Zelfs tweede keus Levi’s te sterk voor DED MARS STARS GAF OVERWINNING ONNODIG UIT HANDEN: 94-91 HVS door nederlaag tegen US in hopeloze situatie Swift op gelijke hoogte met Niloc Vlak voor titanengevecht ONS EIBERNEST EN ARCHIPEL MOESTEN PUNT CADEAU DOEN grote VEILING te HAARLEM 1 Tilburg liet Duinwijck I in de steek ML- The White Stars nog niet uit impasse I 14 MAANDAG 28 FEBRUARI 1972 1 (Van onze basketbalmedewerker) Kleine overwinning Schijn I RRfVVW»«iVVWVVWWVWWMVVVVVMVV*AIWWWWVWWVlAfWVWWWVWWWWVVWVWWVMW*mVWVWV^n#VVVVVWWWVVWWV»rMWVVIIWWWW LUTO gaat na een fraaie doorbraak door. ADVERTENTIE Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 19.00 uur. Voor particulieren en handelaren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 18.30 uur. In de tweede helft heeft het er steeds de schijn van gehad, dat Mars zou zege- dat concurrent Fiat Stars wellicht ook met de kracht Stand: Levi’s 28-52, Fiat Stars 28-50, Mars Stars 28-40, Transol R-Z 28-40, Fac- totum-Punch 28-34 en DED 28-18. In de degradatiegroep wonnen de drie onderste ploegen van de drie bovenste ploegen, zodat de stand geen verandering onderging. Vooral de nederlaag van Car dinals tegen een vertragend Landlust was teleurstellend. Voor de tweede maal dit seizoen liet Cardinals zich met minimaal verschil in Amsterdam verrassen. Des te onbegrijpelijker is deze inzinking omdat HVS de eerste set met enthousiast en overrompelend volleybal onbedreigd met 10-15 op de studenten veroverde dank zij het regelmatige scoren van Bob de Poel Joop Schultz en Hans Weber, waarvan de laatste wel zeer produktief bleek stereo radiomeubelen Zaanse klokken dames- en herenhorloges gouden sieraden w.o. gouden dames- en herenhorloges draagbare T.V.’s STAND DAMES: HAV 15-26, US 16-26, WOV 15-24, Zeemacht 14-18, Exercitia 14- 16, Wolves 15-14, Racing Agon 14-8, FAC 15-8, KNSM 15-8, Akrides 13-6, KVH 16-4. STAND HEREN: Exercitia 16-32, Akri des 17-24, BV Amstelveen 14-18, Hoofd dorp 16-18, Azimma 16-18, Tor./Mosquito’s 17-16, EBOH 17-14, Wolves 17-14, APGS 17-14, Black and White 17-12 HAV 17-12, The Typhoons 17-6. 14-22 14-18 14-18 14-15 14-12 14-11 14-10 14- 6 Haarlem Cardinals wint een rebound in de wedstrijd tegen het Amsterdamse Landlust. STAND: Fiat Stars 15-28, BOB 15-24; The White Stars 15-22, DED 15-20, AMVJ 15-18, BV Amstelveen 15.-14, Wilskracht 15-10, Juventus 15-6, HOC 15-4, Landlust 15-4. In de tweede divisie verspeelde The Typhoons de laatste kans op behoud door tegen HAV met klein verschil te verlie zen, 51-49. Stand: Bona Stars 28-22, Racing Agon 28-22, Haarlem Cardinals 28-22, Donar 28- 14, Landlust 28-12 en Suvrikri 28-10. sprong van vijf punten bij het ingaan van de laatste drie minuten bleek niet vol doende voor de winst. Drie strafworpen bleven onbenut, terwijl coach Boogaard in de voorlaatste minuut bij een overtreding balbezit verkoos boven het nemen van strafworpen. Deze beslissing en de gemiste strafworpen schonken Fiat Stars alle ge- legenhe’d geheel onverwacht toch nog de kans de winst met 94-91 te grijpen. Hoofdklasse B: Archipel De Danaiden Blauw Wit Luto Koog Zaand. Het Zuiden Oost Arnhem PSV De eindstanden zijn: Hoofdklasse Ons Eibem. Westerkw. AKC Rohda Wordt Kwiek Pams Vic. Oriëntus Die Haghe A: 14-23 14-20 14-17 14-16 14-13 14-10 14- 7 14- 6 HAARLEM In de eredivisie heeft Levi’s zich zaterdagavond kun nen herstellen van de misstap tegen Mars Stars. Wel leverde opponent DED knappe tegenstand, maar in ge vaar kwam een Haarlemse overwin ning niet. Levi’s had een overdonde rende start en binnen acht minuten had de Haarlemse formatie een 28—4 voorsprong opgebouwd. DED bleek niet aangeslagen en kon in het ver dere verloop van de eerste helft de achterstand zelfs iets verkleinen. In de tweede helft ging Levi’s onver droten voor. Vooral Wim Franke, die in de eerste helft niet binnen de lijnen kwam, voerde de 54-34 voorsprong snel op. Levi’s, dat in deze fase van de wed strijd ook het tweede garnituur binnen de lijnen bracht, had halverwege een 87-59 voorsprong. Hoewel de wissels van Hans van Staveren en Paul van der Ree voor mannen als Kales en Schreur weinig ren dement opleverden kon DED de kloof niet kleiner maken dan twintig punten. DED, dat nimmer vertraagde en aantrekkelijk aanvallend spel speelde kon niet verhin deren, dat More in de dertiende minuut Levi’s al op 101-75 bracht. Moeiteloos won Levi’s tenslotte met 122-97. Voor Levi’s scoorden: Wim Franke 0-20, Gerhard Schreur 12-16 en Kees Akerboom 14-8. Amsterdamse topscorer werd Hans de Liefde met 9-15. