Nieuwe directeur Dick Couvée betrekt MUSEUM MOET PUBLIEK PAKKEN VIA PERSOONLIJKE EMOTIES Maar ik kom niet alleen om Kenau op te vrijen stadsgeschiedenis in het „Frans Hals" I I Germaine Greet NOS-enquête in filmportret Cabaretgroep Don Quishocking deed het goed TV vanavond TV donderdag TV vrijdag Radio vrijdag F. DONDERDAG 24 FEBRUARI 1972 (Van onze kunstredactie) Af glijd en De staf Gefascineerd Drie omroepen praten niet met COC HAARLEM De eerste, die in het Frans Halsmu seum een hand kreeg van de nieuwe directeur Dick Couvée, was bureaulist Thijssen die uit zijn glazen hokje tussen de reprodukties en boekjes tevoorschijn kwam. Dat was om vier uur gistermiddag, anderhalf uur nadat de Haarlemse gemeenteraad in een nerveuze stemming schriftelijk en dus geheim Couvée met twintig stemmen van de 37 benoemde tot opvolger van de gepensioneer de „vader van het Frans Halsmuseum”, Henk Baard (plagenderwijs door collega’s Henk Hals genoemd). De heer Couvée was met zijn vrouw naar de publieke tri- Samenwerking Boekenbal had zijn „sfeertje” weer Radiojournaal. De 8.30 (Van onze redactie in Amsterdam) Nu die afdeling nog zo nieuw is? Volgens het profijtbeginsel wil de staats- 20.30 J. HEYER Alban bune van de raadzaal gekomen om de stemming, waarvan tot op het laatste moment de uitslag hoogst onzeker was, bij te wonen, zonder te beseffen dat zijn aanwezigheid hier en daar enige verwondering wekte. „Goois lef” zouden kennissen van me zeggen”, zei Couvée toen hij die verwondering merkte. Nee, pijnlijk had hij het niet gevonden, als niet hij maar Cor Boschma uit Leeuwarden was benoemd. Dat had er best in kunnen zitten, als het een fractiegewijze, dus politieke stem ming was geworden. De uitslag wijst uit dat binnen het con fessionele kamp de meningen verdeeld waren. (Alleen van de VVD-fractie wordt aangenomen dat ze en bloc achter Bosch ma stond en van de PvdA, CPN, D’66 dat ze Couvée steunden. De PSP’er was afwezig). Bent u van plan nog iets van de collectie van het Bisschoppelijk Museum, die naar Utrecht zal gaan, voor Haarlem te behou den? Uw voorganger Baard had een voorkeur voor Frans Hals. Wat is de uwe? Dus binnenkort kunnen we van u ver wachten dat u ervan overtuigd bent dat Lourens Jansz Coster in Haarlem geleefd heeft en inderdaad de boekdrukkunst heeft uitgevonden? Dat leidt tot chauvinisme, wat nare kan ten heeft. Mevrouw Couvée tegen haar man: Ver tel eens dat van 1898. Zoals u het besmeurde portret van Wil helmina uit het voormalige Batavia, be smeurd en wel, heeft opgehangen in het Rijksmuseum, zodat je iets ziet van de on afhankelijkheidsstrijd van Indonesië. U zult er wel kritiek op gehad hebben. Hoe ziet u de verhouding tot de afdeling moderne kunst? „In deze stad is een duidelijke groep kunstenaars en ik wil graag met hen van gedachten wisselen, ook over de vraag wat je met een collectie oude kunst allemaal kunt doen. Een van de moderne functies van een museum is niet alleen wijzen op het werk van de kunstenaar, maar ook op zijn plaats in de maatschappij.” Is die plaats een door kunstenaars bezet te Regentenzaal in het Frans Halsmuseum, zoals de Nachtwachtzaal? Gaat u praten met Haarlemse kunste naars? Verwacht u meer geld ter exploitatie van het museum? „Ik geloof dat ik voorlopig veel met vrij willigers zal moeten werken. Met de his torische vereniging en stagiaires van de universiteit, wat geruggesteund moet wor den met wetenschappelijke krachten.” rijksmusea verhogen. Wat vindt u daarvan? „Ik heb al gezegd dat het openbare kunstbezit deel uitmaakt van het volksver- mogen. Het moet dus echt openstaan voor het publiek, dat het recht heeft het gratis te bezoeken.” 