Zwemsters bleven Amerikaansen voor: 120-119 ADVISEUR NICO VAN DAM. WE HHIJC zette fraaie opmars voort Kampong door stunt Victoria zeker van westelijke titel Enerverende finales bij het tafeltenn iska mp ioenschap Tranen vloeiden over Nilocs uitschakeling Zeer verrassend NSH liet HVS Niloc kampioen achter op de laatste plaats dankzij Hellas HEBBEN AANSLUITING BEREIKT” Eindzege in laatste race veilig gesteld I f Zand voo rtmeeuwen naast Energie 14 H l&s MAANDAG 6 MAART 1972 99 L T eleurstelling Heren log Marjan Vermaat: Nieuw record. (Van een medewerker) (Van onze tafel tennismedewerker) (Van onze volleybalmedewerker) 14 Het Nederlands kampioenschap heeft weer alles gegeven wat de deelnemers en supporters ervan verwachten Vroegtijdige uitschakeling zoals Nico van Slobbe (Tem- 15 15 15 15 15 15 14 15 15 15 15 30 24 22 20 18 14 30 28 24 20 16 12 15 15 15 15 15 15 12 10 10 8 6 4 14 12 10 8 6 0 Octopus Corbulo SFC Valbovol Libanon US EW Valuas NSH HVS Toen leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor Niloc. In de tweede helft echter sloot de verdediging van de Am sterdamsen niet meer zo hecht. Toen Bar- bale Toth, na de stand op 3-4 te hebben gebracht en daarna de lat te hebben getroffen opnieuw scoorde ging Niloc mentaal K.O. Nog één doelpunt had Ba- den, dat stoelt op een snelle aanval en een perfekte veldverdediging, bracht Cor bulo desondanks in de top van de rang lijst. HVS had dan ook alle moeite zich op dit snelle spel in te stellen, waardoor de Haarlemmers regelmatig hun opslag verloren, terwijl Corbulo geholpen door een lastig te verwerken service soms makkelijk aan de punten kwamen. Met 7- 15 ging de eerste set voor HVS verloren, maar een goed herstel, door knap aan- valsspel van Joop Schultz en Bob de Poel, volgde in de tweede set, waar een 12-7 voorsprong de nodige perspectieven open de. Helaas verloor HVS toen zes punten op rij en bij 12-13 drukte Corbulo fout loos opererend door naar 13-15. HVS ge loofde het daarna zelf niet meer en zon der veel tegenstand werd de de? de set met 5-15 aan Corbulo opgeleverd, waar door de zaak nog binnen het uur was beklonken. Bij de dames geen verrassingen Detry Haag stevent recht op de titel af (3-0 tegen Valuas), terwijl de strijd om de tweede plaats voorlopig in het voordeel van Bekkerveld is geëindigd. In het duel met Vredestein bleken de Heerlense meis jes veel sterker, want Vredestein kwam zelfs niet tot setwinst. Amsterdam/Boeme- rang nam tegen SFC een 2-0 voorsprong, maar dat bleek niet voldoende, want de drie volgende sets waren voor de Drentse ploeg, zodat Amsterdam wederom punt loos blijft kony nodig om de Amsterdamse ploeg uit te schakelen. Het kwam en weer van Barbala Toth, die zwaar gehinderd door brak. Voor HVS viel er tegen Corbulo niet veel eer te behalen, want de Voorburgers waren over alle linies ongeveer een klasse beter. Zij vormen ongeveer de kleinste ploeg van de eredivisie, maar het aange paste spelconcept van coach Van Zwee- Pas in de tweede helft was de Hongaar se, die over een onuitputtelijke conditie bleek te beschikken, daarin geslaagd. Voor rust had zij wel twee treffers kunnen nlaatsen en had haar landgenote Rozslia Zsebene ook voor een doelpunt kunnen zorgen, daar tegenover hadden ook drie Niloc-treffers gestaan. Twee van Adria Meijer die met een strak schot de score had geopend en een van Yvonne Smit vlak voor het eind van de eerste helft. HAARLEM. In de eerste klas van het Haarlemse zaterdagvoetbal zegevierde Zandvoortmeeuwen met 4-0 over TYBB en kwam