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. De 3-1 nederlaag die US zaterdagmiddag in de Apoilohal HVS te slikken gaf deed voor de Haarlemmers min of meer de eredivisiedeur dicht, want er mag oprechte twijfel bestaan of de aan zienlijke achterstand in de nog resterende acht wedstrijden kan worden tenietgedaan. De zaak is weliswaar nog niet totaal redde loos, maar de manier, waarop HVS zich in de laatste twee sets door een toch echt niet imponerend US naar de slachtbank liet leiden, vormt toch een aanwijzing dat ke ren van het getij een moeilijke aangelegen heid zal worden Topscorers voor Mars waren: Bissant 14-17, Tuinstra 15-4 en Childress 2-15. Chestnut 16-16 en Boot 9-10 waren de Amsterdamse troeven. vieren. Geheel onnodig gingen voorspron gen van 69-61 en 85-77 verloren. Steeds echter als Mars kon en moest doordruk ken, liet men het afweten. Een voor- De illusie, zondagavond van Mars Stars geconfronteerd zou wor den is maar gedeeltelijk bewaarheid.De Zandvoortse ploeg heeft dit duel niet alleen kunnen winnen, maar had het ook moeten winnen. Dat Fiat Stars in de slotfase het duel toch winnend met 94-91 afsloot was voor een belangrijke deel eigen schuild van Mars. Als enig mogelijk excuus kunnen de Zandvoorters de matige arbitrage aan voeren, die in vele belangrij ke momenten steeds in het nadeel van de Zandvoorters uitviel. Reeds in de eerste helft had Mars een beslissende voorsprong kunnen nemen, als met name Childress niet zo gefaald had. Niet een van zijn schoten trof doel, ter wijl het aantal slordige passes zeer groot wais. Desondanks slaagde Mars er in een voorsprong op te bouwen, die de basis voor de uiteindelijke winst had kunnen zijn. De wissel van Kroder door Pastor was echter zeer ongelukkig. Pastor, traag en zonder schot, haalde het ritme uit de ploeg en deed Fiat Stars een 25-16 achter stand weer ongedaan maken. Tuinstra en de uitblinkende Bissant hielden Mars ech ter naast Fiat Stars. Vlak voor de basket- verwisseling kreeg Tuinstra zoals altijd teveel pratend tegen de arbiters een technische fout, waardoor de partijen naast elkaar kwamen: 43-43. Ook in de tweede set dicteerde HVS aan vankelijk de strijd maar US, waar Bert Aalberts uit de basisopstelling was verdwe nen, hield tot 8-8 gelijke tred. Een belang rijk herstel van de Amsterdamse blokke ring leidde echter tot een 8-13 achterstand, die slechts ten dele door de Haarlemmers, die stug bleven volhouden, kon worden tenietgedaan. Via 15-13 bracht US de stand weer in evenwicht, maar nergens was al aanwijsbaar geweest, dat er in de twee nog resterende sets van HVS slechts een schim zou overblijven. Door een hechte netverde- diging legde US door 15-7 en 15-9 de Haarlemse aanval, waar Joop Schultz bijna niet werd gelanceerd, aan banden. Verde digend schoot HVS vooral aan het net te kort, waar de simpele en doorzichtig opge zette Amsterdamse aanval toch effectief genoeg bleek. Het duel, dat maar spora disch eredivisieniveau bereikte, vergde toch nog ruim anderhalf uur. US bracht zich door deze overwinning meer en meer in veiligheid, omdat de Am sterdammers nu tot de middengroep zijn toegetreden, iets waar Valuas (nogi niet in slaagde. De Venlonaren, voor HVS het dichtstbijzijnd, verrasten landskampioen Deltalloyd-AMVJ door hen met 16-14 de tweede set af te dwingen, na de eerste met 4-15 te hebben verloren Met 