I Levi’s struikelde opnieuw 2 MARS BRACHT SPANNING TERUG IN COMPETITIE c HVS zag zich twee kostbare punten tegen Libanon ontgaan HOC verloren voor eredivisie Indoorrecord V V Gerhard Schreur toch bij selectie Van Beusekom ZIAN sterkste Harry Jansen hield Merckx achter zich Benelux-cup voor Wortel en Gratis zelfklevende dierenfoto’s bij Esso Valuas liep weg van degradatieplaatsen 14 I MAANDAG 21 FEBRUARI 1972 M Bso 1 VWVWMMWVMAAAAAAA/VVMKAMVWUWVVVWWWVUVVMAAAAMAAAAfWU ***WWMWWWWWVWW*R«**»VWWWWWWWVWVWWWWWWWWWWWWWW»#*i Roel Tuinstra (12) wordt belaagd door (v.l.n.r.) Schreur, Akerboom en Kip (9), terwijl Childress (15) op een pass wacht. (Van onze badmintonmedewerkster) (Van onze volleybalmedewerker) volstrekt kansloos (3, ADVERTENTIE gedesillusioneerd 4, (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM In de dames-eredivisie ver loor HOC voor de tweede achtereenvol gende week van Juventus in een slechte wedstrijd. De Haarlemse dames kunnen thans wel iedere hoop op prolongatie van het eredivisieschap vergeten. HOC, dat Margriet Buitenhuis miste, was bij de rust reeds in geslagen positie. De 31-14 achter stand liep in de tweede helft steeds ver der op. Met 76-40 moest HOC opnieuw het verlies accepteren. Joke de Leth was met 7-7 topscoorster. De Belg Frans Verbeeck heeft de „Gro te Prijs van Nice” gewonnen. Tijdens de beklimming van de Cöte de la Tête du Chien wist Verbeeck het peloton, dat een voorsprong op hem had van.drie minuten, in te halen en achter zich te laten. 26 22 20 16 10 12 12 10 10 8 4 0 13 12 13 13 13 13 12 13 13 13 13 13 26 22 20 16 14 12 10 10 8 8 4 4 II loc Roe E Ko din trie r JO2 na 1.3C F (J. TO 12.J an Be W Heren Mars Blok. Delt./AMVJ SFC Corbulo IVTornado Libanon Bouwlust EW US Valuas HVS NSH h: gist zegt wel viei D D zor; jan 1.60 I Le J. oi p tc O V n v S n Prachtige kleurenfoto's van wilde «lieren in de vrije natuur. Bij de meeste Esso dealers. Gratis bij tenminste 20 liter benzine of 2 liter Esso Mix. Voor deze leerzame serie heeft Esso ook een prachtig album. Slechts 2,95. i Irr 23. A am. Exi Tot 88.1 (A na 2.4 E (M col 5.- De eerste set begon HVS, het belang van dit duel onderkennend, erg sterk en een uitstekende blokkering van de overi gens simpel opgezette Rotterdamse aanval, legde de grondslag voor de 15-9 setwinst. Bij Libanon werd de te laat gearriveerde Rob Groenhuyzen toen ingezet, maar ook hij kon de scoringsdrift van het Haarlem se aanvalskwartet Schultz, De Poel, We ber en V.d. Kuip niet indammen, want (Van onze basketbalmedewerker) ZANDVOORT Levi’s-Flamin- go’s, tot voor kort de gedoodverfde basketbalkampioen, die vorige week ternauwernood staande bleef tegen Fiat Stars, heeft voor de tweede keer binnen veertien dagen zijn Waterlog gevonden in Zandvoort. In een totaal uitverkochte Zandvoortse Sporthal moesten de Haarlemmers opnieuw hun meerderen erkennen in Mars Stars. De Marsploeg bracht hierdoor in één klap de spanning in de ere divisie terug. Fiat Stars, dat niet zon der moeite Transol R/Z versloeg is nu Levi’s weer tot op twee punten genaderd. Met de wedstrijd Fiat (Van onze sportredactie) HAARLEM. Niet minder dan ze ven spelers van de Haarlemse basket balkampioen Levi’s maken deel uit van de nationale selectie van 19 man, die gisteren na overleg met bondstrai- ner René Mol, is samengesteld. Daarbij is niet de naam van Wim Franke, die al eerder voor de nationale for matie had bedankt. In tweede instantie is hjj ondanks de aandrang van Mol niet van gedachten veranderd en zal dus niet meer uitkomen in het pre- Oiympisch toernooi, dat in mei in Haarlem wordt verspeeld. Bij de heren toonde Eddie de Wit zich bij de onder 16-jarigen in goede vorm. Hij won zowel de 400 meter wisselslag in 5.5,9 als de 100 