Juist op tijd VELSENSE THERAPEUTE IN ALABAMA Langs sluizen en havens in ‘verloskamer Industriebond NVV officieel van start Goud voor twee paren op goede medaltest MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEND S 1 was vroeger OVERDRACHT SCHOLEN Corso op 22 april Jubilarissen Binnentuin aan Vlaanderenstraat heldhaftig optreden Raad Beverwijk vergadert op 9 maart Voorbereiding voor bestemmingsplan Meerestein „Hammonia" „Versailles'" in maart bij Hoogovens Melding van 11 VRIJDAG 3 MAART 1972 Verkiezing van nieuw bestuur op 21 maart Kort LJmondnieuws - H 1 (Van een onzer verslaggevers) van ARIE VAN DER VEER Het passagiersschip „Versailles”. - (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers! (Van een onzer verslaggevers) nieuw bestuur. nam De oudere paren deden beslist niet onder voor de jongere danspartners. vVan een onzer verslaggevers) Het en de de SANTPOORT Arts. A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Noord, tel. 023-378510. Apotheek. Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 023-374187. Voor verloskundige wijkverpleging tand arts en dierenarts: zie onder IJmuiden. HAARLEM. In het artikel van don derdag over de Keukenhof is vermeld dat het bloemencorso in de bollenstreek op 29 april wordt gehouden. Deze datum, die ons is meegedeeld van de zijde van de Keukenhof, is onjuist. Het corso rijdt op zaterdag 22 april, zoals wij overigens al eerder hebben gemeld. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Vooravond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 25 februari 17.30 uur tot vrijdag 3 maart 17.30 uur: de Heemskerkse apotheek, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. BEVERWIJK. In de loop der jaren zijn in het gebied Meerestein verschillen de bouwaktiviteiten ontwikkeld, die alleen met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet konden worden gereali seerd. B. en W. willen nu een nieuw bestem mingsplan ontwerpen, om de voorschrif ten aan de ontstane situatie aan te passen en die voorschriften ook zodanig te her zien, dat de mogelijkheden die de Wet op de Ruimtelijke Ordening biedt kunnen worden benut. Het ontwerpen van het nieuwe bestem mingsplan vergt tijd en om gedurende die voorbereidingstijd ongewenste ontwikke lingen te voorkomen en meer nog om gewenste ontwikkelingen mogelijk te ma ken, hebben B. en W. aan de raad ver zocht te verklaren, dat voor het betref fende gebied een bestemmingsplan wordt voorbereid. Ten aanzien van de twee binnen de gemeente Beverwijk gelegen gymnastiek lokalen adhten B. en W. het nodig aan de overdracht voorwaarden te verbinden. Wat betreft de gymnastieklokalen aan de Plantage 2 en de Van Riemsdijklaan 195 wil de gemeente zich het recht voorbe houden van medegebruik van deze loka len door scholen, die niet vallen onder het beheer van het Regionaal Instituut en van medegebruik door plaatselijke verenigin gen. BEVERWIJK. Het echtpaar Vaanc Duiker en het duo M. GuitJ. Brouwer zijn donderdagavond tijdens de medaltest in dansschool Dick Heemskerk geslaagd voor goud. De gecommitteerde van de Nederlandse Bond van Danslera- ren, de heer G. Minneboo uit Etten-Leur die deze medaltest jureerde, heeft het echtpaar 35*/» punt toegekend en het tweede danspaar 3.31/» punt. Het hoogst te bereiken aantal punten is 40. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. J. M. Schuma cher, Jonkheer Geverslaan 21, Heems kerk. Tel. 31402; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur; J. C. A. Bakker. Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484. BEVERWIJK. In het kadei- van de Gemeenschappelijke regeling ter beharti ging van de belangen van het openbaar voortgezet onderwijs in de gemeente Be verwijk. Castricum, Heemskerk en Uit geest, zal de gemeente Beverwijk drie schoolgebouwen met inventaris, drie gym nastieklokalen met accommodaties en zes hulplokalen, terreinen en dergelijke om niet in eigendom overdragen aan het Re gionaal Instituut voor Openbaar Voortge zet Onderwijs in Midden-Kennemerland. Deze „inbreng moet door de raad worden bekrachtigd. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een aantal bewoners van de etagewoningen aan de Vlaanderen straat heeft verzocht aan de zandbak in de binnentuin achter hun woningen zoda nige voorzieningen te treffen, dat het verstuiven van het speelzand wordt be perkt. Bovendien zouden zij graag het voetballen door de jeugd, waarvan zij veel hinder en overlast ondervinden, wil len voorkomen, door het aanbrengen van meer rozen- en bloemvakken in de bin nentuin. Verloskundige. Waarnemend: mevrouw I. A. M. Skotarczak-Van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; ei gen praktijk: mejuffrouw J. H. M. van Saase, J. W. van Veenstraat 2, Heems kerk, tel. 32327; vrij: mejuffrouw A. M. Bot. B. en W. achter dit verzoek redelijk en hebben een plan laten uitwerken. De bestaande beplanting van de gemeen schappelijke tuin zal behoudens goedkeu ring door de raad worden hersteld en aangevuld. De wanden van de zandbak zullen worden verhoogd en worden afge werkt. In de lengterichting zullen aan de binnenzijde tegen de wanden houten speeltafels worden aangebracht. De kosten worden geraamd op 10.400. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Plantinga, Reddingius, De Ruiter, Ro- link. Verséwel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargeno men van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 8 uur door C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, Bever wijk, tel. 23969. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondag morgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door K. K. Visser. Zeestraat 96. Bever wijk, tel. 23450. Voor de groep Swaab, Ten Harmsen Hommes, Kester, Vos wordt waargenomen op zondag door J. A. Hommes, Wingerd 5, Beverwijk, tel. 30047. Gewond. Een 25-jarig meisje uit IJ muiden is donderdag van een trap in het NS-station te Beverwijk gevallen. Zij liep hierbij een hersenschudding op en moest worden opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. IJMUIDEN. Een surveillerende poli tiewagen werd gisteren in de Lang» Nieuwstraat aangehouden door een taxi chauffeur. Deze vertelde dat hij in zijn auto een vrouw had die op het punt van bevallen stond. Razendsnel werd de taxi naar het Zeeweg Ziekenhuis begeleid, waar de vrouw juist op tijd in de verlos kamer terecht kwam. De bruto inhoud bedroeg 3969 reg. ton bij een lengte van 114 meter. Er was aan boord accommodatie voor 150 passagiers in de eerste, 100 in de tweede en 700 in de derde klasse. De Hamburgse rederij verkocht het schip in 1889 aan de Franse maatschappij en het heeft daarna gevaren onder de naam Versailles tot in 1914, toen de passagiersstomer in Italië werd gesloopt. De naam Hammonia was in 1883 niet nieuw bij de Hamburg Amerika Linie. De eerste Hammonia dateert van 1856 en dit was het tweede schip van de maatschap pij. Het eerste was de Borussia, die in hetzelfde jaar in bedrijf kwam. Deze Hammonia vertrok op 1 juli 1856 voor de eerste reis en wel van Hamburg naar New York. De Borussia was precies een maand eerder van Hamburg vertrokken. Die eerste Hammonia w erd in 1864 verkocht en kreeg de naam Belgian; daar na heeft het schip gevaren als Missouri, onder welke naam het op 1 oktober 1873 verongelukte. De tweede Hammonia was afkomstig van de werf van Caird Co. in Greenock en kwam met het zusterschip Cimbria in 1867 gereed. De eerste reis ving aan op 2 maart 1867 van Hamburg en ging via Southampton naar New York. De Cimbria vertrok 13 april 1867 voor de eerste reis. Vormingswerk. In het vormingscen trum „Alfons Ariëns” worden op 29 maart van twee tot vijf uur en van zeven tot negen uur ’s avonds de produkten ten toongesteld, welke op de Bedrijfsschool van Hoogovens en het Vormingscentrum gemaakt zijn in het kader van een project Ruimte en Ruimtevaart. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Verloskundige. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Duin, Maerelaan 240, Heemskerk. Tel. 28437. Tijdens een drie maanden durende studiereis door de Verenigde Staten van Amerika, bezocht mejuffrouw Fee van Sasse van Ysselt, hoofd van de afdeling Arbeidstherapie van het Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden, samen met haar collega Imke Berend- sen uit Venlo, de University of Ala bama in Birmingham (UAB). Op de foto zien zij belangstellend toe hoe een patiënte gebruik maakt van een toestel waarmee haar arm in een be paalde stand gebracht kan worden, zodat zij er bezigheden van allerlei aard mee kan verrichten. Het appa raat werd in Zweden ontwikkeld. De foto werd ons toegezonden door de Universiteitskliniek in Birmingham, Alabama. De twee punten verschil waren vermoe delijk te wijten aan het feit, dat de heer van het paar Guit-Brouwer iets meer brutaliteit had zoals dat in danstermen heet bij het presenteren van zijn dame. Zonder afbreuk te doen aan het „gouden” echtpaar, dat ook voortreffelijk de voor geschreven dansen uitvoerde, kan toch gezegd worden, dat het andere paar iets meer stijl en elegantie in de bewegingen legde en er een vloeiender geheel van maakte. Evenals vorig jaar namen dit keer weer acht oudere paren aan de test deel. Ook deze mensen toonden, dat zij het dansen nog niet verleerd waren. Met redelijk hoge cijfers behaalden alle paren zilver. Opmerkelijk hierbij was, dat de prestaties van de heren vaak met een halve punt minder gewaardeerd werden dat die van de dames. De gehele test vertoonde een hoog staand peil een zeer behoorlijke danskwa liteit. BEVERWIJK. De gemeenteraad van Beverwijk vergadert donderdag 9 maart in het Stadskantoor. De vergadering be gint om half acht. Op de agenda staan onder andere het voorstel inzake de stich ting van een voorlichtingsbureau van de gemeente en de subsidie aan de Vereni ging voor Vreemdelingen Verkeer Bever- Wijk-Wijk aan Zee. Brandje. De brandweer van Beverwijk bluste donderdagmiddag een begin van een brand in een worstmakerij aan de Schans. Door oververhitting van de rook- afvoerpijp van een kachel was een houten balk gaan smeulen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De burgemeester van Beverwijk vestigt er de aandacht op, dat zich af en toe voorvallen voordoen, waar bij personen zich door hun moedig, beleid vol en zelfopofferend optreden onderschei den. Reeds in 1822 is hiervoor een erepen ning van menslievend hulpbetoon inge steld. Voor Nederland houdt het Carnegie Hei denfonds zich bezig met het toekennen van deze onderscheidingen, maar ook met beloningen en schadevergoedingen. Wan neer een dergelijk geval van hulpvaardig heid zich in de eigen omgeving voordoet, verdient het aanbeveling de burgemeester daarvan in kennis te stellen. Die tweede Hammonia kwam in 1878 onder Russische vlag als Moskva en het bestaan eindigde op 19 juli 1882, toen het schip bij Cape Guardefui is vergaan. Een zestal maanden later verging ook de Cimbria, die de Hamburg Amerika Linie trouw was gebleven. Een aanvaring