Bouma, Verlaan, Dekker bij 23 geselecteerden training naar Australië T ennisser voor MARTIN KOEK WIL HET IN TWEE JAAR GAAN MAKEN Excelsiors Van der Roer wil naar een „middenmoter" I Leo van der Karfonds maakte keuze voor dit jaar bekend Ook Go Ahead versloeg Spartak Praag Monika Pflug niet naar WK in Heerenveen Clubs vinden Remise Timman scheidsrechters een dure zaak Demonstratie van voor Nieuwe intertoto? basketbalteam Tussenstand toto Twintig speelsters nationaal Britse hockeyers tegen Nederland sportleidsters 1 I I »ll DONDERDAG 24 FEBRUARI 1972 Diploma’s Onvoldoende Zesdaagse Milaan nog onbeslist Koppels voor de Groningse zesdaagse brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrirrrrrrrrhrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrri B ;..,J 1 (Van onze sportredactie) Martin Koek: „Als het over twee jaar nog niets is, word ik leraar". (Van onze sportredactie) ARNHEM. Indien de plannen gerea liseerd worden, komt er een vierde inter nationale competitie bij, Intertoto geheten, zoals er ook een aantal jaren geleden één bestond. Hieraan zullen deelnemen drie clubs uit Nederland. Frankrijk België en vermoedelijk Engeland, ondergebracht in groepen van vier De wedstrijddata liggen tussen 16 mei en 16 juni en sluiten dus aan op het huidige seizoen. ANNEMIEKE BOUMA naar Duitsland Martin Koek kreeg zijn kans om dat te bewijzen twee maanden later in Delft, waar hij oog in oog met de nationale kam pioen Fred Hemmes kwam te staan. Het werd een overwinning voor de 19-jarige Koek, die daarmee niet alleen bewees nog steeds tot de beloften te behoren, maar bo vendien grond gaf aan zijn theorie, dat er door de „oude” nationale top (met name Hemmes en Hordijk) niet serieus gestreefd wordt naar grote prestaties op het inter nationale vlak. Koek: „De manier waarop AMSTERDAM. By de 23 jongens en meisjes, die op voordracht van hun bonden door het Sportfonds Leo van der Kar werden uitverkoren voor een trainingsstage in binnen- of buiten land, bevinden zich drie meisjes uit Kennemerland: de kunstrydster Sophie Verlaan uit IJmuiden, de turnster Ans Dekker uit Beverwijk en de hoogspring- ster Annemieke Bouma uit Haarlem. Annemieke Bouma, met een sprong v~" 1 --- dames, mag zich in april zeven tot tien dagen verder bekwamen aan de Sport- hochschule in Keulen. De 18-jarige Elna Schalke, de tweede vertegenwoordigster van de KNAU, vertrekt in navolging van Els van Noorduyn voor enige tijd naar de DDR, waar zij verder wordt in- Hemmes en Hordijk het toptennis benade ren is niet goed. Zij hebben waarschijnlijk dezelfde mogelijkheden gehad als Tom Ok- ker, maar zij zetten zich niet helemaal in voor de sport, waarvoor zij volgens mij niet voldoende voor voelen.” AMSTERDAM De Nederlandse Bas- ketbalbond heeft voorlopig 22 speelsters geselecteerd voor het nationale team. Ter voorbereiding op het Europees kampioen schap dames in 1972 is een aantal jeugdige speelsters opgenomen in de grote trainings groep, die nog aan wijzigingen onderhevig kan zjjn. Naast de kerngroep senioren zal ook een groep jeugdspeelsters worden aan gewezen. die tegelijk met de dames zal oefenen. Dit is met het oog op het Europees kampioenschap meisjes in 1973. De kerngroep senioren zal op 29 februari voor het eerst oefenen, in Haarlem. Uit genodigd voor die eerste training zijn: Els van der Heyden, Stien Kraay, Rosemarie de Vries. Annelies Hellingman, Nel van der Burg, Karen Bos en Nora Witmans (White Stars), Ria de Roos, Jannie van Ham en Gerda Schouten (Fiat Stars), Mar- ja Kooyman, Carla de Liefde en Bets Scheffer (BOB), Joepe Geurts, Mieke Al- semgeest en Ria van der Meys (Wilskracht), Ria Meyll (AMVJ). Thea de Vries (T-RC), Sylvie Cordemans en Margeit van Putten (Juventus), Joke Kruif (Exercitia) en