DRIE ZAKENMENSEN ZIJN ROND MET VOOR HEEMSKERK PLEZIERIG PLAN Stolpboerderij eind september verbouwd tot bowlingbar Rond de losplank Wereldwinkel houdt collecte Mr. Luns Ook uw krant! BON Uitgevaren visserijvaartuigen Ml HB ■t Duitsland Maritiem Journaal P. van der Esch voorzitter Rode Kruis-Beverwijk Havenberichten IJmuider Courant Gesprek over grote auto-fusie in Midgetgolfbaan volgend jaar in gebruik IN DE VISHAL 4 ZATERDAG 26 FEBRUARI 1972 IJMUIDER COURANT Z (Van een medewerker) 1 Nieuwbouw Bistro ZESTIEN Bezorg mij 14 dagen gratis IJmuider Courant ONMOGELIJK (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Het ziet er nu dan naar uit, dat Heemskerk eind sep tember is verrijkt met een bowlingbar, die dan zal zijn gevestigd in de oude stolpboerderij in de groengordei, tegenover de Vrijburcht aan de Vrijburglaan. Drie enthousiaste zakenmensen uit Heemskerk en Velsen- Noord tekenen voor de stichting van de bar, die als „Bowling Heems kerk b.v.” door het, hopelijk succesvolle en langdurig, leven zal gaan. Deze initiatiefnemers, de heren Bertus Berghuis sr., Bertus Berghuis jr. en Her man van Rixel uit Velsen-Noord hopen, dat het plan de goedkeuring van de gemeenteraad krijgt (eind maart komt het voorstel van B. en W. om de boerderij aan het drietal te verhuren aan de orde in een raadsvergadering), waarna met de inwendige verbouwing van de zesstaander-boerderij kan worden begonnen. Uitwendig zal er zo goed als niets veranderen of het moeten zijn de oostelijke gevel aan de zijde van de Vrijburglaan, waar ook de ingang komt, en de noordelijke gevel. Deze noordelijke gevel wordt ten dele afgebroken om de nieuwbouw voor de bowlingbaan (29 meter lang) aan de boerderij vast te bouwen. Verhaal veranderd FRANKRIJK IJMUIDEN Na een lange en moeizame weg van onderhandelen is het dan toch eindelijk zover gekomen dat ook de vislossers zich door een CAO met de stichting „Vislosrege ling” in IJmuiden verbonden kunnen weten. Dit is nog minder het geval geweest, omdat tot dusver nog steeds de bindende regeling gold van het College van Rijksbemiddelaars, het geen vooral in deze tijd een onhoud bare situatie is gebleken. Bovendien heeft men een aanzienlijk verbeterde loonregeling kunnen vaststellen voor deze werkzaamheden, welke meestal in de nachtelijke uren moeten wor den uitgevoerd. Ook zijn de nieuwe lonen gebonden aan het prijzen- indexcijfer, zoals dit eveneens lande lijk wordt toegepast. Op deze wijze hoopt men zich weer voor lange tijd van arbeidsrust in de vishallen te hebben verzekerd. 11 I I Hektrawler Cornells Arthur Schlesinger ia open enveloppe zonder postzegel opsturen naar l gen, en IJMUIDER COURANT - Antwoordnummer 416 Haarlem Adres te ook overleden. Daarna kunt u mfj noteren als t regering-Kennedy geen enkele afspraak had met de Nederlanders. Toen Luns dit hoorde, veranderde hij zijn verhaal. Hij zegt nu dat de afspraak I I I I I I I I I I I I 1 1 1 1 1 i i 1 Maar Howard Palfrey Jones, die onder minister van Buitenlandse Zaken voor het hij niet van een dergelijke overeenkomst afweet”, aldus Jack Anderson. De heer B. Berghuis, een 57-jarige Be- verwijkse bloemist, zijn 31-jarige zoon en ■U maandabonnee f 7,80 kwartaalabonnee 22.65 4$ Doorhalen wat niet verlangd wordt I de lieer H. van Rixel, eigenaar van een groothandel in bloemen te Velsen-Noord hadden een plan uitebroed. Overleg met de deskundigen van de landelijke midden standsorganisaties sterkten de drie heren in hun overtuiging, dat de gehele opzet, zoals de gemeente Heemskerk die had aangegeven, compleet met bowlingbar in de boerderij, financieel haalbaar zou zijn. De besprekingen tussen de drie initiatief nemers en de gemeente Heemskerk zijn zo goed als rond. konden dinsdag nogmaals vijf trawlers van hun ladingen worden ontdaan. 