een stoeterij uitgebreid Wandelpark van 6000 m2 en restaurant 1Ü1 Kindermusical in Velsen-N. Met halfstok-hijsen van de vlag EDO moet revanche nemen op HRC om bij te blijven OPEN BRIEF AAN MINISTER VAN VEEN Overtuigende winst van Exercitia QPHPT QPHPT SPORT Directiewagen uitgebrand „Uileboom”-complex wordt met jegonnen ClOS-leerlingen acties IN HET HART VAN SANTPOORT Krant verscheen in Korfbalprogramma „vereenvaudigde spelling” z 4 ft ir uit stad en streek Staatsloterij r ZATERDAG 19 FEBRUARI 19 72 Stoeterij fwmmwm rmmrn 607e (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT Het zuidelijk ge- meentedeel van Velsen zal binnen enkele maanden verrijkt worden met een bijzonder mooi stukje recreatie, dat als verlengstuk gezien moet wor den van het „Uileboom-complex” in het bezit van de heer J. G. Wester- hoven. Deze zal namelijk vanaf eind maart een aantrekkelijke pleister plaats met zesduizend vierkante me ter park aan zijn horeca-bedrijf kun nen toevoegen, gelegen op enkele tientallen meters afstand daarvan. S' f (Van onze correspondent) Het dient gezegd dat het jeugdig en- I 1 ADVERTENTIE 200.— gevallen op nummers eindigende op 849 16 februari 1972 Derde klasse In de uitslag van de STAATSLOTERIJ van donderdag j.l. werd 1 regel vergeten. Deze luidt Inmiddels heeft de heer J. Rietmulder, werkzaam op het ministerie van Onder wijs bij de afdeling Sociaal Pedagogische Opleidingen, meegedeeld, dat hij een leer- lingendelegatie maandag verwacht voor een nadere toelichting. Van het resultaat van dia bespreking hangt het af, zo zegt het actiecomité, of men doorgaat met de activiteiten. De meerderheid van de reacties op deze nieuwe spelling was negatief, zo verklaar de een van de redacteuren vrijdagavond. In de Stoeterij wordt op dit moment hard gewerkt om de plannen van de heer J. G. Westerhoven te verwezenlijken. De twee oorspronkelijke tuigkamers worden veran- De uitslagen van de verspeelde dis- trictswedstrijden luiden: stad op bezoek gaat bij eersteklasser De Spartaan. Aanvang half elf. In de vierde klas C. van West I is door de competitieleider voor zondag alsnog de wedstrijd DTS—TYBB ingelast. Dit tref fen werd afgelopen zondag afgelast Voor eigen publiek zegevierden de Yellows des tijds met 5-0. Zo gemakkelijk zal het ditmaal echter wel niet gaan. Morgenochtend om half elf oefent Rip perda op eigen terrein tegen DCO. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Of Haarlem opnieuw tot een verrassend resultaat zal komen in de microkorfbalcompetitie zal dinsdagavond moeten blijken in de Kennemer Sporthal. Het sterke Victoria uit Amsterdam komt op bezoek en gezien Haarlem zjjn laatste thuiswedstrijden succesvol heeft afgeslo ten, is de kans groot dat beide punten in Haarlem blijven. 1 I De ontmoeting tussen EDO en HRC is vervroegd, omdat de Haarlemmers over twee weken volop in de festiviteiten zit ten rond het 75-jarig bestaan. Het eerste treffen tussen beide ploegen in Den Hel der werd met een score van 4-1 door HRC gewonnen. EDO zal daarvoor zeker revanche willen nemen. De thuisclub kan mogelijk weer over Herman Kamoen en Ferry Koek beschikken, die zondag in de strijd met Zaandijk geblesseerd raakten en voor een oefenduel van het Haarlems KNVB-elftal met Telstar verstek moesten laten gaan. Het duel tussen EDO en HRC begint normaal om half drie. De toe schouwers zullen zoveel mogelijk op de hoogte worden gehouden van de schaats- gebeurtenissen in Oslo. (Van een medewerker) HAARLEM. Voor de competitie in