Anne mieke Mooy (F-R). De enige Tsjechoslowaak, die Go Ahead Eagles enigszins partij kon geven, was de middenvelder Vesely, maar juist daar trof hij de Deventer uitblinker Peter Arntz op zijn weg. Aanvallend maakte Hans Bleij- enberg indruk, hij scoorde drie keer (10e, 17e en 46e minuut). Geels (55e) en Warnas (90e) maakten de andere doelpunten. Tijdens zijn tweede wedstrijd in Enge land heeft de Braziliaanse ploeg Santos met 2-0 gewonnen van de tweede divisie- cluib Sheffield United. Bij de rust leidden de Brazilianen met 1-0. De ontmoeting werd bij gewoond door 37.000 toeschou wers. In zijn eerste wedstrijd had Santos met 2-1 gewonnen van Aston Villa. De Griekse club Olympiakos heeft in Athene met 2-1 gewonnen van het nationale team van Oostenrijk. Bij de rust was de stand 1-1. In de eerste wedstrijd voor de kwart finales van het toernooi om de UFFA- Cup heeft AC Milan woensdagavond op eigen terrein met 2-0 gewonnen van het Belgische Lierse SK. Deze stand was bij de rust reeds bereikt. Doelpunten werden gemaakt door Rivera (30ste minuut, straf schop) en Bigon (43ste minuut). LONDEN Het Britse hockeyelftal (heren) dat op zondag 19 maart te Londen tegen Nederland speelt, bestaat uit de vol gende spelers: Alvin Carson (Noord-Ier- land), Paul Svehlik (Engeland), Rui Sal- danha (Engeland), Tony Ekins (Engeland), aanvoerder, Bernard Cotton (Engeland), Dennis Hay (Schotland), Richard Oliver (Engeland), Terry Gregg (Noord-Ierland), G. Evans (Engeland), John French (En geland) en Charles Angear (Wales). MILAAN. De strijd om de leiding van de zesdaagse van Milaan is onbeslist ge bleven. Voor het avondprogramma van donderdag werd het veld aangevoerd door Felice Gimondi en Sigi Renz, maar met de Italtaans-Duitse oombtoaitie lagen nog drie koppels in dezelfde ronde. De stand was woensdagavond: 1. Gimon di (Ita)ZRenz (Wdl.) 419 pnt., 2. Rancati (Ita)/AIain van Lancker (Fra.) 381 pnt., 3. Motta (Ita)ZSercu (Bel.) 289 pnt., 4. Bug- dahl Kemper (Wdl.) 89 pnt., op twee ron den: 5. Schulze (Wdl.)ZLoevesijn (Ned.) 155 pnt., 6. Duyndam'Stam (Ned.) 78 pnt. De Amstelveense tennisser hoopt bij onze tegenvoeters te kunnen oefenen onder lei ding van Vic Edwards, broer van zijn hui dige trainer Stan Edwards en toeverlaat van Wimbledonkampioene Evonne Goula- gong. Na zijn terugkeer zal Nederland gauw genoeg weten of Martin Koek inder daad de langverwachte opvolger van Tom Okker is, waarvoor sommigen hem nu reeds verslijten. De als een Brit zo koele Martin Koek over die voorbarige progno se: „Men heeft mij erop voorbereid dat de mensen me opvolger van Tom Okker zou den gaan noemen. Voor mij is dat geen extra-belasting. Het hoort erbij. Als je daar al niet tegen kan, wordt het toch niets (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Met het ver strijken der seizoenen neemt de vrees binnen de KNLTB geen opvolger voor Tom Okker te kunnen vinden toe. Aanvankelijk was de hoop ge vestigd op het duo Fred Hemmes Jan Hordijk. Vijf jaar geleden wer den zij daarom op voorstel van de tennisbond door het Sportfonds Leo van der Kar in staat gesteld zich in het buitenland te bekwamen. Op na tionaal niveau waren de resultaten bevredigend, maar in internationaal gezelschap bleek het tweetal niet in de voetsporen van professional Tom Okker te kunnen treden. Inmiddels heeft zich weer een nieuwe comming- man aangemeld, die gisteren in het Apollohotel, tijdens de jaarlijkse voordracht van het Sportfonds Leo van der Kar met veel verve als de potentiële opvolger van „Tommetje” naar voren werd gebracht. Zijn naam: Martin Koek, lid van het Amstel veense DDV en bezig aan zijn twin tigste levensjaar. De verantwoordelijke heren van de ten nisbond vonden de verrichtingen van de DEVENTER. Binnen 24 uur heeft