3-15 en 8-15 werd Valuas door de Amsterdammers, waar Hans Jansen nog steeds ontbreekt, met de neus op de werkelijkheid gedrukt. In een prestigeslag om de vierd° plaats op de ranglijst maakte Corbulo duidelijk, dat het aan wijzen van Robot-Tomado voor een Europese nacompetitie een vergissing is geweest. De Tilburgers worden echter in de tweede competitiehelft door pech achter volgd en blessures zijn er mede de oorzaak van, dat er in dit jaar nog geen wedstrijd werd gewonnen. Ook Corbulo bleef in vier sets, waarvan de laatste twee overduidelijk. Robot ruim voor. Voorts stond leider Mars Blokkeer aan Libanon 20 tegenpunten toe en bleef SFC al experimenterend met 10 spelers, die van coach Swieter alle moge lijke kansen krijgen, in vijf sets de baas over NS Hengelo. De meeste aandacht kreeg dit weekeinde de topper bil de dames, waarin landskam pioene Bekkerveld de vernieuwde formatie van Detry Haag te bestrijden kreeg. De Haagse dames, die aan het begin van het seizoen Versterking hadden gekregen van de internationals Herma Karsten en Anne- mieke v.d. Horst en die zich bovendien hadden verzekerd van de begeleiding van de oud-coach van het Nederlands heren team, Henk Blok, waren in de eerste wed strijd al in de meerderheid gebleken maar dat Bekkerveld, dat dit jaar flink van in ternationale contacten heeft kunnen profi teren, in eigen huis weer zou verliezen, was onvoorspelbaar De Heerlense ploeg op: DINSDAGAVOND 29 FEBRUARI A.S., aanvang 20.00 uur zal in zaal: H.K.B. Gebouw, Tempeliersstraat 35. Erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers, t.o.v. Gerechtsdeurwaarder H. Tabbers uit Hoofddorp, een partij goederen publiek bij opbod a contant verkopen, waaronder nieuwe: nam door 15-11 en 15-12 een riante 2-0 voorsprong, maar domme pech gaf deze voortreffelijke ontmoeting een trieste wen ding. De Heerlense aanval werd geampu teerd door het uitva’len van achtereenvol gens Marga Willemsen en Mientje Gielen en de cijfers 9-15, 10-15 en 5-15 wijzen uit hoezeer Bekkerveld vleugellam was ge maakt. De spanning is er daardoor bij de dames wel uit, want veel misstappen vallen er van Detry Haag niet meer te verwach ten. In een rechtstreeks duel met de onderste plaats als 'nzet verloor het nog steeds puntloze Amsterdam-Boemerang met 1-3 van AMVJ-RLVC, dat nu Valbovol en SFC de adem in de nek doet voelen. Het feit, dat een deel van de speelsters van het reserveteam van Detry Haag de reis met het eerste naar Bekkerveld moest meemaken, bezorgde die Raeckse een wel uitzonderlijk rustige middag. De Haagse ploeg, die op de ranglijst de tweede plaats inneemt, was door deze gang van zaken dermate verzwakt, dat er eigenlijk van strijd nauwelijks sprake is geweest, hoe wel ook de Haarlemse dames gehandicapt waren, want Gien de Vries en Cora Lich- tenveldt moesten noodgedwongen door blessures verstek laten gaan. Tonv Swil- dens en Els Erbrink namen de zaken echter uitstekend waai en met een wiskundige regelmaat werden de drie benodigde sets met 15-5 in drie kwartier tijd binnenge haald, na een zeer eenzijdige ontmoeting. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Het dit seizoen zo goed van start gegane The White Stars, dat na de nederlaag tegen Fiat Stars een depres sie doormaakt, is nog steeds niet hersteld van de inzinking. Ook tegen Wilskracht in Amsterdam konden de Sterren niet in hun spel komen. Wel schiep de Haarlemse ploeg zich een groot aantal fraaie sco ringskansen, doch zeventig schotkansen leverden slechts achttien treffers op. Wilskracht, dat halverwege de eerste helft met 18-8 leidde, zag de gr sten bij de rust toch weer naast zich: 21-21. In de tweede helft gaven beide ploegen elkaar vrijwel niets toe. Via 31-31 en 37-37 ging de laatste minuut in met een 42-41 voor sprong voor The White Stars Wilskracht bestond het toen in een minuut vier strafworpen te missen, waardoor de Ster ren voor de tweede achtereenvolgende week met het kleinst mogelijke