I LINKOVESI REDDE DOOR EXPLOSIE ZIJN SEIZOEN At je Keulen-Deelstra zeer teleurgesteld Monika Pflug bevestigde Olympische gouden plak IJmuiden stelde teleur: 1-1 Energie boog achterstand om SIZO gaf Rijnsburgers na rust de genadeslag Snnntciifers Verheyen winnaar Ard Schenk (ongeconcentreerd) „slechts” brons Atletiekrecords Karstens derde in Sardinië Cr as maakte selectie bekend Zaterdagvoetbal Turnsters te sterk voor Zweedse dames Geen straf voor erard Vianen Ereplaatsen voor stal-Wagenaar I 16 4 r j MAANDAG 28 FEBRUARI 1972 M Onbevangen Geruisloos Tevreden B Wending ft ''ftft' Dames Ard, Schenk met de winnares van de vijfhonderd meter voor dames Sheila Young IMMMRfWIMfWIRRAnMMMMMRMIVWWVIMAflfWWVIMNMMMfVVWIRAIUIMnRRnRMnMMIVVUWVVVI^^ met het maximale (Van onze sportredactie) LEO LINKOVESI 10. (Van een medewerker) I Derde klasse A: Zwaluwen ’30 15-11; HCSC 15-9: A: 15-19 tl c c i 1 Opmerkingen die Leo Linkovesi niet on beroerd hebben gelaten. De wat playboy achtige Fin wist hoe er in het vijandige wereldje van de sprinters over hem en Op een waarlijk indrtikwekkende manier heeft Linkovesi dit weekeinde in Eskilstu- na revanche genomen. Op zichzelf en op de sprinttop van de wereld. Met uitzonde ring dan van de hem zo vijandig gezinde Erhard Keller, die de confrontatie met de top maar liever uit de weg was gegaan. Daardoor dreigt de wereldtitel van Linko vesi enigszins zijn waarde te verliezen, al blijft het zeer de vraag of de Duitser op het stroeve kunstijs van Eskilstuna de pres taties van de Fin had kunnen overtreffen. Op de 1000 meter naar alle waarschijnlijk heid wel, maar op de 500 meter is dat twijfelachtig. De titel van Linkovesi, een 23-jarige in- klaarder uit Helsinki, krijgt nog aanzien lijk meer glans wanneer men weet dat hij na terugkeer uit Sapporo weer normaal aan het werk ging en sindsdien praktisch niet meer heeft getraind. De wedstrijden in Eskilstuna waren zelfs zijn eerste duels na het Olympisch schaatstoernooi. Linkove si, die beide keren de 500 meter won, heeft vanaf de eerste afstanden de toppositie be zet, met direct in zijn spoor de Zweden Hasse Börjes en Ove König, de Rus Valeri Moeratov en de Noren Roar Grönvold en Per Björan. 15-14; 14-11; 1 1 1 16-30 16-20; 15-16; v a z d O k 2 F i 1 c 2 Z d z c f r 1 r t z h j; d h v v Evenals voor Stien Baas was dit sprint- toernooi ook voor Trijnie Rep en EUy van den Brom een soort testcase voor Ileeren- veen. „Want dat is voor ons toch het belangrijkste”, aldus Trijnie Rep. die di rect achter Elly van den Brom (negende) en Stien Baas op de elfde plaats eindigde. „En wat wil ik dan nog meei riep Maarse uit. „Drie van de vier meisjes zijn bij de eerste tien geëindigd, dus mogen we volgend jaar met vijf rijdsters inschrij ven. Dat is toch prachtig.” weer van de eerste plaats te verdringen. Het verschil bedroeg uiteindeliik meer dan drie volle seconden. Terwijl een duidelijk teleurgestelde At- je Keulen geruisloos in de richting van de kleedkamer verdween, drong het lang zaam tot Monika Pflug door, dat zij in Sapporo niet bij toéval was gekroond tot Olympisch kampioene. Opnieuw had zij de complete sprinttop bij de dames duide lijk achter zich gelaten en daarmee nog maals het bewijs geleverd, dat zij inmid dels tot de absolute top op de korte afstanden behoort. Een indrukwekkende prestatie, die nog meer glans krijgt tegen een achtergrond van een weinig ideale voorbereiding op dit titelgevecht. CIVITAVECCHIA