Westfriese Flora opent vijf dagen haar poort Overweldigende bloemenpracht van duizenden bloeiende bollen AUTOMOBILISTEN KUNNEN IN VELSEN AFGEWERKTE OLIE KWIJT LEGER DES HEILS GAAT COLLECTEREN Gitaarfestival in Speliade 72 in Huize Westerhout Ontmoeting tussen Oost en West Musical bij V.A.T. 71 voorbereiding i MEUBELHANDEL WESTENBRINK Start bouw dienstencentrum voor bejaarden Op 3, 4 en 5 april in Beverwijk Filmavond voor KIC-jeugdleden op Rooswijk Staten vergaderen Jeugd in vlam ZAAL VELSEN Nieuwe verkeerscursus J WOENSDAG 23 FEBRUARI 1972 3500 m2 woonplezier T Gelet op het grote succes van de „Speliade ’71”, waar door onge veer achttienduizend kinderen uit Velsen enthousiast aan werd deel genomen, heeft de commissie „Va kantiewerk” van de Velser Jeugd Centrale inmiddels besloten ook voor de vakanties in 1972 een der gelijk jeugdevenement te organi seren. Voor zover mogelijk zal hier zelfs nog uitbreiding aan worden gegeven. Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar U ALTIJD BETER en VOORDELIGER slaagt De betaling kunnen wij prettig voor u regelen voor al uw BRUILOFTEN, RE CEPTIES, PARTIJEN en VER GADERINGEN Met het oog op een mogelijke verontreiniging van het grond water, de drinkwatervoorraad en via het riool of de zuiverings installatie van het opper vlaktewater, is met het verwijde ren van afgewerkte olie geregeld de grootste zorgvuldigheid ge boden. Dit geldt mede voor de zo- genoemde „Doe-het-zelvers”, die gewoonlijk het verversen van olie in hun auto voor eigen rekening nemen. Hef daarna laten weg vloeien van de afgedankte sub stantie in goten, putten en straat- kolken, of eenvoudig in het vrije veld of een duinterrein, kan aan het water een omvangrijke schade veroorzaken en dient aldus zonder meer als een ernstige overtreding te worden beschouwd. Op grond van enkele bepalingen in de alge mene politieverordening kan hier dan ook onmiddellijk tegen wor den opgetreden, zodat de politie inmiddels reeds heeft besloten nauwlettend op dergelijke lieden toe te zien. Zij vormen op deze wijze immers een onmiddellijke bedreiging voor het woon- en leefmilieu. BURGERLIJKE STAND „DE POORT VAN VELSEN” PLEIN 1945-4 -) IJMUIDEN Telefoon 1 65 51-02550 ADVERTENTIE ADVERTENTIE te (Van een onzer verslaggeefsters) enige bescheidenheid (Van een onzer verslaggevers) T). ADVERTENTIE BEVERWIJK Het internationale gitaarfestival in Huize Westerhout aan het Westerhoutplein wordt dit jaar op maandag 3, dinsdag 4 en woensdag 5 april ge houden. De vereniging van gitaristen voor Nederland en België, die voor de organi satie van dit alom bekende festival tekent, heeft reeds beslag weten te leggen op de gitaristen Ernesto Bitetti uit Argentinië, het duo Maricarmen Costero en Maria Bel tran uit Mexico. Thomas Hartman uit de Verenigde Staten en verscheidene jonge, talentvolle gitaarsolisten. die in het algemene gedeelte van het festival een optreden verzorgen. HEEMSKERK. Het ministerie van CRM heeft in principe goedkeuring ver leend voor de bouw van het dienstencen trum voor bejaarden in Heemskerk, aan sluitend aan het restaurant Ntfman (de vroegere Jansheeren), het kantoor van de Gemeenschapsraad en de bibliotheek. In die goedkeuring is vervat het aanstellen van functionarissen. (Van onze correspondent) HAARLEM. Provinciale Staten zul len in openbare vergadering bijeenkomen in het provinciehuis op donderdag 16 maart en maandag 20 maart, telkens om tien uur ’s morgens. Voor het overige mag er nog wel eens