PANDA Arman en Ilva f(i Poll©, Peil© en Pingo roND van 72 Lenteflora Het fleurige huishouden Haarlemse voorjaarsbeurs 5%i12 maart RlCuralex de meester^onthechter fa Weer uitstel voor Pionier Wilde ganzen sterven uit in Italië eine JÉ AGENDA VOOR HAARtEM CuraTei I textieideodorant I11 Wat een mens allemaal kan In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Onderscheidingen Bondsrepubliek voor Nederlanders I Tl Bollenstreek Opklaringen Beverwijk Heemskerk WOENSDAG 1 MAART 1972 mie o 11 I! Er Is een veilige deodorant voor uw kleding, uw gordijnen en uw meubelen. Onder meer door „meedogenloze jacht” Kennemer Sporthal, Delftlaan, Haarlem. van ’s middags 1 uur tofs avonds 11 uur. Entree f. 3,50 ■h Ss Panda stond droevig te kijken naar de deur- dezelfde l o J1 A 8/-8 O CHI k384?-A ■?sXs N 14.30 uur: ADVERTENTIE j 4 'Z 10 8 13 17 16 5 14 Uit goede bron is vernomen dat de luchtmacht de derde van een serie grote „kunstmanen voor vroegtijdige waarschu wing” wil lanceren met een Titan-3c- raket. Dat zou gisteren al hebben moeten gebeuren, maar de luchtmacht zou op de lancering van de pionier hebben gewacht nadat het vertrek van de Pionier voor de eerste maal was uitgesteld. ’’VANDAAG HEBIKGELUKiDE EMMER IS BUNA VOL! BH NADER ONDERZOEK !S GEBLEKEN DAT DE DOOD ■SORON TOCH AAN ZELFMOORD IS TEUTTEN y WAT NU? ZIJN DE VISSEN WEGGEZWOMMEN ENHE8BEN ZE DE EMMER MEEGENOMEN? -3 8 1 17 5 15 15 1 8 6 -6 3 9 5 -3 5 -0 10 2 10 KAAP KENNEDY. (UPI) De lance ring van de „Pionier-10” naar Jupiter, die al tweemaal is uitgesteld wegens slecht weer, is gisteren opnieuw verzet omdat de luchtmacht iets wil lanceren. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Den Helder Eindhoven Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Pakijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Tunis 62. waarder die zijn huis verzegelde, toen hij achter zich een vertrouwd geluid hoorde. „M-maar dat is mijn auto!" riep hij verrast uit. „Met Jollipop achter het stuur. Ze zijn niet langer meer ont hecht! Dat is nog eens prettig!” „Inderdaad, meneer Panda," sprak de bediende, ter wijl hij uitstapte. „Ik kwam op een heuveltop terecht bij andere verdwenen goederen, en de meeste daarvan heb ik mee kunnen nemen. Ik moet echter wel zeggen DAT MAAR GEEN HERINNERINGEN BJI HAAR. OPROEPT! GEBEURD? EH...HOEZO' GEBEURD..? door •A - 1 S o -o 1 o -3 2 2 3 1 5 10 6 1 5 0 2 1 -9 4 -2 10 6 6 4 10 3 W1 Vorig jaar kwamen slechts 35 wilde ganzen uit Oost-Europa in Apulië (Zuid- Italië) overwinteren. Twintig jaar geleden waren dat er vele tienduizenden, welk aantal in vijftien jaar tijd al tot 3500 was verminderd. Volgens het Wereldnatuurfonds is dit het gevolg van „meedogenloze jacht, de verdwijning van steeds meer rustige gebie den en het droogleggen van moerasland”. Ook noemt het fonds als oorzaak het ge bruik van vergiftigd zaad, waardoor in 1968 in de omgeving van een beschermd gebied van het fonds 200 wilde ganzen om het leven kwamen. half bew. zw. bew. zw. bew. mist geh. bew. mist geh. bew. half bew. geh. bew. licht bew. zw. bew. geh. bew. licht bew. geh. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. geh. bew. mist zw. bew. geh. bew. geh. bew. licht bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. mist licht bew. motsneeuw geh. bew. zw. bew. licht bew. geh. bew. zw. bew. mist regen geh. bew. zw. bew. EINDELIJK?! WAAR ZAT JE! WAT IS ER allemaal GEBEURD?, Maximum- en minimum- tempereturen binnen- en buitenland zo zo ozo ozo w ozo zzo o zo ozo z w.st. w.st. o zzo z nno n n vera. ozo nw w zzo no w.st. nw ono o wnw no zzo zw wnw no w.st. n zzw ono nw Les over aan het Het is ongelofelijk wat een mens met een televisie allemaal kan doen. Hij kan bijvoorbeeld achter Tsjoe En Lai en Nixon staan en de beide heren tegen het achterhoofd kijken, terwijl zij stram in de houding de volkslie deren over zich laten heen gaan. De twee achterhoofden zijn precies de zelfde als de achterhoofden van twee klanten die bij de kapper in de knipstoel zitten. Er steken wat grijze haartjes omhoog en opzij, de oren staan een beetje uit wat aan de volksliederen kan hebben gelegen en de kruinen zijn aan de kalige kant. Twee hoofden van slordig ronde vorm, net als alle andere 'menselijke hoofden. Er kan onmogelijk iets in die hoofden zitten wat op een essen tiële manier afwijkt van datgene wat andere menselijke hoofden bevatten. En toch terwijl ik naar het scherm kijk en over die twee achter hoofden heen de verre horizon van Ohitaia’s territorium in nevels ztet ver dwijnen, komen in mijn verbeelding de drommen grommende monsters deze heldere hemel verduisteren, zwarte vogels die neerduiken en weer opstijgen en een oceaan van vuur achterlaten, terwijl zij zich verbergen achter kolkende wolken van gloeiend gas in de hoogte. Bescherming zangvogels. Het wetsont werp toit goedkeuring van de Benelux- overeenkomst inzake de jacht- en vo gelbescherming en het daarmee verband houdende wetsontwerp tot wijziging van de Jachtwet zullen binnenkort bij de Tweede Kamer worden ingediend. De Kamerleden Scholten en Walburg (bei den AR) hadden hierop aangedrongen, daar anders in het volgende vogelvang- seizoen weer vele zangvogels zullen wor den gevangen en opgegeten. België en Luxemburg hebben de Benelux-over- eenkomst al geratificeerd. DEN HAAG. Ook nadat de uiterlijke materiële schade is opgeheven, heeft de catastrofe van de jaren 1939-1945 een effect gehad dat nog in onze tijd voelbaar is. Wij kunnen vandaag het gebeurde niet ongedaan maken, maar onze generatie doet alles, om deze effecten, op alle gebieden waar zij optreden, te helpen verzachten”. Aldus de Westduitse ambas sadeur in Nederland dr. H. Arnold. 9 8 9 6 10 7 7 7 3 9 9 13 14 5 12 2 9 De volgstations kunnen geen twee grote lanceringen die slechts enkele uren na elkaar volgen in het oog houden. De lancering van de pionier is nu vastgesteld op 02.32 uur donderdagochtend onze tijd. Het „venster” op Jupiter de mogelijkheid tot lancering is open tot 13 maart. textieldeodorant UNICURA N.V. AMSTERDAM -. Dr. Arnold zei dit dinsdag bij het uit reiken van het Bundesverdienstkreuz aan de vorig jaar af getreden voorzitter van de Nederlandse oorlogsgravenstich ting, mevr. H. S. van Anrooy-de Kempe- naer en mr. E. Krans hoofd-administra- teur van het ministerie van Defensie, speciaal belast met de zorg voor oorlogs- graven. Zij hebben zich bijzonder ingespannen voor de Duitse oorlogsbegraafplaats IJs- selstein, met 32.500 graven gesneuvelde Duitse militairen. Het is verreweg de grootste oorlogsbegraafplaats in Nederland die jaarlijks door circa 50.000 Duitsers wordt bezocht. Als de hersenmassa’s in die twee hoofden ergens in een van hun kron kelingen sluiting zouden hebben ge maakt, dan zouden die monsters zijn losgebroken over dit China, dat verre Amerika en heel de wereld. Als in de toekomst iets in die hersenkronkels dwars gaat zitten, zouden die mon sters misschien toch nog komen. Vreemd idee, zulke gewone burger- mamshoofdjes, waaraan niets engel achtigs of duivels te zien is Dit is eeh gedachte die met behulp van de televisie tot stand is