Spartak Praag twee keer met 0-5 verloren van Nederlandse eredivisieclubs. Na Feije- noord op dinsdagavond won Go Ahead Eagles woensdagavond met 5-0. De 3.500 toeschouwers hebben weinig van de Tsje chische ploeg gezien. De adelaars uit De venter waren voor rust sterker en in de tweede helft, toen de oud-MVV-er Mraz bij Spartak meedeed, oppermachtig. Martin Koek is al met de steun van de KNLTB bezig aan een cursus voor tennis leraar en zijn middenstandsdiploma, zodat hij eventueel zelf een „tennisbedrijf” kan beginnen. Die stap zou hij liever echter nog een tiental jaren uitstellen om eerst aan het internationale front furore te ma ken. In dat kader past de trip naar Austra lië (in het najaar) uitstekend. Koek: „Voor het Leo van der Karfonds kan ik een maand tot zes weken wegblijven. Maar ik ben met een tweede sponsor bezig, wat me de mogelijkheid moet geven het tot een maand of drie te verlengen.” Hij zegt: ,,Twee jaar geleden keepte ik bij het net gepromoveerde SVV. Ik werd de eredivisiekeeper met de meeste ballen in het net: 92 in één seizoen. Vorig jaar bij Excelsior was dat al aanzienlijk min der, 66. En als de vorm van nu blijft, worden het er weer minder.” geld koop je nog geen tweede-elftalspeler bij Feijenoord.” Indien de Sporttoto geen gebruik maakt van de Intertoto-wedstrijden, zullen de clubs de onkosten voor de uitwedstrijden zelf moeten betalen, maar wellicht bestaat die belangstelling bij de Sporttoto er wel. In dat geval kan een bedrag van 10.000 gulden per uitwedstrijd per bezoekende club worden betaald. Hierover zijn inmid dels besprekingen gaande. De KNVB stelt een onderzoek in of eredivisieclubs inte resse aan de dag leggen voor zo’n compe titie. Eventueel zal de stand op de rang lijst beslissend zijn voor deelneming De KNVB heeft voorts bepaald, dat het be taald voetbal volgend seizoen op 13 au gustus 1972 zal aanvangen. Na zijn terugkeer in Nederland moest de gebroken arm in het gips, wat hem drie maanden plus de tijd om weer op peil te komen, kostte. „Ik moest weer helemaal opnieuw beginnen. Er zat bij wijze van spreken geen spiertje meer op, toen het gips eraf ging”, aldus Koek. Eind vorig jaar kwam het eerste duidelijke teken dat de Amstel vener na zijn blessure niet af ge schreven hoefde worden, zoals hij aanvan kelijk ook zelf vreesde. In het toernooi om de indoor-titels van Nederland kwam hij tegen de latere kampioen Niek Fleury ver rassend sterk voor de dag. Hij stond zelfs in gewonnen positie, maar verspeelde zijn winstkansen toch. Koek: „Het was onerva renheid. Niemand dacht dat ik tegen Fleury zo ver zou kunnen komen. Na die wedstrijd heb ik meer zelfvertrouwen gekregen. Ik kreeg het idee dat ik het toch zou kunnen.” Inmiddels is de langzaam startende ere divisiekeeper Van der Roer verheven tot superster uit de Excelsior-ploeg. „Ik ben”, zegt hij niet zonder ijdelheid, „steeds be ter geworden. Ik dacht, toen ik bij SW keepte, dat ik aan mijn top zat Maar mijn vorm groeit nog steeds.” Dit soort gematigde ijdelheid over zijn prestaties geeft hem zelfvertrouwen in het veld. De stelregel dat keepen voor een groot deel bluf is, geeft hem nog meer zekerheid. Hij is brutaler dan hij vroeger was. „Weet je, het keepen bij een underdog-ploeg zoals Excelsior, bevredigt me enerzijds wel en aan de andere kant weer niet. Je staat inderaad altijd in de belangstelling, je hebt veel werk, je kunt tonen wie je bent en wat je kunt. Anderzijds ben je gebon den aan het niveau van de ploeg.” Eddie van der Roer (25 jaar) begon op zijn tiende jaar te keepen. Hij is er eigenlijk nu pas achter, dat hij al die jaren alleen op zijn talent heeft geteerd. Excelsiors trainer Joop Castenmiller leer de hem, dat ook een keeper wel wat meer nodig heeft. Het afstompende