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 20.15 20.21 19.18 19.46 19.55 20.35 20.50 21.30 22.30 23.00 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 19.55 20.00 20.15 20.21 21.15 21.50 22.20 22.40 23.05 22.30 22.55 19.55 20.00 20.15 20.21 21.10 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 22.55 23.25 23.30 „Ik vind dat niet de juiste strijdwijze. Je kunt niet de schuld alleen aan het mu seum ophangen. Je moet met de kunste naars proberen dat een bezetting niet no dig hoeft te zijn. En dan zijn er wel andere instellingen die beter bezet kunnen wor den.” „Ik dacht dat het in Amsterdam te zien is.” „Ja. Dat is nu een voorwerp, dat je heel dicht bij de gebeurtenissen van toen kan betrekken. Net als dat schelpenportret van de oude Drees met de brief erbij van de Dreestrekker, die het gemaakt heeft.” HILVERSUM Het programma „Ter Visie” dat de NOS-televisie vanavond van ongeveer 22.40 tot 23.05 uur uit zendt via Nederland 2 zal geheel zjjn gewjjd aan de hoorzitting van vandaag van de Tweede-Kamercommissie over de drie gevangenen in Breda. In dit programma zal ook de uitslag bekend worden gemaakt van een telefonische enquête van de afdeling „Studie en Onderzoek” van de NOS onder 488 Ne derlanders over de vraag, of de drie moeten worden vrijgelaten. AMSTERDAM AVRO, TROS en NCRV hebben de Nederlandse vereni ging tot integratie van homoseksualiteit (COC) laten weten niet bereid te zijn tot een gesprek over integratie van homoseksualiteit in de programma’s. Het COC had alle omroepen om zo’n De Vereniging Haerlem wil in 1973 het Beleg van Haarlem herdenken met een ten toonstelling. U gaat daarbij helpen? „Daar stel ik me veel van voor. Het Beleg is me niet onbekend. Een portretje van Kenau hangt in mijn afdeling van het Rijksmuseum. En Haarlem is ook verte genwoordigd op een Frans schilderij van de stag op het Haartemmermeer. Maar denk niet, dat ik uitsluitend Kenau kom opvrijen hoor”. U zoekt samenwerking met het gemeen telijk archief? „Haarlem heeft naast dit voortreffelijk museum een van de beste archieven en stadsbibliotheken van het land. Voor mij hoeft hun bezit niet in het museum te ko men, maar we kunnen gezamenlijk collec ties voorbereiden en bewerken.” Nederland 1. Het vooravondprogram- ma van de VPRO heeft drie bestand delen: het Beertje Colargol, VPRO- muziek en een Poppey-filmpje. In VPRO-muziek kan men kijken en luis- De plannen voor een educatieve dienst aan het Frans Halsmuseum? „Die zitten bij de opdracht. Ik hoop dat het gemeentebestuur zich zeer goed reali seert, dat dit soort activiteiten een uitbrei ding van de staf en de middelen betekenen. Het is een zeer arbeidsintensief werk. Ik geloof, dat ik niet te vroeg kan beginnen met daarop te hameren.” Moet het Frans Halsmuseum een rijks museum worden? „Daarover moet ik heel terughoudend zijn. Ik ken de verhoudingen wat dit be treft veel te slecht. Ik vind wel dat grote collecties, en daartoe hoort die van het Frans Halsmuseum, horen tot het nationaal vermogen. En verder meen ik dat de cen trale overheid zeer ruime middelen aan steden moet geven, om hen in staat te stel len om een plaatselijke cultuurpolitiek te bedrijven.” Kunt u uw eigen emotie kwijt in uw werk? De samenwerking met de staf van het Frans Hals-museum. Dus, om met de deur in huis te vallen: wat is uw reactie op de wat we gemakshal ve maar „affaire” zullen noemen? DE KANDIDAATSTELLING voor het directeurschap heeft onverwachte deining veroorzaakt, waarbij binnenskamers boze kreten en beschuldigingen over en weer niet van de lucht zijn geweest. Ttfd om de zaak te normaliseren. Couvée vraagt me dan ook onmiddellijk: „U ga».t me toch wrel Iets vragen over de affaire rondom de be noeming. Ik heb er behoefte aan iets te zeggen”. „Dat ik ook gek ben op Frans Hals is een beetje goedkope opmerking. Maar het speelt wel een rol, anders was ik nooit hierheen gekomen. Ik ben enorm ingescho ten op