L.P. voor IJmuider Harmonie i IJmuidenaar op sokken achter dief Haar modejournaal Spanjaard zag er geen gat in look Vele soorten voor badpak -broek en Feest in sporthal op Koninginnedag Avondshow uitsluitend voor leden Veel waardering bij afscheid van hoofd Cupertinoschool J IN DE VISHAL NOG EEN DAMESTEAM NODIG Havenberichten Reeds j 3000,- voor lift in Jonge diefjes aangehouden sportfondsenbad Max Sprengers wordt opvolger Auto tegen huis 4 MAANDAG 28 FEBRUARI 1972 SPOEDIGE BOUW VAN NIEUWE SCHOOL Buisbreuk in Velsen-Noord KON IK U ENKELE DAGEN geleden laten kennis maken met de nieuwste collectie van Triumph-Wala- Intemational, vandaag vraagt TWEKA even het recht om in ons journaal te mogen paraderen. Ook zij wil graag dat u met verlangen naar warmere dagen gaat uitzien. Misschien zullen velen zich af vragen of er nou werkelijk zoveel verschil zit in die bad- en strandmode. „Een bikini blijft toch een bi kini?”, zo hoor je nog weleens opmerken. Met het zelfde gemak zou je zulks dan kunnen opperen ten aanzien van de andere mode-uitingen. U weet net zo goed als ik, dat zoiets nonsens is. Leg de bad- en strand modecollecties maar eens naast elkaar en de uiteenlopende karakters zullen u spoedig opvallen. L ihHI f 1 iHf H t pH H I u - 4 4W hF typ. WiWW /"/F?? '4 5 <- M (Van een onzer verslaggevers) de Snoezige bikini in velours met patchwork ruitdessin. (Van een onzer verslaggevers) Ponton HEEL MANNELIJK is een etiketten- wijze, waarop deze zijn taak heeft ver vuld. De heer De Jonge noemde de scheiden de functionaris een man met het hart op de juiste pl"ats en een kei in zijn werk in deze moeilijke vorm van onderwijs. Te vens memoreerde hij, dat de heer Van der Schilde in 1962 als sollicitant naar de functie van schoolhoofd letterlijk en fi guurlijk met kop en schouders boven de andere geïnteresseerden uitstak. Tot hen, die niet bij het onderwijs betrokken zijn, getuigde de heer De Jonge van zijn waardering voor mensen die uit overtuiging en roeping bij het bijzonder lager onderwijs gaan werken. Namens de ouders, de kinderen en de streek van Castricum tot Uitgeest dankte de heer De Jonge zijn oud-collega voor diens vele, goede en ernstige werk, waar door de Cupertinoschool is geworden tot wat zij np is. Hij wenste de heer Van der Schilde nog een reeks van jaren in goede gezondheid toe en de school een goede toekomst in het belang van het zwakke en minder bedeelde kind. Het nieuwe schoolhoofd, de heer Max Sprengers, overhandigde zijn voorganger een leuke attentie en diens vrouw een fraaie tuil bloemen. Een ééndelig model met microbroek- rokje, een aangerimpeld voorpand en éen mitellahalslijn leent zich eveneens uitstekend om er in een frivole bul zo mee aan de bar te gaan zitten Prosit I Tweka-collectie zo uitgebreid, dat ik maar een kleine keus heb moeten ma ken. Daar staat tegenover dat ik er van overtuigd ben, dat u zelf ook wel- eens in badmodeland op ontdekkings reis wilt gaan. Daarom laat ik met alle Uit een woning aan de Kompasstraat in ÏJmuiden is een bedrag van f27,50 ge stolen en werden twee portemonnees, een portefeuille en een bos sleutels wegge nomen. BEVERWIJK. De vereniging Konin ginnedag heeft voor de komende verjaar dag van onze vorstin, welke dit jaar op maandag 1 mei gevierd wo een aan trekkelijk programma samengesteld. Voor de festiviteiten, welke binnenshuis worden gehouden, heeft men beslag weten te leggen op de sporthal aan de Van Loe- nenlaan. De mtlitary-look door sterren ge symboliseerd op de twee linker- modellen, door kogelhulzen op de rechter bikini. ÏJMUIDEN. Op zijn sokken rende zondagavond een bewoner van het Pleia- denplantsoen de straat op toen hij be merkte dat voor zijn huis een fiets werd weggenomen. De IJmuidenaar zonder schoenen kon blijkbaar erg hard lopen, want hij kreeg de fietsende dief te pak ken. Op het hoofdbureau van politie bleek dit een negentienjarige slager te zijn die verklaarde de tweewieler te heb ben weggenomen, „omdat er geen bussen meer reden”. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. - De politie heeft zater dag twee jongens aangehouden, die ervan werden verdacht afgelopen donderdag nacht te hebben ingebroken in een café te Wijk aan Zee. De jongen bekenden tegen over de politie f 670 uit de in het café staande gokautomaten te hebben gestolen. Van het geld is door de politie ruim f 630 bij een van de jongens thuis teruggevon den. Eén van de daders is een 19-jarige Beverwijker. Zijn vriend, 21 jaar oud, woont in Wormerveer. Aan de Joop Doderershow ’s avonds om acht uur, welke uitsluitend toegankelijk is voor leden met introducés, wordt mede werking verleend door Rita Hovink. Tine ke van Leer. Bram Bietsterveld, Ad Engel en het trio Richard Schweitzer. Als extra attractie op deze avond is het duo Saskia en Serge gecontracteerd Voor dit variété- orogramma van 20 nummers met 12 ar tiesten worden derhalve geen losse kaarten verkocht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vorige week zijn offi ciële KNZB-zwemdiploma’s uitgereilkt aan 27 KIS-zwemmers en -zwemsters. Een gro te voldoening voor de geslaagden, maar ook voor de instructeurs, die hen daar voor hebben opgeleid. Donderdag begint weer de nieuwe KIS-trimzwemactie onder leiding van de heer J. Mellies. Bekend is, dat de KIS-zwemkampioen J. Jobse van plan is 15 kilometer binnen de vastgestel de tijd, 10 weken te gaan zwemmen. De stoeltjesliftactie leverde tot nu toe f. 3000 op. Het bestuur hoopt binnenkort een bespreking met het bestuur van het sport fondsenbad te voeren over de wensen van KIS voor de gehandicapte zwemmers in het bad een lift te laten maken. KIS hoopt voorts, dat in het aan te leggen buitenbad eveneens aan een dergelijke installatie wordt gedacht. Het gironummer van de stoeltjesliftactie is: ABN giro 9253. rekening 564134694, ten name van KIS. Als oud-collega en als persoonlijke vriend wilde ook de heer M. de Jonge, oud-hoofd van de St. Margrietschool, niet in herhalingen vallen. Toch meende hij wel met nadruk te moeten stellen, dat de gemeenschap grote dank verschuldigd is aan de heer Van der Schilde voor de Zaterdag aangekomen tn ÏJmuiden: Amstel- stroom. Huil; Zaanstroom, Fellxtowe; Tor Hol- landia, Gothenburg- Capacity. Londen; Finno Stettin; Mercurius. Rotterdam; Jobst Oldendorff, Dordrecht; Harnis Felixborough; Similarity, Lowestoft; Conception, Vigo; Heino Brohan, Gunness; Ursa Minor, Gunness; Servaaskerk. Puorto Ordiz; Pleione, Puorto Ordlz; Honds- bosch, Londen; Monsun, Turku; Sir Archibald Page, Londen; Rogate, Londen; Haithabu, Flix- borough; Tor Anglia, Gothenborg; Memel, Da genham; Andwl, Monrovia; Cometa, Bremerha ven; Germania, Keml; Noordsee, Cork; Rolf Behrmann; Londen; Anne Marie Palm 2, Lon den; Oosterdok. Rotterdam; Caravelle, Par; Mo dena, Rotterdam; Transit Par; Authority, Gon- freville, Beverwijk. Zaterdag vertrokken van ÏJmuiden: Rubin. Helsinki; Prinsenborg, Uddevalla; Joseph Con rad, Hull; Pacific Skou. Antwerpen, Otaru, Skar- ham; Sir John Snell, Shoutwick; Harting, Lon den;; Ilesha Palm, Hamburg; Jean-E, Londen; Mathilde Schulte Monrovia; Baltyski 52. Kalin- grad; Gelora 1, Bremen; Scharhorn, Bordeaux; Martha Friesecke, Londen; Ruesteringen, Poole; Thalassa, Potmouth; Tor Hollandla. Gothenborg; Notos, Hull; Jan-M„ Goole; Nordkynn, Londen; Blelsko, Stettin; Captain J N. Donaldson, Lon den; Jan Laurenz, Oxelosund, iJmulden; Destel, Helsinki; Walnut, Belfast; Christian