zelf zes mille voor over Pechvogel had er Ook Peter Adelaar vertrok na twee weken vol problemen naar Japan IOC wil beperking programma Van Kooten kan vanavond Ard Schenk speelt door zijn reclameactiviteiten met vuur 1500 gulden boete voor Excelsior voetballen tegen PSV Selectie van militairen Rita Wilden snel Bunschoten boekte enorme vooruitgang het hogerop Tafeltennissers verloren: 0-3 NEC is Ajax niet terwille Alles of niets voor Eindhoven in duel tegen koploper Haarlem Gussenbauer zoekt op 200 meter Revanche voor Annemarie Proell 11 k BkW ZATERDAG 26 FEBRUARI 1972 Olympische Spelen Ontslagen W aarsch u wingen Vruchten Winkel Geen schoenen z Adelaar op weg. Maar nog niet naar Japan. THEO KLEIN Schenk geweest. is waanzinnig ZOU De definitieve beslissing over de her ziening van het programma en de daaruit voortvloeiende beperking van het aantal deelnemers zal worden genomen tijdens het congres in München in augustus. Het zou onder meer de bedoeling zijn het aantal zwemnummers terug te bren gen van 32 tot 20. TOKIO. Het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) is van plan het pro gramma van de zomer- en winterspelen in te krimpen en het aantal deelnemers te beperken. Kiyokawa, een der Japanse leden van het IOC, heeft verklaard dat bjj de spelen van Montreal en Denver (1976) de nieuwe richtlijnen, waarover onlangs in Sapporo is beraadslaagd. mogeljjk voor het eerst zullen gelden. NIJMEGEN. Het zal van het sectie- bestuur betaald voetbal afhangen of Ajax tussen zjjn twee Europa-cupwedstrjjden tegen Arsenal (8 en 22 maart) genoeg rust krijgt. Ajax zelf had aan NEC, tegen stander van de Amsterdammers voor de competitie op 19 maart Nijmegen en voor de beker op 15 maart (Amsterdam), ge vraagd accoord te gaan met het uitstellen van een van beide wedstrijden. NEC was hiertoe echter niet bereid. „Dat zou in ons nadeel zjjn. Het overladen programma van Ajax is voor ons misschien de kans om te winnen,” aldus manager Wil Jansen van NEC. Competitieljjder Jan Hujjbregts zal de zaak nu voorleggen aan de bestuurde- ren van het betaalde voetbal. De hele affaire rond zijn vertrek is te kenend voor de judoloopbaan van Adelaar, die tot nu toe helemaal in het teken van derwaardigheidscomnlex voor zjjn enorme afmetingen („Tot mijn zestiende jaar voet balde ik. maar toen groeide ik uit de groot ste maat voetbalschoenen en moest ik stop pen. Ik durfde de deur niet meer uit”) had De tuchtcommissie heeft voorts besloten de proeftijd van de lopende voorwaarde lijke straf van de HVC-speler Maas te verlengen met een jaar. Maas werd op 21 oktober 1971 gestraft wegens zijn gedrag in de wedstrijd Wageningen-HVC. Nu is zijn straf verlengd, omdat hij tijdens het duel HVC-Blauw Wit (13 februari) gepro- trekken, kreeg Adelaar (die anders op eigen kosten zou zijn meegegaan) te horen dat hij de plaats van Dirk Eveleens (die zich niet langer beschikbaar stelde) in kon nemen. In Ludwigshafen trof Adelaar tij dens de wereldtitelstrijd al snel de sterke Rus Kutsu, die zijn debuut op het inter nationale podium abrupt afbrak. Die tegenvaller brak hem echter niet. Peter Adelaar is een van de weinigen die werkelijk alles over hebben voor hun sport. Toen zjjn werkgever weigerde hem voor de wereldkampioenschappen vrij te geven, nam hij zjjn ontslag. Adelaar: „Later ben ik weer op hangende pootjes teruggegaan. Dat vond hjj natuurlijk prachtig: ik werd weer in genade aangenomen”. De vrede bleef niet lang gehandhaafd. Wereldkam pioen Wim Ruska adviseerde zjjn tranings- partner mee naar Japan te gaan. Opnieuw weigerde Adelaars baas vrije dagen en de tweede maal binnen een half jaar nam de chauffeur nu definitief ontslag. (Van onze sportredactie) BREMEN. Opnieuw lijkt het Zentral- bad in Bremen voor Naarden-zwemster Hansje Bunschoten