LESLEY TALBOT: Terugkomst van Coen Moulijn enorme versterking op de linker flank ZWAK SPARTAK PRAAG LIET FEYENOORD VIJF KEER SCOREN Amateurclub donateur van prof-collega” De Graafschap Wielerbaan Oudenbosch MES-dames gaat op 1 mei open ontevreden Krekels nu winnaar Ronde van Andalusië „Haarlem is als geheel gevaarlijk Eredivisie VV AERDT IN CLUB VAN HONDERD Bokser overleden na gevecht B lonan’ jcisö®nnlnr*r' in cijfers JU iirni Medina, voor vrienden 2Ostuks/2SOct ÜDD ODD tDD ODDPDDI WOENSDAG 23 FEBRUARI 1972 99 UU[U üdd Goodwill Tegenprestatie Goed sigaartje maken. Medina, In eenvoudig groen doosje doen. Verkopen voor I2V2 cent. Datnoemt Velasques een vriendendienst Of niet soms? iiD 9|_ *>**»»K) «MlDBQlQÖ wa ici2 fflnnlnr’ mm r - \Zcfa4que4 r i uZ. Twvtn» (Van onze sportredactie) Daarmee De totovoorspellingen van Talbot; ADVERTENTIE mei vrie dienst De doelpunten van Feyenoord werden gescoord door Posthumus (achtste en ze ventiende minuut) Ladinsky (dertigste en vierenvijftigste minuut) en Israel (vijfen zestigste minuut, strafschop). vaardbaar niveau, maar dat maakte de vreugde van het scoren niet min der groot. Als gegadigden voor Sonja Heltzel en de haren schijnen Delta Lloyd, Tempo Team en VDO in de markt te zijn. De voorzitters van de desbetreffende clubs waren niet bereid commentaar te geven. VDO zal o p 3 maart een communiqué geven over deze zaak. MTDRID Niet Gerard Vianen, maar Jan Krekels is tot winnaar verklaard van de ronde van Andalusië. De terugplaatsing naar de tweede positie van Gerard Vianen heeft niets te maken met een dopingon derzoek waarbij hij betrokken was, maar wel met het gebruik van verboden stimu lerende middelen door Kees Koeken. De controle op dope waar Vianen aan werd onderworpen heeft niet aangetoond dat hij verboden stimulerende middelen had gebruikt. Bij Koeken echter was ook het tweede onderzoek van zijn urinemon ster positief. Nadat het onderzoek in het laboratorium te Madrid ook voor de twee de keer sporen had aangetoond van ver boden stoffen in de urine van Koeken, Het tweede doelpunt van Feyenoord. Posthumus (hoog opspringend) was de maker 21 21 21 21 21 21 8 9 0 3 3 3 5 5 7 8 9 7 39 35 29 29 27 26 22 22 21 21 18 18 17 15 14 9 8 8 39—23 30—21 33—30 24— 27 21—23 25— 30 27—21 29—38 26— 29 12—27 17—33 8— 35 9— 41 12—47 50—13 46—11 46—22 De Arnhemmers lieten het echter te elfder ure afweten. Het mag dan nu ruim een half jaar geleden zijn dat de affaire zich afspeelde en enigszins lijken op het uit de sloot halen van oude koeien, een feit is: het zeer zit bij Aerdt nog steeds erg diep. Van Uden: „Erg jammer, want we had den best in dezelfde geest met Vitesse willen samenwerken als met De Graaf schap, dat getoond heeft zich wel verbon den te voelen met amateurclubs uit de omgeving.” Moulijn speelde toen niet meer mee. Een lichte spierblessure, die hem niet zal weer houden zondag te voetballen, gaf hij later als oorzaak van zijn vertrek aan. Boven dien hadden Van Hanegem en Hasil in die tweede helft duidelijk minder animo om zich in te spannen. De „pot" was immers toch al gewonnen. Tot aan zijn vervanging in de zeventigste minuut was Van Hane gem meer bezig met het frustreren van zijn directe tegenstander Urban dan met het ondersteunen van de acties van Feyenoord. In die periode was duidelijk merkbaar hoe afhankelijk de Rotterdammers zijn van de inventiviteit van virtuozen als Van Hane gem en Moulijn. Het peil van het duel daalde aanmerkelijk. De vervangers Bos kamp en Lex Schoenmaker benaderden de prestaties niet van hun voorgangers. WINNIPEG Stewart Gray, een half- zwaargewicht bokser uit Toronto, is dins dagavond overleden aan de gevolgen