De Belg Roger de Vlaeminck heeft gisteren de eerste etappe van de ronde van Sardinië, een rit van Rome naar Civitavecchia over 153 km, ge wonnen. De Vlaeminck zegevierde in de eindsprint van een groep met alle vooraan staande renners voor de Italiaan Marino Basso en de Nederlander Gerben Karstens. De uitslag: 1. Roger de Vlaeminck (Belg.) 153 km in 4 uur 19 min. 50 sec., 2. Marino Basso (It.) op 2 sec., 3. Gerben Karstens (Ned.) z.t., 4. Giancarlo Polidor! (It.) z.t., 5. Patrick Sercu (Belg.) z.t. De Belg Erii Leman heeft zondag de grote prijs van Valencia gewonnen. Leman versloeg na 200 km, die hij aflegde in 4 uur 58 min. en 22 sec., de Spanjaard Do mingo Perurena. Van de Nederlanders werd Jos van Beers zevende, Tino Tabak achtste en Gerard Vianen tiende. Daarom kwam Linkovesi in Eskilstuna ook volkomen onbevangen aan de start. Het wereldkampioenschap sprint is volgens de Fin eigenlijk niet meer dan een ver plicht nummer. „In vergelijking met de Olympische Winterspelen is dit toernooi voor mij een soort surrogaat”, sprak de pas vrijdagmorgen in Eskilstuna aangeko men Fin. „De lol is er voor mij dit seizoen wel af. Sapporo had voor mij het hoogte punt moeten worden, maar dat werd een diepe teleurstelling.” Woorden, waaraan Leo Linkovesi zondagavond na de huldi ging liever niet herinnerd wilde worden. zijn wereldrecord werd gedacht. Misschien onbewust ging de Fin er zodanig onder ge bukt, dat hij dermate gespannen aan de start kwam, dat er voor hem niet meer was weggelegd dan een zesde plaats. Linkovesi beschouwde het seizoen als verloren. Het Olympisch schaatstoernooi had voor hem het hoogtepunt van het seizoen moeten worden, maar het eindigde in een anti climax. Twede klasse A: Jordan Bcys 14-24; ASWH 14-18; Zwaluwen 13-15; Rijnsb. Boys 15-15; ZCFC 14-14; Geinoord RWH 15-13 SIZO 14-12; HBSS VRC 15-11; NDSM 3-9. Crae heeft voor het kwalificatietoernooi in Spanje de volgende zestien spelers de finitief aangewezen: Doel: Van Noesel (Swift Arnhem), Nor- bart (Sittardia), Geerst (Swift Arnhem). Veldspelers: Janssen (Olympia Hengelo), Sondaar (AHC’31), Keijzer (Attilla), Bud ding (ESCA VC), Cantelberg (Sittardia), Kivit (Sittardia), Muyres (Sittardia), Deen Loeffen, Cras, Hiensch, Schuurkes, Van Linder (allen Swift Arnhem). slechts negende, maar de concurrentie was hier wel een stuk groter dan vorig jaar in Inzell. Bovendien gingen toen ook nog twee goede sprinsters onderuit. In de toekomst zal het voor een klassements- rijdster steeds moeilijker worden om hoog te eindigen, want het peil van het dames- sprinten wordt elk jaar beter.” NEW YORK. Tijdens de Amerikaan se indoorkampioenschappen heeft de Zweed Kjell Isaksson zijn eigen wereldre cord polstokhoogspringen met vier centi meter verbeterd en gebracht op5.45 me- meter verbeterd en gebracht op 5,45 me- een nieuw Europees record op de drie mijl: 13.18.4 minuut. In Stuttgart liep Rita Wilden-Jahn za terdag een wereldrecord op de 200 meter: 23.6 sec. Vrijdag was zij reeds tot 23.7 sec. gekomen. GOL. Eddy Verheyen heeft internati onale schaatswedstrijden in Gol gewon nen. Hij kreeg een puntentotaal van 172.813. De Noor Sten Stensen eindigde als tweede. Zijn landgenoten Stiansen en Fornaess als derde en vierde. Jappie van Dijk legde beslag op de vijfde plaats. Tijden van Verheyen: 500 m. in 42 sec., 3000 m. in 4.23.1, 1500 m. in 2.06.4 en 500 m. in 7.28 3. (Van onze sportredactie) ESKILSTUNA Smalend werd er over