Oranje-spelers wensen I TOEN GO AHEAD NIET SCOORDE SLOEG AJAX TOE Luik en Anderlecht liepen maar punt in op FC Brugge Arminia Bielefeld terug naar amateurs moet niet beweren dat wij Mee: „Ajax-Arsenal wordt enorm gevecht „Knobel „sterke man onze buik vol vreten” Engelse coach geïmponeerd FSC niet zonder geluk Notermans vraagt opheldering I <00 ’’nol 10 Q i O. ®|LOX1 Veel meldingen II I 6100 71DO 8IDI 13 6 MAANDAG 21 FEBRUARI 1972 99 I ïiiiiiiiiiiiiiniiiaRiiiiiEBaaaBiBaHiiaiiiaiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiaiiiiiiiiBaiiiiiiiiiBiiiiiaiiiiiiiiBRaaiiaaaaafliiiiiiiiaaiii Y VAW 0 Leeds U-Manch, U Tottenham-Stoke C W. Bromw.-Southsm, SUtttgart-Btmm.Mg. FC Kóln-Schalke '04 Ouisburg-Hertha Ipswich-Arwml I Wm 20-2**72 Liverpool-Sheff, U Manch, C-Huddersf NewcastJe-E verton Hamb. SV-Fortuna D Bechum-KaisersL Bi (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) BI (Van onze sportredactie) e een ruststand e (Van onze sportredactie) 2 (Van onze sportredactie) de i Rcper M r^cn (rechts) van Totten ham Hotspur mist tegen Stoke City. U Bi BI l I r i e e n e r Een bijeenkomst, waarin de spelers naast hun wens tot het aanblijven van Slotconclusie van Kovacs: „Het was een erg nuttige wedstrijd. Ajax kon dit keer niet als tegen NAC volstaan met één helft te voetballen. Het moest doorgaan. Dat is ook goed gebeurd.” bondscoach Fadrhonc, nog twee zaken ter sprake brachten: de financiële re geling en de organisatie rond het Ne derlands elftal, vooral met het oog op de wereldkampioenschappen van 1974. Wat „Fadrhonc blijft” betreft, waren de gesprekspartners al op de hoogte van het standpunt dat de spelers inne men. Of dat nog veel kan veranderen aan het door het sectiebestuur gevorm de advies aan het bondsbestuur blijft de vraag. Organisatorisch willen de spelers het liefst slechts één man naast de bonds coach; een man ook die een behoorlij ke zeggenschap heeft. Bovendien zou v.oeden zij wel eens het resultaat in een wedstrijd, maar dat doen zij dan onbe wust. Ik heb wel eens vanaf de bank gezegd: deze scheidsrechter zou ik, als ik daarvoor de macht had, naar Vietnam sturen”. kopstoot voor Van Zoghel los. Het betekende 20. Benfica heeft z(jn voorsprong in de Portu- geese competitie vergroot. Zelf won Benfica met liefst 7-0 van Tirsense, terwijl de naaste concurrent Vitoria de Setubal een punt ver speelde tegen Boavista (1-1). n n El KI El K< H 81 ri ■l El S g t t 1 r e i ren naar toe bouwt. Daarom meent de Ar- senal-coach ook: „Arsenal zal niet alleen een ander Ajax treffen, maar dat geldt ook omgekeerd. Ajax zal ook een ander Arse nal tegenover zich krijgen dan de ploeg die het uitschakelde. Daarom voorspel ik een geweldig gevecht. Het zal ongetwijfeld één van de hoogtepunten worden van de kwart finales.” ZEIST. Jos Coler greep de gelegen heid met beide handen aan. De voorzitter van de sectie betaald voetbal had zich duidelijk zitten verbijten, toen de scheids rechters en trainers elkaar onvriendelijke woorden toeriepen en de scheidsrechters ook nog de leden van de tuchtcommissie een veeg uit de pan gaven. Dat was hem te veel geweest. „We moeten met ons allen achter het gezag staan. Anders krij gen we een anarchie in de voetbalwereld”, riep hij uit. Waarmee hij dan zijn met tactische, lovende woorden omklede kri tiek op de discussie tussen arbiters en oefenmeesters, op niet mis te verstane wijze kenbaar bad gemaakt. (WR»nB*»BRBEEBBIIIIIIIIIIIIIII»lllll»l»R»IRlHR»HnWlllinin»»H»BHBRBNBEEBESEÏi58IRII»l»IIIIIRIRWIW»RWII>RI. Himst met het hoofd