het anekdotische schilderij Baard heeft echt iets gemaakt van het museum. Ik ben voor de oorlog wel eens met school reisjes in het Frans Halsmuseum geweest, dat is dus niet genoeg voor een oordeel. Maar Baard heeft met grote smaak en des kundigheid de zaak gearrangeerd. En het trieste is dat een goede museumdirecteur, die dus een persoonlijk stempel op het mu seum heeft gedrukt, zich bij zijn afscheid realiseert dat een ander het anders zal doen.” Vreest u dat zelf ook bij uw afscheid van het Rijksmuseum? „Ja.” „Toen ik op het stadhuis kwam voor een gesprek met B. en W. zei een bode tegen me, merkend dat ik uit Amsterdam kwam: O, u komt uit Haarlem Oost. Natuurlijk moet je chauvinisme relativeren, maar het komt voort uit een aanwezige emotie. En dat soort dingen maken een wezenlijk on derdeel van de historie uit. De publieke opinie wordt er door beïnvloed. Ik noem het altijd het AjaxFeyenoord-effect. Ik weet, het is irrationeel. Ik bedoel: als ik een portret van Kenau ophang dan laat ik niet Kenau zien, maar de Kenaulegende. Als je dat dan het publiek laat ervaren, dan doe je iets met de persoonlijke emotie.” 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.20 19.50 19.55 20.00 20.15 20.21 Nederland II NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER(K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. TROS: (K) Calimero (teken film). (K) Op lossé groeven. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. TROS: (K) Mission Impossible (film). (K) Wereld op wielen. (K) Liefde op z’n Amerikaans. (K) Podium: kamermuziek. NOS: (K) Ter Visie. (K) Journaal. „De geschiedenis komt alleen tot ons via zichtbare overblijfsels. Dus niet alleen Kunst met een grote K, maar ook via kleine toevallige schilderijtjes en curiosa; relieken eigenlijk. Daarmee kun je de tijdgenoot sterk aanspreken, omdat je hem kan con fronteren met uitingen en voorwerpen die de voorvaderen hebben verzameld of laten maken waarvan ze zeiden: dit willen we bewaren. Ik geef toe, je krijgt daardoor een vertekend beeld. Maar via de historie krijg je gemakkelijk toegang tot het pu bliek. Als je het alleen maar estetisch ziet, dan schep je afstand. Als je kan laten zien hoe de mensen vroeger leefden, gebeurt het dat het publiek ook meer op vertrou welijke voet komt te staan met de kunst.” Nederland I NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. VPRO: (K) Beertje Colargol (poppenfilm). Pianorecital. Popeye (tekenfilm). STER: (K) Reclame. 20.00 NOS: (K) Journaal. Nederland I NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. E.O.: (K) Van hart tot hart. (K) Euro 70 (doe.). Tenslotte. STER(K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. AVRO: Bijpraten met Biesheu vel. en 23.00 (K) Grand Gala du Disque Populaire 1972. Televizier Supplement. NOS: (K) Journaal. Omschrijft u die emotie eens. Couvé (met zijn vrouw aan het pluche In het etablissement Gouwenberg, een pils je voor zich): „Ik vind, dat de zaak een beetje op een onjuiste manier is gepolari seerd. Er kwam een situatie waarbij ik stond voor een modern museumbeleid en Boschma voor een ouderwetse directie. En dat is niet waar. Nattuurlijk is er een ver schil in opvatting. Maar het is niet zo, dat met mijn benoeming de conservering van de kunstschatten in het Frans Halsmuseum in gevaar is. Vergeet niet, dat ik daar al acht jaar lang dagelijks mee werk. En dat ik vele schilderijen heb aangekocht, na tuurlijk met kunsthistorische adviezen. Aan de andere kant heeft Boschma bewe zen bijzonder goed werk te doen voor het werven van publiek ’s zondagsmiddags op de radio met het Fries Museum; zijn bij dragen In Openbaar Kunstbezit. Dat is een typisch voorbeeld van een goede aanpak. Ik heb sterk het gevoel dat de zaak over de hoofden van de mensen is