Vleljeux, Gent; Wunner, Fllxborough; Hackney, Londen; Thuringia, Antwerpen; Dame Caroline Hasslett. Londen; Marya, Napels. Zondag aangekomen in ÏJmuiden: Argonaut Dordrecht; Alchemist Hamburg, Rotterdam; Ned Lloyd Niger, Vllsslngen; Frans v Seumeren, Brest; Wismar, Takoradi; Plrola, Lowestoft; Inge Fiedler, Scharpness; Karin Winkler. Fllxbo rough; Corbum, Londen; Blrllng, Londen; Spaamestroom, Liverpool; Hein von Bargen, Hull; Clarebrook. Fellxtowe; Dublin, Lissabon; Kate. Malmö; Danla, Oxelosund; Annette Bos. Bremen; Asta, Delfzijl: Monksgarth, Tubarao; Twebro, Charlestown; Fem, Wisbech; Wib, Ips wich, Gunda, Uddevalla; James Rowan, Londen; Halcience. Goole; Gullhav, Grangemouth; Kin nard Head, Londen; Tor Parisia, Kopenhagen, Lizard, Leixoes; Konstantin Savelyev Grams- vors; Dintelborg, Whiteby; Deptford, Londen; Grlschuna, Baton Ruige; Arundel. Shoreham; Bougainville; Dakar; Marlnello D’Amigo, Tha mes; Notos, Alesund: Antonie Junior en Ponton Walcheren. Rotterdam Zondag vertrokken van IJmulden: Rijnstroom Shoreham; Cometa Bilbao; Calchas. Hamburg Dunvegan Head. Londen; Jason Hamburg; Steynlng, Londen; Solny, Rotterdam; Carabeka 1 La Ciotat; Comtesse Londen; Amstelstroom Hull; Westerkerk. Antwerpen; Zaanstroom, Fe- lixtowe- Modena. Pursfleet; loan-C, Whitby; Finno Rotterdam. Maandag aangekomen in IJmulden: Hendrik B, Norwick; Erik, Varberg; Elbe Ore. Narvik; Oranje Nassau, Puerto Delgada; Pericles, Chris- tobal; Storrington, Londen CAMOUFLAGEDESSINS. sterren en andere distinctieven kunnen het dit seizoen nog net makèn. Om deze vrij wel achterhaalde uitmonsteringen waarschijnlijk nog een laatste impuls te geven, heeft men als garnering nog maar wat kogelhulzen aan beha’s en broekjes van glanzende minikini’s laten bengelen. Kennelijk is in déze tijd zo iets nog haalbaar. Voor mij hoeven zulke versieringen echt niet ging Koninginnedag nog trachten voor de avonduren enkele bands te contracteren om straatconcerten te geven. In samen werking met de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland en de atletiekvereniging DEM organiseert de vereniging Koningin nedag ’s avonds om elf uur een fakkel- strandloop. De festiviteiten in de sporthal bestaan uit ’s morgens om negen uur en half elf twee voorstellingen voor de schooljeugd van de eerste tot en met de vierde klassen. Deze voorstellingen worden onder meer verzorgd door de echte Pipo (Cor Witschge) en Mammeloe alsmede Franklin en Anita. Voor de leerlingen uit de vijfde en zesde klassen treden ’s middags op The Chico’s en de Chrochsons. Deze laatsten brengen onder andere een clownsact en een quiz. (Van een onzei verslaggevers) VELSEN-NOORD Een Spaanse werknemer van Hoogovens kreeg van nacht de schrik van zijn keven, toen hij met zijn wagen in de Duinvlietslraat in Ve'sen-Noord reed en plotseling de straat onder zich weg voelde zakken Door een lek in een waterleidingbuis van twintig centimetei doorsnede was in het wegdek eèn flink gat van 4x6 meter ontstaan. De Velser politie stationeerde onmiddellijk bij de plek een surveillance wagen. To an later een opzichter van het waterbedrijf bezig was met het plaatsen van hekken en bakens reed de Spanjaard de Duinvlietstraat in en negeerde alle waarschuwingen en stoptekens. De auto reed pardoes het gat in en zakte onmid dellijk weg. De automobilist had nauwe lijks tijd om uit zijn wagen te klimmen, die tenslotte rechtop en diep weggezonken in het wekdek kwam te staan Later moest de auto door een kraanwagen wor den opgetakeld. Vandaag oog hoopt het waterbedrijf de schade aan de leiding te hebben hersteld. Overigens 's in de Melklaan eveneens een buisbreuk ontstaan waarvan de schade vandaag hersteld zal worden. SCHEVENINGEN. Maandagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd en geveild 200 kisten wijting. 