het startpunt te zjjn voor een goed zwemjaar. Stootte zjj vorig jaar in dit snelle bassin haar clubgenote Linda de Boer van de Nederlandse zwem- troon, nu overtroefde zjj op de 800 m. vrjje slag met grote overmacht zelfs de Ame rikaanse wereldrangljjstzwemster (vjjfde) Nancy Spitz. Ook de tweede Amerikaanse deelneemster, Linda Johnson, die nu snel ler was dan Nancy Spitz en de oud-Euro- pees-recordhoudster Novella Calligaris (ne gende op de wereldranglijst) werden op ruime achterstand gezet. De nuchtere cijfers onderstrepen nog eens duidelijk de ongelooflijke vooruitgang van het 13-jarige Hilversumse zwemwon- der: op 26 september 1971 bracht zij in Aken het record 25 meter-baan op 9.21,6. Vrijdagavond in Bremen bleven de klok ken op 9.09,5(!) staan. Indien Avery Brundage, de machtige Olympiër, tot dezelfde conclusie komt, lijken de dagen van Schenk als schaatser geteld. Brundage heeft zich tot no echter niet in de nevenactiviteiten van de top- schaatsers verdiept. Waarschijnlijk omdat hij, als zovelen elders op de wereld, nauwelijks van het bestaan van deze tak Schenk trekt soms een lange neus tegen de vele goed bedoelende offi cials. schaatsbond ook terdege beseft preceden ten te scheppen. Andere schaatsers van de Nederlandse kernploeg vragen zich nu ten minste al af: „Wat zal de KNSB doen als wij ons beschikbaar stellen voor recla me?” Adelaar: „Ik heb het er allemaal voor over. Als ik terugkom neem ik een baan tje voor halve dagen, zodat ik voldoende vrije tijd overhou om te trainen.” Al die opofferingen moeten uiteindelijk tot liefst internationale kampioenschappen leiden. Voor hij echter aan een Europese, of wereldtitel kan gaan denken, zal hij eerst de concurrentie in het binnenland, Kruys, de weer in ere herstelde Eveleens en Ruska, moeten verslaan. Van Wim Ruska heeft hij na de Olympische Spelen geen last meer. De wereldkampioen stopt dan. Blijven over Eveleens, van wie hij vorige week in Duitsland in een voor- Olympisch toernooi verloor, en Kruys. Adelaar? „Ruska heeft me verzekerd dat het voor mij slechts een mentale kwestie is. Overwin ik dat, dan kan ik ver komen”. Met die hoop stapte Adelaar vanmorgen in het vliegtuig naar Tokio, waar hij zich bij de overige Nederlanders zal voegen. Er wachten hem harde weken, waarin waarschijnlijk de beslissing over zijn car rière zal vallen. „Ik weet dat ik onder het geweld van de Japanners af kan knappen. Maar daar ben ik niet bang voor. Er moet nu heel wat gebeuren wil ik er onderdoor gaan”, aldus een optimistische Peter Ade laar. (Van onze sportredactie) HAGEN Het Nederlandse herenteam heeft vrjjdag in de achtste finales van de internationale tafel tenniskampioenschap pen van West-Duitsland in Hagen verlo ren van Zweden met 0-3. De dames ver loren in dezelfde ronde van Engeland, eveneens met 0-3. STUTTGART Rita Wilden-Jahn heeft vrijdagavond tjjdens de atletiekwedstrijden op de Westduitse indoor-kampioenschap- pen in Stuttgart de 200 meter gewonnen in 23,7 seconden, een tjjd die nog nimmer in een zaal was gemaakt. Dit gebeurde niet eens in de finale, maar in een serie. De beste wereldprestatie stond op naam van een andere Westduitse. Annelie Wilden en de Amerikaanse Edith Mcguire met 24.1 seconden. Vandaar ook dat Pfrommer zijn door velen aanbeden pupil allerminst ontziet. „Als het van pas komt, kat ik hem. Ofschoon hij door ontzettend veel mensen wordt bewonderd en daardoor vaak in gekke situaties verzeild raakt, moet hij zich ervan bewust blijven dat hij toch ook maar een gewone jongen is”, aldus de schaatscoach, die er in het militaire jar gon nog aan toevoegt: „Soms moet je hem, net als de anderen, naar rechts laten richten”. Inderdaad neigt Schenk naar achteloosheid. Niet alleen buiten de wed strijden. maar ook kort voor en zelfs tijdens de