Fiat Stars overweegt protest tegen NBB wil aansluiting bij Nederlandse hockey top de Londen Tweede Paasdag naar „Strawberries” Al jaren bovenaan de ranglijst, maar steeds geen kampioen Hockey met gezelligheid en resultaat Koersen Hilversum Exclusieve reis voor onze lezers Tijdschema in samenwerking met TRANSAVIA I I I I I Plaatsbewijzen IJmuider Courant Alles inbegrepen: sll 17 4 STEPPE/ 1 WOENSDAG 1 MAART 1972 IJMUIDER COURANT Fa milie kwestie Lichtinstallatie iBBBBBBBaRaBBBaBflBBBBBBBBBBaaaBBBBBBBaBBBaBBBBBBaaaBBaaaB aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaaaaaiaiiiiiiiiiiii Propaganda iiiiiiaiiiaiaaiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Station laaaBaaaaaaBaBaBaBBaaaBaaBaaaaaaaaBBaaaaaaaBaiaaaaaaaaaai Tiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiil ti^rpooC Si Station Ai Monutr.eni— /J. Ttó^rlooStafion Hatfersea j Panier Station j IJMUIDER COURANT organi seert in samenwerking met TRANSAVIA HOLLAND op tweede paasdag, 3 april, een exclu sieve dagreis naar Londen. De oversteek naar de Engelse hoofd stad wordt gemaakt met een luxe straalverkeersvliegtuig, de Boeing 707 „wide body”, waarmee de vloot van TRANSAVIA in april versterkt wordt. De geheel ver zorgde reis bieden wij onze lezers aan voor de speciale prijs van 155,—. SilStatim m PócHs A 'w V fcjfioj «K: 4.20; pi. 2.— 3.60 4.10; kop. 5.90; trio Im- trio lUIIIHUIIUUllIllllllllllllUllUIUUlUlllllllllllUIIUIUIUIUUllUllllllUIUIUUUlUlUnilIllllUllllMI n n TOWER BRIDGE TRAFALGAR SQUARE HOUSES OF PARLIAMENT TOWER OF LONDON reisverzekering. soort er i Lon3onBri(^/e 20.00 Vertrek van Gatwick. i C OUH\ Tel. NAAM; ADRES: TE: J Daarna kunt u mij noteren als: ft Doorhalen wat niet verlangd wordt «BB «BB «M MBMM M M» «M MB MM «M MMM M vervoer HaarlemSchiphol v.v.; luchthavenbelasting; ft maandabonnee 7,80 ft kwartaalabonnee 22,65 Een stukje Thames met een aantal bezienswaardigheden. De boottocht start bij de Westminster Pier, geheel links te zien. De Boeing 707-320 C, waarmee de Transaviavloot in april wordt verrijkt. Voor onze lezers dus een introductievlucht. Aan boord is plaats voor 180 passagiers. Het toestel heeft een kruissnelheid van 886 kilometer per uur en een vliegbereik van 12.086 kilometer. Het hockey-seizoen is gesloten van de cember tot begin februari. Dan wordt door veel hockeyspelers de blik op zaalhockey gericht. Ook bij „Strawberries” is daar voor een hele organisatie op poten ge zet en er is een vaste kern van enthou siastelingen die zich wekelijks in de strijd werpen. Er zijn nu 5 a 6 teams en vorig jaar werd het achtste nota bene slechts met 1-0 geklopt door landskampioen Den Bosch. Wsco^ety)' Hl k Aan boord van het vliegtuig worden bovendien op de heenreis sandwiches en op de terugreis een koude maaltijd geserveerd. warme lunch in het Piazza-restau rant in Piccadilly Street; twee uur durende boottocht op de Thames; alle vervoer in Londen met uitleg door Nederlands sprekende gidsen: Veel te klagen over de speelaccommoda- tie heeft men bij „Strawberries” niet. De heer Korting: „De velden, we hebben één oefenveld en drie wedstrjjdvelden, worden werkelijk uitstekend onderhouden door de gemeente. Dat is een voorname zaak, want bij hockey moet je over een „biljartlaken kunnen beschikken, elk bobbeltje kan fu nest zijn”. Dat er toch wel wensen sluimeren blijkt even later, wanneer de voorzitter spreekt over aansluiting bij de Nederlandse hockey- top. Hij vertelt dat het eerste elftal al ja ren een promotie ruikt, maar het kam pioenschap steeds net niet haalt. „Straw berries speelt in de 2e klasse en staat steeds bovenaan de ranglijst”. worden met een door de bond afgeleverde scheidsrechterskaart. Aan de andere kant zegt hij van kerels die vaak nog studeren, niet te kunnen ver wachten dat ze veel meer avonden voor training vrij maken. Het zijn tenslotte zui vere amateurs, die zelf alle reiskosten be talen, ook wanneer ze uit moeten spelen. Lezers die willen deelnemen aan deze speciale Londenreis, kunnen hiervoor tegen contante betaling plaatsbe wijzen kopen aan ons kantoor, Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. De verkoop begint donderdagmorgen 2 maart. Bij betaling ontvangt u een bevestiging en een tijdschema. 21.00 Aankomst Schiphol, waar de bus- sen nabij de aankomsthal gereed zullen staan. Om ongeveer kwart voor tien aankomst op het Schel penpad in Haarlem. IJmuidens enige hockeyclub is een mid delgrote vereniging met zo’n driehonderd- zestig spelende leden, terwijl er daarnaast nog zesenvijftig sportlievende leden zijn. Het leeuwendeel van de hockeyers bestaat uit jeugdigen en mevrouw A. van Rensen- Nobel, secretaresse, vertelt dat er vorig jaar ook terdege propaganda gevoerd is op de middelbare scholen. Ook hier doet zich, zoals bij zovele sportclubs, het probleem van de jeugdbegeleiding voor, al is er vol gens de secretaresse wel een goed functio nerende jeugdcommissie die werk verzet „Waar je koud van wordt”. Zo worden de onders bij het hockeyen ingeschakeld en dikwijls de deskundig heid speelt daarbij natuurlijk een voorna me rol fluiten zij ook de wedstrijden. Dat fluiten vormt ook dikwijls een moei lijk punt bij de ouderen. Zo is het een bondverplichting dat bij senioren (spelen op zondag) twee scheidsrechters geleverd Kaaiman-prijs, 2040 meter: 1. Jay Rodney, J. M. van der Togt 2.59.7 1.29.0; 2 Jajsi; 3. Indy Gail. Winn 7. 7 7? 342.70. Kangoeroe-prijs, 2000 meter: ton van de Lente; 3. Hans. ken op deze „goedkope” manier toch nog aan een kampioenschap te willen komen. De Amsterdammers hebben trouwens weinig hoop dat de protestcommissie hun protest ontvankelijk zal verklaren, en als gevolg daarvan Levi’s vanachter de groe ne tafel van een mogelijke titelprolonga- tie af zal houden. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Amsterdamse bas ketbalclub Fiat Stars, tweede op de eredi- visieranglijst achter Levi’s, overweegt een protest in te dienen bij de Nederlandse Basketbal Bond, als mocht blijken dat Gerhard Schreur geen aanspraak kan ma ken op de Nederlandse nationaliteit. Zoals bekend heeft Levi’s het reglement in dat geval overtreden. Daarin wordt namelijk gesteld dat een ploeg niet meer dan twee buitenlanders aan mag trekken, terwijl de Haarlemmers dit seizoen Gerhard Schreur, Bill More en Tyrone Marioneaux op de spelerslijst hadden staan. -WK „We willen echt beter hockey gaan spe len”, zegt voorzitter Korting, „Maar dat houdt in dat er vaker en intensiever moet worden getraind. Dat