hetgeen iets tegen de verhouding in was De Luikenaren gooiden daarna alles op de aanval en reeds twee minuten later moest doelman Ruiter een keihard schot van Takac laten gaan (1-1). In de slotfase was de thuisclub weer in de meerderheid. Rensenbrink was eenmaal nog dicht b(j een treffer, maar werd onreglemen tair gestuit, wat niet meer dan een vrjje schop opleverde. Door dit gelijke spel zijn beide clubs toch een punt dichter bjj leider FC Brugge gekomen, dat een verrassende nederlaag leed van 0-1 bij stadgenoot Cercle Brugge. De afstand tussen FC Brugge en Standaard bedraagt nu drie punten, terwijl Anderlecht nog een punt meer moet goed maken. Kritiek had die bijeenkomst inderdaad ruimschoots verdiend. Maar dan wel op een totaal ander vlak. De gedachtenwisse ling tussen beide groepen was bedoeld om nader tot elkaar te komen, om begrip te kweken voor eikaars moeilijkheden. Het werd echter een onsmakelijk woordendu el, waarbij de grote lijnen volledig uit het oog werden verloren. Steeds weer kwamen persoonlijke on enigheden tussen een scheidsrechter en een trainer ter tafel, en daar tussenin werd dan ook nog de tuchtcommissie aangeval len. Van een normale afwerking van de agenda was geen sprake. Kortom: in het KNVB-Sportcentrum werd het zaterdag middag een „giller” die voor slechts enke le deelnemers bevrediging zal hebben op geleverd. Maar die hadden dan ook dank baar gebruik gemaakt van de mogelijk heid hun frustraties ten opzichte van de andere partij af te reageren. De start was ook al zeer belabberd. Toen kreeg Ajax de ruimte. Het werd ondermeer onderstreept in de tweede tref fer die slechts vijf minuten later viel. Het was opnieuw Cruyff die nu Swart bedien de. De Ajax-rechtsbuiten maakte het werk met zijn hoofd af, voordat Hulshoff met de derde treffer alle Deventer-illusies verpletterde. Scheidsrechter Derks: „Het gaat om on ze integriteit. Die wordt nu in twijfel getrokken met al dat geraaskal. We heb ben goed voetbal in Nederland, en dat is voor een stukje ook aan ons te danken. Ik moet de spelers in het algemeen een compliment maken. Wat ik aan kritiek van trainers in de krant heb gelezen, heb ik nog nooit van de spelers gezien. En tegen de tuchtcommissie wil ik zeggen, dat wij recht hebben op een correctie”. Düsseldorf 3-3, BochumKaiserslautern 4-2, Eintracht FrankfurtDortmund 5-2, Arminia BielefeldWerder Bremen 1-0. Uit een voorzet van Cruyff (niet zichtbaar) laat Swart een kansloze Griekenland, alleen nu met het hoofd. De geroutineerde Sjaak Swart (na rust inge vallen voor de niet opvallende Dick van Dijk) wachtte met een corner net zo lang tot de over vijftig meter sprintende Hulshoff er met zijn hoofd bij kon. 3-0. Bondscoach Fadrhonc: „We moeten niet rond de zaak lopen. Ik vind dat de trainers principieel geen kritiek op de scheidrechters moeten leveren. En als men dan toch klachten heeft, moet men zich met een briefje tot de scheidsrech- terscommissie wenden”. Het korte, maar zoals gebruikelijk emotionele (uit zijn hart) betoog van de bondscoach werd door de arbiters met luid applaus gehono reerd. Het is duidelijk: ook de scheids rechters zijn nu sterk vóór het aanblijven Real Madrid heeft zijn voorsprong op de ranglijst van de hoogste afdeling Spaans •voetbal uitgebouwd door zelf te winnen en doordat Valencia verloor en Barcelona gelijk speelde. Real Madrid won uit met 2-1 van Sabadell, Valencia verloor uit met 0-1 van Betis en Barcelona speelde in Madrid met 1-1 gelijk tegen Atletico. Real Madrid heeft nu, na 22 wedstrijdzondagen 