rondjes dra ven beschouwt Eddie inmiddels als het „heilig moeten, wil je je vorm behouden”. Na 13 jaar SW ging hij over naar Excelsior, anderhalf seizoen geleden Stelt de Eddie-van-nu vast: „Voor de prijs van 75.000 gulden. Een lachertje. Voor dat Jarenlang reeds is alles opgekropt, maar nu moet het er uit, zoals dat vorige week al bleek in Overveen, waar op het heren- Cios het startsein werd gegeven voor tal van acties. Vier jaar waren er volgens Van den Hoek 65 meisjes in opleiding, nu volgen 80 meisjes in Arnhem de Cios- opleiding, van wie er slechts 60 intern kunnen worden ondergebracht. Van de 200 meisjes, die zich jaarlijks aanmelden, kunnen maar 40 nieuwelingen worden ingeschreven voor de twee-jarige cursus. De slechte accommodatie brengt ook mee dat de lessen op 12 verschillende punten in Arnhem moeten worden gegeven. De samenstelling van het lesrooster levert daardoor grote problemen en tijdverlies op. DEN HAAG De tussenstand van sporttoto 31 van het afgelopen weekeinde is: eerste prijs: 167 meldingen, tweede prijs: 2.000 meldingen, derde prijs: 12.670 meldingen. Beschikbaar voor eerste, twee de, derde prijs en pretnie elk 129.725. M REYKJAVIK - In de dertiende ronde van het internationale schaaktoernooi van Ijsland heeft de Nederlander Jan Timman remise gespeeld met de Tsjech Vlastimil Hort, die nu met tien punten de leiding heeft in de stand. Jan Timman is na deze ronde vijfde met 8!/2 punt. de wedstrijden te Heerenveen zullen deel nemen. zijn: Verenigde Staten, Canada, China, Oost-Duitsland, Finland, Japan, Noord-Korea, Noorwegen, Polen, Zweden, Rusland en Nederland. GRONINGEN De Zwitser Frits Pfen- ninger en de Fransman Alain van Lancker zullen niet deelnemen aan de wielerzes- daagse van Groningen, die dinsdag 29 februari begint. De samenstelling van de koppels is nu: Theo Verschueren-Graham Gilmore (Belg- Aus), Norman Hill-Piet van der Lans (GB- Ned), Leyn Loevesijn-Cees Stam (Ned), Tim Mountford-Albert van Midden (VS- Ned), Jan Janssen-Sigi Renz (Ned-W-Dld), René Pijnen-Leo Duyndam (Ned), Harm Ottenbros-Willy Debosscher (Ned-Belg), Piet de Wit-Gerard Koel (Ned), Dieter Kemper-Klaus Bugdahl (W-Dld), Wim Bravenboer-Norbert Seeuws (Ned-Belg). De inschrijving voor de wedstrijden van I Heerenveen is gesloten. Twaalf landen 1 hebben zich aangemeld, 32 rijdsters zullen 1 aan de start verschijnen. Onder de deel- 1 neemsters zijn ook twee rijdsters uit China, 1 namelijk Tien Tsjai Lien en Tsjiang Tsjioeng Feng. De twaalf landen, die aan Tekent hij daarom steeds eenjarige contracten, waar hij ook komt? „Misschien. Je kunt na een goed jaar altijd om opslag vragen Ik ga er van uit, dat ik moet proberen steeds voor meer geld te gaan voetballen. Daarbij is met een eenjarig contract na een seizoen altijd de weg vrij.” Zou Van der Roer dan net als zijn Excelsior-voorganger Bram Geilman op basis van een financieel fraai contract als tweede man achter Treytel bij Feijenoord willen staan’ „Nee, dat niet. Je weet wanneer je dit doet, dat je geen kans krijgt. Zoiets doe je dan alleen maar voor het geld.” Hij stelt daartegenover een groepje van jongere tennissers, onder wie Sanders, Thung, Visser en Kusten, die wèl alles wil len geven om er te komen. Zij krijgen vol gens Koek echter weinig kans om het twee tal van hun nationale voetstuk te stoten. „Omdat zij zich alleen speciaal op de Ne derlandse kampioenschappen voorbereiden en slechts bij uitzondering uitkomen in de toernooien waar wij voor inschrijven. Daardoor hebben zij het op de nationale kampioenschappen nog steeds net kunnen redden”, aldus Martin Koek. Wat hem betreft kan daar niet vlug ge noeg een einde aan komen. Hij heeft zich tot doel gesteld het in navolging van Tom Okker, die het Sportfonds Leo van der