meter vrije slag in 58,6. Op de 200 meter vrije slag liet Bergsma een tijd afdrukken van 1.59,1, waarmee hij de nog met een griep kampende Prijdekker dui delijk de baas was: 2.01,4. Bert Elzerman zegevierde op de 200 meter vlinderslag in 2.16,4 voor Francois van Kruijsdijk, die naar 2.16,9 reikte. Zowel bij de heren als bij de dames toonde Zian zich het sterkste. Bij de heren betekende het een prolongatie, bij de dames werd de kampioene van vorig jaar VZC Vlaardingen, door de ZIAN- dames onttroond. StarsLevi’s nog in het vooruitzicht een onverwacht spannend slot. Te meer daar Levi’s in eigen huis nog moet aantreden tegen Mars Stars. In de zes keer die beide ploegen dit sei zoen tegenover elkaar stonden, won Levi’s weliswaar viermaal, maar behoudens in de thuiswedstrijd uit de eerste ronde, stond Levi’s drie keer voor de taak een grote achterstand weg te werken. Het inspan nende en zeer uitgebreide programma van Levi’s in de laatste maanden was zater dagavond nog een extra-handicap, die over wonnen moest worden. Voor Levi’s een te zware opgave. Mars daarentegen gaat nu de competitie het einde nadert, steeds be ter draaien. De ploeg bestaande uit een aantal goede basketballers is zich langzaam maar zeker gaan ontwikkelen tot een hech te eenheid. Een eenheid, waartegen Levi’s zaterdagavond niet altijd het gewenste ver weer had. Levi’s bracht ditmaal als basisopstelling binnen de lijnen de formatie: Akerboom, Franke, Schreur, More en Kales. Mars stel de hier tegenover: Bissant. Childress, Tuin stra, Kroder en Stiphout. Van meet af aan bleek, dat Mars zich bijzonder goed op dit duel had voorbereid. De reboundkracht van de Zandvoorters was bijzonder groot, ter wijl Bissant zich In alle opzichten de ster van de avond toonde. De beginfase was dan ook volledig voor Mars. Toen de veelvuldig pratende Roel Tuinstra bij 20-16 reeds zijn derde persoonlijke fout opliep en Levi’s tot op twee punten naderde, leek het voor Mars toch weer op een desillusie uit te lopen. De vervanging van Kip door Kales, die in de negende minuut aan de onopvallend opererende Paul van der Ree zijn plaats had moeten afstaan, gaf Levi’s weer vleu gels en snel werd een 28-34 voorsprong genomen. Mars wist echter niet van opge ven en knokte zich in iets meer dan een minuut weer naar een 38-34 voorsprong. Gevaarlijk werd het voor Levi’s, toen Childress zich onder de vijandelijke basket ging ophouden. Weergaloos geraffineerde bewegingen van deze Childress zette Levi’s halverwege op een 55-47 achterstand. Een voorsprong, die tot aan de vijfde mi nuut in de tweede helft gehandhaafd bleef. Op dat moment vergat Gerhard Schreur zich. Hij wond zich zo op over zijn vierde persoonlijke fout, dat het gebaar naar zijn voorhoofd voor arbiter Brakel voldoende was voor een technische fout. De diskwali ficatie van Schreur was toen een feit. Een moreel sterk Levi’s vocht zich echter weer naar Mars toe. Het kreeg daarbij de steun van tie Mars-coach Jan Boogaard, die zijn troeven Kroder en Stiphout in deze be langrijke fase van de wedstrijd op de spe- lersbank hield. Pas in de negende minuut kwamen deze spelers weer binnen de lijnen. Levi’s ging echter door en kwam tot op één punt. De trefzekere More en de uitblinkende Kees Akerboom waren de grote steunpilaren in de Haarlemse formatie. Doch hoe goed Kees Akerboom ook speelde, Bissant van scoren beletten, was een onmogelijke op gave. De voorsprong, die Mars in de veer tiende minuut met 86-73 had opgebouwd, leek beslissend. Nog een keer bundelde de Haarlemse krachten zich. Vrijwel in zijn eentje bracht Kees Akerboom Levi’s op 86-83. De lange Haarlemmer kreeg echter te weinig steun van zijn medespelers om de kloof geheel te dichten. Mars, dat in de slotfase door