races. In Sapporo riep hij tijden zijn gouden 5000 meter rit naar de hem fotograferende Eddy Verheyen: „Kom ik goed op de foto?” Terwijl hij het afgelopen weekeinde in Oslo gedurende de wedstrijden zijn eigen rondetijden van het scorebord aflas en onderweg af en toe naar bekenden keek op de tribune. Het komt voort uit zijn gevoel alles te kun nen. Tk voel me waanzinnig sterk”, meld- Nu liet trainer Anton Geesink hem val len voor Herman Bontrop, een ingreep die in september voor de wereldkampioen schappen weer teniet werd gedaan. Enkele dagen voor de kernploeg naar het trai ningskamp aan de Franse Rivièra zou ver- DEN HAAG. Uitslag toto no. 31 d.d. 19 en 20 februari 1972. Deelnemers: 544.755. Bruto inleg 1.226.715. Prijzenbedrag 518.900,44. Eerste prijs: 129.725, 176 meldingen, per kolom 737. Tweede prijs: 129.725, 2366 meldingen, per kolom 54,80. Derde prijs: 129.725, 17300 meldingen, per kolom 7,40. De premie ten bedrage van 129.725 bruto wordt na het verstrijken van de reclametermijn op woensdag 22 maart HAARLEM. In de voorronde van het toernooi om internationaal voetbalkam pioenschap van de CISM (Commissie In ternationale Militaire Sportwedstrijden) speelt het Nederlands militair elftal op woensdag 1 maart in het stadion Diekman te Enschede tegen de Westduitse soldaten. In de Nederlandse groep spelen verder nog Oostenrijk en Italië. Nederland speelde eerder tegen Italië in een uitwedstrijd met 2-2 gelijk. De volgende spelers zijn geselec teerd voor de wedstrijd tegen West-Duits- land: Barth (Anderlecht), Oude Wesselink (Go Ahead Eagles), Van Marwijk (Go Ahead Eagles), Adriaanse (FC Utrecht), Haan (Ajax). Hovenkamp (FC Groningen), Mellaard (NEC), Jansen (Fortuna SC), Ha- zelhekke (Wageningen), Mulder (SW), v. d. Kerkhof (FC Twente), Bish (NAC), Lelieveld (Haarlem), de Munnik (Sparta), de pech heeft gestaan. Nadat hjj zjjn min- Feteris (Feijenoord). De vraag die rijst na de misprijzende reactie van de Zweed Laftman („Ik geloof dat Schenk nu te ver is gegaan”), is: kan men van Schenk zijn olympische medail les terugeisen? Het antwoord moet luiden: Ja. Indien de ISU de klacht van Laftman tenminste gegrond acht en het internatio naal Olympisch comité hiervan op de hoogte stelt, want één ding staat in elk geval vast: reeds vóór de Olympische Spelen werd een reclame-affiche van de Noorse frisdrankenfirma Solo opgesierd met het portret van Schenk, hetgeen te gen de Olympische bepalingen indruist. Een waterdicht alibi zoals dat hem onlangs werd verschaft door een Gro ningse firmant (Schenk zou toen niet geweten hebben dat zijn portret in een advertentie werd gebruikt) zou dit keer ronduit op de lachspieren werken Nee, het is nu bittere ernst en Schenk is zich daarvan zichtbaar ten volle bewust. Opvallend was voorts de prestatie van de pas 17-jarige atleet uit München Hans- Jürgen Wildförster, die het hoogspringen won met 2 meter 15. Michael Sauer zege" vierde op het hinkstapspringen met 16 m. 35 en Liesel Westermann werd kampioene kogelstoten met 16 m. 72. WENEN Europees hoogspringkam- pioene Ilona Gusenbauer uit Oostenrijk heeft vrjjdag tjjdens atletiekwedstrijden in Wenen het indoor-wereldrecord gebracht op 1 meter en 89 centimeter. Het oude re- DEN HAAG. De tuchtcommissie be taald voetbal van de KNVB heeft aan de Rotterdamse eredivisieclub Excelsior een geldboete opgelegd van 1500 gulden, waarvan 1000 gulden voorwaardeljjk, zulks met een proeftijd van een jaar. De reden van de straf is het feit dat er onmiddellijk na afloop van de wedstrijd Excelsior-Haarlem (13 februari) ongere geldheden hebben plaats gehad, waarbij de scheidsrechter werd bespuwd en één van de grensrechters een schop tegen de enkels kreeg. Naar aanleiding hiervan heeft de KNVB Excelsior verplicht voor 1 mei een „kooi” te maken