uitgevochten.” Samenwerking met Teylersmuseum? „Ik ben een man voor zeer veel samen werking. Dat is een van de eerste dingen die ik ga doen: met zo veel mogelijk men sen praten. En dan denk ik aan de hele regio: het Cruquiusmuseum; de historische vereniging in Hoofddorp; de Hoogovens, die een collectie hebben; in Velsen is iets. Natuurlijk wil ik niet dat alles op één plaats komt, maar wel een gezamenlijk be leid.” „Schwagermann heeft op het terrein van de moderne kunst een duidelijk eigen be leid gevoerd. Hij heeft zich zeer verdien stelijk gemaakt door een verdienstelijke collectie samen te stellen en vele tentoon stellingen te organiseren. En dat moet doorgaan.” De nieuwe directeur D. H. Couvée met zijn vrouw op de binnenplaats van het Frans Halsmuseum. De heer Couvée vermoedt dat hij eerst na de zomer zijn definitieve intrek in het museum zal nemen. De nieuwe af deling in Amsterdam die hij heeft opgezet vereist nog het nodige werk. Het echtpaar Couvée, dat twee vol wassen kinderen heeft, komt in Haar lem wonen. De Tweede-Kamerleden, die de staatsse cretaris van CRM vragen hebben gesteld naar aanleiding van de verontrusting onder de kunsthistorici, spreken van „een afglij- den” in een ongewenste richting, als een niet-kunsthistoricus zou worden benoemd in een kunstmuseum. Dat „afglijden”, wat denkt u daarvan? „Dat vind ik een verouderd standpunt. Het is niet meer zo dat de grote musea of welk kunstmuseum dan ook in de eerste plaats geleid moeten worden door een spe cialist. Er zitten zo veel andere kanten aan de zaak: het onderhouden van contact met de overheid, de hele maatschappelijke functie van het museum, het wervingsbe leid voor het publiek. Dat zijn allemaal fac toren waar een kunsthistoricus niet voor is opgeleid. Trouwens, er is ook geen oplei ding voor. Het verwondert me eigenlijk dat de kunsthistorici niet gezegd hebben: we moeten iets gaan doen aan onze opleiding. Het grote voorbeeld is het Louvre, dat sinds enkele jaren onder leiding van een niet-kunsthistoricus staat. Ik heb overigens de indruk, dat de verontrusting bij een bepaalde groep kunsthistorici vooral te ma ken had met de vacature bij het Centraal Museum in Utrecht, en niet eens die bij het Frans Halsmuseum, waarvan ze dach ten dat er toch niets meer aan te doen was. „Ik vind het jammer dat de collectie uit Haarlem weg zal gaan. Ik weet niet of er nog wat aan te doen is. Maar in dat geval zouden op zijn minst enkele dingen hier moeten blijven. Voor de Hervorming was de geschiedenis van het katholicisme im mers tevens de landsgeschiedenis”. De Boekenweek is geopend met een boekenfeest en een boekenbal voor de mensen van het boek: schrijvers, uitge vers en boekverkopers. Shocking-Pieter van Empelen: „We knepen hem behoor lijk, voor we de planken op gingen, om met een nieuw programma voor een zo kritisch publiek als dit op te treden. Aanvankelijk ging het ook wat moeilijk, maar na de eerste stukken kwam de zaal gelukkig mee.” De halve Nederlandse problematiek was er dan ook bijgesleept. „De blauwe bonen van Douwe Egberts, voor de koffie uit Angola”. Gescandeerd: A-N-G-O-L-A, Holland laat weer alles na.” De zaal schaterde. Het tempo en de voortdurende pakkende teksten gaven daiairtoe dan ook alle gelegenheid. Voor treffelijk waren de dialogen die hierin bestonden dat twee acteurs gelijktijdig een andere tekst afratelden, maar op een essentieel moment hetzelfde korte zinnetje uitstootten. Het boekenfeest is dit keer minder luis terrijk geweest dan in vroegere jaren. We denken dan aan de RAI, twee jaar gele den, aan het Stedelijk, drie jaar geleden. De bedrijfstak heet het wat moeilijk te hebben. Maar het sfeertje was er in Kras weer wél, voor velen alleen al door de aanwe zigheid van mensen als Mulisch, Lubber huizen, Schierbeek, drs. P. (Heinz