Disc-jockey vindt Nacht vóór record half vijf op bed zich nogal lui Hoogspringtalent Raymond de Vries gaat nu wat aan de training doen Einde van carrière van Joop Verbon nadert snel NSF T r imwandeldag van iedere Nederlander voor Basso sprintte twee keer naar overwinning Een Mercedes hoeft voor zijn grote beurt nog maar om de15.000 km de garage in. fjr Wil Schenk won banentournee Diane Holum en Börjes klopt Linkovesi Marioneaux terug naar Amerika Engeland erkende damesvoetbal Lubbers tegen Expedit Montcho Young stoppen 1 J;* 17 ’fr Opluchting ■■8 DINSDAG 29 FEBRUARI 1972 Leuker Zo was het Zo is het nu 15000 30000 45000 Mercedes-rijders hebben het altijd beter 1000 7500* 1000 5000 10000 15000 20000 25000 30000 35000 40000 45000 50000 55000 60000 60000 Een plezierig nieuwtje voor Mercedes-rijders. Na jarenlang onderzoek heeft Mercedes-Benz een voor de rijder welkome wijziging aan kunnen brengen op het onderhoudsschema. Uw wagen krijgt voortaan om de 15.000 km zijn grote beurt. In de praktijk wil dat eenvoudig weg zeggen: minder in de garage. Dus minder uw auto missen. Minder onderhoudskosten (op 100.000 km bespaart u aan loonkosten zo’n 20 tot 40%). En dit heeft ook tot gevolg dat wachttijden, zo die er waren, korter zullen worden. Elke Mercedes-servicebeurtzal in de toekomst zeer duidelijk uit drie gedeelten bestaan: - het normale onderhoud - de elektronische motortest - de veiligheidsinspectie Dit nieuwe schema geldt voor alle wagens van de zg. „nieuwe generatie” sinds 1568. Bij uw dealer ligt het nieuwe service-checkboekje voor u klaar. Hij zal u over de details en de voordelen van het systeem graag alles vertellen. 1 ik WVWWWVWVWVVVVVWWVIAMMM*WWWWWVVWVMMMAMVWWW«fWVWMWWWVW«fWV«MAJVWVW«M«WWW«M«WWWVVVWVVWWW»< (Van onze sportredactie) gaat door de knieën. (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) op te Ik ADVERTENTIE Raymond de Vries flopt over de lat heen. We zeiden het al, een opluchting voor de bondstrainer van de nationale hoog- springtop, die dit weekeinde in Leiden ga nu Vaak zijn het meisjes van 14 of 15 jaar. zoals Connie Carpenter, van wie waar schijnlijk nog niemand buiten ons land had gehoord, maar die in dit sprintteor- nooi wel op de zevende plaats eindigde”. dat Raymond de Vries zondags toen de heren om de nationale titel sprongen bij 1.95 moest afhaken. „Ik was gewoon moe. Niet alleen vanwege dat springen, maar ook door al die plotselinge belangstelling van de persmensen, de fotografen.” De lang verbeide versterking zou aan vankelijk vorig jaar al in de profrijen zijn ingelijfd. De onderhandelingen van Zoals bekend was hr weinig gelukkig met het feit dat hij zijn vrouw en kinderen al sinds oktober moest missen. Mede ge zien de aard van zijn blessure is het zeer de vraag of hij volgend seizoen weer naar Nederland terug zal keren. HAARLEM. De Nederlandse kam pioen in het zwaargewicht, Rudi Lubbers, zal op maandag 13 maart uitkomen tegen de in Parijs wonende uit Dahomey af komstige Afrikaan Expedit Montcho. Het gevecht, dat is afgesloten over tien ronden van drie minuten, zal worden gehouden in het Voorburgse sportcentrum de Vlie- germolen. Men heeft wel besloten dat wedstrijden tussen gemengde elftallen, of ontmoe tingen tussen een heren- en een dames- ploeg niet zjjn toegestaan. (Van onze sportredactie) totaal 13 onderhouds beurten totaal 6 onderhouds beurten RAETTVIK (ANP). Tijdens interna tionale schaatswedstrijden in de Zweedse plaats Raettvik heeft Hasse Börjes op de 500 meter gewonnen van de Finse wereld kampioen sprint Leo Linkovesi. De Zweed maakte de weinig opzienbarende