wil zeggen meer avondtrainingen, en daarvoor zullen we dan een lichtinstallatie moeten hebben. Dat hoeft helemaal niet super-de-luxe te zijn, we zijn al blij met oude masten van de PEN, maar de luchtbronnen zelf moe ten wel goed zijn. Willen we verder ko men, dan zal dat een van de noodzaken zijn”. Spelers van het derde elftal, dat af gelopen zondag met een royale zege van 52 kampioen werd. De spelers van dit elftal komen uit alle delen van ons land en rijden soms honder den kilometers om in IJmuiden een balletje te kunnen meppen. Voorzitter Korting: „Bij hockey, en zeker bij ons, is het vaak een familiekwestie. Het hele gezin is lid en vrienden en ken nissen komen er ook bij. We houden er van om er een gezellige boel van te ma ken. Vrijdags is ons clubhuis bijvoorbeeld altijd voor de leden geopend om er gezel lig bij elkaar te komen en een kaartje te leggen en daarvan wordt druk gebruik ge maakt”. Met enige nadruk verklaart hij evenwel dat bij „Strawberries” werkelijk iedereen als lid welkom is, „Al is er misschien wel een typische atmosfeer die bepaalde men sen zal afstoten”. Hij zegt dat omdat hij het gevoel heeft dat andere sportvereni gingen in IJmuiden de hockeyclub wel eens een beetje „scheef” aankijken. „Maar wij bevinden ons ook eigenlijk een beetje in een uitzonderingspositie”, al dus de heer Korting, „Omdat we de enige hockeyclub in IJmuiden zijn, en nogmaals: gezelligheid is bij ons essentieel. Daarom was het enkele jaren geleden ook zo be langrijk dat er een goede kantine zou ko men, die is namelijk niet los te denken naast de hockeyactiviteiten. Er werd toen wel eens een toespeling gemaakt, dat het bij ons een poenige boel zou zijn enzo, maar dat is beslist onzin. Iedereen heeft gewoon wat geld bijgedragen, geleend in de vorm van obligaties, en dat zijn echt geen enorme bedragen geweest”. IN LONDEN hebben wij een uitge breid programma klaar liggen. Luxe toeringcars met Nederlands spreken de gidsen staan voor ons klaar bij aankomst op de luchthaven Gatwick voor een sightseeing die de hele och tend duurt en waarbij geen enkele toe ristische pleisterplaats wordt overge slagen. De eerste stop na Gatwick is Lambeth Palace, de Londense residentie van de aarsbisschop van Canterbury. Vanaf die plaats heeft men een prachtig gezicht op de Houses of Parliament en de wereldberoemde „BIG BEN” aan de overkant van de Thames. Over de Westminster Bridge wordt de Thames overgestoken. Na hoogtepunten als Trafalgar Square, wordt om half twaalf Buckingham Palace „aangedaan”, waar de kleurige aflossing van de wacht wordt bijgewoond. ROND HET middaguur wordt warm geluncht in een restaurant in het cen trum van Londen. Daarna wordt naar de Westminster Pier gereden, waar een rondvaartboot klaar ligt voor een twee uur durende tocht over de Thames. Ge koerst wordt in de richting van Green wich. Onderweg worden veel interes sante fotografische objecten gepasseerd, als de Tower of London, waar tegen over sinds enige tijd ook de Engelse kruiser HMS Belfast ligt. Het schip heeft na een krijgshaftig verleden nu de taak van marinemuseum gekregen. In Greenwich passeren we The Royal Naval College, een vroeger paleis, waar ooit Hendrik de Achtste werd geboren en zijn dochters