daarmee weer langszij van Energie, dat zijn duel met hekkesluiter NAS afgelast zag worden. Zandvoort meeuwen kwam in de eerste helft door Zwemmer aan een 1-0 voorsprong. Na de rust werd de productie door Hendrikse, Verkerk en Sepp tot 4-0 opgevoerd. Meer dere scoringskansen lieten de Zandvoor- ters tegen het sterk verdedigende TYBB onbenut. Van Dam zou echter Van Dam niet zijn, als hij aan die erkenning niet meteen een „maar” toevoegde, om er voor te zorgen dat de werkelijkheid niet door een jubelstemming aan het oog wordt ont trokken. „Natuurlijk ben ik erg blij met dit resultaat, maar we komen ze nog een keer tegen en zij zijn nog steeds de sterksten.” Collega Jo Schreurs reikte hem onmiddellijk de helpende hand. „We mogen ook niet vergeten dat deze neder- diskwalificatie van een estafetteploeg ge blokkeerd. Groot Brittannië, dat kort daarvoor ook tijdens wedstrijden in Wald Kraiburg was verslagen, profiteerde daarvan en promo veerde. De Britten hebben nu bewezen, dat zij die promotie waard zijn. Neder land werd met duidelijke cijfers versla gen: 90-64. „Onze jongens hebben niet slecht gezwommen,” vond Van Dam, „maar de Engelsen zijn sterker gewor den.” Met deze constatering is men er natuurlijk niet. Zeker, de nederlaag kwam onverwacht en de oorzaak kan dus niet direct worden aangegeven. Schreurs was wel aan het gissen ge weest. „De dames trainen bij ons met de heren en ik vraag me nu af of de heren dan wel adequaat worden getraind. De Engelsen worden wél geheel apart ge traind. Het is de jongens nu in ieder geval duidelijk geworden, dat zij, als zij zich' willen waarmaken voor de Olympische Spelen, nog harder moeten gaan trainen.” Stand eredivisie Dames Detry Haag 15 Bekkerveld Vredestein DVC Dynamo Valuas Heren Mars Blok. Deltall. SFC Corbulo Robot/T Bouwlust 15 15 15 15 AMVJ/RLVC 15 A’dam/B UTRECHT. Voor de zesde maal in zijn tafeitenniscarrière bereikte Bert van der Helm de hoogste trede in het Neder lands kampioenschap. In tegenstelling tot de heren kan bjj de dames een nieuwe naam in de beker behorend bjj de titel kampioene van Nederland gegraveerd worden en wel die van Veronique van der Laan, eerder dit seizoen winnares van de Limburg Coupe. po Team) in de achtste finales te beurt viel tegen de snel opkomende Herman Hopman (VDO), die het Bert Schoofs in de volgende ronde ook knap lastig maakte. De strijd tussen de vroegere titelhouders Bert Onnes en Frans Schoofs vroeger vaak een finale werd nu al in de kwart finale beslist. Voor de rest waren er geen sensationele verrichtingen. Want de nieuwe lichting Hans van de Broek en Hans Lin gen verrassende winnaars van het AMVJ-teamtoernooi kan het dan wel brengen tot de kwart- resp. achtste finales, de bekende namen Van der Helm, Deken, Frans en Bert Schoofs kwamen weer het verst. Bert van der Helm begon uiterst onze- Telefonia bleek in een schotvaardige bui en bezorgde gastheer DEM een 6-0 nederlaag. De eerste helft werd door twee goals van Plantinga met een 2-0 voor sprong afgesloten. Na de hervatting scoor de Roest tweemaal, terwijl Menke en Meijer een keer raak schoten. SVJ kwam in de uitwedstrijd tegen DSOV niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Endema had voor rust een 1-0 achterstand weggewerkt. SVJ was nadien veel sterker, maar had met schoten tegen het houtwerk geen geluk. De Kennemers kwam na tien minuten aan een 1-0 voorsprong op VVRA, dat kort na de hervatting door Stokman weer langszij kwam: 1-1. Beide ploegen bleken in dit treffen aan elkaar gewaagd. De