Prestaties van Oostduitse Noren topatletes beïnvloed door snappen Schenk ongewone tijdwaarneming met Ook zege Den Haag kan op Haarlems toekomstbeleid erg positief werken Hele ploeg Blokkeer nationaal volleybalteam Vianen ook op doping gegrepen Maar vijf ploegen in top van nationale tenniscompetitie in HERKEMIJ NAAR VS Rusland is het niet eens met Max Euwe Eén winnaar eerste prijs Jaarvergadering van Honkbalbond is uitgesteld Feyenoord oefende Sijbrands laat inleg \titel schieten 11 '1 9 os ZATERDAG 19 FEBRUARI 1972 (Van onze sportredactie) Sparta-FG Den Haag in Feyenoordstadion 1 - r Mte A (Van onze sportredactie) (Van onze honkbalmedewerker) OSLO. Onbegrijpelijk noemden de Noren gisteravond de beslissing van Ard Schenk. De Nederlander had op de 5000 meter tot ieders verrassing gekozen voor indeling in de tweede groep. „Omdat”, zo verduidelijkte Leen Pfrommer, „Ard graag een paar tijden voor zich wilde hebben. Hij wilde dit keer niet het risico lopen in het eerste of tweede paar te moeten star ten. Hij heeft daarom bewust voor de tweede groep gekozen. Volkomen uit eigen wil”. DEN HAAG De sectie technische za ken van de Nevobo heeft de gehele ploeg van Mars-Blokkeer aangewezen voor het Nederlands team dat van 10 tot 17 april in Griekenland zal uitkomen in het toernooi om de Lente-beker. Aan deze beslissing, die mede tot gevolg had, dat coach Henk Hoogerwaard van Blokkeer de ploeg ver gezelt als assistent-trainer, zijn gesprekken met de betrokken partijen voorafgegaan. Uit die gesprekken bleek dat van lands kampioen AMVJ tot 17 april, in verband met andere verplichtingen, geen spelers beschikbaar zijn voor het Nederlands team. Voor Brand heeft Haarlem in Rotter dam weinig professioneel gereageerd. Ook bij Haarlem is het woordje inspraak on der de spelers een veelgehoorde kreet. Een zekere vorm van zeldstandigheid dus. Diezelfde spelers lieten echter tegen Ex celsior en ook tegen Volendam winstpre- mies liggen, die in de competitie niet kunnen worden verdiend. Zo professioneel is Haarlem dan weer niet. Maar zoals alles heeft ook dit weer zijn positieve kanten. Brand: „Ten eerste voor de spelers dus, die weer zijn wakker geschud, maar niet minder tegenover het bestuur. De mensen die het toekomstbe leid uitstippelen moeten nu toch wel de gelijk tot de conclusie gekomen zijn dat er nog heel wat moet gebeuren willen wij De verenigingen Lucky Stroke en Groen Geel, die enkele jaren geleden een fusie aangingen, hebben de band weer verbro ken. Groen Geel speelt volgend jaar met zijn hoogste team in de derde klasse. Door de opneming van Lucky Stroke in de eer ste klasse heeft de KNLTB op dat niveau zeventien in plaats van zestien ploe gen. Dat probleem is opgelost door Shot hij keuze te doen teruggaan naar de hoofd klasse B, die voor 1972 uit zeven vereni- tegenstelling daarmee stond het springen van Annemieke Bouma (1.70 meter) en Mieke van Doorn (1.65 m.) De Nederland se meisjes ontbreekt vooral de enorme, onder meer door gewichttraining verkre gen, sprongkracht van de DDR-atletes. DEN HAAG. Hoewel het gezien het vriendschappelijk karakter niet helemaal een juiste graadmeter is, toonde FC Den Haag gisteravond in het Zuiderpark in de eerste helft van het oefenduel tegen Haarlem nog eens ragfijn aan dat er toch echt nog wel een kwaliteitskloof bestaat tus sen de sub-top van de ere-divisie en de top van de eerste-divisie. In die periode rolde de ene