Elizabeth en Mary. EVEN NA Greenwich wordt de steven gewend. De boot wordt verlaten bij de Tower Pier, waar de toeringcars weer klaar staan en de deelnemers naar Hyde Park worden gereden, waar een uur wordt gestopt bij de beroemde Speakers Corner. De Corner is in de directe nabijheid van de gezellige Ox ford Street, die zich ook uitstekend voor een wandeling leent. Rond zes uur wordt vertrokken naar Gatwick, waar de Boeing om acht uur terugvliegt naar Schiphol. Voor deelneming aan de reis is een geldig paspoort vereist. 7.45 Vertrek vanaf Schiphol. De vlieg reis duurt een klein uur. Om de dag zo volledig mogelijk te gebruiken, wordt in alle vroegte uit Haarlem vertrokken. Het tijdschema is als volgt: 6.30 Vertrek vanaf het Schelpenpad in Haarlem bij het Sportfondsenbad. De bussen staan een half uur voor die tijd gereed. 7.00 Aankomst Schiphol. Op diezelfde tijd openen de belastingvrije win kels op de luchthaven en is enige tijd beschikbaar om inko pen te doen. 1. Hibma A, P. Koppejan 2.47.8 1.23.9; 2. Gas- ton van de Lente; 3. Hans. Winn. 9 50: pl. 2.60 3 70 1.60; kop. 4.90; trio 391.20. Kaleatoe-prijs 2400 meter: 1. Ida Belwin, J. Wagenaar jr. 3.29.8 1.27.4; 2. Ino Victoria; 3. Ihona Roodnoot. Winn. 2.90: pl. 1.80 2.60 2.50; kop. 4.80: trio 391 20. Amateurwinterkampioenschap VI, 2040 meter: 1. Goldfinger. N. Verlaan 2 53.1 1.24.9; 2. Fils du Coq d’Or: 3. Feny Hollandia. Winn. 11 60; pl. 2.70 2.10 1.40: kop. 18.60; trio 151.90. Kameel-prijs 2000 meter: 1. Ineke R. M. Vergay 2.47.7 1.23.9; 2. Janin Bucephalus: 3. Habanera Winn 2.70: pl. 1.70 2.10 1.70; kop. 9.10; trio 66.80 Amateur-winterkampioenschap VI, tweede af- Berendsen 2.53.7 1.24.3; trio HILVERSUM. De uitslagen van de koersen, die dinsdagavond in Hilversum zijn gehouden, luiden Dagblad voor Velsen - IJmuiden, Santpoort en Driehuis ■1^ Ml MM M MM Ml BM «M M» In open enveloppe zonder postzegel opsturen naar IJmuider Courant - Antwoordnummer 416 - Haarlem Aanvankelijk nam men, nadat de in Schiedam geboren Schreur een o proep voor de Nederlandse militaire dienst had ontvangen, zonder meer aan dat hij nog de Nederlandse nationaliteit bezat Door interventie van de FIBA. die voor de Europa-cupwedstrijd tegen Real Madrid eiste dat Schreur een Nederlands paspoort (dat hij niet heeft) zou overleggen, is men (dat hij niet heeft) zou overleggen, is men ernstig aan zijn Nederlanderschap gaan twijfelen. Vooruitlopend op de definitieve uitslag (die binnenkort moet komen als de papie ren uit Amerika arriveren) stelde NBB- voorzitter Piet Storm vorige week reeds dat er geen maatregelen tegen de Haar lemse ploeg zouden worden genomen als Schreur toch Amerikaan zou blijken te zijn, omdat er, volgens de voorzitter „te goeder trouw” was gehandeld. Het is vooral deze uitspraak van Storm die het Fiatbestuur ertoe heeft aangezet een protest bij de NBB te overwegen. Fiat-voorzitter Theo van Ham: „Als Storm normaal met ons overlegd zou hebben over alles wat er gebeurd is, waren wij daar misschien mee accoord gegaan. Maar aan de manier waarop dit nu weer door de bond wordt gespeeld hebben wij ons enorm geërgerd. Om zo van te voren al vast te stellen dat er toch niets meer tegen te doen is gaat ons te ver. Op die manier wordt