Kamer verlangt honorering van haar standpunt Bedreigde diersoorten worden beschermd Minister betrad via zijingang Kamer Schooltoets weegt zwaar Hoge Raad vernietigt hasj-vrijspraak Wetsontwerp hij Raad van State Takel wagentje voor Scheldkanonnade voor premier Groot aantal vacatures bij Gastronomer ie DEELNAME DOOR 70.000 KINDEREN Meerderheid tegen vrijlating van de drie van Breda Eet geen kikkerbilletjes het rijk Haagse boekhouder vergokte ruim 261.000,- gehandicapten „de bokkedoorns" 2 KAMERLID: DUISTER GEVAARLIJK WOENSDAG 1 MAART 1972 (Van onze parlementsredactie) (Van onze onderwijsredactie) DEN HAAG Ruim 70.000 van de 200.000 zesdeklassers nemen op 1, 21 en 22 maart aan de schooltoets deel. De onthulling van de spelling- opgaven door de Kritische Leraren Amsterdam heeft ertoe geleid dat op dat punt niet ondervraagd wordt. De onderdelen die overblijven zijn stil lezen, rekenen, taal en algemene kennis. Het resultaat dat een leerling bij de schooltoets haalt weegt zwaar mee bij zijn toelating tot het voort gezet onderwijs. F ADVERTENTIE (Van onze parlementsredactie) een N0M temidden van romantisch natuurschoon in W ethouder van Gelukpark Zeeweg 53 Overveen tel. 023-263600 Met het takelwagentje voor invaliden werd gistermiddag een demonstratie gegeven in Amstelveen. Met dit liftje kan de gehandicapte in kleine ruim ten worden gebracht. AMSTERDAM Doctoraal economie G. L. Konings, Haarlem. DEN HAAG. Alle veiligheidsmaatre gelen bleken achteraf overbodig. De tal rijke demonstranten, die dinsdagmiddag tijdens het debat over de Drie van Breda verzameld waren op het Binnenhof, ge droegen zich rustig. De emoties kwamen nauwelijks aan de oppervlakte. De tafere len die een week eerder de hoorzitting tot «o’n indrukwekkend hoogtepunt hadden gemaakt sommige Kamerleden spraken zelfs van een hoogtepunt in de parlemen taire historie bleven achterwege. uniform proefwerk voor zesdeklassers. Daar deden toen rond 6.000 kinderen aan mee. Aanleiding daartoe was de ministeriële be schikking in het kader van de Mammoet wet, dat een leerling alleen tot havo, gym nasium of atheneum mag worden toegela- In 1966 begon men in Amsterdam (van daar dat nog vaak gesproken wordt van de ring is verplicht het oordeel van de Ka mer te volgen. Het gaat niet aan het parlement nu nog buitenspel te zetten. Mr. dr. C. Berkhouwer (V.V.D.) vond dat de regering eerst organisaties had moeten horen. Hij ging er vanuit dat de regering conform het oordeel van de Ka mer zou handelen. Anders zou de Kamer tegenover zichzelf verplicht zijn een motie van wantrouwen tegen de minister in te dienen. Ook drs. H. Wiebenga (P.S.P.) vond dat de regering het oordeel van de Kamer moet volgen. Vrijlating legt een ondraag lijke psychische belasting op de slachtof fers en houdt tegelijk een stuk gratiëring van het neo-nazisme in. ten op basis van het advies van het hoofd van de lagere school en een onderzoek naar de geschiktheid van de leerling. Het eerste doel van de Amsterdamse schooltoets was dat onderzoek naar de ge schiktheid zo objectief mogelijk te laten verlopen. Tegelijkertijd hoopte men uit de resultaten te kunnen aflezen aan welke scholen het onderwijs blijkbaar onvoldoen de niveau bezat en dus verbeterd zou moe ten worden. De snelle landelijke verbreiding van de schooltoets garandeert echter nog niet dat hij ook alom bruikbaar zou zijn. Dat zou alleen kunnen als het basisonderwijs over al dezelfde doelstellingen nastreefde. Maar dat is niet zo. De commissies die voor elk onderdeel de toetsen opstellen, tasten vaak in het duister. Na zes jaar schooltoetsen blijkt nu, dat er een wisselwerking is ontstaan tussen de toetscommissie en de scholen. De commis sies krijgen jaar na jaar via commentaar en kritiek uit de scholen een duidelijker beeld van wat er getoetst kan worden en de scholen richten zich in hun onderwijs steeds meer naar de eisen van het CITO. Deze ontwikkeling is gevaarlijk. Als men de schooltoets steeds meer gebruikt