Kar persoonlijk adviseerde Martin Koek uit te zenden, internationaal helemaal te gaan maken, of er anders mee te stoppen. Mar tin Koek: „Vorig jaar heb ik de middelbare school beëindigd. Sindsdien tennis ik al leen nog maar. In totaal zo’n dertig uur in de week, waarvan tien uur echte keiharde training. Ik stel me voor zo in een jaar of twee op internationaal niveau wat te berei ken. Lukt dat niet, en hang ik over een seizoen of twee nog op het niveau, wat bij voorbeeld een Hemmes of Hordijk hebben, dan stop ik ermee en word ik tennisleraar.” (Van onze sportredactie) ARNHEM Het bestuur van de KNVB heeft welwillend gereageerd op de argu menten, die vele clubs uit de ere- en eerste divisie hebben aangevoerd tegen de ver plichting om de scheidsrechtersdeclaraties over het huidige seizoen nu al in zjjn ge* heel te voldoen. Een bedrag van 3000 gul den zal pas aan het eind van het seizoen in rekening worden gebracht. Met de arbitrage van de wedstrijden in de eredivisie en eerste divisie zijn forse bedragen gemoeid. Ze luiden als volgt: eredivisie - 34 wedstrijden a 175.- totaal 5950.- eerste divisie - 40 wedstrijden A 157.50 - totaal 6300.-; B-elftallen, eer ste klasse - 32 wedstrijden a 41,- - totaal 1312.-; B-elftallen, tweede klasse - 20 wedstrijden a 21.- - totaal 820.-. Amstelvener voldoende om hem in navol ging van Evert Schneider, Tom Okker, Fred Hemmes, Jan Hordijk en Paul van Min (die tussen 1962 en 1970 door het Sportfonds Leo van der Kar werden uit gezonden) voor te dragen voor een trai- ningsverblijf van minstens een maand in Australië; een suggestie die door de keuze- commissie van het Fonds werd overgeno men. De prestaties waarop Martin Koek werd uitverkoren reiken (nog) niet tot een na tionale titel. Zowel bij de junioren als bij de senioren, deed hij tot nu toe vergeefse pogingen tot de eerste plaats door te drin gen. Zijn béste klassering was daarbij de tweede positie bij de junioren in 1970 ach ter kampioen L. Constatndse. Vorig seizoen werd hij dwarsgezeten door een armbles- sure, waarmee hij enige tijd doorspeelde, maar wat later een gebroken elleboog bleek te zijn. Martin Koek: „Ik heb met die arm nog de Koninkrijksspelen gewonnen. Dat was alleen mogelijk omdat ik met morfine werd ingespoten.” HEERENVEEN. Monika Pflug, win nares van de gouden Olympische medaille op de 1500 meter, zal niet starten bij de wedstrijden om het wereldkampioenschap, die op 4 en 5 maart in Heerenveen zullen worden gehouden. Bij het organisatieco mité van het wereldkampioenschap is een briefje van de Westduitse Schaatsbond binnen gekomen met de mededeling dat Monika Pflug en Paula Dufter niet zullen deelnemen. ARNHEM. In Arnhem hebben woensdagmiddag aspirant-sportl<-!dsters gedemonstreerd als protest tegen d.- slech te accommodatie van het in park Ange- renstein in Arnhem gelegen Centraal In stituut voor de Opleiding van Sportleid sters (Cios II), De protestdemonstratie be stond onder meer uit nagebootste lessen, waarbij het publiek stencils uitgereikt kreeg. De 80 sportleidsters, die in Arnhem de Cios-opleiding volgen, zeggen het meer dan beu te zijn. Van der Roer werd in Batavia (Djakar ta) geboren, kwam al snel naar Nederland en voetbalt sinds zijn 15e op contract. Eerst betaalde jeugd, daarna het senioren- werk. Hij bewoont in Schiedam een sane- ringshuisje -op-de-lange-duur, heeft geen auto. Wat voor een eredivisieproi van 1971 iets bijzonders mag heten. Hil heeft een gloeiende hekel aan oefenwedstrijden omdat „je tenminste vier van de zes kwartier staat te blauwbekken. Ah je in een goede vorm bent, kun je je er gemak kelijker aan onttrekken dan wanneer je niet zo best keept” Is hij zó zelfbewust? In zekere zin. Zijn duidelijke ambitie ligt in het keepen bij „een goede