Nederlandse zwemcoach Nico van Dam wil, evenals zijn Amerikaanse cólle- ga Nort Thornton, de Londense drielan- denz wem wedstrijd laten volgen door een interlandwedstrijd in Amerika. Nico van Dam denkt daarbij aan de maand mei. Thornton opperde dat de periode na de Olympische Spelen het meest gunstig zou zijn. De zwembanden van beide landen zullen zich nader beraden over deze sug gesties. Schreurs had verder een verklaring voor de in totaal toch tegenvallende pres taties van de Amerikaanse meisjes. „Als er bij ons teleurstellingen zijn, komen we ook met de reden daarvan. Zij zouden nu HAARLEM. In de eredivisiecompetl- tie was de grootste verrassing van het afgelopen weekeinde de raadselachtig ruime overwinning van NSH op Libanon (16-14, 9-15, 15-3 en 15 4), waardoor de Twente naren HVS nu eenzaam op de onderste plaats achterlieten. De koplopers blijven hun posities versterken, want Mars Blok keer had geen enkele moeite met Valuas, terwijl Deltalloyd/AMVJ de derde set te gen EVV uit handen moest geven, maar verder onbedreigd bleef. SFC liep in Am sterdam tegen US een 2-1 achterstand op, maar het inzetten van de basisploeg was de studenten te machtig, die dan ook de vierde en vijfde set kansloos waren (7-15 en 6-15). Een merkwaardig verloop bad de ontmoeting tussen Robot/Tornado en Bouwlust: na een aanvankelijke 2-1 voor sprong werden de Tilburgers in de vierde set met niet minder dan 0-15 verpletterd, maar Bouwlust zag geen kans dat enor me overwicht in de vijfde set te continue ren, zodat Robot, zij het na veel spanning via 15-13 op het nippertje de buit nog kon binnenhalen. De stand: Zandvoortmeeuwen 16-28; Energie 16-28; Telefonia 18-25; De Kenne mers 17-23; DEM 17-20; SVJ 16-17; DSOV 17-14; VVRA 18-14; TYBB 15-5; WB 16- 5; NAS 16-3. Het was zaterdag een matte wedstrijd van BMHC. HHYC imponeerde in het geheel niet, maar had toch wel zoveel kwaliteit meer om een 2-0 zege veilig te stellen. Ties Kruyze en Bijlmer waren de schutters. Ook de wedstrijd tegen SCHC viel wat tegen. Het werd pas na de goal van Flohil een levendige strijd. SCHC probeerde toen nog de gelijkmaker te forceren, maar de BMHC-veste gaf geen krimp. Kampong moest na het magere resultaat tegen Victoria (1-1)' winnen van Schaerweyde, Kampong deed dit heel ge decideerd. Al snel hadden de Utrechtenaren hun zenuwen onder controle en domineerden gedurende de hele wedstrijd. Het werd uiteindelijk een zeer regelmatige 3-0 over winning, waarvoor de kampioensvlag in top kon. Ebbens, Hamburger en Jebbink verzorgden de produktie. Dit kon gebeuren doordat HGC zo hevig teleurstelde. Zaterdag behaalde Kampong een zeer benauwde zege op het zwakke Hilversum, maar de zondag erop waren de onttroonde kampioenen geheel van slag af. Victoria liet HGC na een zowel tak- tisch als technisch uitstekend gespeelde wedstrijd met 2-0 kansloos. Zeer waar schijnlijk gaat HHYC Kampong vergezel len naar de landskampioenschap-competi- tie. Uit een bijna kansloze positie, heeft HHYC zich opgewerkt naar een tweede plaats met een punt voorsprong op hun stadgenoot HGC. Na de 2-0 zege op BMHC, volgde er een eveneens 2-0 zege op Hilversum. Een veel beter HHYC had met Hilversum niet de minste moeite en twee goals van Ties Kruyze waren vol doende voor de zege. Amsterdam tenslotte is duidelijk teruggevallen. Zaterdag verlo ren de Amsterdammers van Schaerweyde en tegen Laren kwamen ze met een doelpuntloos gelijkspel nog goed weg. De kans van Amsterdam op de tweede plaats is hierdoor minimaal geworden. Stand le klasse