Verwachting bij provincie over beroepsprocedure ISK-gemeenten: GEEN INGRIJPEN VAN MINISTER IN HET WEGENSTREEKPLAN Bomen Staten voelen niets voor busbaan Hoge waardering voor Tineke Kennemerland kwam langs Vliegende Vogels HVS voor vuurproef tegen Libanon Mars Stars en Levi’s staan morgen weer tegenover elkaar LUIDSPREKERS Gegevens over sabotage aan gasstations naar Kamer Spijtbak voor baggerwerk I Op internationaal kappersconcours in Darmstadt verbeterd niet uitsluiten Nederland en buitenland RCH en Telstar B Schots rugbyteam niet naar Dublin speelden gelijk W erkgelegenheid in de bouw moet Dependance van Schiphol in Zuid-Flevoland Bestemd voor Channel Airways 7 VRIJDAG 18 FEBRUARI 19 72 Traverse Haarlem strijd. Hier kapt zij één van haar Snelle oplossing STATEN IN MOTIE: Mr. Goudsmit (VVD): Bedrijfspersoneel gevraagd (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Bij de provincie overheerst de verwachting dat minister Udink van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening geen dwingende aanwijzing zal geven tot verandering van de in 1970 door de Staten vast gestelde wegenstructuur in Zuid-Kennemerland. Zoals bekend hebben de ISK-gemeenten de minister om deze aanwijzing gevraagd in verband met hun ernstige bezwaren tegen de geprojecteerde oost-westverbinding dwars door Haarlem en de weg benoorden Aerdenhout naar Zandvoort in plaats van de buiten de agglomeratie geplande weg-De Ranitz. Men meent nu dat de minister, die zich nog moet laten adviseren door de Rijks Plano logische Commissie, hier niet op zal ingaan. (BW 1 (Van een onzer verslaggevers) Op dit jeugdconcours streden in totaal I (Van een medewerker) voor E. (Van onze basketbalmedewerker) een i ió->--«kers Vervol De nieuwe splijtbak gleed feilloos zijdelings in het water. In dat geval mag de Schiphol-depen- dance niet worden geblokkeerd door de bouw van de stad Almere. „We moeten er voor waken”, aldus mr. Goudsmit, „dat Almere geen tweede Zwanenburg wordt”. Evenals andere sprekers benadrukte hij de noodzaak van een Schiphol-uitbreiding op korte afstand van Amsterdam in ver band met de werkgelegenheid en het inter nationale karakter van de hoofdstad. Minister Langman wijst er op, dat bij normale bedrijfsvoering de veiligheid van het aiardgastransport en de aardgasdistri butie is gewaarborgd. „In normale om standigheden zijn de veiligheidsmaatrege len voldoende te achten”, aldus de be windsman. Gedeputeerde Van Dis voelde daar niets voor omdat er naar de mening van G.S. geen enkele verandering in de situatie is gekomen. De andere woordvoerders dach ten er al net zo over. De V.V.D.’er H Makkreel voegde daar nog aan toe, dat de busbaan maar weinig voordelen biedt om dat ook de bus in de Zandvoort-menigte zal vastlopen. De enige steun voor de P.S.P.’er kwam van de kant van D’66, namens welke fractie de heer A. Redeker voorstelde de motie maar in te trekken waarna deze kwestie door zijn fractiege noten in de commissie zou worden aange sneden. Er is nog niets bekend over het ver plaatsen van de wedstrijd naar een „veili ger” stad. Haarlem Cardinals krijgt zaterdagavond om half zeven bezoek van Donar. Voor Cardinals is de wedstrijd van geen belang meer. Donar daarentegen verkeert in ern stig degradatiegevaar. De Haarlemmers zullen echter zeker hun sportieve ver plichtingen ten opzichte van Suvriki’s en Landlust nakomen. CardinalsDonar wordt gevolgd door de dameswedstrijd HOCJuventus, waar zonder de geblesseerde Lammerts niet eenvoudige opgave. Tineke Peters kijkt al weer met ver langen uit naar een volgende wed- zij ziet als een vervolmaking van haar overige kapkennis. De oorkonde en foto’s van het kapsel „Dieta” komen in de kapsalon van haar baas te hangen. collega’s in de kapsalon van haar baas. EDINBURGH. De Schotse rugby- unie vindt het niet verantwoord een ver tegenwoordigend vijftiental naar Dublin te sturen voor de wedstrijd van 26 febru ari (5 landen toernooi) tegen Ierland Alhoewel dat donderdag na een