van blessures die hij maandagavond opliep in een gevecht tegen de Canadese kampioen Al Sparks uit Winnipeg. de kon Het middenterrein is inmiddels al uitge graven, terwijl langs de baan de grond werkzaamheden al zo ver gevorderd zijn dat men kan beginnen aan de toeschou- wersaccommodatie, het plaatsen van een tribune, het verbreden van de bestaande baan en het aanbrengen van de draine- ring. Excelsior DWS Volendam Go AheadMW NEC—FC Utrecht- PSVTelstar NACVolendam ExcelsiorAjax SpartaFC Twente GraafschapV olewij ckers Willem II—Roda JC V eendamW agen ingen Helmond SportWV Fortuna VI,AZ EindhovenHaarlem Fortuna SC—HVC 3 1 7 7 5 6 6 4 3 7 men dat Happel zijn ploeg Benfica op een zelfde manier laat benaderen als Spartak Praag. Feyenoord speelde gisteravond 4-2- 4. Soms zelfs als Van Hanegem zijn de fensieve verplichtingen vergat 4-1-5. In de achterhoede hadden Van Duivenbode en Laseroms hun plaatsen moeten afstaan aan respectievelijk Vos en Jansen. Op het mid denveld stond naast Van Hanegem en Ha sil officieel Ladinsky opgesteld. Maar de Hongaar speelde in feite linksbinnen. Hij verdiepte zich uitputtend en met succes in de combinaties met Moulijn. De afwezig heid echter van een derde middenvelder was voelbaar. Niet zo zeer in de eerste helft toen Van Hanegem en Hasil nog wel eens werden geassisteerd door Moulijn of door Ladinsky. In de tweede helft viel de verzwakking van de half-linie daarentegen dubbel op. Met andere woorden: de come back van Coen Moulijn was een succes. Samen met de Hongaar Ladinsky en middenvelder Willem van Hanegem schitterde „Coentje” alsof hij zijn plaats aan de zijlijn nooit had verlaten. Alsof hij nooit in botsing was ge komen met een trein. De aanwezigheid van Moulijn, zijn op de centimeter nauwkeuri ge. lepe passjes gaf de aanval van Feyen oord een deel van zijn oude glans terug. OUDENBOSCH. De eerste paal is geslagen voor de onoverdekte wielerbaan van Oudenbosch, die op 1 mei zijn poor ten zal openen. De handeling van Ouden bosch’ burgemeester was slechts een sym bolische, want nadat een drietal weken geleden de offiële goedkeuring (na bijna twee jaar wachten) van Gedeputeerde Staten in het bezit was van de organisato ren is er in de onvoorstelbare chaos rond de oude restanten al zoveel tekening ge komen dat de contouren van de wieler baan al duidelijk te onderscheiden zijn. De tegenstander Spartak Praag was van een kwalitatief nauwelijks aan- De Oostenrijkse trainer van Feyenoord plaatste weliswaar een enkele kritische kanttekening bij de prestaties van de werk nemers van de Rotterdamse stadionclub, („Ladinsky moet nog iets sneller denken”) maar ook hij was blij met het behaalde resultaat. Vooral met de manier waarop Feyenoord de ploeg van de ex-MVV-er I- va<n Mrae wegspeelde. Feyenoords fameuze linkerflank had daarin een groot aandeel. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Ernst Happel was gisteravond in staat te lachen. Feyenoord, de laatste weken gekweld AMSTERDAM Er bestaat een vrij grote kans dat het eerste damesteam van de tafeltennisvereniging M(ars) E(nergie) S(tars) bestaande uit nationaal kampioene Sonja Heltzel, Annemieke van Moorst en Juli Nitisanta, aan het einde van het sei zoen overgaat naar een andere club, de dames zouden van mening zjjn dat het ocncern te weinig betaalt. 