Polzer), Ernst van Altena, prof. Stuiveling, Bern- lef, Adriaan Morriën en vele anderen. „Dat is het gevoel, de plotselinge schok alsof je met de mensen van toen de gebeur tenis meemaakt, die ze hebben afgebeeld of verteld. Dat je contact met ze hebt, dat je zegt: hóó, dat is zó geweest, dat hebben ze zó ervaren. Het is niet iets wat ik ooit kan bewijzen; maar het is wel een erg fijn ge voel.” „Ja, ik herinner me, dat we op het pers instituut vergaderden over een boekje over het kroonjaar van koningin Wilhelmina en ik zei: ik herinner me dat in 1898.... waarop iedereen in de lach schoot.” Mevrouw Couvée bedeesd: „Als ik me ermee bemoeien mag, wil ik nog zeggen, dat je aan de ene kant zo’n contact hebt met de dingen die je ziet en aan de andere kant zo’n zin om anderen daarin te laten delen.” Couvée beaamt dat. Heeft hij dan geen last van onderwijzersneigingen? „Ja, maar ik probeer het in mijn werk te vermijden. Ik wil de mensen zelf iets laten constateren.” Hoe ziet u het kunsthistorisch aspect van het Frans Halsmuseum? „Het is een belangrijke collectie van een vooraanstaande Hollandse school die je hebt te beheren. Vanzelfsprekend moet dat op een deskundige manier gebeuren. Ver der kan er over de collectie nog wel het nodige gepubliceerd worden. Het is ook nodig, dat op dit gebied goede nationale en internationale contacten bestaan. Er zijn volop kansen om, uitgaand van de bestaan de collectie van verschillende scholen en kunstenaars tentoonstellingen te organise ren. Verder is er het aspect van het con serveren. Ook daarvoor LedJdt de studie der kunsthistorie niet op. Het conserveren en restaureren moet gedaan worden door technische specialisten, natuurlijk in overeenstemming met de kunsthistorische gegevens. En hiermee zijn aan het Rijks museum belangrijke ervaringen opgedaan. Ik heb op mijn afdeling niet alleen schilde rijen gekregen, maar ook textielrestaura- ties, herstel van scheepsmodellen, wapens, vlaggen. Op zo’n breed terrein moet men weten wat er aan de hand is en in staat zijn het aan de juiste specialisten over te laten. En dat is niet iets wat je aan de uni versiteit leert.” Nederland II NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. KRO(K Voor een briefkaart op de eerste rang. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. KRO: Brandpunt. (K) Wozzeck, opera Berg. NOS: (K) Uit de kunst: Ballet. (K) Journaal. Den Haag vandaag. Hoe bent u aan het museum verslingerd geraakt? „Mijns ondanks. Toen ik bij het Persin stituut werkte, was daar een sluimerende collectie van Nederlandse kranten vanaf het begin van de 17de eeuw. Ik werd zo gefascineerd, dat ik tentoonstellingen ben gaan maken.” Wilt u uw credo in het museum geven? „O jee, nou moet ik oppassen, want an ders wordt het me mijn leven lang achter na gedragen. In de eerste plaats blijft staan dat het museum een instelling is waar het cultuurbezit wordt geconserveerd. Daar is het museum altijd voor geweest en daar is het voor gebleven. Het is echter zaak dat het cultuurbezit wordt vertaald voor de mensen van vandaag. Naast een estetische benadering kom je tot een histo rische benadering: ik bedoel langs Frans Hals lopend kom je over Haarlem en zijn bewoners te spreken. In het museum liggen vele kansen. En er zijn methoden voor. Ik teren naar de beroemde pianist Thelo nius Monk, rond wie het een beetje stil is geworden. Na het journaal Berichten uit de samenleving en een aflevering uit de Laurel en Hardy-serie. Een boeiend programma belooft de film over de Engels-Australische schrijfster Ger maine Greet te worden. Haar analyse van de vrouw in haar boek the Female Eunuch heeft vele reacties teweeg ge bracht. De 33-jarige schrijfster is van mening, dat de karaktertrekken die in de vrouw geprezen worden niets met I