gekomen. En daarom is het ongelofelijk, wat een mens allemaal met een televisie toestel kan doen. <v 3 o o o o o o o o o o 0.1 2 3 0.3 3 0 0 0 0.2 0.6 0.1 0 0 0.2 0 o o o o o 0.4 0.2 5 0 0 7 0 9 0 0 DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner dansant. Linnaeushof (Bennebroek)In de tropenkas het kinderparadijs „In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dag. geopend 14-18 uur; za. en zo. 11-18 uur. Raadhuis Bennebroek. Donderdag 20 uur: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Hillegom. Donderdag 20 uur: Verga dering commissie Sport en Recreatie. HAARLEMMERMEER DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp. Donderdag Gemeenteraadsvergadering. BIOSCOPEN City-Theater, woensdag en dpnderdag 20 uur: „Diamonds are forever”. Bestaan er nu echt vliegende scho tels of niet? Drs. Titulaer dat was de man zonder snor met de baard sprak er het wijste woord over. Hij zei: Zolang ik er niet een gezien heb, geloof ik er niet in. Ik vraag me wel af wat er gebeurt zodra drs. Titulaer een vliegende schotel heeft gezien. Hij rent dan naar de producer van Zienswijze, de ze belegt een extra-uitzending tussen het Nieuws journaal en de Beton, laat drs. Titulaer woord en Dan zegt iedereen die wijsheid heeft als drs. Titulaer: Drs. Titulaer kan me nog meer vertellen, zolang ik er niet een gezien heb geloof ik er niet in. En dan zijn we met ons allen nog precies even ver. tn de Noordzee”. Geopend za. en zo. 13-15 uur. Galerie Bolkker (Bronsteeweg 4a, Heemstede): Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). rentoonstelling schilderijen van Johfra. Ge opend di. t.m. zo. 13-17 uur. T.m. 12 maart. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhardschool (ingang Raaks). Donderdag 20 uur: Film „Fabllo, de grote tove naar”, zes fabels van Lafontaine met Nederlands iommentaar van Ton van Duinhoven (alleen voor leden). DIVERSEN Ripperdakazerne (Schoterweg 71). Tentoonstel ling „De geschiedenis van de jaren ’40-’45, 1821 dagen leefde een volk in onvrijheid”. Geopend wo„ za. en zo. 13-17 uur, ma. en do. 19-21 uur. Tot en met 5 maart. Waagtaveerne (hoek Spaame/Damstraat). Ge opend ma., di. en do. 19.30-24 uur; vr. en zat. 18.30-01 u.; zo. 2-5 en 20-22.30 u. Om de 14 dagen donderdag 20.30 uur: literaire avond. Vrijdags en zaterdags 22 uur; zondag 21.30 uur. Donder dag 20.30 uur: Literaire avond met de dichter/ schrijver Adriaan Morriën. Toneelschuur (Bavo-gebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Filmschuur; woensdag 20 uur: □pen workshop; donderdag 20 uur: Mimework- shop; zaterdag 11 uur: kinder-workshop; 14 en 16 uur: jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadlon)Dage lijks 12-02 uur, za. en zo. 11-02 uur. Jeugd- bowlen iedere zaterdag 11-13 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie ,Het reewild in de duinen”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. op treden Quartet Arie Ribbens. Tev. zo. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Wo„ za. en zo. 12, 14 en 16 uur: voorstelling. Bouwling Centre (Burgem. v. Fenemaplein Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iedere avond beh. maand. 20 uur: Internatio naal trefpunt in de Gulden Slok. f NOU,UB tMASMEf&EtSCMERTlMDAAAANT^ VERTELLEN, CW ZE NOOT OP DE 6ROEAE HANEET B GENEBETOFZD, ENNE....ENTOENV1B.JE OPEENS, ZÖ MAAR...EN TOEN STONDTRU-DAA-PLOTSELING <VOCK ME EN....EH..ENTOEN BENIKOCKFIAU.