aanval na de andere van een nagenoeg compleet Den Haag (Ardesch stond in het doel voor de geblesseerde Thie, terwijl in de spits Roodnat en Couperus ontbra ken) op de vesting van Lelieveld af. Het leidde binnen een kwartier tot een comfortabele 20 voorsprong. HAARLEM. De jaarlijkse bondsver gadering van de KNBSB, welke op 26 februari zou worden gehouden, is uitge steld. Oorzaak van dit uitstel is het niet tijdig gereed gekomen zijn van de jaar verslagen en van de financële stukken, zulks tengevolge van bestuursmutaties en ziekte. De vergadering is nu vastgesteld op 25 maart, in „Esplanade” te Utrecht. van die nederlaag tegen Excelsior. Je had in de kwartfinale een Volendam gekregen. Winstkansen dus. In de halve finale zou het niet onmogelijk zijn dat je de win naar van DWS-FSC had getroffen. Stel dat je zo’n finale haalt tegen een Ajax, dat landskampioen wordt. Dat betekent dan wel, ook al is dit louter theorie, Europa-cup II voetbal. En had je in de halve finale wel een sterke tegenstander gestroffen, dan betekent dat een topper. Dus een kasstuk”. AMSTERDAM. Door de vrijwillige terugtrekking van Lucky Stroke/Groen Geel naar de eerste klasse is de hoofd klasse A van de tenniscompetitie op vijf ploegen gekomen. De competitiecommissie van de KNLTB heeft besloten dit aantal voor het komende seizoen te handhaven en geen promotie bij keuze te doen plaats vinden. In de groep van veertien spelers zijn er vijf, die nog niet eerder werden uitgeno digd voor de nationale A-ploeg, namelijk Hans Kranenburg, Eddo Mondriaan, Loek Willemstein, Onno Kalf en Harrie Jansen. De spelers, die zijn uitgenodigd de reis naar Griekenland mee te maken zijn: Jur- riaan Kooien, Joop Tinkhof, Johnny Groen, Frank Constandse, Jacques de Vink, Hans Kranenburg, Eddo Mondriaan en Loek Willemstein (Blokkeer); Bert Aalbers (US); Piet Wassenaar (Libanon ’50); Onno Kalf (Isala); Harrie Jansen (Hovoc); Jan Warns (Corbulo) en Paul van Siiiiedrechit (SFC). op ere-divisieniveau mee gaan draaien”. Brand is namelijk erg geschrokken van de hoera-stemming, die zich van het Haar- lem-bestuur heeft meester gemaakt. Na afloop van het oefenduel HaarlemAjax meende bondscoach Fadhronc dat dit Haarlem best mee zou kunnen komen in de ere-divisie. Een compliment, in de hand gewerkt door de uitstekende resulta ten dit seizoen, dat enkele bestuursleden handenwrijvend aanhoorden en wat erger was, ook voor zoete koek slikten. Expert Brand weet wel beter. Hij reali seert zich dat dit Haarlem-elftal het vol gende seizoen op enkele vitale punten versterking behoeft. Daar is geld voor nodig. Financiën die voornamelijk moeten komen van het subsidiebeleid dat de ge meente Haarlem meent te moeten voor staan. Schenk had vóór het toernooi om de wereldtitel tijd om naar de kapper te gaan. Verkerk hielp een handje mee. De technische nummers brachten van Oostduitse zijde wel de verwachte explo sies. Marianne Adam stootte 18.30 meter met de kogel en verdiende daarmee het uitstapje naar Grenoble. Deze „ranke” krachtvrouw is een typisch voorbeeld van de Oostblok-winteratlatiek. Haar training is niet gericht op München, zodat zij het indoorseizoen kan benutten voor opvallen de vooruitgang. Dat in tegenstelling tot een Els van Noorduyn, die als enige Nederlandse een tweede plaats wist te veroveren naast zes dubbele DDR-zeges. De 25-jarige Amsterdamse is pupil van de Oostduitser Bauersfeld en verzet in de winter