Westen: Kampong 17-27 (kampioen), HHYC 17-24; HGC 17-23; (Van onze sportredactie) CRYSTAL PALACE Nico van Dam kon er niet meer onderuit. De Haagse kopman van het kwartet trainingsadviseurs in de zwembond is de afgelopen jaren steeds de eerste geweest, die de sterke vooruitgang in het Nederlandse zwemmen met een waarschuwende vinger in de richting van Amerika relativeerde. Maar nu, na de verrassende overwinning van de damesploeg op de Amerikaanse afvaardiging in het Engelse Crystal Palace (Nederland 120, de Verenigde Staten 119 en Groot-Brittannië 53 punten) moest ook hij de realiteit erkennen. „Ja, het is nu gebleken dat we op een aantal nummers de grote sprong inderdaad gemaakt hebben, dat de aan sluiting is bereikt. Eerlijk gezegd' hadden we op een andere realiteit ge rekend, een duidelijke nederlaag verwacht”. AMSTERDAM. De dames zaalhand- balploeg van Niloc is er niet in geslaagd als eerste Nederlandse vereniging de he gemonie van Oost-Europa te doorbreken en de halve finales van de Europa Cup te bereiken. Nadat de Amsterdamse dames een week geleden in de eerste uitwed strijd in de kwartfinale de Hongaarse kamnioenspioeg Bakony Vegyesz met 11-9 hadden verrast en dus een fraai uitzicht op een plaats in de halve eindstrijd had den gekregen, verloren zij zondagavond in de uitverkochte Appolohal in Amsterdam met 3-6 en waren uitgeschakeld. Na af loop van dit keiharde duel vloeiden de tranen rijkelijk. Van de zijde van Niloc als gevolg van teleurstelling, van Hon gaarse kant omdat deze meisjes er nau welijks meer op hadden gerekend nog bij de laatste vier te komen. Vooral de boom lange Barbala Toth, de ster in de Hon gaarse ploeg, die met vijf doelpunten het leeuwenaandeel in de zege van haar team had. liet het oogvocht rijkelijk stromen. Deze Toth, had de moeilijke taak de verdediging van Niloc, waarin doelverde- digster Petra van Buuren schitterde, te doorbreken. (Van onze hockeymedewerker) j HAARLEM. Kampong is Westelijk kampioen geworden. Een groot aandeel in deze ontwikkeling heeft Victoria gehad. Zaterdag speelde Victoria gelijk tegen de latere kampioenen, waardoor de spanning aan de kop van de ranglijst weer toenam. Echter zondag maakte hetzelfde Victoria een einde aan deze spanning. De gevaar lijkste concurrent van Kampong HGC werd toen met 2-0 teruggewezen. Kam pong zelf behaalde een gedecideerde 3-0 overwinning op Schaerweyde. Door de goede eindspurt van HHYC (9 punten uit de laatste vijf wedstrijden) is deze ploeg de belangrijkste kandidaat geworden om Kampong te vergezellen naar de nacom- petitie voor het landskampioenschap. Stadgenoot HGC en Amsterdam zijn ech ter nog niet .kansloos, zodat deze drie clubs gaan uitmaken wie de tweede plaats gaat bezetten. Onderaan zijn de zaken beslist. Hilversum degradeert De Hilver summers verloren het afgelopen weekein de twee maal en kunnen daardoor SCHC niet inhalen. BMHC revancheerde zich voor het teleurstellende resultaat van za terdag tegen HHYC (0-2), door SCHC de dag daarop na een spannend duel met 1-0 te kloppen. ker de eindstrijd tegen Bert Schoofs die in de halve finales zijn broer Frans geëlimi neerd had. Pas bij de stand 0-8 scoorde Van der Helm zijn eerste punt. Het was dan ook geen wonder dat Schoofs de eer ste game op zijn naam bracht. De tweede ging naar Van der Helm die af en toe dwars door de loopings van Schoofs heen sloeg. Het viel eigenlijk weer op dat Schoofs altijd maar de looping drive han teren ook bij de iets hogere ballen, terwijl Van der Helm veel eerder tot