vanuit Velsense schouwburg Westfriese Flora wordt een Oosters sprookje 'l Douches voor bejaarden Ook uw krant! 1/ f ft. NCR V-programma „Jeugdland” §3 Hoogovenstof Creutzberg- en Johannes MAVO streden tot op 10 km een sportieve strijd voor de radio Leerlingen moedigden quiz-deelnemers aan Duizenden briefkaarten voor bisschoppen IJmuider Courant BON Man bekneld bij afmeren van schip van bedrijf f 1 tt Carillonklanken over IJmuiden KAMEELPLEISTERPLAATS TUSSEN DUIZENDEN BLOEIENDE BOLLEN Bolbloetnen met IN DE VISHAL sub-tropische planten Pop in Zandkraai Tv-camera gaat NS-bovenleiding inspecteren Horlogedief stallen op Schiphol opgelost Molenaar Havenberichten 1 _f*Ü 5 «f Grammofoonplaten en musicassettes 8 Track banden FAMIIIE-DRUKWERK b IJMUIDER COURANT VRIJDAG 18 FEBRUARI 1972 (Van een onzer verslaggevers) Bezorg mij 14 dagen gratis IJmuider Courant Kort IJ mond nieuws r t (Van een onzer verslaggevers) kolen,olie, gas? t Ff Grammofoonplaten I VAN RIXEL zo’n drukker p M Wo illJT Hfe üt BOVENKARSPEL De 39ste Westfriese Flora, welke van 22 tot 27 februari in de veilinghallen van Bovenkarspel wordt gehouden, zal in niets gelijken op alle voorgaande. Met uitzondering dan uiteraard van de kleurenpracht der duizenden bol bloemen, welke hier te aanschouwen zullen zijn. Doch voor het overige heeft het landschappelijke arrange ment afgedaan. Gfeen waterpartijtjes, geen karrewielen, geen beelden meer. In plaats daarvan een totaal Turks aandoende omgeving, geheel in de sfeer van een pleisterplaats voor kameelkaravanen: „een cara vanserai”. Reden daartoe is „dat de tulp van origine afkomstig is uit de omgeving van Turkije”. VELSEN. Oorverdovend lawaai klonk donderdagmiddag steeds weer op in de Stadsschouwburg van Vel sen, waar leerlingen van de Creutz berg Mavo en de Johannes Mavo ver zameld waren om elk vier van hun leerlingen aan te moedigen in een vragenspel, dat deel uitmaakte van de rechtstreekse radiouitzending voor de jeugd, het NCRV-programma „Jeugdland”. Het enthousiasme van de Mavo-leerlingen was groot en reusachtige spandoeken met kern achtige teksten vlogen omhoog wan neer de desbetreffende school weer punten had gescoord. Begijnenstr.23 25 Tel.23288 Beverwijk 1 wh tuffel B I r f 1 1 ADVERTENTIE gecontroleerd, (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE In open enveloppe zonder postzegel opsturen naar IJMUIDER COURANT - Antwoordnummer 416 - Haarlem Naam Aparte klassiek afdeling kennemerlaan 150, telefoon 10745*. ijmuiden Adres te Daarna kunt u mij noteren als t L t 1 i I I I I I I I I I I I I 1 Oosterduinweg 29 Ijmuiden Telefoon 1 47 68 I I I I I I I I I I I I Westfriese Flora, alsmede de Enkhuizer bloemist en arrangeur Wim van Veen. Franco toezending door heel Nederland. •ft maandabonnee f 7,80 •ft kwartaalabonnee f 22.65 •ft Doorhalen wat niet verlangd wordt Verantwoordelijk voor deze uitspraak, dit initiatief en de arrangering daarvan zjjn de heren P. de Smeth, initiatiefnemer en vele .jaren een van de promotors van de MAAR IN IEDER GEVAL Het programma van de beiaardbespeling door Hein de Ligt op het stadhuiscarillon te Ijmuiden op zaterdag van 16 tot 17 uur luidt: Trumpet voluntary, van J. Clarke; Four pieces for a musical clock, van G. F. Handel; Te Kieldrecht; Meiseke jong; So natine voor beiaard van W. Vogel; The ash grove; Londonderry air; Andante Can tabile, van Jef Denijn; Barcarolle pour ca rillon, van Gé Clément; Preludïbm in C, Staf Nees. Het wordt een kameelpleisterplaats met Hollandse bolbloemen, als typering van het feit, dat