zowel gewichtarbeid, dat van een indoortop geen sprake kan zijn. Zelf zegt ze: „Alleen mannen zijn sterk genoeg voor een in- èn outdoorseizoen”. Uitzon dering op die regel vormde Rita Schmidt (vierde in Helsinki), die gisteravond 1.85 meter hoogsprong. Slechts door een on handige manoeuvre met de armen ontging haar een nieuw wereldrecord. In schrille Ook bij het hoogspringen waren de Oostduitse dames superieur. De eerste plaats was voor Rita Schmidt, die 1.85 meter sprong. In afwachting van de uitslag van een tweede onderzoek van de urinemonsters hebben de organisatoren van de ronde van Andalusië beslote, na overleg met de Spaanse wielerbond, nog geen wijzigingen aan te brengen in het algemeen klassement en de uitslagen van de etappes. Krekels zal echter nu wel tot winnaar worden verklaard. De mededeling van de positieve reactie van Gerard Vianen, die een dag eerder was gecontroleerd dan Kees Koeken, werd door het laboratorium te Madrid dat het onderzoek verrichtte, pas donderdagavond, kort na de prijsuitreiking aan de organisa toren van de ronde gedaan. Die hielden op hun beurt deze wetenschap weer langer dan twaalf uur, tot vrijdag, voor zich. Bellenaars heeft geprotesteerd tegen de wijze van het onderzoek. Vianen werd vorig seizoen positief bevonden in de ron de van Portugal. Hem hangt nu een schorsing van een maand plus een boete boven het hoofd. MOSKOU. De Russische Schaakfe- deratie is het niet eens met de beslissing van prof. dr. Euwe om de tweekamp tussen wereldkampioen Spasski en Fischer te doen houden in twee steden (Belgrado en Reykjavik). Het persbureau Tass meld de vrijdag dat de Sovjet-Unie bij de wereldschaakbond (Fide) protest heeft aangetekend De beslissing van voorzitter Euwe zou in strijd zijn met de reglemen ten. Eerst benutte Roggeveen een buiten kansje toen de bal op enkele meters van het doel plotseling voor zijn voeten sprong, terwijl de fysiek sterke spits ook een enorm aandeel in de tweede treffer had. Bij een corner trok hij weg uit het centrum, trok een aantal verdedigers met zich mee, waardoor de niet grote maar wel uiterst handige jeugdige Haagse reve latie Van Eeden het net met een bekeken kopbal vond. Loting 500 meter 1. Grönvolddaesson, 2. Verkerk Hida, 3. SchenkKrienbühl. 4. Stensen Toume, 5. KoskinenLavroesjkin, 6. Coa tesJomland, 7. HöglinHampton, 8. Tsje- koelajevIto, 9. Wei-ChangSalakka, 10. BolsTveter, 11. LynchVerheijen, 12. JohansenCarol, 13. OlsenEicher, 14. BlewittKraus, 15. GuttormsenSandler, 16. Van DijkIvanov en 17. Chin Kuang- Chun (alleen). gingen zal bestaan. Aan het eind van het seizoen promoveert de kampioen van de hoofdklasse B automatisch naar de hoofd klasse A. Uit de hoogste afdeling zal geen automatische degradatie plaatsvinden, maar de nummer laatst moet wel een de gradatiewedstrijd spelen tegen de nummer twee uit de hoofdklasse B om een plaats in de hoogste klasse. Lucky Stroke kwam vorig jaar in de hoogste klasse uit met Fried Schmitz, Paul van Min, Peter Blaas en Louk Sanders en Ria Geenjaar-Houps en Annemieke Blom. Het team eindigde op de tweede plaats met twee punten achterstand op lands kampioen De Metselaars. Drie van de vier spelers vertrokken tegen betaling naar an dere verenigingen. Schmitz (naar Pop- pey), Blaas (naar Shot) en Sanders (naar DDS), Ria Geenjaar ging naar Leeuwen- bergh. Van Min zal in 1972 geen competi tie kunnen spelen door verblijf in de Ver enigde