het amateurvoetbal zijn zondag vanwege de wereldkampioenschappen schaatsen op de televisie slechts enkele wedstrijden vastgesteld. Van de clubs uit Haarlem en naaste omgeving komt alleen EDO op eigen veld in actie voor de return tegen HRC. Samen met Stormvogels voert EDO momenteel in de tweede klas A. van West I de ranglijst aan en het zal dan ook moeten winnen om de titelkansen nog meer gestalte te kunnen geven. Terwijl de ClOS-vlag halfstok werd gehesen hieven de leerlingen een strijdlied aan. Dames: DSS-Haarlem Cardinals 2 26-34, Hoofddorp 2-Sea Devils 35-16, Spetters- Lisse 38-22, HOC 4-The White Stars 6 13- 17, Spetters 2-Akrides 3 16-17, Exercitia 2-DSS 2 86-31, Hoofddorp 3-The White Stars 5 8-40, Exercitia 33-Spetters 3 0-2. VENLO. Het Dagblad voor Noord- Limburg is vrijdag deels in de vereenvou digde spelling uitgekomen. „Veel wijniger fauten met vereenvaudigde spelling” ver meldde een toelichting in de krant, maar er waren toch lezers die het niet goed begrepen. Zij meenden dat de krant vol fouten stond. Scholen lieten extra num mers ophalen om de spelling in de prak tijk te zien. Het betreft het koetshuis, behorende bij de buitenplaatst „Vlugthoven”. Oorspron kelijk was hier omstreeks 1780 een blekerjj gevestigd met er achter een grasmat voor het bleken van de garens. Later werd het een buitenplaats bewoond door oud-burge- meester Enschedé, wiens familie de buiten plaats tot omstreeks 1956 bewoond heeft, waarna het in het bezit is gekomen van de familie Stam, welke de woning blijft be wonen. Het ernaast gelegen koetshuis, met het erachter gelegen park, zal nu echter een functie gaan innemen in de horecasector, waardoor het park voor het publiek open gesteld kan worden. De activiteit van de leerlingen omvat het volgende. Men gaat prikstakingen houden. Er is een open brief gestuurd aan de minister mr. C. van Veen, waarin de leerlingen o.a. stellen, dat zij niet langer meer akkoord gaan met de huidige oplei- dingsaccommodatie, zeker niet nu de op leiding van twee op drie jaar is gebracht zonder dat daar de nodige voorzieningen voor getroffen zijn. Ze schrijven: „De hierbij aangekondigde protestacties wor den niet gehouden uit sensatie, doch om kracht bij te zetten aan de redelijke eisen, die nodig zijn om een opleidingsinstituut voor rij kssportleiders goed te laten functio neren”. De leerlingen eisen voor 25 febru ari een reactie op de brief. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Het nog steeds ongeslagen Exercitia is tegen de routiniers van EBOH vrijdagavond in de Zeewijk- Sporthal geen moment in gevaar geweest. Het lengtevoordeel maakte EBOH in feite reeds bij voorbaat kansloos. Binnen vijf minuten nam Exercitia een 14-5 voor sprong, die daarna regelmatig uitgebouwd werd. Na de rust, die met een 32-18 voorsprong voor de thuisclub inging, werd de score in de tweede helft met de regelmaat van de klok opgevoerd. De uitblinkende Ab van der Burg (8-14) en Bob Opdam (0-10) hadden geen enkele moeite de basket te vinden. Daar ook de overige spelers van Exercitia regelmatig de basket bleven vinden, kon Exercitia zonder al te grote moeite de eindstand bepalen op 74-44. Met een voorsprong van tien punten op Akrides moet het voor Exercitia tot de mogelijkheden behoren om op vrijdag 10 maart in de thuiswed strijd tegen The Typhoons de titel in de wacht te slepen. De heer Westerhoven is tot dit plan ge komen om in zijn huidige bedrijf De Uile- boom wat meer armslag te krijgen. De zaal, waar thans