op worden gewezen dat bij de vele be dreigingen van onze milieuhygiëne de auto niet als de geringste boosdoener kan worden beschouwd. Toch kan elke autobezitter eraan medewerken deze be dreiging zo veel mogelijk terug te drin gen. Hij kan bijvoorbeeld op de reeds aangegeven manier het achteloos weg vloeien van afgewerkte olie voorkomen en er tevens op toezien dat bij het tan ken geen benzine wordt gemorst. Weinig minder ernstig is het euvel van het sta- Er zijn hiervoor enkele rollen nog niet bezet, terwijl ook de figuratie kan wor den aangevuld. Vandaar dat het bestuur deze open plaatsen gaarne door een aan tal jonge mensen zou zien ingenomen. Deze medewerking is dan eventueel van blijvende aard, omdat het in de bedoe ling ligt per jaar telkens een musical op te voeren, plus een toneelstuk van een Nederlandse schrijver. Belangstellende spelers en speelsters .kunnen iedere dinsdagavond om acht uur op de repetities in het Oud-Katho- liek Verenigingsgebouw aan de Konin gin Wilhelminakade met de vereniging komen kennismaken. Ook worden tele fonische inlichtingen verstrekt door me vrouw Truus van der Vis, onder num mer 10703. BEVERWIJK Heemskerkerweg 85 Tel. (02510)-27682 Niets belemmert nu meer de bouw. Het bestek is nagenoeg klaar en al in april zou de bouw kunnen starten. Het nieuwe dienstencentrum zal naast de administratieve ruimten een zaal (Om vatten met een scheidingswand, waardoor deze is te verdelen in een ruimte voor rokers en voor niet-rokers. Er komt vol doende soos-ruimte in en er zullen twee biljarts worden geplaatst. Verder komen er mogelijkheden voor een hobbyruimte en een para-medische kamer. De indeling zal zo flexibel zijn, dat men de ruimten steeds kan aanpassen aan de behoeften. Koorrepetities, gymnastiek, met alle mo gelijkheden wordt rekening gehouden. Belangrijk is, dat de bibliotheek nu ook kan worden uitgebreid. HEERHUGOWAARD Middenweg 554 (t.o. H.H. Kerk) NACO-bushalte v. d. deur Tel. (02207)-! 287 ALKMAAR Herculesstraat 6A t/o het bodecentrum bij de Massamarkt Tel. (02200)-! 1225 Aanleg en onderhout van Licht- en Krachtinstallaties KRUISBERGLAAN 2 IJMUIDEN Telefoon 0 2550 -1 22 32 VELSEN-NOORD. De jeugdcommissie van de sportvereniging KIC in Velsen-N. heeft met haar filmavond dinsdag in de kantine van sportpark „Rooswijk” een zeer goede greep gedaan. Van de driehonderd jeugdleden waren er niet minder dan tweehonderdtwintig, zo dat dit resultaat alleszins reden tot vol doening gaf. De heer A. van der Aar, voor zitter van de commissie, die zich permanent inspant om activiteiten voor de jeugd te ontwikkelen, heeft de vele jongens ver welkomd. Zij behoorden tot de afdelingen junioren A, B en C en pupillen A. B en C. Voorafgegaan door een aantal leuke te kenfilms kreeg de hoofdfilm „Pukkel bi de marine” met de bekende acteur Norman Wisdom, niet alleen grote aandacht maar ook en dat was hoofdzaak zat er in de rolprent voor de jongens een uitbundig vermaak. De beker is momenteel in het bezit van de Venloze Muziekschool. Deelnemers kunnen zich opgeven bij het concoursbu reau, Hendrik de Keyserlaan 10 te Hilver sum. Op 3 en 4 april geeft René Kooyman een cursus in foikmusic voor amateurs, die 3 of meer jaar gitaarles hebben gehad. De amateurs, die hieraan willen deelnemen kunnen zich door middel van en giro- overschrijving of girostorting 15 per persoon) aanmelden. Het gironummer is Een hoekje van de Westfriese Flora in Bovenkarspel met uitzicht op de Moskee. De expositie is