1 1 i 1 Naam EEN KLEIN optelsommetje leert aldus dat van vrijdag 18 februari tot en met donderdag zestien trawlers aan de markt zijn geweest. Hier is in lange tijd geen sprake van geweest en wanneer men dan bedenkt dat men door ziekte en andere arbeidsongeschiktheid bij de vislosregeling slechts over honderdvijfentwintig lossers kan beschikken, is het duidelijk dat hier een bewonderenswaardige arbeidsprestatie kan worden gesignaleerd, nu alles toch op rolletjes is verlopen. Al met al een plezierige en snelle ontwikkeling in de plannen van de ge meente Heemskerk om de gekochte boer derij in de groengordei voor recreatie te bestemmen. Heemskerk vond het niet juist de boerderij af te breken om zo plaats te maken voor wandelpaden, ban ken en groen. (Van een medewerker) IJMUIDEN. In IJmuiden zijn vrij dag aangevoerd: 170 wijting, 1645 kabel jauw, 1 haring, 4783 schol, 80 schar, 75 tarbot, 70 diversen, 948 stijve kabeljauwen en 33000 kilogram tong. Prijzen per kilogram: tarbot 9,39-9,97; grote tong 5.03-4,73; gr.m. tong 6,98-6,64; kl.m. tong 6,85-6,11; tong I 6,68-6,02; tong II 6,75-6,26; tong filets 10,34; zalm 7,50-6,70. Per hoop: roggen 92-67. Per 50 kilogram: wijting I 39-28; wij ting II 31-23; schar 60-28; kabeljauw I 69- 49; kabeljauw II 110-36; kabeljauw III 75- 36; kabeljauw IV 69-26; kabeljauw V 45- 24; schol I 27-19; schol II 30-19; schol III 32-19; schol IV 36-20; tarbot 324-186; griet 189-144; haai 12.50-5; steenbolk 27-12,50; krabben 45; lever 49-26; haring 30. Voor de maandagmarkt hebben zich reeds nu de KW 123 en de KW 81 gemeld, als eerste gegadigden. Dat zal voor de leiders van de vislosregeling wellicht pro blemen geven, want beide schepen hebben gemeld dat zij ongeveer drieduizend kis ten vis aan boord hebben, hetgeen in houdt dat er voor het lossen zes maal zestien man beschikbaar dient te zijn. Om dat men de beschikking heeft over hon derdentwintig man, zullen alle overige schepen slechts de beschikking hebben over 24 lossers. Voor de leiding een puz zel. waar het weekeinde nog over kan worden nagedacht. De boerderij in de groengordei, waar in een bowling wordt gevestigd. Dit gebeurde in het Rode-Kruisgebouw aan de Dealaertlaan, door de kringcom- missaris, die tevens voorzitter van de plaatselijke afdeling is, de heer P. G. W. Stoutenbeek, in tegenwoordigheid van freule Verschuer, districts-welfareleidster en de secretaresse van het district Noord- Holland mej. Vader. Zulke medewerkers als Theodor Sören- McGeorge j Bundy hebben allemaal gezegd dat de I I I dateert van een ontmoeting, die hij in I aident Eisenhower. Dulles, natuurlijk, is I I I Midden-Oosten was onder Dulles, zegt dat g In de boerderij komen een forse keu ken, een grote bar voor de gasten, een barretje, bestemd voor de mensen, die wachten op hun beurt om te bowlen (er zijn vier banen), toiletten, een garderobe en een grote zaal, verbonden aan de grote bar, waarin een haardvuur komt, zodat er ook nog kan worden geroosterd. „Wij noemen het de bistro”, zegt Bertus Berg huis. Hij voorziet erg veel belangstelling voor de bowlingbar, want, aldus nog steeds Berghuis, waar in de IJmond kan je gezellig uitgaan als je geen