Gorp (NAC). eittffliniinmimminmirammsittminiimtiiiHiminrniiitiiiniiiiiiiiiii? DEN HAAG. Lotto, Sporttoto, het gokje op de renbaan en aan de rouletteta fel zijn donderdag, in de openbare hoor zitting over het initiatief -wetsontwerp tot wijziging van de wet op de kansspelen, in de Tweede Kamer aan de orde gekomen. Allereerst werd wel duidelijk dat de concurrentie van de buitenlandse loterij en, en met name van de Duitse Lotto, voor de Nederlandse Sporttoto nog steeds hard aankomt. Van de zijde van de Stich ting Nationale Sporttotalisator wees men er op dat nog immer veel geld naar het buitenland gaat ten koste van de toto. Vandaar dat de aangevraagde vergunning voor een gecombineerde Nederlandse lot- to-toto met verlangen tegemoet wordt ge zien. De vergunning is aangevraagd voor een periode van 3 jaar. Door VROEGBOEKEN f25.- EXTRA KORTING PER PERSOON op de toch al super-voordelige D-TOURS vakantiereizen in maart, april, mei, augustus of september (seizoen A enB)l Betaal minder! Ga óók met DIRK VAN DEN BROEK- CONCERN Boekingskantoor in Haarlem: Gen. Oranjestraat 54 - (023) 263869 -w zeer bekende limonadefirma, „Solo”. M oeilijker Dezelfde fabrikant heeft ook Dag Fornaess bereid gevonden te poseren voor deze frisdrankenfirma, maar zo wordt door de Noorse schaatsoffi- cials beweerd, hij doet dit volkomen legaal, dus met toestemming van het Noorse Olympische comité dat ook over de financiële tegemoetkoming kan beschikken. Anders is dit het ge val met Schenk, die niet verhult in dergelijke gevallen zijn eigen be langen te behartigen. Ard Schenk is in deze tijd van het sei zoen naarstig doende de financiële vruch ten te plukken van zijn ongeëvenaarde ver richtingen op de ijsbanen, dat is zonder meer duidelijk. Toen de Nederlandse schaatsers dinsdagavond in Hamar een laatste oefenwedstrijd reden voor de we reldkampioenschappen zat Schenk op hete kolen omdat hij ’s avonds bij een zaken man werd verwacht. Een dag later kwam hij na de ochtendtraining niet meer op het ijs omdat 's middags een in Noorwegen be roemde kapper hem wilde laten portrette ren. Dat het hierbij niet ging om een lief dadigheidsinstelling laat zich gemakkelijk raden. „Ach”, sprak Schenk zittend op dé kap- stoel toen grijzend, „iedereen bereidt zich tenslotte op zijn eigen manier voor op een wedstrijd.” Het valt Schenk nauwelijks kwalijk te nemen dat hij de aanlokkelijke voorstellen van talrijke zakenmensen (in de Noorse kranten komt zijn afbeelding ook voor in advertenties) accepteert, maar aan d.e andere kant is het zonneklaar dat hij IOC-president Avery Brundage hiermee op het hart trapt. Maar Ard Schenk zit eigenlijk nergens mee. Hij durft het risico om tegen de ama- teurbepalingen te zondigen rustig te nemen tie te brengen.” Schenk blijkt dus niet het superieure gevoel te hebben van de afgelopen tijd, zijn belangrijkste rivaal Grönvold heeft nog minder vertrouwen in de komende ti telstrijd. Hij wordt momenteel geplaagd door een hardnekkige verkoudheid en komt er rond voor uit dat hij sinds de te rugkeer uit Sapporo nog niet in zijn nor male doen is. Het lijkt thans wel zeker dat Grönvolds ploeggenoot Dag Fornaess niet meer op het internationale toernooiveld zal verschij nen, omdat hij zich nog steeds grieperig voelt. Fornaess zal daarom even abrupt uit het gezichtsveld verdwijnen als hij des tijds, in 1969, pijlsnel naar de top schoot. Ook de Zweedse troef Johnny Höglin komt vrij zeker niet meer in actie aangezien hjj zijn ziekte in Sapporo nog steeds niet te boven