Diepe vaarroute in Premier Biesheuvel meent: Achthonderd Noordzee ontdekt Dinsdag interpellatie over gaswinning in Schoorl Springstof naar FBI voor onderzoek Schiet Angolese bevolking iets op met koffie-boycot? miljoen voor De West KvanVEELEN „Gratie van De Drie kan voor slachtoffers be vrij ding zijn” TEL 023-379909 VELDHII IJZEN BLOEMENDAAL I Vijfjarenplan Raad van Kerken Schade aan natuurgebied Zuid-Holland Overheidskrediet voor Mr. Vrolijk wordt commissaris in van 1,6 miljoen „Trouw” houdt inzameling Johannesburg Wasserij DUYN ZATERDAG 19 FEBRUARI 1972 2 Protest CHU vóór Sabotage gasstations DUPE CONTROLE EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK Wiskundige P. Wijdenes overleden (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. „Het zou wel eens kunnen zijn, dat na vrijlating van de drie van Breda ook de oorlogsslachtoffers zich bevrijd voelen. Steeds weer wanneer de oorlogsmisdadigers gratie vragen, komt dat in ons volk ter discussie waardoor telkens oude wonden worden opengereten. Neder land kan ook zichzelf dus bevrijden”. Dit zei minister-president Biesheuvel gisteravond tijdens zijn wekelijkse persconferentie na het kabinetsberaad. Hij meent voorts, dat in de hele zaak de politiek geen enkele rol meer speelt. Mr. Biesheuvel zei het met de heer De Gaay Fortman eens te zijn, „dat we gekomen zijn aan het eind van de menselijke gerechtigheid”. ADVERTENTIE SPECIAAL VOOR DE GEZINSWAS in (Van onze Haagse redactie) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE DE BAKKENSPECIALIST 1 Frans Ernst, medewerker van het An gola-comité, vertelt er iets meer over. Joodse jongeren hebben gisteren bij het nationale monument op de Dam in Amsterdam bloemen gelegd als protest tegen het voorstel van de re gering de drie Duitse oorlogsmisda digers uit gevangenschap te ontslaan. Op de linten van het bloemstuk staat: „Aan hen die geen leven meer hebben 1940 - ’45 De Joodse Jeugd”. De jongeren gaan met protestacties door tot 29 februari, de dag waarop de Tweede Kamer de vrijlating zal be handelen. VI De bezwaren tegen aardgaswinning uit het Pirolavlak zijn afkomstig van het (Van onze correspondent) DEN HAAG. De ministerraad heeft besloten om als onderdeel van de hulp aan Suriname en de Nederlandse Antillen, in het bijzonder voor de sociaal-economi- sche ontwikkeling in die landen, voor de periode van 1972 tot en met 1976 ƒ400 miljoen voor elk van de beide landen ter beschikking te stellen. enige actie Een ander argument is, dat als Neder land de koffie niet koopt, een ander land het wel doet. In koffiebranderskringen wordt nogal eens gezegd, dat de Verenigde Staten zouden staan te dringen om ook het Nederlandse deel van de koffie-import in handen te krijgen. Waar moeten de Nederlandse koffie handelaren hun produkten dan vandaag halen? Uit het land van „Juan Valdez”? Daar heerst ook niet zo’n ideale toestand. Moet niet alle handel met dictatoriaal geregeerde landen worden geboycot? zullen de Portugezen er niet snel een andere markt voor vinden. Een aantal koffiebranders in Nederland heeft inmiddels toegezegd medio 1972 geen koffie meer uit Angola te halen. Is dat te controleren? „Allereerst zijn er afspraken met die bedrijven en wij verwachten dat zij zich daaraan houden. Verder moet de maand staat van het Centraal Bureau voor de Statistiek met de cijfers van de import van Angolese koffie dat kunnen aantonen. Ook belangrijk is, dat de bedrijven elkaar in de gaten houden wat betreft de samen stelling van hun pakken koffie. Een aantal bedrijven heeft verklaard geen koffie uit Angola meer te importe ren. Die bedrijven hebben ongeveer 27 percent van de Nederlandse koffiemarkt in handen. Douwe Egerts alleen al bijna de helft daarvan. dit de zo Middenhavenstraat 27, IJmuiden tel. 02550-14108 na 19.00 uur 02550-11202 1 dri ger Ka Wi de mo hei gei mc dot 1 fra pa: rei vei Zo An me de gh me gn ke Wl