hem gesproken, toen Leo Linkovesi in januari van dit jaar het wereldrecord op de 500 meter om laag haalde tot 38 seconden hlank. Erhard Keller, toch al geen dikke vriend van de Finse sprinter, sprak zelfs zijn twijfels uit over de geldig heid van dat record. In Sapporo, waar de Duitser zijn tweede Olym pische schaatstriomf behaalde, wees hij enigszins minachtend naar Linko vesi, de vooral door hem zo versmade wereldrecordhouder. „Voor Linko vesi ben ik geen moment bang”, sprak Keiler bij herhaling. „Aan dat wereldrecord dat hij in Davos heeft gereden, heh ik nooit enige waarde toegekend. Ik reken hem zelfs niet tot de echte sprinttop”. Herbert Hövl, die op dezelfde dag (1 maart) als Monika Pflug zijn verjaardag viert, daarover: „Vanuit Sapporo zijn we eerst nog een paar dagen naar Bangkok en Hongkong geweest alvorens we naar Duitsland terugkeerden. Maar in Inzell konden we niet trainen, omdat in het weekeinde daarvoor speedwaywedsirijden op de ijsbaan waren gehouden en de baan daar volkomen ongeschikt was om te schaatsen. Pas aan het begin van deze week heeft Monika Pflug hier in Eskil stuna wat kunnen trainen.” Niet ten onrechte wordt Monika Pflug unaniem beschouwd als de kampioene van de toekomst. Hövl over haar: „De 500 en 1000 meter zijn inmiddels van een rede lijk niveau, maar op de 1500 meter ver liest ze nog te veel. Haar drie kilometer is zelfs ronduit slecht Op die afstand zal ze zeker tien seconden sneller moeten zijn om een volwaardig klassementsrijdster te worden. Maar ze is pas 17, er is dus nog alles mogelijk. Haar leeftijd is ook de reden, dat ik haar heb afgeraden deel te nemen aan het wereldkampioenschap in Heerenveen. Voor een meisje van 17 jaar was dit seizoen al zwaar genoeg.” te dringen. Via een ijzersterke 1000 meter, waarin hij als enige deelnemer onder de 1.20 bleef. Die verbazingwekkende krachts explosie kostte Hasse Börjes het brons, ter wijl een dodelijk vermoeide Moeratov Schenk nog maar net van de tweede plaats kon houden. Hoe hard Schenk op die 1000 meter ging, Wordt misschien nog het best geïllustreerd met zijn slotronde van 30,26 tegen bijna 35 seconden van Linkovesi. Evenals Gerard Maarse was ook Leen Pfrommer dik tevreden met het verloop van het zeker voor Nederland niet ongunstige toernooi. Het meest ingenomen was Pfrom mer zonder twijfel met de tiende plaats van Jos Valentijn, die zijn belofte als sprin ter volledig heeft ingelost. Pfrommer: „Kerdel heeft mijn advies om Valentijn naar Sapporo te sturen naast zich neerge legd. Hij zal nu toch moeten beamen dat het een vergissing is geweest. Maar ook over Jan Bazen, die net voor Valentijn eindigde, was Pfrommer meer dan tevre den. „De opkomst van Valentijn als sprinter heeft Jan duidelijk gestimuleerd. Het is nu alleen maar te hopen dat we er nu nog óón of twee sprinters bij krijgen. Dan is er misschien een mogelijkheid een speciale sprintgroep te vormen. Volgend seizoen zie ik dat nog niet. In vergelijking met een land als Zweden loopt men nog drie jaar achter, maar we komen wel steeds dichter bij. Nu mochten we met vier rijders deel nemen, volgend jaar aantal van vijf.” LANDSKRONA. —De confrontatie tus sen Zweden en Nederland heeft dit week einde in Landskrona aangetoond dat de krachtsverhoudingen tussen de twee lan den in het damesturnen in de laatste tien jaar drastisch zijn gewijzigd. Verloor Ne derland in 1962 nog met vijf punten verschil, nu wonnen de merendeels zeer jeugdige