tussen de uit gang van het speelveld en de ingang van de kleedkamers. De grondtechnische dienst van de voetbalbond zal controleren of deze kooi aan de voorschriften voldoet. Ard Schenk kan er niet mee zitten. Ofschoon zijn naam nimmer in de verge telheid zal raken, verkeert hij nu in de positie de financiële vruchten te kunnen plukken van zijn triomfen in de schaats- arena’s. Indien de ISU en daarmee het Internationaal Olypisch Comité zou besluiten hem niet langer als amateur te beschouwen zal dat hem waarschijnlijk nauwelijks in opwinding brengen. Hij heeft het er best voor over. En strikt genomen, wie misgunt het hem ook eigenlijk? Bezorgt hij miljoenen TT*. 1 C niet ontzettend veel vertier met zijn pres- U ITS ld £4 OpO 111010 taties, terwijl anderen zij het niet op de schaats hiervoor fors betaald wor den? Ard Schenk is eigenlijk een show man geworden. Zo zal hij zichzelf ten minste ook beschouwen, want van gewe tenswroeging is in elk geva’ geen sprake. Neckermann en het Nederlands Olympisch Comité voor ze had geregeld, Peter Adelaar ging al door een hel voordat hij de eerste Japanner had gezien. Tot vorige maand leek er geen vuiltje aan de lucht. Peter Adelaar kwam welis waar niet in aanmerking voor een plaats in de nationale ploeg voor Japan, maar hij had er zelf zes mille voor over om de kos ten te betalen. Dat wil zeggen de totale kosten, min de reductie die hem door de Budobond werd beloofd. Toen puntje bij paaltje kwam en de Amsterdamse chauf feur twee weken geleden informeerde wanneer hij vertrekken kon. bleek er via het bondsbureau echter niets geregeld te zijn. Geen reductie, geen ticket, niets. Ade laar: ..Het was of ik een klap in mijn ge zicht krees Er werd alleen verteld dat het niet mogeiiik was omdat de luchtvaart maatschappij, en juist in de overgangs periode van zomer- naar wintervluchten zouden zitten”. De gemoedelijke Amsterdammer kon van voren af aan beginnen. Terwijl de overige judoka’s, waaronder zijn grote toeverlaat werldkampioen Wim Ruska, de een na de ander in het vliegtuig stapten, liep hij zijn schoenen stuk tussen de verschillende luchtvaartbureaus. Hij moest naar Japan. Vorige maand had hij er zelfs zijn baan als vrachtwagenchauffeur voor ongezegd. Mèt bijdragen van zijn moeder en broer had hij voldoende geld gespaard om zich in het Land van de Rijzende Zon op de Euro pese kampioenschappen (in mei in Voor burg) voor te bereiden. Meer dan een jaar had hij er naar toegeleefd, het mócht niet meer mislukken. Adelaar: „Ik had te veel op andere mensen gerekend. Achteraf bleek er niets voor me gedaan te ziin. Het komt toch allemaal op mezelf neer. Die les heb ik intussen wél geleerd”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Gisterochtend om 10 uur kreeg Peter Adelaar het verlossende telefoontje van de Russische luchtvaartmaatschappij Aero flot; als hij zich een dag later (vandaag) op het Parijse vliegveld Orly zou melden, kon hij tegen gereduceerd tarief via Rusland mee naar Japan. De 140 kilo wegende, 2 meter 10 lange judokolos liet zich met een zucht van verlichting in een fauteuil zakken. Eindelijk, na twee weken van het kastje naar de muur te zijn gestuurd, was hij er zeker van dat zijn grootste wens: een trainingsstage met de overige leden van de kernploeg in Japan, zou worden vervuld. Peter Adelaar, vandaag viert hij zijn 25e verjaardag, maakt deel uit van de grote groep net-niet-topsporters, van wie de pres taties nog geen aanleiding geven tot uitgebreide steun van een sportbond. In tegenstelling tot de grote vedetten, die vooral bij de nadering van de Olympische Spelen op flinke financiële donaties kunnen rekenen, zijn enthousiastelingen als Peter Adelaar nog steeds helemaal op zichzelf aan gewezen. Konden Wim Ruska, Karei Gietelink, Martin Poglajen, Eddie