om het leerplan te bepalen, wordt de aandacht te zeer gericht op het mechanisch-meetbare. Lang niet alle belangrijke onderwiisdoelen zijn geschikt voor de computer. Men denke bijvoorbeeld aan een opstel. De massale verbreiding van de school toets mag één reden zijn waarom velen er een te grote waarde aan toekennen, onbe grip voor de scores die ermee behaald wor den, vormt de tweede reden. Scores zijn geen punten, ze geven geen In de toelichting voegt hij er aan toe, dat in India in 1970 niet minder dan 25 miljoen kikkers zijn afgemaakt. Het nuttig effect van deze dieren, die per dag hun eigen gewicht aan insec ten eten, wordt geheel te niet gedaan door deze handel. (Van onze Haagse redactie) Het werd snel duidelijk dat de Amster damse schooltoets beantwoordde aan een grote behoefte. Na vier jaar kon men het werk al niet meer aan; het werd overge- dragen aan het inmiddels (1968) opgerich te CITO in Arnhem. Zo schreef de commissie-Rekenen in haar verantwoording voor 1971: „Het zou ge wenst zijn dat de commissie de beschik king had over een inventaris van nu gel dende onderwijsdoelen bij het vak Reke nen. Onder inventaris te verstaan een ge detailleerde overzichtelijke lijst van vaar digheden op het gebied Rekenen, die men bij leerlingen eind zesde klas veronderstelt als resultaat van onderwijs.” Bij gebrek aan een dergelijk overzicht (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. Zeven maanden gevan genisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 47-jarige boekhouder uit Den Haag wegens verduis tering van 61.000. Stap uit de Zorgenwereld in een Oase van Sfeervolle gastvrijheid bij Prof. dr. L. de Jong, directeur van het Rjjksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, is na zijn tv-verklaring ten gunste van vrijlating van de „drie van Breda” zoveel malen telefonisch en schriftelijk bedreigd, dat hij voor enige dagen zijn woning in Amsterdam heeft verlaten en zich in zijn tweede huis in Hattem heeft gevestigd. Het wetsontwerp verbiedt behoudens ontheffing het onder zich hebben en verhandelen van bedreigde diersoorten. „De vervulling van uw wensen, Speciaal op Culinair Gebied!” DEN HAAG Een duidelijke Kamermeerderheid sprak zich gis teren uit tegen de vrijlating van de drie Duitse oorlogsmisdadigers in Breda. De lijn van voor- en tegen standers liep dwars door alle fracties heen. Het enige waar men het una niem over eens bleek te zijn was de opvatting dat de regering nu zij het parlement heeft ingeschakeld zich ook aan een uitspraak van de Kamer dient te houden. DEN HAAG. Het Tweede-Kamer- lid Wiebenga (P.S.P.) heeft vernomen dat pogingen worden ondernomen de afzetmogelijkheden voor kikkerbilletjes in Nederland te vergroten. De ROKA- expositie in Utrecht zou daartoe stimu leren. Hij vraagt minister Langman, of die daarvan op de hoogte is en ook of hij weet dat de kikkerstand hierdoor niet alleen wordt bedreigd met uitster ven, maar ook met groot dierenleed omdat de billen alleen mogen worden afgesneden van levende kikkers. Hij vraagt dan ook maatregelen tegen in voer en bevordering van soortgelijke maatregelen binnen de EEG. nam de commissie een „Proeve van een leerplan”, opgesteld aan de universiieit van Amsterdam en stelde haar toetsen op bin nen de grenzen van dat leerplan. Iets der gelijks gebeurde ook bij de andere toetson- derdelen. Hiertoe behoren verscheidene apensoorten. Verder bevat het ontwerp een wijziging van de Wet op de Dierenbescherming, welke beoogt het afleveren aan particulie ren en detailhandelaren tegen te gaan van dieren die niet geschikt zijn om als huis dier te worden gehouden. Daartoe behoren apen. De bewindsman deelt mee, dat het „ge bruik” van apen door laboratoria de laat ste jaren een teruggang vertoont ten ge volge van verbetering van onderzoekme thoden. In 1966 bedroeg dit nog 6.800 apen in 1971 zal het minder dan 2.000 zijn. Voor 1972 wordt een „gebruik” van niet meer dan 1.500 verwacht. Hoeveel apen aan