de Nederlandse bol zijn plaats waard is, waar dan ook ter wereld. lête be- twe en- be- al op iet en de In Ier im ni- 3 ZAANDAM. Tot op tien kilometer van de Hoogovens worden Ijzer- en man- gaandeeltjes gevonden die van het staal bedrijf in Ijmuiden afkomstig zjjn. Dit is gebleken by stofmetingen die de dienst van het milieu voor de Zaanstreek gedu rende een jaar heeft verricht op vijftien punten in het Noordzeekanaalgebied. Meer dan 20.000 Regelmatig speciale aanbiedingen! in oor ger er- vis leit I Pt in it, et ‘r te le Vele standaardmodellen in monster boek thuis te bekijken. Ook naar eigen ontwerp. GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK is an, ten ni- kt- ort cm Spreekuur De wethouder van finan ciën in Velserr. de heer H. A. de Boer, houdt woensdag 23 februari geen spreek uur. n- ïm ;er in ‘fd is- lat ?r et it er le gd in ri d er iet ;te lat en iet De heer De Smeth ontwierp de pleister plaats, zoals die in vele boeken omschre ven staat als een veilige ommuurde over- nachtingsplaats voor kameelkaravanen, compleet met een wat hoger gelegen mos kee, met daarbij de minaret en de was bekkens welke bestemd zijn voor de ri tuele voetwassing. Moskee en minaret kun nen ook bezichtigd worden, de wasbekkens dient men onberoerd te laten. Aan de Enkhuizer bloemist Wim van Veen werd het overgelaten deze pleister plaats haar aankleding te geven. Hij heeft - VELSEN. Enige huurders van achter het W. F. Visserhuis in Velsen gelegen bejaardenwoningen hebben het gemeente bestuur destijds verzocht in de door hen betrokken panden een douchegelegenheid te laten aanbrengen. Hoewel voor de be woners van deze dertig huisjes de moge lijkheid bestaat zich geregeld in het W. F. Visserhuis te douchen, wordt deze situatie door het college toch niet wenselijk ge acht. Vandaar dat B. en W. de mogelijk heid hebben onderzocht voor het inwilli gen van dit verzoek. Daarbij is gebleken dat de beste oplos sing kan worden verkregen door de reeds aanwezige toiletruimte te vergroten, ten einde hier de douche in te kunnen aanbrengen. De aan deze werkzaamheden verbonden kosten zullen 2500 per wo ning bedragen, met als gevolg dat de huur daarvan met 18 per maand moet wor den verhoogd. Nu hebben slechts enkele bewoners zich bereid verklaard met een dergelijke ver hoging genoegen te nemer), zodat het col lege zich voorstelt voorlopig alleen deze woningen van een douche te laten voor zien. Bij de andere woningen zal dit dan geschieden wanneer deze zijn vrijgeko men. Aldus dienen de voorzieningen in eerste instantie in vijf woningen te wor den aangebracht, waarvoor door het colle ge bij de gemeenteraad het vereiste kre diet wordt aangevraagd. Een en ander zal in de vergadering van donderdag 24 fe bruari in behandeling worden genomen. IJMUIDEN. Een 39-jarige werknemer van de firma Stolk uit IJmuiden is don derdagmiddag gewond geraakt, toen hij assisteerde bij het afmeren van een schip ter hoogte van1 de Semafoor. De man raak te met zijn been bekneld tussen een tros en een bolder, waardoor hij kwam te val len. Met een gebroken linkerbovenbeen werd het slachtoffer opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. Als winnaar van de quiz kwam de Creutzbergschool uit de bus, die vooral tegen het eind van de wedstrijd op de hie len werd gezeten door de Johannes Mavo, want de puntenverhouding was 50 tegen 45. De winnaars kregen een cadeau onder couvert en de overige deelnemers een pla ten- en of boekenbon naar keuze. Vanzelfsprekend bestaat Het verste punt waar ijzer en mangaan- stof