bar- of kroeg- mens bent. Het eerste plan was om de bowlingbar te openen tijdens de kermis- week in september, maar de snelle ver bouwing, die dan nodig was kwam de initiatiefnemers als zijnde niet uitvoerbaar voor. De gemeente Heemskerk heeft wel de verplichting gesteld, dat volgend jaar met de aanleg van een midgetgolfbaan in zuidelijke richting moet worden begonnen. „Ook dat komt voor elkaar”, aldus Berg huis, die het gehele plan, met instemming van de twee andere initiatiefnemers, zal gaan begeleiden. „We hebben allemaal een zaak, maar iemand zal wat meer tijd aan de bowlingbar moeten besteden dan aan zijn eigen zaak. Die man ben ik gewor den” zegt Berghuis. De vestiging van een bowlingbar is met instemming begroet door de bekende Haarlemse bowlingbar aan de Delftlaan. „De importeur van de bowlingbanen stelt als eis, dat de bowlingbanen ten minste 10 kilometer van elkaar verwijderd moeten zijn. En dat bleek gelukkig het geval. Overigens heeft Haarlem al toegezegd, dat klanten, die daar voor een volle bowling bar komen te staan worden doorverwezen naar Heemskerk.” ZO KON HET deze week gebeuren dat, ondanks het feit dat reeds twee trawlers voor de vrijdagmarkt van hun vangsten waren verlost, nogmaals tien trawlers ar riveerden met de bedoeling hun ladingen voor de maandagmarkt af te leveren. Dit was vanzelfsprekend een vrijwel onmoge lijke zaak, hoewel alles nog niet eens ongunstig is verlopen. Want onmiddellijk nadat maandag vier schepen waren gelost, TWEE SCHEPEN moesten aldus blijven liggen, die daarop een andere oplossing zochten. Zo vertrok de KW 121 „Britten burg” reeds maandagmiddag naar Sche- veningen, terwijl de VL 112 „Bets en Gerda” met zijn achthonderd kisten aan boord weer naar zee terugkeerde, om het lossen tot later uit te stellen. Op deze wijze dreigde een en ander weer uit de hand te lopen, want inmiddels waren opnieuw vier noordboten gearriveerd die niet aan de woensdagmarkt terecht kon den. Hiervan was de IJM 9 „Haarlem” de pineut, omdat het schip tot donderdag moest wachten, waarvoor het inmiddels gezelschap had gekregen van de VL 16 „Vborloper” en de SCH 81 „Cornells Vro lijk.” Toen daarop ook de VL 112 zich weer voor de donderdagmarkt kwam mel den, moest men noodgedwongen met een nalosbeurt genoegen nemen. SCHEVENINGEN In Scheveningen zijn vrijdag aangevoerd: 70 kisten wijting; 1000 kisten kabeljauw, 1700 kisten schol, 100 kisten diversen, 21000 kilogram tong. BESOMMINGEN. Vrijdag werden te IJmuiden de volgende besommingen ge maakt: KW 152 12.100, 174 17.200, IJM 44 12.400, 8 3.680. EH 7 450. UK 1 12.700, 19 11.700, 7 6.270. 16 8.400, 18 800, 24 4.800, 63 12.700, 70 2.540, 72 3 790, 73 11.700, 148 4.650, 161 3.300, 194 12.500, 215 4.300, 233 8.890, 267 6.300, WR 50 6.200. HD 94 en 147 5.530, UK 17 en 249 540, 56 en 200 2.440, 54 en 208 780, 78 en 93 1.270, 107 en 131 670, 135 en 145 1.590, 142 en 236 2.860, 196 en 234 2 440. VD 44 en 75 2.680. De heer Van der Esch kreeg deze hoge onderscheiding voor het feit dat hij meer dan 25 jaar secretaris der afdeling Bever wijk is waarbij mevrouw Van der Esch haar man op velerlei terrein assisteerde. Tijdens deze vergadering waren er nog enige bestuursmutaties, want de heer Stoutenbeek legt zijn functie als afdelings voorzitter neer in verband met zijn kring- werkzaamheden. Hij wordt nu opgevolgd door de heer P. van der Esch, het secreta riaat zal worden waargenomen door ir. J. A. Haasbroek. „Luns heeft zijn beklag over een Ame