vergade ring van het Unie-bestuur niet met zoveel woorden werd gezegd, was het duidelijk dat de Schotten de situatie in Ierland niet veilig genoeg achtten. VELSEN De Ijver en vakbekwaamheid van de 17-jarige Tineke Peters uit IJmui- den werden op het kappersconcours om de „Franz Ströher-Gedachtnis Wanderpokal”, begin van deze maand georganiseerd in de Westduitse stad Darmstadt, hoog gewaar deerd. Samen met zestig andere colle- gaatjes uit vierentwintig landen dong Ti neke naar de wisselbeker en tenslotte be landde zij op de negende plaats, wat haar enige fraaie oorkonden opleverde en de waardering van de andere meisjes. Een tipje van deze wegensluier werd gisteren opgelicht toen het P.S.P.-Staten- lid H. de Nie bij de begrotingsbehandeling aan G.S. vroeg de mogelijke aanleg van een busbaan naar Zandvoort, over het tracé van de voormalige trambaan aan de Zandvoortselaan, alsnog in studie te wil len nemen. HEEMSTEDE. Op een verlicht bij veld van het Heemsteedse sportpark speelden tweedeklasser RCH en het B- elftal van Telstar gisteravond een oefen wedstrijd, die in een 1-1 gelijkspel resul teerde. Een uitslag die de verhoudingen aardig weergaf. Er werd in een hoog tempo gespeeld en hoewel de gastheren iets betere scorings kansen kregen, hadden de Velser reservis ten technisch toch wel het beste van het spel. Zij kwamen dan ook in de eerst' h:lft door Engel aan 'n 0-1 voorsprong Nadat Van Item zich voor rust door de pari van de gelijkmaker weerhouden had zien worden, slaagde hij er na de hervat ting toch in om de balans in evenwicht te brengen: 1-1. De strijd werd allengs steeds forser, maar geen van beide ploe gen zag kans om tot de winnende treffei te komen. Bij de Staten bestond er voorts ernstige ongerustheid over de stagnatie bij de aanleg van rijkswegen, die nodig zijn voor de ontsluiting van de Noordkop. Dit resul teerde in een door de meeste fracties ondersteunde motie-Aarts (C.P.N.), waarin opnieuw wordt aangedrongen op stappen bij de regering. De Gedeputeerde benadrukte het feit, dat de wegenstructuur geen knelpunt was gaan vormen voor de overloopoperatie Dit is in het rapport-Roelse over deze kwestie duidelijk gesteld en volgens drs. Van Dis hebben de ministers Drees en Udink oog voor de Noordhollandse pro blematiek en hij hoopte dan ook dat de bewindslieden de aanbevelingen van de commissie-Roelse voor een belangrijk deel zouden volgen. Dit zou onder meer een versnelde aanleg van rijksweg 16 kunnen inhouden. HAARLEM-HILLEGOM. Het in de eerste klas van de Haarlemse zaalvoetbal- competitié leidende Vliegende Vogels, dat de titel moet verdedigen, verloor gistera vond in de Kennemer sporthal na span nende strijd met 6-4 van zijn naaste belager Kennemerland, dat daardoor op gelijke hoogte van de koplopers kwam en bovendien twee wedstrijden minder heeft gespeeld. dense kapsalon en heeft, naast haar op leiding aan de Kappersvakschool in Haar lem één dag per week veel fijne kneepjes in het vak geleerd van haar baas, de heer B. M. Nooy. Verder probeert zij zich in het kappersvak zo veelzijdig mo gelijk te ontwikkelen, reden waarom zij ook één maal per veertien dagen de cur sussen van de T.O.C. in Alkmaar bezoekt, waar, zoals zij zelf vertelt, met zeer veel Dat bleek het duidelijkst uit de woor den van de socialist R. de Wit, die bena drukte dat er in de Staten geen enkele onzekerheid over de Kennemer wegen mag ontstaan zolang het beroep van de ISK-gemeenten nog in behandeling is. „Het zou”, zei hij, „voor de minister mogelijk aanleiding kunnen zijn de aan wijzing alsnog te geven”. Wat hij niet zei was, dat de P.v.d.A. de heer De Nie de motie bij voorbaat al sterk had afgeraden „omdat daarmee de weg-De Ranitz in huis zou worden gehaald” en daar hebben vooral de Amsterdamse Statenleden geen enkele behoefte aan. De P.S.P.’er overi gens ook niet. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het VVD-Statenlid J. Goudsmit heeft G.S. gisteren aangeraden rekening te houden met de mogelijke aan leg van een dependance van Schiphol in Zuid-Flevoland, indien zou worden afge stapt van de plannen voor de tweede na tionale luchthaven in de Markerwaard. Waar ging het hem dan wel om? In de eerste plaats om- een snelle tussentijdse oplossing omdat het zo klaar als een klontje is, dat het recreatieverkeer naar de badplaats Haarlem ook de komende jaren nog voor moeilijk te ontwarren ver- keersknopen zal plaatsen. Vandaar zijn vraag aan G.S. de oude busbaankwestie, waarvoor in 1970 ook al geen meerderheid was te vinden, nog eens te bekijken. Zijn argument hiervoor was, dat er een toene mende tendens is oplossingen voor het openbaar vervoer te zoeken. Wil het eredivisieschap voor HVS be houden blijven, dan moet de ploeg nog tenminste vier duels in de tweede compe- titiehelft winnend afsluiten waarbij dan nog komtdat het aantal teams van ongeveer gelijke sterkte beperkt is, dus ook het aantal nog te winnen wedstrijden. Zaterdag om 4 uur staan de Haarlem mers dus voor een vuurproef: elk verlies komt dóór de grote onderlinge concurren tie in de staartgroep dubbel hard aan en het is te laat als de situatie van vrijwel uitzichtloos eenmaal reddeloos geworden is. DEN HAAG. De resultaten van het onderzoek naar de daden van sabotage bij de gascompressorstations van de Neder landse Gasunie in Ommen en in Raven- stein zullen ter kennis van de Tweede Kamer worden gebracht. Minister Lang man (Economische Zaken) heeft dit toege zegd in antwoord op vragen van het V.V.D.-Kamerlid Geurtsen. juunr-.-n-n- Dameskapsalon Nicole, Zui- derkruisstraat 56. IJmuiden. Tel. 02550-16845 vr. chef of cheffin. Tevens le dames- kapper(ster). Hoog loon. In de tweede divisie kan Exercitia weer dichter bij de titelkomen als gewonnen dichter bij de titel komen als gewonnen wordt van EBOH. Concurrent Akrides zal zeker niet verder achterop raken. Tegen The Typhoons in Haarlem staat winst zaterdagavond vrijwel vast (19.45 uur) Hoofddorp gaat eveneens zaterdagavond proberen revanche te nemen op de eerder dit seizoen geleden nederlaag tegen APGS. Voor het topduel tussen Kennemerland en Vliegende Vogels bestond onder de supporters van beide ploegen veel belang stelling. Voor Kennemerland scoorden Hopman (2), Strijbis, Leonhardt, Van de (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM Zaterdag wordt er in de ere- divisiecompetitie weer een volledig pro gramma afgewerkt en voor HVS betekent dat. dat het Rotterdamse Libanon in de HTS-sporthal in Haarlem op bezoek komt. Zo langzamerhand zijn de Haarlemmers in een situatie verzeild' geraakt, dat het vergaren van een paar punten een bittere noodzaak is en dan is Libanon een oppo nent, waartegen dat niet al bij voorbaat is uitgesloten. In Rotterdam verloor HVS maar net, daar bleken beide ploegen even sterk, zij het dan, dat de grotere routine van ex-internationals als Groenhuyzen, Wassenaar en Kortland, net de doorslag gaf. Voor de komende voorjaars- beurs vr. wij dames v.d. af was, enige nette buffethul- pen. Kennemer Sporthal Restaurant Tel. 265899. Als gevolg van de gebeurtenissen moes ten de export-leveringen naar België, West-Duitsland en Frankrijk tijdelijk met vijftien percent worden verminderd Onder grote belangstelling van de per soneelsleden van de werf, genodigden en enkele tientallen andere belangstellenden gleed de 300 ton wegende Splijtbak. „Van Hattum en Blankevoort 5604” genaamd in zijn element. De opdrachtgever is Van Hattum en Blanke veert N.V. te Beverwijk, eveneens lid van de Stevin Groep. De splijtbak zal worden ingezet bij diverse baggeractivitei- ten zowel in Nederland als daarbuiten. Het schip heeft een schottelaandrijving, 2 x 300 pk en is over zijn 571/» meter lengte verdeeld in wtee gelijke helften. Deze wtee delen zijn aan elkaar verbon den met twee zware scharnieren op het dek en twee hydraulische cylinders bij de bodem. Om nu zijn lading te kunnen storten, „splijt’ ’het schip zich aan de onderzijde in tweeën door middel van de hydrauli sche