is. Er lijkt daarom voor Ard Schenk geen vuiltje aan de lucht. HAARLEM De vertrouwensmannen van het Nederlands voetbalelftal Rinus Israel, Piet Keizer, Wim van Hanegem en aanvoerder Johan Cruijff hebben een gesprek aangevraagd met bondsvoorzitter W. Meuleman, secretaris-penningmeester H. Burgwal, en de begeleidingscommissie van het Nederlands elftal. De bondsleiding heeft toegestemd in een dergelijk gesprek, dat zaterdag 19 februari in het sportcentrum van de KNVB te Zeist zal worden gehouden. De vertrouwensmannen zouden het op prijs stellen als ook het sectiebestuur betaald voetbal aan dit onderhoud zou deelnemen. Hoewel de vier spelers zich voor het gesprek niet wilden uitlaten over het onderwerp daarvan, is zeker dat de verte genwoordiging van het Nederlands elftal van start gaat, de meldingsplicht voor de sporttoto te vervallen, zodat de winnaars automatisch bericht krijgen. Op vragen uit de Kamercommissie die de hoorzitting over het initiatiefontwerp van de V.V.D-er Geurtsen en de K.V.P.-er Van Schaik hield, deelde de directeur van de stichting, de heet Lut, mee dat er ook een andere methode zal worden toegepast voor de vaststelling van de zogenaamde vervangende uitslag. „We zullen proberen de vaststelling van deze uitstagen op de beeldbuis te krijgen. Er komt een zoge naamde tendenslijst, waarbij op grond van bepaalde verwachtingen, standenlijs ten enzovoorts de vervangende uitslag voor een afgelaste wedstrijd zal worden bepaald”. OKLAHOMA CITY. Betty Stöve, de tweede speelster, op de Nederlandse rang lijst heeft voor een grote verrassing ge zorgd door in het internationale toernooi van Oklahoma City (VS) Billie Jean King in twee sets te verslaan 6-3, 7-6. Betty Stöve, veroverde de eerste set tamelijk gemakkelijk 6-3, na 3-3, maar v. had het in de tweede reeks veel moeilij- derland) z.t. 10. Vianen (Nederland) z.t 16. ker. Na 6-6 moest een tie-break voor de - - - - beslissing zorgen. Betty Stove won het Vi,CuCrmuu, o.^v.ov. eerste punt, maar verloor daarna de vol- 19. Van de Vleuten (Nederland) 3.21.06. 27. gende vier slagen achter elkaar. Van dat moment nam de rijzige Nederlandse alle risico’s. Zij speelde uiterst aanvallend, ging naar het net en slaagde erin met haar zekere smashes het beslissende spel te winnen. Door een overwinning op Roy Emerson heeft Tom Okker de halve finales bereikt van het toernooi voor professionals in Toronto. Tom Okker versloeg de Austra liër met 7-6, 6-0. Morgen zal Okker in de halve eindstrijd uitkomen tegen Rod Laver, die met 6-4, 6-2 won van Roger Taylor in dit toernooi waarvoor een prijzengeld van ruim 160.000 gulden beschikbaar is- In het klassement van de derde etappe, gewonnen door Koeken, blijft Krekels, ongeacht de maatregelen die tégen de winnaar van die rit worden genomen, tweede. Hij krijgt er dus geen seconden tijdsvergoeding bij, die hem in het eind klassement voorbij Gerard Vianen zouden kunnen brengen. MALAGA. Een eventuele straf voor Kees Koeken in de Ronde van Andalusië voor het gebruik van verboden stimule rende middelen, (wat gisteren bij eerste onderzoek werd vastgesteld) zal van geen invloed zijn op de top van het algemeen klassement. Zou namelijk ook bij het tweede onderzoek blijken dat Koe ken in overtreding is geweest, dan wordt hij „beboet” met tien minuten straftijd, maar geen van de andere renners profi teert van een eventuele straf van Koeken, die dan ook zijn prijzengeld kwijtraakt. van een de wedstrijd De

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21