verschil wonnen. TopscoorstersEls van der Hey- den 3-4 en Roos de Vries 7-3. Evenals tegen BOB vrijdag weerde HOC zich zaterdagavond in Amstelveen tegen de club van die naam verdienstelijk, Het lengteverschil deed de balans echter doorslaan in het voordeel van BV Amstel veen, dat met 61-41 zegevierde. HAARLEM. Omdat Hellas-Niloc, vanweg de Europa-cupwedstrijd van Niloc in Hongarije werd uitgesteM tot een later datum is Swift door middel van een 16-6 zege op Walcheren op gelijke hoogte ge komen. De Zeeuwse dames konden alleen in de eerste helft behoorlijk meekomen en keken halverwege tegen een 6-3 achterstand aan. Toen Swift na de rust het tempo verhoogde, was Walcheren spoedig een geslagen ploeg. Thea Hendrix (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Door het gelijke spel tegen Archipel (5-5) en de winst van Koog Zaandijk op Blauw Wit (5-4), is Oost Arnhem in de hoofdklasse B van de microkorfbal-competitie gedegradeerd. Hiermee is de laatste beslissing gevallen in de beide hoofdklassen en kan uitgeke ken worden naar de titanen-wedstrijd, woensdagavond in Rotterdam, waar Ons Eibernest en Archipel zullen gaan uitma ken wie zich voor een jaar landskampioen mag noemen. In de hoofdklasse A wist Wester kwar tier een gelijkspel uit het vuur te halen bij Ons Eibernest, 10-10 en Rohda ver pletterde Pams met de overduidelijke cij fers 13-5. Ook Wordt Kwiek was op schot, gezien de 19-7 zege op Die Haghe. In deze afdeling zijn Die Haghe en Vicus Orientis gedegradeerd. In de hoofdklasse B wist Luto in de laatste wedstrijd De Danaiden met 14-12 te verslaan en wist Het Zuiden van het reeds gedegradeerde PSV ter winnen met 13-10. De grootste verrassing was toch wel het verlies van Blauw Wit bij Koog Zaandijk, ie Zaankanters bleven met 5-4 de baas van de Amsterdammers. Luto heeft een verdiende overwinning behaald op ie Danaiden. Hoewel de Leid- se ploeg in de beginfase iets sterker was en tot driemaal toe een voorsprong wist te nemen, bleef Luto knap volgen en bij was met vjjf treffers topscorer. De ne derlaag van Walcheren betekende wel dat deze ploeg zich gereed mag maken om naar de le klasse af te dalen, temeer daar Quintus zeer verrassend won bij Zeeburg en Beatrix de punten bij Attila weghaal de. Voor de zege op Quintus op Zeeburg is een formidabele prestatie van de West- landse meisjes, die in Cock Duivesteyn weer een waardevolle kracht hadden. Wekelijks scoort zy aan de lopende band en ditmaal was het opnieuw zeven maal raak. Bij de rust leidde Quintus nog maar met 6-5, maar in de tweede helft liep de ploeg snel uit. De gasten zegevier den met 13-7. Een grotere inzet van Beatrix is beslis send geweest voor de zege op Attila. In de eerste helft was er weinig krachtsverschil hetgeen in de 2-3 ruststand goed tot uitdrukking kwam. In de tweede helft liep Beatrix uit naar 2-5, maar Attila kwam tot 4-5. Verder lieten de Limburgse dames het niet komen en ze beslisten uitein delijk met 9-6 de strijd in hun voordeel. Annie Slangen scoorde driemaal. Met nog één wedstrijd voor de boeg lijkt Wal cheren reddeloos. Uitgerekend deze laatste ontmoeting krijgt men Niloc tegenover zich. een 4-4 stand voor het eerst het initiatief in eigen handen te nemen. De Amster dammers wisten op 7-4 te komen en via een strafworp bepaalde Ivonne Devilee de ruststand op 7-5. Direct in het begin van de tweede helft wist Hennie Kool die zes treffers op zijn naam wist te brengen, de stand op 9-5 te brengen en Wil Reuter vergrootte deze voorsprong tot 10-5. Hier mee leek de strijd beslist, doch De Danai den gaf zich echter nog niet verloren De Leidse ploeg verhoogde het tempo en langzaam wist men in te lopen. Bij de stand 10-9 was de spanning weer geheel terug, maar weer nam Luto het initiatief over en bracht de stand op 11-9 Weer kwam De Danaiden terug, 11-10 maar Luto zag kans om naar 13-10 weg te lopen. Nog eenmaal sloegen de Leidenaren terug en brachten met een 13-12 stand Luto aan het