particulieren worden verkocht is niet te schatten, omdat een overigens onbekend aantal van de inge voerde apen na enige tijd weer wordt uitgevoerd, maar toch als ingevoerd blijft geregistreerd, aldus de minister. De bewindsman zegt, ermee bekend te zijn dat het vangen van apen, en met name van chimpansees leidt tot het doden van talrijke exemplaren. Het is hierbij namelijk uitsluitend te doen om jonge dieren,die slechts zijn te bemachtigen na het schieten van het moederdier en soms van een ander agressief dier. Hoewel niet kan worden gesteld dat alle vervoer schandalig is, sterven toch vele van de gevangen jonge dieren voordat zij hun plaats van bestemming hebben bereikt. De man raakte vorig jaar steeds meer verslaafd aan het gokspel, dat hij veelvul dig aan Belgische speeltafels bedreef. Toen zijn eigen geld op was, schreef hij cheques uit van de firma waar hij werkte voorzag deze van een valse handtekening van de directeur en inde op die manier 61.000. Hoewel hij eenmaal 10.000 won, kwam hij toch steeds dieper in de put te zitten. Toen zijn schuld was opgelopen tot twee ton en ook de f 61.000 in drie dagen spelen door de Belgische croupiers was „weggeharkt” meldde hij zich bij de poli tie. Voor de rechtbank gaf hij alles toe. De rechtbank zal op 14 maart uitspraak doen. Binnen de problematiek van de (afwezi ge) doelstellingen moet ook de actie van de Kritische Leraren Amsterdam geplaatst worden. Zij vinden dat de spelling dermate ondergeschikt is bij de bepaling van wat een leerling waard is, dat deze niet in de schooltoets opgenomen mag worden. Spel len is voor hen geen belangrijk onderwijs doel. voldoende of onvoldoende aan. Scores la ten slechts zien waar een bepaalde leer ling staat tussen zijn medeleerlingen. Als een leerling score 80 haalt voor een onder deel, dan betekent dit dat 20 percent van de leerlingen meer punten heeft gescoord dan hij zelf en 79 percent minder. Het mog duidelijk zijn dat zo’n score on geschikt is als doorslaggevend argument voor de verwijzing van een leerling naar lts, huishoudschool, mavo, havo, gymna sium of atheneum. Toch worden de scores vaak zo gebruikt. Er zijn scholen, die bij een bepaalde score een grens trekken en geen nieuwe leerlingen aannemen die daar onder zitten. En er zijn hoofden van lagere scholen die de scores op dezelfde wijze ver staan en die daarop hun advies aan het voortgezet onderwijs baseren. En dan te bedenken dat de score die het CITO opgeeft het resultaat is van bereke ningen met zekere marges. Een score van 80 moet in een bepaald geval verstaan wor den als „een score tussen 74 en 85”, zoals het CITO ta een handleiding aangeeft. De schooltoetsen niet geschikt om als selectiemiddel te dienen zouden de scho len moeten helpen hun onderwijs zo goed mogelijk af te stemmen op de leerlingen. De lagere-schoolhoofden zouden dat was immers van de aanvang af de bedoe ling aan de hand van de resultaten moe ten nagaan op welke punten zij het onder wijs aan hun school kunnen verbeteren. Het voortgezet onderwijs zou op basis van dezelfde scores moeten vaststellen waar het de lessen in het eerste leerjaar kan begin nen. Selectie van de leerlingen behoort in het brugjaar of in de meerjarige brugpe- riode te gebeuren, niet daarvóór. AMSTERDAM. Een in verrijdbare patiëntenliften gespecialiseerde Engelse firma (Mecanaids ltd.) heeft een soort takelwagentje voor gehandicapten geïn troduceerd dat gebruikt kan worden in woonhuizen. Met het ding kan een per soon een zware patiënt optillen en ver voeren van en naar bed, rolstoel, bad, toilet en personenauto. Bij de constructie heeft de ontwerper, dr. James uit Glouces ter, vooral gelet op veiligheid, bedrijfsze kerheid en wendbaarheid in beperkte ruimtes. Ook kan de lift in twee delen uiteen genomen worden die passen onder het bed of in de kofferruimte van een auto. De lift, is in Engeland al sinds oktober in gebruik in klinieken en bij particulie ren. Proefnemingen in twee Nederlandse