4500 kisten gul. 700 kisten schol. 2000 stijve kabel jauwen 100 kisten varia en 17.000 kilo gram tong. WAT U UITERAARD niet meer zal verwonderen is, dat nu ook Tweka verschillende modellen met C-cups in de nieuwe collectie heeft opgenomen. Het bleek namelijk, dat vooral in de jeugdige leeftijdsgroepen daar nogal behoefte aan was. Oorzaak, wat dacht u?: de veelomstreden pil. En die omvangrijker cupmaat heeft dan weer tot gevolg dat de Soft-look wat minder gekocht en dus minder gemaakt wordt. Een extra steuntje is derhalve letterlijk en figuurlijk beter op haar plaats. VOOR HET OVERIGE, zo kon ik qp de Tweka-show con stateren, zijn alle looks die u zich maar denken kunt ver tegenwoordigd. Om er een paar te noemen: piraten-, ma trozen-, military-, western- en family-look. Die laatste is be halve leuk nog praktisch ook; het ganse gezin van klein tot groot in badpak of -broek dan wel in mini- of bikini van hetzelfde materiaal. Is de jongste spruit plotseling spoor loos, raadpleeg uw medezon- en wateraanbidders met de niets aan de fantasie overlatende vraag: „Dit is ons pak" en dan wijst u maar op een nog net bekleed stuk lijf „Waar is ons kind?” Het komt altijd terecht, dat garandeer ik u. Bij de matrozenstijl was een allerliefste zogeheten kwasikini te bewonderen, waarvan het voorpand uit een scheepsanker bestond. Twee mannen die vrijdagnacht de vis- kiosk bij het N.S.-station IJmuiden-West wilden openbreken, werden opgemerkt door een nachtwaker Deze gaf aan de politie een vrij nauwkeurig signalement, waardoor de twee later konden worden aangehouden. Het waren een 24-jarige haring-inlegger uit ÏJmuiden en een 20- jarige dienstplichtge militair uit Haar lem. Als verklaring voor het feit dat zij een ruit hadden ingedrukt, vertelden zij na het drinken van enige biertjes trek in slaatjes en dergelijke te hebben gekregen. Uit een auto die in de Maasstraat stond geparkeerd, zijn goederen ter waarde van tweehonderd gulden gestolen. Onder meer verdwenen een autoradio en een klokje. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het bestuur van Herman Broe-enstichting, welke de bei jr- dering van het bijzonder buitengewoon onderwijs tot doel heeft, en het leraren- korns van de onder deze stichting ressor terende schol n, hebben vrijdagavond in de Bodega Bellevue afscheid genomen van de heer A. W. van der Schilde. Deze is van-" de oprichting in september 1962 hoofd geweest van de Cupertinoschool aan de Plesmanweg en heeft nu de pensi oengerechtigde leeftijd bereikt. De sef”-^*aris van de Herman Broeren- stichting, de heer J. W. G. Reijkers, zei in een korte toespraak onder meer, dat hij niet nogmaals de gehele levensloop en de goede kwaliteiten van de heer Van der Schilde zou gaan opnoemen, omdat dit ongeveer een half jaar geleden al gebeurd was bij het veertigjarig onderwijsjubi- leum van het scheidende schoolhoofd. Hij wilde volstaan met de heer Van der Schilde nomwls harteliik te danken en hem voor de toekomst het allerbeste te wensen. Tenslotte snrak de heer Reijkers de hoop uit het vertrekkende schoolhoofd spoedig te kunnen uitnodigen voor de opening van de nieuwe school. Een enve loppe met inhoud onderstreepte de woor den van de heer Reijkers. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Een personenauto werd zaterdag geheel vernield, toen de bestuurder een achttienjarige Bloemen- daalse student de macht over het stuur verloor. Dit gebeurde, toen de jongeman van de Velsertraverse de Wijkerstraatweg opreed. De auto ramde een hek en kwam toen tegen een woning tot stilstand. Een vijftienjarig meisje dat in de auto zat, kreeg snijwonden aan haar gezicht en werd door een passerende automobilist naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Bever wijk vervoerd. Tropenvrienden. Zaterdag 4 maart geeft de ontspanningsvereniging Tropen vrienden. afdeling TJmond een groot feest voor iedereen in de Slof te Beverwijk Vopr deze avond, die om acht uur begint Zijn vier bands aangetrokken: The Johnny Bridge Selection, The Weeds, Eastern. Western Dancers en The Little Dancers. Apart badpak met mitella-halslijn uit de Tweka-collec tie. Om in een frivole bui zo maar eens mee aan de bar te gaan zitten. De kantine van de Technische School in de Briniostraat was zaterdag de gehele dag herschapen in een platen opnamestudio omdat B.M.G.-Stereo uit Haarlem er een langspeelplaat op nam van de IJmuider Harmonie. Op de plaat, die bij Philips geperst zal worden in een eerste oplage van vijf honderd stuks, staan op de ene zijde opnamen van het Tamboer- en trom petterkorps, op de andere musiceert het Harmonie-orkest. De opnamen konden in de ruime kantine in alle rust verlopen, ook al omdat de ge meente Velsen in de loop van de dag bereid was het carillonspel in de klokketoren van het stadhuis voor deze speciale gelegenheid stil te zet ten. De opnamen begonnen vroeg in de ochtend en waren laat in de mid dag voltooid, waardoor ook het beiaardconcert om vier uur kwam te vervallen. dies meer zij. En dat alles in de beeldig- ste kleuren en met de leukste dessi- neringen. Bovendien vangt u lekker veel zon met deze minieme kleertjes De dag begint met de traditionele muzi kale rondgang door de Beverwijkse Har- moniekapel en een aantal drumbands tus sen negen uur en kwart voor elf. De BHK doet hierbij huize Akerendam. huize Wes- terburcht, het Rode Kruisziekenhuis, pavil joen Lommerlust en Huis ter Wijck aan Van kwart over tien tot kwart voor elf geeft de volksdansgroep Zieme twee voor stellingen op het Pres. Kennedyplein. Om elf uur begint voor het stadskantoor het défilé van de Beverwijkse verenigingen. De verdere buitenaktiviteiten bestaan onder meer uit een wedstrijd straatteke- nen op de Plantage. Door het grote succes van vorig jaar zal ook dit keer weer een damesvoetbaltoernooi worden '>ehou^°n. Dit toernooi waarvoor reeds el’ teams nebben ingeschreven, wordt ge soeeld op het sportpark van ’s middags één uur tot circa half zes Aan deze wedstrijden kan nog door één elftal wor den meegedaan. Onder auspiciën van de Kennemer Mo torclub wordt ’s middags een fietsenrally Dit aantrekkelijke programma werd be kend gemaakt tijdens de jaarvergadering van de vereniging Koninginnedag in de Bodega Bellevue. Hierbij bleek onder meer uit het jaaroverzicht van de pen ningmeester dat mede door de verhoging van de minimumcontributie tot drie gul den de moeilijkheden op hei financiële vlak opgelost zijn Niet alleen kon een aangegane geldlening worden afgelost, maar men is er ook in geslaagd zelf- een klein voordelig saldo te behalen De con- tributieverhooine le' «-de helaas wel een teruggang in het i eden tal op. Dit liep terug van 1542 tot 1412 fcMfeasssfe- wr over. BÉ TER MAAT pige minikini’s met microrokjes in ka toenen voile, lycra jersey, acryl of wat Door een aantal drumbands wordt voorts in de avonduren nog meegewerkt aan een fakkeloptocht. Bovendien wil de vereni- heren leveren dan ook heel wat kijk en leesstof op. Voor het overige is de De bestuursverkiezing leverde geen pro blemen op De aftredenden werden bij acclamatie herkozen. Rotterdam; Monsun, Rouaan; Adele-J. Kopen- üagen; Haitnhaöu. f'lixborougn (Als geen nadere aanduiding volgt, 1* net setup van or naar Amsterdam gegaan). O s ifes -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4