op 19 januari 1883 met het Britse schip Sultan nabij de Nederlandse kust bete kende het einde. De vierde Hammonia was van 1909 en had een inhoud van 7197 bruto reg. ton. Dit schip verging op 9 september 1922 op weg van Hamburg naar Mexico, nabij de kust van Portugal. Bij de French Line is het bij die ene Versailles gebleven en we hebben gezien dat de naam Hammonia bij de Hamburg Amerika Linie vele malen is voorgeko men. Sedert enkele jaren gaat de Hamburg Amerika Linie samen nu met de Nord- deutscher Lloyd, als de Hapag-Lloyd A.G. met een vloot van bijna 130 schepen en daaronder bevindt zich wederom een schip onder de naam Hammonia. In 1965 werd dit schip opgeleverd door Blohm Voss in Hamburg. Het meet 8065 bruto reg. ton als open shelterdecker en 10917 als gesloten shelterdecker. De 18900 pk MAN-motor geeft het schip een vaart van 21 knopen. Deze Hammonia behoort tot een serie 7 moderne vrachtmotorschepen met accommodatie voor 12 passagiers. De an dere zijn de Bavaria, Borussia, Alemannia, Holsatia, Thuringia en de Westfalia. Medisch Consultatiebureau voor Alco holisme. Spreekuur iedere vierde vrij dag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksge zondheid. Moensplein 10, Beverwijk. Wit-Geie Kruis. Weekenddienst: zuster J. Grootjes, Pelikaanhof 112, Beverwijk, tel. 34022. IJMUIDEN. Bij Hoogovens zal in maart de heer J. Ch. Hetem uit Haarlem en werkzaam bij de algemene werkplaats veertig jaar in dienst van het bedrijf zijn. De hierondervolgenden zullen vijfen twintig jaar in dienst zijn: J. A. P. Kok, bedrijfsadministratie; W. H. Schoenmaker, raad van bestuur: H. J. Otter, hoogovens; L. Otte, blokwalserij 1; meer te komen tot de formering van een H. Prins, elektrotechnische dienst kaliber- walserijen; A. van Haaren, Mekog; M. Langbroek, blokwalserij 1; J. van Kroo- nenburg, blokwalserij 1; A. Prinssen, be- drijfsdienst; J. Slui, martinstaalfabriek; J. van der Does, railvervoer W. N. Tervoort, produktie Mekog; allen uit IJmuiden P. J. Over, ondernemingsraad; J. van Lier, martinstaalfabriek; H. de Wit elek trotechnische dienst oxystaalfabriek 1; J. J. Asveld, werktuigkundige dienst koud- walserijen; J. J. Dijkstra, elektrotechni- serijen; J. J. Dijkstra, elektrotechni sche dienst kooksovens; E. Vlootman, be- drijfsmagazijnen; allen uit Beverwijk. J. H. van der Wateren, financiële admi nistratie; W M. Zand, inkoop; J. van Wieringen, Cemij Bedrijf en nieuw bouw; H. B de Jong, warmbandwalserij 1; alles uit Velsen-Noord. B. H. Smeenk nieuwbouw; J. Houwe- ling, produktieplanning plaatwalserijen; P. Post, vertinnerijen; A. W. van Tongeren, magazijndienst; H. J. van Koperen, hoogo vens; Th. G van Bakkum, Mekog produk tie; P. B. W. Gruyters, martinstaalfabriek; W. van Brummelen, algemene dienst; F. Harkmans, oroduktie Mekog: L. Kruisdijk, bedrijfsmagazijnen: F Roest, centrale werkplaats; E. Vooges. bedrijfsdienst; J. H. H. Hendriks, kooksfabriek 1; L. van der Hem. Kernploeg; F. Hooning, elektro technische dienst warmbandwalserii 2: al len uit Haarlem. J. Spaans, elektrotechnische dienst warmbandwalserij 1; uit Heemstede P de Krieger, nieuwbouw; uit Driehuis. A. Boon, wegvervoer; uit Santpoort. P. A. Peek, huishoudelijke dienst: H. J. D. Buis, nieuwbouw; C. Hooiveld, automa tisering informatiesystemen; C. M. Duin, transport; allen uit Heemskerk. J. Rollenberg. werktuigkundige dienst; uit Uitgeest. J. Spil, walserij west; P. Tromp, werk tuigkundige dienst ijzer; J. J. Vermeulen, railvervoer; S. de Vries, elektrotechnische dienst walserij west; allen uit Castricum. A. Duineveld. nieuwbouw; uit Heerhu- gowaard. J. P.van der Peet, havens; uit Limmen. H. F. Stork, produktie