Moeilijke zondag voor Kennemers tegen Schagen Vrouw als manager HOC kon BOB lange bedwang houden tijd stenotypiste nederlands „De groeten” van Step in- Step uit in In nadelige positie meRCK SH3RP DOHRIR VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Cabaret in Micro-theater CHI Den Haag 20-24 april Voorjaar dient zich nu al bij veiling aan ZATERDAG 26 FEBRUARI 1972 Derde klas Vierde klas IJmuiden IJmuiden-Oost Chemlsch-Farmaceutische Industrie Velsen-IJmuiden Bijscholing Velsen-Zuid Velsen-Noord Driehuis Santpoort Beverwijk Bakkum Castricum Heemskerk Uitgeest V elsen-N oord Heemskerk Be verwijk Wijk aan Zee (Van een medewerker) en 20 (Van een onzer verslaggeefsters) de disco- (Van onze basketbalmedewerker) Kerk, Geref. Gemeente, Opleiding: MULO/MAVO. 161, op dreef is, en er voor kan zorgen dat beide punten mee gaan naar de IJmond, de slotfase van de competitie. aste TYBB is in staat om zondag voor een verrassing te zorgen door VSV te laten struikelen. „Runner-up’ ’DTS kan daar na vorige week een boekje over open doen. Oppassen dus voor VSV. KIC speelt thuis tegen Onze Gezellen en dat betekent hoogstwaarschijnlijk, dat de voetballers uit Velsen-Noord zondag twee punten rij ker zullen worden. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg, 10 u. ds. L. Dorst, kindernevendienst; 17 u, ds. P C. Koster. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, 14.30 u. ds. Joh. Brezet. Ver. Vrijzinnig Hervormden, 't Braam bos, Zeeweg, 10.30 u. ds. S. Nijdam. Pinkstergemeente, Velserduinweg Postbus 581 - Haarlem Leeftijd 20 jaar. ADO’20 uit Heemskerk schijnt de laat ste weken het juiste voetbalritme gevon den te hebben, en kan zondag in de thuiswedstrijd tegen AFC’34 bewijzen dat het een tegenstander is, waar iedere ande re vereniging terdege rekening mee zal moeten houden. Beverwijk speelt thuis tegen Victoria. Er zal de Beverwijkers alles aan gelegen zijn, de slechte indruk van het 1-1 gelijke spel tegen De Fores ters uit te wissen. Een zege lijkt trouwens toch dringend noodzakelijk, omdat de concurrentie tot op twee punten genaderd is. Always Forward tegen WB is een duel tussen twee clubs, die beide niet meer in aanmerking komen voor degrada tie of promotie. Een gelijkspel lijkt dan ook een waarschijnlijke uitslag. De Akrides-dames, die eerder dit sei zoen in Den Helder van Zeemacht won- kerk, Willemsbeekweg, 9.30 u. hoogmis, 10.45 u. jongerenmis, 12 u. en 18 uur. Oud-Kath. Kerk Adelbertuskerk, Spar- renstraat, 10 u. hoogmis. Jehova’s Getuigen Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, zondag 18.30 u .openbare lezing, Wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. theocratische school, 20.30 u. dienstverga- dering. De belangrijkste wedstrijd in de vierde klasse is ongetwijfeld de ontmoeting tus sen SVIJ en Alcmaria Victrix. Beide clubs verkeren duidelijk in degradatiege- vaar. De verliezer van komende zondag mag met nog maar vijf wedstrijden te spelen maar weinig hoop op betere tijden koesteren. Lijstaanvoerder VSV komt ie dere week dichter bij het fel begeerde kampioenschap, maar het jonge, enthousi- ning te betalen (crèches, huishoudelijke hulp, warme maaltijdenvoorziening, was buitenshuis en dergelijke), maar het aan bod van al die vormen van hulp- en dienstverlening is nog te weinig georgani seerd, omdat de maatschappij niet vol doende is ingesteld op de werkende vrouw, zodat zij om die redenen niet van al die voorzieningen gebruik kan maken. HAARLEM In de strijd om de NBB- beker heeft HOC tegen BOB de hoogge plaatste ploeg uit Oud-Beierland lange tijd in bedwang kunnen houden. Een vlotte start leidde tot een 14-11 voorsprong, die