partijen en bruiloften worden gehouden, ligt tussen het restau rant en de bar „De Landauer” in. Wie van uit het restaurant naar de bar wilde, moest tijdens de veelvuldige recepties, steeds bui- om. Straks echter worden door-de-weeks de recepties en bruiloften verplaatst naar het nieuwe object, dat de naam „De Stoeterij” gaa heten. De oorspronkelijke receptiezaal in de Uileboom wordt dan een „herenkamer” met leren fauteuils rond een open haard vuur en met een biljart en een leestafel erin, het vormt dan als het ware een ge heel met de bar. Bovendien zal de familie Westerhoven de bovenveredieping verlaten en zich ach ter de zaak gaan vestigen. Op de tweede etage komen dan twee vergaderzaaltjes met een capaciteit van 20 personen elk. Nieuwe Flora ontvangt het hoger ge plaatste Hespa, eveneens uit Amsterdam. De Haarlemmers kunnen op felle tegen stand rekenen, gezien Hespa niet voor niets op de derde plaats van de ranglijst prijkt. Voor zowel Haarlem als voor Nieuw Flora zijn dit de laatste thuiswedstrijden. Het programma voor dinsdag luidt: KNKB: 19.00 uur Aurora 2Samos 3; 20.10 uur Nieuw FloraHespa; 21.20 uur Haar lemVictoria. Afd. Noord West: Haarlem 3Water vliet 2; IJmondiaDKV 2; Oosthoek 3 KIOS 3. Heren: The Hawks-Sea Devils 65-50, Exercitia 2-Hoofddorp 2 57-46, Ecercitia 3-Levi’s-Flamingo’s 3 43-44, Levi’s-Fla- mingo’s 4-Akrides 4 43-34, Antilopen 4- Exercitia 5 38-43, H. Cardinals 5-Onze Gezellen 50-62, DSS 4-Hoofddorp 4 18-26, SDO 2-Haarlem Cardinals 6 32-52. De dames wedstrijd tussen Exercitia en KNSM was bikkelhard. De niet onsportief, maar te hard spelende Amsterdamse da mes konden aanvankelijk een kleine voorsprong nemen, omdat de thuisploeg geïntimideerd was door dit stevige spel. Het schieten aan beide zijden was niet best verzorgd. Vooral Exercitia liet weer een hele reeks strafworpen onbenut. Na een 16-16 ruststand kwam de scoringsma- chine in de tweede helft beter op dreef. Vooral Margriet Prins en Joke Druyf hadden toen minder moeite met de Am sterdamse verdediging. Via 29-25 zegevier de Exercitia tenslotte met 44-37. Top- scoorsters: Joke Druyf (6-15) en Margiet Prins (5-4). semble aardig op elkaar was ingespeeld, waarbij de musical zich door de harmo nische combinatie van zang en muziek ook prettig liet beluisteren. Een en ander had de nodige bijval van het publiek ten ge volge, waarbij aan het slot de heren L. van Dijk, P. G. Brouwer en H. Noot, die de werkers achter de schermen zijn ge weest, met bloemen werden gehuldigd. Geen wonder dat de heer G. Bosman, voor zitter van de Da Costaschoolvereniging, deze voorstelling als een goede propagan da voor de school beschouwde. Voorts kan nog worden vermeld dat een loterij en enige ronden kien ervoor zorgden, dat voor het aanschaffen van een filmprojector een niet te verwaarlozen financiële bijdrage werd geleverd. TAFELTENNIS. Tempo Team heeft in Amstelveen in een wedstrijd voor de acht ste finales van het tafeltennistoemooi van de Jaarbeurssteden met 4-5 verloren van Meidericher TTC uit Duisburg. De Duitsers komen in de kwart finales uit tegen Va- siiktas Boedapest. IJMUIDEN. Tijdens de afgelopen nacht ontving de Velsense politie een mel ding van een taxichauffeur, dat hij in de Vissershavenstraat in IJmuiden een bran dende directiewagen had waargenomen. Deze bevond zich tussen de pakhuizen van de firma’s Joh. Stolk en n.v. Th. Blom en Zn. en was het eigendom van eerstgenoem de zaak. De oorzaak bestaat vermoedelijk uit oververhitting door een brandende oliekachel. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon toch niet voorkomen dat de wa gen geheel is uitgebrand. Wel heeft zij verhinderd dat het vuur op de pakhuizen oversloeg, zodat alleen een balk van een dezer gebouwen werd verteerd. Verloren gingen enige honderden kilo’s papier en een aantal kledingstukken. VELSEN-NOORD. De leerlingen uit de zesde klasse van de Da Costaschool in Velsen-Noord hebben vrijdagavond in het Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmanstraat een bijzonder aantrekkelijke opvoering van Benny Vredens kindermusical „De tijdmachine van professor Knap” gegeven. Hiervoor was een origineel decor vervaar digd, waarvan een complete computer met schakelapparaat de geslaagde blikvanger is geweest. In deze entourage bewoog zich een bont gekleed gezelschap van prille acteurs en actrices, met als centrale figuur de parmantige professor, die met allerlei knoppen het geniale van zijn vinding de monstreerde. Zoals de tijdmachine, waar mee de historie tot deze dagen werd terug gebracht, hetgeen allerlei licht- en ge luidseffecten ten gevolge had. Met als cli max de vernietiging van de machine, na dat het werk was verricht. Er worden zondag ook enkele vriend schappelijke wedstrijden gespeeld. Zo neemt eersteklasser Zandvoortmeeuwen het reeds om tien uur ’s morgen op tegen de Haarlemse derdeklasser WH, terwijl het Heemsteedse HBC (derde klas) met zijn eerste en tweede elftal in de hoofd- Op 23 februari wil men demonstratieve sportwedstrijden houden op de Grote Markt in Haarlem. Op 29 februari nodigt men de mensen van het ministerie van Onderwijs uit voor een open discussie. 2 maart wil men alvast wat bomen omhak ken op het CIOS om de afdeling bouwza ken van het ministerie te helpen bij het bouwrijp maken van de grond voor nieu we accommodaties. Op 8 maart wil men de krotten en oude gebouwtjes van het CIOS inleveren bij het ministerie. Bij belangrijke sportwedstrijden zoals Ajax- Arsenal, de WK schaatsen dames in Hee- renveen, de NK indooratletiek in Leiden en de zesdaagse in Groningen wil men acties ondernemen. Op 15 maart wil men samen met de studenten van de TH in Enschede een alternatief CIOS tot leven roepen in Enschede, omdat diar wel een schitteren de sportaccommodatie is. Van 22 tot 29 maart wil men staken, een estafetteloop organiseren naar het ministerie in Den Haag met een ultimatum in de hand, er zal dan een sub-CIOS bij het ministerie worden opgericht. Men wil de administra tie daar gaan helpen, omdat die het zo druk schijnt te hebben. De Stoeterij in wording, gefotogra feerd van uit het er achter gelegen park, met zijn vele recreatiemogelijk heden. derd in respectievelijk een pantry en een bar. De ernaast gelegen ruimte welke vroe" ger diende voor wat het voorste deel be trof als onderdak voor de rijtuigen, met daar vlak achter de paardenstal, wordt omgebouwd in twee zalen, welke een capa citeit gezamenlijk zullen krijgen voor 125 personen. Er kunnen ook gelijktijdig twee recepties worden gehouden, met daarnaast de mogelijkheid bij mooi zomerweer bui ten te recipiëren. En als het weer meezit zelfs onder de bloeiende vele jaren oude magnolia. Want vlak achter het gebouw komt een terras op het vroegere bleekveld. Verder zal hier een parkeerterrein voor ongeveer 60 auto’s worden aangelegd, met een oprit, welke zodanig wordt geconstru eerd, dat men wel stapvoets moet rijden. De uitrit is aan de achterzijde op de Bur gemeester Enschedéliaan. In het park zal het oude