Vc ge di bi lo Ti m af of zi lo zi di g< de ve ov we de lai ke da de mi mi oo ge Ml MABKlEZEN/ZONNESCWERMEN ROtlUIKEN/LUXAPLCX JAL0UZ1EEN „De koffieplantages zijn nu al onreda- bel. Er wordt daarom niets i n geïnves teerd. Ze draaien, omdat de plantage arbeiders met een luttel bedrag tussen 25 DEN BOSCH. Het laboratorium van de Amerikaanse federale recherche in Washington, de FBI, is ingeschakeld bij het onderzoek naar de sabotagedaden te gen de aardgassatations in Ravenstein en Ommen. De daar gevonden explosieven zullen worden vergeleken met springstof fen die bij aanslagen in verschillende andere landen door saboteurs zijn ge bruikt. DEN HAAG. Het dagblad „Trouw” en het „Rotterdammer Kwartet” zullen een lening van 1,6 miljoen gulden van de regering krijgen voor de financiering van de reorganisatieplannen. Minister Engels van CRM heeft de Nationale Investerings bank gemachtigd aan deze dagbladbedrij ven een krediet van deze omvang aan te bieden ten laste van het Bedrijfsfonds van de Pers. Douwe Egberts is bereid om het aandeel Angolese koffie te verminderen. Dan doet ze trouwens al een tijdje. Maar voor een afspraak voelt zij niets. Zij gaat nu een mini-enquête houden om erachter te ko men hoe erover gedacht wordt. In d ie enquête wordt gevraagd of de namen Angola en Angola-comité bekend zijn. „Als Douwe Egberts blijft weigeren zal er tegen dat bedrijf actie gevoerd worden”, zegt Frans Ernst. AMSTERDAM. Op 99-jarige leeftijd is donderdag in Amsterdam overleden Pieter Wijdenes, een bekend schrijver van wiskundeboeken voor het onderwijs. Hij werd op 22 december 1872 in Opperdoes (N.-H.) geboren en woonde sinds 1911 in de hoofdstad. In 1913 richtte hij het „Nieuw tijdschrift voor wiskunde” op. Het Angola-comité gelooft daar niet in.' Nog niet zo lang geleden hebben de Ver- igde Staten langdurige contracten met Brazilië afgesloten. Bovendien bestaat er in Angola een enorme overproduktie aan koffie. Dit heeft in 1966 geresulteerd in een verbod om het gebied waar de koffie verbouwd wordt uit te breiden. Zodra Nederland zijn invoer uit Angola stopzet, DEN HAAG. De hydrografische diensten van de landen rond de Noordzee geven bij hun werk voorrang aan het zoeken naar diep vaarwater. Recent Brits onderzoek heeft in het zuidelijk deel van de Noordzee, ten westen van de Noord- Zuid vaarroute, een dertig meter diepe passage aangetoond. Dit is een belangrijke ontdekking, aangezien door de snelle toe neming van de diepgang van de olie- en en 5 gulden per maand (een blanke verdient bijna 500 gulden) worden afge- Uit recente rapporten van de Verenigde Naties blijkt volgens het comité dat er in het noorden van Angola niet genoeg men sen zijn voor de plantages. Afrikanen uit het zuiden van het land, meestal in het bezit van een eigen stuk land waarvan ze voldoende kunnen rondkomen, worden naar het noorden getransporteerd om er te werken op de plantages. Alleen via harde dwangmaatregelen slagen de Portu gezen erin om hen op de plantages te houden. DEN HAAG. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft thans bevestigd dat met ingang van 1 april mr. M. Vrolijk benoemd zal worden tot commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland. Oud-minister mr. Vrolijk is lid van de Tweede Kamer en lid van de Partij van de Arbeid. Provinciaal Waterleidingbedrijf, het Hoog heemraadschap van Uitwaterende Sluizen in Kennerland en West-Friesland, de Pro vinciale Waterstaat. Gedeputeerde en Pro vinciale Staten, B. en W. en gemeenteraad van Schoorl, gemeenteraden in de omge ving Staatsbosbeheer en de plaatselijke bevolking. De heer Terlouw vraagt zich af waarom het ontginnen van een relatief kleine aardgasvoorraad zoals die van „Bergen- veld” een groter nationaal belang is dan het ongerept laten van een natuurgebied. Hoe groot moet een nationaal belang zijn om bevoegdheden die volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening in handen van plaatselijke overheden zijn gelegd, weg te schuwen? En nu zelfs Amoco heeft ver- ktaard het Bergenveld voorlopig niet nodig te hebben waarom zou dan het Piro- vlak mede tot mijngebied moeten worden bestemd? Dit zijn vragen die de heer Terlouw in de Kamer gaat stellen. Hij wil ook weten of niet eerst aange toond kan worden, dat het een nationaal belang is dit veld te ontginnen en of het gas zo nodig niet kan worden gewonnen buiten het Pirolavlak. De heer Terlouw vindt dat de gebeurtenissen rond het Schoorlse Pirolavlak van wijdere beteke nis zijn dan van zuiver lokale of regionale. Hij vraagt zich af, of men er niet uit moet leren, dat de hele gang van zaken bij het verlenen van exploratie- en ex ploitatievergunningen herzien moet wor den. Naar zijn mening moet de mogelijkheid tot het indienen van bezwaren worden uitgebreid. Voorts moeten exploratie en ontginning worden begeleid door deskun digen van Economische Zaken worden aangewezen. Het parlement moet meer inspraak krijgen via goedkeuringsregelin- gen. En steeds moeten alle consequenties van een vergunning aan alle betrokkenen duidelijk voor ogen staan. Het Kamerlid Terlouw vindt tenslotte dat de minister een aantal gebieden in Nederland dient aan te wijzen, waarvoor nooit exploratie- of exploitatievergunnin gen zullen worden afgegeven. Maar stel nu, dat Angola vandaag of morgen zelfstandig zou worden, dan is de exportmogelijkheid van koffie vrijwel verloren. Het ontbreken van deviezen, die met deze export verdiend kunnen worden, vormen juist het probleem van zoveel ontwikkelingslanden. overwegingen, door de regering aange- vnnr flfvLon Vltl voerd om de vrijlating te rechtvaardigen, UvlvUll V <111 UTRECHT. Maandag begont Bloemfontein het proces in beroep tegen deken Ffrench Beytagh van Johannes burg. Het moderamen van de raad van kerken is nu een actie begonnen om de verdediging van Ffrench Beytagh finan- ciaal mogelijk te maken. De Tweede-Kamerfractie van de C.H.U. is voor vrijlating van de drie Duitse Mej. dr. Klompé. Mej. dr. M. A. M. Klompé is benoemd tot voorzitter van de stichting Biowetenschappen en Maat schappij. Zij volgt mr. Cals op, die begin dit jaar is overleden. De stichting wil het inzicht bevorderen in de huidige en toekomstige ontwikkeling van de biowe tenschappen. Een argument tegen de koffieboycot is dat de Angolese bevolking er zelf de dupe van wordt. De Afrikanen verdienen toch al weinig en het terugschroeven van de Nederlandse import zou automatisch werkloosheid betekenen voor een groot aantal plantage-arbeiders. Het Angola-comité staat niet alleen in zijn kritiek op de Portugese koloniale oorlogsvoering in Angola. Verschillende politieke partijen, waaronder ook de K.V.P., delen deze kritiek Consumenten boycot is het enige wat het comité kan doen. De Nederlandse regering heeft na melijk bij monde van minister Schmelzer van Buitenlandse Zaken verklaard, dat de regering geen stopzetting van de invoer overweegt. Hij zei dit te willen overlaten aan het bedrijfsleven. Het bedrijfsleven echter in dit geval de Unie van Kof fiebranders en Theepakkers had eerder te kennen gegeven dat uitluitlng van bepaalde produktielanden een zaak van de regering is. Dit neemt niet weg, dat twij- Naast de regeringslening zullen „Trouw” en het „Rotterdammer Kwartet” ook nog een rechtstreeks krediet van de Nationale Investeringsbank ontvangen, eveneens voor het financieren van de reorganisatie plannen. „In het licht van de hoge kosten die aan de herstructurering van onze bedrij ven verbonden zijn hebben wij indertijd de regering om hulp gevraagd. Wij zijn verheugd dat het kabinet daarop positief heeft gereageerd, zei Trouw-diirecteur O. Postma. DEN HAAG. Dinsdag zal de heer Terlouw van D’66 in de Tweede Kamer een interpellatie houden over de bezwaren die in brede kring in Noord-Holland be staan tegen het winnen van