tot en met zondagavond geopend. Zij hebben daarenboven nog een belang rijke verbetering aangebracht door de paden aanzienlijk breder te maken, dan voorheen het geval was. Deze ruimtewinst kon gemaakt worden door het weglaten van waterpartijen en het verkleinen van grasvlakten, waardoor de ruimte voor de bloeiende bolgewassen nauwelijks behoef de te worden aangetast. Voor het publiek in de komende dagen echter prettiger, omdat men nu rustiger kan wandelen en rondzien. Vooral indien men bedenkt, dat de Flora in de komende vijf dagen zo’n tachtigduizend bezoekers zal verwerken. Eerder al hebben wij er ook op gewe zen, dat de Floratuin opgebouwd is in de stijl van een Turkse kameelpleisterplaats een caravanserai: een ommuurd ge deelte, waarbinnen men zich veilig kan ophouden. Welnu de tuin van de West friese Flora is ommuurd, met een poort erin, waarboven de woorden „Vrede zij met u” als een Oosterse groet voor de bezoekers bestemd zijn Eenmaal binnen wordt men overweldigd dpor de bloemen pracht in deze Oosterse sfeer van ge bouwtjes, tientallen jaren oude agaves, palmen, heesters, canna’s, in jong blad staande berkeboompjes, bloeiende forsy- tia’s, in bloei staande prunus, bougainvü- le’s, orchideeën en alstroemeria’s, wel ke alle echter uitsluitend bedoeld zijn als lardering van de bloeiende tulpen, die massaal aanwezig zijn en met hun kleu renpracht toch steeds weer de aandacht vragen ook al eist de omgeving die aan dacht vaak op. Op bijzonder mooie wijze staan de vele soorten vroege en late tulpen, de hyacin ten en de narcissen weer opgesteld en door de thans aanwezige grotere ruimte voor het publiek is men meer en langer in staat bepaalde groepjes nauwgezetter te bewonderen. Kan men wat langere tijd blijven toeven bij de leuke kleine vreemd gevormde Heart’s of Delight met hun diep-rode kleur, vermengd met een vleug je wit en geflankeerd door de witte Hibe- rian, de rode Landsaedels Supreme en de bekende ivoor-met-witte Elmus. Bewon dering trok zonder meer de prachtige oramje-gele Beauty of Apeldoorn, welke op diverse plaatsen aan te treffen is en het bijzonder goed doet naast de trotse Dreaming Maid paars van kleur met fijne witte rand. Goede combinaties waren te zien, waar de zacht-rode met witte basis: De data van de Speliade-weken zijn reeds vastgesteld en wel van maandag 31 juli tot en met vrijdag 4 augustus en van maandag 7 tot en met vrijdag 11 augustus. Dit zijn de twee laatste we ken van de schoolvakanties. Het ligt hierbij in de bedoeling weer afzonder lijke programma’s samen te stellen voor de kleuters en de lagere schooljeugd, met een grote verscheidenheid aan ac tiviteiten. Zondagavond 27 februari zal in de zaal van de Pinkstergemeente aan de Velserduinweg in IJmuiden-Oost de Ne derlandse jeugdevangelisatiefilm „Jeugd in vlam” worden vertoond. Deze film is uitgebracht door Ben Hoekendijk, met de bedoeling jongeren te werven voor een geestelijke revolutie. Hierin kunnen bekende groepen worden beluisterd en bekeken als „The Burning Candles”, Th Continental Singers” en „The Victories”, evenals de bekeerde jazzpianist Carel Heinsius. In Velsen wordt donderdag 2 maart een aanvang gemaakt met een nieuwe verkeerscursus voor personen van acht tien jaar en ouder. De cursus bestaat uit vier lessen en wordt gehouden in het Velsense stadhuis. Inlichtingen bij de bode van het stadhuis, telefoon 02550-19000 (toestel 119). OVERLEDEN: P. J. Klijn, 72 jr., echtgenoot van M. M. Rosier, Nachtegaallaan 