pupillen van de Hongaarse train- ster Eva Bartha met een voorsprong van meer dan vijftien punten: 356.35 tegen 340.75 punten. Reeds na de eerste dag, waarop de verplichte oefeningen werden afgewerkt, had Nederland duidelijk de leiding: 177.10-166.85. Dit verschil was echter ietwat geflatteerd. De Zweedse da mes met nationaal kampioene Marie Lundquist als beste, maakten vele fou- +nn nn Ha hniP nnppliik hpfp'ppn OD Sen HAARLEM Flamingo Six, de laatste tjjd toch niet zo ontembaar als eerder dit seizoen wel leek, heeft zich gistermiddag op de Hiiversumse renbaan weer dubbel en dwars waar gemaakt.. In een schitte rende koers om de prijs der Winterfavo- rieten zegevierde Flamingo Six vóór For Ever. Het succes van stal-Wagenaar werd gecompleteerd door de derde plaats van Fabiola Kitty. Flamingo Six had voor deze ruim 2400 m lange koers af te rekenen met een aan tal niet geringe concurrenten. Daar was in de eerste plaats de eigen stalgenote Fa biola Kitty, die enkele weken geleden nog In feite lag het niet eens in de bedoe ling van Schenk om in Eskilstuna aan de start te komen. Hij wilde liever deelnemen aan de Universiade in de Verenigde Sta ten. „Daardoor was mijn Instelling op dit toernooi toch al niet optimaal. Hetgeen misschien de laatste dagen nog meer in de hand is gewerkt door het drukke program ma dat ik na Oslo heb afgewerkt. Toch vind ik het niet helemaal reëel om mij te verwijten dat ik pas vrijdag naar Eskil stuna ben gekomen. Vorig jaar met het sprintkampioenschap was ik ruimschoots on tijd in Inzell, maar toen liep het op de 500 meter ook niet helemaal naar wens. Juist op het moment dat het moet op zo’n 500 meter lukte het niet helemaal.” Desondanks bereikte Schenk in Eskilstu na toch het erepodium. Via twee in ver gelijking met de topsprinters fabelachtig snelle 1000 meters, op welke afstand hij beide keren als overwinnaar werd gehul digd. Ondanks zijn ronduit slechte sprint van zaterdag, was het zilver of misschien zelfs het goud zondagmiddag nog duidelijk binnen zijn bereik, maar door een veel te trage start verspeelde hij kostbare tienden van seconden. Daardoor belandde Schenk op de negende plaats, vanuit welke positie hij alsnog kans zag tot het erepodium door Een opvallende afwezige in dit gezel schap was Ard Schenk, die zaterdag een voor hem uiterst zwakke 500 meter reed en daardoor alle kansen op een plaats op het erepodium had verspeeld. Zijn verkla ring voor de op zondag goed gereden 500 meter was eerlijk en eenvoudig. „Na het wereldkampioenschap in Oslo was het sei zoen voor mij eigenlijk een beetje afgelo pen. Bovendien spreekt zo’n sprinttoernooi my vanzelfsprekend minder aan dan een toernooi voor all-rounders. Je mag daarom gerust spreken van een gebrek aan concen tratie en instelling. Voor de sprinters is dit toernooi een wereldkampioenschap, voor mij geldt dat niet.” Zandvoortmeeuwen bleef door een 2-0 overwinning op gastheer en hekkesluiter NAS relatief op gelijke hoogte van Ener gie. De eerste helft verliep doelpuntloos. Binnen drie minuten kwam Zandvoort meeuwen na rust door De Vries en Ver kerk op 2-0. De Zandvoorters bleven in het offensief, doch kwamen niet meer aan het maken van doelpunten toe. Telefonia stelde enigszins teleur en bracht he* tegen WB niet zender dan een 2-2 gelijkspel. Voor de thuisclub scoorden Meiier en Dirkshoorn en voor de gasten Mudde en Tanhauser. SVJ was veel sterker dan WRA, nam door Mol en Bellaart twee