revalidatiecentra en bij enkele particulie ren leidden tot het besluit de lift ook hier te introduceren. De „mecalift” zal 1200 gulden kosten. Nederland telt enkele tien duizenden gehandicapten die thuis ver pleegd worden en eigenlijk gedwongen zijn steeds in dezelfde kamer te leven. Met aangepaste woningbouw kan nog slechts een zeer klein deel der gehandi capten worden geholpen. DEN HAAG. Minister Stuyt van Volksgezondheid heeft in antwoord op vragen van het Kamerlid Tuijnman (V.V.D.) meegedeeld, dat het wetsontwerp bedreigde diersoorten door de Minister raad is aanvaard. Het is thans bij de Raad van State in behandeling. DEN HAAG. Minister Geertsema van Binnenlandse Zaken bevestigt de he ren Maenen. Franssen en Horbach, alle drie Kamerleden voor de K.V.P. dat er bij de rijksoverheid 1.476 vacatures bestaan, waaronder 304 bij defensie. Mr. Th. Dolk overleden. In Den Haag is op 84-jarige leeftijd overleden de oud- dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Delfland en oud-directeur van de Unie van Waterschappen, mr. dr. Th. F. J. A. Dolk, die als kenner van het waterschaps- en waterstaatsrecht en als waterschapshistoriucus grote bekendheid genoot DEN HAAG. De Hoge Raad heeft dinsdag een Rotterdamse „hasj-vrijspraak” vernietigd. Dat betekent, dat volgens het hoogste rechtscollege voor strafbaarheid voor hasjiesjbezit niet behoeft te worden bewezen, dat deze stof de hars bevat uit gedroogde foppen van hennepplanten. De tegenstanders verenigden zich in een mofie-Voogd (P.v.d.A.), waarin de regering wordt gevraagd geen gevolg te geven aan haar voornemen de drie vrij te laten. De motie was mede getekend door V.V.D., C.P.N., D’66, DS’70 en P.S.P. In het debat van gistermiddag werden door vóór- en tegenstanders de volgende motieven naar voren gebracht: De heer Bremen (K.V.P.) zei onder meer: „In onze rechtsstaat wordt niet geoordeeld door of uit de positie van het slachtoffer. Afkeer en leed mogen niet doen vergeten, dat we leven onder de vigeur van een rechtsstaat, waarbinnen de drie ons meer en meer conflictstof zullen opleveren. We moeten wat betreft wreed heid niet in concurrentie treden met de nationaal-socialisten van toen. De doelma tigheid van de straf is na 27 jaar verdwe nen. Offers van slachtoffers en verzets mensen zijn vergeefs geweest als wij falen in het optimaal toepassen van de regels, waarop onze rechtsstaat is gefun deerd en waarvoor het grote leed juist is geleden. De drie moeten onherroepelijk verwijderd worden uit onze gemeenschap in de oprechte hoop dat dat een bevrij- ding zal blijken te zijn van een steeds terugkerende smartelijke herinnering. Mej. mr. Haars (C.H.U.) zei dat de regering verantwoordelijk is voor gratie verlening, niet de Staten-Generaal. Advies vragen aan het parlement is onjuist. De drie is recht gedaan. Verdere straf dient De schooltoets werkt met opgavenboek jes, die aan de leerlingen worden voorge legd. Daarin staan voor elk onderdeel vra gen met telkens vier antwoorden. Eén van die vier is goed; het kind moet op een ponskaart het vakje aanstippen dat bij dat goede antwoord hoort. De 70.000 ponskaar ten die dit jaar zo bewerkt worden, gaan naar de computer van het Centraal Insti tuut voor Toetsontwikkeling (CITO) in Arnhem, die de goede en de foute ant woorden telt. Op grond daarvan haalt elk kind een bepaalde ..score” In Zuid-Holland bedroeg het aantal va catures op 12 januari 814 en in Limburg negen. De minister kent de rapporten die in Limburg uitgekomen zijn over de noodsituatie in de werkgelegenheid voor de werknemers in die provincie, die tot da conclusie komen dat er voor 1.000 ambte naren op middelbaar niveau geen werk is. Voor de oplossing van het probleem door de minister niet eenvoudig genoemd wordt verwezen naar de te verwachten nota „De ontwikkeling van de Haagse agglommeratie en de afremming van de kantorensector.” Daarin zal een hoofdstuk worden opgenomen over de spreiding van de rijksdiensten. geen ander doel meer dan