rikaans bedrog voor het eerst gedaan in de periode dat de Nederlanders afscheid deden van Nieuw-Guinea aan Indonesië in 1962. Maar hij wijdde er verder niet over uit. In 1969 gaf Luns de details. Hij zei toen dat de Nederlandse regering „concre te beloften” had gekregen, waarin volledi ge steun werd toegezegd door de regering- Kennedy bij het verdedigen van Nieuw- Guinea tegen Indonesië in 1962”. KW 52, Marjan KW 130, Arend Cornells KW 205, MK Noordzee IJM 3, Dageraad IJM 4, Vrijheid IJM 7 (22 feb. binnen), Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Eben Haezer IJM 23. Maarten Cornelia IJM 44, Nora IJM 51. Wiron VIII IJM 205, Wiron VII IJM 207, Wiron III IJM 221, Deo Volente II KW 11, Ada KW 29. Limanda KW 33, Rudi Ro bert KW 66, Jeannette KW 93, Karla Ellen KW 106, Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117, Kla- zina Maryke KW 127, Gijsbert Marian KW 150, Cornelia KW 174, Dirkje KW 178, Solea KW 180. Valk KW 185. Elly KW 187. Hans KW 189. Mar- garetha Christina KW 190, Eben Haezer KW 194. Pieter Jacob KW 195 Yvonne Yolanda KW 206. Janneke KW 209, En Avant KW 210, Geertruida KW 211, Agatha KW 214. Carry Anita KW 218. Arie Jacob 221, Jacob Senior KW 226. Dieuwina WR 45: Dinsdag 22 februari Hektrawler Rijnmond III KW 44, Vooraan VL 115 MT Sakina Martine KW 32, Jacob KW 55. Dirk Maria KW 80, Alba tros KW 87, Franclna KW 153, Onderneming III SCH 117, Elly VL 73, Willem VL 121, Petronella VL 131, ML Jacoba Catharina KW 132, MK Wil lem Senior KW 197. Anna Hendrika KW 215. Marco WR 32, Tiny WR 33. Men zag die groengordei, nabij h et hartje van de gemeente, wel iets ruimer en probeerde er een aantrekkelijk geheel van te maken. Het plan om de boerderij als centrumfunctie te laten fungeren, waarin mogelijk een restaurantbedrijf kon worden gevestigd, met misschien een ke gel- of bowlingaan er in, en rond het complex wandelpaden en een midgetgolf baan kwam bij iedereen zeer aantrek kelijk over. Reden voor het gemeentebe stuur zich strikt aan deze doelstelling te houden. Overleg met kandidaat-exploi- tanten zijn in het verleden steeds afge ketst. Wethouder G. Petersen, die deze hele materie begeleidde, liet zich niet ontmoedigen en ging door met het zoeken naar nieuwe gegadigden, die tenslotte zijn komen opdagen. 1958 had met John Foster Dulles, de minister van Buitenlandse Zaken van pre- DE ENORME vangsten van kleine gul voor de Nederlandse kust van enige we ken geleden, hebben zich thans ten noor den van Ameland voortgezet. Vandaar dat de laatste dagen uit deze contreien meer dere grote schepen zijn teruggekeerd met vangsten van meer dan duizend kisten. Deze aanvoer was soms van een dergelij ke omvang dat dikwijls een stagnatie in het transport is opgetreden. Door de han del werden grote partijen van deze kleine gul naar vele Engelse afnemers verzon den, doch door de staking bij de Britse mijnwerkers en het op deze wijze uitval len van de elektriciteit, heeft men hier de fileermachines niet voldoende op gang kunnen houden. Aldus werden de Engelse aankopen steeds minder, zodat tenslotte in IJmuiden grote voorraden van deze prachtige vis onverkocht in de hallen moesten achterblijven. DE LEVENDE gul van de dagschuiten werd echter wel in zijn geheel opgenomen, dank zij de exporteurs naar Frankrijk. In dit land blijken zich namelijk vele kopers voor de diverse vissoorten te bevinden, want behalve een grote hoeveelheid tong en kabeljauw, ontfermt men zich hier ook gaarne over de vele