het normale mens-zijn hebben te ma ken. Georganiseerde vrouwenverenigin gen in de strijd voor de emancipatie van de vrouw wijst zij af. Ze zegt dat vrouwen moeten beginnen een houding voor zichzelf te bepalen. De VPRO zendt vanavond het filmverslag uit over de 112 dagen durende reis van Germaine Greet door Amerika, die ge- i kenmerkt werd door recepties, inter views, demonstraties en het uitdelen van handtekeningen. Fred Haché en Barend Servet zijn er vanavond ook weer. De man die het woord primadelux heeft geïntrodu ceerd ontvangt ditmaal o.a. Sjoukje Dijkstra, Edwin Rutten en de Beale Street Jazzband en bij hem op de canapé zit ir. F. G. Kalkhoven. Om half elf zet CVK/IKOR de uit zending voort met Leerhuis, waarin gediscussieerd wordt over de vraag of er enig perspectief is in een samenle ving als de tegenstellingen steeds meer toenemen. Vervolgens nog het laatste nieuws. „Schwagermann en de staf hebben een vervelende rottijd gehad de laatste maan den. De meeste dingen hebben ze van bui tenaf moeten horen. Men heeft zich druk gemaakt over de kunsthistorische zorg voor het museum, maar kennelijk niet voor wat betreft de afgelopen maanden, toen het aan de staf is overgelaten. Ik vind het heel fijn dat het goed gebeurd is.” „Ja. Ik heb er een persoonlijk engage ment mee. Voor mij is er maar 1 boeken kist van Hugo de Groot en dat is die in het Rijksmuseum; de andere zijn allemaal vals.” „Waarom zou hij niet? Dat zijn nou de dingenKijk, er wordt gezegd dat de Haarlemmer geen belangstelling zou heb ben voor het museum. Daar geloof ik niet in. Er zijn altijd Haarlemse kunstenaars geweest die uitdrukkelijk als Haarlemse kunstenaars optraden. En de grootste schil ders hebben altijd wel eens iets in Haar lem gedaan. Het is echt wel een stad van kunst en cultuur. De bevolking maakt daar deel van uit. In dat kader gezien is Lou rens Coster juist iemand voor wie een emotie bestaat. Hij is een strijdpunt. Ik wed dat als je ooit zou bewijzen dat Cos- gevonden dat Haarlem de vlaggen zou uit wed dat als je ooit zou bewijzen dat Cos- - t.d,, ter inderdaad de boekdrukkunst heeft uit- gevonden dat Haarlem de vlaggen zou uit steken.” zou graag willen komen tot een historische afdeling; dat wil zeggen de geschiedenis van een stad en zijn bewoners vertellen aan de hand van schilderijen, curiosa, kunst nijverheid, documenten. De geschiedenis visualiseren, of het nu kunsthistorisch of historisch is”. Heeft u een historische afdeling als eis gesteld bij uw sollicitatie? „Integendeel. Die wens is van de zijde van B. en W. naar voren gekomen. Ik heb begrepen dat er vanuit de Haarlemse be volking daartoe druk is uitgeoefend op het gemeentebestuur. Terecht. Haarlem is een typisch Nederlandse stad, niet een grandeur van Amsterdam, maar die voortdurend een grote rol in de geschiedenis heeft gespeeld. Ik vermoed dat van wat al aanwezig is en wat nog los is te krijgen een boeiend over zicht te geven is.” Wat boeit u in de historie? STER: (K) Reclame. VPROBerichten uit de samen leving. Laurel en Hardy. (K) Filmportret Amerikaanse publiciteitswereld. (K) De Fred Haché-show. CVK-IKOR: (K) Leerhuis. NOS: (K) Journaal. Nederland 2. „Op losse groeven” is het programma dat de TROS maande lijks in de vooravond uitzendt. Chiel Montagne presenteert weer de vijf Ne derlandse toppers van de afgelopen vier weken en laat een aantal nieuwe platen horen die kans maken door te dringen tot de vaderlandse hitlijst. Het muziekprogramma wordt voorafgegaan door een 5-minutenverhaal over het kuikentje Calimero. Na de werkelijkheid, in de vorm van het journaal, de onwerkelijkheid van Mission Impossible. Een categorie au to’s, die vrijwel nooilt de aandacht krijgt in Wereld op Wielen zijn de vrachtauto’s. Vanavond is dat, naar aanleiding van de bedrijfswagen-RAI