smashen overgaat. Om en om pakten beide spelers de vol gende games zodat de vijfde de beslissing moest brengen. Op 5-10 voor Schoofs werd gewisseld van tafelhelft en niemand gaf meer iets voor de kansen van Van der Helm, maar op 12-12 was de stand al weer gelijk en Van der Helm, die de hele week met zijn enkel op een stoel gerust had, kon zelfs tot 20-14 uitlopen onder publiek- kreten als _,hij is leeg”, wat dan op Schoofs sloeg, eer Schoofs de achterstand nog een dragelijk aanzien kon geven: 21-17. Even spannend voor speelsters en pu bliek was de finale tussen Véronique van der Laan en Sonja Heltzel. De Treffers’ speelster begon fanatiek en had binnen de kortst mogelijke tijd twee games voor sprong. Het leek wel alsof Sonja Heltzel, die voor haar derde titel streed ze had inmiddels met Bert Schoofs de mixed op haar naam gebracht en met clubgenote Annemlek van Moorst het damesdubbel wakker geschud was, want pas in de der de game zagen we wat van haar snelle spel terug. Games drie en vier waren voor de Mars-speelster. De vijfde werd geken merkt door fantastische ballen en enorme blunders. Beide speelsters leken uitge speeld. Het was Veronique van der Laan tenslotte die de eer voor zich opeiste. De uitslagen Heren-Enkel: halve-finales: B. Schoofs sl. F. Schoofs 20-22, 22-20, 21-19 en 21-15; B. v. d. Helm sl. C. Deken 21-7, 15-21, 21- 12, 21-16. Finale: B. v. d. Helm sl. B. Schoofs 21-21, 21-18, 18-21, 21-19, 21-17. Dames-Enkel: halve-finales: V. d. Laan sl. A. Colthof 21-11, 16-21 21-11, 21-15; S. Heltzel sl. J. Nitisusanta 21-17, 21-17, 18-21 21-16. Finale: V. v. d. Laan sl. S. Heltzel 21-14, 21-15. 19-21, 17-21, 22-20. Heren-Dubbel: Finale: B. v. d. Helm/ N. v. Slobbe sl. B. Schoofs/C. Deken 14-21, 21-14, 12-21, 15-21, 21-19. Dames-Dubbel: Finale: S. Heltzel/A. v. Moorst sl. A. Colthof/C. v. Moorst 22-20, 21-19, 21-16. Mixed-dubbel: Finale: B. Schoofs/S. Heltzel sl. C. Deken/V. v. d. Laan 21-12, 23-21, 21-16. In een ooeiende wedstrijd met wisse lend seoreverloop blonken de beide keep- sters uit. Halverwege had Swift een klei ne 3-2 voorsprong, die door Hellas met 3- 5 werd overgenomen. Weer nam Swift een kleine voorsprong, 6-5, maar kort voor het einde leek Hellas toch op de zege af te gaan. Een strafworp bezorgde Swift tenslotte de halve winst en Niloc het kampioenschap van Nederland. De overige twee duels stonden op een laag peil. Attila-Zeeburg was hard en fel, waarbij de beide keepsters geblesseerd raakten. Zeeburg vervulde zijn sportieve plicht, maar kon toch niet verhinderen, dat Attila door een 10-9 overwinning het hoofdklasserschap veilig stelde. Quintus won opnieuw; thans werd de gradatiekandidaat Beatrix het slachtoffer, al zal hoogst waarschijnlijk Walcheren het kind van de rekening worden Vijf treffers van Toos Alsemgeest en drie van Cock Duivesteyn legden de basis voor de 8-4 zege. In de hoofdklasse was Die Raeckse in de Amsterdamse Apollohal de gast van Armada, maar goed spel, waar beide ploe gen toe in staat zijn, werd door het bijzonder hinderlijk invallende zonlicht onmogelijk gemaakt Die Raeckse. nog steeds zonder Cora Lichtenveldt, maar weer met Gien de Vries, verloor de eerste set met 15-7 en ook in de tweede set zag het er ongunstig uit Een goede verdedi ging hielp Armada aan een 10-3 voor sprong, maar gelukkig volgde op tijd een Haarlems herstel, zodat via 14-16 weer evenwicht ontstond. 