van der Pol en Henk Kruys zorgeloos naar Tokio vertrekken, omdat de Budobond alles (tot loonderving toe) in samenwerking met sponsor (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Indien het bestuur van de internationale schaatsunie de klacht van ere-voorzitter Sven Laftman serieus neemt, en de commerciële activi teiten van amateur-topschaatser Ard Schenk uitpluist, ligt er zonder enige twijfel een tumultueuze periode in het verschiet Maar aan de andere kant valt nog te bezien of de ISU de banvloek over Schenk zal uitspreken, want de schaatslei- ders zullen zich ervan bewust zijn, dat de Nederlander, die zowat alles wint wat er maar te winnen valt, hun tot een klein aantal landen beperkte mondiale bekend heid heeft gegeven. De internationale sportpers besteedde immers uitvoerig aan dacht aan de „vliegende Hollander”, nadat deze op de Olympische ijsbaan in Sapporo driemaal met goud was omhangen. HAARLEM—IJMOND. Met uitzon dering van DWSFeyenoord is er dit weekeinde in heel Noond-Holland geen betaald voetbal. Het competitieprogramma stuurt Telstar vanavond al naar Eindho ven, waar de Velsenaren om half acht een lichtwedstrijd tegen PSV spelen. Trainer Rab zal in dit duel niet kunnen beschik ken over Van Essen en Van Egmond. Frans van Essen heeft in de uitwedstrijd tegen DWS een enkelblessure opgelopen die van hardnekkige aard blijkt te zijn. Ook van Egmond (voetblessure) is nog niet zo op peil dat hij vanavond tegen PSV kan worden ingezet. Anders ligt het met Kees van Kooten. Telstar heeft een serie oefenwedstrijden gespeeld, onder meer tegen De Kennemers (2-2), om de Lille-speler zo snel mogelijk in het ver eiste ritme te krijgen voor het belangrijke werk in de competitie. Rab reist vanmid dag met zijn selectie naar Eindhoven, waaruit hij vanavond zijn formatie sa menstelt. Ook Kurt Linder geeft gewoontege trouw niet meer dan een selectie prijs. Toch lijkt het waarschijnlijk dat Radovic en Schmidt Hansen deel uit zullen maken van de basisopstelling. De (vermoedelijke) opstelling van de Eindhovenaren luidt: Van Beveren- Van der Dungen. Strik, Radovic, Munk Jensen- Van Stippent, Van der Kuylen, Dijkstra- Schmidt Hansen, Devrindt, Mulders. „Voor Eindhoven is het”, zoals Haar- lem-trainer Joop Brand dat formuleert, „morgen de laatste kans”. Daarom ver wacht Brand in de lastige uitwedstrijd tegen de ploeg van Lesly Talbot geen eenvoudig duel. Te meer niet omdat de Haarlem-trainer waarschijnlijk niet zal kunnen beschikken over zijn „rommelaar” bij uitstek, Gerrie de Goede. De man die juist in dit soort wedstrijden toch altijd zijn waarde bewijst heeft de hele week met angina in bed gelegen zodat zijn meespelen een onzekere zaak geworden is. Ook Ton Smit is geblesseerd. Een pees- schedeontsteking houdt de rechterspits van Haarlem aan de kant. Voor de rest heeft Brand geen vraagtekens aan zijn selectie toe te voegen. Lelieveld is in zoverre hersteld dat hij morgen eventueel zou kunnen voetballen. Eindhoven-oefen- meester Talbot heeft de volgende opstel ling in gedachten. Berendonk- Schalks, Kooiman, Quadakers, Theunissen- Von Ranzow, Bloemers, Leushuis- Senders, Van Renswouw, Weber. CRYSTAL MOUNTAIN De Oostenrijk se Annemarie Proell heeft vrjjdag in Crys tal Mountain revanche genomen op Olym pisch kampioene Marie-Therese Nadig uit Zwitserland. Annemarie Proell zegevierde in een afdaling, die telt voor het klasse ment om de wereldbeker, in 92,82 secon den. Marie-Therese Nadig deelde de twee de plaats met de Oostenrijkse Wiltrud Drexel. Beide skisters hadden 93.09 secon den nodig. „Ik moet om mijn winkel denken”, laat de schaatskampioen zich af en toe niet zonder ironie ontvallen. Dergelijke opmer kingen doen het hart van de Nederlandse schaatsenrijders ineen krimpen. In het verleden zijn zij er