keer een voorsprong, maar werd tenslotte toch met een 3-2 nederlaag geconfron teerd. Voor WRA scoorden Hoppenbrou wer (2x) en Huibers. De stand: Energie 16-28. Zandvoort meeuwen 15-26. Telefonia 17-23. Kenne- mers 16-22. DEM 16-20. SVJ 15-16 DSOV Voor At je Keulen, die in dit sterke gezelschap nog altijd op de vierde plaats eindigde, kreeg het toernooi op haar twee de 500 meter een dramatische wending, toen zij in haar rit tegen Sigrid Sundby niet verder kwam dan een tijd van 45,55 seconden. Atje Keulen: „Het lag duidelijk aan mezelf. Ik was zenuwachtig en veel te gehaast”. Maar ook haar 1000 meter was zondag zeker niet indrukwekkend. Atje Keulen: „Toen ging het nog slechter dan op de 500 meter. Ik had niet gedacht hier eerste te kunnen worden, maar ei genlijk had ik wel gerekend op een plaats op het erepodium.” Een plaats, die na de eerste dag ook duidelijk in de lijn der verwachtingen lag. Zaterdag immers zag het er allemaal nog erg rooskleurig voor haar uit. Op de 500 meter, op welke afstand zij als derde eindigde achter de Amerikaanse Sheila Young en Leah Pou los, legde Atje Keulen in feite de grond slag voor een tweede plaats op de 1000 meter, die evenals zondag een overwin ning opleverde voor Diane Holum. Een daarmee stond Atje Keulen na de eerste dag volkomen onverwacht op de eerste plaats. Gerard Maarse: „Hoe leuk dat misschien ook was, ik had liever gezien dat ze toen derde was geweest. Want in feite was die eerste plaats eerder een nadeel dan een voordeel. In dat geval zou ze vermoedelijk ook heel wat minder gespannen aan de start zijn gekomen. Het is nu eenmaal makkelijker je op te wer ken dan een positie te moeten verdedigen. Maar ondanks haar wat minder goede tweede dag heeft Atje toch een goed toernooi gereden. Als je in zo’n sterk sprinttoernooi als klassementsrijdster vierde wordt, heb je het voortreffelijk gedaan.” Hetgeen trouwens ook gold voor de andere Nederlandse dames, van wie voor al Stien Baas zöndag haar zelfvertrouwen nog aanzienlijk opschroefde via een voortreffelijke 1000 meter. „Je kunt nu wel zeggen”, meende de Deventer rijdster later, „dat *k vorig jaar vierde was en nu (Van een medewerker) HAARLEM. Koploper Energie bleef in de eerste klas van het Haarlemse zater dagvoetbal met een score van 2-1 de baas over DSOV. Alle doelpunten werden in de eerste helft gescoord. De gasten kwamen het eerst aan scoren toe, raakten de winst door een eigen inzet weer kwijt, waarna Energie door Halderman aan de winnende treffer kwam. - z <,,»zz- zr<z-z,™ f’ Kwam haar gouden medaille op de 1000 meter in Sapporo zelfs voor ingewijden als een complete verrassing, de wereldtitel sprint die de zwartgelokte Westduitse dit weekeinde in Eskilstuna veroverde, bete kende in feite een regelrechte sensatie. Ook voor Monika Pflug, voor wie een derde plaats het hoogst bereikbare leek. Zeker na de eerste dag, toen Atje Keulen nog verrassend het algemeen klassement aanvoerde en rechtstreeks op weg leek haar glanzende prestatie van 1970 in West- Allis te evenaren. Dikke tranen biggelden zondagmorgen over de wangen van Monika Pflug. toen zij na de rit van Leah Poulos op de 1000 meter dolgelukkig in de armen viel van trainer Herbert Hövl. In de anderhalve minuut daarvoor waren haar ogen voort durend gericht op het elektronische score bord. Een fractie minder dan een seconde mocht de Amerikaanse op Monika Pflug verspelen om de pas 17-jarige Westduitse Voor een paar