vergelding. Het is in het belang van het geestelijk klimaat binnen onze gemeenschap dat de drie daaruit verwijderd worden. De Rotterdamse rechtbank was in okto ber vorig jaar er vanuit gegaan, dat het bezit en het verhandelen van hasjiesj vol gens de Opiumwet alleen strafbaar zijn, als deze stof hars bevat, bereid uit de gedroog de toppen van bloeiende of vruchtdragende hennepplanten. Aangezien dit volgens des kundigen onmogelijk was te bewijzen, sprak de Rotterdamse rechter de verdachte vrij. De procureur-generaal bij de Hoge Raad ging in cassatie tegen een dergelijk vonnis van de Rotterdamse politierechter van de cember waarbij een loswerkman werd vrijgesproken. De uitspraak van de Hoge Raad, die al leen „in het belang der wet” is gegeven, zal geen consequenties hebben voor de vrijge sproken los werkman. De Hoge Raad vindt, dat de opvatting van de Rotterdamse rechtbank niet als juist kan worden aanvaard, omdat anders de in-, uit- en doorvoer en het bezitten of ge bruiken van hasj, die niet uit gedroogde toppen van de hennepplant is verkregen, niet onder de verbodsbepalingen van de Opiumwet zouden vallen. Dit is in strijd met de strekking van de Opiumwet, meent de raad, want voor de verdovende werking van hasjiesj maakt het geen verschil of die hasj wel of niet uit verdroogde henneptoppen is verkregen. Dinsdagavond verklaarde zijn echtgeno te, dat prof. De Jong thans op net punt stond terug te keren naar Amsterdam. Op de vraag of de directeur van het rijksin- situut door de bedreigingen verontrust is geraakt, antwoordde zij ontkennend. „Het is een soort Mies Bouwman-syndroom”, verklaarde zij daarmee duidend op de stroom afkeurende brieven, die Mies Bouwman pleegt te krijgen wanneer zij eens iets doet wat het publiek niet bij haar vindt passen. Mr. Keuning (DS’70) zei dat in zijn fractie geen eensgezindheid was. Een klei ne minderheid is voor verwijdering van de drie. De rest vraagt zich af: Hoever reikt het besef van hun eigen daden? Waar zijn hun openlijke blijken van mee leven met hun slachtoffers of de nabe staanden? De drie hebben tijdens hun gevangenschap een hemel gehad vergele ken met de hel van hun slachtoffers. Ds. Abma (S.G.P.): „Barmhartigheid voor de drie is tegen het gevoel van duizenden. De regering, die beslissen moet, wil kennelijk niet zelf regeren. Laat God beslissen. We zullen geen steun geven aan de motie.” De heer Jongeling (G.P.V.) vond dat de fout is gemaakt bij de gratiëring in 1952. „Doodstraf was de enige goede straf toen. Nu kunnen we het alleen nog maar verkeerd doen. Gratieverlening is een zaak van de regering, niet van de Tweede Kamer. Wij voelen er niet voor de rege ring in een motie te vertellen wat ze moet doen.” De heer Koekoek (B.P.): „Vrijlating maakt de rechtsgang te schande. Kotalla heeft in Amersfoort gevangenen doodge schopt. Het eenmaal uitgesproken vonnis moet worden uitgevoerd. De regering moet doen wat de Kamer wil. Doet zij dat niet dan moet er vanuit de Kamer een motie van wantrouwen worden inge diend.” De middenstanders De Jong en Te Pas waren tegen vrijlating. De heer Dijkstra (D’66) zei dat „we allemaal in Nederland de psychologische gevangenen zijn van de drie”. Uitstoting zou bevrijdend werken en op de langere duur de pijn voor de slachtoffers verminderen. Maar door de vele reacties van de slachtoffers van de laatste dagen was een deel van zijn frac tie nu tegen vrijlating. Dr. De Gaay Fortman (P.P.R.) zei: „We hebben moreel gefaald. We moeten erken nen dat het overgrote deel van ons volk schuld heeft tegenover de slachtoffers. We komen er niet uit door ons tegen collec tieve gratieverlening te verzetten. Er is geen weg meer terug.” Dr. Roethof (P.v.d.A.) was vóór vrijla ting. „Toekomstige discussies, die er zeker zullen komen als de drie niet worden vrijgelaten, zullen weer mateloos leed veroorzaken. Verdere voortzetting van de straffen is niet zinvol.” Mr. Van Dam verklaarde dat de meer derheid van de A.R.