fouten van Ruyssenaers eerst Tuinstra en daarna Kro der verspeelde, hield tot aan het laatste fluitsignaal de vier punten voorsprong vast. De spanning ontlaadde zich volledig The White Stars won van het zeer laag geplaatste Landlust met slechts 46-45. De Haarlemse formatie mist momenteel ieder zelfvertrouwen. Bij de rust leidde de Ster ren met 19-15. In de tweede helft werd een 42-35 voorsprong bijna nog verspeeld. Slechts Irish Verwey kwam met 4-8 in de dubbele cijfers. Stand: Fiat Stars 14-26, BOB 14-22, The White Stars 14-20, DED 14-18, AMVJ 14-18, BV Amstelveen 14-10, Wilskracht 14*10, Juventus 14-6, Landlust 14-4, HOC 14-4. In de tweede divisie heren verraste Hoofddorp-heren met een zeer ruime triomf op APGS. Na 34-32 bij de rust drukte Hoofddorp in de tweede helft uit stekend door en won met 85-61. Theo de Cock (8-16), Arie Kauffman (7-9) en de goed debuterende jeugdspeler Chris Kra- met (6-7) waren de topscorers. Akrides heeft met het laaggeklasseerde The Typhoon^ veel meer moeite gehad dan verwacht werd. Vooral Ruud Stouten (12- 10) bezorgde de IJmuidense defensie veel problemen. Jos Meyer (10-5) en Theo Hoy- tink (12-0) deden Akrides na de eerste helft toch nog een 29-25 voorsprong nemen. In de tweede helft vlotte het aan IJmui dense zijde aanmerkelijk beter. Car Haver (6-15) en Kees Kaandorp hielpen Akri des tenslotte toch nog aan een ruime 68-55 overwinning. De Poel van HVS aan het werk. Groenhuizen en Kortland van Liba non vormen het blok. Bij de dames was het Joke van Beuse kom, die met de hoogste eer ging strijken. In de finale won zij van de Vijfsluizen speelster Hennie Wesdorp (11-6, 11-2). Ook vertoonde zij zich in de finale van het damesdubbel. Met haar partner Siebert moest zij echter toezien hoe Hennie Wes dorp en Elly van Heeswijk hun de zege ontnamen. In het herendubbel konden zich twee Haarlemmers op een overwin ning beroemen. Cok Koenekoop en Loek Alders behaalden op spectaculaire wijze de zege op het duo Weijs en Paleewong: 7-15/17-14/15-10. Het gemengddubbel was een strijd tussen Erika Fikenschur en Paul van den Heuvel tegen Joke van Beusekom en Jan Fröhlich, wat door de laatsten werd gewonnen: 12-15, 15-2, 13-13, 5-2. HAARLEM. In de sporthal Lindo- duin in Den Haag werd het afgelopen weekeinde het traditionele Benelux toer nooi gehouden. Duidelijk was te merken dat het Belgische spelpeil de laatste jaren sterk vooruit gegaan is. Vooral onze zui derbuur Herman Moens speelde opvallend. In de halve finales van het herenenkel spel versloeg hij de Drop Shotter Henk Weijs met 15-3/15-18/15-3. In de finale moest hij echter zjjn meerdere erkennen in de dit jaar sterk opgekomen Tilburgenaar Clemens Wortel. Wortel, die eveneens de halve finales bereikte in het heren- en gemengddubbelspel met Paul van der Heuvel en Hennie Wesdorp, veroverde dit jaar de Benelux wisselbeker. Met de cij fers 1-15, 15-0, 15-5 versloeg hjj de Belg Moens. na het laatste fluitsignaal van de arbiters Leegwater en Brakel. De Zandvoortse aan hang overspoelde de speelvloer en vierde de overwinning alsof een titel veroverd was. Voor Levi’s waren de topscorers: Bill More (17-15) en Kees Akerboom (10-15). Matchwinner voor Mars was de ster van de avond Bobby Bissant met 14-21. Ook Childress (13-7) en Tuinstra (14-4) lever den een niet weg te cijferen bijdrage. Stand: Levi’s 27-50, Fiat Stars 27-48, Mars Energie Stars 27-40, Transol R-Z 27-40. Factotum-Punch 27-32, DED 27-18. Haarlem Cairdiiinalis heeft tegenover Land- lust en Suvrikri zijn sportieve verplichtin gen volledig nagekomen. Het in ernstig degradatiegevaar verkerende Donar keek gedurende de gehele eerste helft tegen een achterstand aan. De 42-37 voorsprong werd aanvankelijk nog uitgebreid tot 48-37. Toen