8 8 7 10 4 12 5 14 6 14 4 15 De wielerbaan vart Oudenbosch krijgt een bovenomvang van 250 meter. De baan zelf wordt verbreed tot 5 meter met daarnaast een uitrijstrook van een meter en een grasstrook, zodat voor het midden terrein een oppervlakte resteert van 80 bij 30 meter, te bereiken via een trap over de baan. De grasstrook langs de baan (drie meter breed) is alleen toegankelijk voor renners, verzorgers, bochtencommissaris sen en officials. Aan een van de rechte baanstukken, vlak bij de finish, komt een (voorlopig nog) onoverdekte tribune over een lengte van 50 meter. Ajax Feyenoord Sparta FC Twente FC Utrecht FC Den Haag 21 Go Ahea d E. NEC MW Telstar PSV NAC FC Groningen 21 21 21 21 FC Den Bosch 21 Vitesse 21 (Van onze sportredactie) ARNHEM. Amateurclubs die het be taalde voetbal financieel steunen, zijn met een lantaarntje te zoeken. De plaatselijke voetbalclub in het amper 800 zielen tel lende Aerdt op het Gelders Eiland in De Liemers ontpopte zich onlangs ais de spreekwoordelijke speld in de hooiberg. De VV Aerdt trad namelijk toe tot de stichting „Club van Honderd”, een voor namelijk uit de middenstand en het be drijfsleven stammende groep van begun stigers voor de Doetinchemse semi-prof club De Graafschap. Een los van de supportersvereniging opererende club van sympathisanten, die niet geringe financiële ruggesteun verleent aan het benijdens- waardige De Graafschap. stuur direct met algemene stemmen aan vaard. „Wij vinden het ook gewoon zinvol een club uit het betaalde voetbal in de naaste omgeving te hebben, waar spelers hogerop kunnen komen. Het is een normale zaak dat jonge voetballers ernaar streven zover mogelijk te komen. Laten we het nuchter bekijken. Als je de amateurs soms ziet scharrelen, waar zouden we dan zijn wanneer er geen betaald voetbal was? Zeer velen genieten er nu toch van, hetzij in de stadions of via de televisie. We hebben er allen profijt van. Voor talent volle spelers uit deze omgeving kan De Graafschap of Vitesse in Arnhem een goede springplank zijn. Wij leggen spelers, die naar het betaalde voetbal willen over stappen, niets in de weg. Vinden het ook helemaal niet erg. We zullen het eerder aanmoedigen, omdat het een prachtige stimulans is.” De heer B. Crquse, voorzitter van Mes, gaf dinsdagmiddag toe dat er inderdaad een mogelijkheid bestaat dat de topspeel- sters zullen vertrekken. „Maar dat is hun zaak. Wij als bestuur hebben daar geen bemoeienis mee.” Crouse ontkende dat er contact was geweest met bestuurderen van andere verenigingen over een „over neming” van het eerste dames-team. werd hij overeenkomstig de reglementen van de internationale wielerfederatie ge straft Het betekent niet alleen dat hij een boete van ruim 800 gulden moet betalen, maar ook dat hij teruggezet werd naar de laatste plaats in de derde etappe. Na die rit die hij had gewonnen, werd hij onder zocht op het gebruik van dope. De consequentie was, dat Krekels tot winnaar verklaard werd van de derde etappe en dat hij een tijdsvergoeding kreeg van dertig seconden in plaats van vijftien seconden als tweede. Met die vijftien seconden extra-bonificatie ver drong Krekels Gerard Vianen, die hem in het eindklassement zeven seconden was voorgebleven, van de eerste plaats in het klassement. De werkzaamheden van de kleine links buiten inspireerden Happel, die evenals het legioen van Feyenoord al geruime tijd niet meer werd verwend met oogstrelende com binaties, tot het volgende grapje: „Als Eusebio voor Benfica goed genoeg is voor een driejarig contract, dan moet Coen Moulijn minstens een vijfjarige verbintenis worden aangeboden door een hardnekkige impotentie, scoorde niet minder dan vijf maal. H.A.C. 4 u.spwt 5 C.