33 punten tegen Va lencia en Barcelona beide 27. Maar ook in de eerste helft was Go Ahead al enkele keren op wonderbaarlij ke wijze ontsnapt. De ook gisteravond voortreffelijke Neeskens (in de mandek king, verdedigend en opbouwend) en de bij vlagen voetballende Piet Keizer en Cruyff vormden een doorlopend probleem voor de Deventer-defensie, waarin de jeug dige Arntz en Warnas excelleerden. Ook Van Zoghel accentueerde zijn glanzende vorm met een flitsende reactie bij een inzet van Ruud Krol. Vlak na het incident met Brouwer sloeg Ajax echter toe. Keizer deed grandioos voorbereidend werk voor dat hij Cruyff naar de linkerkant van het veld dirigeerde. De Ajax-spits soleerde nog even met twee verdedigers op zijn huid, voordat hij de opgekomen Arie Haan bediende. De Ajax-middenvelder nam alle tijd voor zijn bekeken schuiver die op het gladde veld achter Van Zoghel verdween. ik ben ook niet zo gauw beledigd, maar nu wel. Hij (Knobel - red.) moet niet zeggen, dat wjj ons de buik volvreten. Dit nemen we niet. Wij, Lau en ik, zijn dan ook heilig van plan hier wat aan te doen. Er komt in ieder geval een rapport van ons. Ik vind ook dat de heren van de tuchtcommissie over deze zaken té mak kelijk denken”. BRUSSEL Het klapstuk van de Belgi sche competitie, AnderlechtStandaard Luik, is voor 38.000 toeschouwers in het Astridpark onbeslist geëindigd 1-1. Voor de rust was Standaard in de aanval iets gevaarljjker dan de thuisclub, maar dit leverde geen treffers op. Pas in de tweede helft ontstonden ook echte kansen. In de 68e minuut scoorde Van In het spoor van lijstaanvoerder Manches ter City behaalden in de Engelse League concurrenten Leeds United, Arsenal, Derby County en Liverpool de volle winst. Wel verrassend was de grootte van de overwin ning van Leeds United. Manchester United werd met 5-1 verslagen na een ruststand van 0-0. Arsenal, vorige week winnaar tegen Derby dank zij twee doelpunten van Charlie George, versloeg door dezelfde speler Ipswich Town. Na zes minuten maakte George het enige doelpunt van de wedstrijd met een kopbal. De temparamentvolle George werd opge schreven door de scheidsrechter aangezien hij bij een vrije schop niet de vereiste af stand in acht nam. Een kwartier voor tijd dreigde de wedstrijd te ontaarden in een vechtpartij Doelverdediger Bob Wilson van Arsenal raakte geblesseerd na een botsing met een aanvaller van Ipswich en onmiddel lijk daarna ontstond een enorm geduw, getrek en gedreig in de doelmond van Arsenal. Snel ingrijpen van de scheidsrechter zorgde dat de moeilijkheden net niet overgingen in een vechtpartij. De uitslagen: ChelseaLeicester City 2-1, Coventry CityWolverhampton Wanderers 0-0, Derby CountyNottingham Forest 4-0, Ipswich TownArsenal 0-1, Leeds United Manchester United 5-1, LiverpoolSheffield United 2-0, Manchester CityHuddersfield Town 1-0, Newcastle UnitedEverton 0-0, Tottenham HotspurStoke City 2-0, West Bromwich Albion—Southampton 3-2, West Ham UnitedCrystal Palace 1-1. Schalke heeft zijn toppositie in de West- duitse Bundesliga behouden. De jonge ploeg uit Gelsenkirchen slaagde er voor het eerst sinds het bestaan van de Bundesliga in een overwinnin" n Keu'en te behalen, 0-1. Bayern München bleef tweede via de score ven ce dag: 7-0, tegen Rot Weiss Oberhausen. In München was het de dag van Gerd Müllèr. De topscorer van de Bundesliga (Müller scoorde in 21 wedstrijden 23 keer en nummer twee Keller van Hannover 14 maal) maakte vijf doelpunten tegen het zeer slecht verdedigende Rot Weiss Oberhausen. Lands