Staten. Richard O’Connel van de Red sox had verleden jaar bij zijn bezoek aan Neder land toegezegd om gedurende enige tijd een Nederlandse coach onder zijn hoede te zullen nemen. De Nederlandse „base- ball-commisioner” Jan Hartog, oudbe- stuurslid van de bond, heeft uiteindelijk gedaan gekregen, dat deze toezegging ge stand werd gedaan. Herkemij, die voorzit ter is, van de Nederlandse Vereniging van Honkbalcoaches, zal worden onderge bracht in Winterhaven (Florida), waar de Red Sox hun voorjaarstraining houden. Voor de Noren bleef de beslissing, die hun zeer onaangenaam heeft verrast, niet temin onverklaarbaar. Ook deelden zij in het geheel niet de mening van Pfrommer, dat de ijsomstandigheden in het Bislet- stadion tegen de avond nooit slechter, maar eerder beter worden. Rond vier uur, zo meende de Noorse ploegleiding, is het ijs in het Bisletstadion altijd het beste. „Daarom kunnen wij ook nog steeds niet begrijpen, dat Schenk niet in de eerste groep start”, aldus Martin Holsatter, de voorzitter van de technische commissie in Noorwegen. Voor de Noren, die de suprematie van Schenk wel willen erkennen, maar nog altijd weigeren te aanvaarden, betekende de loting op de vijf kilometer een duide lijke teleurstelling. Na het wegvallen van de door ziekte geplaagde Dag Fornaess hebben de Noren alle hoop gevestigd op Roar Groenvold, die bij het laatste Euro pese titelgevecht in Davos het zilver op eiste. Maar tot ontzetting van Johs Ten- mann, de Noorse coach, zou Groenvold al in het tweede paar moeten uitkomen. Tot overmaat van ramp zal de 5000 meter worden geopend door Sten Stensen, de tweede Noor. Heel wat gelukkiger waren de Neder landers, van wie Verkerk in de achtste rit vermoedelijk weinig steun zal ondervinden van de allerminst fitte Höglin. Een inte ressante confrontatie belooft de elfde rit te worden, waarin Willy Olsen, de sterk opkomende Noor, het tegen Schenk zal moeten opnemen. Twee ritten na hen komt Jan Bols in de baan tegen de on beduidende Australiër Lynch. Bepaald on fortuinlijk was Jappie van Dijk, die op deze afstand zonder tegenstander zal moe ten rijden. Eddy Verheijen opent de vijf kilometer voor Nederland in de vierde rit tegen Krienbühl, die op de 500 meter als tegenstander fungeert van Schenk. De meest opvallende rit op de 500 meter is de confrontatie tussen Grönvold en Claesson, die het toernooi openen. Toen begon Joop Brand („het resultaat van deze wedstrijd doet er helemaal niet toe”) toch een beetje te sleutelen aan zijn „improvisatie” Haarlem. De Haan kwam in het veld voor Van Breevoort waardoor de zaken tenminste in het centrum van de defensie een stuk beter werden opgelost. Het vormde ook het voorspel tot een tweede helft waarin de „bankspelers”, zo speelden Reuser, Verheuvel, Bregman en’ Oosthuizen respectievelijk voor Nieuwen- huys, Burgers, Smit, (verschoven neus- beentje) en Boszhard, elkaar opeens wel konden vinden. Na de hervatting toonde Haarlem zich dan ook gelijkwaardig aan zijn Haagse tegenstander. Het werd be kroond met een tegentreffer van Bregman (2-1). Belangrijker is dat Haarlem na de af gang tegen Excelsior en de niet eenvoudi ge wedstrijd tegen FC Den Haag weer zover wakker is geschud dat dit met name in het verdere verloop van de competitie wel eens gunstig kan uitpak ken. De resultaten liepen namelijk iets te gesmeerd. Brand: „Als je bedenkt dat de spelers van dit elftal vorig seizoen prak tisch