aardgas uit de bodem van het duingebied Pirolavlak in de gemeente Schoorl. Het Kamerlid Terlouw betwijfelt sterk of de minister van Economische Zaken staande kan hou den, dat het winnen van aardgas in kleine hoeveelheden daar een onontkoombaar nationaal belang is. Als gevolg van het Zuidafrikaanse sy steem lopen de proceskosten voor de deken zo hoog op dat hij ze onmogelijk zelf kan betalen, aldus het moderamen. Omdat het proces in het openbaar plaats vindt, acht het moderamen de ver dediging van de deken voorts een goede gelegenheid de publieke opinie in Zuid- Afrika te bereiken. De raad van kerken handhaaft zijn grote bezwaren tegen de motieven waar mee deze rechtzaak in Zuid-Afrika wordt gevoerd, hoewel de regering van dat land tot nu toe van geen enkele gevoeligheid blijk heeft gegeven ten opzichte van wel ke verklaring dan ook in deze zaak, aldus de raad. Tijdens het eerste proces, waarbij de deken tot 5 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, heeft de raad van kerken in een protest verklaard dat hier iemand vervolgd werd die op grond van menslie vende en christelijke oogmerken heeft meegeholpen om materiële sociale en juridische hulp te verlenen aan Zuid afrikaanse gevangenen en hun familiele den. (Bijdragen kunnen worden gestort op giro 5261 van de stichting oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen te Utrecht). Burgemeester. Tot burgemeester van Krimpen aan de IJssel is benoemd de heer F. A. Bulder, sinds 1 februari 1967 burgemeester van Westkapelle. De heer Bulder, die 45 jaar is, is lid van de WD. Geen mond- en klauwzeer meer. Het mond- en klauwzeer is uit ons land ver dwenen. Daardoor kan de laatste nog van kracht zijnde bestrijdingsmaatregel, het sinds 9 febr. in de Krimpenerwaard geldende vervoersverbod voor varkens en herkauwers, met ingang van maandag worden opgeheven. hun betekenis verliezen tegenover de be langen van het hele volk inzake democra tie, recht en fatsoen. Zij zien die overwe gingen als een aanval in de rug van het voormalig verzet, een aantasting van de nagedachtenis van de vermoorde slachtof fers en een onduldbare kwelling voor de nog levende, vaak invalide geworden, oud-verzetsmensen.” De organisaties en kampcomité’s willen op 25 februari, de dag waarop de februa- ri-staking 1941 zal worden herdacht, een massale protestoptocht in Amsterdam houden. Het hoofdbestuur van het Huma nistisch verbond is verdeeld over de vrij lating. De Nederlandse koffiehandelaren kun nen, meent het Angola-comité, zonder al te veel problemen koffie kopen in bij voorbeeld een aantal onafhankelijke Afri kaanse staten, die sinds 1 januari vorig jaar een preferentieverdrag met de EEG hebben gesloten. Als gevolg van deze overeenkomst worden er geen invoerrech ten op koffie uit deze landen geheven. Voor Angola geldt een tarief van 7 per cent. En al zouden enkele van deze staten regeringen hebben met dictatoriale neigin gen geen onbekend verschijnsel in ont wikkelingslanden waarop men kritiek kan hebben, de situatie in die landen is niet te vergelijken met de toestand in Angola. Het Angola-comité ontkent niet, dat het eenzijdig gericht is. „Kijk maar naar onze naam”, zegt Frans Ernst, en bovendien als je drie ziektes constateert waarvan je de ene kunt genezen en de twee andere niet, dan genees je die ene toch?” scheept. Dat die plantages onrendabel zijn wordt van onverdachte zijde bevestigd. In opdracht van een groep investeerders heeft een Duits economisch instituut een onderzoek ingesteld. De investeerders werd met klem afgeraden daar geld in te stoppen.” woordelijkheid draagt voor de genomen principiële beslissing. Op de vraag of dat in oktober-november de Duitse am- daarover in het kabinet unanimiteit be staat zei hij, deze vraag te rekenen tot de categorie waarop nooit een antwoord komt. De premier onderstreepte, dat bas na het Kamerdebat op 29 februari een spoe dige