bü de rust nog altijd 29-28 bedroeg. In de tweede helft deed BOB het getij snel ke ren. Carla de Liefde met 16-12 topscoorster was in belangrijke mate verantwoordelijk voor de omzetting van de achterstand in een 43-29 voorsprong. Joke de Leth, die voor de rust tot een bijdrage van veertien punten kwam, liet het in de tweede helft volledig afweten. Slechts Coby van Keulen bleef regelmatig de basket vinden. Zij ech ter kon de HOC-nederlaag met 44-71 even min voorkomen. In de kwartfinales ont moet HOC nu The White Stars of DED. De vrouwen die bij voorbeeld een stu die hebben voltooid, stellen zich in op het gezin en willen vaak pas later, als de kinderen groter zijn, aan het werk gaan om die studie te benutten. Dan doet zich evenwel het bezwaar voor, dat zij - zo tegen de veertig - een achterstand heb ben, omdat zij de ontwikkelingen op hun vakgebied niet hebben bij gehouden. Er zou dus een mogelijkheid van „bijscho ling” moeten zijn en mevrouw Simonet zag wel perspectief in het feit, dat gezien de snelle ontwikkelingen in het algemeen, ook een man na bijvoorbeeld tien jaren een zelfde funktie te hebben vervuld, zou moeten worden „bij geschoold”. Als moeilijkheid kwam naar voren, dat een man die tien jaren heeft gewerkt en tenslotte voor bijscholing in aanmerking komt, wel een grote ervaring heeft opge daan, die de vrouw, die tien jaren aan haar gezin heeft besteed, mist. Een punt is ook, dat een vrouw met een goede opleiding, die tien jaren aan haar gezin besteedt en dan in het bedrijfsleven of in welke maatschappelijke funktie ook terugkeert, in feite op hetzelfde niveau begint als de jongere mensen en daarmee moet concurreren, als het gaat om promo tiekansen. Uitvoerig ging mevrouw Simonet nog in op de aanpassing van de maatschappelijke organisatie, in de vorm van collectieve voorzieningen en diensten, die de vrouw in staat stellen om buitenshuis te gaan werken. Als regel hebben de vrouwelijke managers wel funkties die haar in staat avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u. Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 10, 11.45 en 19.30 u. Twaalf Apostelen, Van Riems- dijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9.15, 11, 12 en 17 u. H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u. St. Jozefrustoord en Lom- merlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. voorbereiding op de zondag, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Pius X-college, Büllerlaan 2, zaterdag 19.30 u. eucharis tieviering. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 28041 (telefoonnummer St. Jozefrustoord). BEVERWIJK. „De vrouw als mana ger” was het onderwerp voor de vrijdag in he* Ontvangstcentrum van Hoogovens gehouden bijeenkomst van de Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Haarlem. IJMOND. Geen van de IJmondse tweede klassers gaat een gemakkelijke voetbalzondag tegemoet. Dat geldt in het bijzonder voor De Kennemers, dat op bezoek gaat bij Schagen, dat er duidelijk op gebrand is het vorige week verloren gegane terrein in casu de leiderspositie terug te veroveren. Een moeilijke wed strijd voor De Kennemers ,dat bij een zege definitief uit de zorgen is en tegelijk streekgenoot Stormvogels een dienst be wijst, omdat dan Schagen voorlopig is uitgeschakeld als concurrent voor de Zee- wijkers. Deze spelen evenals DEM en Velsen tegen opponenten, die samen de staartgroep van de tweede klasse vormen. gers zijn dan vrouwelijke, heeft andere oorzaken, veelal historisch gegroeide. Wel stelde mevrouw Simonet, dat men in de huidige situatie veeleisender is ten opzichte van vrouwen dan van mannen. Een vrouw in een belangrijke