in de totale stofneerslag werd aange troffen was het noordoostelijk van de Hoogovens gelegen Uitgeest. In zuidelijke richting (Haarlem) kwam de metaalneer- slag niet voor. In Wijk aan Zee, Velsen- Noord en IJmuiden is de totale stof veront reiniging volgens de dienst van het milieu „van betekenis” met een gemiddelde van meer dan vier milligram per dag over een jaar. Twee milligram of minder stof per dag wordt als natuurlijke verontreiniging beschouwd. De metingen worden verricht met behulp van „Luikse bollen”, bedekt met vaseline waar de stof aan blijft kle ven. zich daarvoor geen moeite bespaard, en i« op dit moment druk bezig het door hem ontworpen arrangement gestalte te geven met behulp van cypressen, palmen, stam men met varens en klimop, agaves, sub tropische gewassen, eanna’s, bougainvilles, laurierbomen en zand. Dit alles omlijrid door een muur, zoals die bij een caravan serai hoort. Het pad naar de moskee is omgeven door rode tulpen, welke er een apart effect aan zullen geven. In de directe omgeving komen ook tulpen, doch even eens andere bloemen, welke zodanig gear rangeerd worden .dat zij oosterse tapijt<- motieven vormen. De Enkhuizer arrangeur heeft niets aan het toeval overgelaten en al 'heel wat reis- en telefoonuren achter de rug om overal in ons land en in het buitenland het voor hem noodzakelijke planten- en bomenma teriaal over te laten komen. Zo zijn in spe ciale kwekerijen berkenboompjes reeds zo danig geforceerd, dat zij in blad staan. Zij prijken al in de immense veilinghal, waar van ruim vierduizend vierkante meter aan de bolbloemenexpositie gespendeerd wor den. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK.- Duizenden katholieken hebben gehoor gegeven aan de oproep van de groep leken uit Beverwijk en omstre ken kardinaal Alfrink adhesie te betuigen. Op het huisadres van de kardinaal, Malie veld te Utrecht, zijn duizenden briefkaar ten binnengekomen, die de woorden „Wij staan achter u” vermelden. Om vier uur precies kwam de schouwburg in de ether. Nadat presentator Dick Pas- schier de in spanning verkerende kinderen had aangekondigd: „Nog een halve mi nuut”, barste het tumult pas goed los. Dick presenteerde „Jeugdland, zoals gewoonlijk, samen met de charmante Els Nijssen en het was ook Els die de tweemaal vier leer lingen tijdens de vragenquiz onder het mes nam. De vragen betroffen een ver scheidenheid van onderwerpen en konden beantwoord worden door zowel leerlingen die tijdens de lesuren op school goed had den opgelet, of door hen die ook regelma tig de krant doorlezen. Er waren verschei dene actuele zaken bij, zoals bijvoorbeeld over de affaire Irving en de benoeming van de nieuwe bisschop in Roermond. Onmiddellijk na het beginsein van de uitzending barstte het geweld los de popgroep „Cardinal Point” open de de uitzending met hun hit in spé: „Mama, papa”. Rechts op de foto de tweemaal vier leerlingen van de bei de deelnemende scholen, met in hun midden spelleidster Els Nijssen. De briefschrijvers dringen er bij de kardinaal op aan ,dat de bischoppen hun tot dusver gevoerde beleid zullen voort zetten. Opvallend is, dat er nauwelijks kritiek is op de persoon van de nieuwe bisschop van Roermond, wel echter op de procedure rond zijn benoeming, zo meldt het bisschoppelijk bureau van de kardi naal. HEEMSKERK. Vanavond (vrijdag) zal er in de Zandkraai geen thema-avond worden gehouden door werkgroep Padoe. In plaats van een discussie is er voor iedereen die er zin in heeft, gelegenheid f>ens langs te komen Men kan luisteren