^ GEVALLEN GELOOF K- \i dat het niet meeviel om de weg terug te vinden. Ik heb Op dat moment werd hij in de rede gevallen door deurwaarder (ireufjes. „Is dit voertuig van de heer Panda, P.?” vroeg die. „In dat geval zal ik het ook moeten verzegelen.” Zover kwam hij echter niet - want nu trad Foey Mei naar voren. „Als u zo hecht aan geld, kunt u dit krijgen namens meester Panda,”» sprak de grijsaard, terwijl hij een zakje goudstukken overhandigde. „Hij heeft dit verdiend met het geven van wijze lessen aan prins Wan." Het is onbeschrijfelijk wat een mens allemaal met de televisie kan doen. Kijk, nu staat de minister president van Nederland alléén voor mij persoonlijk zijn hele politiek uit te leggen, hier vlak voor me, twee meter van me af, in mijn eigen kamer. Hij staat, ik zit. Hij doet zijn uiterste best om zo duidelijk mogelijk te zijn. Hij kijkt mij nu en dan aan, alsof hij me wil vragen of hij nog even door mag praten. Voor mij mag het. Ik steek er nog wat van op ook. En nu moet je opletten. Midden in een van zijn fraaie volzinnen druk ik hem met één vinger dood. Kijk, ik druk op de knop en de minister president van Nederland wordt een heel klein lichtpuntje, dat in het niet verdwijnt. Dat kan ik, omdat ik televisie heb. Maar ik kan nog méér. Iemand dooddrukken is geen kunst. Maar ie mand die doodgedrukt iis weer op pompen en weer laten praten, dat is wait anders. Kijk, ik druk wéér op de knop. Daar héb je hem weer! Geen woord van verwijt, geen boze blik, hij praat weer gewoon en vrien delijk door en probeert weer om me zijn goede bedoelingen duidelijk te maken. Zoiets ontroert me. Ik heb niet speciaal het oog op meneer Biesheuvel, als -ik de neiging tot, dooddrukken krijg. Integendeel, nis ik moest kiezen uit het hele kabinet zou ik hem misschien het laatst nemen. Ik zeg niet wie ik het eerst zou nemen, maar dat komt omdat ik niet steeds dezelfde het eerst zou nemen. In deze dagen van de „Drie van Breda” zou het waarschijn lijk de heer Van Agt zijn, maar een mens moet voorzichtig met zijn op wellingen zijn. Trouwens, het zou best kunnen dat meneer Van Negen of meneer Van Tien nog veel onvoor zichtiger met de belangen van hun meest beklagenswaardige landgenoten zou omspringen dan hun voorganger Van Agt. Het gaat ook echt niet om dat «Jóóddrukken. Het is een spelletje. De televisie is ons gegeven om alle heren en dames die ernaar snakken hun gezichten en hun meningen in onze huiskamer te doen doordringen, de gelegenheid te geven zich te pre senteren en op ieder moment dat het ons goeddunkt weer de deur uit te gooien. Dat is de hoogste vorm van privé- leven die ik ken. Het is onbeschrijfelijk wat een mens allemaal met de televisie kan doen. Dezer dagen kwam men in Hilversum op het idee een echtpaar de gelegenheid te geven een huiselij ke onenigheid uit te praten. Een paar miljoen kijkers zat daarbij op de eerste rang. Het echtpaar worstelde Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Scandinavië en Rusland bevindt zich nog steeds een krachtig gebied van hoge lucht druk. In Scandinavië vriest het ’s nachts 5 tot 10 graden. In Europa komt maar weinig vorst voor. Overdag lopen de temperaturen op tot waarden tussen 7 en 14 graden. Een zwak front boven de Britse eilanden brengt wat regen in Oost-Enge- land en West-Frankrijk Het ziet er naar uit dat dit front over ons land naar het oosten weg trekt. Achter het front zorgt een rug van hoge luchtdruk ervoor dat de wind naar het westen of zelfs tijdelijk naar het noorden draait. In deze rug van hoge luchtdruk komen opklaringen voor. De temperaturen ondergaan maar weinig verandering. Barometerstand (762 mm) Vooruitzichten voor vrijdag. Plaatselijk