middenmoter in de eredivisie”, zoals NEC, Go Ahead Eagles, FC Utrecht. Tegelijk weet Eddie, dat zijn kansen bij die ploegen aanzienlijk lager liggen dan bij een ploeg, die net promoveert en een keeper met eredivisie-ervaring nodig heeft. Wie daarbij de naam FC Haarlem noemt, krijgt een welwillende glimlach ten antwoord. Verder geen woord over zijn eventuele toekomstige bindingen. Gaat hij ook weg bij Excelsior als hem hetzelfde wordt geboden bij een andere club? „Nee, dan blijf ik beslist, niet iedere verandering is een verbetering. En het gaat nou lekker hier.” RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRÏ gewijd in de kunst van het kogelstoten. De prestaties van Ans Dekker, lid van het Heiloose Klimop, waren van dien aard, dat het KNGV haar met Ikina Morsch (Heiloo) en Margo Velema (Eindhoven) met succes voordroeg voor uitzending naar Bochum, waar het trio vanaf 6 maart zal oefenen onder de Roemeense specialist Caius Jianu. Vier maanden later vertrekt de IJmuiidense Sophie Verlaan naar West- Duitsland. waar zij in Füssen een trai ningsstage van vier weken voor kunst- rijdsiters zal volgen. Sophie Verlaan (15 van 1 meter 77 recordhoudster bij de jaar) verdiende haar uitzending met verschillende goede klasseringen in in ternationale toernooien en haar vijfde plaats op de nationale kampioenschap pen. De volledige lijst van jeugdige spor ters, die dit jaar op kosten van het Sportfonds Leo van der Kar. in staat (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Eddie van der Roer staat dit seizoen voor het vijf tiende jaar tussen de palen. Juist op dit moment lijkt het, of zijn vorm bij Excelsior een toppunt heeft bereikt. Na jarenlang te zijn verguisd, voelt de Schiedamse keeper zich groeien, nu er wat positieve geluiden over hem de ronde doen. worden gesteld meer ervaring op te doen, ziet er als volgt uit: Cricket: Henny van Wijk (Schiedam) en Barend J Stel (De Meem) voor twee weken trai- ning naar Engeland; paardesport: Mar- jan Lakke (Meppel) training in Enge- land op het onderdeel „samengestelde wedstrijden” onder leiding van Still- well; kunstrijden: Sophie Verlaan (IJ- muiden) vier weken trainingskamp in J het Westduitse Füssen; atletiek: hoog- springstee Annemieke Bouma (Haarlem) voor 7 10 dagen naar de Sporthoch- schule in Keulen en kogelstootster Elna Schalk (Sliedrecht) training in de DDR; J biljarten: Bongers (Nijmegen), Grouw- u stra (Den Haag), Honing (Eindhoven) en De Jong (Waalwijk) vier weekenden les J van Hans Vultink. Wielrennen: Alex Bongers (Apel- doorn) en Adri Dekkers (Udenhout), sei- zoentrainingen op de banen in Rotter- dam en Amsterdam; roeien: Harald f Punt (Den Haag) en Rien Koert (Lei- den) een week naar de Ratzeburger Hochschule; schermen: Maarten Siffels (Amsterdam), drie weken training in Melun (Frankrijk); tennis: Martin Koek J (Amstelveen), stage van minimaal een maand in Australië; turnen: Ans Dek- ker (Beverwijk), Ikina Morsch (Heiloo) H en Margo Velema (Eindhoven) twaalf dagen training in Bochum, onder lei- ding van de Roemeen Caius Jianu; schoonspringenGerry Buis (Noord Scharwoude), Mirjam Hoffer (Hoog- karspel), Lia Molenaar (Hoogkarspel) en Rob Voorbij (Den Haag) trainings- JJ kamp van een week in Londen. De kosten zijn gestegen, omdat de scheidsrechtersvergoedingen van 150.- naar 180.- per wedstrijd zijn opgetrok ken en de grensrechters voortaan een ver goeding van telkens 50.- ontvangen. Ook de reiskosten van het arbitrale trio moeten worden vergoed. De rekening van de KNVB, die zelf een deel van de kosten be taalt, is menige club in het betaalde voet bal blijkbaar te zwaar op de maag ge vallen, omdat in vele gevallen de bodem van de schatkist zichtbaar is.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 23