tijd van 41.1 tegen Linkovesi 41.3. In de wedstrijd over 500 en 3000 meter voor all-rounders die gewonnen werd door Roar Grönvold, eindigde Jan Bols als tweede en wereldkampioen Ard Schenk als vierde. „Maar ik heb me nu echt in het hoofd gezet dat ik wat de sport betreft bij het hoogspringen nog meer wil bereiken. Ik heb beloofd dat ik nu ga trainen. En voor mij betekent dat nogal wat. Nu ga ik proberen die belofte waar te maken. Ik wil er flink tegenaan, maar niet ten koste van alles. Ik voel er niets voor om topsport te bedrijven op de wijze zoals ze dat in Oost-Duitsland doen. Het is echt geen levensbehoefte. Het moet gewoon allemaal plezierig blijven”, besluit de jon ge talentvolle Apeldoorner. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De 2 meter 17 lange Levi-speler Tyronne Marioneaux is van middag op het vliegtuig naar Amerika ge stapt. De uit New Orleans afkomstige Amerikaan, die in de Europa-cupwedstrjjd tegen Real Madrid zijn enkel brak, wilde aanvankelijk in Haarlem overzomeren, maar besloot vorige week toch maar naar huis terug te keren. •voor diesels:5000 km enIO.OOO km. Tussen de 15000 km beurten dóór: lx olie verversen voor benzlnewagens voor de diesels 2x Misschien zetten.” Maar maandagavond was het dan zover. Tevreden kon hij voor 800 man in de Rivièrahal zijn nieuwe team voorstellen. Huizenaar: „Ik moet nog even kijken wat Jansen en Verbon verder gaan doen. Zijn zij na vanavond nog acceptabel. dan breng ik weer regelmatig profprogram- ma’s, maar zou 'k Jansen en Verbon niet meer in de hoofdpartijen kunnen brengen, dan ga ik met deze drie nieuwe jongens weer van het begin af aan opbouwen in de zaal van Odeon”. Het wedstrijd verloop van maandagavond wees uit, dat de tijd niet ver meer is dat de Rotterdammer zijn programma’s rond een nieuweling zal moeten formeren. Joop Verbon kwam in zijn partij tegen de 26-jarige Parijzenaar Gerard Cola weer een stuk dichter bij het eind van zijn carrière. Na een serie van vijf nederlagen eind vorig jaar gaf hij in zijn laatste wedstrijd op tegen de Belg Lionel was er weinig meer over van de doortastende oud-kampioen van Nederland, die het twee jaar geleden nog helemaal leek te gaan maken. Nadat hij in de tweede ronde op een linkse van Cola door de knieën was gegaan, heeft hij het de Fransman alleen in de laatste twee ronden nog even moeilijk kunnen GRONINGEN. De nationale vier banentournee is maandagmiddag te Gro ningen afgesloten. Uit het drietal wed strijden, de ontmoeting in Utrecht moest worden afgelast, op de banen van Deven ter, Assen en Groningen kwamen Wil Schenk-Burgmejjer, Piet Meijer (bij de all rounders) en Eppie Bleeker (sprinters) als winnaars te voorschijn. deed ik dat in een overmoedige bui. Ik wist dat het nationale seniorenrecord op 2.08 meter lag. 2.10 was natuurlijk veel leuker.” Ook al omdat zijn t echniek redelijk goed is moet Raymond de Vries inderdaad hoger kunnen komen. Zelf zegt hij: „Ik heb nauwelijks een afgemeten aanloop, het gaat zo in de trant van „zo moet het ongeveer”. Ik lig daardoor altijd te vroeg op hoogte. Wanneer daaraan meer gesleu teld wordt moet ik hoger kunnen komen. Van de vereniging heb ik al gehoord dat ze nu van de gemeente Apeldoorn probe ren een betere landingsplaats te krijgen, want dat is inderdaad een puinhoop. Dat de afzet slecht is vind ik niet zo erg. Bij officiële wedstrijden valt het verschil je dan des te meer op en dat werkt stimule rend”, aldus de atleet, die toneelaspiraties koestert. ESKILSTUNA. Diane Holum en Sheila Young, twee van de meest voor aanstaande Amerikaanse