een bul, ook zonnige perioden en ongeveer normale temperaturen. Aantal uren zon: 1 tot 6; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. Normale temperaturen tot 6 maart: minimum 1, maximum 5 graden. WBERRAPPORTEN met gebrek aan communicatie. Dat was geen wonder, want als de man zijn mond open deed kwam er alleen maar „d)us” uit en als de vrouw sprak begon ze onveranderlijk met „Ja- maair”. Iemand dïe steeds jamaar zegt is niet alleen ongeschikt als gesprekspartner, maar ook als echtge note. Het betekent namelijk dat ze op ieder woord een weerwoord bedenkt en dat ze iedere uiting van de ander meent te moeten platslaan met eigen argumenten. Als je tegen zo’n vrouw zegt: ik hou zóveel van je, dat ik me voor jou dus zou opknopen als het dus nodig was dan zegt zij: Ja maar, liever niet op woensdag want dan moet ik de zolder doen. Twee mensen die elkaar om allerlei kleine hebbelijkheidjes wel kunnen schieten, moeten niet, met elkaar trouwen, dat blijkt duidelijk uit de televisie. Het is een nuttig instrument zo’n toestel, want je wordt er op den duur zó wijs en zó machtig door dat je een hele nieuwe bron van levens vreugde blijkt te hebben aangeboord. Je kïrijgt ook zo’n geweldige kijk op mensen en op karakters. Onlangs was in de rubriek „Zienswijze” een aantal vermakelijke en onderhouden de geleerden opgetrommeld, dat zich onledig hield met elkander af te troe ven op het onderwerp „vliegende schotels”. Er was een man bij zónder snor en mét een baard. Dit op zich zelf al hoogstmerkwaarfige optische verschijnsel zou je niet kunnen gelo- zen als je het zelf niet gezien had. Zo is het met vliegende schotels ook. Er was ook nog een figuur die van voren een zeer degelijke indruk maakte en van achteren de lokken van Marilyn Monroe droeg. Van vo ren wist hij interessante dingen te vertellen, onder andere dit: de weten schap is heden ten dage zó ver, dat de beschaving over een miljoen jaar onmogelijk verder zal kunnen zijn. Dat is iets wat je zonder televisie nooit te weten komt. En mocht je het al horen verluiden, dan weet je nog niet dat het gezegd werd door de voorkant van Marilyn Monroe. Zoiets moet je zien om het te kunnen gelo ven. Ik heb het hele gezelschap op een bepaald moment tot mijn grote spijt moeten dooddrukken, omdat het te- laat werd en de volgende morgen kwam er wéér een dag, maar ik wil er een lieve duit om verwedden dat de voorzitter van het praatcollege tenslotte heeft gezegd: Het spijt me, onze tijd is op, we zouden er nog uren over kunnen doorpraten, dit was Zienswijze, goedenavond. ADVERTENTIE SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en norgen 20.15 uur: Haarlems Toneel Club met ,Een engel kwam voorbij”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 >n 21.30 uur: „The decamerone”, 18 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: .Blue Movie”, 18 jr. Donderdag 19 en 21.15 uur: ,De bloedbruiden”, 14 jr Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „De rechter- en de linkerhand van de duivel”, 14 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Dinosaurussen regeerden de wereld”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: .Daniël”, 18 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: ,Het bos der begeerte”, 18 jr. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De eenogige sheriff”, 14 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 uur: „De aonnen van Parijs”, 14 jr. Donderdag 14.15, 19 •n 21.15 uur: „Tristana”, 14 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Foto reportage van Els en Bert Pijpers over de zi- geunerbedevaart naar Les Saintes de Ia Mer. Tot en met 19 maart. Permanente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend dl. t.m. za. 10- 12.30 en 14-17 uur. Zo. 