15, IJmuiden; J. J. Bou tellier, 57 jr., echtgenoot van M. van Dee, Bergweg 2, Bloemendaal; J. Kamst, 17 jr., Radarstraat 68, IJmuiden; H. Kuik, 87 jr., echtgenote van K. de Wit, Rijnstraat 4, IJmuiden; A. J. M. Erenst, 84 jr., we duwe van J. van der Plas, De Genestetlaan 7, Driehuis; W. van Langelaar, 86 jr., echt genoot van A. C. van Zaaien. Johan van Beemlaan 7, Santpoort. Evenmin als in het verleden behoeft voor 1972 een leidersprobleem te wor den gevreesd, omdat het enthousiasme hiervoor nog steeds voldoende is geble ken. Mochten er evenwel nog jongeren zijn van minstens 17 jaar, die bereid zijn hieraan mee te werken, dan is weer aanmelding mogelijk bij de hoofdleid ster, mevrouw A. C. M. Lammersen, Co- rantijnstraat 24, Santpoort, telefoon 023-377464. Er zal dan worden nagegaan in hoeverre van deze aanmeldingen ge bruik kan worden gemaakt. tionair laten draaien van de motor, om dat de niet volledig verbrande gassen worden omgezet in de zeer gevaarlijke Trouwens, hiermee ook niet bepaald een Het gitaarfestival omvat een beroepsge deelte, een amateurgedeelte en een alge meen gedeelte. In het beroepsdeel is een vergadering en discussie' gepland van en door gitaardocenten op maandag 3 april van 11 tot 12.30 uur. Het te behandelen thema is „Het gitaaronderwijs in de mu ziekschool van nu en straks”. Jaap Spigt behandelt in de drie achtereenvolgende middagen de interpretatie van de 16e en 17e eeuwse muziek en René Kooyman belicht de didactiek en methodiek bij het onderwijs in folkmusic. In het amateurdeel, eveneens op maan dag 3 april, vindt ’s middags een concours plaats tussen Nederlandse amateurensem bles, die samengesteld zijn met de gitaar als belangrijkste stem, om de Ida Presti- wisselbeker. 542442, Constantijn Huygens te IJmuiden. Op de giro vermelden: folkmusic. De vier concerten door Bitetti, Costero, Beltran en Hartman zijn respectievelijk op 3 april om 20 uur, 4 april om 20 uur en 5 april om 16 uur. De jonge Neder landse gitaarsolisten komen op 5 april om 20 uur aan bod. Teneinde allerlei onaangename gevol gen te voorkomen, is nu op het terrein van de gemeentelijke reinigingsdienst (Velserduinweg 127 in IJmuiden-Oost) een groot vat geplaatst, waar automobi listen hun afgedankte olie in kunnen deponeren. Men kan hiervoor terecht van maandag tot en met vrydag van 8 tot 12 uur en op zaterdag van 10 tot 1 uur. In het algemeen belang kan het gebruik van deze mogelijkheid sterk worden aanbevolen. BEVALLEN: J. Boot-van der Meulen, z„ Ahornstraat 13, IJmuiden; J. T. van den Raadt-Menger, z., Waalstraat 48, IJmuiden; A. A. Turen- hout-Krijger, z„ Orionweg 508, IJmuiden; L. A. van Putten-Broek, d„ De Ruijter- straat 115, IJmuiden; N. L. de Jong-van der Linden, d„ J. P. Coenstraat 2, IJmui den; I. N. Vuist-Madel, z„ Scheiberglaan 140, IJmuiden; T. J. Strating-Rijke, d., De Noostraat 30, IJmuiden. koolmonoxyde. wordt de motor dienst bewezen. Tenslotte kan worden aanbevolen bij het produceren van geluid met motoren en claxons. Ge luidshinder wordt immers nog steeds als een der ernstigste vormen van milieu verontreiniging ondervonden, hetgeen uiteraard niet alleen geldt voor automo bilisten, maar ook voor bromfietsers. (Van een onzer verslaggevers) BOVENKARSPEL. Het Turkse sprookje, dat de Westfriese Flora in Bo venkarspel beloofde te worden is thans realiteit. Temidden van tienduizenden bloeiende bolgewassen waant men zich in het hart van de expositieruimte toch in een andere omgeving dan