funktie richt meer de aandacht op zich, ook de kritische, alleen al Op grond van het feit dat zij een eenling is tussen vele mannen. Een vrouw zou ook een betere gezondheid moeten hebben dan een man, omdat er aan haar hogere eisen worden gesteld, daar zij naast haar taak als manager nog haar tak in het gezin moet vervullen. Veel capaciteit gaat volgens mevrouw Simonet verloren, omdat vrouwen die daar wel de capaciteiten voor hebben, zich niet instellen op het bekleden van belangrijke funkties. menkomst o.l.v. majoor R. Berkenbosch (Divisie-Jeugd-Sekretaris). Jehovah’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 15 u. openbare lezing: „Voorzieningen voor eeu- weige vreugde,” 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 29 februari 19.15 u. theocratische school, 20.15 dienstvergadering. Hervormde Gemeente Engelmundus- kerk, Kerkplein, 9 u. ds. L. Brink, H. Avondmaal; 10 u. ds. G. E. Bakker. R.K. Kerk, H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 12 u. Ned. Hervormde Kerk, Noorderkerk, Stratiingsplaotsoen, 10 uur ds. J. Papinaeu In de 2de divisie kwamen zowel Akrides als Exercntia tot winst. Akrides deklas- seerde het Amsterdamse Black and White volledig. De Amsterdammers, die een spel letje speelden, dat met basketbal niets te maken had, werden voor de basketverwis- seling al naar een 43-27 achterstand ge speeld, Met zeer grof spel trachtte Black and White in de tweede helft Akrides van een hoge score af te houden. Cor Haver en Jos Meyer bleken echter voor de Amster dammers een te grote hinderpaal. Met de regelmaat van de klok voerde Akrides de score op. Via 58-37 won Akrides verdiend met 89-53. Topscorers voor de thuisclub: Cor Haver (8-16) en Jos Meyer (15-12). Exercitia had het in Amsterdam tegen APGS bijzonder moeilijk. Binnen veertien minuten kon Frits Borst met vijf persoon lijke fouten vertrekken. Zowel Kamer beek als Schipper werden het slachtoffer t van de te lankmoedige arbitrage en moes ten voortijdig het veld verlaten. Voor Exercitia begon het derhalve na een 20-13 ruststand gevaarlijk uit te zien. De tweede helft was aanmerkelijk beter. Bob Obdam (2-16) en John de Graaf (5-10) schoten toen de APGS-verdediging aan flarden. Gemakkelük kon Exercitia in de slotfase weglopen naar een 57-36 overwin ning. Exercitia rest thans nog vier punten, alvorens de titel een feit is. Mevrouw M. L. Simonet-Angenent, on derdirecteur van de Lambert Maatschap pij voor Nijverheid en Financiën in Brus sel, die als spreekster was uitgenodigd, ging na aan welke eisen een manager dient te voldoen en zij gaf als haar mening, dat vrouwen even veel aanleg voor dergelijke funkties hebben als man nen. Het feit, dat er meer manlijke mana- Een kat in nood maakt rare sprongen, vandaar dat geen van de drie clubs uit onze streek zeker is van één of twee punten. Op papier speelt DEM de gemak kelijkste wedstrijd. De Beverwijkers spe len in Amsterdam tegen DWV, dat al vanaf de eerste competitiedag troosteloos de last van de rode lantaarn moet dragen. Desondanks beslist geen walk-over voor DEM, dat waarschijnlijk met een gelijk spel niet ontevreden zal zijn. EDO won vorige week met 3-0 van HRC en omdat de andere clubs niet speelden in deze afdeling, gaan de Haarlemmers met twee punten voorsprong op Stormvogels alleen op kop. Stormvogels zelf speelt uit tegen Purmersteyn en komt bij een zege weer gelijk met EDO .De supporters van de blauw-witten gaan een nerveuze zondag middag tegemoet. Als bij Zaandijk-Velsen de Velservoorhoede weer eens ouderwets DEN HAAG. Van 20 tot en met 23 april zal in de Houtrusthallen voor de tweede maal het Concours Hippique In ternational