wankelen. De Amsterdam mers hielden echter het hoofd keel en konden in de slotfase van de strijd de eindstand op 14-12 brengen. Archipel heeft ondanks het gelijke spel tegen Oost Arnhem een enorme blunder gemaakt, die in het sportieve vlak het prestige van de Amsterdammers een enor me deuk heeft rpgeleverd. Toen in de zesde minuut van de wedstrijd Driekus Klouwen door een been-blessure moest uitvallen, verscheen de invaller pas twee minuten voor de rust. Tweeëntwintig mi nuten moest een speler van Oost Arnhem het zonder tegenstander doen. De Arn- 6- en 12-delige cassettes stereo-apparatuur bandrecorders autoradio’s cassetterecorders draagbare radio’s wandornamenten zwart-wit T.V.’s en wat verder ter tafel zal worden gebracht. hemmers vochten voor lijfsbehoud maar het gelijke spel heeft hen niet in de hoofdklasse kunnen houden. Het is een gelijkopgaande wedstrijd geworden, waar in Archipel technisch beter was, maar Oost Arnhem met meer inzet voor een goed resultaat vocht. Het 5-5 eindresultaat was voor de Arnhemmers dan ook zeer teleurstellend. Westerkwartier heeft het Ons Eibernest bijzonder lastig gemaakt en de Amsterdammers hebben in deze wed strijd nog een zeer goede kans op de wist dit toch nog te verijdelen. De rust overwinning gehad, doch Ons Eibernest ging in met een 5-5 stand, hetgeen de verhouding tot dat moment goed weer gaf. In de tweede helft liep Westerkwar tier echter a’t naar een 9-5 voorsprong en het zag er zeer somber uit voor de Hagenaars. Met de grootste krachtsinspan ning kroop Ons Eibernest naderbij om in de slotfase toch nog het gelijke spel te bemachtigen. (Van onze badmintonmedewerkster) HAARLEM Tilburg maakte dit week einde een enorme blunder, door niet op te komen dagen voor de verplichte com petitiewedstrijd tegen Duinwijck 1. Nog afgezien van het feit dat ze door het niet verschijnen reglementair al verloren, krijgt het voor dit strafbare feit twee strafpunten, die in mindering worden ge bracht van het totaal aantal punten. De reden dat Tilburg verstek liet gaan, was dat ’wee spelers uit dit team het afgelo pen weekend meededen aan de Internatio nale van België. Hoewel dit al lang van tevoren bekend moet zijn geweest, zagen de Tilburgers niet eerder dan zaterdaga vond de gelegenheid, dit bij de competi- tieleider te melden, die hier toen geen uitstel meer voor kon geven. Zoiets, dat in de lagere klassen al nauwelijks voorkomt, hoort in de hoofdklasse, waar toch op topniveau gespeeld wordt, al helemaal niet te gebeuren. Het is echter wel teke nend voor de Nederlandse wedstrijdmen- taliteit. Duinwijck 2 veegde de vloer aan met Drop Shot, dat echter niet in de volledige opstelling aantrad. Joke van Beusekom, die in Engeland zat en Henk Weijs waren niet van de partij. Hoewel Drop Shot nog één partij te spelen heeft, zal het niet hoger komen dan de huidige vierde plaats. Toch een teleurstellende uitslag van een club, die vorig jaar tot de laatste wedstrijd heeft geknokt met Duin wijck om het landskampioenschap. Haar lem trok eveneens gehandicapt naar het zuiden. Marjolein Scholten-Wolters en Cok Koenekoop, die vandaag een belang rijk examen heeft, moesten verstek laten gaan. Met dus twee invallers en een Loek Alders, die een half uur na de aanvang van de wedstrijd te horen kreeg, dat er zaterdagnacht in zijn zaak ingebroken was, verloor dit team met 7-1 van Victo ria. In de eerste klas verloor het tweede team van Haarlem, dat door opschuivin gen naar het eerste, ook al met invallers te kampen had, met 6-2 van Veglo 1. Duinwijck 3 trok wel met een voltallige formatie naar Den Haag, waar het met 6-2 won van DKC 1 Velsen 1 verloor in dezelfde klasse van de kampioen Vijfslui- zen niet 6-2. Cees Mulder was degene .die nog 'wee winstpunten wist te scoren Hij won zijn single van Jan Frazer ’5 8 15- 12) en het mixeddubbe' et Iok< i< Boer van Marjolein Kroon en Jan Frazer (15-10, 15-12). - -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14