-A(c« 6 jooriMn 7 j-s.v.v. 8 Eindhoven heeft zondag een goede oefenpartij gespeeld tegen NEC., De Brabanders wonnen met 1-0. Talbot: „We hebben er wat jonge spelers kun nen testen. Dat voldeed goed. Voor de wedstrijd tegen Haarlem kan ik over al mijn spelers beschikken. Er zijn geen blessures”. Was Talbot tevreden met de competitiestop? „Nee, beslist niet. We raakten uit ons ritme. Dat ondervonden we na de eerste winter stop tegen VVV. Toen speelden we bepaald zwak”. De zestigjarige Talbot, vriendelijk als altijd, beschouwt de voetballerij nog steeds als een plezierige hobby. „Als je er geen lol meer in hebt ben je verloren”. Vindt de man, die DWS indertijd tot bij de poort van de halve finales van de Europa-cup bracht, ook net zoals enkele collega’s als Knobel en Rijvers dat een aantal scheids rechters een negatieve invloed op de kwaliteit van het voetbal (toenemende spelverruwing) heeft? Talbot: „Daar zeg ik niets over. Ik kan met alle scheidsrechters goed opschieten. Ik loop wel eens het veld op tijdens een wedstrijd, maar dat kennen ze van me”. Talbot zal ook zondag wel weer tot de orde groepen moeten worden in het duel tegen Haarlem, waarvoor hij 9000 kjjkers verwacht. Aerdt, vorig jaar tijdens de jubileumre- ceptie bij monde van LBA-afgevaardigde J. M. Schonenberg „een parel in de kroon van het nationale amateurvoetbal” ge noemd. Wat de ongeveer 150 leden tellende vereniging in de kleine dorpsgemeenschap gepresteerd heeft, is niet gering. Zonder bij de overheid om steun aan te kloppen verrees in Aerdt een sportaccommodatie, de eerste in De Lijmers met een overdek te tribune, waaorp menige eersteklasser jaloers zou zijn. Een gedurfd plan, waar van de kosten geraamd werden op 150.000 gulden en dat gerealiseerd kon worden door een verbluffend staaltje van zelf werkzaamheid, alsmede dankzij een effi ciënt financieel beheer. De „Club van Honderd,” die dit seizoen eerst ruim een ton op tafel bracht, ver volgens een lichtinstallatie voor zijn reke ning nam en in december een forse bij drage leverde in de bliksemactie tot te rugkeer van Guus Hiddink, telt thans ook de pur-sang amateurvereniging Aerdt als weldoener onder zijn leden. Een lidmaat schap, dat aan contributie een minimum bedrag van 100 gulden kost. Geld, waar van men tevoren weet dat het onder meer als bijdrage in de aankoop van spelers zijn bestemming krijgt. Een gesprek met secretaris-penning- meester van Aerdt, A. H. van Uden. over het toch wel unieke verschijnsel van on dersteuning aan het betaalde voetbal door een amateurclub, leert dat men er bij het in de tweede klasse van de KNVB-afde- ling Gelderland uitkomende Aerdt be paald geen bekrompen opvattingen op na houdt. De heer Van Uden laat zich dan ook meteen ontvallen: „Iedere amateurclub kan momenteel toch wel honderd gulden missen. Het voorstel werd door ons be- Zijn club heeft degradatie niet kunnen ontlopen en is inmiddels in de tweede klasse van de afdeling Gelderland beland. Desalniettemin steeg het aanzien van plaatste Happel de wedstrijd bewust of onbewust in het raam van de voorbereiding op het Europa-cupduel met Benfica. Hoewel de ontmoeting met de nummer zes van de Tsjechische ranglijst onbetwistbaar zijn nut heeft bewezen (Feyenoords offensieve activiteiten werden gestimuleerd), mag niet worden aangeno- Naast deze positieve instelling ten op zichte van het betaalde voetbal heerst bij Aerdt evenzeer de opvatting dat de liefde niet van één kant kan komen. In dit verband voelen de Gelderse Eilandbewo ners zich dan ook in de steek gelaten door het eveneens op enkele kilometers afstand semi-profvoetbal-bedrijvende Vitesse. De op dat moment amper naar de eredivisie gepromoveerde Arnhemse club verspeelde vorig jaar in augustus een enorme brok goodwill in Aerdt en omge ving. Aanleiding vormde een opluiste- ringswedstrijd tussen Vitesse en De Graafschap ter gelegenheid van het zilve ren jubileum van Aerdt. Voor de voetbal liefhebbers ook uit de wijde om trek een belangrijke gebeurtenis, deze wapen schouw tussen de kersverse eredivisieclub en het rijkelijk van nieuwe spelers voor ziene De Graafschap. 