-fractie voor vrijlating is en een minderheid tegen. Voorstanders willen de drie verwijderen uit ons land, maar in het gratiebesluit opnemen dat aan de drie voorwaarden worden opgelegd zoals niet in de publiciteit treden en niet actief worden in organisaties die het oor logsverleden verheerlijken. „In onze rechtsorde ligt besloten, dat gevolg moet worden gegeven aan de gunstige adviezen van de bevoegde adviserende instanties.” Drs. Voogd (P.v.d.A.): „Beoordeling van wel of niet vrijlaten moet vooral worden ingegeven door de slachtoffers. Er moet een zo rechtvaardig mogelijke beslissing vallen. Of er een pijnlijke situatie ont staat of niet kan alleen worden beoor deeld door artsen en psychiaters en door de slachtoffers zelf. De regering heeft fouten gemaakt en zich nu in een situatie gemanoeuvreerd dat ze in geen geval tot vrijlating mag overgaan als de Kamer dat niet wil.” De heer Wolff (C.P.N.): Minister Van Agt stelt zich boven de wet als hij de drie van Breda vrijlaat. Als de regering het standpunt van de Kamer naast zich neer legt dan is dat strijdig met iedere funda mentele opvatting van democratie. Mej. mr. A. Goudsmit (D’66) wees erop dat onze strafrechtnormen niet voor dit soort misdaden geschreven zijn. De groot ste schuld van de regering is dat zij discussie heeft laten ontstaan. Die schuld kan afnemen door inzicht te tonen dat gratie niet kan worden verleend. De rege- Slechts toen premier Biesheuvel op het Binnenhof verscheen, laaiden de emoties even op. Zijn zwarte Limousine werd voorafgegaan door een politiewagen. Toen de premier voor het Tweede Kamerge bouw uitstapte, gooiden enkele oorlogss- bouw uitstapte, gooiden enkele oorlogs slachtoffers kunstledematen en krukken in de richting van de regeringsleider. Men riep „fascist, schurk, schoft” en schreeuw de om Van Agt. Deze arriveerde nagenoeg gelijktijdig met premier Biesheuvel, maar achtte het verstandiger het gebouw via een achteringang te betreden. De bijeenkomst buiten verliep verder rustig. Men luisterde naar kleine toespra ken over de sociale voorzieningen voor oorlogsslachtoffers en joodse jongeren hielden een kleine gebedsoefening. De meeste betogers volgden de debatten via draagbare radio’s. Binnen konden genodig den de debatten horen via tv-toestellen in verschillende vertrekken. Met enkele te genstanders kregen voorstanders van de vrijlating, die naar men verwachtte min der emotioneel zouden reageren, een plaats op de tribune. Vertegenwoordigers van de slachtoffers van de drie, die ook tijdens de hoorzitting aanwezig waren ge weest, hadden elders in het gebouw een plaats gekregen. Vele honderden Nederlanders en enkele tientallen Duitsers, die de tv-uitzending van het Tweede-Kamerdebat over de Drie van Breda volgden, hebben tijdens de schorsing van de vergadering na het ant woord van minister Van Agt de Tweede Kamer opgebeld om bijval te betuigen of afkeer kenbaar te maken. Vanaf kwart voor tien moest de Twee- de-Kamertelefonist zo’n 30 telefoontjes per minuut verwerken. Veel mensen riepen alleen maar verwensingen, anderen be tuigden bijval. Tal van mensen vroegen naar politici. Ze werden zoveel mogelijk naar de Kamerleden doorverbonden. De meest gevraagde Kamerleden waren Den Uyl, Voogd, mejuffrouw Goudsmit Koe koek en Bakker. Veel mensen wensten ook minister Van Agt te spreken. Zij kregen meestal een van de vele secretaresses aan de lijn die zich steeds bereid verklaarden boodschap- pen aan te nemen. Of veel van die „Amsterdamse schooltoets”) met een soort boodschappen ooit bij minister Van Agt zullen komen is wegens de weinig opwek kende inhoud zeer de vraag. Er werden veel dreigementen geuit. Ook vanuit Duitsland werd verschillende keren om minister Van Agt gevraagd. Modern restaurant met een klassieke stijl. Exlusieve gelegenheid voor uw lunch, diner of party. Goed verzorgde wildschotels en specialiteiten. Gehele jaar geopend. Tafelreservering Gewenst!

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2