naar popmuziek, of d'e platen draaien, die men zelf heeft meegenomen. UTRECHT. De Nederlandse Spoor wegen gaan de bedrading van de boven leidingen controleren met behulp vanytv- camera’s. Op het dak van een meetwagen zijn twee tv-camera’s gemonteerd en via monitors kan men in de wagen de bedra ding inspecteren. De beelden worden bo vendien op een recorder vastgelegd. Op deze manier kan men de bedrading „nalo pen” met een snelheid van 100 kilometer Nu moet de bovenleiding nog met een rijdbare ladder worden waarbij men hooguit twee kilometer per uur haalt. Door de huidige frequentie en snelle treinenloop wordt diit systeem steeds moeilijker uitvoerbaar en gevaarlijker. Elke keer als er een trein aankomt moet het personeel de 120 kilo zware ladder van de baan tillen. Spandoeken met kernachtige tek sten als „Met gemak zetten wij Jo hannes een hak” en „Zelfs al wordt het nu een flop, Creutz staat altijd aan de top”, werden geestdriftig om hooggestoken. Het team van de N.C.R.V. had de uit zending in de loop van de middag reeds gerepeteerd in de schouwburg, zonder dat daarbij het leerlingpubliek aanwezig was. SCHIPHOL. Voortwerkend op het onderzoek, waarbij vorig weekeinde drie verdachten werden gearresteerd, die uit Schiphols vrachtgebouw voor omstreeks 100.000 gulden aan goederen hadden ge stolen, heeft de dienst luchtvaart van het korps rijkspolitie woensdag opnieuw drie arrestaties verricht. Wie dit jaar reeds gedacht heeft de Westfriese Flora al wel te kennen en haar een keer te willen overslaan, zal het na derhand betreuren daaraan gevolg te Heb ben gegeven. Op dit moment namelijk zijn al talloze vrijwilligers handen druk bezig met de voorbereiding van het Oosterse sprookje, dat de 39ste Flora in Bovenkars- pel gaat worden. Daarnaast zijn er weer de mechanisatie- beurs, de middenstands Florabeurs, niet te vergeten de hal met het NoordhoUandse fokvee traditioneel aan de Flora gebon den verder kleinvee, dankzij de mede werking van Artis en in plaats van een modeshow nu iedere dag Joegoslavische reisfilms en volksdansen door een volks dansgroep uit dat land. De 40.000ste bezoeker krijgt een reis voor twee personen gedurende acht dagen naar Joego-Slavië aangeboden. Verder wordt dinsdagmiddag een tulp ten doop gehou den, vernoemd naar dr. Gustav Schoser, botanicus en directeur van de Palmengar- ten in Frankfurt am Main. Kweker is Jacq. Tol uit Sint-Pancras. De drie zijn een 20-jarige declarant, een 28-jarige chauffeur en een 25-jarige loodsbaas, alle drie uit Amsterdam en in dienst van dezelfde expediteur. Zij hebben bekend sinds juli van h«t vorig jaar viermaal een zending horloges te heben gestolen, die uit het buitenland per vliegtuig op Schiphol werden aange voerd. Het waren telkens zendingen van 100 tot 300 horloges. Volgens de rijkspoli tie bedroeg de totale waarde circa 90.000 gulden. De drie verdachten zijn vandaag voor de officier van iustitie in Haarlem geleid. IJMUIDEN. Vijftien vaartuigen heb ben donderdag in IJmuiden aangevoerd: 23 kisten wijting, 391 kisten kabeljauw, 239 kisten schol, 50 kisten schar, 21 kisten voria, 145 stijve kabeljauwen, 950 kg tong; totaal 734 kisten vis. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 9.699.50; gr. tong 5.615.04; mid. tong 8-407.80; kim. tong 8.728.61; tong 1 8.80 —8.69; tong 2 8.83—8.71. Per 50 kilogram: wijting 1 6033; wij ting 2 5144; schar 7053; kabeljauw 1 8040; kabeljauw 2 9155; kabeljauw 3 8447; kabeljauw 4 5643; kabeljauw 5 43—26; schol 1 30—25; schol 2 37—31; schol 3 41—35; schol 4 66—55; tarbot 390—227; griet 194—169; lever 28—22; kuit 20—6.50. Besommingen: GO 8 ƒ13.700; KW 178 2.400, 180 8.600; UK 245 338; IJM 8 2.680, 23 1.200; UK 56 UK 200 1.600; VD 9 VD 19 3.180, 15 89 2.018, 44 75 2.240, 53 180 1.760, 73 128 2.980; WR 34 WR 137 f 1.680. SCHEVENINGEN. De aanvoer in Scheveningen bestond donderdag uit' 10 kleine kisten wijting, 800 kisten kabeljauw, 70 kisten schol, 50 kisten varia, 300 kg tong. 'JU Donderdag aangekomen In Ijmuiden: Hoop, Lissabon; Lady Claudine, Cont Plat; Zaanstroom, Felixtowe; Berlt, Rotterdam; Hamls, Flixbo- rough; Amstelstroom, Huil; Heranger; Antwer pen; Memel, Dagenham; Penemunde. Wismar; Alme, Charlestown; Tor Gothia, Immingham: Krasnobovsk, Wisbech; Boreas, Hamburg; Ang lia, Gainsborough; Pamir, Londen; Efori, Gent. Taras, Dover; Jean-E, Londen; Martina, Londen; Aaltje, Londen; Hein von Bargen, Flixborough; Weser Isle, Hamburg; Avenier, Wisbech; Pallas. Rotterdam; Fjangen, Oxelosund; Gefo-E Swan sea; Volente, Rotterdam: Ard Cartel. Pasajes; Capella, Rotterdam. Donderdag vertrokken van Ijmuiden: Halcien- ce Wisbech; Notes, Colchester; Ceres. Christo- baï; Maguda, Londen; Libation, Great Yar mouth; Serenity, Liverpool; Lady Claudine, Cont Plat; Wiston Churchill, Londen; Moschanty, Pie Pireus: Irish Wasa, Antwerpen; Lina von Bar gen, Hamburg; Streefkerk. Antwerp Use Wol ters, Bergen: Emsland, Kartshamn; Balticborg, Delfzijl; Evgeiy Onufrlev. Antwerpen; Glaciar Gris, Napels; Amstelstroom. Hull; Canis. Rotter dam; Berit, Turky; Comulus, Rotterdam; Rita, Rotterdam; Abeille IS, Londen; Alchimist Ham burg, Rotterdam; Zaanstroom, Felixtowe; Rues- teringen Cork; Dongenborg, Gdynia; Tor Gothia, Immingham: Memel, Dagenham; Anglia, Gains borough. Vrijdag aangekomen in Ijmuiden: Georg, Bre men; Baltique, Oslo; Cometa, Bremerhaven; Hejo, Great Yarmouth; Capella, Ipswich. Vrijdag vertrokken van Ijmuiden: Pergo, Sharpness; Point Lacre, Wilhelmshaven; Peene munde, Londen; Martina, Shoreham: Navigare, Siloth; Norma, Helsinki; Taras, Antwerpen; Chiron. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Vanzelfsprekend bestaat er geen ra dioprogramma zonder muziek, en dit maal was het de Italiaanse popgroep „Cardinal Point” (voorheen „I punti Car dinal!”), die er een swingende aangele genheid van maakte en deze radiouit zending benutte om de nieuwe single van de groep te lanceren. Dat gebeurde met een enorme overgave, een geestdrift die onmiddellijk oversloeg op de jeugdi ge toeschouwers en hun onderwijzers. Er werd geopend met de a-kant van het over tien dagen verschijnende plaatje: „Mama, papa” en het swingde de zaal uit. Later in de uitzending lieten Mario, Pièro, Tony en Arnaldo ook de b-kant horen: „I take it easy”, en wederom raakte de zaal in extase. Deze Italiaanse" popjongens kwamen in plaats van de tevoren aangekondigde pop-artisten „Mouth and MacNeal”, en de teleurstelling van hun wegblijven werd door „Cardinal Point” snel „omgeturnd” in geestdrift. Andere medewerkenden aan de uit zending, die onder algehele leiding van Tineke van Leusd'en stond, waren het zangeresje Seral Mercelis, begeleid door zanger-pianist Bob Adams, en het Trio „Los Alegres”. Een gemengd zangkoor van de Johan nes Mavo liet onder leiding van de heer W. J. van Boxel enige fraaie liederen horen en ook dit programmaonderdeel kreeg de volledige instemming van de aanwezige jeugd, die even na het sluit- ten van het programma, met hese stem en schorre keel vanuit de schouwburg huiswaarts keerde. V' 1?

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5