beekje in ere worden hersteld. Verder komen hier niet alleen wandelge- legenheid, maar ook een kas en een aparte tuin voor het kweken van kruiden, be stemd voor de eigen keuken van De Uile boom. Het plan is, deze nieuwe aanwinst op doordeweekse dagen te benutten voor bruiloften en partijen en in de weekeinden open te stellen voor het publiek, dat hier dan verfrissingen kan gebruiken of iets kan eten, al naar gelang het weer is: bin nen of buiten en er naar hartelust kan rondwandelen op een plek, welke men te voren nauwelijks bevroed had. Gelegen bovendien pal naast een bushalte, tussen de Hoofdstraat en het even verder gelegen politiebureau. De heer Westerhoven vertelde, van een vast gegeven uitgegaan te zijn: „Een goe de naam‘en 26 man personeel. Het gaat er nu om een groter gezand bedrijf op te bouwen en ik zie het dan al voor me: barbecue-en in de zomer, ergens in de tuin; tijdens de kermis eventueel een boe renkapel in de tuin of een strijkje binnen, alles helemaal in het kader van de typisch dorpse sfeer van Santpoort, hetgeen in de Randstad Holland toch wel uniek genoemd mag worden. Overigens blijven de plannen ten aanzien van het chalet aan de Wüste- laan ongewijzigd.” dat er iets uitkomt zoals er evenmin iets terecht komt van plannen om een CIOS in Zoetermeer neer te zetten, waarvoor de burgemeester van die plaats geporteerd is. De overal aangeplakte leuzen op en rond het CIOS liegen er niet om. De hele situatie is zo hopeloos, dat de directeur van het jongens-CIOS, P. Raaij- makers meedeelde nauwelijks de verant woordelijkheid voor de gang van zaken te kunnen blijven dragen bij uitbreiding van de studietijd i.v.m. specialisaties. De leerlingen, die nu in Haarlem en omgeving van de ene naar de andere accommodatie moeten rennen en vliegen, lieten gistermiddag zien, hoe het toe zou gaan als men alleen in de bestaande sport- en les-accommodaties van het CIOS zou moeten werken. In één theorielo kaal zouden dan drie lessen door elkaar gegeven moeten worden. In één tot dojo omgebouwde garage zouden dan scher mers, boksers en judoka’s tegelijk moeten oefenen, in de te kleine sporthal zouden de leerlingen voor hun praktijklessen dan mannetje aan mannetje moeten staan voor training. De leerlingen zijn het beu, dat er zonder inspraak van hun directie door ministerie en NSF al jaren wordt gespro ken over een CIOS bij Papendal zonder (Van onze sportredactie) OVERVEEN. Een zwartomrande ClOS-vlag hangt sinds gistermiddag half stok voor het gebouw van het Centraal In stituut voor Opleiding van Sportleiders in Overveen. Met het zingen van een strijd lied en het half stok hangen van de vlag zetten de ClOS-leerlingen een actie in om eindelijk eens verbetering te krijgen van de accommodaties, die voor een rijksinsti- tuut meer dan erbarmelijk zijn. De leer lingen nemen het niet langer, dat ze zich op bedroevende wijze moeten behelpen bij hun studie. Er is een strijdplan, dat voor ziet in een steeds heftiger wordende actie teneinde begrip bij de overheid te krijgen. De actie wordt volledig onderstreept en ondersteund door directie en lerarenkorps van het CIOS. Ook alle collega’s van het meisjes-CIOS in Arnhem, die in zo moge- lijk nog slechtere omstandigheden moeten wonen en werken, hebben zich solidair verklaard met Overveen. Onder leiding van hun directeur Van de Hoek waren leerlingen en leraren van het meisjes- CIOS bij de openingsdemonstratie in Overveen. 1 te::-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4