echter kwam Donar terug en een 61-47 achterstand werd omgebogen in een 61-61 stand. Het grote aantal persoonlijke fouten werd Donar in de slotfase fataal. Rudolf Mooy bleek ongrijpbaar en ^teeds verder nam Cardinals afstand. Opmerkelijk ruim zegevierde Cardinals tenslotte met 96-74. Tegenover Ton Nederhoed (17-17) kwa men Rudolf Mooy (4-23) Gert den Hertog (14-8) en Kees Amama (10-14) tot bijdra gen goed voor de winst. Stand: Haarlem Cardinals 27-22, Bona Stars 27-22, Racing Agon 27-22, Donar 27- 12, Landlust 27-10, Suvrikri 27-8. Voorlopig rekent Mol nog wel op de steun van Gerhard Schreur. Op het ogenblik is nog steeds niet bekend of Schreur bij de FIBA definitief als Nederlander wordt erkend. Is dat niet het geval dan zal hij nooit in de nationale equipe, die van 12 tot 16 april in Sofia oefent, uit mogen komen. Als chef d’equipe zal optreden Levi’s voorzitter Joop Remeyer, terwijl oud- l internationaal Eric Jager als arts aan de ploeg is toegevoegd. Trainer Mol zal geassisteerd worden door de nationale jeugdtrainer Dolf Pouw. De selectie, die binnenkort de trai ning aanvangt, bestaat uit: Kees Aker boom, Frank Kales, Walter Om bre, Harry Kip, Karel Vrolijk, Gerhard Schreur (allen Levi’s), Hugo Harrewijn, Ruud Harrewijn, Jan Dek ker, Hesdie van Wilgen (Transol R/Z), Roel Tuinstra, Roy Leysner (Mars Stars), Jan Sikking, Pieter Tuyll van Serooskerken, Ton van Helteren, Eric van Woerkom (Factotum/Punch), Paul Hoeksema (DED), Ton Boot (Fiat Stars), Peter van Rijdwijk (Racing Agon) Bernard van der Molen en Jan Loorbach, beiden kandidaat voor de selectiegroep, stelden zich niet beschik baar. LAIGUEGLIA. De Nederlandse wiel- glia (Italiaanse Rivièra) in de eerste grote lia (Italiaanse Rivièra) in de eerste grote wegwedstrijd van het nieuwe seizoen als tweede gefinisht voor de Belgische we reldkampioen Eddy Merckx. Winnaar werd de Italiaan Wilmo Francioni. MOSKOU. Bij wedstrijden in Mos kou zjjn dit weekeinde ’n aantal wereld- indoorrecords atletiek verbeterd of ge ëvenaard. De Amerikaan Tom White liep de 60 m horden in 7,4 seconden, eentiende seconde sneller dan zijn landgenoot Tom Hill en de Westduitser Günther Nickel, die tot dusver houder waren van het record. De Russische sprinter Aleksander Ker nel joek won de 60 meter in 6,4 seconden, een evenaring van het wereldrecord van zijn landgenoten Fedor Pankratov en Va leri Bortslov. Bij de dames liep de Russische Samita Stoela de 600 meter, een tamelijk incou rante afstand, in 1 minuut 30,4 seconden, de snelste tijd die ooit in een hal op dit nummer is genoteerd. HAARLEM. Op het laatste moment zag HVS zich tegen Libanon zaterdag de twee kostbare punten ontgaan, waardoor de toestand zo langzamerhand precair ge worden is, temeer, daar de dichtstbijzijn de strohalm Valuas door een zege op Robot/Tornado weer verder buiten bereik raakte. De kansen die HVS kreeg aange boden waren legio en voor een deel wer den ze ook wel aangepakt, maar juist op de momenten, dat het erom spande faal den de Haarlemmers, waarvan uiteinde lijk de 2-3 nederlaag het gevolg werd. resultaat brengt de pupillen van Kees van Zweeden alleen op de vierde plaats. Bij de dames is alle aandacht gericht op het topduel tussen het ongeslagen Detry Haag en Bekkerveld zaterdag in Heerlen. Bekkerveld had niet zo’n beste generale, want Woerden stribbelde Valboval heftig tegen, hetgeen in de derde periode set winst opleverde. Vredestein verpletterde A’dam/Boeme- rang met de alleszeggende cijfers 15-1, 15- 1 en 15-9 en het is wel zeker, dat voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlandse volleybal, dat Amsterdam bij de dames niet meer in de hoogste afdeling vertegenwoordigd zal zijn. Ook het Rot terdamse AMVJ/RLVC zal zich bij