definitieve beslissing van het kabinet is te verwachten. Het kabinet heef! geen standpunt bepaald hoe te handelen als de Kamer eventueel tegen een vrijlating zou besluiten. De premier noemde de beslissing van het kabinet „compleet onafhankelijk” waarop buitenlandse en met name Duits invloeden geen rol hebben gespeeld. Hij ontkende, dat het kabinetsstand punt, zoals uiteengezet in de brtef van justitie-minister Van Agt, zou getuigen van cynisme. „Tegen dat standpunt wil ik heel fel néén zeggen,” aldus de premier. oorlogsmisdadigers. In een bijeenkomst van de Christelijkhistorische kiesvereni ging in Veenendaal heeft het C.H.-Kamer- lid mejuffrouw mr. E. A. Haars gezegd, dat het voor haar fractie zeer moeilijk was om tot een beslissing te komen. „Ons past geen wraak,” aldus mejuf frouw Haars Zij zei te menen, dat het gevangen houden van „de drie oude man ner’ alle zin verloren heeft. „Zij moeten worden weggestuurd en zij mogen zich nooit meer laten zien,” zei zij. Gescheiden mannen. De stichting „Organi satie Gescheiden Mannen” meent dat er spoedig een regeling moet komen voor aflopende alimentatieaanspraken van de gescheiden vrouw tegenover een verho ging in het algemeen van de alimenta tie ten behoeve van het kind. Ook vindt de organisatie, dat de vaderschapsband in feite niet langer willekeurig kan worden afgesneden. Te veel gescheiden vrouwen stellen het contact vader-kind afhankelijk van eigen alimentatiebelan- gen. Deze feiten brengt de organisatie in een brief onder de aandacht van regering en volksvertegenwoordiging. „Schrikkelbaby’s”. Ook dit jaar wordt, evenals in 1960, 1964 en 1968 weer een geschenkactie gehouden voor baby’s die op 29 februari geboren worden. Ouders moeten de geboorte melden aan de VVV in Purmerend vóór 18 maart, met bijvoe ging van een geboortekaartje of fotoko pie van de aangifte bij het Bevolkings register. Zij krijgen dan een akte van inschrijving in het „Wereldregister van Schrikkeljarigen” en een „thermolepel” voor de baby. Schoolmeisje spoorloos. Van de sinds maandag 7 februari vermiste 12-jarige Anita Pothuis is nog geen spoor gevon den, hoewel bij de Rotterdamse politie ruim 200 tips zijn binnengekomen. Geen daarvan bleek bruikbaar. Politie en buurtbewoners hebben opnieuw de sloop- panden onderzocht langs de weg die het meisje altijd van huis naar school volgde. Ook deze actie leverde niets op. Het is onwaarschijnlijk dat het meisje is ver dronken, want zij kan goed zwemmen. De minister-president deelde nog mee, bassadeur ’tem in kennis had gesteld van de mening van de regering in Bonn om trent de oorlogsmisdadigers, namelijk dat men vrijlating op humanitaire gronden gewenst achtte. „Maar de ambassadeur voegde daaraan nadrukkelijk toe, dat de beslissing een zaak zou zijn van het Nederlandse parlement.” De ministe--president deelde mee, dat het kabinet in zijn totaliteit de verant- ertstankers, de bestaande routes niet meer zonder risico zijn. Deze onderwerpen zijn ter sprake geko men op de 7de conferentie van de voor de Noordzee ingestelde „NSHC” hydrografi sche commissie die in Den Haag is geëin digd. Deze commissie, waarin de hydro grafische diensten van Nederland. Enge land, West-Duitsland, Denemarken. Zwe den en Noorwegen samenwerken, is tien jaar geleden door schout bij nacht, ir. W. Langeraar, oud hoofd van de Nederlandse hydrografische dienst, opgericht. Op vrij willige basis wisselt men gegevens uit over de kartering van de Noordzee-bodem en de kustwateren. Voorts werkt men samen bij het vaststellen van vaarroutes. Op deze conferentie is de Britse hydro grafische dienst verzocht de pas ontdekte passage in het zuidelijk deel van de Noordzee, noordwaarts met behulp van sonar (geluidspeilingen) verder in kaart te brengen. Deze passage ligt ten oosten van de „Indefatigable Banks”. Dit zou een mogelijkheid betekenen' om vol geladen mamoettankers die vanwege aanhoudend