schaatsenrijd- sters, zullen aan het eind van dit seizoen definitief stoppen. Voor beiden wegen de financiële consequenties zo zwaar, dat zij het niet langer verantwoord vinden door te gaan met topsport. Diane Holum over de toekomst van het schaatsen in de Verenigde Staten: „De concurrentie in ons land wordt telkens groter. Ieder jaar die nen zich weer nieuwe kandidaten aan. ROTTERDAM. Er schijnt toch meer nodig te zjjn dan een peperduur Ahoy’ sportpaleis om Theo Huizenaar uit „zjjn” Rotterdam te verdrijven. Na een jaar vol rust, waarin de 71-jarige promotor zich vrijwillig tevreden stelde met een plaatsje in de schaduw van de boksprogramma’s in Ahoy’ (waarin de gebroeders Lubbers en Bas van Duivenbode de hoofdrollen vertol ken), trad hij maandag in de Rivièrahal weer voor het voetlicht met drie debute rende beroepsboksers: Gerard Bok. Stan van den Driessen en Harry Bogaerts, ge steund door twee geroutineerde collega’s: Joop Verbon en Aad Jansen. Het laatstgenoemde tweetal vormde de laatste twee seizoenen de basis voor de profprogramma’s van Huizenaar, wiens avonden verder meestal werden opgevuld met wat amateurpartijen. Zowel Jansen als Verbon hebben de hooggespannen ver wachtingen echter nooit kunnen waarma ken en bleven in de middenmoot steken. Daarbij kwam nog dat Verbon anderhalf jaar last hield van een gebroken midden- handsbeentje, dat hij in zijn beruchte verloren wedstrijd tegen Ben I.achemi opliep. Bleef dus over: Jansen, een voor het Rotterdamse publiek wegens zijn be houdende stijl onaantrekkelijke pugilist. Theo Huizenaar: „Dat was te weinig om een boksprogramma op te bouwen. Ik moest op nieuwe jongens wachten” „Overigens vond ik het zondag voor Ruud Wielart jammer, dat hij de 2.05 meter niet haalde. Het scheelde haast niets. Ik vond hem duidelijk beter sprin gen dan Ed de Noorlander, die tenslotte met 2.05 meter won.” Raymond de Vries gelooft dat zijn prestatie nog duidelijk voor verbetering vatbaar is. „Toen ik zaterdag de lat op 2.10 meter liet leggen Wanneer de organisatoren het hebben over iedere Nederlander dan bedoelen ze ook iedereen. Zo werden bijvoorbeeld al alle ministers en staatssecretarissen uitge nodigd om aan deze dag deel te nemen, terwijl onder voorzitterschap van prins Claus een comité van aanbeveling is ge formeerd, waarin premier Biesheuvel, staatssecretaris Vonhoff, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer en vele anderen zitting hebben. Het mes snijdt bij deze ééndaagse trimactie dit laatste in tegenstelling tot bijvoorbeeld de trimac- ties van de schaatsbond, de zwembond en het gymnastiekverbond aan twee kan ten. Allereerst is er natuurlijk voor de Ne derlanders de mogelijkheid om iets aan hun lichamelijke conditie te doen. Boven dien kunnen zij op die dag een flink aantal trimbanen, waarvan er nu al 50 in ons land staand, bijeen wandelen. Drie kwart van het inschrijfgeld dat een gulden bedraagt komt namelijk ten goede van de aanleg van die trimparcour- sen, waarop iedereen dan weer verder aan zijn conditie kan gaan schaven. ARNHEM. Vijftienduizend kilo re clamemateriaal, een half miljoen herinne- ringsspeJdjes, een miljoen deelnemers kaarten en een zelfde aantal stickers; dit alles ligt klaar wanneer zaterdag 4 maart ruim 1000 personen uit alle delen van het land naar de Amsterdamse Rai reizen om daar hun instructies te krijgen voor de organisatie van een uniek gebeuren: de nationale trimwandeldag op 22 april. In derdaad, een voor ons land uniek gebeu ren en tevens een de honderdduizen den deelnemerskaarten getuigen daarvan massaal gebeuren. Huizenaar met de