honderd kijkers kwamen SIZO en Rijnsburgse Boys tot een spor- ve partij voetbal. De bezoekers hadden voor rust het beste van het spel, maar zagen geen kans om tot scoren te komen. Na de hervatting waren de rollen omge draaid en gaf SIZO de toon aan. Binnen 25 minuten liepen de gastheren door tref fers van Gerard Hoogkamer, Bob de Jong en Ton Snaterse tot 3-0 uit .Pas daarna wist Den Heyer tegen te scoren: 3-1 IJmuiden kreeg al na twee minuten spelen van PSZ ’n 1-0 achterstand opge diend. De gasten trokken zich na deze snelle treffer terug in de verdediging en toen b.eek er voor de IJmuidense aanval lers vrijwel geen doorkomen aan .Niette min slaagde Zeegers er vijf minuten voor rust in om de gelijkmaker te scoren: 1-1. Het onder de maat blijvende IJmuiden streed in de tweede helft vergeefs voor de winnende treffer. Een feller en enthousiaster spelend AMVJ nam in de eerste helft door Cre mer ’n 1-0 voorsprong op Kennemerland. Na de rust voerde Ten Have de winst tot 2-0 op. Hopman deed uit een strafschop de -.panning even weerkeren (2-1). maar weer Cremer en Polderman brachten AMVJ in veilige haven: 4-1. HAARLEM. In de tweede klas van het zaterdagvoetbal kwam SIZO tot een 3-1 overwinning op Rijnsburgse Boys alle doelpunten vielen in de tweede helft en boekte daarmee belangrijke winst in de strijd voor lijfsbehoud. IJmuiden bracht het in de derde klas niet verder dan een teleurstellend 1-1 gelijkspel te gen PSZ en een tam spelend Kennemer land verloor met 4-1 van gastheer AMVJ. Voor Kennemerland zijn de titelkansen vrijwel volledig verkeken, terwijl IJmui den op vier punten bleef „hangen” van Koploper Zwaluwen’30, dat uit tegen AMD niet verder kwam dan ’n 1-1 gelijk spel. Flora Boys stevent in de vierde klas regelrecht op het kampioenschap af en won nu weer met 1-0 van Intimis. Het staat nu negen punten voor op Hoofddorp, dat de streekderby tegen SMS met een score van 3-1 in zijn voordeel besliste. Het treffen tussen de Staartploegen ODIN en Halfweg werd met 2-0 door de gasten gewonnen, terwijl hekkesluiter KIC door een 4-1 nederlaag tegen OSDO vrijwel niet meer aan degradatie kan ontsnappen. Jong Hercules won met 2-1 van VEW en SAC de tweede helft met tien man spelend dwong KMVZ een 2-2 gelijk spel af. ESKILSTUNA. Zijn hartewens is nooit in vervulling gegaan. Vijf jaar gele den had Herbert Pflug voldoende geld bijeengespaard om de droom van een eigen huis te verwezenlijken. Maar net, toen hij tot aankoop wilde overgaan, groeide by dochter Monika het idee een sportcarrière als schaatsenrijdster op te bouwen. Twintigduizend gulden heeft va der Pflug sindsdien in de sportieve carriè re van zijn dochter gestoken, dit seizoen heeft hij in overvloedige mate de rente ontvangen. Heren: De uitslag eerste 500 meter: 1 Lin kovesi (Fin.) 38.97 sec.; 2. Börjes (Zwe.) 39.18; 3. Moeratov (Rus.) 39.53; 4. Björang (Noorw.) 39 60; 5. König (Zw.) 39 72 8. Grönvold (Noorw.) 39.95; 9. Valentijn (Ned.) 40.18; 15 Jan Bazen (Ned.) 40.52: 16. Ard Schenk (Ned.) 40.91; 20. Jan Bols (Ned.) 41.51. Eerste 1000 meter heren: 1. Schenk 1.20,02; 2. Grönvold 1.21,32; 3. Tveter 1.21.48; 4. Gra- nath 1.21.50; 5 Bazen 121.95; 6. Björang 1.22.03: 7. Moeratov 1.22.04; 11. Börjes 1.22.43: 13. Valentijn 1.22.48; 14 Bols 1.22.57; 15. Lin kovesi 1.22.83. Uitslag tweede 500 meter heren: 1. Linko vesi 39.00 sec.; 2. Moeratov 39.68; 3. König 39 79: 4 HSnninen 39 84 5. Björang 39.89 6 Börjes 40.01; 11. Bazen 40 