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend d. t.m. za. 10-16 u„ 1ste 50. van de maand 13-14 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. In de kelder expositie Mieke Mulder met keramiek. Tot en met 1 maart. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u„ za. 11-17 u„ do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- iamstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. Vleeshal (Grote Markt). Expositie „Versteende vormen”, een verzameling keramiek. T.e.m. 19 naart. Tentoonstelling drie Joegoslavische grafici met popartgrafiek. T.m. 19 maart. Geopend dag. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Gélerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex positie werken van J. J. Albers, schilderijen uit Indonesië, Hongarije en batikwerk uit Bambang Oetoro. Geopend di. t.m. za. 9-12.30 en 13.30-19 uur; ma. 13.30-18 uur. Galerie „T” (Bakenessergracht 67, Haarlem). Expositie ter gelegenheid van 5-jarig bestaan. Geopend di. t.m. za. 11-17 uur; zo. 14-18 uur. Tot en met 8 maart. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie schilderijen van Nora Stroink en plastieken van Eva Mendlik. Geopend ma. t.m. za. 12-17 uur, zo. 15-17 uur; ma„ woe. en vrij.avond 20 21.30 uur. T.m. 19 maart. Kleedkamers Openluchttheater (Wllhelmina- park, Bloemendaal). Tentoonstelling „Het leven TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmulden. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Beeckestljn, Velsen-Zuld, museum tentoon stelling dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmulden Is van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van lp tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente expo- litie van oudheidkundige bodemvondsten. Bes- semerstraat Velsen-Noord, geepend dinsdag 12- 13.30 uur, donderdag 12-13.30 uur en 20-22 uur, op andere tijden op aanvraag tel. 02510-92590 of 02510-94159. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Blue Movie”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Diamonds are forever”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen van Leo Doper; geopend tot en met 25 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck. Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijs terbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Sociëteit Alpha (Moensplein 8). Expositie van Cees Keeman (schilderijen); geopend tot en met 3 maart (dagelijks behalve maandag) van 18 tot 23 uur. TENTOONSTELLINGEN De Zandkraal (Handelstraat). Expositie Fuchs van Son. Tentoonstellingsruimte (Const. Huijgensstraat). Expositie experimentele woon- en leefvormen; geopend tot en met 12 maart Galerie Fuchs (Muilmanslaan). Expositie wer ken avn Ruud Cornelissen, Paul Baars» Victor Lindford, Ton de Rooij en Fuchs van Son). ROME (UPI). In Italië sterven de wilde ganzen uit, zo heeft de Italiaanse afdeling van het Wereldnatuurfonds bekendge maakt. 15 8 17 DONDERDAG 2 MAART Zon op 7.24 uur; Maan op 21.28 uur; HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 2 MAART Hoog water 5.10 uur en 17.19 uur Laag water 0.59 uur en 13.19 uur onder 18.23 uur onder 7.40 uur hedenmorgen 1010 millibar Curatex textieldeodorant. Even spuiten en in een wip is uw kleding en woningtextiel weer heerlijk fris.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15