directie van het Rotter damse sportpaleis over de programma’s, die de grijze promotor daar met zjjn nieu welingen zou brengen, liepen echter vast, waarna directeur Hofmeester connec ties aanknoopte met het duo Ter Meu- lenRühling. Het duurde een half jaar voordat Theo Huizenaar zich van die tegenvaller hersteld had. al gauw doorstootte naar 1.70 meter. En dat allemaal op een wijze die hem goed typeert. „Dat was in 1969 tijdens een competitiewedstrijd. Ik sprong toen „Schots”, maar ik kwam er niet hoger mee. Tijdens die wedstrijd heb ik twee keer met de „flop” ingesprongen, en in eens kwam ik over de 1.70 meter. Ik denk wel dat ik toen een van de eerste flop- springende jongens in ons land was.” De opgaande lijn zette zich voort. „Ja, nog steeds zonder gerichte training. In 1971 werd ik tijdens de nationale indoorkampi oenschappen derde met al een hoogte van 1.86 meter waarna het afgelopen zomer seizoen dus de 1.95 in Haarlem kwam, gevolgd door éénzelfde, indoorhooigte in Groningen en in Leiden dus die 2.05 meter.” „Ik had wel gehoopt die twee meter te halen, maar nog hoger, nee, daarvan had ik alleen maar durven dromen”, aldus de vrolijke Apeldoorner. Voor dat dromen had Raymond die „nacht” voor de natio nale kampioenschappen overigens nauwe lijks tijd. „Wanneer ik in Epe als disc- jockey optreed dan kom ik niet eerder dan half vijf ’s nachts in bed. Ja, dat was in de nacht van vrijdag op zaterdag ook zo.” Wellicht was dit een van de redenen LONDEN. Het damesvoetbal is offi cieel erkend in Engeland. De vergadering van de „Football Association” heeft maan dag in Londen besloten dat alle dames- verenigingen verenigd moeten worden in een nationale bond, die een sectie van de FA zal vormen. CAGLIARI. Marino Basso heeft gis teren zowel het eerste als tweede gedeelte van de tweede etappe van de ronde van Sardinië gewonnen. Basso won eerst na de rit van Cagliari naar San Antioco over 109 km de eindsprint van het complete peloton. Van Vlierberghe werd tweede. Karstens derde. Als sprintwinnaar kreeg hij dertig seconden tijdsvergoeding. waar door hij op de eerste plaats in het klasse ment terecht kwam. Hij verdedigde die positie later op de dag voortreffelijk, want opnieuw won hij de eindsprmt (na een rit over 143 km naar Oristano). Nu werd Roger de Vlaeminck tweede en finishte Karstens weer als derde. Het algemeen klassement na de tweede etappe is: 1. Basso 10 uur 58 minuten 40 seconden. 2. De Vlaeminck 10.59.08 3. Karstens 10.59.30. 4. Van Vlie-berghe 10.59.40. 5. Sercu 11.00.00. 6. Bitoss’ z.t. 7. Caversasi z.t 8. Francioni z.t. 9. De Geest z.t. 10. Dancelli z.t. Op die zaterdag de 22ste april dagen de Nederlandse Sport Federatie en de op dit front een lijn trekkende wandelsport- bonden namelijk iedere Nederlander uit met het hele gezin te gaan trimmen, en dat in de vorm van een wandeling van tien kilometer. Gaat een gezin met kleine kinderen op stap, dan mag die afstand gehalveerd worden. En voor die wandelin gen hoeven de Nederlanders niet ver van huis, want op liefst 500 plaatsen worden wandelparcoursen uitgezet door bossen, duinen, stranden en steden. maken. Over de zege van de Franse zwaarwelter bestond toen echter al geen twijfel meer. Het werd de zesde nederlaag in successie voor Verbon. De 28-jarige Jansen bracht het er later op de avond weliswaar nog ais winnaar af, maar zijn Belgische tegenstander Fre- do Roelands was ian ook een klasse minder dan Cola. Roeland®, die vorig jaar Ben Zwezerijnen k.o. sloeg, ontpop’e zich als een kamikaze-bokser. die met zijn onbehouwen charges een waar bloedbad aanrichtte. Het