Den Haag worden gehouden. Het bestuur heeft dit keer de voorkeur gegeven aan het voorjaar, omdat de maand september vorig jaar niet zo’n gelukkige keus bleek. Het Haagse CHI zat toen als nieuweling in een periode, waarin binnen korte tijd vier traditionele concour sen hippique (Amsterdam, Rotterdam, Leeuwarden en Zuid-Laren) werden ge houden. Nu is het Haagse CHI voor de interna tionale ruiters de laatste ontmoeting van formaat voor de Olympische Spelen (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Wageningse caba retgroep „Step in Step uit” presenteerde zich vrijdagavond in het Beverwjjkse Mi cro-theater met haar programma „De GroetenMet ditzelfde programma werd door dit gezelschap op de Camaret- ten in Delft, vorig jaar, een tweede prijs in de wacht gesleept. STEP IN STEP UIT bestaat hoofd zakelijk uit voormalige studenten van de Landbouw Hogeschool in Wageningen. Het vijf medewerkers tellende groepje bespeelt wekelijks een gemeentelijk kleinkunstthe- ater in Wageningen. De cabaretiers zijn Korn Dijksma, Janny Peters, Melanie Gijs- bers en Klaas de Vries. De laatste heeft een zeer belangrijk aandeel in het ver vaardigen van de teksten. De muzikale be geleiding is in handen van de vaardige pianist Aart van den Berg. DE GROETEN is een aaneenschakeling van liedjes die onderwerpen betreffen, welke reeds veelvuldig door onze vader landse jonge cabaretiers onder de loep ge nomen werden. Het programma kenmerkt zich door lardering met enige meer actu ele zaken zoals bijvoorbeeld het alleraar digste „Poezen in de hoogconjunctuur”, een lied dat tevens benadrukt hoe licht ontvlambaar de openbare mening kan zijn. De vijf kleinkunstenaars brengen hun programma op bijzonder geestdriftige wijze en hebben daardoor weinig moeite het pu bliek op hun hand te krijgen. Melanie Gijsbers en Janny Peters beschikken over goede zangstemmen en weten de veelal weinig uitgediepte teksten toch met verve te presenteren, terwijl de beide manne lijke collega’s hen daarin enthousiast steu nen. Een goed gevuld Micro-theater wist daarvoor ruim voldoende waardering op te brengen en uitte dat in spontane bijval en applaus. nen moesten ditmaal de eer aan Zeemacht laten. Verdedigend liet Akrides het afwe ten. Via de snelle Corrie Rieuwers kon Zeemacht moeiteloos de kansen benutten via een hele serie breaks. Het lengtenadeel deed de balans in de tweede helft duide lijk doorslaan in het voordeel van Zee macht, dat uiteindelijk met 58-27 zege vierde. Tegenover de 16-14 van Corrie Rieuwes staken de IJmuidense cijfers schril af. Geen van de speelsters kwam in de dubbele cijfers, Marga Liigthart (3-4) en Joske Haver (5-0) waren dit keer de doel- puntenmaaksters. De uitslagen van de overige gespeelde wedstrijden luiden: dames: H. Cardinals 2-The White Stars 4 19-17; The White Stars 2-The White Stars 3 60-12; Onze Gezellen-DSS 20-19; DIOS- Lisse 15-38; HOC 4-Spetters 3 20-25; Exer citia 3-The White Stars 6 51-4; Akrides 3- DSS 2 17-21 na (verl.); Akrides 2-HOC 2 35-20; Exercitia 2-The White Stars 4 42-13; Heren: Akrides 2-The Typhoons 2 56-61; stellen allerlei vormen van dienstverle- Exercitia 3-Mars E. Stars 3 51-33; DIOS 2- Antilopen 2 32-37; DIOS 2-The White Stars Sea Devils 46-59; Sea Devils 3-H. Cardinals 4 27-43; Rac. Beverwijk-Lisse 77-66; Sea Devils 2-Akrides 3 46-26; SDO 2-Akrides 5 40-35; DSS 3- Exercitia 4 40-48; Hoofd dorp 3-HOC 3 45-39; Mars E. Stars 3-Akri- des 3 26-25; Mars E. Stars 2-The Typhoons 2 53-30. ZATERDAG 26 FEBRUARI De Mei, Geelvinkstraat. 20 u. theek. R.K, Kerk St. Engelmundus, Driehuizer- kerkweg, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 uur. Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 10 u. dr. A. de Kuiper. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan hoek Duinweg, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer. Adventskerk, Prov. Ziekenhuis, 19 u. ds. K. J. F. Keuning. Chr. Gereformeerde Kerk Pniëlkapel, Pastorieweg, 10 u. ds. J. C. Maris; 19 u. ds. K. Boersma. Gereformeerde Kerk Geref. kerkge bouw, Burgemeester Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan, 10 u. ds. F. Strikwer- da, H. Avondmaal en kinderdienst; 17 u. ds. F. Strikwerda. Volle Evangelie Gemeente Gebouw Cu- sa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, 10 u. J. J. Bronsveld, met gelijktijdig kinder- samenkomst en oppasdienst; 19.30 u. G. van Rooy. Rooms Kath. Kerk O. L. Vrouwekerk, 8, 9.30 en 11.30 uur. Merck Sharp Dohme Nederland N.V. maakt deel uit van Merck Co., Inc. Rahway, New Jersey, U.S.A., een wereldconcern dat zich bezighoudt met de ontwikkeling, produktie en verkoop van hoogwaardige geneesmiddelen voor mens en dier. Evangelische Lutherse Gemeente, Ko- 19 u. ds. J. Mostert. Beverwijk-Heems- vraagt voor haar diergeneeskundige afdeling een: ZONDAG 27 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 14.30 u instuif en disco. 19.30 u. disco. MAANDAG 28 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 14.30-17.30 u. ZATERDAG 26 FEBRUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. jeugdso- ciëteit. De Grenspost, Soerstraat. 20 u. disco theek Fire. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 27 FEBRUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 u. De Grenspost, Soerstraat. 14 u. jeugd film. De Uitwijk, Arendsweg. 20 u, jeugdso- ciëteit Biebbieb. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 28 FEBRUARI De Uitwijk, Arendsweg, 13.30 u. peuter speelzaal. R.K. Kerk, O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. R.K. Kerk, H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u. Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 9.30, 11 en 12.15 u. R.K. Kerk, H. Maagd Maria, Spoellaan I, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8 45, 10, 11, 12 en 17 u. H. Laurentius, A. Verherentstraat, zater dag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45. 12, 17.15 en 19 u. Ned. Hervormde Kerk, Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u. ds. G. van Schuppen, 19 u. ds. J. Bezemer. De Magneet, Ten Kate- straat, 19 u. jeugdkapel. Gereformeerde Kerk, Morgensterkerk, Vrijburglaan, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen Z 10. Doopsgezinde Gemeente. Padvindsters- huis, Rameaustraat, 9.45 u. zondagschool. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. Dienst, 10 u. zondagschool, 19.30 u. jeugddienst. R.K. Kerk, O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37 zaterdag 19 u. avondmis, zon dag H. Missen 8, 9.30. 11.30 en 18 u. Aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avond mis, zondag H. Mis 9.30 u Ned. Hervormde Kerk. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 10 uur ds. J. M. D. van den Berg; 19 u. ds. Snijders, jeugddienst. Beth lehemkerk, Radarstraat, 10 uur ds. L. Brink; 19 u. ds. J. van den Berg; jeugdka pel 10 u. dienst. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snelliusstraat, 9.30 u. ds. J. L. Bel, kinder nevendienst; 17 u. ds. L. Dorst. Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 u. ds. L. Dorst, kinder nevendienst; 17 u. ds. J. L. Bel. Baptistengemeente IJmond. J. P. Coen- straat, 10 u .ds. G. W. Tijman; 19 u. ds. J. M. Durieuz; zondagschool 10 uur; jeugd- bijeenkomst 20.15 uur. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 u. prof. J. A. Oosterbaan. Chr. Gereformeerde Kerk. Marconi straat, 10.30 en 17 u. ds. R. van Beek. Leger des Heils. Edisonstraat, 10 u. heiligingssamenkomst onder leiding van de kapiteins G. van der Wel; 12 u. zon dagschool; 19.30 u. opwekkingssamen- komst. R.K.-Kerk Gregoriuskerk, Kanaalstraat, 8.30 u. en 10.45 uur. St. Petruskerk, Ve- nusstraat, 9.30 u. hoogmis, 12 u. jongeren mis. Oud-Kath. Kerk Engelmunduskerk, Ko ningin Wilhelminakade, 10 u. hoogmis, 18.30 u. avondkerk; woensdag 9.30 u. mis viering. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 10 u, kerkdienst. Geref. Kerk Vrijgemaakt, Rambonnet- laan 5, 10 en 17 uur ds. J. Rijneveld. Vergadering Gelovigen, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, 10 u. Breking des Broods; donderdag 19.30 u. Bijbelbe- spreking. Ned. Hervormde Kerk, Grote Kerk, Kerkstraat, 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers. De Opgang, Florastraat, 10 u. ds. D. Ver hoef. Vredevorstkerk, Laan der Nederlan den 152, 10.30 u. ds. H. L. Lieve (Castri cum). Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u. ds. R. van ’t Lindfenhout. Gereformeerde Kerk, Middelaarkerk, Moensplein 8, 9.30 u. dr. B. Wentsel (Kin dernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer Z. 11. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds C. (Kindernevendienst). 17 u. dr. B. Wentsel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, 8.30 u. ds. J. Rijneveld (IJmuiden), 17 u. Leesdienst. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band), Prinsesselaan 10, 8.30 en 17 u. ds. L. E. Oosterhoff. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 17 u. ds. D. W. Veldkamp. ningstraat 119, Pinkstergemeente kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Par- mentierstraat hoek Plesmanweg, 10 u. de heer H. Spoelstra. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lutherse kerk, Koningstraat 119, 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. K. Boersma. Maranatha-kapel, Wilgenhoflaan 82, 10 en 17.15 u. kerkdiensten, 11.30 u. zondag- ZATERDAG 26 FEBRUARI Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 8.30-9.30 u. instuif volwassenen; 10-22 uur jeugdtoernooi B.C. Velsen. Sociëteit De Ark, Kerkplein, Velsen- Zuid, 20 u. Cabaret Grimlach. ZONDAG 27 FEBRUARI Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 10-17 u. jeugdtoernooi B.C. Velsen. Pinkstergemeente, Velserduinweg, 20 u. film „Jeugd in vlam”. Velserbad, Briniostraat, 10.30-12 u. 13.15-16.30 u. gemengd zwemmen. MAANDAG 28 FEBRUARI De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den 9.30-11.30, peuterspeelgroep. 9-11.30 uur. Bejaardensoos. Bewegingsimprovisatie 6-8 jaar 16.30-17.30 u. 9-11 jaar 17.30-18.30 u. Pottenbakken meisjes en jongens 10-13 jaar 19-20.30 u. Back Home Tienersoos 14- 18 jaar 19.30 22 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 16.45 uur zwemlessen, 18 tot 21 uur zwemvere niging Kennemer Staten 21 tot 22.30 uur zwemvereniging r.-k. Velsen. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u: filiaal Wijkerstraatweg Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.: Parochiezaal onder Pe truskerk, Venusstraat IJmuiden, 15 tot 18 uur: Filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Zuid, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.J filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, Jeugd- en Tienerbibliotheek, Zeewijkplein 27-29 van 14.30 tot 17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. IJmuider Harmonie, 18.30-20.00 uur jeugd-, tamboer- en trompetterkorps en majorettenpeloton in MMS Tolsduiner- laan. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 16-17.30 u. tennis; 18.30-21 uur Exercitia; 21-23 u. Full Speed. Boksclub De Ring, 19.30-22 u. in Ossen- dorpschool, Wijk aan Zeeërweg, trainen. De Jump, 19.45 u. in Cultureel Cen trum, Moerbergplatsoen, IJmuiden. brid gecentrum. De Hoppers IJselstraat. 9 u. peuter speelzaal. Gymzaal, Dreef. 19.30 u. conditietrai ning voor heren. Beverwijkse Sportraad. Sporthal, Van Loenenlaan. 20-22 uur spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u; Parmentier- straat 2: jeugd 15.30-17.30 u. ZATERDAG 26 FEBRUARI Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. open klaverj asdrive. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. u. dansen. ZONDAG 27 FEBRUARI Duinterrein, ingang Rijksstraatweg. 8.30 u. sportinstuif voor heren (alle leeftijden). De Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugd film. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. MAANDAG 28 FEBRUARI De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. peuteroppas. De Lichtboei, Maasstraat. 14.30 u. peu teroppas. Zaal Dam, Ruijdaelstraat. 20 u.jaarver gadering K.V.P., 20 u. vergadering HWZ. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 EHBO-vereniging PIM. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 u. BEVERWIJK. Het begint aan groenteveiling weer een beetje voorjaar te worden. Zo waren er vrijdag al een 500 kisten spinazie die naast de eerste ra dijsjes en wat sla al een heel andere indruk aan de veiling geven. Voor verschillende produkten werden goede prijzen betaald. Spinazie ging vrij vlot weg en noteerde van 125 tot 180 cent per kilo, radijs ging weg tussen de 43 en 47 cent per bosje, de slaprijzen lagen tus sen de 18 en 24 cent per krop. Er was deze week veel vraag naar goe de boerenkool, die het tot ruim 80 cent per kilo bracht. Ook de prei ging vlug weg, al lagen de prijzen in het laatst van de week lager, in het begin van de week werd er tot 78 cent per kilo betaald, vrij dag kwam men niet hoger dan 62 cent per kilo. Er was een klein aanbod van sprui ten waardoor de prijs wat opliep en tot 165 cent per kilo ging, witlof varieerde van 48 tot 85 cent per kilo. De verschil lende koolsoorten stonden laag genoteerd. Uien komen niet hoger dan een dubbeltje per kilo, terwijl de knollen tussen de 6 en 16 cent per stuk gingen Breekpeen gaat vlot weg en bracht van 8 tot 30 cent per kilo op, waspeen ging tot 34 cent per kilo. De noteringen van vrijdag: boerenkool 22-81; kroten 15-18; rode kool 8-20; groene kool 30-37; witte kool 9-12; spruiten 82- 162; waspeen 34-39; breekpeen 8-30; spi nazie 125-180; sla 18-24; radijs 43-47; sel- dery knollen 6-16; uien 5-10; witlof 48-85; prei 41-62. Salm. of telefonisch onder nummer 023-31 93 30, toestel 2251. 80.30, 10, 11.30 en 18 u. O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. 10 u. P. Rothuizen, 19 u B. Hoekendijk; woensdag 20 u. bidstond. D. P. Harten dorp. Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg 52, 10 u. ds. J. van den Berg; jeugdgebouw 10 u. jeugdkapel; zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen Julianaschool, 10 u. kinderdiensten. R.K. Kerk H. Laurentius v. Brindisi- R.K. KERK H. Agatha, Breestraat 11, R.K. Kerk, H. Odulphus, Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u. a vondmis. zondag H. Missen 8.30 10 en 11.30 u. Ned. Hervormde Kerk, Julianaplein, 10 u. ds. J. Bezmer. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u. ds. H. Luikinga, 11.30 u. zondag school. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 10 u. Heiligingssamenkomst (majoor R. Ber kenbosch), 11.45 u. comp.-samenkomst, 18.45 u. Bidstond, 19.30 u. Verlossingssa-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7