niets verdiend hebben en deze com petitie nu alweer 12 overwinningen ach ter elkaar hebben behaald, waaronder dan nog het bekersucces tegen Utrecht, is dit misschien wel begrijpelijk. Uit sportief oogpunt ben ik echter erg geschrokken De beslissing over subsidie aan de voet balclub Haarlem zou eigenlijk deze maand in de raad komen. De raadsverga dering is inmiddels verschoven naar maart, omdat de mensen die uiteindelijk moeten beslissen over zaken waar zij maar weinig van snappen, de stukken nog niet bij elkaar hebben. De tijd dringt echter voor Haarlem. Want hoewel de resultaten zich sportief redelijk gunstig ontwikkelen is het water Haarlem be hoorlijk tot de lippen gestegen en heeft de vereniging financieel geen poot om op te staan. ROTTERDAM Feyenoord heeft gis teravond op het sportpark De Vaan met 3-0 gewonnen van de nationale amateur- kampioen Zwart-Wit ’28. In deze oefen wedstrijd voor de formatie van trainer Happel maakte linksbuiten Moulijn en spitsspeler Attila Ladinski een uitstekende indruk. De doelpunten werden gescoord door: Boskamp (30e min.), Schoenmaker (39e min.) en Ladinski (52e min.). Er waren 3.000 toeschouwers. Feyenoord speelde in de volgende op stelling: Treytel (Geilman); Schneider, La- seroms, Van Duivenbode en Vos; Jansen, Boskamp en Hasil; Schoenmaker, Ladinski en Moulijn. FC Twente oefende tegen De Graafschap en won met 3-1. FC Den Bosch versloeg Helmond Sport met 4-0. MALAGA. Niet alleen Kees Koeken heeft positief gereageerd bij controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen in de ronde van Andalusië maar ook Gerard Vianen, die na de tweede etappe aan een urinetest werd onderwor pen. korte afstanden betreft. Gisteravond kwam de waarheid pijnlijk aan het licht. Renate Stecher, ’s werelds sterkste sprint ster, legde de 60 meter af in 7.4 sec., de Nederlandse recordtijd. Wilma van Gooi bleef nog aardig bij met 7.5. sec., maar zal 0.3. sec. moeten winnen om in aanmerking te komen voor de Europese kampioen schappen van Grenoble. De 21-jarige An- nelie Erhardt, die met Karin Balzer (33) had afgesproken een serieuze aanval op het wereldrecord te doen, was met hand- waarneming ver gekomen, maar bleef nu 0.2. sec. boven de vurig gewenste 7.9 sec. Ze wendde zich later verbaasd tot haar coach, die vreemd opkeek dat zijn pupil met een prestatiemedaille voor het ver springen kwam aanzetten. Eén van de storende fouten in dit topevenement. Wassenaar, maar ook 800-meterloper Jan Reynders droegen bij aan de krappe herenzege op België (SSVa-SöVa) punt. De Maastrichtenaar, wiens hartslag bij het beklimmen van een trap oploopt van 36 tot 100 kwam ondanks zijn bloedarmoede tot een verbetering van zijn eigen natio nale record: 1.50.- min. Hij moest Eric Reygaert (1.49.6 min, Belgisch record) en freewheelende wereldrecordhouder Dieter Fromm voor laten gaan. Hans van Enkhuizen zorgde op de 60 meter horden voor de enige Nederlandse zege (8.1 sec.). De overige Nederlandse punten kwamen tot stand via tweede plaatsen op de loopnummers. Sammy Monsels maakte zijn snel verworven re putatie op de 60 meter volledig waar door zelfs nog voor de Oostduitser Siegfried Schenke te eindigen. HAARLEM. Op uitnodiging van de Boston Red Sox en op voordracht van de technische commissie van de KNBSB, zal de assistent-bondscoach Kees Herkemij van 9 maart tot 9 april naar Amerika gaan. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De zes wereldrecord- houdsters, die deel uitmaken van de Oost duitse damesatletiekploeg, namen gistera vond nogal onvoldaan afscheid van het Rotterdamse Ahoy-complex. Zij hadden de Nederlandse équipe dan wel een ver pletterende nederlaag toegebracht, maar waren duidelijk niet geslaagd in de opzet om indoorprestaties van wereldniveau te leveren. Een van de Oostduitse coaches betwijfelde zelfs morrend of de reis naar Nederland wel zinvol was geweest, nu niet geprofiteerd kon worden van de on betwiste kwaliteiten van de KNAU-in- doorpiste. Zonder zijn naam te willen noemen liet hij blijken er niet op gere kend te hebben dat de prestaties in Rot terdam met behulp van de electronica geregistreerd zouden worden. Bijna aille bestaande indoorrecords zijn met de hand geregistreerd en die methode levert de atleet over het algemeen een voordeel van 0.2. sec. op, althans wat de DEN HAAG. De viervoudige Europe se en nationale damkampioen Ton Sij- brands zal niet deelnemen aan de strijd om het nationale kampioenschap, die op 18 maart in Amsterdam begint. Hij wordt vervangen door de Tilburger Ad van Til- borg. Sijbrands, die houder is van de Ne derlandse titel, heeft geen reden opgege ven waarom hij verstek laat gaan. Officials van de Russische Federatie zeiden vrijdag op een persconferentie dat Euwe bij de keuze van de locatie voor de titelstrijd niet correct zou hebben gehan deld. Robert Fischer beschuldigden zij er van te proberen voor hem zo gunstig mogelijke condities door te drukken. Tass tekende hierbij aan dat de heer Torarin- son, voorzitter van de IJslandse Bond, „zeer verrast was geweest bij het horen van de door Euwe genomen beslissing”. Professor Euwe heeft ontkend dat hij het reglement zou hebben overtreden. Volgens hem staat de voorzitter van de Fide geheel vrij in zijn keuze van de locatie(s). Loting 5000 meter 1. StensenIto, 2. GrönvoldKoskinen, 3. CoatesLavroesjkin, 4. TourneClaes son, 5. KrienbühlVerheijen, 6. Höglin Verkerk, 7. CaroilWei-Chang, 8. Hamp tonChin Kuang-Chung, 9. Salakka Blewitt, 10. JonlandJohansson, 11. SchenkOlsen, 12. HidaTsjekoelajev, 13. BolsLynch, 14. TveterEicher, 15. Sand lerGuttormsen, 16. KrausIvanov, 17. Van Dijk (alleen). Dat Haarlem daarbij meer aan nederla gen tegen Excelsior en Den Haag heeft (dan gaat men zich wellicht in iets brede re kring realiseren van: hé het is toch allemaal nog niet zo geweldig) dan aan een minieme nederlaag tegen Ajax is duidelijk. Brand raakte ook de kern van de zaak als hij zelf tenslotte nog een voorbeeld geeft: „Volgend jaar voetballen wij misschien weer tegen Go Ahead. Dan wordt geredeneerd van: dat moeten wij toch kunnen winnen. Datzelfde Go Ahead gaat echter wel enkele dagen in retraite in Bouwes voor een wedstrijd tegen Ajax. Dat kost enkele duizenden guldens. Nu hoef ik niet iedere week met Haarlem naar Bouwes, maar al deze zaken getui gen bij Go Ahead toch wel van een professionele aanpak. Dat werkt door in de resultaten. Maar toch verwacht men van ons dat wij een Go Ahead dan pakken DEN HAAG De uitstag van toto no. 30: deelnemers: 616.794, bruto i 1.408.854, prijzenbedrag 595.945,24. Eerste prijs: 148.986, één winnaar die bruto 148.986 ontvangt. Tweede prijs 148.986, 71 meldingen, per winnaar bruto 2.098,40. Derde prijs: 148.986, 1418 meldingen, per kolom 105. Indien voor woensdag 15 maart geen re clames worden ingediend ontvangt de win naar van de eerste prijs tevens de premie van 148.986 bruto. Bij de Nederlandse herenatletiek is wel enige progressie te bespeuren, voorname lijk op de loopnummers. Bram Wassenaar liep een zeer overtuigende 1500 meter, versloeg ondanks evenwichtsverlies de sterke Belgen Herman Mignon en Eduard van Houwenis, vestigde met 3.44.