Mekog; uit Alk maar. HEEMSKERK. De fusie tussen Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, Metaalbedrijfsbond en de textieibond De Eendracht tot de Industriebond NVV, welke landelijk per 1 januari 1972 in werking is getreden, heeft donderdag avond in Heemskerk ook gestalte gekregen. In het verenigingsgebouw De Vrijburcht is donderdagavond een oprichtingsverga dering gehouden. Vermoedelijk in verband met de documentaire over het Hoogoven- bedrijf. welke via de VPRO-teievisie werd uitgezonden, was de belangstelling zeer miniem. Na een korte bijeenkomst is dan ook besloten om op dinsdag 21 maart een nieuwe vergadering te beleggen om onder Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuur leidsters van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw Büllerlaan 2, Beverwijk, tel. 35215. Stichting Samen werkende Groene Kruisverenigingen. Weekend dienst: zuster J. Stolberg, Berkenlaan 18, Beverwijk, tel. 23936. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer C. van Heij st, een korte toelich ting op de fusie en de gevolgen daarvan voor de afdeling. De afdeling Heemskerk verliest Uitgeest met 65 leden, omdat in Uitgeest een zelfstandige afdeling komt. In totaal 107 leden uit Castricum, Bakkum en Limmen komen de afdeling Heemskerk versterken, terwijl er van de ABC 27 leden bij komen. Met een tikkeltje weemoed nam de heer Van Heijst afscheid van de leden uit Uitgeest en dankte hij de bestuursleden van de afdeling Heemskerk van de me taalbedrijfsbond voor het vele werk, dat zij in het belang van de organisatie ver richt hebben. Hij liet duidelijk uitkomen, dat het bestuur veel meer had willen doen, maar deze plannen door onderbezet ting niet heeft kunnen realiseren. Het creëren van een hobbyruimte en een gro tere mate van begeleidingswerk konden onder andere verwezenlijkt worden. De secretaris de heer A. Stubenitsky, maakte in zijn eindverslag melding van een ledenwinst van 73 tot een totaal van 1048. Bij de oprichting op 2 december 1957 telde de afdeling Heemskerk van de metaalbedrijfsbond 98 leden. Van de toen gekozen bestuursleden zijn de heren Kra nendonk, Snelle en Stubenitsky nog steeds in functie. Aan het einde van de korte bijeenkomst sprak de heer Van Heijst de hoop uit, dat er op 21 maart tijdens de nieuwe verga dering in De Vrijburcht voldoende animo zal zijn voor het aanvaarden van een bestuursfunctie. artsen Guldemond- van de Beek, en Zeijlmans zaterdag en IJMUIDEN Artsen: Zaterdag tien uur tot zondag 24 uur J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 15652; J.H. van Ginkel, Kennemer- laan 141, tel. 14058; P. Brouwer, Konin gin Wilhelminakade 79, tel. 14507 Apotheek: Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen wie de dienst waarneemt. Wijkverpleegster Het Wit-Gele Kruis. Voor dienst in het weekeinde bellen: 02550-15645. Wijkverpleegster Het Groene Kruis. Zuster C. van Ee, Bonekampstraat 8, IJmuiden, tel. 16748. Tandarts. Zaterdag en zondag van 17 u. tot 17.30 uur F, C. M. Hamann, Vondel laan 27, Beverwijk, tel. 02510-23017. Dierenarts. De dienst voor ziek» huis dieren wordt waargenomen door de die renarts Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Velsen-Zuid, 02550-11236. Het passagiersstoomschip op de foto is de Versailles, die van 1889 tot 1914 heeft toebehoord aan de French Line of voluit de Compagnie Générale Transatlantique. Oorspronkelijk had het schip gevaren on der Duitse vlag voor de Hamburg Ameri ka Linie, die het in 1883 nieuw in de vaart had gebracht, afkomstig van de werf J. G. Thomson in Clydebank. De naam luidde toen Hammonia. I

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11