3-15 en 15-3 maakten een vijfde set noodzakelijk en daarin bleek Armada de gelukkigste (15-9). Eens te meer kon worden vastgesteld, dat de voor Apollohal met invallend zonlicht, volleybal eigenlijk ongeschikt is. Amsterdam 27-22; Schaerweyde 17-19; Laren 17-16; Victoria 17-15; BMHC 17-10; SCHC 17-9; Hilversum 17-5 (Hilversum degradeert). laag voor de Amerikanen een stimulans zal zijn om nog harder te gaan werken. Niet dat zij nu zo erg onder de indruk zijn gekomen; ze weten dat zij als het er straks op aan komt niet kunnen verlie zen.” Van Dam en Schreurs mogen het dan wel eens te somber inzien hun ver wachtingen voor Crystal Palace waren bijvoorbeeld wat te pessimistisch zij beoordelen de situatie in de zwemwereld toch wel juist. De Nederlandse winst moet ook niet worden overschat. Op de eerste plaats was deze Amerikaanse damesploeg niet de sterkste, die uit het grote arsenaal van talenten kan worden geformeerd. Schreurs daarover: „Op twee, drie uitzon deringen na waren het niet de nummers één en twee, maar het zijn natuurlijk wél toppers. Zij kunnen daar dankzij die enorme breedte zeker drie bijna even sterke ploegen op de been brengen.” natuurlijk kunnen wijzen op het tijdsver schil van tien uur. Daar hebben ze zich nauwelijks bij kunnen aanpassen. Verder zijn ze de eerste avond Londen gaan bekijken. Het was voor hen toch op de eerste plaats een prettige reis.” Wat, zo is nu de logische vraag, is de waarde van de zege? Wel, de vooruitgang is nu bevestigd. Nederland is voor Ameri ka niet meer een tegenstander, die spelen derwijs aan de kant kan worden gezet. Die wetenschap levert natuurlijk ook zelfvertrouwen op, die niet mag worden ondergewaardeerd. Van Dam: „Onze meis jes hebben nu kunnen zien, dat Amerika nen ook maar gewone mensen zijn en dat die ook te kloppen zijn. Erg belangrijk is ook, dat onze meisjes nu vrolijk naar huis gaan. Dat ze niet met tegenzin verder gaan werken voor München. Ze ruiken nu iets.” De afgelopen dagen is in Crystal Palace verder heel duidelijk gebleken, dat de techniek van de Nederlandse zwemsters aanmerkelijk beter is dan die van de Amerikaanse. De Amerikanen geven dat ook toe. Een opmerkelijke zaak, die ech ter vrij gemakkelijk te verklaren is. De zwembond doet er alles aan om zijn vedetten zo ver mogelijk op de goede weg te helnen. Er zijn bijvoorbeeld twee trai ningsadviseurs, speciaal belast met re- searchwerk, en op dat gebied loopt Ame rika achter. Daar is de behoefte ook klei ner. Door de moordende concurrentiestrijd worden de talenten naar de wereldtop gejaagd. Schreurs: „Een Amerikaanse coach zei eens tegen mij: „Pas als wij bij belangrijke evenementen van jullie ver liezen, zullen wij ook veel aandacht aan wetenschappelijk onderzoek en begelei ding gaan besteden”. Dit wil overigens niet zeggen, dat zij er helemaal aan voorbij gaan. Er wordt echt wel wat aan gedaan.” Het heeft er de laatste jaren naar uitgezien, dat ook het „probleemkind” van de zwembond, het herenzwemmen, belang rijke vooruitgang boekte. Vorig jaar on derstreepten de prestaties die mening ook. Nederland bleek toen onder meer in de B-groep van het Europacup-toernooi de sterkste en zag zijn terugkeer in de hoog ste afdeling slechts door een omstreden (Van onze sportredactie) CRYSTAL PALACE. De prestatie verdiende eigenlijk gehonoreerd te worden met een Europees record. Het scheelde ook maar 0,5 sec. De vreugde was er in het Nederlandse zwemkamp echter nauwelijks minder om. De zege van de estafetteploeg viermaal 100 m wisselslag betekende immers dat de Amerikaanse meisjes waren geklopt; dat de drie punten achterstand voor dit laatste nummer was omgezet in één punt