men tot dusver op de Westfriese Flora gewend was. Oor zaak daarvan is de aanwezigheid van een kleine moskee, een trots oprijzende mina ret omgeven door allerlei sub-tropische gewassen en gebruiksvoorwerpen zowel uit een recent als een ouder verleden. Zoals wij dezer dagen reeds schreven zijn voor deze nieuwe vormen verantwoordelijk de Flora-administrateur P.A. de Smeth en de Enkhuizer bloemist en arrangeur Wim van Veen. Bij de Velsense toneelvereniging „VAT ’71”, zoals bekend ontstaan uit het samenvoegen van „De Plankeniers”, „KZOS” en PAL VU”, heeft men thans de musical „Schandaal in Parijs” in stu die genomen. Hiervan zal onder regie van mevrouw Truus van der Vis om streeks november in de Stadsschouw burg een opvoering worden gegeven, waar de „VIDES”-dirigent Edwin Wolff waarschijnlijk de muzikale begeleiding voor verzorgt. Blenda-soort prijkte nabij de witte Pax en de diep gele Monte Carlo, met in de directe nabijheid de welbekende Queen of Bartigon, de paarse Attila en de sierlijk puntige gele West Point. Wat duister stond er de Queen of the Night bij, maar toch nog steeds een fraaie bolbloem. En fraaie inzending was ook die van J.C. Knijn uit Berkhout, die met zijn Beauty of Apeldoorn, witte Wildhof, Red Reflee-, tion, rood-met-gele Kees Nells, Golden Apeldoorn en ook hier weer Queen of the Night een eerste prijs kreeg. Het is niet doenlijk een uitgebreid ex posé te geven van wat de Westfriese Flora alleen al op bloemgebied toont, doch naast de bloeiende tulpenpracht met voorts nog de nimmer aflatende Lustige Witwe, Aladin, Pink Supreme en China Pink, willen wij tot slot toch ook het kleingoed niet onvermeld laten. Alleen al uit oogpunt van de allercharmantste ver siering van een tuin. Daarbij noemen wij dan de Danfordiae, Eranthis Hyemalis, Histrioides Major en Violet Queen, die het heel goed doen bijvoorbeeld bij de kleine tulpen als Johan Strausz, Berlioz en Stre sa. Turnlust. Zaterdag 26 februari houdt de gymnastiekvereniging Turnlust de tweede trimtest in de sporthal te Bever wijk. De deelname is gratis. De test be- gont om half tien ’s morgens en duurt tot ongeveer half twaalf. Door het Leger des Heils zal in Vel sen van maandag 28 februari tot zater- iag 11 maart weer een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst is be stemd voor de instandhouding en uit breiding van het werk door deze orga nisatie. Zoals bekend strekt het taken pakket zich uit van de zorg voor het kind via alle geledingen van het leven tot de hulp aan bejaarden. In deze dienstverleningen zijn verder opgeno men jeugdcentra, verpleeginrichtingen, jeugdzorg en maatschappelijke tehuizen voor bejaarden en daklozen. Zo werd onlangs in de binnenstad van Amster dam „De Gastenburght” geopend, al spoedig de „huiskamer van de buurt” genoemd. Ook in andere steden werden nieuwe korpszalen ingericht. Voor het geval de collectant voor een gesloten deur mocht zijn gekomen, kun nen voor dit mooie werk bijdragen wor den overgemaakt op girorekening 438968 ten name van het Leger des Heils in IJmuiden. Rolschaatsen. Op Öe rolschaats baan te Heemskerk worden zondag 27 februari rolschaatswedstrijden georgani seerd. Bij voldoende deelname zal worden gestart in drie leeftijdsgroepen. De start is om twee uur. Deelname staat open voor jongens en meisjes van 6 tot en met 11 jaar. Men kan inschrijven tot zaterdagavond 6 uur in de Lichtboei, Maasstraat 5 Heemskerk, tel. 32651.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9