nog steeds in geslaagd Schenk in bescherming te nemen, indien zijn reclame-activiteiten doordrongen tot de internationale bond, de ISU dus, of wanneer olympische officials de wenk brauwen fronsten. Vers in het geheugen ligt nog de be faamde thee-advertentie (het geld volgens de KNSB ten goede komen aan de bond.terwijl Schenk tevens als publiektrekker optrad voor een auto-im- porteur. Daarnaast was en is er een niet onaanzienlijke hoeveelheid kruimelwerk dat evenwel niet bij het grote publiek bekend wordt. In Noorwegen met Solo, is dit nu uiteraard wél de bedoeling. Het is in schaatskringen bekend dat de KNSB Schenk herhaaldelijk tot voorzichtigheid gemaand heeft omdat men voorziet dat Ard Schenk negeert de waarschuwingen echter hardnekkig. Hij speelt daarmee hoog spel. Waarom? Wel, omdat hij de risico’s durft te aanvaarden. „Ze zoeken het maar uit”, is zo ongeveer zijn lijf spreuk geworden, hetgeen tot Leen Pfrommers opvatting leidt dat Ard Schenk nonchalant aan het worden is. overwonnen en zich voor het eerst op de judomat waagde, bleek al spoedig dat zjjn gewicht en lengte meer in zjjn na- dan in zjjn voordeel werkten. Hjj zegt: „Het pu bliek en vaak ook de scheidsrechter zjjn automatisch voor de kleinste man. Dat heb ik altjjd tegen”. Dat werd vorig jaar tijdens de open Ne derlandse kampioenschappen het duide lijkst gedemonstreerd toen de Amsterdam- meh een redelijke wedstrijk maakte tegen de Brit McConnel. Al zijn bewegingen werden echter met gelach en gefluit door het publiek begeleid. Adelaar verloor de wedstrijd, waarbij mag worden aangete kend dat hij nog niet helemaal hersteld was van een langdurige ziekte, die hem twee maanden aan het ziekenhuisbed ge kluisterd hield. Daardoor miste hij in mei ook de Europese kampioenschappen in Go- tenburg, waarvoor hij onder normale om standigheden een serieuze kandidaat zou zijn geweest. kreet sterk. Men zou kunnen veronderstellen dat Ard Schenk dit alles in een roes beleeft, het superieure rijden, de jubel eromheen met de hierbij gepaard gaande levenslus tige uitspattingen en de verleidelijke aan biedingen van zakenmensen. Bij veel op een dergelijke manier aanbeden sportster ren zal dit ongetwijfeld het geval zijn. Schenk is tot dusver evenwel in staat gebleken afstand te kunnen nemen van alle franje. Schenk heeft de betrekkelijkheid van zijn sportieve bezigheden altijd onder kend. Wanneer hij op de hoogste trede van het erepodium klimt doet hem innerlijk dat bitter weinig. Wél is hij ervan door drongen dat dergelijke gebeurtenissen tal rijke zakenmensen steeds toeschietelijker maken. Het is tegen de amateurbepalingen dat hij op hun aantrekkelijke voorstellen ingaat. Maar dat schijnt Schenk niet te deren. Natuurlijk, die regels stammen van vele decennia geleden, al zijn er onlangs enke le summiere wijzigingen in aangebracht, maar deze hadden niets om het lijf. En bovendien moet Schenk worden nagege ven dat veel topsporters het niet zo nauw nemen met hun amateurstatus. „Ard Schenk maakt het te bont”, me nen sommige schaatsofficials. „Hij provo ceert”. Hierbij wordt niet alleen op zijn Noorse advertentie-campagne gedoeld, bij de huldiging van de 10.000 meter in Bislet schroomde Schenk niet op het podium te stappen met een trainingsjack waarop het handelsmerk van een bekende sportarti kelenfirma duidelijk zichtbaar was. de Schenk al voordat het seizoen eigenlijk moest beginnen. Het is geen hooghartige een de 1972 bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. De proeftijd van Maas loopt nu af op 21 oktober 1973. die van de Oostduitse Rita Schmidt met 1 meter 88. van sport afweet. Dat is in feite het geluk van Ard Schenk. eeuwig genoegen zullen nemen met doorzichtige verklaring, terwijl

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11