voorsprong: 120-119. De Amerikaanse formatie was even verbaasd Tot het laatste moment toe i hadden zij erop gerekend de strijd winnend te kunnen afsluiten. De zege van de estafetteploeg was echter niet zo verrassend. Op de voorgaande num mers was namelijk al gebleken dat het Nederlandse kwartet, Marianne Ver maat (rugslag), Alie te Riet (school slag), Anke Rijnders (vlinderslag) en Enith Brigitha (vrije slag) sneller was. De grote vraag voor de insiders was dan ook of de Oranje-equipe erin zou slagen het Europese record van Oost- Duitsland (4.30,1) te verbeteren. Zoals gezegd, het lukte net niet. Marianne I Vermaat opende sterk met 1.08,0, Alie te Riet deed nauwelijks voor haar onder met 1.17,5, maar Anke Rijnders wist wéinig of geen voordeel uit de vliegende start te halen en kwam op de vlinderslag met dezelfde, overigens niet slechte, tijd uit de bus als eerder op de middag in het persoonlijke num mer: 1.05,6. Enith Brigitha stond toen voor een onmogelijke opgave. Zij sloot echter wel op imponerende wijze, getuige ook haar tijd van 59,3. Totaal 4.30,6, ver onder de oude recordtijd van 4.32,2. Die estafette vormde de apotheose van twee succesvolle dagen voor de Nederlandse dameszwemploeg. Nadat er vrijdag al vier records waren ge sneuveld, werden er zaterdag nog eens twee verbeterd. Marianne Vermaat was niet alleen succesvol in de recordesta- fetteploeg, maar ook op het persoonlij ke rugslagnummer. Dames, 100 meter rugslag: 1. Marjan Ver- maat (Nederland) 1.07,8 (Ned. record); 2. Jo- zien Elzerman (Ned) 1.08,4. 100 meter vrije slag: 1. Enith Brighita (Ned) 60,6; 2. Hansje Bunschoten (Ned) 60,7. •100 meter vlinderslag: 1. Sarah Wylie (VS) 1.05,5, 2. Anke Rijnders (Ned) 1.05,5, 3. Frieke Buys (Ned) 1.05,6. 100 meter schoolslag: 1. Pat Beavan (GB) 1.18.7, 2. Alie te Riet (Ned) 1.18,8, 3. Tineke Hofland (Ned) 1.18,8. 400 meter vrije slag: 1 Keena Rothammer (VS) 4.31, 2. Hansje Bunschoten (Ned) 4.31,7, 4 Astrid Verver (Ned) 4.41,9. 200 meter wisselslag: 1. Terry Block (VS) 2.29.7, 2. Mary Montgomery (VS) 2.30,1, 3. Hennle Pentermann (Ned) 2.31,1, 6. Wijda Mazereeuw (Ned) 2.33,9. 4 x 100 meter wisselslag estafette: 1. Neder land (Marjan Vermaat, Alie te Riet, Anke Rijnders, Enith Brighita) 4.30,6 (Ned. record), 2. Ver. Staten 4.32,5, 3. Gr. Brittannië 4.41,8. Heren, 1500 meter vrije slag: 1. Ton van Klooster (Ned) 17.00. 200 meter schoolslag: 1. Bob Schoutsen (Ned) 2 12,2 200 meter vrije slag: 1. Brian Brinkley (GB) 2.00,2, 2. Bert Bergsma (Ned) 2.00,8 200 meter schoolslag: 1. Malcolm O’Connell (GB) 2.31,3 (Brits re cord), 3. Hans Elzerman (Ned) 2.35,6. 400 me ter wisselslag: 1. Ray Terrell (GB) 4.51,2, 3. Ton van Klooster 5.01,8. 200 meter vlinder slag: 1. George Hamer (GB) 2.11,4, 3. Arnold Rood (Ned) 2.13,4 (evenaring Ned. record). 4 x 100 meter vrije slag estafette: 1. Groot Brittannië 3.40, 2. Nederland (Prijdekker, Bergsma, Schoutsen, Drenth) 3.40,4 (Nederl. record). 4 x 100 meter wlsseslag: 1. Groot- Brittannië 4.05,8. Nederland (Schoutsen, Hans Elzerman, Rood, Bergsma) gediskwalificeerd door foutief ovememen bij derde man. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. Zonder te spelen is de damesploeg van Niloc dit weekeinde op nieuw landskampioen geworden. Dit had den de Amsterdamse dames te danken aan Hellas, dat Swift op 7-7 hield, waar door Niloc aan het ene benodigde puntje werd geholpen. Bij Swift namen liefst vier speelsters in de ontmoeting met Hellas afscheid. s

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14