21 21 1 21 21 21 1 18 17 11 11 11 10 8 9 9 7 6 6 9 5 4 4 5 2 1 2 De Graafschap is ook wel eens voor ons in de bres gesprongen. Een paar jaar geleden, toen we er niet zo best voor stonden, werd Frits Klein Nibbelink. de hulptrainer van De Graafschap, aan ons uitgeleend, aldus de secretaris-penning- meester. Daarnaast ligt het in de bedoeling een sprintwedstrijd te houden met wereld kampioen Leijn Loevesijn, Europees kam pioen Robert van Lancker, Gerard Koel. Tim Mountford, Norman Hill en Graham Gilmore. Ook de Westbrabantse aspiran ten. nieuwelingen en amateurs, aangevuld met enkele nationale grootheden (Bal. Balk, Schuiten en Van der Hoek o.a.) rijden onderlinge wedstrijden. EINDHOVEN. Lesley Talbot, Engelse coach van Eindhoven, moeilijk anders dan een overwinning voor zijn ploeg op Haarlem voorspel len, maar hij grinnikte er wel bij. „Ik kan niet anders, begrijp je wel” Talbot doet het goed bij Eindhoven, dat nog wel een kansje heeft op een promotie- plaats in de eersté divisie. Vandaar dat men het bij de club niet zo leuk vindt, dat hij aangekondigd heeft aan het eind van het seizoen te zullen vertrek ken. „Niet omdat ik hier niet prettig zou werken, maar wel omdat ik het beu word om alsmaar heen en weer te reizen naar Alkmaar. Mijn vrouw is dagen alleen in Alkmaar, omdat ik hier van dinsdag tot vrijdag in Eindho ven blijf’. Talbot gaat ook niet weg, omdat er na een eventuele promotie geen geld op tafel zou komen voor de aankoop van spelers als versterking van zijn team. „Ik ben er van overtuigd, dat we er wel wat nieuwe spelers bij zullen krijgen” Talbot is er zeker van dat het zondag een lastige wedstrijd wordt, ook voor Haarlem. „Het is wel de enige ploeg, waarvan je practisch zeker bent, dat zij zal promoveren. Je kunt bij Haarlem niet zeggen: die of die speler is het gevdarlijkste, omdat het hele team een uitgebalanceerd geheel is. Ze zijn allemaal gevaarlijk". Die wetenschap put hij uit gegevens, die hij van de „spion” krijgt, die Haarlem verscheidene malen heeft zien spelen. Talbot zelf heeft Haarlem alleen tegen zijn eigen ploeg aan het werk gezien. „Haarlem mag misschien sterker ge worden zijn, maar Eindhoven is dat ook. In de tweede transferperiode heb ben wij Van Renswouw (ex-Dos en ex- AGOVV) kunnen aantrekken en hij is een aanwinst voor ons middenveld”. Het lijkt zeker, dat Eindhoven zon dag geen mandekking tegen Haarlem zal toepassen. Talbot is daar geen lief hebber van: „Ik laat praktisch nooit met mandekking spelen. Dat doodt het initiatief. Als zich een situatie voor doet, waarin de jongens willen aanval len, dan doen ze dat. Thuis spelend zal je trouwens ook wat meer moeten laten zien dan louter op de man verde digen”. In grote trekken heeft manager Christ Delbressine ook al het programma voor de opening op 1 mei klaar. Voor de officiële heropening van de Oudenbossche wielerbaan worden een aantal oude wie- lergloriën uitgenodigd, oudrenners die vóór de oorlog op de Oudenbossche wie lerbaan triomfen beleefden, zoals Pelle naars, Staats, Pijnenburg, Braspenninckx, Valentijn, Van der Horst en Van de Vijver, nog altijd recordhouder van Ou denbosch met 11,3 sec. over de 200 meter ’wi 1 3 1 1 2 3 1 3 1 3 2 1 1 SCHAATSEN. Jan Palsma, overtuigend winnaar van de drie afstanden, is dins dagmiddag op de Deventer kunstijsbaan militair schaatskampioen geworden. Door de hoge temperatuur, ongeveer tien gra den, stond er tamelijk veel water op de baan.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21