kampioen Borussia Mönchen-Gladbach kwam zeven minuten na rust in Stuttgart op winst dank zij Heynckes. De uitslagen: StuttgartBorussiaMön chen-Gladbach 0-1, FC Köln—FC Schalke ’04 0-1, Bayern MünchenOberhausen 7-0, MSV DuisburgHertha BSC 2-0, Hannover SV '96 Braunschweig 3-0, Hamburger SVFortuna Had hij niet liever een ander geloot? Mee: „Gedane zaken nemen geen keer. Ajax is één van de allersterksten van Europa, bijkans de sterkste. Wat dat be treft had het eenvoudiger gekund. Als ik dit Ajax vergelijk met bijvoorbeeld Feyenoord, waartegen wij aan het begin van deze competitie in Rotterdam een oefenwedstrijd speelden (1-0 voor Feyen oord red.), dan vind ik toch dat Ajax een sterker elftal heeft. Beide hebben een sterk team, maar Ajax’ individuele klasse sla ik beslist hoger aan. Ajax heeft enkele voet ballers rondlopen, ik noem niet graag na men, die werkelijk alles met een bal kun nen.” En tenslotte over de handicap dat Alan Ball in de kapitale strijd tegen Ajax niet beschikbaar is. „Zoals Ball nu voetbalt, is Arsenal zonder Alan Ball, hetzellde als Ajax zonder Cruyff of Keizer.” DEN HAAG De cijfers van sporttoto 31 zijn: aantal deelnemers 544.662, brutp- inleg 1.226.715, prijzenbedrag 518.900, eerste, tweede, derde prijs en premie elk 129.725. Tot heden zijn er reeds 60 mel dingen voor de eerste prijs. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 4 11 19 38 41 48, reservegetal: 5, Olympianummer: 9368. ook belangrijk. Om München te berei ken hebben we elkaar allemaal even hard nodig. We willen het tenslotte ook allemaal”. Duidelijk is, dat er in de gesprekken over de man naast Fadrhonc al de naam Van Zanten is gevallen. Moeilijk zal het echter zijn om dit lid van de huidige begeleidingscommissie onmid dellijk op een dergelijke plaats neer te zetten, omdat hij in de KNVB geen enkele bestuursfunctie heeft. Van Zan ten zelf lijkt overigens wel iets voor een dergelijke taak te voelen. Voor hem in feite al de rechterhand van Fadrhonc zal immers weinig veran deren. AMSTERDAM. Ondanks het feit dat Arsenal-manager Bertie Mee toch wel zo veel voetbalkennis bezit om tot de exacte conclusie te komen dat Ajax in de beker strijd tegen Go Ahead lang niet alle re gisters hoefde open te trekken om tot het gewenste resultaat te komen, was Kovacs grote tegenspeler in de strijd voor de kwartfinales van Europa-cup I behoorlijk geimponeerd na de hernieuwde kennisma king met de Amsterdammers. Mee heeft dan wel niet gezien wat Ajax onder druk waard is, wellicht vormt dat ook de reden dat hij van plan is om nog één keer voor 8 maart naar Amsterdam te komen, maar hij heeft wel voor zichzelf de conclusie getrokken dat dit Ajax veel ge vaarlijker is dan het elftal dat twee sei zoenen geleden door zijn equipe op nogal schemielige maar o zo duidelijke wijze uit het Runners-up-cuptoemooi werd geslin gerd. Mee: „Ajax is als team veel volwas sener geworden. Dat geldt ook voor het spel van de grote spelers als Keizer en Cruyff. De laatste is van absolute wereld klasse. Maar ik vind dat Ajax als geheel toch erg sterk is. Het spel lijkt vaak simpel maar van iedere actie gaat een enorme dreiging uit. Ajax speelt met lef, waaraan een enorme klasse ten grondslag ligt. De nuchtere manier waarop het Go Ahead op rolde, getuigde ook van Europese top- klasse.” Het is echter duidelijk dat ook Arsenal niet meer het team van enkele seizoenen terug is. Mee verkeerde toen nog in een opbouwfase met zijn elftal. Het winnen van het Runners-up-cuptoernooi was voor dat moment wel aardig, maar