- mi nuut een nieuw Nederlands record, maar werd behoed voor grootheids waan door de eerste plaats van gastloper Klaus Peter Justus (DDR), die Wassenaar twee weken geleden in Oost-Berlijn ook al had geklopt. Hoewel deze tegenstanders nu bij de eerste vijf op de wereldranglijst voorkomen, blijft de KNAU-limiet voor Helsinki (3.42.- min.) een te zware opgaaf. ROTTERDAM. De kwartfinale voor de KNVB-beker tussen Sparta en FC Den Haag zal op woensdag 15 maart in het Feijenoordstadion gespeeld worden. 60 m. horden: 1. Van Enkhuizen (Ned.) 8.1 - 3. De Wil (Belg.) 8.6, 6.9 sec., 2 Roel» (Belg.) 6.9, 3. Tamminga (Ned.) 7.0, 4. Borlee (Belg.) 7.3. Buiten mededinging: Zenk (Odld) 6.8 en Schenke (Odld) 6.9. 400 m.: 1. Vandenwijngaarde (Belg.) 48.9 sec.. 2. Veldhoen (Ned.) 49.0, 3. Bervoets (Belg.) 49.6, 4. Van den Goolberg (Ned.) 50.4. Verspringen: 1. Van Wilgen (Ned.) 7.07 meter, 2. Saris (Ned.) 7.03, 3. Ghesqulère (Belg.) 6.65, 4. Lespagnard (Belg.) 6.45. Buiten mededinging: Beer (Odld) 7.63 m, Klauss (Odld) 7.63 m. 800 m.: 1. Reygaert (Belg.) 1.49.6 min., 2. Reijnders (Ned.) 1.50.0, 3. Tiebosch (Ned.) 1.52.1. 4. Van Wezer (Belg.) 1.57.5. Buiten mededinging: Fromm (Odld) 1.49.2. 3000 m.: 1. Ornelis (Belg.) 8.04.9 min., 2. Nij- stad (Ned.) 8.05.1 3. Salvé (Belg.) 8.08.8, 4. Veld (Ned.) 8.10.9. 1500 m.: 1. Wassenaar (Ned.) 3.44.0 min., 2. Mignon (Belg.) 3.45.6. 3. Scharn (Ned.) 3.50.6, 4. Van Houwenis (Belg.) 3.58.2. Hoogspringen: 1. Lespagnard (Belg.) 2.03 m., 2. Geelen (Ned.) 2.00, 3. Smit (Ned.) 1.95, 4. Her- brandt (Belg.) 1.95. Polsstokhoogspringen: 1. Dellensen (Ned.) 4.40 m., 2. Lespagnard (Belg.) 4.30, 3. Schutter (Ned.) 4.10, 4. De Wil (Belg.) 4.00 m. Estafette 4x1 ronde (4 x 180 m.): 1 België 1. 20.5 min., Nederland (Van Wilgen, Van Boe ket, Veldhoen en Van den Goolberg) gedis kwalificeerd (tijd: 1.19.2). Buiten mededinging Oost-Duitsland: 1.17.9. Eindstand Ned.-België SSL-SSli p. - Uitslagen Nederland-Oost-Dultsland (dames) 60 m. horden: 1. Erhardt (Odlld) 8.1 sec. 2. Balzer (Odld) 8.1, 3. Sterk (Ned.) 8.5. 4. De Lange (Ned.) 8.9. Kogelstoten: 1. Adam (Odld) 18.30 m, 2. Van Noorduyn (Ned.) 16.31, 3. Schalk (Ned.) 14.13, 4. Peikert (Odld) 13.78. 60 m.: 1. Stecher (Odld) 7.4 sec., 2. Meyer (Odld) 7.5, 3. Van Gooi (Ned.) 7.5, 4. Van den Berg (Ned.) 7.6. 800 m.: 1. Burnelelt (Odld) 2.07.5 min., 2. Poh- litz (Odld) 2.07.6, 3. De Lange (Ned.) 8.08.6, 4. Hofstee (Ned.) 2.09.9. Verspringen: 1. Olfert (Odld) 6.16 meter, 2. Peikert (Odld) 5.75, 3. Hoogendoorn (Ned.) 5.70, 4. Ahlers (Ned.) 5.57. 400 m.: 1. Zehrt (Odld) 53.6 sec., 2. Kuehne (Odld) 54.4 3. Burggraaf (Ned.) 55.8, 4. Kooy (Ned.) 57.0. Hoogspringen: 1. Schmidt (Odld) 1.85 m., 2. Candziora (Odld) 1.79. 3. Bouma (Ned.) 1.70, 4. Van Doorn (Ned.) 1.65. Estafette 4x1 ronde (4 x 180 meter): 1. Oost- Dultsland: (Zehrt, Stecher, Vogt, Kuene) 1.23.1 min. 2. Nederland (Sterk. Burggraaf. Brehm en Kooy) 1.28.1 min. Eindstand Ned. D.D.R. 25-59. Nederland-België (heren) C 11. - sec., 2. Keus (Ned.) 8.4, 4. Ghesqulrère (Belg.) 8.8. 60 m.: 1. Monsels (Ned.)

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11