cylinders. Het dekhuis, met het stuurhuis, blijft gedurende dit proces horizontaal, daar deze scharnierend aan beide scheepshelf- ten is bevestigd. Bij de dames komt Akrides niet binnen de lijnen, terwijl Exercitia vanavond KNSM op bezoek krijgt. Een lastige opga ve voor Exercitia, deze harde Amsterdam se ploeg. De districtscompetitie draait deze week weer op volle toeren. Zowel in Haarlem, als IJmuiden, Lisse en Zand voort wordt vanavond en zaterdagavond Geref. kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Marum-Kornhorn M. H. Sliggers te AvereestDedemsvaart. Aan genomen naar De Bilt-Bilthoven J. Rijne- veld te IJmuiden. HAARLEM. Het de laatste tijd in Haarlem en omgeving verwende basket- balpubliek, krijgt zaterdagavond opnieuw een spektakelstuk van de eerste arde opgediend. In Zandvoort zullen Mars Stars en Levi’s Flamingo’s voor de zesde maal dit seizoen de degens met elkaar- kruisen. Vier keer won Levi’s, terwijl Mars één maal zegevierde in de kwartfi nale van de bekerstrijd. Een frank en vrij spelend Mars zal voor Levi’s een zeer lasti ge tegenstander zijn. Levi’s, dat de titel voor het grijpen heeft is des ondanks favoriet. Aanvang 20.30 uur. Over de vraag hoe het straks moet gaan met de „autobaan” door Haarlem van Schiphol weg naar Westelijke Randweg is nog weinig duidelijk. De provincie stelt zich op het standpunt, dat deze zuidelijke stadsrandweg een Haarlemse aangelegenheid is terwijl de gemeente af gezien van de als bekend te beschouwen aversie tegen deze verkeersdoorbraak fi nancieel niet in staat is de weg aan te leggen. Volgens het Statenlid Makkreel is het in verband hiermee nodig, dat deze ver binding alsnog in het provinciaal wegen- plan-1968 ingepast zou worden omdat er anders weinig van terecht zal komen. Drs. Van Dis antwoordde hierop dat dit ten aanzien van de weg benoorden Aerden hout wellicht wel zal gebeuren, maar dat de subsidie voor de traverse door Haarlem voornamelijk uit Den Haag zal moeten komen. Enige zeer nette meisjes ge vraagd (16-20 jaar) voor licht verpakkingswerk van nharm. en kosm produkten. Aanm. Agentschap Internationaal Laboratorium. Loggerstr. 39. IJm. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Provinciale Staten van Noord-Holland hebben in een motie hun teleurstelling uitgesproken over het feit, dat in de werkgelegenheidsnota van de regering geen belangrijke stimulerende maatregelen voor deze provincie worden voorgesteld. In de motie, die door de PvdA-er B. Neijndorff werd ingediend, staat dat de werkloosheid in Noord-Holland vooral in de bouw tot onaanvaardbare hoogte is op gelopen mede door vertraging van over- Nog voordat de P.S.P.’er een motie hier over kon indienen werd zijn voorstel met opmerkelijke felheid van de tafel geveegd. Niet alleen Gedeputeerde J. van Dis was daarop tegen, maar ook alle andere frac ties behalve dan D’66 spraken er hun banvloek over uit. heidsopdrachten. Daarom wordt er bij het rijk op aangedrongen op korte termijn ook in deze provincie speciale maatregelen te treffen ter bevordering van de bouwactivi teiten. STANSTED (Engeland (AP). De Channel Airways, die op het ogenblik een moeilijke tijd doormaakt en mensen zal moeten ontslaan, zegt dat hierdoor alleen het charterbedrijf wordt beïnvloed. Alle regelmatige diensten van en op Stansted blijven evenwel normaal gehand haafd. (Channel Airways onderhoudt van af het vliegveld Zestienhoven een dage lijkse passagiersdienst naar Southend). Nett.; serveerster, salaris in overleg te regelen. Bams Bo dega koffieshop, KI. Houtstr. 62. H’lem, Gevr. jonge vrouw voor be diening achter de bar. Meer- vlietstr. 62. Velsen-Z. Tel. 02550-15102. Met spoed gevr. in dames kapsalon kapper of kapster, i.b.v. papieren, die geh. zelfst. zaak kan leiden. Da meskapsalon Desiree. Mars- manpl. 