wel het geval. Voor de gebruikelijke autotest heeft Fred v.d. Flugt zijn oog laten vallen op de Marina 1300. Op het TROS-menu staat ook Liefde >p z’n Amerikaans met twee korte sketches. Jonge kunstenaars kan men aan het werk zien in Podium. Voor het voetlicht komen ditmaal Bob van As- oeren en het Quadro Hotteterre, die weirken van Sweelinok en Marais uit voeren. De programma’s die dan nog resteren zijn Ter Viste met het parle mentair en politiek weekoverzicht en het laatste nieuws. (Van onze redactie in Amsterdam) AMSTERDAM. De spitse teksten, de onverwachte wendingen in het nieuwe cabaretprogramma van „Don Quishoc king” zijn menigmaal een schaterlach waard. Dat was ook de reactie van het publiek bjj de opening van de Boekenweek, woensdagavond in Kras in Amsterdam. gesprek gevraagd ,om in een overleg- reeks tot afspraken over deze integratie te komen, aldus het periodiek van de vereniging, COC-SEC. Met de NOS en de VARA zijn inmiddels besprekingen gevoerd, met de KRO en de VPRO zijn afspraken voor zulk overleg gemaakt De Evangelische Omroep heeft op het verzoek niet gereageerd. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie. 7.30 Nws. 7.41 Actu aliteiten. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.41 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) De beste plaat voor uw stereo- kop. 10.30 Nws. 11.00 Voor zieken 11.55 Meded. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. 12.22 Wij van het land. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 13.00 Raden maar14.05 Schoolradio 14.30 (S) Interlokaal vrijdag. 15.30 Nws. 17.00 I Zonder grenzen. 17.10 (S) Metropole Orkest. 17.25 Voor de kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Actualiteiten. 18.00 (S) Lichte ensemble. Pol. Partijen. 18.19 Uitz. P.S.P. 18.30 Nws. 18.41 Actualitei ten. 18.50 Verkenning. 18.58 Marktber. 19.00 (S) AU-ditie. 19.40 Meditatie. 20.00 Verzoekplatenprogr. 22.00 Cursief: Ca- aaret. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 (S) Go al23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Dag met een gaatje! 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.30 De Groenteman. 9.00 (S) Klass, muz. 9.35 Waterstanden. 9.40 (S) Radio Blazers Ensemble. 10.00 Voor kleuters. 11.30 (S) Fluittrio. 11.25 Beursber. 12.00 Blik op de wereld. 12.30 Dverheidsvoorl. Voor de landbouw. 12.40 (S) Lichte muz. 12.50 Recht en slecht. 13.00 Nws. 13.25 Toerismo. 13.50 (S) Promenade Orkest. 14.25 Spiegel van Duitsland. 14.55 Ruimte. 16.00 Vrijdag: Lichte muz. rep. interviews, commentaren enz. 16.00 Nws. 17.55 Me ded. 18.00 Nws. 20.00 Nws. 20.20 (S) Grand Gala du Disque Populaire ’72. 22.00 Nws. HILVERSUM III 7.00 Nws. 7.02 Zing, zing, zing. 8.00 Nws. 9.00 Nws. 9.03 Jan Corduwener show. 10.00 Nws. 10.03 De Eddy Becker show. 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12.30 Blow Show. 13.00 Nws. 13.03 De Felix Meurders show. 14.00 Nws. 14.03 Her man Stok show. 16.00 Nws. 16.03 Top- 30. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. Meded. SOS-berichten. 12.08 Lichte muz. 12.15 Kleinkunstkro niek. 12.50 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. Meded. en toneelagenda. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 15.25 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.10 Operette- en musicalmuz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.50 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Voor de soldaten. 18.30 Verkeerstips. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.47 Lichte orkestmuz. 19.00 Nws. actuali teiten en evergreens. 19.40 Keurig En gels. 19.45 Boekbespreking. 20.00 Nwe. en klass. muz. 22.00 Nws. De Zeven Kunsten. 22.20 Casinomuz. 23.00 Magie en mystiek. 23.40 Nws.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15