het was maar surrogaat. Mee heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij pas tevreden is als hij met Arsenal in de sporen van Manchester United zal kunnen treden. Dus het winnen van Europa-cup I. Dat is ook het einddoel waar Mee, met een nagenoeg ongewijzigd elftal, nu al ja- Hoofdpunt van de discussie vormde vraag nr. 1: „De laatste tijd komt het hoe langer hoe meer voor, dat de trainers zich na afloop van een wedstrijd bij een geleden nederlaag in negatieve zin over de scheidsrechters uitlaten. Acht u dit juist?” Uitgangspunten hierbij vormden de over bekende affaires Rijvers en Knobel. On derstaand geven we een aantal opmerke lijke meningen. Ook Hughes was er echter wel van overtuigd geraakt dat het normaal gespro ken ook voor Go Ahead een onmogelijke opgave is om de bekerhouder in de Meer te pakken. Hughes: „Ajax is natuurlijk een grote ploeg. Vooral dat derde doel punt van Hulshoff was voor mij veelzeg gend. Dat was een karakterdoelpunt”. Het viel in een periode dat de strijd al volko men beslist was. De Ajax centrale verde diger scoorde op identieke wijze als tegen deze mensen "cnomen. Heren van de commissie, doe er at aan. Het is een waanzinnige zaak. Wij Nederland zijn eerlijk.Natuurlijk beïn- vallen de trainers toch ook niet aan. We denken wel eens dat zij het niet kunnen, maar zeggen doen we dat niet”. Scheidsrechter Dorpmans: „Negatief vind ik niet eens bezwaarlijk, maar bele digend wel. Ik beb geen lange tenen, en Het was de toegift van Ajax in een wedstrijd waarin de klasse uiteindelijk toch weer doorslaggevend was. Het geval „Bleijenberg” buiten beschouwing gelaten voetbalde Ajax ook gisteravond met zo’n mathematische zekerheid dat doelpunten wel moesten vallen. De enige tegenstrij digheid met het spel van de Amsterdam mer in hun competitiewedstrijden bestond hieruit dat Ajax nu niet in staat was om snel deze wedstrijd te beslissen. Bij de rust was de stand nog steeds 0-0. SITTARD. Op fortuinlijke wijze, vooral dank zij de medewerking van scheidsrechter Aalbrecht, die zware over tredingen van Benen en Driesen tegen respectievelijk Flinkevleugel en Deijkers in het strafschopgebied onbestraft liet, heeft de eerste divisieclub Fortuna SC de kwartfinales bereikt van het Nederlandse bekertoernooi door een overwinning op DWS. Zowel de Amsterdammers als de Limburgers speelden zeer defensief en beide doelverdedigers kregen in deze zeer matige wedstrijd dan ook weinig werk te verrichten. Fortuna’s winnende doelpunt ontstond halverwege de tweede helft uit een scrimmage na een vrije schop van Plum. Hieruit plaatste Titaley de bal in de richting van het doel, waar Pfennings er een succesrijke wending aan gaf. In de slotfase trachtte DWS nog wel een gelijk spel te bewerkstelligen, waarbij het grote risico’s nam. Hierdoor kregen de Limbur gers nog verschillende mooie scoringskan sen. Door gebrek aan routine wisten ze deze evenwel niet üit te buiten. Scheidsrechterscommissielid mr. Kern kamp begon namelijk met een „tackle” tegenover de WON, de bond van oefen meesters. Een communicatiestoornis tus sen beide organen er was geen officieel overleg over deze bijeenkomst geweest had ertoe geleid, dat slechts zeven oefen meesters naar Zeist waren gekomen. Aan vankelijk waren er aanmerkelijk meer inschrijvingen, maar de WON had haar leden in een brief over de moeilijkheden ingelicht en tenslotte gesteld dat zij het aan de leden zelf overliet om aan de bijeenkomst deel te nemen.