25-27, H’lem-N. Tel. Dobbelsteen en Klaassen. Bij Vliegende Vogels waren Freek en Ab Eynsbergen, Van de Berg en Jansen de schutters. Renova won in de eerste klas door tref fers van Koppen (4), Roosen (2), Veldman, Van der Veldt en Vogel met 9-5 van TYBB. Pebesma (2), Beaufort, Sibeyn en Brouwer zorgden voor de tegenpunten. SAC had ook al in de eerste klas niet de minste moeite met hekkesluiter Bloemen- daal en kwam tot een monsterzege van 16-2. Terhorst was met zeven goals top scorer. Met vijf treffers deed Beun weinig hem onder. De overige doelpunten waren van Philippo (2), Elbertsen en Punt. Voor de „whites” schoten Ploeg en Siertsema raak. Carillon Boys bleef in de tweede klas door doelpunten van Toon Hoogerwerf (5), Aardenburg (3), Hoek, Rookhuizen, Riteco en Keur met een sco re van 12-2 gemakkelijk baas over WH. Van Schaik en De Groot scoorden tegen. In de reserve eerste klas won Renova 2 met 7-2 van EDO 2, terwijl de reserves van SAC en DSB elkaar met een score van 4-4 in evenwicht hielden. In de Treslonghal te Hillegom kwam HFC in een partij voor de tweede klas met een score van 10-4 tot een grote overwinning op Figee. Vooral Gerard Koenders was met zes doelpunten in zijn eler. ent. Winter, Wijkhuizen, Van der Wal en Scholtmeyer hadden ieder eenmaal succes. De goals van Figee kwamen op naam van Royé (2), Vasques en Bijster. Voo.' de reserve tweede klas won SHS 2 met 5-4 van Telefonia 2, terwijl WSV 2 en Sport 2 het op ’n 1-1 gelijkspel hiel den. Wij vragen een net winkel meisje voor de zaterdag. Mevr. v. Hooff. Scheldestr. 91-93. IJm. Tel. 14189. kansen heeft. HOC kan misschien voor een verrassing zorgen. The White Stars— Landlust besluit de avond. Aan een forse overwinning van de Sterren twijfelt nie mand. Gevr. net winkelmeisje. Banketbakkerij van Breuke- len, Plein 1945 nr. 50. IJm. Tel. 15362. drie Nederlandse meisjes om de eer, waarvan Tineke de meeste punten be haalde. Het kapsel waarmee zij dit resul taat bereikte heeft zij „Dieta” genoemd, naar de voornaam van het meisje dat zij als model onder handen kreeg. Het was de eerste maal dat het IJmuider kapstertje aan een wedstrijd meedeed en zo zij zelf vertelde heeft ze er nu de smaak van te pakken gekregen. Reikhalzend ziet, ze uit ---- naar een volgende wedstrijd, bijvoorbeeld fantasie gewerkt wordteen welke opleiding in Alkmaar, waar bij de „Technische Ont- wikkelings Club” (T.O.C.) in april selectie wedstrijden voor jeugdige kapsters worden gehouden. Tineke is eerste kapster in een IJmui- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het kappen van bo- I men is geen zqak, waarover alleen I Haarlemmers de sanering van de I Hout zich opwinden. Ook bij de pro- I vincie is men daar gevoelig voor en het I Statenlid W. Reus (Prot.-Chr.) stelde gisteren in de vergadering van de Sta ten dan ook voor, dat geen boom mag worden gerooid zolang daar niet, twee nieuwe tegenover staan. Achteraf niet zo’n reusachtig goed idee, onthulde Ge deputeerde J. van Dis, omdat er nu al I voor elke gerooide boom in Noord-Hol land 3,66 nieuwe worden geplant. WWWMWWWWW9MMMIWUWinMW«MnmMnMnMfl (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN/SPAARNDAM. Bij de Spaarndammer Scheepswerf Stapel NV is een splijtbak te water gelaten voor bag- gerwerkzaamheden in Nederland en in het buitenland. CBS-Artone Gramm.pl.be- drijf vr. voor haar fabriek nog enkele gramm.platenper- sers voor 3-ploegendienst. Wekelijks wissel, van ma. tot vrijdag van 7-15, 15-23, 23-7 uur. Aanm. Nijverheidsweg 32, H’lem. Tel. 023-327055. CBS-Artone Gramm.pl.be- drijf vr. voor haar fabriek een onderhoudsman/corvee- er in 3-ploegendienst. Wekel. van 7-15. 15-23. 23-7 uur. Aanm. Nijverheidsweg 42. CBS-Artone Gramm.pl.be- drijf vr. voor haar fabriek een stoker-olieman in 3-ploe gendienst. Wekelijks wissel, van ma. tot vrijd. van 7-15, 15-23. 23-7 uur. Aanm. Nij verheidsweg 32. Haarlem. Tel, 023-327055. CBS-Artone Gramm.pl.be- drijf vr. voor haar fabriek controleuses in 2-ploegen- dienst. Wekelijks wisselend van maandag tot vrijd. v. 6- 15. 15-24 uur. Aanm. Nijver- heidsweg 32. Haarlem. Tel. 023-327055.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7