partijen heek welke door de noordboten worden aangevoerd. Deze hoeveelheden zijn weliswaar niet groot, maar door de goede prijzen kan de besomming hiermee plezierig worden ver hoogd. Voor de kisten van 125 kilogram met grote heek werd immers de laatste tijd geregeld meer dan vijfhonderd gulden betaald. Voor de grootste gul werd dit ongeveel tweehonderd gulden, terwijl de kleinste soorten nog altijd goed bleken voor tachtig gulden per 50 kilogram. Ook de ham verhuist meestal naar Frankrijk, tegen een prijs van gemiddeld drie gulden per kilogram. VOORTS VERDIENT het nog vermel ding dat een aantal spanvissers weer als solist is gaan optreden, terwijl ook diverse kotters de bomen opnieuw aan boord hebben genomen. De schipper-eigenaars zagen het namelijk met de gul en kabela- jauw niet meer zitten, om hier in span op te gaan vissen. Het span IJM 205 en IJM 211 was donderdag nog present met een „vangetje” haring, waarbij wordt gehoopt dat hier sprake is geweest van een inlei ding tot grotere buit. Deze haring was dwars van de Nieuwe Waterweg gevan gen. De overige kotters waren weer eens present met grote partijen schol, terwijl de tongvangsten beslist niet overvloedig kunnen worden genoemd. Toch daalden de prijzen hiervan met bijna een gulden per kilo welke bedrag er in het verloop van de week niet meer is bij gekomen. (Vervolg van pagina 1) Het morgen in de V.S. verschijnende artikel onder de kop „Dutch Doubletalk” (zo iets als „Nederlandse verdraaiingen”), zegt verder' „Luns heeft jarenlang volge houden, dat het verlies van Nieuw-Guinea het gevolg was van het niet nakomen door de V.S. van beloften die aan Neder land werden gedaan. Maar er zijn steeds meer bewijzen dat er nooit zulke beloften zijn gedaan. Een commissie van het Ne derlandse parlement heeft nu een volledig onderzoek geëist van de verklaringen van Luns om vast te stellen of hij gelogen heeft.” Vogelreservaten. De Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Vogels heeft in drie jaar tijd zoveel vrije vogelreser vaten gesticht, dat de 8000 hectare in middels al overschreden is. Voor wat de provincies betreft ligt Overijssel aan kop. Eigenaren van gronden die tot vrij vo gelreservaat zijn verklaard, verplichten zich de in het wild levende vogels te be schermen, geen eieren te rapen en nesten niet te verstoren. De motorkotter Dolfijn is naar Enge land verkocht en de vorige week naar Lowestoft vertrokken. Dit is de vroegere Neptunus KW.38, die heeft toebehoord aan J. Hoek in Katwijk aan Zee en in 1967 werd aangekocht in Lowestoft en toen Ocean Starlight LT 465 heette. Zus terschip was de Ocean Sunlight LT 464 die de naam Orion KW.37 kreeg en op 28 oktober 1967 is vergaan. De Neptunus ging in 1970 over aan J. van Laar, heeft van die tijd dienst gedaan als sportvissersvaartuig onder de naam Dolfijn en is nu weer naar zijn oude thuishaven teruggekeerd. De motorkotter Marlena KW.212, die heeft toebehoord aan H. Krijgsman in Katwijk aan Zee, is naar West-Duitsland verkocht en inmiddels in Hamburg aange komen. Het vaartuig Is In 1963 gebouwd, meet 136 bruto reg. ton en is uitgerust met een 530 pk Stork motor. Motorkotter Alie KW.109 van A. Haze- noot is verkocht aan J. G. de Vries in IJmuiden en intussen in de vaart gebracht onder de naam Vrijheid IJM. 7. Hektrawler Zaandam van Canadese na tionaliteit en behorende aan Fishery Pro ducts Ltd. in St. John’s op Newfoundland, is in januari gestrand nabij St. Pierre and Miquelon. De bemanning