een teruggang moeten neerleggen: tegen Dy namo was de ploeg 7 en 10-15). Dames Detry Haag Bekkerveld Vredestein DVC Dynamo Octopus Valuas Corbulo SCF Valbovol DEN HAAG. Zian heeft zich, na de vierde en laatste ontmoeting van de vere- nigingscompetitie, ontpopt ais de sterkste zwemclub van ons land zowel bij de dames ais de heren. Gisteren vond in het zwembad Morgenstond (25 meter) de laat ste ontmoeting plaats. Op de 100 meter vrije slag dames won Jozien Elzerman in 1.1,4 voor Cora Schouten (VZC), die tot 1.02,7 kwam. Tineke Hofland, nauwelijks hersteld van een zware verkoudheid, won de 100 meter schoolslag in 1.17,6 en Frie- ke Buys (VZC) nam de 100 meter vlinder slag in 1.07,6 voor haar rekening. Jozien Elzerman won ook nog de 100 meter rugslag in 1.09,7. Stand heren: :Exercitia 15-30, Akrides 16-22, Hoofddorp 15-18, BV Amstelveen 13- 16, Azimma 15-16, EBOH 16-14, APGS 16-14, Wolves 16-14, Tor/Mosquito’s 16-14, Black and White 16-12, HAV 16-10, The Typhoons 16-6. Stand dames: HAV 14-24, US 15-24, WOV 15-24, Zeemacht 13-16, Exercitia 14- 16, Wolves 14-12, FAC 14-8, KNSM 14-8, Racing Agon 14-8, Akrides 12-6, KVH 15-4. Valuas vergrootte door de 0-3 winst op een gehandicapt Robot/Tornado (hoofd aanvaller Verbunt is door een rugblessure voorlopig uitgeschakeld) de afstand tot HVS en NSH tot vier punten en om dat nog goed te maken zijn zo ongeveer kleine wonderen nodig. Landkampioen Deltalloyd/AMVJ was tegen NSH de klap van Mars Blokkeer nog niet helemaal te boven, gezien de moeite waarmee ze de eerste set maar net het hoofd boven water hielden (14-16). Daarna kwamen echter aan mogelijke Hengelose illusie via 9 en 6-15 een eind. In een goed duel bleef lijstaanvoerder Mars Blokkeer in den Haag SFC ruim voor, zij het dat de tweede set in Drentse handen kwam (7-15). Corbulo verloor te gen EW alleen de eerste set en dit 13 12 13 13 13 13 13 13 13 13 AMVJ'RL VC 13 A'dam/B 12 HVS liep moeiteloos naar 9-3 en tenslotte naar 11-5. Wat er echter daarna misging zal wel onopgehelderd blijven, maar feit is, dat Libanon in enkele opslagbeurten langszij was om tenslotte ongehinderd met 12-15 de stand gelijk te trekken. Even verbijsterend als deze totale col laps was het even totale herstel van HVS in de derde set, die door een goed samen werkende aanval en verdediging, onbe dreigd met 15-6 op Libanon werd vero verd. Kennelijk was de weelde voor HVS al weer te groot, want een snel opgelopen 1-10 achterstand in de vierde set redu ceerde de winstkansen wel aanmerkelijk. Zonder veel strijd werd deze spelperiode min of meer aan de Rotterdammers ca deau gedaan om dan des te furieuzer in de beslissende set te kunnen toeslaan (5- 15). Aanvankelijk leek dat ook wel uit te komen, want een bijzonder strijdlustig HVS. nam door sterk blokkeren van Jan v. d. Kuip en niet te stoppen smashes van Joop Schultz een 7-4 voorsprong, die zelfs nog tot 9-4 werd vergroot. Libanon bezit echter spelers, die door niets uit hun even wicht zijn te brengen en deze onverstoor baarheid, gevoegd bij de angst van de Haarlemmers om in deze fase fouten te maken, waardoor het de Rotterdammers juist erg gemakkelijk gemaakt werd, bracht de stand weer op 9-9. Libanon drukte door naar 10-13, maar toch gaf HVS het nog niet op en een paar goede acties aan het net tilden de Haarlemmers naar 12-13. Koelbloedig hielp Kortland de Maas- stadbewoners aan 12-14, toen een abrupte anti-climax een einde aan de strijd maak te. Op nota bene een foutieve opslag van Rob Groenhuyzen maakte Hans Bunj es als penetrant een opstellingsfout en in plaats van een opslagwissel. incasseerde Libanon gratis het matchpoint, tot grote teleurstelling van een gedesillusioneerd HVS.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14