slecht weer niet door het Kanaal naar Rotterdam kunnen varen, om Schotland heen te loodsen. Overigens werkt voornemen eerder ten gunste van Duitse havens dan van Rotterdam, meent schout bij nacht H. H. van Weelde, hoofd van de hydrografische dienst van de koninklijke marine die voor de komen de anderhalf jaar voorzitter is van de NSHC. De diepgang van schepen die op de Noordzee varen, neemt volgens de heer Van Weelde schrikbarend toe. Met die grote diepgang wordt het zijns inziens hachelijk varen. Toch kan moeilijk een maximale diepgang worden opgegeven voor schepen die op het zuidelijk deel van de Noordzee varen. Ook schepen met een acceptabele diepgang kunnen door bepaal- de omstandigheden in moeilijkheden ko men. Tijdens de novemberstorm, vorig najaar, maakte in Het Kanaal een volge laden olietanker van ca. 250.000 ten een slingering van 35 graden. Dit had tot gevolg dat de diepgang van het schip varieerde van 20 to* 30 meter. Wanneer andere omstandigheden zoals laag water, zich eveneens hadden voorgedaan zou aanraking met de bodem rampzalige ge volgen kunnen hebben gehad. Er bestaat nog weinig inzicht in het verschijnsel van de enige jaren geleden ontdekte zandduinen op de bodem van de Noordzee. Het vermoeden bestaat echter dat deze onderwaterduinen, die in hoogte variëren van enkele decimeters tot 10 a 15 meter, zich slechts langzaam verplaatsen en geen directe bedreiging vormen voor de scheepvaart. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 AMSTERDAM. Sinds enige tijd voert het Angola-comité een actie om Nederlandse koffiebranders ertoe te bewe gen hun koffie-aankopen in Angola stop te zetten. Nederland neemt jaarlijks bijna éénderde van de Angolese koffie-export voor z(jn rekening. Totaal gaat het om een bedrag van 100 miljoen gulden, waarvan ongeveer 13 miljoen direct wordt uitgege ven aan Portugese oorlogsuitgaven in de strijd tegen de Angolese bevrijdingsbewe gingen, zo heeft het. Angola-comité bere kend. Dit komt neer op één gulden per Nederlander. Nogal wat mensen vragen zich af wat dergelijke acties voor nut hebben. Schiet de Angolese bevolking er iets mee op? En is het te controleren of bedrijven, die om „strikt commerciële overwegingen” besloten hebben geen kof fie meer in Angola te kopen, dit inder daad niet meer doen? fel over de juistheid van de actie is blijven bestaan. De officier van justitie in Den Bosch, mr, J. Booster, heeft dit gisteren in een persconferentie meegedeeld. Ook de vin gerafdrukken op de bij Ommen aange troffen tas en de horloges met ontste kingsmechanismen zullen worden onder zocht, onder andere in het Interpolcen- trum in Parijs. De Rotterdamse hoofdinspecteur van politie J. Blauw leidt thans een groep van zestien rijksrechercheurs, die bij hun on derzoek nauw contact onderhouden met collega’s in andere landen waar soortgelij ke sabotagedaden zijn gepleegd, zoals in Hamburg waar een machinefabriek en een grote olietank het doelwit van bom aanslagen waren. De 400 miljoen voor Suriname zal bestaan uit een schenking van 60 percent van dit bedrag en een lening op uiterst gunstige voorwaarden van 40 percent. Voor de Nederlandse Antillen gelden de zelfde voorwaarden. De machtigingswetten zullen nog niet bij de Tweede Kamer worden ingediend, omdat eerst de Raad van State hierover advies zal moeten uitbrengen. In de wet ten worden voor 1976 geen bedragen uit getrokken, omdat de huidige kabinetsperi ode tot 1975 duurt. Minister-president Biesheuvel deelde echter mee, dat wel is toegezegd, dat ook voor 1976 belangrijke bedragen zullen worden uitgetrokken. Zeventien oud-verzetsorganisaties en comité’s van oud-gevangenn hebben gis teravond in een vergadering in Amster dam met klem geprotesteerde tegen het plan van de regering de drie van Breda hun vrij te laten. De organisaties zijn van mening dat alle 7 M

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2