de hele rechtspleging binnen de bond geweld aangedaan”. Het Fiat-bestuur wil liefst deze week nog definitief over het protest beslissen, om na een eventueel verlies tegen Levi’s (dat zij 12 maart voor de laatste keer dit seizoen ontmoeten) niet de indruk te wek- deling: 1. Boy van Quick, J 7.77.7 t, 2 Hannibal, 3. Heliotroop R winn. 4.40: pl 1.60 1 60 2 30: kop. 7.30; 152.80. Kalong-prijs 2000 meter: 1. Judge Oliviei. H. Pools 2.53.2 1.26.6; 2. peratrice: 3. Hanna Hanover. Winn 2.30; pl. 1 50 3 10 2.10; kop. 10.40; 212,40. Karbonw-prijs 2040 meter: 1. Helios Ch., J. de Leeuw 2.50.5 1.23.6: 2. Fransisco; 3. Filter. Winn. 1.90; pl. 1 30 2.10 2.00; kop. 6.—; trio Kalong-prüs. 2e afd.: 74.10. 1. Jaromir Gregor, J. Wagenaar jr. 2.50.3 1.25.2; 2 Iwan; 3. Hup. Winn. 4.10; pl. 1.60 1.30 3.10; kop. 10.50: trio 217.50. Kameleon-prijs 2440 meter: 1. Hans Hollandia, C. van der Heyde 3.32.0 1 27.6: 2. Earl Harley; 3. Hermien. Winn. 9.50: pl. 3.50 2 50; kop. 32.80. Totalisatoromzet 417.647. Wat de technische aspecten van de hockeyclub betreffen, verkeert men b>j „Strawberries” in een wat experimenteel stadium. Eerst is er gezocht naar een tech nisch commissaris, een soort manager. Toen bleek dat zo iemand veel weg zou moeten hebben van het bekende vyfpotige schaap, is er een technische commissie ge vormd, waarvoor veel veteranen zich heb ben ingezet. Men ziet het werk van die commissie niet als een zaakje dat in één seizoen beklonken kan worden. Het be stuur is van mening dat daar seizoenen overheen gaan, voordat alles technisch op nieuw op poten gezet is en men hoopt vu rig dat de commissie zich niet laat ont moedigen en doorgaat. (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS „Een partijtje hockey is voor de leden van onze vereniging eigenlijk meer een aan loop tot gezelligheid”, vertelt voor zitter H. Korting over zijn club, de Kennemer Hockey Club „Straw berries”. Omdat het gesprek nog maar net begonnen is, wekt het even de indruk alsof men het er met de spor tieve prestaties niet zo nauw neemt, doch later tekent zich echter een an der beeld af. Dan zegt de heer Kor ting bijvoorbeeld: „De meeste elf tallen van onze vereniging verkeren in de bovenste regionen van hun af deling en juist bij de jeugd zijn er de laatste tijd opvallend veel kampioen schappen te vieren”. Bij de „Strawberries” gaat men er blijk baar dan toch wel „tegenaan” en één der resultaten van het serieus met de sticks het veld in gaan, kwam jongstleden zon dag bovendrijven. Toen werd namelijk het derde elftal op het eigen terrein, op de hoek van de Waterloolaan en de Minister Van Houtenlaan, kampioen met de over tuigende uitslag van 5-2. Een heel bij zonder elftal overigens, dat derde, want de spelers ervan komen uit alle windstre ken bijna wekelijks naar de IJmond ge tuft. Er komt bijvoorbeeld steeds iemand uit Rotterdam, anderen komen uit Drach ten of iets dichterbij, uit Amstelveen, ter wijl de aanvoerder maar liefst uit midden Limburg moet komen opdagen. De 155,die de deelnemers aan onze exclusieve reis neertellen, zijn goed voor: vliegreis met Transavia-Boeing Schiphol—Londen v.v.; Lange Nieuwstraat 427 Adm. 154 37 I Red. 153 89

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17