pleitte niet voor de kracht van Jansen dat hij zelfs deze povere tegenstander niet voortijdig naar de kleedkamer kon verwijzen. Samen met het optreden van Verbon was het een mager resultaat uit twee hoofdpartijen. Huizenaar kan zijn hoop dan ook beter richten op debutant Stan van den Dries sen, tot op het moment dat hij zijn prof licentie kreeg zwaarwelter-kampioen van Nederland bij de amateurs, die twee mi nuten nodig had om de Fransman Daniel Coppieters met twee haarzuivere linksen evenzovele keren naar het canvas te stu ren. Voor Coppieters genoeg om geven. De overige uitslagen luiden: Gerard Bok wint op punten van Bernard Seques (Frankrijk). Harry Boogaerts verliest door wenkbrauwblessure in de tweede ronde van Daniel Letartre (Frankrijk). meter. „Dezelfde hoogte die ik buiten heb gehaald”, aldus de ook al „floppende” Raymond de Vries, die nu ongeveer een jaar of drie aan atletiek doet. „Eerst op verschillende nummers waarna het hoog springen het won. Ik vond het gewoon een fijn onderdeel. Ik begon met 1.55 meter”, lacht de Apeldoorner die daarna Verbon gaat hier voor de eerste keer ARNHEM. Raymond de Vries trainen. Eigenlijk een vreemde zaak, dat dit voornemen van de 19-jarige Apel- doornse atleet de publiciteit haalt. Ieder een zou verwachten, dat de talentvolle hoogspringer van AV’23 wekelijks een re delijke portie trainingsarbeid verricht. Want zonder een regelmatige training is het onmogelijk dat leek het althans om als junior bij het hoogspringen de nationale titel te grjjpen met een indruk wekkende recordsprong van 2.05 meter. Maar in de sport is blijkbaar alles mogelijk. Zaterdag, nadat hij in Leiden wat was bekomen van zijn serie hoogte- sprongen die hem de nationale titel be zorgden; toen hij ook wat bekomen was van die triomfantelijke luchtsprongen, waarmee hij zelf zijn opzienbarende pres tatie begroette, gaf Raymond de Vries het eerlijk toe: „Ik ben nogal lui. Inderdaad heb ik van mei vorig jaar af niet ge traind.” Heel aarzelend vervolgde hij toen: „Ik weet nog niet of ik na deze prestatie wat regelmatiger ga trainen, dat ik me er nu toe kan Een zaterdagavond nog weinig overtui gende uitspraak, maar een etmaal later kwam het zeker voor bondstrainer Herman Hofstede verlossende woord dan toch: „Ja, de heer Van Drunen van de nationale technische commissie junio ren heeft met me gepraat en me ervan kunnen overtuigen dat het zonde zou zijn wanneer ik nu niet via een gerichte training zou proberen nog hoger te ko men. Met trainer Hofstede heb ik nu de afspraak dat ik over 14 dagen naar Pa pendal ga voor de eerste centrale training, die ik regelmatig wil gaan volgen. In Apeldoorn ga ik dan aan de hand van Hofstedes schema’s verder proberen wat aan training te doen.” tijdens de indoorkampioenschappen zowel bij de meisjes als bij de jongens zo van zich deed spreken. Een tijdje na die recordsprong van Raymond de Vries, die het juniorenrecord van Ruud Wielart met 5 cm verbeterde, vroeg Herman Hofstede zich wat vertwijfeld af: „Wat moet ik nu met zo’n jongen? Het is een onmiskenbaar talent, en zijn techniek is ook beslist redelijk. Maar wat moet je met een jongen die niets voor trainen voelt?” Raymond de Vries liet zich tot dusver alleen maar tijdens wedstrijden zien, tus sen vakanties „ik ben gek op vakantie en optredens als disc-jockey door. Des ondanks gleed hij enkele weken geleden iin de Groningse Martinihal al over de 1.95 De beslissing stemt overeen met de richtlijnen die onlangs door de Europese voetbalunie (UEFA) zijn verstrekt.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17