„Een kinder achtige reactie”, vond mr. Kernkamp. En voorzitter Van Dalen deed er nog een schepje bovenop: „Op deze manier wordt het wel bijzonder moeilijk om met de WON samen te werken”. AMSTERDAM. Dat de emoties van Go Ahead-trainer Barry Hughes zich na afloop van het voor de Deventenaren zo teleurstellend verlopen bekerduel tegen Ajax zich op scheidsrechter Koen Brou wer ontlaadden was wel begrijpelijk. Na een kwartier in de tweede helft lukte het Ruud Geels voor de eerste keer om aan Hulshoff te ontsnappen. Hij maakte on middellijk duidelijk waarom hij topscorer is. Stuy verkeek zich op de curieuze hooghal die hij niet onder controle kon krijgen, waarna het spekgladde leer ook achter de lijn verdween. Grensrechter Schipper maakte met zijn vlaggetje de beweging naar het midden, maar Brouwer had buitenspel geconstateerd van Bleijen- berg. eerste onthullingen deed, zijn tien promi nente spelers en tal van functionarissen veroordeeld. Als de club, die het meest met steekpenningen moest hebben ge werkt om het venblïjf in de hooigste klasse te kunnen verzekeren, werd al gauw Aminia Bielefeld genoemd. In minstens vier gevallen heeft Arminia wedstrijden „gekocht”. Er ging 40.000 mark naar Schal ke ’04, minstens 45.000 mark naar Stutt gart, 40.000 naar Eintracht Braunschweig en voor een overwinning op het sterke Hertha BSC Berlin, waarmee op de laat ste beslissende speeldag degradatie moest worden vorkomen, was maar liefst 250.000 mark aangeboden.Een vijfde manipulatie, waarbij MSV Duisburg is betrokken, zou nog onduidelijk zijn. Niettemin vindt men in Bielefeld het vonnis onrechtvaardig. Jan Notermans: „Ik begrijp niet waarom alles is toegege ven, terwijl andere clubs niets zeggen. Voor Kickers Offenbach, dat ook spelers heeft omgekocht, was het voldoende dat de club .naar de Regonalliga degradeerde. Waarom moeten wij ineens twee klassen lager?” Notermans heeft van zijn bestuur een snelle verklaring voor de naaste toe komst geëist. „Ik ben trainer geworden op vooirwaarde dat de spelers, dlie ik goed vond, een contract voor drie jaar kregen, dat is voor acht man gebeurd. Daardoor was ik er zeker van dat een uitverkoop van spelers onmogelijk zou zijn, ze heb ben er rekening mee gehouden dat twee of drie jaar in de Regionalliga zou moeten worden gesneeld. maar dan toch weer in BONN. De Bundesligaclub Arminia Bielefeld is zaterdag door de sportrecht- bank van de Duitse Voetbalbond veroor deeld tot degradatie naar de amateurs. In het vorige seizoen heeft de club vijf keer door het omkopen van spelers (totaalbe drag minstens 375.000 mark) getracht de afloop van wedstrijden te beïnvloeden. Dit onverwacht harde vonnis treft ook de nieuwe trainer van Arminia, Nederlands oud-international Jan Notermans. „Ik ben gecontracteerd met de gedachte dat ik Arminia in de Bundesliga of in de regio nale Liga zou trainen. Ik moet snel weten wat mij te wachten staat”, aldus de teleurgestelde trainer. Arminia's huidige bestuur heeft toegegeven dat vorig jaar met wedstrijden is gemanipuleerd. Met een degradatie naar de regionale Liga was dan ook rekening gehouden. Tegen het twee klassen degraderen naar de ama- teur-Bcndsliga Westfalen zal bij het sportgerechtshof in beroep worden ge gaan, terwijl ook de gewone rechter wordt ingeschakeld. Het was voor het eerst in de slepende procesgang waarmee het grootste schandaal uit de Duitse voetbalgeschiede nis zo goed mogelijk wordt opgehelderd dat een club werd veroordeeld. Sinds Canellas, president van het degraderende Kickers Offenbach, begin juni 1971, de ZEIST. De opmerking van bonds voorzitter