werd aan boord genomen van het zusterschip Zeeland. De pogingen het schip vlot te brengen zijn tot nu toe niet geslaagd en het ziet er naar uit dat het als verloren moet worden beschouwd. De Zaandam is in 1965 in Bolnes door de Scheepsbouwwerf Gebr Pot gebouwd en heeft een bruto inhoud van 667 ton. De Zeeland werd eveneens met de Zonnemaire en de Zürich door de werf in Bolnes gebouwd. De Japanse hektrawler Taiyo Maru No. 77, toebehorende aan Taiyo Gyogyo te Shimonoseki, is op 10 februari gezonken. De bemanning werd gered door het zus terschip de Taiyo Maru No. 78. Het schip had een bruto inhoud van 1849 bruto reg. ton en werd in 1964 nieuw in de vaart gebracht. De 116 bruto reg. ton metende Spaanse 1 otter German is kort na vertrek voor zijn eerste reis nabij Santona gezonken. In de machinekamer hadden zich enige explosies voorgedaan. Een ander vissers vaartuig redde de bemanning. Inmiddels is bekend geworden dat er dit maal weinig Sullen werden gevangen. Daar staat tegenover dat er weer enkele duizenden kabeljauwen (grote) op de „mid del ruggen” zijn buitgemaakt. Het is vrij wel zeker dat ook deze op de markt van maandag zullen worden aangeboden. SCHEVENINGEN. Op de zaterdag- markt van Scheveningen zijn aangevoerd: 50 wijting, 1500 gul, 150 verse haring, 750 schol. 100 varia, 8000 kilogram tong. Het bestuur nam het besluit een twaalf tal patiënten uit Beverwijk en Heemskerk die lange tijd aan het bed zijn gekluis terd, met de Henry Dunant mee te laten gaan, De boottocht wordt van 6 tot 11 maart gehouden. „Wij zijn met dit plan naar buiten getreden toen wij pas wisten, dat niets meer fout kon gaan”, vertelt Bertus Berg huis jr. „Ik heb niets aan het presenteren van een plan, als we het later weer moeten intrekken, omdat we de exploita tie niet rond kunnen krijgen.” Aan de boerderij zal zo weinig mogelijk worden gesloopt. Het frontaanzicht blijft gewoon gehandhaafd, de westelijke gevel wordt opgeknapt, de oostelijke gevel (aan de Vrijburchtkant dus) moet ten dele worden verbouwd, want er moet ruimte komen voor een ruime ingang, de dors- deuren worden eruit gehaald en ervoor in de plaats komt een groot raam en aan de noordzijde (kijkend in de richting van Uitgeest dus) komt de nieuwbouw. Een bowlingbaan meet 29 meter. De boerderij is maar 22 meter lang, dus er zal een stukje nieuwbouw van ruim 9 meter wor den gepleegd. FRANKFORT (AP). Grote aandeel houders van Volkswagen. Daimler-Bens en BMW beraadslagen op het ogenblik over de eventuele fusie dezer drie maat schappijen om zo te komen tot een enorm Westduits automobielenconcern. aldus meldt het zakenblad Kapital. Men zou de drie bedrijven willen on derbrengen in een holding company. De opbrengst van de collecte die de We reldwinkel IJmuiden houdt voor een on derwijsproject van het Angolese bevrij dingsleger (M.P.L.A.), is tot nu toe 324,35. 2ti sithend beeno NU WIJ DE noordboten toch ter sprake hebben gebracht, kan hiervan voorts wor den vermeld dat zij ook nogal onder de Engelse mijnwerkersstaking te lijden heb ben gehad. Hierdoor werden de Noord- duitse havens eveneens door Britse sche pen aangedaan, die zich hier van kolen wilden voorzien, waarbij door hen voor het gemak ook de vangsten maar aan land werden gezet. Vandaar dat de gehele Nederlandse vissersvloot zich met bekwa me spoed naar IJmuiden of Schevnigen begaf, met als gevolg dat zij hier als het ware om een losbeurt moesten gaan schreeuwen „Maar Luns zei, aldus het artikel, dat toen de gevechten uitbraken de toenmali ge minister van Justitie Robert Kennedy een vriendschappelijk bezoek bracht aan de Indonesissche leider Soekarno en ver volgens zijn broer overhaalde om de ge dane beloften te vergeten. Luns beschul digde Robert Kennedy ervan dat hij „an- ti-Nederland” was. Maar tegen de tijd dat Luns zijn beschuldigingen uitte, waren de twee Kennedy-broers natuurlijk dood. Niettemin is zijn versie bestreden door een groot aantal van adviseurs van de Kennedy’s”. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Nordkljn, Dagenham; Varna, Rotterdam, IJmuiden; Orio le, Dagenham; Lune Fisher, Huil; Thuntank 8, Poursgrun; Baltisky 52, Gdynia: Carabeka 1, Hamburg; Jan Laurenz. Calais; Faience. Hull; Pullborough, Londen; Thalassa Methil: Schar- hoern, Bremen; Fendyke, Hull; Barford, Lon den; Ruestringen, Poole, IJmuiden; Joan C, Londen, IJmuiden; Otaru, Rotterdam; Hackney, Londen; Capt J. M. Donaldson, Londen; Visai- ron Belinsky, Bankok; Walnut. Stade; Rielsko, Stettin; Hawthorn, Liverpool; Comtesse. Rot terdam. IJmuiden: Destel, Rotterdam. Vrjjdag vertrokken van IJmuiden: Malbork, Napels; Activity, Alios; Emsland, Vestervik, Velsen; Musketier. Golle; Apriclty, Belfast; Ce lia, Rotterdam; Hudson River, Deptford; Ma thilde, Norresundaby; Polyphenus. Glasgow; Statucket, Rotterdam; Jalta, Blankaholmen; Oriole, Dagenham; Tor Mercia. Immlngham; Wijmers, R1 Porto; Formality, Selby: Korhogo. Duinkerken; Delf borg, Gdynia, Zaandam; Ga zelle, Boston, Zaandam: Twadika. Hamburg; Ballywalter, Belfast; Nord Atlantic. Stettin; Aegis Trade, Gdansk; Finreel, Indel; Rubi sea, Bremen; Lord Citrine, Londen; Thuntank 8, Falkenberg; Lune Fisher, Dublin; Fainence, Ro chester; Thaletas, Rotterdam; Heran Helene, Kopenhagen; Emsstroom, Skleen; Constance, Wiest: Continuity. Selby. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Steyning, Londen. DOOR DE GROTE aanvoer van schol is ook de opbrengst hiervan tot een mini mumprijs gedaald, zodat aanzienlijke par tijen moesten worden doorgedraaid. Mede in verband met de doorgedraaide gul en koolvis heeft het de betrokkenen veel hoofdbrekens gekost om alles op tijd uit de hallen te verwijderen, om voor de volgende dag de nodige ruimte vrij te maken. Zaterdag 29 januari Vrolijk Fzn SCH 171; Woensdag 2 februari Hektrawler Willy KW 141; Dinsdag 8 februari Hektrawler Frank Vro- lijk Czn SCH 81; Donderdag 10 februari Hektrawler Annie Hillina KW 170; Zaterdag 12 februari MT Jan Maria KW 171; Dinsdag 15 februari Hektrawler Hendrika Johanna KW 81, MT Voorbode VL 103; Woensdag 16 februari Hektrawler Holland KW 123, MT Voorloper VL 16; Donderdag 17 februari MT-Liesje en Rutger VL 153; Vrijdag 18 februari Hektrawler Tetman Het- te KW 174, Comelis den Duik KW 144; Maandag 21 februari Hektrawler Rijnmond V KW 42, Rijnmond III KW 42, MT Delft IJM 37, Protinus IJM 154, Meyert Menno IJM 209, Wiron II IJM 211, Koraalbank KW 3. Wilhelmina Jo hanna KW 39, Marian Ellen KW 159, Ada VL 7, Anita VL 34 Caroline VL 90. Elizabeth VL 105, Michiel Jan VL 110, Bets en Gerda VL 112, Voor waarts VL 142, Antje TX 46, ML Sola Gratia BEVERWIJK Tijdens een bijeenkomst van het bestuur van de afdeling van het Nederlandse Rode Kruis heeft de secreta ris van de Beverwjjkse afdeling, de heer P. van der Esch het erekruis van ver dienste in goud van het Nederlandse Rode Kruis gekregen. Zijn vrouw kreeg de bronzen medaille aangeboden. ’5

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4