40; 12. Valentijn 40 41: 15 Grönvold 40.60; 16 Schenk 40 62 Uitslag 2de 1000 meter: 1. Schenk 1 19 93: 2 Grönvold 1 21 34; 3. König 1.21.74; 4. Moera tov 12183; 5 Tveter 12195; 7 Börtjes 1.22.28; 9 Bols 1.22.46; 10. Bazen 1.22.47: 14. Valen ten 1.22.70; 16 Linkovesi 1.23.08. Eindklassement: 1. Linkovesi 160.925; 2. Moeratov 161.145: 3. Schenk 161.505 4 Börjes 161 545 5 König 161 575 6. Grönvold 161.880: 9. Bazen 163.130; 10. Valentijn 163.180; 19. Bols 165.795. kwartier door Haspels weliswaar ’n 0-1 voorsprong, maar Emmelkamp deed nog voor rust met twee treffers de winstkan sen keren- 3-1. Een meer aanvallend ODIN had tegen het sterk verdedigende Halfweg geen greintje geluk. De bezoekers namen zelfs na een snelle uitval door Aart v d. Doel ’n 0-1 voorprong. In de tweede helft hield keeper Van der Vaart de winst vast door een penalty van Brug- genkamp te keren. Met nog vier minuten te spelen was Halfweg door een tweede treffer van Bronkers zeker van de volle winst: 0-2 KIC ging in de uitwedstrijd tegen OSDO aanvallend van start en kwam na een kwartier door een penalty van Chris van Liere aan ’n 1-0 voor sprong. De gastheren wisten dit verlies nog voor rust ongedaan te maken: 1-1. In de tweede helft bleek OSDO over een betere conditie te beschikken en liep toen tot 4-1 uit. KMVZ nam in de eerste helft ’n 1-0 voorsprong op SAC, dat kort voor rust Beun kwijtraakte, omdat hij na een over treding van een tegenstander voor eigen rechter speelde en door de arbiter naar de kleedkamer werd gezonden. Met tien man spelend gaf SAC in de tweede helft toch de toon aan en kwam door een vrije trap van Elbertsen weer langszij: 1-1. Helaas liep KMVZ prompt daarop weer tot 2-1 uit. Met nog vijf minuten te spelen wist Terhorst met een kopbal alsnog de halve winst te bemachtigen: 2-2. VEW kon tegen Jong Hercules vrijwel niet in zijn spel komen en kreeg kort voor rust een 1-0 achterstand opgediend, toen De Haan een penalty verzilverde. Tamelijk snel na de hervatting kwamen de Beverwijkers door Rietkerken op 2-0. Halverwege de tweede helft scoorde Wim de Vos tegen: 1-2. VEW streed in het verdere verloop vergeefs voor de gelijk maker. PRAAG De Nederlander Gerard Via nen en de Fransman Alain Santy, die vo rig jaar in de ronde van Portugal van het gebruik van doping werden beschuldigd, zullen geen straf krijgen. Dat werd in Praag besloten door het bestuur van de UCI omdat het biochemisch instituut in Portugal, waar de urinemonsters waren DEN HAAG Het bondsbestuur van het Nederlands Handbal Verbond heeft be' sloten Bertus Cras uit Arnhem met ingang van 25 februari 1972 te benoemen tot trai ner-coach van het Nederlands zaalhand balteam heren. Cras, die reeds ais assis tent-trainercoach werkzaam was. wordt daarmee voor de periode tot en met de Olympische Spelen van München de opvol ger van de Tsjech Jaroslav Mraz, die per 15 januari 1972 naar zyn land moest terug keren. Eerste 500 meter dames: 1. Young (VS) 44.20 sec.; 2. Poulos (VS) 44 64; 3 Keulen- Deelstra (Ned.) 44.96; 4. Sundby (Noorw.) 45.12; 5. Pflug (Wdl.) 45.15; 7. Titova (Rusl.) 45.32; 8. Holum (VS) 45.33; 14. Van de Brom (Ned.) 45.69; 16 Rep (Ned.) 45.76; 17. Baas- Kaiser (Ned.) 46.