Meuleman klonk wat deni grerend, maar zal wel niet zo bedoeld zijn. „We hebben ons al wereldkampi oen gepraat, nu moeten we er nog voor voetballen”. Het sloeg op de bijeen komst van de spelersraad van het Ne derlands elftal, enkele leden van het bondsbestuur, twee vertegenwoordigers van de begeleidingscommissie en Jos Coler als vertegenwoordiger van de sectie betaald voetbal. men graag zien, dat de coach zich alleen met de vertegenwoordigende elftallen diende bezig te houden en dat de overige zaken naar andere coaches c.q. commissies worden overgeheveld. Opvallend was, dat ook het sectiebe stuur al tot een dergelijk standpunt was gekomen. „Ik heb de spelers zelfs gevraagd, of ze onze notulen soms gepikt hadden”, grapte Coler. „In de toekomstige structuur van de KNVB (zelfstandigheid voor de sectie betaald voetbal - red.) moet dit zeker mogelijk zijn. De kring rond het natio nale team zal dan vanzelf kleiner wor den, zodat alles automatisch over min der schijven zal gaan lopen. En dat is Scheidsrechter van Ravens: „Ik ben hierover ernstig bezorgd. En ik ben nog meer bezorgd over het feit, dat er tegen geen maatregelen worden vaii dr. Fadrhonc. ainer Jezek: „De scheidsrechters hier Hughes: „Je doet er alles aan om hier een keer te winnen en als je dan één keer zover bent dat de mogelijkheid erg reëel is dat dat ook lukt dan word je door zo’n arbitrale blunder genekt. Blijenberg kwam bij die goal achter de man van daan. Je vraagt je daarbij wel af wat zo’n grensrechter mét een vlag in zijn hand doet. Is hij soms lid van de padvinderij en krijgt hij gratis toegang?” Maar Brouwer nuchter: „Als ik dat af gekeurde doelpunt van Ajax (van Neeskens red.) in de eerste helft goedkeur dan had ook niemand iets gezegd. Daar hoor je mijnheer Hughes niet over. Bovendien: als ik een overtre ding constateer dan hoef ik niet naar mijn grensrechter om die te consulteren. Dat doe ik alleen als ik niet honderd percent zeker van mijn zaak ben.” Nogmaals Hughes’wrevel was wel ver klaarbaar. Want wat zou er gebeurd zijn als Go Ahead inderdaad zoals men zich dat in hotel Bouwes al vele malen ge droomd had voor was gekomen, met nog een half uur te spelen? Van Zoghel: „Dan kun je met tien man voor het doel gaan hangen. Dan weet ik wel dat je bij een klasseploeg als Ajax nog genoeg moeilijke momenten krijgt te doorstaan, maar dan heb je toch een kans om hier te winnen.” de Bundesliga. Ik moet nu weten wat me tie doen stoat, want ik kan niet tot juni wachten met het uitkijken naar een nieu we functie”. De Nederlandse trainer had juist dit weekeinde, met een 1-0-overwinning op Werder Bremen, het eerste succes bij zijn nieuwe club geboekt. Arminia staat geheel onderaan op de ranglijst der Bundesliga. Notermans nam onlangs de plaats in van de bij de corruptie betrokken trainer Egon Piechaczek, die zaterdag door de sportrechtbank voor 10 jaar de bevoegd heid om als trainer op t e treden werd ontnomen. Notermans ziet bovendien op tegen de komende weken, waarin hij zal moeten werken met een ploeg, die weet dat ze vrijwel zeker voor spek en bonen de competitie uitspeelt. Zekerheid daaro ver is er pas na de beslissing door het gerechtshof van de DFB in hoger beroep. Wordt de degradatie bevestigd, dan zou den alle door Arminia gespeelde wedstrij den moeten worden geannuleerd. De kans bestaat echter dat het gerechtshof het vonnis uitstelt tot het einde van de com petitie, zodat de rangschikking van de Bundesliga niet wordt beïnvloed.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13