-. Uitslag eerste 1000 meter dames: 1. Holum 1.31.88; 2. Keulen-Deelstra 1.32.39; 3. Pflug 1.32.39; 4. Titova 1.32.57; 5. Sundby 1.32.37 6 Baas-Kaiser 1 32.93; 8. Van de Brom 1.33.14; 10. Rep 1.33.47. Uitslag 2de 500 meter dames; 1. Young 44.76 sec.; 2. Titova 44.94; 3. Poulus 44.99; 4. Krasnova 45.19; 5. Pflug 45.36; 7. Keulen- Deelstra 45.55; 11. Holum 45.75; 12. Burka 45.81; 13. Soerovikina 45.95; 14. Jaernstroem 46.08; 15. Lunda 46 12; 16. Rep 46.14; 17 Van den Brom 45.20; 18. Baas-Kaiser 45.56. Uitslag 2de 1000 meter dames: 1. Holum 1.32.65; 2. Pflug 1.32.76; 3. Baas-Kaiser 1.33.17; 4. Sundbay 1.33. 48; 5. Keulen-Deelstra 1.33.65; 6. Van den Brom 1.33.76; 7. Titova 1.33.79; 8. Rep 1.34.49. Eindklassement: 1. Monika Pflug (W.-Dld.) 183 085 punten; 2. Holum 183,345 3. Titova 183.440 4. Keulen-Deelstra 183.440; 5. Sund by 183.835 9. Van den Brom 185.340; Baas-Kaiser 185.610; 11. Rep 185.880. Flamingo had verslagen. Daarnaast gold als groot concurrent For Ever, de draver van Harrie Pools die gistermiddag gereden werd door Giel van der Togt. Pools zelf nam Trezei F voor zijn rekening. Flamingo Six was echter, geleid door Jan Wagenaar jr. zelf, niet te stuiten. Hoe wel For Ever dankbaar profiteerde van de handicap van 20 meter die Wagenaar moest overbruggen, was het toch Flamingo Six die op het laatste rechte eind een niet meer te verspelen voorsprong nam. Voor Harrie Pools mocht dan geen eerste plaats zijn weggelegd in de strijd der win- terfavorieten, eerder op de middag was hij wel succesvol. Hij won de koers om de Gnoe-prijs met Janin Bucephalus voor Isard H. De uitslagen van de gisteren gehouden drave rijen te Hilversum zijn Gnoe-prijs 2000 meter met autostart: 1. Janin Bucephalus (H. Pools); 2. Isard H.; 3. History Jewel. Winn. 7.40; pl. 3.50, 2.-, 3.-; kopp. 3.70; trio 268.20 Gorilla-prijs 2000 meter met autostart: 1. Har- rovo (J. Wagenaar jr.); 2. Inez; 3. Ike Padua B. Winn. 6.30; pl. 1.90, 1.60, 1.70; kopp. 10.70; trio 80.60. Leerl. Winter Kamp 6-prijs 2100 meter: 1. Haroldine (R. Roy); 2. Jozina du BBois; 3. Im pish Hanover. Winn. 20.80; pl. 6.-. 2.70, 3.10; kopp. 17.20; trio 1.435.30. Gorilla-prijs 2e afdeling 2000 meter met auto start: 1. Joyce (A. Suykerbuyk); 2. Hilda Z.; 3. Gin Sprookjeshof. Winn. 2.30; pl. 1.20, 1.30, 1.30; kopp 5.80; trio 48.50 Grote Prijs der Winterfavorieten 2440 meter: l.Flamingo Six (J. Wagenaar jr.); 2. For Ever; 3. Fabiola Kitty. Winn. 2.10; pl. 1.70, 2.20, 2.90; kopp. 4.60; trio 70.-. Jaguar-prijs 2040 meter: 1. Hortence (F Eerenberg); 2. Ike Hollandia; 3. Festa van Hid- dum. Winn. 4.60; pl. 1.60, 1.90, 3.80; kopp. 1.60; trio 367.50. Hyena-prijs 1600 meter met autostart: 1. Haz leton B. (G. van Eykelenborg); 2. Gay Rodney; 3. Friso Ab. Winn. 1.90; pl. 1.40, 3.20, 1.90; kopp. 7.60; trio 219.70 Jakhals-prijs 2400 meter met autostart: 1. Hol- gapluto Gerda (P. Zandt); 2. Filius de Quinta; 3. Gyas. Winn. 4.-; pl. 2.90, 3.40, 2.20; kopp.. 8.30; trio 715.20 Giraffe-prijs 2440 meter: 1. Jazon Buitenzorg (J. van Dooyeweerd); 2 Jay Rodney J.; 3. Icare Hagheweyde Winn. 4.10: pl. 2.30. 2.90, 4.90; kopp. 6.30; trio 941.50. Gnoe-prijs 2000 meter met autostart: 1. Isidore 15-26; IJmuiden 15-22; RCL 15-19. Kennemer land 16-18; Marken 16-18; ADM 16-17; Wieringermeer 16-14; De Geuzen 15-12; AMVJ 16-12; PSZ Blauw Wit W. 16-8. Vierde klasse A: Flora Boys Hoofddorp 15-21; Jong Hercules SMS 15-19 KMV Z16-17; VEW bond is erkend. Halfweg 16-11; ODIN 16-8; KIC 16-2. In de streekontmoeting tussen Hoofd dorp en SMS namen de gasten na een verlies van ruim zeven punten kwam te staan (44.95-37.90), 16-13, WRA 17-13, TYBB 14-5, WB 16-5, NAS 16-3.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 16